Stadserf moet gemeente gastvrij image bezorgen k rente op die voorwaarden? Klinkt interessant/' bondsspaarbank 5 ■m 'Lawaai veer te verhelpen' Achtervolging verspilde moeite j Woonwagenkamp graag naar de J Buitenhavenweg 1 VUIRDINGS DAGBLAD SCHKEHMSCHE COURANT NIEUWE WATEHWEG C0URAN1 Schiedam op tv Timothy toont hoe het moet ;Overleg over verplaatsing weekmarkt Meiden groep helpt Jeugd land 'enorm' Huis leeggeroofd tijdens vakantie Geen supersterren in de Hoek Bewoners Maasboulevard: Verzoek om schorsing afgewezen r Girospaar Extra Rekening kontant en giraal storten f 5.000,- vrij opneembaar per kalendermaand over bedragen boven de f 5.000,- wordt 2% berekend geen minimum of maximum inleg alleen girale opname mogelijk vraag voor meer informatie bij uw kantoor in de buurt ~1 Bij u in de buurt is d*» bank binnen loopafstand L Schiedam J D'66-raadslid wil huwelijk klein links IMUEHVEG Vlaardingen Na een grootscheepse achtervol- ging door de poliüekorp- - sen uit Naaldwijk, Maas sluis en Vlaardingen en de rijkspolitie is gisteren rond twee uur een 32-jari- ge Belgische automobilist op de rijksweg in Vlaar dingen aangehouden. De "achtervolging bleek ver- Schiedam In het omstreden televisieprogramma '1990' van Veronica wordt aandacht be steed aan de energiezuinige ontwikkelingen in Schiedam. Het thema van het program ma, dat zondagavond vanaf negen uur wordt uitgezonden, is energie. spilde moeite. De verdo vende middelen, die de politie op grond van een anonieme tip had ver wacht aan te treffen, wer den niet gevonden. Een anonieme tipgever, die geruime tijd achter de Ci troen van de Belg had aange reden, waarschuwde via een praatpaal de ANWB, dat hij vermoedde dat de man een grote hoeveelheid verdoven de middelen bij zich had. De verdachte automobilist reed op dat moment vanaf Rotter dam In de richting van het Westland. Bij De Lier, toen de achter volging al in volle gang was en de man een ware stoet po litieauto's achter zich aan had, keerde hij om en reed terug richting Vlaardingen. Daar werd hij door de politie van Naaldwijk klem gereden en overgedragen aan de ge meentepolitie van Vlaardin gen. Die brachten hem en zijn auto naar het bureau. De auto werd nagenoeg bin nenstebuiten gekeerd, alle onderdelen die los konden werden gedemonteerd. Uit Rotterdam werd een hasj- hond met begeleider ge stuurd, maar ook die snuffel de vergeefs naar verdovende middelen. De Belgische be stuurder kon met een vertra ging van enkele uren zijn weg vervolgen. De politie keerde de auto nagenoeg binnenstebuiten. Mia. .us Timothy Huro?. d fit aan de bei aardschool in Kopenha gen, zal morgen in de Gro te Kerk van Maassluis la ten horen en zien hoe een beiaard dient te worden bespeeld. In de serie 'To renmuziek Maassluis 1984' geeft hij daar morgen avond van half acht tot half negen een beiaard- concert Het publiek zal hem niet alleen kunnen horen, maar ook zien. Belangstel lenden kunnen zich om kwart over zeven melden bij de toreningang voor een rondleiding. Hurd be gint het concert met eigen werk om vervolgens .com posities van onder andere Francis -Pilkmgton, John Dowland, Raymond, KeJ- dermjyip en AloysvFleisp- hmanri^ten gehore te bren gen. Maassluis De kans is 'groot dat de weekmarkt in Maasluis blijvend op het parkeerterrein achter de Nieuwstraat zal wor den gehouden, in plaats van op de Markt. De markt is de afgelopen vrij dagen "al op de parkeerplaats gehouden, omdat op de Markt grondwerkzaamheden worden uitgevoerd. Nadat de diverse betrokkenen positieve gelui den over de nieuwe locatie hebben laten horen, overwe gen burgemeester en wethou ders de weekmarkt definitief te verplaatsen naar het par keerterrein. Enige tijd geleden stuurde het PvdA-raadslid Ro bert Punt al aan op een defini tieve verplaatsing in schrifte lijke vragen aan het college. De komende vijf a zes weken zal de markt in ieder geval nog op de parkeerplaats wor den gehouden, omdat de grondwerkzaamheden op de Markt vertraging- hebben op gelopen. Overleg met onder andere de marktcommissie en de ondernemersfederatie moet nu duidelijkheid verschaffen over de toekomst van de weekmarkt in de Maassluisse binnenstad. Schiedam Bij het ma* ken van bouwplannen voor het Stadserf (omge ving van stadskantoor en Emmaplein) -wil de gemeente Schiedam be werkstelligen, dat meer mensen dan nu het geval is als het ware 'uitgeno digd' worden om bij de ambtenarij binnen te ko men. Volgens de wethouder die de voorlichting tegenwoordig in zijn portefeuille heeft, Herman Posthoorn, kan het daarbij van belang zijn dat de ingang van het stadskantoor wordt ver legd. Een dergelijk plannetje wordt op zijn mogelijkheden bekeken. De ingang" van' het stadskantoor zou gericht kun nen worden op de binnenstad, zodat het winkelend publiek op de Broersvest bij wijze van spreken kan zien dat de ge meente een gastvrije instelling is. Doel hiervan is de afstand tussen burgerij en ambtenarij te verkleinen. Daarvoor is echter meer nodig dan een nieuwe ingang. Post hoorn wil in de nieuwbouw- plannen voor de bibliotheek de mogelijkheid opnemen om de afdeling voorlichting er te huisvesten, dat wil zeggen: niet alle voorlichters. Post hoorn voelt niets voor een concentratie van alle voorlich ters op één plek, waar chef voorlichting Theo Reyman een voorstander van is. „Dat Jijkt mij niet zinnig," aldus Post hoorn. „Ik denk dat voorlich ting pas goed werkt, ais je op redelijke wijze met de directe omgeving bekend bent." Dat betekent voor de voorlichters Mari Dingenouts en Henk Bonzet, dat zij respectievelijk bij de ONS en de sociale dienst blijven functioneren. Naar de nieuwbouw op het Stadserf zou wel het drietal Theo Rey man, Bas van Bochove en Hanneke Burggraaf over kun nen gaan. De plannen zijn echter nog lang niet concreet. In de PvdA/VVD-coalitie gaan stemmen op om ook de VVV erbij op te nemen. De nieuwe huisvesting van de bibliotheek en eventueel voorlichting moet zo aantrekkelijk moge lijk worden om het door B en W als foeilelijk omschreven stadskantoor af te schermen. Kinderen leven zich creatief uit op het Dr. Wi- bautplein in Nieuwland. Schiedam Jeugdconsulent Joop van Broekhoven, toch altijd al vol lof en enthou siasme over de Jeugdland-medewerkers, prijst met name het succes wat met de activi teiten in wijk Nieuwland geboekt wordt. In die wijk zijn de laatste jaren veel buiten landers komen te wonen. „Het is echt prach tig om te zien hoe Turkse vrouwen er nu bij betrokken worden," zegt Van Broekhoven. „Het is een doorgaans nogal geïsoleerde groep, dat maakt het juist zo bijzonder als je ziet hoe geweldig de integratie rond Jeugd land nu verloopt." Gistermiddag kon hij het goed merken, bij de creativiteit op het Dr. Wibautplein. Van Broekhoven: „Wij hebben dit jaar twee Turkse medewerksters, dat scheelt al enorm. En Nieuwland kent ook een meidengroep, die zich enthousiast inzet. Ook Turkse meis jes zijn daarin actief en dat draagt allemaal bij tot een samensmelting van culturen." Of Jeugdland, nu halverwege de zomeracti- viteiten, het beoogde record zal kunnen ha len, is de vraag. Over de miezer van vandaag zei Van Broekhoven: „Eén dag regen en je hebt zo een veel lager gemiddelde. Tot dus ver kregen wij 3300 kinderen. Dat loopt dus als een trein. Vanochtend bij de evaluatie kwamen er geen klachten of problemen, want de kinderen hebben het naar hun zin en dan de medewerkers dus ook. Maar het moet wel droog worden, want anders wordt het fietscrossen zaterdag beneden aan de Vlaardingerdijk een te glibberige bedoe ning." Vlaardingen Bewoners van een flat aan de Holysingel zul len, als zij terugkeren van va kantie, een vervelende ont dekking doen. Een kennis, die de planten kwam verzorgen, ontdekte gis teren dat uit het huis een tele visie, een videorecorder, een bandrecorder en twee boxen waren.gestolen. De inbrekers zijn vermoedelijk door een tui melraam aan de voorzijde van het huis binnen gekomen. piniiimiiiiiiiiimiiniiiiiiiiintNiniiiuiiiiiniiKiiiiiiiuiiiiiiiniiiuiiiiiiiiiniiiiiHHiir! Schiedam Naar het zich laat aanzien, zal geen woonwagenbewo- ner nee zeggen tegen de 3 vestiging van een nieuw S kamp aan de Buitenha- ven weg. Hoewel de bewoners van het kamp verbaasd zijn over het plotselinge gemak waarmee de fractieleiders van PvdA en VVD die locatie heb- 5 ben opgeworpen, willen zij dit buitenkansje niet aan hun neus voorbij la- ten gaan. „Zeven jaar S geleden hébben wij zelf die locatie! al aan de ge il meente voorgesteld", g aldus woordvoerster S Trien Lam. De woonwagenbewoners p maken zich er nog niet blij over. Dat hebben zij inmid- dels wel afgeleerd. „De 3 mensen bij ons reageren niet meer zo gauw op wat 1 er van de hoge heren af- 3 komt", zegt mevrouw Lam. „Wij wachten nu al zolang 3 op een nieuw kamp en tel- kens kaarten ze weer een 3 andere plek aan. Er zijn al drie burgemeesters mee be- zig geweest, Roelfsema, 3 Lems en Te Loo. En nu dan Scheeres. Wij wachten stil- wel somber in." Trien Lam hoopt dat de fractieleiders Brouwer (PvdA) en Verhulsdonk (VVD) hun ideeën nog op papier willen zetten. „Dat geeft wat meer zekerheid," zegt zij. Wethouder Chris Zijdeveld zei vanochtend over de j ideeën van Brouwer en Verhulsdonk: „De heren hebben de dossiers niet i doorgenomen, vrees ik." De i wethouder herinnerde zich, dat de locatie destijds niet j haalbaar was, omdat er een persleiding over het terrein moest worden aangelegd, j „Daardoor is het terrein een hele lange tijd absoluut ge- blokkeerd geweest voor welke invulling dan ook," j zei hij. Veertig jaar geleden stond het woonwagenkamp ook al aan de Buitenhavenweg, maar zelfs Trien Lam kan zich die tijd nauwelijks meer heugen. „Dat moet l toch gauw zo'n veertig jaar geleden geweest zijn,' zegt i zij. Die sentimenten zullen f vooral bij de oudere woon- wagenbewoners een rol spe- len, als zij de kans krijgen terug te keren naar de Bui- tenhavenweg. De door I Brouwer en Verhulsdonk s beoogde plek is het terrein, f waar vroeger de huisjes van de Bakkershaven en het s Nieuwsticht stonden. 5 letjes af. Maar wij zien het iriiniitiiiiJiiriiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiitfrjiifiiiiiifijitiiiiiiiimiiiiiiijjiMiiiB Hoek van Holland De supersterwedsirijden van Hoek van Holland gaan zaterdag niet door. Sportschool Sport in Harmonie en koopcentrum De Meerpaal wilden een man of tien tegen el kaar te laten strijden op de onderdelen bakstenen tillen, auto trekken en gewichtheffen. Op de eerste prijs van 500 gulden kwamen slechts vier 'aanmel dingen binnen. Een te magere lijst, oordeelde organisator Jan van Bergenhenegouwen. Hij besloot het evenement af fe gelas ten. Vlaardingen De bewoners vereniging Maasboulevard is helemaal niet tevreden over de manier waarop' met haar klachten over de geluidsover last van veerboot De Kaag wordt omgesprongen. De be woners hebben last van het motorlawaai van de boot. „Daar hebben we met het be stuur van stichting De Nieuwe Maas, die het veer in de vaart heeft gebracht, over gebeld. Die mensen zeiden dat het hun volle aandacht had, maar voorlopig vaart en knalt die boot", zegt voorzitter T. M. G. van Lith van de verenigingt Van Lith vindt dat de bewo ners van de Maasboulevard van de industrie aan de over kant van de Nieuwe Maas al genoeg geluidsoverlast te ver duren krijgen. „Daar moeten we mee leven, maar aan die herrie van dat bootje is wat te doen. Dat is een kwestie van een paar duizend gulden ver spijkeren aan de uitlaat. De vraag is niet of ze het kunnen, maar of ze het willen. Een zee schip maakt nog niet zo veel lawaai als dat bootje. Hoe kan dat nou." Maassluis Aannemer Den Hartog uil 's-Gravendeel mag doorgaan met de bouw van elf appartementen aan de West- landseweg in Maassluis. Een schorsingsverzoek, dat omwo nenden indienden, werd giste ren door de Raad van State af gewezen. Er spelen nu nog twee procedures tegen de bouw van de premie-A koop woningen. De omwonenden vrezen dat door de bouw van de apparte menten de waarde van hun huizen zal dalen. Bovendien zijn zij bang dat hun privacy eraan gaat. De palen voor de elf appartementen zitten al in de grond en de funderingen zijn gelegd. De bezwaarschrijvers moeten nu tot half augustus wachten voor zij hun zaak weer kun nen bepleiten. Zij hebben be zwaar aangetekend tegen de afgifte van een verklaring van geen bezwaar door Rijnmond en tegen de bouwvergunning die de gemeente heeft ver strekt. Het eerste bezwaar wordt op 14, het tweede op 15 augustps behandeld. Tot die tijd mag Den Hartog in ieder geval doorgaan met bouwen. (ADVERTENTIE) De Kaag, die een keer per half uur mensen overzet, maakt wel lawaai, maar uitgesmeerd over een heel uur draagt dat niet veel bij aan de totale ge luidsoverlast, was de conclusie van onderzoekers van ge meentewerken. „Dat betekent dus dat ik voor uw buis een bom mag laten ontploffen, als ik het maar één keer per dag doe", zegt Van Lith. Naar aanleiding van het on derzoek adviseert gemeente werken de bemanning van De Kaag voorzichtig te zijn bij het aanmeren en het uitleggen van de loopplank. „Daar heb-, ben we niets aan", zegt Van Lith. „We hebben de gemeen te niet nodig om een vriende lijk verzoek te doen. Dat kun nen we zelf ook wel. -Trou wens, dat hebben we gedaan toen de boot in 1981 voor het eerst in de vaart kwam en toen hielp het een weekje," spaarbank Schiedam De ene zetel, die D'66 in de Schiedamse ge meenteraad heeft, is aan het wankelen. Adri Reijnhout voelt zich bedreigd door de landelijke ontwikkelingen, die D'66 dreigen weg te vagen. Hij vreest in 1986, bij de volgende raadsverkiezingen, daarvan de dupe te worden en zoekt riü naar mogelijkheden om zijn raadszetel te redden. - Reijnhout denkt aan een HjsP- verbinding met de andere kleine linkse partijen, waar mee hij nu al samenwerkt: de tweemansfracties van CPN en PSP/PPR. Als je een lijstver- binding ziet als een huwelijki meent de Schiedamse demo craat, dan kan de huidige sa menwerking beschouwd wor den als een samen wonen-op- proef. Volgens Reijnhout hoeven de CPN en de PSP/PPR niet bang te zijn de gemeenteraad uitgestoten te worden. „Collé heeft charisma genoeg on? in zijn eentje een zetel te halen, bovendien is Ulferd Bruseker ook geen onbekende meer üo Schiedam, dus de CPN zit wel goed. En ook Herman Noorde- graaf komt een heel eind. Als ik het beste raadslid zou moe ten aanwijzen, zou tk dubben tussen Herman Noordegraaf of wethouder Van Tilborg.Hoe wel Herman tegenwoordigeen soort Cruyff is: als hij wil, xs hij perfect."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1