SSSW kan fluiten naar Mariastraat Midzomerfeest dankzij zon enorm succes Dieven actief Verkeerde man opgepakt na vijfde tasjesroof ViAARDSNGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT SÉÉftBSfii I Bestuurder met shock in ziekenhuis Bromfietsers slaan erop los Storing in kabelnet zet wijk zonder tv Buit uit duizenden Ballpoints verkopen is geen collecte 'Kietel hem Vrouw valt met brandende motor 'Besparing is dé energiebron van de toekomst' Zon verblindt automobilist MAANDAG 30 JULI Filatelisten slepen museum er doorheen Maassluis De enveloppenactie voor het Sleepvaart- museum heeft het museumbestuur geen windeieren gelegd. Zag de toekomst er door de krappe beurs niet al te optimistisch uit, zaterdag kwam er een kentering in die verwachting. 't. Was een beetje gekke tijd om wat te vieren, zaterdagoch tend tien uur, roaar het Sieep- vaartmuseum was bang dat er later op de dag veel mensen naar het strand zouden gaan en er dus niemand kwam. In derdaad was het mooi weer. Daar staat tegenover, dat veel mensen 's zomers juist naar een museum gaan om er af te koelen. Maar een kniesoor die daar op Iet. Waar het om ging, was dat een gemiddeld mu seum het in deze tijd van be zuinigingen niet makkelijk heeft en dat er nu een actie was gehouden die het niet on fortuinlijke bedrag van 10.000 gulden opbracht. Hoe deed het Sleepvaartmu- seum dat? Al in april stapte het bestuur van het in vrij korte tijd beroemd geworden museum naar de Vereniging van Postzegelverzamelaars Maassluis, met een eenvoudig idee. Men liet een speciale en veloppe ontwerpen, voorzien van tekeningen van Hans Teunissen. ïn een flinke op laag werden de enveloppes voorzien van een Nederlands zegel en afgestempeld in het postkantoor van Maassluis, waarna zij half mei aan boord van de gloednieuwe Smit Sin gapore werden afgeleverd. Dit is een sleepboot, uiteraard, want het moest in de sfeer blijven. Op haar eerste reis had de sleper alle 3000 enve loppen aan boord. Sleepkarwei Vanuit Stavanger werd ge werkt aan een enorm sleep karwei. Samen met de Wijs- muller-schepen Typhoon en Tempest begon de Smit Singa pore aan het verslepen van het Statfjord-C-olieproducüeplat- form, het derde in een reeks die op het Noorse deel van het Continentale Plat werd ge plaatst. Daarvoor zijn heel wat paardekrachten nodig geweest en alles ging in bescheiden tempo. Op de plaats van be stemming aangekomen was de zee te ruw voor een nauwkeu- Feest in het Sleepvaartmuseum: de enveloppenactie is voor herhaling vatbaar gebleken. rige afzinking en moesten de drie schepen het platform nog enige dagen gaande houden. En steeds met al die envelop pen erbij. Soms knopen postze gelverzamelaars hele verhalen vast aan elk van hun exempla ren, dus in dit geval viel er ook heel wat te vertellen. In Stavanger gingen de envelop pen van boord om door de Noorse 'PTT' van een zegel en stempel te worden voorzien. Een deel kwam per post terug in Maassluis, een ander deel ging via de Smit Singapore mee terug. De belangstelling ervoor is zo groot geweest, dat enige honderden mensen te leurgesteld moesten worden, aldus museum voorzitter ir. G- Langelaar Gzn. Het te veel be taalde geld zal nog op hun re kening worden ten. - 'ort. De opbrengst van de actie zal de 10.000 gulden nog te boven gaan. Dankbaar voor de hulp van de PTT en de Maassluisse filatelisten houdt het museum bestuur in het achterhoofd, dat een dergelijke actie in de toe komst misschien nog wel eens kan. Vlaardingen Een 22-jarige Vlaardingse automobilist is za terdagavond met een shock naar het Holyziekenhuis over gebracht, na een botsing op de kruising van Marnixlaan en Marathon weg. De man ver leende geen voorrang aan een andere autobestuurder, een 48- jarige Vlaardinger. Ook die moest in het Holyziekenhuis worden behandeld. Hij liep bij de aanrijding verwondingen aan'rug en gezicht op. Vlaardingen Een twintigja rige inwoner van Maassluis is in het Holy-ziekenhuis opge nomen, nadat hij zondagmor gen vroeg is mishandeld door twee onbekende mannen. Toen het slachtoffer met drie vrienden een discotheek op de Oosthavenkade uitkwam, spraken twee passerende bromfietsers hen aan. De bromfietsers werden handtas telijk en grepen een van de vrienden beet. Toen de Maas- sluizer zich er mee bemoeide, kreeg hij enkele rake klappen. In het Holy-ziekenhuis consta teerde men kaak letsel. Van de bromfietsers, die er di rect vandoor gingen, ontbreekt elk spoor. Schiedam Televisiekijkers in Schiedam-Zuid hebben vrij dagavond een deel van de nachtfilm 'Come back' van Jonne Severijn moeten missen, ten gevolge van een storing in het kabelnet. Op alle netten sneeuwde het vanaf tien voor elf. Alleen op kanaal 4, waar Sky Channel op zit, kwam nu Nederland 1 heel vaag door met Basil Davidsons serie over Afrika. De monteur van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, die na talrijke telefoontjes naar de wijk was toegegaan, kon de storing na een uurtje verhel pen. „Zoiets kan in elke wijk voorkomen, niets bijzonders," aldus de ONS-telefonist. Schiedam Inbrekers hebben aan de Korte Haven een ge weldige slag kunnen slaan. Uit de woning van een 39-jarige man verdonkeremaanden zij goederen ter waarde van 18.000 gulden. Daaronder be vonden zich sieraden, een bontmantel en audio-visuele apparatuur, alsmede een deel van de huisraad. Men kwam binnen door het ruitje van de voordeur te forceren. ,Bij de Coca Cola-fabriek Bot- telo aan de 's-Gravelandseweg verdwenen enkele kratten bier," die op vrachtwagens stonden opgetast. Vlaardingen Dat de gemeente Vlaardingen streng omgaat met ver zoeken om geldinzame lingen te mogen houden heeft de Vlaardingse af deling van Youth for Christ gemerkt. De jongeren houden een' zomeractie en wilden daar tussen 30 juli en 4 augustus geld voor inza melen door bal points te verkopen. Ze dienden een verzoek in om een collecte te mo gen houden, maar dat werd afgewezen. „Het verkopen van ball points is geen collecte", oordeelden burgemeester en wethouders. Slim bekeken was dat. De meeste deelnemers aan de wedstrijd springplankhangen in zwembad Groenoord in Schiedam hielden zich ga- woon met hun vingers aan de springplank vast, maar daar door glibberden zij al snei weg. Nee, het jongen op de foto had een betere techniek: hij omhelsde de plank als het ware door zijn armen erom heen te klemmen. Dan kon je meer kracht zetten. Hij was dan ook de eerste, die langer dan drie minuten kon blijven hangen. Winnaar werd uitein delijk de heer Bagman met een hangtijd van 5 minuten en 33,47 seconden. In de voorronde was evenwel een langere tijd gemaakt door de heer Tarmond, die erin slaag de 5 minuten en 41,04 secon den onderaan de springplank te bengelen. „Kietel hem eens," riep iemand, toen het hem te lang ging duren. Hr: A? Wm v Schiedam Een aloud conflict tussen de gemeente Schiedam en de woningbouwverenigingen steekt op nieuw de kop op. als direct gevolg van de reeks blun ders bij de stichting Samenwerkende Schiedamse Wo ningcorporaties (SSSW). B en W hebben vierkant ge weigerd de nieuwe woning wetwoningen in de Maria straat in Schiedam-West in beheer te geven aan Schie dam Vooruit. Hoewel met name de PvdA een zwak heeft voor deze arbeiderswo ningbouwvereniging, moet eerst de SSSW schoon schip maken, alvorens ook maar één van de aangesloten cor poraties woningen van de ge meente overgedragen krijgt. De SSSW is hiermee onder sterke druk komen te staan. De maatregel van de ge meente sluit dan ook aan op de wens van de bewoners verenigingen in Schiedam en de meeste politieke partijen, dat het SSSW-bestuur des noods gedwongen moet wor den om een fusie van de vijf bouwverenigingen te be werkstelligen. Volgens de CPN had die pressie al eerder moeten worden uitgeoefend. Nadat het SSSW-schandaal aan het licht kwam en er op basis van een onderzoek van de Nationale Woningraad spra ke van leek te zijn, dat huur ders benadeeld waren ten gunste van aannemers, pas- Een kijkje vanaf het woonhuis van de familie Visser op het midzomerfeest in het Beatrixpark: gemoedelijke sfeer. Schiedam „Wat een boffie, hè? Waar hebben wij het aan te danken?" zei Hans Visser, met dankbare ogen en beide armen opgeheven naar de zon die het Prinses Beatrixpark in een zomers licht zette. Het midzomer feest kon niet meer stuk. De dagen ervoor was het nog guur weer geweest, regenachtig en winderig, maar juist op de dag dat de Vissers hun evenement op touw zet ten, kwam daar de ommekeer. Visser ontkende Ar- mand Pien of de Enkhuizer Almanak te hebben ge raadpleegd. Honderden mensen deden dan ook het midzomerfeest aan. Vooral 's middags was het een succes, met Bobo's kindershow. Het enthousias me van de kinderen was zo groot, dat de serveersters van het pannekoekhuis De Vij ver pas later bij de barbecue merkten dat zij moe gewor den waren. Toch kwam er toen nog een druk avondje achteraan, waarbij zich een schouwspel ontvouwde waarvan heef Schiedam heeft kunnen meegenieten. als tenminste niet de gordij nen dicht waren. Met een fel en kleurig zoeklicht werd het wolkendek verkend. De lucht zat toen weliswaar pot dicht en de zon was al lang onder, maar het kleurenspel gaf de hemel iets feeërieks. De terrassen zaten vol, een enkeling klaagde echter over de grote vijver van het Bea trixpark, die een beetje meurde. VVD-raadslid Piet Prins, ook aanwezig omdat een kennis van hem in het Ca lypso-showorkest zong, zei bewondering te hebben voor ondernemers die zulke festij nen in Schiedam nog durven organiseren. „Want het is toch een heel risico. Als het regent, komt er geen kip en daar zit je dan met je inves tering." Hans en Eveiynn Visser had den hun midzomerfeest geor ganiseerd in samenwerking met theaterbureau Gerhard de Kok. Die mag dat vaker doen. De opstelling van ter rassen en bars was zorgvul dig afgestemd op de bomen en de struikgewassen rond het pannekoekhuis, waar door niemand moeite had de dansvloer in de open lucht te vinden. Vlaardingen Met snij- en schaafwonden over haar hele lichaam is zaterdagavond een 21-jarige Vlaardingse naar het Schielandziekenhuis overgebracht. De vrouw kwam op de zuidelijke rij baan van rijksweg 20 met haar motor ten val, toen zij merkte dat die in brand stond. De Vlaardingse reed rond half zeven van Maassluis naar Vlaardingen toen haar motor vlam vatte. Van de schrik remde zij zo abrupt, dat ze viel en met de bran dende motor over het weg dek gleed. Een passerende automobilist bluste de brand met zijn poederblusser. Het slachtoffer werd in het Schielandziekenhuis aan haar verwondingen behan deld. Schiedam „Wij hebben één harde conclusie getrokken', energiebesparing is dé ener giebron van de toekomst." De Schiedamse wethouder Chris Zijdeveld was zeer stellig over aan het slot van de reportage, die het Veronica-program ma 1990 over Schiedam had ge maakt. Gisteravond werd 'Schiedam landelijk afgeschil derd als milieustad. Omdat hei niet de eerste keer was dat Schiedam als zodanig in de landelijke kijker kwam. was nog geprobeerd een ande re gemeente te vinden die van dezelfde milieuvriendelijke snufjes gebruik maakt als Schiedam. Dat is Veronica niet gelukt. Schiedam is echt een voorloper, meldde 1990-pre- sentatrice Amanda Spoel, Vlaardingen Dieven zijn het afgelopen week einde weer actief geweest in de stad. Bij een inbraak in een woning aan de Ri chard Holstraat ging men er vandoor met een video recorder ter waarde van 2200 gulden. De bewoners van een huis aan de Markgraaüaan lagen rustig te slapen, terwijl een inbreker de boel doorzocht. Zondagochtend constateer den ze dat de dief er vandoor was gegaan met een flinke hoeveelheid contant geld en sieraden. Aan twee gefor ceerde keukenramen kon worden afgeleid hoe de on bekende was binnengeko men. Bij een andere inbraak in een huis aan de Markgraaf laan werd een portemonnee met vierhonderd gulden, buitgemaakt. Inbrekers, die het hadden voorzien op een bedrijfspand aan de James Watt weg, haakten af toen het alarm af ging. scerde een kredietaanvraag voor de renovatie aan het Fabriplein toch nog de ge meenteraad. De CPN was daar toen tegen en vond dat de gemeente de werkzaam heden zelf op zich moest ne men in plaats van over te la ten aan Schiedam Vooruit. Een meerderheid hoopte toen echter nog, dat een aan tal waarschuwingen de SSSW wel aan het denken zou zetten. Maar het gestuntel rond de renovatieprojecten op het Fabriplein (Schiedam-West) en de Wattstraat (Schiedam- Oost) noopte de gemeente er nu toe een daad te stellen. Hoewel de eerste fase van de nieuwbouw in de Mariastraat nog wel aan de SSSW was overgedragen, zal het Ge meentelijk Woningbcheer zich ontfermen over de tweede en derde fase. En met die handelwijze is de gemeente teruggekeerd naar een situatie, die al in 1976 be stond. De SSSW, toen juist twee jaar oud, klaagde in een berucht geworden Blauw boek over het dralen van de gemeente om projecten aan de corporaties in beheer te geven. Toen werd de ge meente nog door de rijkso verheid op haar vingers ge tikt, De reeks renovatieblun ders bij de SSSW stellen de situatie nu echter in een an der daglicht Schiedam Voor de vijf de maal in twee weken tijd heeft de beruchte tas jesrover toegeslagen. In de hal van een flat aan de Delflandseweg werd vrijdag op klaarlichte dag een 67-ja- rige vrouw overvallen door een jongeman, van wie het signalement volledig over eenkomt met het al reeds be kende: klein en tenger type van omstreeks 18 jaar. Flatbewoners hoorden een gil in de hal en toen de poli tie kwam kijken, lag de be jaarde vrouw daar met een hersenschudding. Zij was volkomen van de kaart en kon ook nu nog niet ver hoord worden. De politie startte onmiddel; lijk een uitgebreide zoekactie in de omgeving, ook op het station Schiedam /Rotter dam-West werd uitgekeken naar iemand die aan het sig nalement voldeed. Uiteinde lijk werd één jongen aange houden. die eraan beant woordde. Hij werd op het hoofdbureau van politie uit voerig verhoord, maar bleek uiteindelijk onschuldig. Na uitleg van de situatie en na excuses te hebben gemaakt liet de politie deze arrestant heengaan. De vermeende da der bleek er begrip voor te hebben, aldus de politie. Van de echte dader was echter geen spoor meer te beken nen. Schiedam Verblind door de laagstaande zon zag een 39-jarige Vlaar dinger zondagochtend om half acht een andere auto mobilist over het hoofd. Hij reed met zijn zoontje van 13 op de Laan van Bal es het zonnetje tegemoet, tot een 50-jarige Schiedammer, die voorrang had, hem op de kruising met de Churchilï- weg ramde. Beide bestuur ders werden ter observatie opgenomen in het Schieland ziekenhuis; de jongen man keerde niets, maar de wa gens moesten worden wegge - lakeld. Zaterdagavond om negen uur kwam een ?5-jarige man onder een auto op de Burge meester Van Haarenlaan. Hij stak ter hoogte van de Pier- sonstraat plotseling over met de fiets aan zijn hand. Een 27-jarige Rotterdamse auto rijder kon hem niet meer ontwijken en remmen hielp evenmin. De bejaarde is in het ziekenhuis opgenomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1