Waterweg is bang voor Rotterdamse hegemonie GRAAGfiEDAAH, sw Werkgroep gaat fusie bij SSSW voorbereiden si VLAARDINGS 0AGB1AD SCHIf DAMSCHI COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Scheeres aan de haal met loodgietersbrander Margriethal vol verkopers maakt er een show van Mogelijk toch onderzoek lawaai Heuvellsingel Liever clubjevan MaassluisVlaardingen en Schiedam Opzichters krijgen hun eigen wijk Dorstige dieven Ouderen gooien hengeltje uit Vrouwen met auto de haven in Tien jaar Katja: veel activiteiten Tandem gestolen Zondag blij ft Ylaardingse winkeliers toch aanspreken Kruijer sluit de rij o"~rai»- I E il HlBIWliB VRIJDAG 24 AUGUSTUS 1984 Schiedam De zwarte markt van Stichting Lentefeest, die vandaag en morgen wordt gehouden in de Margriet- hal in Schiedam, lijkt een succes te worden. Bij de opening vanmorgen om kwart voor tien door burge meester Reinier Scheeres, was er in de hal geen stand mees- onbezet. Buiten aan. de kassa' wachtte een grote groep bezoe kers geduldig tot zij naar bin nen mochten. „Ik begrijp dat ik die ballon nen moet oplaten", zei Scheer es. terwijl hij door een menigte wachtenden drong. Na de ope ningshandeling liep hij samen met raadslid Arie Verlinde langs de kramen. De burge meester verliet de Margriethal tenslotte als de trotse bezitter van een loodgietersbrander. „Hij werk nog", zei hij trots. „Daar heb ik jaren naar ge zocht. Staat prima op de schoorsteen." De rommelmarkt van Lente feest is vanavond tol tien uur open. Vanavond treedt het di- xieland-orkest De 7 Baronnen op Morgen is de hal geopend van tien uur 's morgens tot tien uur *s avonds, 's Avonds treedt Dirty Doz"»n op. Ook dat is een dixieland-band. Het winkelend publiek in Schiedam werd gisteravond verrast door de A- setectie var SVV. De semi-profs wis ten op de Koemarkt, tijdens de weke lijkse koopavond, alle blikken op zich gericht. Met het uitdelen van posters, shawls, kleurenfoto's en plastic ballen en het optreden van een dixieiand-bandje trachtte de eerste divisieclub reclame te maken voor de thuiswedstrijd van zondag tegen SC Veendam. Gezien de reacties werd deze geste door de passanten op prijs gesteld. Vanavond staat de SVV-stand op het Liesveld in Vlaardingen. Vlaardingen De bewoners van de Van Linden van den Heuvellsingel, die al geruime tijd klagen over het verkeers lawaai voor hun deur. hebben een beetje hun zin gekregen. De commissie voor verkeer er» vervoer heeft aangedrongen op een onderzoek naar de ge luidsoverlast op de singel, on danks uitdrukkelijke bezwa ren van burgemeester en wet houders tegen die metingen. „Voor helderst blijken raads leden nu ook aandacht te wil len besteden aan het probleem en daar zijn we blij om", zegt bewoner G.Vons, misschien wel de meest volhardende in spreker van Vlaardingen. Er gaat geen vergadering van de commissie verkeer voorbij of Vons zit op de tribune en be pleit de zaak van de Van Lin den van den Heuvellsingel. Sinds op 1 februari van het vorig jaar de singel werd opengesteld voor vrachtver keer hebben hij en mede-be woner De Keijzer herhaalde lijk aangedrongen op een on derzoek. Burgemeester en wethouders zijn bang dat toestemmen in het onderzoek een precendent schept. Iedereen die denkt dat er teveel lawaai bij hem in de straat is, kan de gemeente wel vragen metingen te verrich ten. Een voornaam argument om het onderzoek toch te doen kwam van de PvdA'er Willem Kwakkelstein. Die denkt dat de mensen weieens achter dochtig zouden kunnen wor den, als de gemeente steeds maar de boot blijft afhouden. Metingen moeten nu eens en voor altijd uitwijzen hoe het staat met het lawaai op de sin gel. Volgens de gemeente ligt het verkeerslawaai beneden de wettelijke normen en blijft dat ook zo na de invoering van het verkeerscirculatieplan. Ver- keersdeskundige Roel Blom van de gemeente verwacht niet dal een onderzoek anders uit zal wijzen. „Volgens onze rekenmodellen kan dat haast niet." Maar de bewoners twijfelen aan de betrouwbaarheid van die modellen. „Die geven al leen de waarschijnlijke ge luidsbelasting op de gevel", al dus Vons. „Het wordt nu tijd dat er eens naar de werkelijk- heid wordt gekeken. Wij ver wachten dat de resultaten be hoorlijk afwijken van de ge meentelijke berekeningen," De klagende bewoners vinden dat zowel de Van Hogendor- plaan als de singel voor -vrachtverkeer verboden ter rein moeten worden. Of het onderzoek ook daad werkelijk wordt gehouden hangt af van burgemeester en wethouders. Schiedam Onder het motto 'Terug naar af... en dan vooruit!' wil het bestuur van de stichting Samenwerken de Schiedamse Woningcorporaties (SSSW) onder meer het overleg tussen de eigen personeelsleden intern en ook met de huurders in de stad in ere gaan herstellen. Er staan enkele belangrijke vernieuwingen op het pro gramma. Dat blijkt uit een sa menvatting van de contouren nota, die de SSSW gisteren naar builci heeft gebracht. De contourennota zelf gaat pas volgende week de deur uit. Zo'n vernieuwende activiteit is, dat elke wijk in Schiedam een aparte opzichter krijgt toe gewezen, die daar spreekuren zal gaan houden voor de be woners. Dat moet de dienst verlening ten goede kunnen komen. Het is een goede mo gelijkheid eerder iets aan on derhoud te doen. Bevoegdheden Een werkgroep, waarin de on dernemingsraad zitting krijgt, gaat de fusie voorbereiden tus sen de bouwverenigingen Volkshuisvesting, Eendracht, Sint Jozef, Onze Woning en Schiedam Vooruit. Dat is een opmerkelijk bestuursbesluit, waar het vorige week niet di rect naar uitzag. Volgens waarnemend direc teur Cees Kamminga moeten echter zijn woorden, dat een fusie niet altijd alles oplost, in het algemeen worden gezien, geönt op situaties elders in Ne derland. Hij heeft niet bedoeld te zeggen, dat een fusie in Schiedam uitgesloten was. Volgens de samenvatting, die de SSSW van de toekomstnota heeft gemaakt, krijgt de be oogde adviesraad van bewo ners 'vrij zware* bevoegdhe den. Het is de bedoeling, dat deze adviesraad naast het be stuur van de SSSW gaat func tioneren en een soort Raad van Commissarissen wordt. In de samenvatting staat dat 'op korte termijn' de installatie van die adviesraad te ver wachten valt. Vertegenwoor digers van de bewonersorgani saties krijgen er zitting in. Uitvoerend De SSSW, die tien jaar gele den door vier van de vijf bouwverenigingen werd opge richt (Schiedam Vooruit kwam er later bij), gaat nu nog meer uitvoerend werk overne men van de corporaties afzon derlijk. Dat gebeurt ongetwij feld met het oog op de fusie. De verenigingen zelt zullen zich daarom tot beleidszaken beperken. Bij de SSSW wordt de uitvoering van zaken ge concentreerd - Hierdoor wordt voorkomen, dat, zoals in het verleden, een willekeurig be stuurslid ging onderhandelen met aannemers. Hier kwamen vreemde constructies uit voort, waar vorig jaar naar men aanneemt—- de directeur en de voorzitter het slachtoffer van werden. De voorzitter trad af, de directeur werd op non-ac tief gezet en over zijn eventue le terugkeer wordt nog steeds onderhandeld, nadat de kan tonrechter ontslag verbood. Hoe dat ook afloopt, binnen het werkapparaat van de SSSW zullen de belangrijkste werkprocedures grondig wor den herzien, zoals de manier waarop klachten en brieven worden behandeld. Van hoog tot laag worden de overlegvor men op het werk hersteld en alle bedrijfsinformatie zal in tern zoveel mogelijk openbaar en controleerbaar zijn. Voorlopig wil de SSSW vooral de achterstanden wegwerken en trachten het vertrouwen van alle belanghebbenden in de stichting te herstellen. Be langrijk doel voor de toekomst wordt het voorkomen van on derhoudsklachten door tijdige verbeteringen aan het woning bestand. Maassluis Een 19-jarige Maassluizer is gisteravond op heterdaad betrapt bij een in braak in een supermarkt aan de Lange Boonestraat. Een mededader wist te ontsnappen. De twee hadden toen de poli tie hen kwam storen een buit van tien flessen frisdrank ver zameld. Ze waren over een muur aan de achterkant van de winkel geklommen en ver volgens het pand binnen ge gaan. Van een kantine in het Wip perspark lichtten dorstige lie den de afgelopen nacht eed ruit uit de sponning. Binnen dronken ze zeventien flessen bier leeg en vervolgens gingen ze-er ook nog eens met een volle krat vandoor. Onder een parasol langs de waterkant. Het visconeours voor ouderen was een succes Schiedam Maar liefst ze venendertig mannen en negen vrouwen hebben gisteren deel genomen aan het jaarlijks te rugkerende visconeours voor ouderen in Schiedam. Beschenen door de zon zaten zij twee uur lang met de hen gels in de aanslag bij de vijvers rondom de HeijermansfJat m Schiedam-Noord. Heet was hel wel bij de flat en menige vis ser moest het staren naar de dobber onderbreken om met een zakdoek de zweetdruppels van het voorhoofd te wissen. Gelukkig werden ze van kof fie voorzien. Nadat tussen twaalf uur en half een de wedstrijd werd be ëindigd kon de balans worden opgemaakt. Intussen konden de bejaarden genieten van een broodmaaltijd met vis. die in dienstencentrum De Woud- hoek werd geserveerd „Dat was niet de vis. die net gevan gen was", zegt Marianne Looyen van het dienstencen trum. „Dat hadden we nooit gered." Voor die maaltijd had den zich nog eens veertig be langstellenden aangemeld. De heer Lutker uit Schiedam haalde de meeste vis uit het water: 165 centimeter. De heer De Wolff ving de grootste vis: 40,5 centimeier. Btj de dames sloeg mevrouw Willem se de meeste vissen aan de haak. Mevrouw Verbeet verschalkte de grootste vis: 22 centimeter. Marianne Looyen was niet on tevreden over het concours. „Er is veel gevangen en we hebben niet eens vis uitgezet." Volgend jaar wordt er weer een concours gehouden. Schiedam Twee jonge vrou wen zijn gisteravond om half elf met hun auto in de Buiten haven beland. Vermoedelijk kwam dat doordat de 23-jarige bestuurster, toen zij wilde wegrijden vanaf de parkeer plaats tegenover café 't Fust, verkeerd schakelde. De wagen schoot schokkend van de kant af. De vrouw en haar 19-jarige vriendin wisten onder water het portier te openen en uit de auto te klimmen. Een onbe kend gebleven heer hielp bei de vrouwen aan de wal. Een duikploeg van de brand weer kwam meteen daarna nog inspecteren, niet zo zeer omdat men bang was dat er nog andere mensen in de wa gen zaten, want daar waren de vrouwen duidelijk over, maar om te zien of de auto niet zou afdrijven naar het midden van de vaargeul van de Buitenha ven. Dat zou gevaar opleveren voor de binnenvaart. Vandaag zou de wagen wor den opgetakeld. Schiedam Kinderdagver blijf Katja gaat het tienjarig bestaan vieren met een dag vol kinderactiviteiten op za terdag 8 september. Terwijl sommige betrokkenen zich vol bezorgdheid buigen over een financieel rapport» dat naar wethouder Hafkamp toe moet, zijn anderen al in een reuze- feeststemming. Er moet nog heel wat worden voorbereid. Eén der activiteiten is een playbackwedstrijd, waaraan maximaal vijftien kinderen kunnen meedoen. Zij moeten zich dan wel zo vroeg mogelijk opgeven bij het kindercentrum aan de Schiedamseweg 65 en op de dag zelf zullen zij voor hun eigen cassettebandje moe ten zorgen. Ook een tekenwedstrijd staat op het programma. Nu reeds kunnen kinderen een vel pa pier afhalen bij Katja. Op 3 september moet het resultaat al binnen zijn, want er is nog tijd nodig voor een beoorde ling door de jury, waarin de Schiedamse kunstenaars Anke de Beer en Albert Verkade zit- tins hebben. Waterweg-Noord Bur gemeester en wethou ders van Maassluis gaan de gemeenteraad voor stellen bezwaar aan te tekenen bij het provin ciebestuur van Zuid-Hol land. Vanuit de provin cie is in de vorm van een 'gedachtenschets' het plan geopperd te komen tot een samenwerkings gebied in de Rotterdam se regio. Bij dat plan zou behalve Schiedam, Vlaardingen en Maassluis ook Rotterdam binnen dat verband gebracht worden en daar hebben de andere steden moeite mee. Maassluis wil liever mei Schiedam en Vlaardingen een soort Waterweg-Noord-clubje vormen en Rotterdam daar buiten houden. De angst dat gigant Rotterdam de samen werking zou gaan overheersen speelt daarbij de voornaamste rol. Vlaardingen en Schiedam zijn het in grote lijnen eens met Maassluis en dienen dus ook een protest in Volgens hel zogenaamde bouwdoosprincipe wordt het mogelijk stedelijke taken re gionaal tot één groot geheel sa men te voegen. In de drie Wa terweggemeenten gebeurt er al zoiets met bijvoorbeeld de GGD. De angst voor de Rot terdamse hegemonie moet in drie gelijkluidende bezwaar schriften tot uiting komen. Spijkentsse Uit de kelder box van een woning aan de Cypressenstraat in Spijkcnisse is tussen dinsdag en donderdag een splinternieuwe tandem, ter waarde van 1400 gulden, gestolen. Vlaardingen/Schiedam De zondagsmarkt, die op 30 september de Schiedam se feestweek zal afsluiten, is voor enkele Vlaardingse middenstanders reden om in het komende jaar als nog een beroep te gaan doen op de Stichting ha ring- en bierfeest Vlaardin gen om met dit grote eve nement ook naar de zon dag uit te wijken. Tot dusver was het haring- en bierfeest in Vlaardingen steeds op een zaterdag. En als het aan voorzitter Jan Brouwer en zijn medebestuursleden ligt, bhjfl dat ook zo. Hij heeft ook m het afgelopen seizoen wel verzoe ken gehad om een andere dag te prikken, desnoods een za terdag later in september, maar Brouwer c.s. zijn daar niet op ingegaan. Het is altijd prima gegaan, re deneert hij, en dat moetje dan zo laten. Brouwer wees er eer gisteren bij de presentatie van het draaiboek al op, dat veel andere steden ook reeds op de eerste zaterdag van september grote activiteiten op 'stapel hebben staan. „Dal bewijst dat het een goede dag is", zegt Brouwer, die de eerste zater dag van september een psy chologische datum vindt. in Schiedam is ondanks protesten van een kerkelijke groepering vorige keer ge kozen voor een grote zondags markt op de Hoogstraat, Broersvest en Lange Kerk straat. De braderieën van di verse winkeliersorganisaties bleven gewoon op zaterdag, maar het voordeel van een op zienbarende activiteit op zon dag leek, dat er dan extra mensen (dus meer klanten) zouden komen „Zondag is een stille dag, waarop weinig ge beurt. Dan heb je do mensen toch wat te bieden", zegt bij voorbeeld pindaboer John van Buuren, die sinds gisteren in beide gemeenten thuis is. Hij zou niet tegen een haring- en bierfeest op zondag zijn. Jan Brouwer vinat een ter, dat het haring- en bierfeest er voor de stad moet zijn, en daar horen de winkeliers wel bij. maar niet andersom: niet voor de winkeliers „en de stad komt dan wel". Brouwer vindt dat de presentatie voor die ene keer in het jaar belangrijker moet zijn dan het winstbejag op korte termijn. Zo'n feest kan Vlaardingen» zich ui eigen stad thuis doen voelen cn dat werkt op lange termijn beter, is de grondgedachte hiervan. Volgens Brouwer is het een kleine minderheid van de middenstanders in hel Vlaar dingse centrum, die de zondag pref eren boven de zaterdag. Maassluis Herman Kruijer verzorgt vanavond het laatste beiaard concert in de serie To renmuziek Maassluis 1984. De leerling van de Nederlandse Beiaardschool beklimt rond half acht de toren van de Gro te Kerk. Mensen, die hem aan het werk willen zien, kunnen dat voorbeeld volgen. Zij wor den dan wel geacht zich om kwart over zeven te melden bij de ingang van de toren. Kruijer concerteert van half acht tot half negen. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin M misschien. Breng daar even Waaaj;. verandering in. m Adres: Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I Pos{COcj en goed beloond! Want voor die kleine* py moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van de Laurenskerk. m een v»r.:i rajoiaiiiUr ""snsk«k„aar. I ^0StcOrfe. nPlaafs; de Ko «j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1