f De lucht is opgeklaard' Huurders eisen zetels op van SSSW-bestuur 1 De Uitkijk dicht: kinderen verhuisd VUURDINGS BAGBIAD SCHIEDAMSCRE COURANT HIEUWT WATERWEG COURANT 65 jaar getrouwd "Het lijkt het RSV-schandaal weP Schiedam en zijn schepen s:4b'\y"' y AS. KO-school nu officieel in beroep CDS:Vlaardingen kan voorbeeld nemen aan Maassluis9 BenW: huisartsen niet in gesubsidieerde ruimten f WV's verkopen kaartjes voor Zandvoort VMlïRlflEG VRIJDAG 13 JULI 1984 Loco-burgemeester IJsbrand van der Velden heeft gisteren de felicitaties namens het gemeen tebestuur overgebracht aan de heer en mevrouw Van Meel in hun woning aan de Dillenburg- singel 9. Zij waren gisteren 65 jaar getrouwd. Gerardus van Meel werd op 11 januari 1897 geboren In Hoeven en zijn vrouw, Johanna Vissenberg, op 14 april 1896 in Oud en Nieuw Gastel. Het huwelijk werd op 12 juli 1919 in die laatste gemeente gesloten. 1 "5 'W %V Vlaardingen De ou ders en de oudercommis- sie van de Kamerlingh Onnesschool in de West- wijk dienen maandag of ficieel het beroepschrift in bij de Kroon tegen de sluiting van hun school. Met het aanspannen van die beroepsprocedure moest gewacht worden tot het besluit van de ge meenteraad, om de school met ingang van het nieuwe seizoen te sluiten, door GS was goedgekeurd. Die goed keuring is nu onlangs af- gekomen. De ouders hopen erop, dat de voorzitter van de afde ling rechtspraak van de Raad van State hangende de procedure het raadsbe sluit zullen schorsen. Dat zou betekenen, dat de leer lingen van de Kamerlingh Onnesschool na oe vakan tie gewoon In hun eigen schoolgebouw aan de slag kunnen. Secretaris van de oudercommissie Aad van den Oever geeft toe dat het erg vervelend is, dat die zekerheid er nu, op de laatste schooldag voor de vakantie, er nog niet is. „Dat betekent dat die al- handeling van dat schor- si ngsverzoek zich in de va kantie zal afspelen, en dat is voor de ouders natuur lijk niet leuk. Maar daar kunnen wij helaas niets aan doen." Het al dan niet toekennen van die schor sende werking ziet de ou dercommissie als het be langrijkste. „Als we die schorsing niet zouden krij gen, dan heeft het ook niet veel zin om met de be roepsprocedure verder te gaan. Dan moet die school in eerste instantie in au gustus toch dicht. Als na de beroepsprocedure, die maanden kan duren, onze eis tot openhouden van de school zou worden geho noreerd dan zouden we daar niets meer aan heb ben, want die school krijg je dan vrijwel niet meer open, omdat alle leerlin gen al elders zijn onderge bracht." Dat laatste argu ment zal dan ook een van. de belangrijkste zijn, die de oudercommissie voor het verkrijgen van die schorsing van het raadsbe sluit zal aanwenden. Door de hele gang van za ken weet ook het perso neel van de Van Maeriant- school nog altijd niet, waar het aan toe is. De bedoe ling was dat de Kamer lingh Onnesschool met die school zou fuseren. Pas als een besluit over het schor- singsverzoek is genomen en dat kan toch nog en kele weken duren weet ook de Van Maerlant- school, of die fusie per 1 augustus al dan niet door gaat. Tijd om dan nog iets voor te bereiden is er ech ter nauwelijks meer. Quast over problemen met vakbonden: 'v Vlaardingen Volgens de Vlaardingse wethouder Floor Quast (personeelsaangelegenheden) zijn de problemen met de ambtenarenorganisaties, die vorige week ontstonden toen de bonden het overleg over de bezuinigingen opschort- -1 ten, opgelost. „We hebben een gesprek gehad waarin wat knelpunten zijn weggenomen. Afgesproken is dat de bon- den begin september hun achterban raadplegen. Op 3 sep- t* tember zal het georganiseerd overleg de voorgestelde bezui- nigingsmaatregelen alsnog bespreken. Die kunnen dan op 5 september alsnog door de raad worden vastgesteld. Ik heb - er vertrouwen in dat we er nu wel uitkomen." Vorige week weigerden de ^ambtenarenbonden in de ver- - gadering van het GO over die bezuinigingsvoorstellen advies - uit te brengen, naar hun zeg- Z gen omdat ze te weinig tijd hadden gehad om ze te bestu- 1 deren, maar vooral omdat ze j een duidelijke lange-termijn- Z visie van het college op tafel willen hebben. Met name wiï- len de ambtenaren weten, wat voor bezuinigingsmaatregelen er de komende tijd nog boven ,-bun hoofden hangen. Het col lege heeft toegezegd, zo'n lan- 7 ge-termijnvisie snel te zullen 'Ontwikkelen- Volgens wethou- der Quast is de lucht na het laatste gesprek flink opge- ,-klaard. I Jan Bans, secretaris van de tZ Nederlandse Bond van Ge- meente-Ambtenaren (NBGA) bevestigt dat Hij vindt de toe- zegging over het totaalbeeld ;-"voor de lange termijn voldoen- de basis om het gesprek met bet college te heropenen. „Wij ■hebben ook wel begrip voor de Xpro£]emen waar Quast mee zit. Hij zei ook tijdens het ge sprek: 'De politiek blaast ook nog in mijn nek', en dat snap ik wel. Hij komt straks na tuurlijk nog niet met duidelijk uitgewerkte plannen, maar hij zal in ieder geval in september vertellen waar we heen gaan en waar we moeten uitkomen. De maatregelen komen niet meer allemaal zomaar over ons heen rollen. Het is rijp voor beraad. En dat was ook onze bedoeling." Er zal in de komende tijd erg veel contact met de ambtena renorganisaties moeten plaats vinden om overeenstemming te verkrijgen over de bezuini gingen, die het college de ko mende jaren nog wil doorvoe ren. Het belangrijkste deel van die bezuinigingen zal gevon den moeten worden in de per- soneelssector, omdat er op vrij wel alle andere beleidosjerrei- nen van de gemeente al haast niets meer te besparen is. Toch blijft het voorkomen van ge dwongen ontslagen daarbij het uitgangspunt. Vlaardingen Vlaardingen moet een voorbeeld nemen aan Maassluis, als het gaat om het uitgeven van. bedrijfs- grond. Als in Vlaardingen dezelfde grondtarieven zouden worden gehanteerd, en als de gemeente aan ondernemers dezelfde soepele medewerking zou verlenen als in Maas sluis het geval is, dan zouden voor de industriegronden heel wat gemakkelijker geïnteresseerden gevonden wor den. Dat meent directeur L. van Duin van het bedrijf CDS electronics. In een gesprek met deze krant sprak Van Duin zijn verbazing uit over het feit, dat de gemeente een fors bedrag heeft uitgetrokken om reclame te maken voor het industriegebied 't Scheur, en om op allerlei manieren te trachten nieuwe ondernemers naar de stad te Jokken. „Dat teld kunnen ze beter gebruiken om de erfpachttarieven rastisch te verlagen en om ook het een en ander aan de andere vestigingsvoorwaarden te veranderen, Dan komen de ondernemers heus wel." CDS electronics BV. dat momenteel 17 werknemers heeft maar dat verwacht het personeelsbestand de komende ja- ten flink te kunnen uitbreiden, gaat in augustus haar vesti ging aan de Vlaardingse Fultonstraat verlaten. Dan is de nieuwbouw, waar momenteel hard aan wordt gewerkt op een Maassluis bedrijfsterrein, gereed. Zie ook pagina 17 Schiedam Huisartsen mogen zich in Schiedam niet in gesubsidieerde ruimten vestigen. Een verzoek om een groeps- praktijk in wijkcentrum Nieuwland te vestigen is onlangs door burgemees ter en wethouders geblok keerd. B en W willen art sen niet bevoordelen ten opzichte van collega's door ze in een gesubsidieerde welzijnsruimte een prak tijk te laten voeren. Dat blijkt uit antwoorden van het college op schrif telijke vragen van de raadsleden Bruseker (CPN), Reijnhout (D'66) en De Leede (PSP/PPR). Het drietal wond zich erover op dat B en W een stokje stak voor de vestiging van een groepspraktijk in wijkcentrum Nieuwland. De raadsleden zijn een voorstander van kleinere huisartsenpraktijken en wilden weten of B en W het daarmee eens zijn. Het college houdt echter de boot af en antwoordt dat landelijk de discussie over de omvang van huisart senpraktijken nog in volle gang is. Ook op lokaal ni veau wordt overleg ge voerd over de materie. Gemeente, huisartsen en ziekenfonds hebben regel matig overleg om wild groei van nieuwe vestigin gen te voorkomen. Tot nu toe wordt een zeer terug houdend bele»d gevoerd. Schiedam De staats secretaris van onder wijs en wetenschappen, drs. G. van Leijenhorst, heeft gisteren met een symbolische handeling de vier nieuwe groeps huizen geopend van in ternaat De Uitkijk in Schiedam, De staatssecretaris onthulde in het internaat beneden aan de Hoogstraat vier foto's van de groepshuizen, die door aanne mer Van de Tempel grondig zijn gerenoveerd. Deze gebouwen staan aan de Tuinlaan, de Schoolstraat en aan weerszijden van de BK- laan. Het gebouw op de hoek van BK-laan en Veenlant- straat werd gekocht van dok ter L.H. Geerdes, broer van de voorzitter van stichting De Uitkijk. Met de aankoop van de vier 'leefgroephuizen' is een slordige twee miljoen gul den gemoeid geweest. Een substantieel deel daarvan wil De Uitkijk terugkrijgen door verkoop van het oude inter naat. Met bussen gingen de genodig den gisteren, na de plechtig heid met Van Leijenhorst, de groepshuizen bekijken. „Je kunt je niet voorstellen wat een puinhoop het was," zei di recteur W. Breugem van aan nemer Van de Tempel, die met genoegen de zuchten van bewondering aanhoorde om het resultaat. Alle gebouwen hebben hun eigen huisstijl. De kinderen hebben hierbij enige inspraak gehad. Die inspraak was er niet, als het erom ging welk kind In welk groepshuis zou gaan wo nen. „Als je bijvoorbeeld zei: dat meisje mag ik niet zo graag, dan kon bet best zijn dat directeur Vastenburg je sa men van bet internaat over liet gaan naar hetzelfde ge bouw," vertelden de meisjes Désiréc, Dymphe en Jeannet in hun nieuwe woning aan de Tuinlaan, waar voorheen de vrouwenarts dr. F, Quispel woonde. Onder toezicht van een groepsleider wonen hier nu twaalf kinderen, elk heeft een eigen kamer. Het ene kind met uitzicht op de Plantage, de ander met uitzicht op de kolos sale tuin die doorlooopt tot aan de Buitenhavenweg. „Om ja loers op te worden," zei ie mand. „Als ik jong was, moch ten mijn ouders obk gaan va ren, hoor." Staatssecretaris Van Leijen horst vertelde, dat hij een deel van zijn leven ook in een in ternaat heeft doorgebracht en de situatie dus goed kent. Leefgroephuizen leken hem niettemin beter en hij prees het bestuur van De Uitkijk, dat adviezen hiertoe van peda gogisch directeur C.H.M. Vas tenburg en diens staf zijn overgenomen. Uitkijk-voorzïtter Frans Geer des ging in op de oude huis vesting aan de Hoogstraat (hij is niet voor niets actief Jn fe i Staatssecretaris Van Leijenhorst In gesprek met 3enkele bewoners van het gebouw aan de Tuinlaan. De openingshandeling in het oude gebouw: Van Leijenhorst onthult foto's van de vier nieuwe groeps huizen. i Historische Vereniging Schie- f dam) en het zou na zijn betoog van gisteren niemand verba zen, als hij zich ook in literaire kringen bewoog. Geerdes zei dat het internaat van oudsher katholiek was, maar tegen woordig voor kinderen van alle gezindten. Daarbij wordt rekening gehouden met wen sen van ouders ten aanzien van de levensovertuiging, die volgens Geerdes „geen opge plakt etiket of een subaan hangsel van de opvoeding mag zijn, maar een geïntegreerd deel van de opvoeding." Schiedam „En het heeft wéér met schepen te maken!" zeiden enkele aanwezigen gisterochtend, toen een team van de NOS in het internaatsgebouw van De Uitkijk film de. „Telkens als Schiedam in het landelijke nieuws komt, gaat het over schepen. Is het niet om een scheepswerf, Wilton-Fijenoord, dan wel om schipperskinderen." Overigens woonden in het internaat De Uitkijk ook kinde ren van kermisexploitanten. Schiedam Bewoners- en huurdersorgamsaties hehben gisteravond het SSSW-bestunr gevraagd plaats te maken voor een interim-bestuur, dat' moet gaan toewerken naar een fusie van de vijf bouwverenigingen Volkshuisvesting, Eendracht, Schiedam Vooruit, Onze Woning en Sint Jozef. In zo'n interim-bestuur zouden vertegenwoordigers moeten komen van de bewonersvere nigingen, de vijf corporaties en ook enkele onpartijdige des kundigen. Voorafgaand aan een bestuurs vergadering in het SSSW-kan- toor aan de Kerklaan, gister avond, vroegen de organisaties tijd in te ruimen om hun wen sen kenbaar te maken. Dat werd welwillend toegestaan door D.C. Schenk, die welis waar geen bestuurslid is van de stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorpora ties, maar daaraan 'toege voegd' is en zelfs als voorzitter optreedt. Uit deze vreemde constructie maken de bewo nersverenigingen op, dat het SSSW-bestuur zichzelf onca pabel acht om door te gaan zonder toegevoegde deskun digheid. Achterdeur Bij de hoofdingang werd ge wacht tot de SSSW-bestuur- ders arriveerden, maar die na men de achteringang. „Zie je wel dat het boeren zijn: alle maal achterom," zei één der bewoners. Ondanks die ont wijkende manoeuvre kostte het de organisaties verder geen moeite om in de verga derzaal een verklaring te overleggen en deze toe te lich ten. PvdA-raadslid Arie van Loenen, onlangs op verzoek van zijn fractie uit het SSSW- bestuur getreden, bleek er nu weer deel van uit te maken. Hij bleef althans bij het beslo ten deel van de vergadering, dat op de verklaring volgde. „Wij zijn terloops op het ver zoek van de organisaties afge gaan," meldde Schenk van ochtend, „maar de tijd liet niet toe er uitgebreid op in te gaan. Dat zullen wij op 22 augustus doen. Gisteravond is de meeste tijd gevuld met het bespreken van de situatie na de uitspraak van de kantonrechter." Die uitspraak bepaalt, dat direc teur Gerard Prins niet ontsla gen mag worden. Schenk: „Wij kwamen niet verder dan vorige week: onze advocaten zijn nog aan het overleggen wat nu te doen." Ook daarover hadden de huurders- en bewonersvereni gingen een uitgesproken me ning. Volgens hen moet het SSSW-bestuur zich niet uit putten door nieuwe pogingen om van Prins af te komen, maar is het een logische con clusie na de uitspraak van de kantonrechter om op te stap pen. Kantonrechter mr, F.H. Piket constateerde namelijk, dat de meeste fouten die Prins verweten werden bij het be stuur liggen. Schenk gaf gisteravond als zijn voorlopige indruk, dat het SSSW-bestuur al 'schoon' is. Na de geruchtmakende SSSW- affaire, die erop neerkwam dat ten nadele van de huurders geld is verdwenen in de zak ken van aannemers, zijn enke le bestuursleden opgestapt ex- voorzitter Anton Wiegel, ex- vice-voorzitter John de Keij- zer en ook Douwe Zeeman, de rivaal van Prins. Goede wil De bewonersverenigingen vin den, dat het bestuur hier niet voldoende mee 'wit gewassen* is. Armand van Puyvelde, dié namens de organisaties het woord voerde, constateert wet goede wil van de huidige be stuursleden, maar vindt dat de gemaakte fouten niet goed hersteld worden. Bovendien hadden de Nationale Woning raad en de gemeente Schie dam kritiek op het beleid eh daaraan wordt nog weinig ge sleuteld. „Daarbij komt: Wie gel zit nog in het bestuur van Eendracht, De Keijzer'nog in Volkshuisvesting en Zeeman nog in Sint Jozef," aldus de or ganisaties. Dat geeft niet de in druk van schuldbewust optre den. In hun verklaring stellen de organisaties, dat de SSSW-af faire „duidelijk het karakter heeft van het RSV-schandaaL Kreupelebestuurders dekten een falende directie en omge keerd." De rol van de gemeen telijke accountantsdienst in de SSSW-affaire benieuwt de or ganisaties. Waterwéfi De VVV- kantoren in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis verkopen momenteel goedkope kaartjes voor de Grand Prix van Zand voort, die op 26 augustus plaatsvindt. Voor drie tientjes kan men plaatsbe wijzen kopen voor het duinterrein; kaarten die na 23 augustus bijna de helft duurder worden. De duinterreinkaarten gelden tevens als passepartout voor het gehele jaar. ANWB-leden krijgen nog vijf gulden extra korting. Daarnaast zijn er ook goedkope tribunekaarten te koop, zowel voor de start- als voor de pitstribu- ne. De kaarten moeten bij de VW-kantoren worden af gehaald, maar tegen een vergoeding van twee gul den zijn ze ook telefonisch te bestellen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1