Verdeelde SSSN zet Gijsman op straat Gevolgen zonering desastreus Akkoord over uitbreiding 'Koningshoek' 'Wooncontainers zijn bron van overlast' JA, ROTTERDAMS NIEUWSBLAD VAKANTIEBEZORGERS VUMRDHIBS DAGBLAD lillSlllSCBE CDUDANT NIEUWE WATERWEG COURANT mmÊÊÊ la Bejaarde jaagt zakkenroller op de vlucht NPS' w§imsatae jj JubiJeum- H commissie jj tien jaar te B vroeg Maassluis maakt boekje voor trouwlustigen Fietsendieven wekken argwaan ik wil best een paar weken de krant bezorgen, daarom wil ik zo snel mogelijk weten wat ik verdien en waar ik mag beginnen. VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1984 Vlag halfstok op open dag Blauwe Brug Schiedam Wijkagent en vakbondsman Rob van Putten heeft gisteravond de stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Noord (SSSN) laten weten, dat hij uit het bestuur van deze 'welzijnsorganisatie' zal stappen. Van Putten kan - zich er niet mee verenigen, hoe het bestuur „met men sen solt". Ook SSSN-secretaris Henk Ravensbergen bezint zich op zijn positie. Hij is woeit-sdag woedend uit een bestuursver gadering weggelopen. Daar was Van Putten niet bij, om dat hij werken moest, waar door zich een meerderheid kon vormen die het dienst verband van SSSN-coördina- tor Koos Gijsman alsnog wil beëindigen. Ravensbergen heeft zelf geij verd voor het aanblijven van Gijsman. Begin deze week lag er zelfs nog een bestuurs besluit op tafel, dat luidde dat Gijsmans contract 'onder voorwaarden' verlengd kon worden. Welke voorwaarden, dat werd niet verteld, en Gijsman zelf heeft deze in verband met zijn ziekteverlof nog niet te horen gekregen. In plaats daarvan kreeg hij gisteravond in zijn woning in Leidschendam de brief thuis bezorgd, waarin voorzitter 'Paul Verspeek en penning meester Ben Stuivenberg hem meedelen dat hij met in gang van 2 september niet meer in dienst is bij de SSSN. Zij zeggen te hopen, dat het hem in zijn verdere loopbaan goed gaat Wijkbewoners, die Gijsman in het afgelopen half jaar hebben leren kennen, zijn verbijsterd over deze ontwik keling. Bewoners van het Bachplein hebben aangekon digd, dat zij morgen op de open dag van de Blauwe Brug de vlag halfstok willen hangen boven het wijkcen trum. Misselijk In de brief aan Gijsman staat, dat zijn instelling niet goed is. Dat wordt niet beargu menteerd. Verspeek weiger de dat gisteravond ook te motiveren, omdat op dat mo ment de brief aan Gijsman nog uitgetikt moest worden. Vanmiddag zou Verspeek eventueel nadere inlichtin gen willen verstrekken. „Ga maar naar Gijsman", zei hij. „Ik heb genoeg van al die publicaties. Ik word daar misselijk van." Verspeek voegde eraan toe, dat tussentijdse bestuursbe sluiten niet van belang zijn. De brief van gisteravond „is de eerste die Gijsman krijgt, punt uit. Ik ben niet gevoelig voor wat men er verder van denkt Ik heb van dit werk zo onderhand een olifants huid gekregen." Verspeek was destijds ove rigens mèt Ravensbergen ook het brein achter de ont slagen van vroegere SSSN- krachten, zoals Jos van der Lugt en Jaap van der Graaf. Om hem zijn bovendien heel wat bestuursleden weggelo pen. Gijsman zei vannacht dat hij er „een dreun van jewelste" van heeft gekregen: „Ik heb even geleefd als een zombie." Gijsman is tot de conclusie gekomen, dat „een oprechte opbouwwerker, die een buurt echt ter wille wil zijn in de behoeften die er leven, voor de SSSN niet bruikbaar is". Volgens Gijsman wil de SSSN twee onverenigbare dingen: „Een no-nonsense fi guur die resultaten boekt ên iemand die de machtsverhou dingen binnen de SSSN en tussen de SSSN en de ge meente onderling in stand helpt te houden." „Maar dat kan niet", aldus Gijsman. „Je zit in dit werk voor de behoeften van de sa menleving. die je probeert naar de bovenlaag toe te ver talen. Maar het bestuur in deze constructie wil alleen maar macht. Zij weten wat goed is voor de wijk zonder de wijk te raadplegen. Trots zijn ze op de open dag van aanstaande zaterdag. Ja, van al dat geld, dat ze opgespaard hebben door laks beleid, kunnen ze nu aardig Sinter klaas spelen. Dat is mooi sho wen op die manier: geef het volk brood en spelen en dan is iedereen tevreden. En ik gun het de wijkbewoners van harte, hoor. Want wat heeft de SSSN tenslotte de laatste anderhalf jaar meer gedaan dan rotzooi trappen? Het Is een zielig zooitje, louter dom heid. Eng, klef binnenska mers gedoe, zonder affiniteit met wie dan ook." „Ik zal niet zeggen, dat Ver speek een tiran is", 2egt Gijs man, „maar wel iemand die op een Amerikaanse manier vanuit de zakenwereld wel zijnswerk wil doen. Welzijn anno 1950. Ik moest zelfs van hem naar de kapper. Nou, 't wordt inderdaad al aardig lang, 't begint bijna over mijn boordje te komen." Paul Verspeek: olifants huid... Vlaardingen Het gemeente bestuur van Vlaardingen wil in een gesprek met het dage lijks 'bestuur van het openbaar lichaam Rijnmond nog eens duidelijk maken, hoe desas treus het zoneringsstelsel is voor de stadsvernieuwing. Rijnmond paste onlangs, na kritiek van verschillende ge meenten, het stelsel aan, maar voor Vlaardingen is er weinig verbeterd. „Rijnmond wekt slechts de indruk dat de regels soepel worden toegepast", al dus burgemeester en wethou ders. Verpaupering van de stadsver nieuwingsgebieden, afbraak van de maatschappelijke struc tuur en grote financiële verlie zen voor de gemeente zijn vol- fens B en W het gevolg van et zoneringsstelsel. Dat stelsel bindt het bouwen in de buurt van industriële gebieden aan strikte regels. Voor Vlaardin gen betekent dat dat er in. Centrum, Oostwijk, Vette- noordsepolder en in mindere mate in Vlaardinger-Ambacht en Babberspolder en de West- wijk nauwelijks nog gebouwd zal mogen worden. Vlaardingen vindt dat het openbaar lichaam de zone- ringsregels maar onzorgvuldig heeft opgesteld. „Wij zijn van mening dat voor de begren zing van de zones een zorgvul dig onderzoek dient plaats te vinden", schrijft de gemeente. „Aan ons verlangen om een duidelijk beeld te scheppen van de financiële gevolgen, van het beleid is in het geheel niet tegemoet gekomen." Voordat woningbouw in be paalde gebieden wordt terug gedrongen moet, vindt Vlaar dingen, eerst bekeken word an hoeveel geld dat gaat kosten. Bij de aanpassing van het stel sel heeft Rijnmond onder- scheid gemaakt tussen het oos telijk en het westelijk haven gebied. De milieubelasting van haven en industrie ten oosten van de Beneluxtunnel zou minder groot zijn dan ten wes ten daarvan. „Een zeer discu tabele constatering", aldus B en W. Door dat onderscheid tussen oostelijk en westelijk havengebied worden de regels voor Rotterdam en Schiedam wel, maar voor Vlaardingen niet soepeler. Gezien de vergaande gevolgen van de zonering vraagt Vlaar dingen aan Rijnmond om het stelsel nogmaals nader te be zien. Afschriften van de kriti sche brief van burgemeester en wethouders zijn"gestuurd aan alle commissies van Rijn mond die de zonering binnen kort bespreken, en aan de ge meentebesturen van Schiedam en Maassluis. Het MaassJuisse college van B en W is buitenge woon optimis tisch van aard. Dat valt af te lei den uit de schrif telijke voorstel len, die de ge- meenteraadsle- den hebben ge kregen ten be hoeve van de vergadering van volgende week. Als agendapunt 23 zal de raad zich moeten bui gen over de grondverkoop ten behoeve van de uitbreiding van het winkel centrum Ko ningshoek. Hoe wel de raad daar zelfstandig een besluit over moet nemen, gaat het college er gemakshalve vanuit dat dat inderdaad zal ge beuren. Het daaropvolgende raadsvoorstel, dat handelt over het nemen van een voorberei- dïngsbesluit, be gint namelijk met de woorden: „Bij afzonderlijk agendapunt is door u besloten grond te verko pen" En het daar weer op volgende voor- stel, over het bouwrijp maken van de grond, ademt ook al die optimistische sfeer uit: „Over eenkomstig ons voorstel besloot uw raad hij agendapunt 23 medewerking te verlenen aan de uitbreiding en renovatie van winkelcentrum Koningshoek." Het lijkt erop dat de redactie van de voorstel len een tikje slordig of een ietsje voorbarig is geweest. Vlaardingen Een bejaarde man heeft gistermiddag aan de Londenweg een jongen op de vlucht gejaagd, die probeerde zijn portemonnee te rollen. De jongen was zo vriendelijk de deur voor de 77-jarige man open te houden, toen die zijn afgedankte home-trainer bui ten in de vuilcontainer wilde gooien. De vriendelijkheid was echter gemaakt, want zodra de bejaarde buiten was probeerde de jongeman om diens porte- 'monnee te rollen. Het slachtof fer liet zich echter niet over donderen. Er volgde een korte /Vechtpartij, waarop de jongen 'de benen nam. PM Maassluis Het winkelcentrum Koningshoek, ïn het 'nieuwe centrum' van Maassluis, wordt met ruim 3200 vierkante meter uitgebreid en zal in zijn geheel worden overdekt. De principe-overeenkomst daarover is een dezer dagen gesloten tussen de ge meente Maassluis en de verzekeringsmaatschappij Aegon, de eigenaar van vrijwel het gehele winkel centrum. Aegon heeft op basis van vroegere afspra ken ook opties op de bijgelegen en nog niet bebouw de grond. De uitbreiding van het winkelcentrum zal zowel binnen het huidige centrum als daarbui ten plaatsvinden. Het meest opvallende onderdeel daarvan is de bouw, aan de noordoorstelijke zijde, van een Hema-vestiging, die twee verdiepingen zal gaan tellen. De wooncontainers aan de Falckstraat: een bron van oveilast. De vestiging van kantoorruim te in de direct omgeving van het winkelcentrum, zoals vroeger de bedoeling was, gaat voorlopig niet door. Wel neemt Aegon optie op grond die daarvoor geschikt is, voor het geval aan dergelijke voor zieningen in de toekomst wel behoefte zou ontstaan. Volgens het college van B en W is uitbreiding van het win kelcentrum zeker verant woord. Uit een distributie-pla nologisch onderzoek, dat in 1982 is gehouden, is gebleken dat uitbreiding in de non-food- sector mogelijk is. Momenteel vloeit bijna 45% van de Maas- sluisse koopkracht naar win kelcentra tn andere steden: vooral naar Vlaardingen en Rotterdam. Een aanbeveling die uit dat onderzoek naar vo ren kwam was dan ook, dat Maassluis zou moeten zorgen voor betere parkeermogelijk- heden bij de winkelcentra. Het winkelcentrum Konings hoek is destijds al opgezet met als achterliggende gedachte, dat het in de toekomst fasege wijs zou kunnen worden uitge breid. Momenteel telt het cen trum een vloeroppervlakte van 12.000 vierkante meter. Bij de ontwikkeling van de plannen ervoor, eind zestiger jaren, werd er vanuit gegaan dat het centrum op den duur zou kunnen uitgroeien tot een maximale vloeroppervlakte van 35.000 vierkante meter. Die mogelijke groei was bere kend op basis van de verwach ting, dat Maassluis in de toe komst ruim 50000 inwoners zou gaan tellen. Dat aantal wordt echter bij lange na niet gehaald. De winkeliersvt, rcniging in de Maassluisse binnenstad vindt dat zelfs de relatief geringe uitbreiding die er nu aan zit te komen volstrekt onverant woord is. De winkeliers in het oude centrum van Maassluis vrezen, dat zij een flinke klap krijgen als Koningshoek gaat froeien en anderszins aantrekk elijker gemaakt wordt. Eind vorig jaar diende de winke liersvereniging dan ook een bezwaarschrift ir» tegen die plannen. Het college van B en W heeft dat bezwaarschrift in middels naast zich neergelegd, en heeft de gemeenteraad ver zocht dat ook te doen. Het grootste deel van dat bezwaar schrift noemt het college "niet relevant' en 'onvoldoende on derbouwd'. Aegon maakt haast met de uit breiding en de algehele over kapping van Koningshoek. Het concern is van plan, al be gin november met de werk zaamheden te beginnen. De gemeenteraad moet dins dag instemmen met de ver koop van de benodigde grond aan het verzekeringsconcern en aan het in optie geven van andere stukken grond in de omgeving. gj Gasbedrijf ÏOO Bf jaar in 1995 Vlaardingen Een spe- SS ciale commissie, die on- langs door de staf van de GEWB was geïnstalleerd om festiviteiten voor te bereiden voor het hon- derdjarige bestaan van het Vlaardingse gasbe- drijf in 1985, is ijlings weer opgeheven. Nadat de groep al enige tijd aan het brainstormen was om SS te zien, wat er rond dat SS jubileum kon worden ge- organiseerd, kwam één =5 van hen op het idee, bij het gemeente-archief na te gaan op welke datum precies in 1985 het gasbe- drijf zijn eeuwfeest zou =5 vieren. Dat bleek pas 1995, over tien jaar, het geval te zijn. I De feestcommissie was I geformeerd nadat een van de GEWB-medewer- kers had gelezen, dat het gasbedrijf in 1885 was ge- j start. Hij schreef daar- over een artikel in het j voorlaatste nummer van i het personeelsblad van de gemeente. De Toren- kijker. Dat verhaal was tijdens een van de daar opvolgende stafvergade ringen van de GEWB aanleiding, om de groep mensen bij elkaar te brengen die een aardig eeuwfeest zou kunnen voorbereiden. De commissie heeft zich, nadat de noodlottige ver gissing werd ontdekt, maar weer snel opgehe ven. Men vond een voor bereiding van tien jaar voor het eeuwfeest wat te veel van het goede. =5 Volgens De Torenkijker, die deze maand van de 'ramp' melding maakt, j= zou het zo zijn dat de ini- tiatiefnemer zelf het feest in 1995 niet eens E= meer in actieve dienst zal meemaken. Het schijnt dat die omstreeks 1990 Egg met de VUT gaat, zo 5=5 meldt het personeelsblad. Maassluis „Het sluiten van een huwelijk is een belangrij ke stap in het leven van een mens. Dat hoeven wij u nau welijks te vertellen... dat wist u al!" Zo begint het boekje dat mensen met trouwplannen voortaan krijgen 2odra ze bij de burgerlijke stand in Maas sluis terecht komen. Alles wat aan die onvermijde lijke gang van aanstaande echtparen naar het loket van de burgerlijke stand in het stadhuis voorafgaat en wat daarna gebeurt is in het boekje opgenomen. Zelfs de trouwzaal en de fraaie stadhuistuin, waar desgewenst de foto's gemaakt kunnen worden, worden in geuren en kleuren beschreven. Op een apart inlegvel staan de tarieven van huwelijksvol trekking, aktes en trouwboek je vermeld. Auto voor tweede keer gestolen Schiedam Vanaf een par keerterrein aan de Alphons Ariënsstraat in Schiedam is voor de tweede keer de auto van een 25-jarige Rotterdam mer gestolen. De auto werd acht weken geleden ook al op hetzelfde parkeerterrein gesto len. Toen werd het voertuig later in de buurt, van de oude Bolsfabriek teruggevonden. Vlaardingen De ge meente Vlaardingen wil de inspecteur van de pro vinciale dienst volkshuis vesting vragen een kijkje te komen nemen bij de tien wooncontainers aan de Falckstraat. Die vor men volgens wethouder Bas Goudriaan een bron van overlast. De gemeente vindt dat de noodwonin gen gesloopt moeten wor den, maar dat gaat veel geld kosten. De containers zijn voor enkele tiendui- Schiedam De Schiedamse politie heeft gisteravond laat twee jeugdige Rotterdammers in de bus van Woudhoek naar station Schiedam aangehou den. De twee, 14 en 15 jaar oud, hadden in Delft een fiets gestolen. Een bewoner van de Scheep vaartweg had gezien, hoe de jongens de fiets in de struiken gooiden en op de bus stapten. Hij vertrouwde het niet en waarschuwde de politie. De jongens bekenden tegenover de politie de fiets in Delft te hebben gestolen Het tweetal en de fiets werden door de Schiedamse politie terugge bracht naar Delft. zenden guldens per stuk gekocht van het rijk, maar nog lang niet afbetaald. „De buurt wordt geschandali seerd", zegt D'66-raadslid Nel Kester, die het voor klagende bewoners heeft opgenomen. „Er worden stukken van die wooncontainers afgebroken en bij de omwonenden over de schutting gegooid en er wor den van al die troep barricades gemaakt in de Nieuwelaan, waardoor al een paar auto's le lijk beschadigd zijn geraakt. Daar moet echt iets aan ge daan worden." Ook de politie wordt herhaal delijk met klachten van zowel omwonenden als bewoners ge confronteerd. „Er staan er een paar leeg en daar gaat de jeugd naar binnen", weet inspecteur R. Meijer. „We letten er in te der geval op, dat gas en licht worden afgesloten als er een container leegkomt. We willen niet voor de verrassing van bij voorbeeld een gasontploffing komen te staan, want dan kunnen de bewoners moeilijk uit de voeten." Wethouder Goudriaan voelt er veel voor de containers, waar van het merendeel nog be woond is, af te breken. De noodwoningen staan al sinds eind 1976 achter de Nieuwe laan en hebben in de loop der jaren bij vier renovatieprojec ten als wisselwoning dienst ge daan. Daarvoor zijn ze niet meer geschikt, vindt Goudri aan. Toch zijn de noodwonin gen nu in gebruik om bewo ners van renovatiepanden aan de Stationsstraat tijdelijk on derdak te verschaffen. Maar al worden de containers met de grond gelijk gemaakt, dan blijft een schuld bij het rijk van zo'n zestigduizend gulden per woning staan. En zoveel geld wil de gemeente er niet aan uitgeven. Goudriaan: „Het ministerie heeft ons in dertijd verplicht om die din gen aan te schaffen en nou zit ten we ermee. Het ministerie kijkt niet naar de staat van die containers, maar wil gewoon de huurpenningen." zoekt M/V tijdens de zomermaanden is een groot aantal van onze vaste bezorgers met vakantie. Wil jij wat extra's verdienen zolang zij met vakantie zijn? ledereen die zin heeft, de komende weken, en m een verloren uurtje voor het avondeten de krant wil rondbrengen is van harte welkom. Naam_ 4dres_ Voorletter: No.: Postcode: Telefoon: Woonplaats: Geboortedatum: 19. Ik kart bezorgen in de periode van t/m Stuur ie ingevulde bon in naar. Avondbladen Combinatie Rotterdam, Antwootdnummer 1579, 30BO VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1