directeur vernietigd Schoolkinderen nu hooggeëerd publiek Bewoners Klijnwoningen weigeren hum-verhoging Geuzen- fietstocht van mariniers Proveniershuis noemt restauratie slordig VLAAROINGS DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT vRIj DAG 6 run 1984 Fotoboek over Rotterdam- Zuid geblokkeerd bij grossier Buitenhaven weg 10 weken dicht Kruisvereniging geeft cursus thuisverplegen 'Zo ga ik binnen de kortste keren failliet' Burenruzie komt tot uitbarsting Schapen dood, hond afgemaakt Golfer boos op ballendief 'n Philips videorecorder van f2.095,-kost bij ons niet meer dan f 102,02 per maand. verenigde spaarbank SUMJ Veertien Maassluissers minder Schooltuinen toegankelijk Vlaardingen „Het is een grandioos suc ces", zegt Sjeik Ali -Ben Glasscherf, die ,-raet Variété Skuvo langs twintig kleu ter- en lagere scholen in VJaardingen trekt. Vanochtend deed het reizende circus als eerste de Wetering- school in de West- -wijk aan. De werkelijke naam 'van de sjeik is Frank Jansen en hij werkt voor de sectie kunst zinnige vorming op het Vlaardingse staa- 'huis. Die afdeling heeft een variété show in elkaar ge timmerd en is daar- mee op toernee om de kinderen, voor wie ze het hele jaa? projecten over kunst 'hebben gehouden, op een ludieke manier een fijne vakantie te wensen. -„Hooggeëerd pu- bliek", roept direc teur Jan Verhoeff de enthousiaste kinder- -schare elk half uur op een ander school plein toe en dan be gint de voorstelling. Als goochelaar, clowns, glasscher ven loper en vuur- - spuwer stelen de mensen van kunst zinnige vorming de show. Gisteren deed -de karavaan zeven «scholen aan, vandaag zes en maandag kun- nen nog acht scholen •genieten van het va- - riété-programma. ^Aan het einde dan- -sen alle 'artiesten* sa- ].men de cancan. „Mis schien hebben we er zelf nog wel de mees- He lol in", zegt Sjeik AH, die steeds met -zere voeten naar een "vólgende schoolplein trekt. i Variété Skuvo, vanochtend op het plein van de Weteringschool. Rotterdam De auteur van één boek over Rotterdam- Zutd, de heer H.A. Voet uit Ca pel Ie aan den Dssel, heeft beslag laten leggen op een an tler boek over hetzelfde stads deel. Het auteursrecht op een tiental foto's in het omstreden boek zou toekomen aan de heer Voet, aan wie geen toe stemming is gevraagd, of beta ling is toegekend. Door de juridische actie van de heer H.A. Voet, wiens 'Groe ten uit Rotterdam-Zuid' sinds kort in de etalages van de boekhandels ligt, is een groot deel van de oplage van 'Rot terdam-Zuid Veranderd Ge zicht 19GÖ-1983' geblokkeerd bij de grossier, Boekendepot De Maasstad. Schiedam De Buitenhaven weg zal tien weken lang afge sloten zijn voor alk doorgaand verkeer. Inrijden vanaf de Koemarkt blijft mogelijk tot aan huisnummer 64. De rest, tot aan de Buitensluis, is dicht in verband met werk aan de buitenwaterkering. Traditio nele oranje borden geven de omleiding voor het verkeer aan. Vlaardingen Plaatsver vangend directeur De Rode van het gemeentelijk wo ningbedrijf in Vlaardingen krijgt dinsdag van de be- wonersgroep Klijnwonin- gen 110 formulieren aange boden, waarmee de bewo ners bezwaar maken tegen de huurverhoging. De ontevreden bewoners willen een opknapbeurt af dwingen voor de huizen, die naar hun zeggen in een de plorabele toestand verkeren. De kort geleden opgerichte be- wonersgroep van het complex Klijn-woningen in de Babbers- potder was een tijdje geleden al op het woningbedrijf, om daar te praten over het vol gens hen zo noodzakelijke on derhoud, Toen kregen ze te horen, dat het complex be paald niet boven aan de lijst van op te knappen huizen staat. Een huuractie, bedach ten ze toen, is de enige manier om onderhoud af te dwingen. De huurverhoging voor het complex, dat begrenst wordt door Johan de Wittstraat, Schim meipen ninckstraat. Van Limburg Stirumstraat en Van der Duijn van Maasdamlaan, ligt dit jaar slechts tussen de één en drie procent. „Het gaat ons ook niet om de besparing", aldus de bewonersgroep. „Het enige motief voor de actie is druk zetten achter het op knappen van de woningen." Een enquête van de bewoners- groep wees uit dat ruim drie kwart van de bewoners niet tevreden is over de staat van onderhoud van hun huizen. Er wordt geklaagd over tocht, vocht en schimmel. Vlaardingen Kruisvereni ging Vlaardingen begint in september weer met cursussen Thuisverplegen. De eerste be gint op 3 september, de tweede op 10 oktober en de derde op 30 oktober. De kosten bedra gen een tientje per cursist en het onderricht wordt gegeven in het nieuwe kruisgebouw aan de Marisstraat. Ziekenverzorging wordt te genwoordig steeds meer een zaak die buiten de hospitalen plaatsvindt. Die vorm van ge zondheidszorg zal steeds be langrijker worden, naarmate de bezuinigingen voortgaan. Om patiënten thuis te kunnen verplegen is een aantal vaar digheden vereist, die de fami lieleden tijdens zo'n cursus kunnen aanleren Ontslag SSSW- gjlllflIlIIIIIIIIillllilllllllllllllIltllllilIlllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllflIIIIIIIIIIIIIIHIIIlIIlllllllllllllllllilUIIINlilHIIIIHIIIIHilllililll^ Vlaardingen/Maassluis - Zo'n veertig in geuzenkostuums gestoken marinemensen van de basis in Ben Helder zijn gistermorgen begonnen aan een fietstocht van Vlissingen naar Den Helder om geld bij elkaar te fietsen voor een vaarvakantie van 44 kinderen. Daarbij deden zij gisteren ook Vlaardingen aan. De actie is georganiseerd door de Stichting Vakantie voor het Lichamelijk Gehandicapte Kind. Voor deze vaarvakantie is een bedrag van 45.000 gulden nodigDe mensen van de Koninklijke Marine hopen een groot deel van dat bedrag bij eikaar te fietsen. Via Brielle reed het gezelschap naar Rozenburg-Maassluis, Vlaardingen Wateringen, Voorburg tot aan de vliegbasis Valkenburg, waar de nacht werd doorgebracht. Vandaag is men weer op üe fiets gestapt om nog twee dagen te rijden en op 7 juli komt men 's middags om drie uur in Den Helder aan, waarna in Den Helder de Nationale Vlootdagen beginnen. i hui mif i in i ii in j ii i ii tn ti i ii mi i in iiiiiiHi 11 it i imif ui iiiiiiiini in i hui i nu ii mi! i ii iiiniii hi if i i iiijitiitiiiiiiinii ui muf ii i iiii i in inn if mi uri Jiiiiif iiin? Schiedam Twee jaar na de restauratie van het Prove niershuis hebben de bewoners aanmerkingen op de kwa liteit van het toen verrichte werk. Klachten stapelen zich op. Alle 31 woningen hebben last van optrekkend grondwater. De muren schimmelen, bij Leny Boom laat het behang los, bij Wijnand Verhagen is de muur zo aangetast dat zelfs de trapleuning los kwam te zitten. „Ik heb de enige per fecte woning," zegt Ries van Schooneveld, maar hij heeft er dan ook schrootjes voor getim merd. Bovendien brak hij een muur tje af, waardoor een betere luchtcirculatie ontstond want dat is een tweede klacht. „Je stookt je de rambam, maar alleen de keuken wordt bloed- jeheet, de kamer blijft koud en het trapgat is *s winters hele maal een vrieshok," zegt Al- bert de Bruin. Maar waar bij de één de warmteverdeling te wensen overlaat, is er bij de ander weer sprake van kieren in de muur en als gevolg daar van koude tocht en veel vuil dat binnenwaait. Hier en daar zijn dakpannen losgelaten. De verf begint van de bakstenen muren te bladderen. „Het is heel slordig geverfd," zeggen De Bruin en Van Schooneveld, terwijl zij wijzen naar de bo venste rand van het geverfde deel: er zijn opmerkelijke hoogteverschil 1 en Kritiek is er op de aankleding van het hofje in het Prove niershuis. De heg staat er ar metierig bij, de lantaarnpalen zijn zo modern dat het ontsie rend is in een gerestaureerd monument. „Er wordt niets aan gedaan," zegt Raymond Lansbergen. En Albert de Bruin: „Er was destijds 125,000 gulden beschikbaar voor de aankleding. Maar wat de ge meente gedaan heeft, kost nog geen twintigduizend. Vraag ik mij af: waar is die ton geble ven?" Nog gekker vinden de bewo ners het worden, als de ge meente, die volgens hen om het hofje niets geeft, hen wel verbiedt om de was buiten op te hangen. Als de bewoners een waslijntje spannen, komt het voor dat de gemeente het Raymond Lansbergen, Albert de Bruin en Wijnand Verhagen bespreken op het zonovergo ten Proveniershof de gebreken aan hun huizen. weghaalt en het schone was goed op de stoep voor de deur legt. „Belachelijk. De gemeen te zegt dat het hier een open bare weg is, dat het daarom niet kan. Maar vanaf de ze ventiende eeuw hebben hier de bewoners hun was over het hofje uitgespannen. Monumen tenzorg zou daar vóór moeten zijn, dat wij ons wasgoed bui ten willen drogen." Maar het wonen is er goed: middenin de stad en geen last van verkeersdrukte. Ook het Stadscafé bezorgt weinig over last. „Pas waren The Platters hier, toen moest je met je oor stijf tegen het raam gedrukt staan om 'Only you' te horen", zegt Sjef van Hagen. Vlaardingen „Hier hiel den we geen rekening mee." Zo reageert een verbaasde gemeentewoordvoerder op twee bezwaarschriften, die zich richten tegen een be sluit om de Jacob van Dijk- straat en een gedeelte van de Jacob van der Windtstraat van de kaart te schrappen. A. Eygenraam, handelaar in groente, bloemen en planten ziet zijn zaak in gevaar komen- De families Van Dijk en Droog vrezen door het verdwijnen van de straten toename van de verkeersbelasting op de Nieu- welaan. Tot het laatste moment dach ten burgemeester en wethou ders eindelijk een besluit, dat le maken heeft met de nieuw bouw rond de Nieuwelaan, on geschonden door de gemeente raad te kunnen loodsen. Maar Bezwaar tegen afsluiten straten vlak voor het verstrijken van de termijn kwamen toch nog twee bezwaren binnen, zodat er op z'n vroegst in september een besluit kan vallen. Dat is laat, want het gemeentebe stuur wilde nog dit jaar in het centrumgebied gaan bouwen. „Jammer, maar het is niet an ders", zegt de woordvoerder van de gemeente berustend. „De bevoorrading van mijn zaak wordt praktisch onmoge lijk als de onttrekking een feit wordt", aldus handelaar Ey genraam, die het betreurt dat de gemeente nooit contact met hem heeft opgenomen. „Dat zou wel zo fatsoenlijk geweest zijn", vindt hij. Eygenraam is bang dat zowel leveranciers als klanten na uitvoering van de maatregel zijn zaak aan de Twee Vriendenstraat nog maar zeer moeilijk zullen kun nen bereiken. „Mijn zaak blijft alleen maar bereikbaar via de Nieuwelaan, die al overbelast is, mede door de verkeersbe- lemmerende maatregelen die enkele jaren geleden zijn ge troffen. Op die manier ga ik binnen de kortste keren fail liet," De families Van Dijk en Droog, die al jaren ageren te gen de nieuw bouwplannen waarvoor hun huizen aan de Nieuwelaan gesloopt zouden moeten worden, noemen het ongehoord dat de gemeente het besluit genomen heeft zon der daar met de betrokkenen over te praten. „De Nieuwe laan was juist bedoeld als woonerf", zeggen zij, „en daar is veel geld aan besteed." Zij voorzien dat hun straat na de maatregel niet meer verkeers luw zal zijn. Veel verwachten zij van hun bezwaarschrift niet: „De raad zal het belang van de betrokken burgers wel weer niet laten prevaleren." Vlaardingen De politie in Vlaardingen heeft gisteravond rond zeven uur een 59-jarige vrouw ingesloten, die haar 32- jarige buurvrouw aan de La- rixdreef bij een uit de hand gelopen burenruzie was aange vlogen. Het slachtoffer raakte gewond aan armen, benen en hoofd. De families maken al lang ru zie en gisteravond liep dat uit de hand. De 59-jarige vrouw werd na de vechtpartij aange houden op verdenking van mishandeling. De recherche onderzoekt de burenruzie. Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft gisterochtend een hond doodge schoten. die in een weiland aan de Coornhertstraat sa men met een andere hond twee schapen had doodgebeten. Bij sectie bleek dat de maag van de hond vol met schapen haar zat. De eigenaar van de schapen is voor enkele honderden guldens gedupeerd. De twee honden be ten twee schapen en jaagden ze de sloot in. De agent, die het zag, vond één van de honden zo agressief, dat hij hem dood schoot. Een schaap overleed ter plekke aan de verwondin gen, hei andere was evenmin nog te red den en moest later worden afgemaakt. De politie weet niet wie de eigenaar van de honden is. Vlaardingen Een boze golfer heeft woensdagmiddag op het golfterrein in de Vlaardingse Broek polder de banden van de fiets van een 10-jarige ballendief leeg laten lopen. De 50-jarige man uil Ca- pelle aan den IJssei wilde daarmee voor komen dat de 'treite raar' de gewaar schuwde politic zou ontlopen. Volgens de man, die zich al vaker bij de politie heeft be klaagd, maken som mige jongetjes er een sport van om de bal len. van de sporters te stelen. De politie be moeide zich ermee en wist het jongetje ertoe te brengen de golf ballen terug te geven. Schiedam Kantonrechter mr. F, H. Piket heeft het ontslag van SSSW-directeur Gerard Prins vernietigd. Hij ziet geen aanleiding om op basis van de beschikbare gege vens de arbeidsovereenkomst tussen Prins en de stichting Sa menwerkende Schiedamse Wo ningcorporaties te ontbinden. Het SSSW-bestuur had Prins tot zon debok gemaakt, nadat de CPN-fractie in Schiedam een rapport van de Na tionale Woningraad in de openbaar heid had gebracht. In dit rapport constateerde de NWR, dat er enkele miljoenen guldens verdwenen zijn in de zakken van aannemers. De SSSW zou bovendien te weinig affini teit met haar huurders hebben gehad. Een heimelijk onderzoek van de ge meente Schiedam kwam later lot die zelfde conclusie. Aan alle kritiek op de SSSW van bewo nersorganisaties heeft de ingestelde ont slagprocedure tegen Prins weinig kun nen verhelpen. De organisaties en enke le politieke partijen vroegen zich hard op af, of het bestuur soms boter op zijn hoofd had en men dacht dat het bij die ene maatregel zou kunnen blijven. Prins' zetel werd zolang waargenomen door NWR-afgevaardigde Kees Kam- minga. De discussie is nu opnieuw m volle gang geraakt, nadat gisteravond enkele bestuursleden van bewonersor ganisaties getipt werden over de beslis sing van kantonrechter Piket. Die tip sloeg in als een bom. In feite betekent het dat de SSSW ver der moet gaan met directeur Prins. „Maar ik kan daar geen zinnig woord over zeggen," aldus SSS W-best uurslid D. C. Schenk vanochtend. De advocaten van de SSSW en Prins voeren momen teel overleg over de consequenties. Om dat te bespreken kwam aan het eind van de ochtend ook de onderne mingsraad van de SSSW bijeen. OR- voorzitter C. van Tilborg zei vanmorgen dat hét personeel zeer benieuwd is wat de gevolgen kunnen zijn. Hij wilde daar echter met op vooruitlopen. De hoofdrolspeler in deze affaire, Ge rard Prins, zei vanochtend 'erg blij* te zijn met de uitspraak van de kanton rechter. Hij wees erop dat de uiteenlo pende belangen omzichtig benaderd moeten worden en dat hij daarom de af gelopen maanden geen publiciteit heelt gezocht, maar dat de rechterlijke uit spraak hem een riem onder het hart steekt. Prins: „De arbeidsovereenkomst mag riict ontbonden worden en dat be tekent: ik ben weer beschikbaar." Of hij echter maandagochtend alweer in het SSSW-kantoor aan de Kerklaan achter zijn bureau zal zitten, is nog de vraag. Dat hangt volgens Prins af van hei overleg tussen de advocaten. Of er eventueel een (financiële) regeling kan worden getroffen, waardoor de SSSW haar directeur toch kwijtraakt, is een mogelijkheid die Prins vanochtend om schreef als speculatie. ADVERTENTIE Je wilt al lang een videorecorder, maar u met meer dan i 102,02 per maand te kosten je hebt het geld met om 'm ineens te betalen (Persoonlijke lening, 24 rnnd en een /.erke- Dan is een lening bij de Verenigde Itjkérentevanl66',0j Spaarbank voor u de oplossing ^om eens me^ons Pfa^n We nemen Zo blijkt deze Philips videorecorder daar graag de tijd voor Wij zijn tenslotte type VR 2414. adviesprijs f 2 095 - de makkelijke bank in de buurt INLICHTINGEN REGIO HOOFDKANTOOR ROTTERDAM "30TERSI POT 25 TEL OIO Maassluis Het aantal Maas sluissers is in de maand juni met 14 gedaald. Er was welis waar een geboorte-overschot van 30, maar er vertrokken 44 mensen meer uit de stad dan er zich vestigden. Er werden in jüni vijftien hu welijken gesloten en tien ont bonden, Sinds het begin van dit jaar is het aantal inwoners van Maassluis gedaald met 82 tot 33.025. Schiedam De school tuin complexen Vijfsluizen en Landvreugd houden morgen, zaterdag, een open ochtend van tien tot twaalf uur. Een ie der is daar welkom. Alle groepsleiders en -leidsters zul len er aanwezig zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1