Leger van witte petten fietst door de polder Vrouwenhuis Sien start spreekuren OP REIS MET UW KRANT Iedere eerste zaterdag van de maand Alle muziekpodia worden overdekt Leegstand scholen kost Schiedam half miljoen Melkman bestolen ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1984 Busdagtocht naar: ANTWERPEN (België) Speciale prijs: 39.50 per persoon Konijn maakt brokken WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1984 Vlaardingen Met het slechte weer van vorig jaar in het achterhoofd heeft de stichting Haring en bierfeest Vlaardingen besloten de2e keer op 1 september alle podia, waar muziekgroepen, zan gers of andere artiesten optreden, te. overdekken met zeildoek, „Dat betekent voor onze organisatie een reuze-in vestering, maar wij mogen het risico niet nog eens lo pen, dat al die muzikaliteit in het water valt. Omkij ken heeft geen zin, de re gen van vorig jaar deed pijn, maar daar moeten wij van leren", aldus voorzit ter Jan Brouwer. gaardingen Grote bedrijven zoals Van der Waal, Cincin- natti en Unilever helpen de stichting Haring- en bierfeest Vlaardingen op zaterdag 1 september aan bonderden par keerplaatsen extra, zodat de stichting er minder moeite mee al hebben het Veerplein voor volgend jaar terug te 'verove- re n* plein moeten wij terug. Als wij van tevoren geweten hadden, dat 85 procent van de winke liers liever de indeling zo had willen laten, hadden wij er nooit mee ingestemd om hét Veerplein op te offeren," „Onze stichting is nu selfsup porting", zei hij, „en wel voortgekomen uit midden- standsverenigingen, maar toch als stichting nu onafhankelijk. Wij werken aan een feest voor de stad Vlaardingen. Tegen die winketiers, die bang zijn dat zij minder klanten krijgen, zeggen wij: je moet niet kijken naar de verkoopcijfers, maar naar de presentatie. Als die druk nog eens wordt uitgeoe fend, pakken wij ons boeltje op en gaan wij zo over naar bijvoorbeeld het Hof." Brouwer verwijst naar het voorwoord van burgemeester Van Lier in de presentatie- map. „De burgemeester spreekt daar van Vlaardings stadsfeest nummer één. Nou, als nu in Rotterdam vier keer per jaar de Coolsingel dicht kan, mogen wij het Veerplein dan niet terug?" bierfeest zal kennen. Het Lies- Van der Waal, HVO en Cin- veld, de Hoogstraat, de Markt cinnatti naar de binnenstad en en alle zijstraten blijven vol vanaf Unilever rijden er twee kraampjes staan, met muziek Jan Pleziers om het publiek te en shows op talrijke plaatsen, vervoeren. Alleen Unilever al en uiteraard met haring en telt 500 parkeerplaatsen, bier. „De prijzen daarvan heb-, ben wij in tact gelaten om het Het haring- en bierfeest zal feest niet aan aantrekkelijk- vijf uur 's middags afgelopen heid te laten inboeten", aldus ziJn- „Daar zit wel een Brokkie Brouwer. Bier ƒ1,50, haring filosofie aan verbonden", aldus ƒ2,- en broodje haring ƒ2,50. Brouwer. „Als het langer Verdrukking Vroeger probeerden enkele duurt dan vijf uur, vr©2en wij winkeliers wel eens die prijzen voor escalatie door drankmis- te verhogen, maar dat is nu uit bruik, want mensen komen al nu, dat sommige den boze. vroeg en blijven natuurlijk zit- activiteiten in de verdrukking ten likken. Dat kar dus niet. komen te zitten, zoals het cir- Om de bezoekers van de bin- Bovendien raak je na vijven cus van Bassie en Adriaan op nenstad aan extra parkeer- een belangrijke trekpleister de Westhavenkade en de fiets- plaatsen te helpen, 'stellen gro- kwijt, want dan moet de bra- cross in de Hoflaan. Maar het te bedrijven hun particuliere derie ophouden. Wij voelden is de enige echte verandering, parkeerruimte open. Er zullen er dus niet voor het later te die het twaalfde haring- en RET-bussen pendelen tussen eaan maken," Marjolijn Ploeg (rechts) en Ton Meulenkamp: 'Eventueel wij naar die vrouwen toe' ,Tot gmte droefenis van voor- het terrein er op 1 september, zitter Jan Brouwer moest het onfeestelijk bij 2al liggen. Al- Veerplein ditmaal worden uit- leen de rijbaan langs boekhan- gesloten van de activiteiten, del Den Draak mag worden omdat de gemeente er de auto- gebruikt voor activiteiten, rijdende bezoekers van de bin- Brouwer had er zijn buik goed nenstad parkeergelegenheid van vol, zei hij gisteren tijdens jvil bieden. Ook werd er druk de presentatie van het op- uitgeoefend door de wmke- nieuw kolossale programma liersverenigingen Koopcen- (hierdoor beschikt Vlaardin- trum en OVO om aan de tradi- gen nu over het grootste eve- tionele opzet van het succes- nement in Nederland, waar volle haring- en bierfeest te deelname aan de activiteiten sleutelen. Het gevolg is, dat gratis is). Brouwer: „Dat Veer- Maassluis Hulpverlening aan vrouwen vanuit een feministische visie is één van de nieuwe activiteiten in het yrouwenontmoetingscwtrnm Sien in Maassluis. Met ingang van 13 september willen maatschappelijk werkster Ton Meulenkamp en stagiaire Marjolein Ploeg tweemaal per week spreekuur houden voor vrou wen, die een oplossing zoeken voor zowel geestelijke als materiële problemen. Het hulpverleningspakket omvat in grote lijnen de volgen de mogelijkheden: informatie, zowej technisch als persoon lijk; individuele hulpverlening door middel van gesprek ken; opvang na thema-avonden; het in contact brengen met vrouwen met soortgelijke problemen; het organiseren en ondersteunen van acties. Ton Meulenkamp: „Het ontstaan van deze activiteit is ge baseerd op, zeg maar, de behoefte aan nazorg van de the ma-avonden. Daar behandelen wij allerlei onderwerpen, die min of meer indringend zijn en als zodanig, behandeld worden." Persoonlijk „Wij hebben regelmatig gemerkt, dat de bezoekers graag nog eens dieper op de besproken materie willen ingaan, tij dens een persoonlijk gesprek bijvoorbeeld. Dat is één van de redenen waarom wij starten met die spreekuren. Ver der willen wij hulp bieden aan vrouwen, die behoefte heb ben om te praten over allerlei soorten van problemen, waarmee zij ergens anders niet terecht kunnen of durven. Hoewel wij vanuit een feministische visie werken —dat betekent dat wij voorstanders zijn van het stimuleren van de ontwikkeling van het bewustzijnsproces van de vrouw en het doorbreken van het rolpatroon—- willen wij niets opdringen. Wat wij willen Is uitsluitend een helpende hand bieden, luisteren naar wat vrouwen aan ons kwijt willen en meehelpen naar het zoeken van een oplossing." De twee hulpverleensters beschikken over een uitgebreide lijst met adressen, waar vrouwen naar doorverwezen kun- nen worden wanneer dat nodig mocht blijken. Marjolijn Ploeg: „Wij hebben adressen van onder meer Blijf van mijn lijf-huizen, de NVSH, de Rechtswinkel, FIOM, Abortusklinieken, het COC en dergelijke. Daarmee wil ik maar aangeven met welk soort problemen men bij ons kan aankloppen. Daarnaast zijn er natuurlijk ook de materiële moeilijkheden, zoals bijvoorbeeld het opzetten van een eigen bedrijf, het vinden van woonruimte, finan ciële ondersteuning en dergelijke. Wanneer vrouwen niet in staat zijn naar ons toe te komen,willen wij ook naar hen toegaan als daar behoefte aan is." Vertrouwelijk De gegevens van de cliënten worden als daar geen be zwaar tegen isop papier gezet en achter slot en grendel bewaard. Alle gesprekken zijn vertrouwelijk en worden niet met andere vrouwen van Sien besproken. De spreeku ren zijn op maandagmiddag van een uur tot half vijf, op donderdagmorgen van negen uur tot half een. Men kan op die tijdstippen het vrouwenontmoetingscentrum, dat geves tigd is aan de Noordvliet 145, zonder afspraak binnenwan delen. Wil men liever vooraf een afspraak maken, dan kan dat telefonisch met de twèe hulpverleensters, via 01899- 1Q684. Schiedam Niet alleen het vandalisme in schoolgebouwen kost de gemeente Schiedam han denvol geld, ook de leeg stand van scholen gaat drukken op de meerja renbegroting tot 1989. Vandalen hebben zoda nig huisgehouden, dat de schade op 1,8 miljoen gulden uitkomt Het gaat daarbij dan voorname lijk om vandalisme in en rond scholen, maar ook om vernielingen elders. Het totale schadebedrag is veel hoger dan verwacht werd, sinds er acties zijn gestart zoals een lesbrief op scholen over de politie en de commissie voor jeugd en jongeren onder voorzitterschap van de te genwoordige CDA-fractie- leider Piet Roosen aan het werk toog. De leegstand is een pro bleem van heel andere orde. Zolang een schoolge bouw iri gebruik is voor onderwijs, staan daar ze kere rijfo vergoedingen te genover. Komt een school .leeg te staan door gebrek aan leerlingen, dan vallen die vergoedingen weg. Dat gaat de gemeente Schie dam over komend jaar bij na drie ton schelen, maar op langere termijn zal dat bedrag oplopen, tot bijna een half miljoen gulden in 1989. Ook de gemeentebe groting voor dit jaar zal er alsnog door gewijzigd moeten worden. Burgemeester en wethou ders van Schiedam hebben met het oog op die veran derde boekhouding beslo ten vijf gebouwen aan de dienst gemeentewerken in beheer te geven, die er be stemmingen voor zal zoe ken. Het gaat om de Theo Thijssenschool aan het Edïsonplein (inclusief gymlokaal), de leegko mende panden van de .Rijnmondschool aan de Warande 150 en 157, Het gebouw W.H. Vliegen- straat 70 en het Faassen- dein 203. Voor een deel crijgen deze gebouwen so ciaal-culture!*» bestem ming, maar het Edison- plein kan verbouwing tot woonruimte verwachten. Het schoolgebouw De Hoeksteen aan de Burge meester Van Haarenlaan 1155 wórdt tot 31 juli 1985 iii gebruik gegeven aan de bestuurscommissie Streek- centra voor'vorming en opleiding te Rotterdam. Schiedam De iorrenplaag, die enige tijd in wijk Gróenoord heeft geheerst, is sinds enkele dagen opgeschoven naar de nieuwbouw in Woudhoek. Bij de ontsmeltingsdienst van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) zijn veel tele fonische klachten binnengeko men. Maar op advies van de hoofdinspecteur voor de onge- diertebestrijding in Wagenin- gen is in geen enkel geval met verdelgingsmiddelen opgetre den. „Sinds de klachten uit de flats op het Bachplein verminder den, namen de klachten uit Woudhoek toe", zegt ONS- voorlichter Mari Dingenouts. „Daaruit leiden wij af, dat de torretjes verder trekken en dat de klachten van tijdelijke aard zijn. Wij gaan dan ook niet tot bestrijding over. Het zou on verantwoordelijk zijn om voer zo'n kortstondige aangelegen heid een woning vol gif te spuiten." In die overweging heeft mee gespeeld, dat de Wageningse inspectie concludeerde dat net, weliswaar om een lastig insect gaat, maar een soort die zeer beslist onschadelijk is. De ONS heeft één keverije, van een centimeter groot en bruin zwart van kleur, in een luci fersdoosje naar Wageningen opgestuurd, waarna het advies van de hoofdinspectie volgde om, indien het werkelijk te erg wordt, „de stofzuiger te hanteren om de zaak even schoon te maken", zoals Din genouts het verwoordt. In flat 4 op het Bachplein is men zeer opgelucht, dat de plaag nu over is. „Het was on- zettend vervelend", zegt een bewoonster. „Zij-kropen langs het plafond en lieten zich dan ineens vallen, één keer mid denin mijn kopje thee. Het was gewoon geen fris idee. In de keuken, in de slaapkamer, zelfs op de wc zaten die torre tjes." De flatbewoonster conclu deert. dat Ue torren een goede smaak hebben, nu zij op stand zijn gaan wonen in Woudhoek. Een ander concludeert droog, dat insecten vooral in oude ge bouwen voorkomen en dat, nu Woudhoek een Kastelenbuurt heeft, zij in de verleiding kwa men daarheen te trekken, er aan voorbijgaand dat het hier Schiedams meest recente nieuwbouw betreft Het zijn in Woudhoek vooral de tegen Midden-Delfland aan gesitueerde woningen, waar de duizenden torretjes neergestre ken zijn. Sommige tuinen zit ten er vol mee. Dat ïs over en kele dagen allemaal over, denkt de ONS, waar men zich afvraagt waar de torren dan heen zullen gaan. „Het is ook zonder die torren al enorm druk bij het ontsmet- tingsbedsijf", zegt Dingenouts. „Er komen veel klachten over vlooien binnen, vooral bij mensen die van vakantie te rugkomen. Het is echt inten- siever dan de afgelopen perio de, ik denk ook erger dan vo rige zomer. Bovendien is het weer wespentijd. Daar zijn veel mensen echt bang van." Ook dit jaar doen er hon derden Vlaar- dingers mee aan de fiets vierdaagse. Verschrikkelijkzo'n grote groep' president" werd er door toeschouwers gegrapt. Alle deelnemers kregen een vaantje, een fiets- vlag en een petje van de Bondsspaarbank uitge reikt Met name dat laatste bleek geen overbo dige luxe te zijn, want de deelnemers, die rich ting Maassluis moesten fietsen, keken recht in Vlaardingen Max van der Does van het bu reau Sportieve Recreatie van de gemeente Vlaardingen schudde het hoofd bij het zien van de honderden deelnemers aan de vierde fiets vierdaagse. „Ik ga een biertje drinken", zei hij en spoedde zich, voor zover dat in de drukken de hitte mogelijk was, naar het terras van de Lijnbaanhal. Hij hield het voor gezien, evenals enkele teleurgestelde fietsers, die waren ge schrokken van de lange rij voor de kassa. „Moet je niet doen, een biertje drinken. Dat faat in je benen zitten", waarschuwde een an- de zon. Na het startschot zette zich een leger er hem. Van der Does trok zich niets aan van van honderden witte petten in. beweging, licht die waarschuwing, „Ik vind het verschrikke- op en neer deinend op de maat van het rond- lijk, in zo'n grote groep fietsen", ging hij onver- draaier» van de pedalen- Anderhalf uur vliegjes stoorbaar verder. „Lopen in zo'n groep vind ik happen in de polder tussen Vlaardingen en nog erger." Maassluis en weer terug. Gisteravond was er Van der Does was aan de andere kant uiterma- weer een andere route en vanavond doet'men te tevreden over de grote groep deelnemers aan -weer een ander stukje Vlaardingen aan. het fietsfeest. Alleen al in de voorverkoop wer- Van de start werden opnamen gemaakt door den 640 deelnemerskaarten verkocht. En bij de Wima-Sound. Het is volgens Van der Does de start van de vierdaagse vormden zicb voor de bedoeling dat deze donderdagavond na afloop kassa's lange rijen fietsers, die nog een kaart van de fietsvierdaagse in de Lijnbaanhal wordt moesten kopen. vertoond. „We willen zo de deelnemers na af loop nog even binden en'voorkomen dat ze President weer snel naar huis gaan", legt Van der Does uit. Demonstraties van sportschool Tino Hoog- De medewerkers hadden dan ook hun handen endijk, een prijsvraag en een optreden van boe- vol aan het uitdelen van stempelkaarten en renkapel De KnoIIentrekkers moeten na afloop routebeschrijvingen. Zelfs wethouder Floor voor een ontspannen sfeertje zorgen. Quast, die dit jaar de eer te beurt viel om de Van der Does hield het om even voor zeven al deelnemers weg te schieten, hielp even mee. voor gezien. „Ik moet nog een trimgroep lei- Het eerste meisje dat hij maandag een routebe- den", verontschuldigde hij zich; Op het terras schrijying aanbood weigerde. „Nee, hoef ik bleven enkele kijkers achter. Mensen waaraan niet", zei ze kordaat en schudde het hoofd. Ze je gewoon ziet dat ze zich helemaal kunnen herbaalde dat toen ze de wethouder haar het vinden in Sir Winston Churchills historische gele papier nog een keer Voorhield. „Quast for uitspraak: „No sports." Schiedam Een 38- jarige melkman uit Schiedam heeft de Schiedamse politie gemeld, dat onbeken den in zijn rijdende zelfbedieningszaak hadden ingebroken. Zij waren binnenge komen door een ruit je uit het voertuig te verwijderen. De die ven gingen aan de haal met sigaretten en levensmiddelen met een waarde van tweehonderd gulden. Ind. koffie met cake. stadstoer o.l.v. gidse. diner Vertrek Witte de Withstraat 25: 08.45 uur Vertrek Zuidplein: 09.00 uur Terug: ca. 22.00 uur PASPOORT OF TOERISTENKAART VEREIST Voor uw boeking kunt u terecht aan de receptie van uw krant, Witte de Withstraat 25, Rotterdam, ma. t/m vrij. van 9.00 tot 16.30 uur, èn bij Infomobiel, ons rij dende sgrvicekantoor (bel voor standplaatsen even 010-147400, toestel 161 of 291). Hoek van Holland Een op de weg zittend konijn in Hoek van Holland was giste ren verantwoordelijk voor de val van een 16-jarige Vlaardingse. Zij moest na haar mislukte uitwijkma noeuvre met de bromfiets met een gebroken teen en di verse snij wonden naar het ziekenhuis worden overge bracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1