Stadspost omzeilt postbussen PTT Nieuwe asfaltlaag rijksweg 20 Rijnmond versoepelt zoneringsbeleid Youth for Christ in de Put ÏIAAROINGS DAGBLAD SCHIEDAMSGHi E0IMANT NIEUW WATERWEG COURANT Na kritiek van Waterweggemeenten Ongewenst bezoek tijdens vakantie René de Jongh voor H laatst Brand door kortsluiting Hitte wordt man teveel Hond bezwijkt door Kitte Politie drijft koeien dingers gisteren moeten con stateren. Uit een kelder aan de Professor Rutgerstraat werden twee fietsen gesto len. Een bewoner van de Van der Palmstraat ontdek te ook dat zijn fiets uit de box was verdwenen en aan de Van Hogendorplaan werd een racefiets uit de kelder gestolen. Vlaardingen Dat een fiets ook ïn een kelderbox niet veilig is, hebben vier Vlaai^ Schiedam „Komt Mickey Mouse nu ook nog?" Ver schillende kinderen vroegen het gistermiddag na afloop van Jeugdland in zaal Irene. Een moeder kwam bij Joop van Broekhoven raadplegen hoe dat nou zat De Jeugd land-coördinator legde het misverstandje uit: de ballet groep, waar zij zojuist naar gekeken hadden, héét Mic key Mouse. Maar met de schepping van Walt Disney heeft het niets van doen. Die strip muis doet in het ballet van die andere Mickey Mou se niet mee. hebben. Welnu, de jeugdcon- sulent leest graag strips. Dat andere kinderen dat ook doen en dus iets heel anders ver wachten als zij naar Mickey Mouse gaan, ja, dat kwam pas gistermiddag aan het licht. Het was voor veel ouders waarschijnlijk te lekker weer om hun kinderen naar een binnenaetiviieit te sturen. In de grote zaal van Irene bevon den zich op de kop af veertig toeschouwers, inclusief zeven moeders, twee vaders, twee fo tografen, twee verslaggevers en het Jeugdland-paar Joop van Broekhoven en Riet Im merzeel. „Beetje magere op komst," constateerde de an ders "zo enthousiaste jeugdcon- sulent. „Jammer, want ik had die meiden- graag een groter publiek gegund," Met die meiden bedoelde hij de danseressen van Mickey Mouse, of beter gezegd, van Feem, want het waren alle maal pupillen van Miranda Miranda van Ooirschot en haar danseressen wisten met een zwaar klassiek stuk toch de aandacht van de kinderen vast te houden. Vlaardingen Het ha ring- en bierfeest, dat al jaren elke eerste zaterdag van september Vlaardin gen op zijn kop zet, is een geliefd onderwerp voor amateurfilmers. Velen trekken er met hun ca mera op uit om de brui sende stad vast te leggen. De organiserende stich ting heeft besloten daar op in te spelen: een on derdeel van het komende haring- en bierfeest is een filmwedstrijd. De videoploeg van de vereniging Mensen zon der werk trekt er elk jaar op uit om de eerste zaterdag van september in Vlaardingen te filmen, maar ook anderen ble ken de feestende stad een mooi decor te vinden. Die filmers kunnen hun produkten dit jaar voor leggen aan een deskundi ge jury. De beste inzen ding wordt op het slot feest op 18 september vertoond. Voor de win naar is er een reischeque en een cheque van een fotozaak. Mensen die aan de wed strijd willen deelnemen moeten zich wel van te voren opgeven bij de stichting. Dat kan op te lefoonnummer 347481 of 342288. Zij krijgen dan ook te horen aan welke eisen zij moeten voldoen. iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiuiii WÈÊÊmm van Oirschot. Gedurende een uur werd een zwaar klassiek stuk uitgevoerd, Seapino-ach- tig theater, dat wonder boven wonder de kinderen wel kon boeien. Er Zat heel weinig tekst in, dat maakte het ver haal moeilijk te volgen, maar het scheelde dat het -decor en de kledingstukken nogal kleu rig waren en er dus veel te zien was. De Feem-danseres- sen deden er goed aan de zaal door te lopen, op zoek naar de als clowntje vermomde Miran da van Oirschot, Dat kwam op de kinderen heel spannend over. Het was net Jan Klaas- sen die uit zijn poppenkast kwam. „Dit hadden ze drie jaar gele den niet gekund," zei Van Broekhoven bewonderend over de voorstelling. „Dat is echt aan Feem te danken. Daar wordt hard gestudeerd." De Jeugdland-baas was blij nu een blijvend alternatief te heb ben voor het straattheater Kip. Dat is zeven jaar lang door Jeugdland Schiedam gecon tracteerd geweest, maar Kip is nogal populair geworden, maakte grotere producties en werd daardoor te duur voor het Jeugdland-budget. Een paar weken heeft bagger uit de singel een van de grasvel den van het mooie Vlaardingse park 't Hof ontsierd. Wandelaars met honden meden het tijdelijke baggerdêpót en ouders Weiden hun spelende kinderen er uit de buurt. De bagger moest eerst drogen voor het ergens anders in het park kon worden verwerkt. Omdat het zo dikwijls regende duurde dat nogal lang, maar nu is het bijna zo vp;. Het beetje zonneschijn van de laatste dagen was genoeg om scheurtjes in de modder te toveren. Ais de troep weg is heeft hel gras nog een tijdje nodig om zich te herstellen, maar dan hoort ook dat deel van 't Hof ei Weer helemaal bij. Grappig dat juist Van Broek hoven dat aan die moeder moest uitleggen, want hij is hei geweest die de dansgroep van Miranda van Oirschot die naam toebedeelde. Vorig jaar trad Miranda, die in Kethel de dansstudio Feem leidt, al een keer voor Jeugdland op en het beestje moest toen een naam Schiedam Poststukken, die ge richt zijn aan postbushouders van de PTT, worden door de particu liere Stadspost Vlaardingen- /Schiedam zoveel mogelijk bij de geadresseerden thuis bezorgd. Volgens directielid E.A.E. Osinga van de Stadspost wordt daarvoor meestal eerst toestemming gevraagd, want soms blijkt dat men er niet van gediend is om post thuis besteld te krijgen. De Stadspost heeft het nadeel, dat zij geen stukken in de postbussen van de PTT mag leggen, In het geval dus, dat mensen erop staan dat aan de Stadspost toevertrouwde stukken in de postbus belanden, staat de 'or ganisatie niets anders te doen dan een gewo ne briefschrijver- „Dan doen wij er desnoods een postzegel op," aldus Osinga. De Stadspost komt aan de meeste adressen van postbushouders via" de stadsgidsjes van Schiedam en Vlaardingen. „Het betreft dan verenigingen en die staan daar wel in. De meeste verenigingen bellen wij dan om te vragen: waar moet het naar toè?" aldus Osin ga- Pas ging het een keer mis. De gemeente Schiedam, die met de Stadspost in zee is ge gaan, adresseerde een nogal zwaarwichtig stuk aan de opbouwwerkstichting SSWO. Die stichting heeft een postbus. Maar het stuk kwam daar niet in. Het werd thuis be zorgd bij Jaap Nieswaag, die voorzitter was van de SSWO toen hij een hartaanval kreeg. Nieswaag is nu herstellend, maar zijn achter ban had hem liever een beetje ontzien en hem de problematiek rond de organisatie willen besparen. De voorzitter moet nogal geschrokken zijn, toen hij de spullen las, Osinga: „Dat noteer ik meteen. Ik ben blij dat ik ervan hoor, dan kunnen wij er iets aan doen." Hij voegt eraan toe, dat het ook vaak op verzoek van mensen zelf is om stukken thuis te ontvangen in plaats van in de post bus. Wethouder Oor van Tilborg vermoedt „dat de PTT er niet altijd ramvig om is, als dit soort dingen bij stadspostdiensten misgaan" maar hij vindt wel: „Een postbus is een post bus." Hij zal de kwestie dan ook doorspelen naar de afdeling Interne Zaken om het eens op te nemen met de Stadspost. Maar hij voelt er niets voor er consequenties aan te verbin den. „Die jongens van de Stadspost moeten een eerlijke kans krijgen," vindt hij. Van Tilborg gelooft wel in de manier, waar op de particuliere Stadspost werkt. Hij stelde met enig genoegen vast, dat de Stadspost erin slaagde met de wet op de openbaarheid van pestuur in de hand om van de PTT de adresbestanden los te peuteren. mond voorkomen dat de ene ruim telijke functie de andere in de weg staat. Het Rijnmondbestuur kreeg de af gelopen maanden forse kritiek te verwerken van de Waterwegge meenten. Die zagen in de zonering een dwangbuis. Op veel plaatsen zou woningbouw onmogelijk wor den door de strenge geluidseisen. Het Rijnmondbestuur zou de finan ciële gevolgen van hei beleid ern stig hebben onderschat. Vooral dit laatste argument heeft bij Rijn mond zwaar gewogen. In een reac tie op de kritiek zegt Rijnmond: „Voor het dagelijks bestuur wegen deze financiële aspecten zwaar. Mede daarom is een versoepeling van het beleid gewenst." Het Rijnmondbestuur doet de toe zegging de zone-indeling niet te zullen hanteren als een 'wet van Meden en Perzen', doch als een 'globaal afwegingskader'. Voor ge bieden die binnen de milieubelaste zones liggen wil Rijnmond met de gemeenten structuurschetsen op stellen, die voor een periode van vijf tot tien jaar aangeven hoe stadsvernieuwing en functieveran dering kunnen plaatsvinden. Uit gangspunt blijft, dat toename van de bevolking of de woningvoorraad binnen de milieubelaste zone voor komen dient te worden. Rotterdam Het openbaar li chaam Rijnmond heeft het voor genomen zoneringsbeleid versoe peld. Uit alle Rijnmondgemeen ten was forse kritiek gekomen op de plannen, die de mogelijk heid tot woningbouw in de buurt van lawaaiige industrie zouden beperken. „Als die plannen door gaan kunnen we de halve stad wel afbreken", zo schetste de Vlaardingse wethouder Bas Gou- driaan kort geleden de gevreesde gevolgen van het zoneringsstel sel. Schiedam De bewoonster van een huis aan de Oostsingel zal raar opkijken als zij terug komt van vakantie. Tijdens haar afwezigheid is een antie ke klok met twee bijbehoren de vaasjes gestolen. Mogelijk wordt er nog meer vermist, maar degene die de planten verzorgt kon dat de politie niet vertellen. De inbraak vond gisteren op klaarlichte dag plaats. Met een straatklinker werd een ruit aan de achterzij de ingeslagen. Binnen was het een ravage, want de dief had de woning grondig doorzocht en de inhoud van kasten op de vloer gegooid. Bij een inbraak in een be drijfspand aan de Algerastraat zijn een schrijfmachine, een telefoontoestel, een cassettere corder en vijftig pakken koffie gestolen. De buit vertegen woordigt een waarde van 2200 gulden. Vlaardingen De bewoonster van een huis aan de Handeis- traat, die gisteravond een kwartiertje naar buiten ging, zag bij terugkomst dat haar meubels vlam hadden gevat. In de televisie, die zij niet uit had gezet, was kortsluiting ontstaan. De brandweer had het vuur snel onder controle. Vlaardingen Youth for Christ Vlaardingen houdt volgende week een zomer festival. De christelijke jongeren slaan een tent op in de Put, waar diverse op tredens en films worden verzorgd. Verder zullen in de stad activiteiten worden gehouden. Iedere avond van maandag tot en met zaterdag zijn er activiteiten in de tent. Maan dag en dinsdag treedt de uit de Verenigde Staten afkom stige Dan H. Band (rock en new wave) op. Woensdag is er* film en de rest van de week staat weer muziek op het programma. Alle voor stellingen beginnen om half negen. Verder wordt dinsdagmiddag om half drie een kindervoor stelling in de tent gehouden. En op de woensdag kunnen kinderen van zes tot onge veer twaalf jaar spelletjes doen en knutselen. De oude re jeugd kan donderdag aan zijn trekken komen tijdens een sport- en spelmictdag, waarbij onderdelen zoals zeephelling, zeskamp en ver kleed voetbal op het pro gramma staan. Vrijdagmiddag trekt Youth for Christ de wijk in en wordt in een van de winkel centra theater opgevoerd. De Amerikaan Rick Denzien speelt zaterdagmiddag met zijn rockband op het Lies veld. De christelijke jeugdor ganisatie sluit zondag de zo- meractie af met eert jeugd dienst in de Bethelkerk, waarvan het thema 'Door gaan' zal zijn. Schiedam De bewonersver eniging Schiedam-West neemt vandaag in redelijk besloten kring' nogmaals afscheid van haar opbouwwerker René de Jongh. Drie maanden geleden was voor de wijkbewoners al een afscheidsreceptie gehou den, maar de vereniging kon de ontslagprocedure tot en met vandaag rekken. De Jongh moet weg in verband met de "door de gemeente Schiedam opgelegde bezuinigingen. Met een bosje bloemen en een borrel wordt De Jongh nu uit gezwaaid. De bewonersvereni ging Schiedam-West blijft de gang van zaken betreuren. Het Schiedamse opbouwwerk be schouwt de manier, waarop bezuinigd is, als door de ge meente gedicteerd, zonder re delijke inspraak vooraf. Het resultaat van alle kritiek is nu, dat Rijnmond heeft toegezegd dat terdege rekening zal worden ge houden met de verworven rechten van leefgemeenschappen in de ste den. In de oorspronkelijke plannen moest de scheidslijn tussen woon kernen en industrie één tot twee kilomeier bedragen, in de nieuwe plannen is dat vijfhonderd meter tot een kilometer. Rijnmond heeft zich tot taak ge steld de ontwikkeling van de in dustrie in het Waterweggebied enerzijds en wonen en recreatie an derzijds af te baken binnen bepaal de zones: een scheiding van milieu belastende en milieugevoelige acti viteiten. Met dit beleid wil Rijn- Vlaardingen Een 58- jarige Schiedammer moest gisteren op station Vlaardingen- Oost zijn treinreis vanaf Hoek van Holland voortijdig onderbreken. De man was door de hitte in de trein onwel geworden. De GGD bracht de man met een koelere auto naar het Schie land ziekenhuis, waar hij werd behandeld. Rijkswaterstaat is vorige week begonnen met een opknapbeurt van rijksweg 20. Nadat de ongelijke bovenlaag met een freesmachine is afgeschaafd, wordt de zuidelijke rijbaan tussen het verkeersplein Westerlee en de afslag Maasland sinds gisteren over een lengte van ongeveer vijf kilometer van een nieuwe asfaltleag voorzien. De noordelijke rijbaan is veel beter van kwaliteit. Hierop worden alleen de stukjes weg, die echt slecht zijn, verbeterd. De ruim tien jaar oude weg is door de drassige ondergrond nogal verzakt Hierdoor zijn bulten en kuilen in het wegdek ontstaan. De werkzaamheden moeten volgens plan 31 augustus zijn beëindigd. In die periode is op de zuidelijke rijbaan tussen zes uur 's morgens en zes uur 's avonds slechts één rijbaan voor het verkeer geopend. Het gedeelte tussen Maasland en Vlaardingen van rijksweg 20 Is vorig jaar al van een nieuwe asfaltlaag voorzien. 's-Gravenzande Een hond uit Schiedam heeft de druk kende hitte van gisteren niet kunnen verwerken en is aan een hartaanval gestorven. De redelijk jonge bulldog zat bij zijn baas in de auto, terugko mend van het strand in V Gravenzande. Toen de bestuurder merkte dat de hond het te kwaad kreeg in de benauwde atmo sfeer in de volgens politieop- gave acht kilometer lange filer zette hij zijn auto aan de kant en probeerde de hond met wa ter bij te brengen. Een inder haast opgeroepen dierenarts kon niets anders doen dan de dood constateren. Een Vlaardinger die zijn vijf maanden oude bouvier on danks de hitte in de auto liet zitten kreeg een proces-ver baal aan zijn broek. De hond werd bevangen door de zeer hoge temperatuur. „Dieren kwelling", oordeelde de poli tie. Vlaardingen Een aantal koeien genoot gistermiddag in de wijk Holy een kort stondige vrij heid. De koei en, die nabij de Europaboule vard in een weiland ston den, braken door de on deugdelijke af rastering. Agenten moes ten voor cow boy spelen. Het lukte hen na een tijdje de beesten weer binnen de om heining te drij ven. WATERWEG DINSDAG 31 JULI 1984

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1