Zaal Marijke moet muzikanten weren Vlaardingen maakt viskraam mogelijk Parkeerplaatsen in Joubertstraat Ï1AAR0INGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Schipluiden: RW 19 niet in te passen overleden j Rotterdammer verongelukt in Beneluxtunnel Stads gehoorzaal krijgt lichtbrug Ballenvangers nemen ergernis Edisonplein weg Veegauto brandt uit Oranjewoud 'ontdekte' riooïgeld Tien mille van kennis gestolen Dief bederft thuiskomst Viermans expositie in galerie Kunst Glaasje op, glas kapot Boze echtgenoot steelt bruidsschat Zoon sïaat vader met knuppel 'Dokter' fopt garagehouders Gestolen vrachtwagen gevonden Keuken uitgebrand Auto ramt brandkraan Auto's geramd ■MMS MAANDAG 20 AUGUSTUS 1984 ^iiuiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiininiiiiuiiijt' J Jurist j Helder plots 5 Schiedam Hoofd van de afdeling alge- 1 mene en burgerzaken in Schiedam 5 2 mr.P.G.M.I. Helder is in de nacht van zater- 5 dag op zondag in zijn S woning aan de West- H vest overleden. Hij is 44 jaar geworden. Bu- 1 ren alarmeerden de po- 5 litie, toen zij zondag op een nogal ongebruike- i lijk tijdstip zagen dat de televisie aanstond. S Helder, geboren in Eindhoven, studeerde s S rechten aan de univer- 2 sïteït van Nijmegen. Na 1 het behalen van zijn ti- 2 tel ging bij de gemeen- te Schiedam werken 2 als medewerker van de 2 afdeling juridische za- ken. Hij adviseerde het 5 college van B en W bij het afsluiten van grote 3 contracten. 2 Helder had namens de Nederlandse Bond van 2 Gemeenteambtenaren 2 zitting in het georgani- 2 seerd overleg. 2 De begrafenis vindt 2 2 donderdag plaats in 2 Eindhoven. 3 üiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiniimiiiiiiF Schiedam Een 48-jarige Rotterdammer is In de nacht \ran vrijdag op zaterdag omge komen bij een ongeluk in de oostelijke buis van de Bene luxtunnel. De westelijke buis .was afgesloten in verband met -werkzaamheden. De Rotter- dammer kwam uit de richting "Hoogvliet en botste met zijn 'auto frontaal op een tegenlig ger. Hij overleed ter plaatse. iDe tegenligger werd bestuurd door een 20-jarige inwoner uit Sittard, die bij het ongeluk zwaar gewond werd. Een in woner van Stein, die naast hem zat, werd eveneens ge wond. Een 20-jarige man uit Echt, die op de achterbank zat, werd slechts licht gewond. De brandweer moest de chauf feurs uitzagen. Volgens de po litie moeten de twee auto's zonder vaart te verminderen tegen elkaar zijn gereden. Er werden in de tunnel geen remsporen aangetroffen. De politie heeft bij de chauffeurs bloed geprikt. Na het ongeluk werd de tun- nel afgestoten. Het verkeer werd omgeleid. {jpkaapbeurt >oor Vlaardingse theaters I Vlaardingen De Vlaardingse Stadsgehoorzaal (SGZ) krijgt als eerste schouwburg in Nederland een aluminium lichtbrug op maat. De directie van de SGZ verwacht dat de brug op 12 oktober gereed is. Volgens de planning had de brug al bij het begin van het theaterseizoen gereed moeten zijn. Maar doordat een gedeelte van de brug anders moet worden uitge voerd, ontstaat vertraging. De nieuwe lichtbrug, waaraan ce schijnwerpers komen te hangen die het podium verlichten, is met een trap vanuit de zaal be- reikbaar. Volgens Marton Putman, de directeur van de SGZ. zullen er in de toekomst theaterdirecties van- uit andere steden op werkbezoek komen om naar de lichtbrug te kijken. Het filmhuis van de Harmonie krijgt dit seizoen 'ech te' theaterstoelen. Er zijn er 28 geplaatst, afkomstig uit do te slopen Rotterdamse schouwburg. De toneelstoffering van de Stadsgehoorzaal wordt op dit moment vervangen. Het rode voordoek blijft han gen, maar de nachtblauwe stoffering op het podium wordt vervangen. Ook de trekwanden worden gemo derniseerd en verbeterd. Een firma uit Krimpen aan de IJssel gaat de touwen vernieuwen en in samen werking met de toneelmeesters andere onderhouds werkzaamheden uitvoeren. Ook de hal van De Harmonie wordt onder handen ge nomen. De hal heeft een nieuwe vloer gekregen en er is tussen de toegangsdeuren een nieuwe kassa ge plaatst. Ook de garderobe is aangepast. Bovendien is het nu mogelijk exposities te houden in De Harmonie. Ook is nieuw1 meubilair aangeschaft. Hiermee krijgt de Harmonie het 'gezelligere aanzien' dat Putman vo rig seizoen voorspelde. Schiedam De buurtbewoners rond het Edi sonplein in Schiedam-Oost hoeven zich niet meer te ergeren aan voetballende kinderen, want om de ruiten van hun woningen te be schermen zal de gemeente enkele 'ballenvan gers' achter de doelen plaatsen. Mevrouw Gijzelen, één van de buurtbewoon sters die er hinder van ondervonden, heeft hieromtrent bericht gekregen van B en W van Schiedam. Er is een bedrag van 4500 gulden mee gemoeid, dat uit de post voor onvoorziene wijkvoorzteningen moet worden geput. Schiedam Twee jaar na de riolering van de volkstuin complexen Vijfsluizen en Thurlede blijkt de gemeente Schiedam die door het rijk ge subsidieerde voorziening in feite te danken te hebben aan het ingenieursbureau Oranje woud. Oranjewoud blijkt destijds de gemeente Amsterdam getipt te hebben, dat er een bijzondere subsidieregeling voor bestond, de riolering onrendabele ge bieden, die bij de Nederlandse gemeenten zeer onbekend was. Schiedam was er met het Amsterdamse voorbeeld voor ogenals de kippen bij om op die subsidiepot aan spraak te maken. Talloze andere gemeenten vie len uit de boot, want het mi nisterie schrapte de volkstuin tjes gauw als onrendabele ge bieden in de zin van het subsi diereglement. Daar was het niet voor bedoeld geweest. Vlaardingen De politie heeft een 35-jarige Vlaarding se aangehouden, die heeft be kend een bedrag van tiendui zend gulden te hebben gesto len van een kennis bij wie ze regelmatig over de vloer .kwam. Telkens als de vrouw' op bezoek kwam, deed ze een 'greep in een portemonnee, die •in een kast was opgeborgen. Vanaf half mei wist zij op die manier tien mille bij elkaar te graaien. De politie wist de vrouw te be trappen, toen zij eind vorige week een gemerkt bankbiljet bij een winkel Inwisselde, waarvan vaststond dat het uit de portemonnee van de kennis afkomstig was. Schiedam De talrijke klachten van omwonenden over de harde muziek in zaal Marijke hebben B en W tot het moeilijke besluit genoodzaakt om wijkvereniging Het Singelkwartier be perkingen op te leggen. Het is niet meer toegestaan, dat mini, kanten er live optreden. En dat gebeurde nogal eens, vooral als de wijkvereniging haar zaal aan het Broersveld 121 verhuurt voor bruiloften en partijtjes. «Dan zijn de mensen van de wijkvereniging zelf er niet al tijd bij en loopt de herrie wel eens uit de hand," zegt een woordvoerder van de gemeen telijke afdeling algemene za ken, die B en W over vergun ningen adviseert. Al jaren komen er over zaal Marijke klachten binnen, aan vankelijk alleen van bewoners van het Broersveld. Maar na de nieuwbouw in de binnen stad regende het ook klachten van bewoners van de Ge dempte Baansloot, het Sint Janshof en het Bagijnhof. Zaai Marij- De Dienst Centraal Milieube- ke: overlast heer Rijnmond stelde in het voor de buurt recente verleden een onder zoek in. Een direct gevolg daarvan is, dat wijkvereniging Het Singelkwartier nu door B en W voorgeschreven wordt een gebluidsbegrenzer aan te brengen, die de muziek prompt het zwijgen oplegt als de 78 decibel overschreden wordt. Hieruit volgt, dat mu ziek alleen met een mechani sche install at i'- mag worden voortgebracht. Een bandje is uil den boze. B en W hebben de buurtbewoners van dit be sluit op de hoogte gebracht. Gemeenteambtenaar John van den Hoff: „Overdag was het nooit een punt. bij activiteiten zoals een dameskransje, een kinderbijeenkomst of bingo. Maar 's avonds als er een feestje aan de gang was, bleek dat een houten deur aan de achterzijde en een glazen koe pel in het plafond veel te veel geluid doorlieten. Marijke is voor zoiets echt niet geschikt." Volgens Van den Hoff zat de gemeente er wei mee. „Het gaat tenslotte om een wijkver eniging en dat bekijk je toch wat anders dan een puur com mercieel café. Door de vereni ging te verbieden levende mu ziek toe te laten zouden in komsten kunnen wegvallen. Maar hoe jammer het voor de vereniging ook is, de belangen van het woon- en leefmilieu in de directe omgeving moesten toch prevaleren." Zaal Marijke is de enige ac commodatie met zaalruimte, die om onduidelijke redenen niet voorkomt in het rijtje za len en kantines in het stads- gïdsje 1984 van de gemeente Schiedam. Maassluis Bij een uitslaande brand in de garage van de dienst gemeentewerken van Maassluis is vrijdagavond een veegauto geheel uitgebrand. Het voertuig stond geparkeerd in de garage aan de Johan Evertsenlaan. Het dak van het pand liep brandschade op. Andere voertuigen van de dienst, die in de garage ston den, konden door de brand weer tijdig naar buiten wor den gereden. De schade be draagt enkele tienduizenden guldens. Volgens de Maassluis- se politie is kortsluiting de oor zaak van de brand. Vlaardingen Op het aller laatste moment heeft een dief de vakantie van een Vlaar- dings echtpaar verknald. Toen de vakantiegangers vrijdaga vond in Vlaardingen arriveer den. besloten zij eerst een hap je bij de Chinees te gaan eten. Na de maaltijd bleek de auto, die ze hadden geparkeerd in de Ida Maria de Raadtstraat, opengebroken te zijn. Het echtpaar mist een camera met bijbehorende lenzen alsmede vijftien betaalkaarten en een giropasje. Vlaardingen Burgemeester en wethou ders zijn bezig om de viskraam, die - -als gevolg van een onverwacht besluit van de gemeenteraad— toch zal kunnen kon-en op de Maasboulevard, in het bestem mingsplan in te passen. In september moet de gemeenteraad een zogenaamd voorbereidingsbesluit nemen, v< aarmee wordt aangegeven dat aan een wijziging van het bestemmingsplan wordt gewérkt. Al jaren doet de Vlaardïnger Dori pogin gen een vergunning te krijgen om aan de Maasboulevard een verkoopwagen voor vis en visproducten te magen exploiteren. Hij stuitte daarbij steeds op een onverzet telijke houding van B en W. dat dit niet wilde toestaan. Enkele maanden geleden nam de gemeenteraad tegen het advies van het college in een motie aan, waarin werd gesteld dat die kraam moet worden toegestaan. Dat besluit wordt door het col lege nu uitgevoerd. Hei zou overigens nog geruime tijd kun nen duren, voor de viskraam inderdaad in gebruik kan worden genomen. Omwo nenden en andere belanghebbenden krij gen de gelegenheid bezwaar te maken te gen de wijziging van het bestemmings plan. Als die bezwaarschriften er inder daad zouden komen, dan kan het nog een procedure van jaren worden voor een de finitieve beslissing is gevallen. Een woordvoerder op het stadhuis geeft, op de vraag of bezwaarschriften in dit ge val te verwachten zijn, het antwoord: „Dat zou me niet verbazen." Vlaardingen Aan de noord zijde van de Joubertstraat zul len binnenkort dertien par keerplaatsen worden aange legd. Deze plaatsen, die moe ten bijdragen aan een vermin-# dering van de parkeerdruk in* het centrum, worden door het college van Ben W tevens ge zien als vervanging van de parkeerplaatsen die, geduren de de periode dat de parkeer garage aan de Afrol zal wor den gebouwd, komen te ver vallen. De aanleg van de parkeer plaats in de Joubertstraat heeft als neveneffect, dat de mar kante boom die in die straat staat in de toekomst minder te lijden zal hebben. Nu heeft die boom het moeilijk in verband met het illegale langsparkeren, dat in de straat regelmatig plaatsvindt. Het Vlaardingse coDege heeft de Organisatie van Vlaarding se Ondernemers (OVO) over het besluit schriftelijk op de hoogte gesteld. Maassluis De poltie heeft een lö-jarige inwoner van Maassluis aangehouden, die aan de Zuidviiet twee etelage- ruiten heeft ingegooid. Vol gens de politie was de jonge man beschonken. Midden-Delfland Rijksweg 19 vormt een belangrijk agendapunt voor de provinciale commissie voor recrea tie, natuurbescherming en landschapszorg, die donder dag aanstaande om twee uur in het Provinciehuis in Den Haag vergadert. Een brief, die de gemeente Schipluiden schreef aan mi nister Smit-Kroes, is hiervoor aanleiding. De brief kwam al eerder ter sprake in de provinciale staten, die het doorverwees naar de commissie vanwege de milieu omstandigheden. B en W van Schipluiden schrijven waardering te heb ben voor de maquette en de video-presentatie van rijks waterstaat over de rijksweg, maar zij voegen er meteen aan toe dat aan de ïnpassingsvoorwaarden van de re constructiecommissie Midden-Delfland niet tegemoet is gekomen, dat de rijksweg dus niet in te passen valt en dat de weg grote schade aan het polderlandschap zal toebrengen. In dit verband wijzen B en W van Schiplui den op de verwachte uitstoot van koolmonoxyde en zwaveldioxyde. De vier exposanten in de galerie: vi.r Henk Horsten, Jan Matthesius, Ellen van Toor en Snezana Milenkovic Vlaardingen Met het werk van vier beeldende kunste naars is het nieuwe expositieseizoen bij galerie Kumt+ geo pend: schilderijen van Henk Horsten, collages van Ellen van Toor en sieraden van Jan Matthesius en Snezana Milenko vic. Zaterdagmiddag werd om ongeveer vijf uur de start van de expositie met een drankje gevierd. Jos Noord huizen wil de tentoonstelling geen groepstentoonstel ling noemen. „Ik zie het meer als vier aparte tentoonstellingen van de kunstenaars. Er komen veel bezoekers voor het werk van een van de vier, maar naar de werken van de anderen kij ken ze dan ook." Noordhuizen was niet ontevreden over de belangstelling voor de opening. Naar schatting zestig belangstellenden spoedden zich aan het eind van de middag naar de galerie in de binnenstad. „Zeker als je let op het weer, is er geen reden tot klagen", vindt hij. Henk Horsten is een oude bekende in KunstEr is zelfs conti nue werk van hem aanwezig. Horsten baseert zijn kunstwerken op de vergankelijkheid en de sporen die de Tijd op de dingen achterlaat. Zijn werk is dan ook vaak uitgevoerd in de primaire aardkleuren en worden gekenmerkt door natuurlijke vormen, technieken en kleurgebruik. Ook in de collages van Ellen van Toor is de tand des tijds voel baar. De verweerde en aangetaste structuren in vaak zeer her kenbare elementen krijgen met zeer uiteenlopende materialen gestalte in haar werk. Galeriehouder Jos Noordhuizen heeft ook van haar permanent werk in voorraad. Snezana Milenkovic stelde samen met haar mede-exposant Jan Matthesius een collectie alluminium sieraden samen. Sne2ana volgde in haar geboortestad Belgrado de kunstacademie en ver bleef een paar maanden op de edelsmid-vakschool in Schoonho ven. Zij kreeg diverse prijzen voor haar werk. Jan Matthesius viel drie jaar achtereen in de prijzen bij het con- v*in de Deutsche Schmuck- und Edelsieinpreis in Idar- Oberstein. Behalve met goud en zilver werkt Matthesius ook met tantalium en aluminium. De tentoonstelling duurt tot zondag 16 september en is op vrij dagavond van 19 tot 21 uur, 's zaterdags van II tot 17 uur en szondags van 14 tot 17 uur geopend. Galerie Kunst+ tigd aan de Hoogstraat 53. Maassluis Een boze man heeft in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in de woning van zijn ex-vrouw aan het Sparrendal in Maassluis. Hij ging er vandoor met vijf tigduizend gulden aan siera den en vijftienhonderd gulden aan contant geld. De man, een Rotterdammer, kon nog diezelfde nacht wor den aangehouden. Hij leefde in onmin met zijn vrouw en wilde wraak nemen door er met de bruidsschat vandoor te gaan. Schiedam Een Schiedam mer moest dit weekeinde na een ruzie met zijn twee zoons (23 en 17 jaar) met een scheur in zijn schedel in het Sehie- landziekenhuis worden opge nomen. Zondagmiddag kreeg de vader met zijn twee zoons onenig heid in de woning aan de Pot gieterstraat. De gemoederen raakten zo verhit, dat een van de twee zoons een knuppel greep en zijn vader daarmee op het hoofd sloeg. Vlaardingen De politie heeft eer. 45-jarige inwoner van Breda aangehouden, die zich bij een Vlaardingse gara ge voordeed als de aan het Holy-ziekenhuis verbonden dokter Verhagen. Hij toonde belangstelling voor een twee dehands Peugeot van tiendui zend gulden. Na een gefingeerd telefoonge sprek, dat het geld was bijge schreven op de rekening van de garagehouder, ging hij er met de wagen vandoor. Later bleek dat het geld helemaal niet was overgemaakt. Tegenover de politie heeft de 'dokter' bekend zich ook in Gouda, Delft en Amsterdam van dergelijke praktijken te hebben bediend. Hij verkocht de wagens ver beneden de prijs weer door. Spijkenisse Op een parkeer plaats in de Heijermansstraat in Spijkenisse is een vrachtau to aangetroffen, die enkele da gen geleden was gestolen in Hoek van Holland. De vrachtwagen behoorde toe aan de Stichting Energie An ders. Door omwonenden, die het vreemd vonden dat deze wagen daar geparkeerd stond, werd de politie ingelicht. Vlaardingen De keuken en de gang van een woning in de Johan Wesierweelstraat zijn zondagmiddag geheel uitge brand. De oorzaak van de brand, die omstreeks half vijf uitbrak, is vermoedelijk kort sluiting in elektrische keuken- apparatuur. Hoewel de brand weer snel ter plekke was, kon niet worden voorkomen dat de keuken en de gang geheel uit brandden. De woning liep ver der veel rook- en waterschade op. Schiedam Een 19-jarige Schiedammer, zonder rijbe wijs, heeft de auto van zijn vriend beschadigd door tegen en brandkraan aan te rijden. De auto stond in een parkeer vak op de hoek van da Juliana van Stolbergstraat en de No- letstroat. De Schiedammer vroeg of hij de auto, die scheef stond, correct mocht parkeren. Hij kreeg toestemming en reed daarbij tegen een brandkraan. Het water spoot daarna de lucht in. Gemeentewerken moest de beschadigde kraan afsluiten. Maassluis Een 57-jarige in woner van Maassluis heeft vrijdagavond twee auto's zwaar beschadigd. Hij reed met zijn auto tegen de gepar keerde voertuigen aan. De man had 's avonds in een plaatselijk café nogal veel ge dronken, maar prefereerde zijn eigen wagen boven een taxi. Toen hij van de Adriaan Brouwerstraat de Van Ostade- straat wilde inrijden, botste hij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1