SSSW'-affaire raakt ook accountantsdienst Stadsvernieuwing gaat buiten projectteam om VLAARRINGS DAGBLAD SCHIEDAMSGHE GOÜRANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Onderzoek consumentenbond oppervlakkig en vol fouten' Vlaardingen wiï geld besparen met invalpool Rijksweg bezaaid met glas Popgroepen mogen in bunker oefenen Torentje terug gezet Bedrijfsleider Kolpabad: Winkeldief aangehouden Politie kan geen graveerders vinden Inbrekers benutten vakantie Rotterdams Nieuwsblad op uW vakantieadres? Dat kan! WOENSDAG 18 JULI 1984 Vlaardingen Door de instel ling van een centrale inval pool hoopt de gemeente Vlaar dingen gemakkelijker zieke of vrije ambtenaren te vervangen of extra personeel in te zetten op afdelingen waar dat tijde lijk nodig is. Momenteel maakt de gemeente in dergelijke ge vallen gebruik van uitzendbu- rèau's. Het gaat vooral om functies als verpleegster, serveerster en typiste. „We denken aan ge huwde vrouwen die op afroep beschikbaar zijn", aldus mr.T.J. de Mol van de centrale personeelsdienst. „Nu maken we nog gebruik van uitzend krachten. Met zo'n pool hopen we aanmerkelijk goedkoper uit te zijn, omdat we geen be- middelingskosten hoeven te betalen. Bovendien heb je dan vaste mensen achter de hand die tijdelijk kunnen insprin gen. Bij een uitzendbureau moet je maar afwachten wie je Krijgt" In het georganiseerd overleg hebben de ambtenaren geen oordeel gegeven over de plan nen. Enkele weken geleden schortten de ambtenaren het overleg met burgemeester en Wethouders op, omdat zij bij voortduring pas op het aller laatste moment met plannen worden geconfronteerd. Het gemeentebestuur gaat echter door met de voorbereidingen voor de invalpool, omdat de ambtenarenbonden eerder hadden laten weten het een goed idee vinden op een der gelijke manier geld te bespa- - ren. jSchiedam Het was gisteren een enorme ravage op rijks- Weg 20 ter hoogte van het Ke- theTplein. De rijbaan lag be zaaid met kapotte limonade!- lèssen, die een vrachtwagen had verloren. De chauffeur Had in de Spaanse polder zijn wagen volgeladen en in de Hocht op de afslag naar de Be- neluxtunnel schoot de achter deur open. Het gevolg was dat een hele partij volle limona- deflessen op de rijbaan terecht kwam en brak. Twee achteropkomende perso nenwagens botsten op elkaar, omdat de voorste bestuurder boven op zijn remmen ging staan toen bij de glaslawine zag. Beide automobilisten kwamen met de schrik vrij. Het kostte drie kwartier om de rijbaan weer schoon te maken. Hoek van Holland Vier Hoekse popgroepen krijgen binnenkort een eigen repeti tieruimte in een oude bunker aan de Stationsweg. De deelgemeenteraad gaat deze bunker huren van Rijks domeinen voor 300 gulden per maand. Bovendien zal de eïec- trische installatie vernieuwd moeten worden, hetgeen een bedrag van negen mille vergt. Een vaatje 'pan nebierkwam er gisterochtend aan te pas, toen werknemers van bouwmaatschap SSN het torentje op de Lindenhof terugplaatsten. De restauratie van het vroegere weeshuis aan de Lange Achterweg in Schiedam vordert zien derogen, met de bouwvakvakantie voor de deur. Gisteren werd dankzij het torentje het hoogste punt bereikt. En zoals dat gaat met dat soort mijlpalen: dan laat de baas het panne bier aanrukken. SSN-directeur Cees Bokx dronk zelf een pils je mee. Het is de bedoeling dat er in de Lindenhof 23 woon eenheden en een café-restaurant komen. Vlaardingren/Schiedam „Oppervlakkig en vol storende fouten." Zo kenschetst A. J. Troost, bedrijfsleider van het Vlaardingse Kolpabad, het onder zoek dat de werkgroep Schiedam van de Con sumentenbond deed naar de verschillen in tarieven die de zwem baden in Vlaardingen en Schiedam bereke- De werkgroep constateerde in haar onderzoek tariefs- verschillen van wel veertig procent. „De werkgroep is volgens mij niet met de ma terie vertrouwd en had zich ook niet aan een prijsverge lijking moeten wagen dus Troost. Gunstig De werkgroep van de Con sumentenbond zette de prij zen van zwemlessen, losse kaar yes en tienbadenkaar- ten in de verschillende zwembaden op een rijtje. Uit de vergelijking van de les gelden kwam het Schiedam- se Sportfondsenbad gunstig naar voren, maar dat komt volgens Troost alleen maar, doordat de werkgroep ver zuimd heeft de entreeprijs van dat bad mee te rekenen. Dat scheelt ruim zes gulden op tweemaal een half uur lessen. „Een éclatant foutie ve prijsberekening", vindt de bedrijfsleider. „De andere prijsopgaven zijn ook niet juist, maar deze ene fout spreekt voor zich." Troost vindt het onderzoek van de Schïedamse werk groep verre van volledig. „By een vergelijking moet je niet alleen naar de prijzen kijken, maar ook naar de kwaliteit en naar andere bij komstigheden. Een enkel te lefoontje naar de zwemba den is niet genoeg. Een ver gelijkend onderzoek is ge compliceerd en vereist een lange periode van research", kapittelt Troost de Consu mentenbond in Schiedam. „Ik ben gaarne bereid mee te werken aan een onder zoek naar prijs- en kwali teitsverschillen tussen de zwembaden in Vlaardingen en Schiedam", aldus Troost in een reactie. „Maar dan wel een volledig onderzoek, want met een onvolledig prïjslijstje bewijst u de con sument seen dienst." Botte bijl in terras Schiedam Eindelijk is de Koemarkt dan gereconstrueerd, met ruimte erbij voor nieuwe terrasjes, en daar krijgt Ton Melsen bericht dat hij het terras voor De Am- stelbron moet halveren. Het nieuws is ingeslagen als een bom. De eigenaar van,het café-res taurant-vindt het gemeentelijk beleid inconsequent. Hij heeft een onderhoud aangevraagd, want volgende week al moet hij zijn terras verkleind heb ben. „Moet ik soms de helft af zagen?" vraagt hij verbouwe reerd. Bij de reconstructie van de Koemarkt is er nooit van uitgegaan, dat het zulke gevol gen zou hebben. „Het is inderdaad belachelijk," vinden de fractieleiders van PvdA en VVD, Gé Brouwer en Gerard Verhulsdonk, Tij dens een gezamenlijk bezoek 2ijn zij spontaan voor Ton Mel sen op de bres gesprongen. Brouwer noemt de brief, die de gemeente aan Ton Melsen schreef, 'vreselijk kinderach tig'. Hij wijst erop, dat het juist de bedoeling van de recon structie van de Koemarkt was, dat er meer terrassen zouden komen. Inderdaad staan er middenop het vroegere ver keersplein nu wat stoeltjes en ook Melsen kreeg er naast de nieuwe kiosk van Mercurius een terrasje bij. Maar de plek, waar al sinds de zomer van 1959 tussen twee witte schot ten de terrasstoeltjes buiten staan, is de gemeente nu een sta-in-de-weg. Het winkelend publiek zou erdoor gedwongen worden op de ventweg te gaan lopen. De gemeente acht dat gevaarlijk. Verhulsdonk: „Dat noem ik nu hakken met de botte bijl. Een terrasje, dat er al zolang staat, halveren terwijl de Koe markt juist gezelliger moest worden! Hoe vaak wordt die ventweg nu helemaal benut? Laten we zeggen dat'er tussen zes uur en elf uur 's ochtends wel eens gelaad en gelost moet worden: daar heeft toch nie mand pijn aan? Als je als ge meente zulke maatstaven aan legt, kan je net zo goed zeggen: we sluiten de Hoogstraat 's ochtends af voor voetgangers, want daar rijden dan ook vrachtwagens. Ik vind het echt flauwekul." »Ton Melsen: „Moet ik soms de helft van mijn terras afzagen?" Schiedam Zeven bewo ners- en huurdersverenigin- gen in Schiedam signaleren een merkwaardige 'verwe venheid' van belangen bij de accountants, die de stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties (SSSW) nakijken. De gemeentelijke accountants dienst controleert de SSSW. Maar volgens vertegenwoordi gers van de bewonersvereni- gingen hebben drie ambtena ren van deze dienst niet altijd een even onafhankelijke posi tie ten opzichte van de SSSW gehad. Gemeente-accountant C. Don wordt genoemd als ex-com- missaris van bouwverenigin gen Eendracht en Schiedam Vooruit. Van de financiële ex perts L. van der Windt en A.C.A. Aalsma wordt vermeld, dat zij zitting hebben in de be sturen van respectievelijk Volkshuisvesting en Sint Jo zef. Bovendien is Van der Windt penningmeester van de SSSW. „Het komt er op neer, dat zij zichzelf hebben moeten con troleren," aldus Armand van Puyvelde namens de zeven be wonersorganisaties (Zuid, Oost, West, Bachplein, Boten- buurt, Woudhoek en Groe- naord-Zuid). „De accountants dienst controleert de stukken van dc SSSW, maar als zij daar nou zelf in zitten, kijken zij zichzelf na." Aalsma en Van der Windt hebben al enkele malen laten weten liever op te stappen, maar de SSSW kan in deze moeilijke periode geen erva ren bestuurders missen. Daar om bleven zij voorlopig aan. Hun chef, de heer Don, trad destijds terug als commissaris van Eendracht, toen er een statutenwijziging kwam en zijn aanwezigheid namens de gemeente niet langer verplicht was. Toen de SSS W-af fa ire ontstond, trok hij zich ook te rug bij Schiedam Vooruit. De bewanersverenigingen hebben geen concrete aanwij zingen, dat de accountants dienst dóór de verstrengeling van belangen in de fout is ge gaan. Ambtenaren, op welke afdeling dan ook, hebben het recht bestuurslid van bijvoor beeld een bouwvereniging te zijn. Schiedam Het project team voor de stadsver nieuwing in Schiedam- Oost voelt zich door B en W buiten spel gezet. Het projectteam is bijvoor beeld niet ingelicht over woningbouwplannen voor de Theo Thïjssenschool. Er was al een architect met een aannemer in de weer op het Edisonplein, toen het projectteam er van hoorde. ,^Het is toch een centrale plaats in de wijk, heel be- Tlaardingen Een 25-jarige Hagenaar werd gistermiddag Aangehouden in een waren huis aan het Veerplein, waar hij vier overhemden had ge- Stolen. Samen waren die over hemden honderdveertig gul den waard. Nadat proces-ver baal was opgemaakt mocht de j)ian het politiebureau weer verlaten. Een inbraak in een kelderbox aan de Eksterlaan leverde de dader een bromfiets, een vis- stoel en wat gereedschap op. De" deur van de box werd ge forceerd. langrijk. Niet dat wij wo ningbouw afwijzen, maar er waren ook andere op lossingen te bedenken ge weest,'1 aldus opbouwwer ker Anton van Bijnen, Hij denk daarbij aan welzijns- functies. Ook over de veranderde hou ding van B en W ten aanzien van de Singel kwam het pro jectteam slechts via-via iets te weten: B en W schreven aan een Singel-bewoner dat er h\ deze buurt voorlopig geen stadsvernieuwing wordt ge pleegd. Die brief ging begin mei de deur uit, hoewel er een twee jaar oude opdracht aan het projectteam lag om voor de Singel een uitvoeringsplan te maken. Hoeft dat nu niet meer? Dat zou hei projectteam graag eens vernemen. Zelfs projectleider Jco V'erbakel, ambtenaar bij gemeentewerken, wordt niet op de hoogte gebracht, aldus bewonersdeskundige Patrick Boel. Genegeerd Het stoort ook Lambert Pij pers, voorzitter van de bewo nersvereniging Schiedam- Oost. Want hoewel wethouder Cor van Tilborg de project teams een centrale plaats toe dacht in de nota Organisatie Stadsvernieuwing, constateren de betrokken bewoners en be roepskrachten in Oost dat zij genegeerd worden. „In de praktijk voert u kennelijk een ander beleid," aldus het pro jectteam in een brief aan B en W, Volgens Patrick Boel heb ben de projectteams in Schie- dam-Zuid en -West een zelfde ervaring. Nu rommelt het in Oost al lan ger. De bewonersvereniging stapte vorig jaar uit het pro jectteam, omdat bleek dat er over belangrijke knelpunten zoals de verkeerseirculatie en het Boerhaaveplein niet ge praat kon worden. Toen de projectleider overspannen werd, raakte het team hele maal in de versukkeling, In februari werd de draad weer opgepakt, maar intussen twij felen de teamleden alweer aan het nut. „Wij worden aan de kant gezet," aldus bewoners- deskundige Boel. „Belazerd," zegt BVSO-voorzitter Pijpers. „Op deze manier wordt het projectteam een wassen-neus- constructie," zegt opbouwwer ker Van Bijnen. De andere "bewonersdeskundi ge van Oost, Jacques Freijee, spreekt van een beleid ad hoe: „Alles even snel doen, die sfeer heerst er bij B en W ken nelijk. Maar daarmee gaart" ze Tegen het decor van de Theo Thijssenschool klimmen be woners en beroepskrachten van Schiedam-Oost op de barri caden. Van links naar rechts: Jacques Freijee, Lambert Pij pers, Anton van Bijnen, Ralf Bröklïng, Patrick Boel, Rik Put en Loes Bakker. voorbij jan een door hen zelf opgezet-e organisatie." Stappenplan Het meest cruciale voorbeeld van hoe het niet moet, vinden de wijk vertegenwoordigers de manier waarop B en W een 'stappenplan' voor de stadsver nieuwing maken. Vier wijken in Schiedam, te weten Oost, Zuid, West en Schienoko, val len nu nog onder de steun maatregel ISR, Daar komt op 1 januari 1985 verandering in, als de wet op de stads- en dorpsvernieuwing van kracht wordt. Dat heeft belangrijke consequenties. De ISR-gebïe- den kenden strakke begren zingen, Maar 1 januari wordt het mogelijk ook andere gebieden bij de stadsvernieu wing te betrekken (in Oost valt te denken aan het ge wraakte Boerhaaveplein). Het lijkt logisch dat de project teams over een dergelijk stap penplan willen meepraten maar wethouder Van Tilborg sloot dat vorige maand expli ciet uit. Nu heeft de commissie stadsvernieuwing Van Tilborg wel teruggefloten, maar het projectteam is er in de praktijk geen telefoontje wijzer van ge worden. „Je krijgt er geen vinger achter," vindt Patrick Boel. Van B en W wordt nu ver langd. dat er alsnog een open wijze van informeren komt, zodat het projectteam weet wat er zoal leeft in het i«teds- kantoor. Twee stropers opgepakt in Broekpolder Vlaardingen Een fazant, een konijn en een haas hadden twee stropers in de Broekpolder al geschoten toen zij om door de poli tie werden aangehouden. De twee Vlaardingers, 25 en 27 jaar oud, zijn ingesloten. De stropers waren dinsdagavond in de Broekpolder gaan jagen met een duhbelloops hagelgeweer ert een luchtdrukgeweer. Geen van beiden had een vergunning om te jagen of zelfs maar om een vuurwapen in bezit te hebben. Vlaardingen Het fiets- graveerproject van de E Vlaardingse politie gaat, naar het zich laat aanzien, E aanzienlijk langer duren dan de geplande acht we- E ken. De vrijwilligers, die met behoud van uitkering het werk moeten doen, staan niet bepaald te drin- gen. „De werving verloopt E niet best", zegt adjudant C. W. Melkert. E De bedoeling van het pra- 2 ject is fietsdxefstallen tegen te gaan, omdat de rijwie- ien makkelijker herken- baar zijn als er een num- mer in het frame is gegra- 5 veerd. De politie heeft 5 dertig mensen nodig om het karwei, dat is goedge- 5 keurd als werkgelegen-— H heidsproject, in acht we- ken te klaren. Maar hoe- - E wei de voorbereidingen in E volle gang 2ijn en er zelfs 2 al een voorlicht! ngsbijeen- komst over het graveren is geweest hebben pas vijf- 2 tien vrijwtligers zich aan- 1 gemeld. Na de vakantie moeten de fieisgraveer- - ders gaan oefenen en in E oktober zou het project 2 dan echt van start moeten S gaan. Melkert: „We zou- 2 den graag voor de winter 5 klaar zijn, maar het is de i vraag of dat lukt." De vereniging Mensen Zonder Werk (MZWj, die door de politie werd bena- E derd, heeft ernstige beden- E kingen bij het project. Wil- E lem Oranje: „Je moet met s werkprojecten altijd op- 2 passen dat je niet concur- 2 rentievervalsend bezig I bent. De rijwielhandelaren graveren ook fietsen. Je E moet oppassen dat je die mensen het brood niet uit 2 de mond stoot." MZW vindt, dat de politie nel 20; goed het graveren over - kan laten aan de rijwiel-1 E handelaren en eventueel 2 aan de stallinghouder op- het Veerplein. 2 Oranje vindt bovendien, S dat de politie de werkloze E vrijwjligers weinig te bie- S den heeft. „Het is een leuk tijdverdrijf, maar er staat E mets tegenover." Van dat E euvel is ook adjudant Mel- E kert zich bewust. Als zich niet meer vrijwil- E ligers aanmelden zou de Vlaardingse politie nog leentje-buur kunnen gaan spelen bij de Maassluisse E collega's. Daar is het gra- E veerproject van de politie wel geslaagd. „Tegen de tijd dat wij beginnen zijn ze in Maassluis klaar met graveren", zegt Melkert „Die mensen hebben erva- ring met het werk." Schiedam De Kohnstamra- school en de aangrenzende kleuterschool, de Zeven sprong, zijn met de vakantie niet helemaal verlaten ge weest. Omwonenden zagen een jongen uit hei raam klau teren. Het is met bekend wat de inbreker heeft jneegono- men. Wel liet hij in beide ge bouwen, aan de CeLstusstraat en aan de Fah ren hei 1st raat tn Schiedam-Oost, de nodige spo ren achter. Een bewoner van het Bach plein, merkte bij zijn terug keer van vakantie dat tijdens zijn afwezigheid enkele siera den a tweeduizend gulden ge stolen waren. Ook miste hij een collier van zeshonderd gulden. Gaat u mat vakantia naar da camping of volkstuin? Op 150 bekende vakantieadressen fn de provincies Zuid-Holland. Zeeland en Brabant is het Rotterdams Nieuwsblad actueel verkrijg baar bij de wederverkoper. Als u langer dan twee weken met vakantie gaat. en u vult de bon in dan verrekenen we na uw thuiskomst automatisch het betreffende abonnementsgeld. (Tijdens uw afwezigheid onderbreken we tijdelijk de bezorging van het Rotterdams Nieuwsblad op uw hulsadres). Het aloude bonnensystoem Is met Ingang van dit seizoen vervallen. Voor 'verre' vakantiegangers Is er de mogelijkheid om per poBt de krant toegestuurd te krijgen. U betaalt daarvoor uitsluitend de extra kosten die de PTT daarvoor In rekening brengt. Da koatan zijn: buitenland binnen Europa ƒ3,- per dag bulten Europa volgens PTT-tarief verzending binnen Nederland en België 2,70 per week. Houdt u er rekening mee dat post In het buitenland dikwijls vertraging heeft. Stuur de ingevulde bon uiterlijk drie weken voordat u met vakantie gaat naar: Rotterdams Nieuwsblad, Vakantieadressen, Witte de Withstraat 25. 3012 BL Rotterdam, Wilt u daze bon niet aan de bezorger meegeven. Huisadres Naam: Straat: Voort.: Postcode: Huisnummer: Plaats: Vakantieadres: Naam Hotel/Camping: Straat: Postcode: Land: Nr.: Plaats: i'jïïirasl Thuiskomst:.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1