Arrestaties bij relletjes Amateurkunst vraagt teveel Centrum De Kreek definitief dicht KRHUmCMMT Rollerskate gelooft heilig in toekomst 1 snelst in Voorhaven VUMDINSS DAGBLAD MHjWC MNHïRWEG COURANT Woedende bewoners breken stelling af Zeezeilers weer Wasserij: nog geen uitspraak UwePoths ongewone Vlaardingen wil inzicht in wensen van ouders Het wilde maarniet komen... Verdachten bekennen inbraken Zwaargewond Katten blijven in schoorsteen Schenk; lIk zei het niet Poreuze gasleiding Jannie Wiegman boos op politie WHERWEG Schiedam Personeel en sub sidie van centrum De Kreek V aan de Lange Haven gaan over naar het nieuwe wijkcen trum van Schiedam-West aan de Aleidastraat. Dat blijkt het onvermijdelijke gevolg te zijn van het raadsbesluit om het wijkcentrum te laten bouwen. De exploitatie-opzet is hele maal gebaseerd op sluiting van 'De Kreek- Voor het Westen van Schie dam komt er een nieuwe wel- zijnsstichting die het centrum gaat beheren, aldus CSJ-amb tenaar Herman Gerrits. Tot dusver was het de initiatief groep SIWW, die vanuit het noodeentrum De Bever het bouwplan ontwikkelde. De Kreek wordt afgesplitst van de Katholieke Stichting voor Sociaal-Culturele Arbeid (KSCA), die enkele maanden geleden de beroepskrachten en vrijwilligers van het clubhuis nog onder zekere druk zette .om snel tot duidelijkheid te komen. Er waren in "het club huis mensen, die helemaal niet naar de Aleidastraat over wil den stappen. Vorig jaar al lanceerde het Rotterdams Nieuwsblad het bericht, dat voortbestaan van De Kreek op het spel stond. Daar waren de medewerkers van De Kreek toen laaiend over. Nadien hebben alle stap pen van de gemeente ertoe ge leid, dat het bericht bewaar heid zou worden. Schiedam Hoewel staats raad mr. Veldkamp een maand geleden zei dat hij bin nen twee weken uitspraak zou doen over de zaak-Spring Gro ve, hebben het openbaar li chaam Rijnmond en de bewo nersvereniging Schiedam-Zuid nog steeds geen bericht uit Den Haag binnen gekregen. Vermoedelijk zijn er complica ties opgetreden. Na de hoorzit ting vorige maand bij de Raad van State bleek namelijk, dat de advocaat van de milieuver vuilende wasserij aan de Wa rande enkele uitlatingen had gedaan, die hij verificatie niet bleken te kloppen. Zo zou Hu- manitas een nieuwbouwplan voor de Warande hebben, als Spring Grove zou verhuizen naar de Spaanse Polder. Maar .Humanitas ontkende dat. En de Spaanse Polder bleek in dustriegebied 's-Graveland te moeten zijn. Dat kan van invloed zijn op de uitspraak van de staatsraad. Hij moet oordelen, of Rijn mond de bepalingen uit de hinderwetvergunning al van toepassing mag verklaren, of dat Spring Grove nog enig res pijt krijgt om roilieuvoorzie- ningen te treffen. Schiedam Uwe Poth is een kunste naar die zich met zijn onconventionele manier van werken een geheel eigen - plaats in de kunstwereld heeft weten te /i/J/l/l/l/r Slfiftt ftfÊT» verwerven. Dit weekeinde bewees hij dd dat in het SchEedamse Stedelijk, waar hij vanuit verschillende standpunten en op verschillende wijzen impressies belangstelling die de vele van de aula en de binnenplaats op pa- bezo<*ei? voor wfk. wnd™ HlJ pier vastlegde. - roemde het goede contact met het pu- Zeer indrukwekkend was de manier <-)ok J?e*. ^useim* was blij. Het waarop hij op grote vlakken papier van va^ ""^dels m. drie bij drie een impressie gif ïan zijn aula wordt ge^poseerd is volgens hen omgeving. Eerst door midden op het van een hooS kwahtane£ gehalte, papier te staan en te schilderen wat hij zag. Daarna door om het papier heen te lopen en van hui ten naar binnen te ob serveren en weer te geven. Verder maakte Poth veertig 'tijdsteke- Pingen'. Al lopend noteerde hij in een Uwe Poth staat bovenop Zijn schil- minuuut üjd in een flitsi ajn omgeving. der|j. Hlj werk, hier van binner, mar .De kunstenaar was na afloop erg tevre- bulten. Schiedam Een modegril? „Nee hoor. In Rot terdam wordt in de Energiehal al zo'n zes jaar aan rollerskate gedaan. Veel mensen denkan wel dat het iets van de laatste jaren is, maar dat is echt niet waar." Ton Groenendijk gelooft dat de Gmtown Rollerskate Society, die vrijdaga- vond in zaal Arcade aan de Lange Haven ten doop is gehouden, dan ook een lang leven be schoren zal zijn. Onderzoek naar behoefte voortgezet onderwijs MA Vlaardingen Het terrein achter buurthuis De Haven in Vlaardingen lag er zater dag wat mistroostig bij. De aanwezigheid van een ezel, drie schapen en een paar konijnen verraadden dat er iets bijzonders aan de hand was. Dat klopte. Het buurt huis vierde onder het motto 'Levende have - Leven de Haven' het begin van het nieuwe seizoen. Er waren echter weinig mensen die zich naar de bij na helemaal op de boerderij geënte openingsdag lieten lokken. Ook de als speciale attractie aangekondigde wedstrijd koelemelken schoot zijn doel voorbij. De namaak koeienuiers ston den voor het merendeel van de tijd ongebruikt. Achter kale keukentafels wachtten vrijwilligers op het publiek. Het wilde maar niet komen. Schiedam Boze bewoners van de Morsestraat in Schie,- dam hebben vrijdagavond de stellingen in hun straat afge broken, die daar waren neer gezet voor de renovatie van hun huizen, Vrijdagmiddag kregen de bewoners te horen dat zij, hun verwachtingen ten spijt, geen bijdrage van 1300 gulden van het rijk zouden krijgen ter bestrijding van de onkosten. De woedende bewoners gaven van hun ongenoegen blijk door de onlangs opgerichte stellingen af te breken. Een vertegenwoordiger van de ge meentelijke woningdienst wist hen ,ertoe te bewegen daar in ieder geval voor het moment mee op te houden. Vandaag worden de gesprekken tussen de woningdienst en een dele gatie van de bewoners voort gezet. De losse onderdelen van de stelling werden vrijdaga vond opgeruimd. Na het ge sprek lieten de bewoners de stellage verder ongemoeid. Het was ook in het weekend zo nu en dan weer onrustig rond de busbaan In Holy. Enkele jeugdige raddraaiers, die poogden het vuurtje wat op te stoken, werden aangehouden. Vlaardingen Enkele jeugdi ge heethoofden zijn dit week end door de politie gearres teerd en naar het bureau ge bracht, omdat ze werden ver dacht van openlijke geweld pleging rond de busbaan in Holy. Daar verzamelen al weer enkele dagen vrijwel elke avond groepen jongelui, die proberen relletjes uit te lokken. De politie houdt zich voornamelijk op de achter grond. Dit weekend zijn enkele heet hoofden opgepakt en afge voerd. Na onderzoek werden ze aan hun ouders overgedra gen. Van één van hen werd een boksbeugel in beslag geno men. Het komt ieder jaar voor dat groepen jongeren, meestal in de leeftijd van 12 tot 16 jaar, rond de busbaan samengroe- pen om vetes uit te vechten. De laatste jaren lopen de onge- reldheden echter niet meer zo uit de hand als ïn het verle den, De terughoudende opstel ling van de politie, die er van uit gaat dat ae lol er na enkele dagen vanzelf weer afgaat, zal daar zeker toe bijdragen. De ongeregeldheden leiden wel tot de nodige overlast voor de omwonenden, waarvan di verse de relschoppers inmid dels spuugzat zijn. Schiedam Drie Schiedam mers worden vandaag voorge leid aan de officier van justitie in Rotterdam. De drie, die al lemaal op donderdagavond zijn aangehouden, hebben te genover de politie een groot aantal inbraken bekend. Een 50-jarige Schiedammer bekende de diefstal van een handtas uit een wachtruimte „van het Schielandziekenhuis en een poging tot inbraak in een antiekwinkel. Dertig gloednieuwe fietsen waren in de afgelopen, maand de buit van een 28-jarige Schiedammer, die ook nog /eens yier" insluipingen in wo ningen en drie moraken be kende. Hij stal op die manier .ongeveer voor 15Ó00 gulden bij Een 22-jarige Schiedammer bekende zich schuldig te heb ben gemaakt aan zes diefstal len uit auto's. Hij wordt er bo vendien van verdacht een paar keer benzine te hebben ontvreemd uit auto's die ge parkeerd stonden in het cen trum van Schiedam. Daarnaast bekende hij een inbraak in een woning aan de Bokelweg in Schiedam en twee inbraken in auto's in de wijk Holy in Vlaardingen. Zijn buit bedroeg ongeveer 10000 gulden. Maassluis Een 27-jarige man uit Maassluis is zaterdag nacht op de Rozenlaan door onbekende oorzaak met zijn auto tegen een lichtmast gere den. De man, die enige tijd be wusteloos in zijn auto heeft ge legen, werd eerst naar het Ho- lyziekenhuis overgebracht Daar werd zeer ernstig her senletsel geconstateerd, waar na hij naar het Rotterdamse Dijkzigtziekenhuis werd ver voerd. Schiedam Twee katten in de schoorsteen van een huis aan de Gordonstraat in Schie dam hebben vanaf vrijdag de lieve woorden en lekkere hap jes van de bewoners en de brandweer weerstaan. De brandweer, die er vrijdaga vond al door de bewoners bij werd gehaald, probeerde eerst de viervoeters in een katteval te lokken. Het enige alterna tief zou geweest zijn de schoor steen af te breken en daar voelden de spuitgasten weinig voor. Een van de katten wist het eten echter uit de val te halen zonder dat die dicht klapte. Er is inmiddels een tweede val gezet, maar de kat- VI houden zich nog steeds schuil in de schoorsteen. kan schaden, als de indruk blijft bestaan dat hij gezegd heeft dat er een bedrag van drie vier ton met het 'af kopen' is gemoeid. Hij is ook bang, dat de bewoners organisaties hem kwalijk nemen dat bedrag naar bui- VIaardingen Een onderzoek onder 1100 ouders van scholieren uit de zesde klas van de lagere school of uit de brugklas moet een goed inzicht gaan geven in de be hoefte aan voortgezet onderwijs in Vlaardingen. Dat on derzoek wil het gemeentebestuur op korte termijn uit voeren. Met de resultaten zal een betere planning kun- nen worden gemaakt van het voortgezet onderwijs, dat in Vlaardingen in de toekomst aanwezig moet zijn. Ze ker in verband met het teruglopend aantal leerlingen is een beter inzicht hard nodig, zo vindt de afdeling onder wijs op de gemeentesecretarie. Het onderzoek wordt gehou den in het kader van het Proefprofect Ontwikkelings plan Voortgezet Onderwijs (POVO), dat onder auspiciën van Rijnmond plaatsvindt Een werkgroep die in het ka der van dat project aan de slag is gegaan heeft al de nodige aanbevelingen gedaan over sa menwerking, fusie, verplaat sing en opheffing van scholen. Zo'n herstructurering kan ech ter pas goed worden voorbe reid, als een beter inzicht is in de wensen en behoeften van leerlingen die ïn de toekomst het voortgezet onderwijs zul len bezoeken en van hun ou ders. Het onderzoek vindt plaats door middel van een schrifte lijke enquête. Op de vragen formulieren wordt geïnfor meerd naar de onderwijsrich- ting die men prefereert, maar ook naar het belang dat men hecht aan de afstand die tus sen huis en school moet wor den afgelegd. Daarnaast krij gen de ouders de gelegenheid aan te geven wat voor bijko mende factoren voor hen een rol spelen: het contact dat een school met de ouders onder houdt; de grootte van de school; de aandacht die be steed wordt aan creatieve vak ken; het belang van extra acti viteiten als schoolfeestjes, sportdagen en dergelijke. Onder de ouders van leerlin gen die momenteel in de brug klas zitten wordt het onder zoek nog deze maand gestart. De geselecteerde ouders van zesdekiassers krijgen de for mulieren in november in de bus. Volgens Jan Baris van de- afdeling onderwijs moeten de resultaten van het onderzoek in januari bekend zijn. Rond zestig rolschaatsliefheb- bers togen vrijdag naar de ska- tehal om er onder swingende muziek hun baantjes te rijden en dansen. Met al vijftig inge schreven leden gelooft mede initiatiefnemer Ton Groenen dijk in een gezonde toekomst. „Je merkt dat het ook in Schiedam steeds populairder wordt. Als die lijn zich doorzet zullen we proberen vaker dan alleen de vrijdagavonden open te gaan". Vooralsnog is dat moeilijk, want Jawa Sports kan de zaal uitsluitend nog op vrijdag beschikbaar stellen. Dat de Gintown (jer.everstad) Rollerskate Society het hele maal moet gaan maken blijkt ook uit de pretentieuze tekst waarmee de officiële opening is aangekondigd. „Tot nu toe stond Schiedam alleen bekend om z'n jeneverstokerijen en z'n leegloop. Maar dit gaat gauw veranderen. Licht in de duisternis". Een lidmaatschap voor een heel jaar kost 25 gulden. De toegangsprijs voor een avond bedraagt 5 gulden voor intro ducés en 2,50 gulden voor le den. Schiedam SSSW-voorzit ter D.C. Schenk vreest, dat het de onderhandelingen arux Kwijt, dat hij dat be- met de op non-actief gestel- drag <hoewel feitelijk juist)- de directeur Gerard Prins zelf niet genoemd heeft. ten te hebben gebracht Schenk wil dan ook met na druk kwijt, dat hij dat be- De SSSW-voorzitter heeft vorige week alleen ver klaard, dat er volgens hem niet gesproken moet wor den van een gouden hand druk. De grootte van het bedrag liet hij in het mid den. Vlaardingen Deskundigen van het gemeentelijk energie bedrijf zijn er zaterdagmiddag aan te pas geKomen om een poreus geworden gasleiding in de Stationsstraat te dichten. Bewoners hadden een sterke gaslucht gemeld ter hoogte van pand- 95. De brandweer hoefde niet in actie te komen. Vlaardingen De instellin gen en verenigingen die zich bezighouden met de amateu ristische kunstbeoefening zul len volgend jaar gezamenlijk niet meer subsidie krijgen dan over dit jaar het geval was. De instellingen krijgen daarmee minder dan waar ze zelf om gevraagd hadden. Volgens de normen die tot nu Schiedam Voor het tweede achtereenvol gende jaar hebben de Schiedamse zeezeilers zaterdag de door het zeekadetkorps jJacob van Heemskerck' gehouden roeiwedstrijden in de Schiedémse Voorhaven gewonnen. Op ruim vier seconden volgden de teams van de Hollandse Constructie Groep en de brand weer als tweede en derde. De prestaties van de vijftien deelnemende ploegen waren wederom beduidend beter dan tijdens de drie eerdere edities. De zeezei lers doken zelfs voor het eerst onder de twee minuten-grens. Ook de drie debutanten, Hermes DVS, De Trechter en de Vrije Lig gers, weerden zich kranig. Alle ploegen kwamen binnen drie minuten over de denk beeldige streep. Organisator J.F. van Roon toonde zich ver heugd dat de wedstrijden niet beïnvloed werden door regenval. „Alleen Hermes DVS kreeg 's morgens tijdens de training een flin ke regenbui te verduren. Met de materiaal- pech viel het dit keer ook enorm mee. In to taal zijn maar drie roeiriemen gebroken". De wisselbeker van de SSSW werd uitge reikt door wethouder Herman Posthoorn. Na afloop zei Van Roon bevreesd te zijn dat zijn 'eigen' zeekadetten volgend jaar in de tradi tionele afsluitingsrace wel eens ten onder kunnen gaan tegen de zeezeilers. Het ver schil bedroeg vorig jaar nog ruim tien secon den, maar was zaterdag al tot twee geslon- t Het zit er op. Roeiers laten de spanning na de prestatie van zich afglijden. Schiedam Via het spreekuur van burgemeester Scheeres heeft zich een boze mevrouw Jannie Wiegman ge meld, die vindt dat de politie volstrekt willekeurig parkeerbonnen uitschrijft voor haar café Csérdas aan de Lange Haven. „Een agent, of een parkeerwachter, ik weet niet wat het was, stond pas bekeu ringen uit te schrijven. Het ging om twee fout geparkeerde Mercedessen. Eén was van mij. Dus ik loop naar hem toe en zeg: die 35 gulden betaal ik met een wel, maar dan moet je ook die an dere wagens die verkeerd staan een prent opplakken. Deed-ie niet. Hij zegt: dat maak ik wel uit. Toen werd ik dus boos en heb ik het hoofdbureau gebeld en daar zeiden ze: ja, dat is geen stijl, zo hoort die agent dat niet te doen. Maar hij vertikte het toch. Nu laat ik het voorkomen. Ik heb die 35 gulden nog niet betaald, want ik vind het oneer lijk." De burgemeester heeft toegezegd de klacht te laten onderzoeken. toe worden gehanteerd Krijgt de amateuristische kunstbeoe fening 50% van de goedge keurde kosten voor vergoe ding van vakkrachten, zoals dirigenten en dergelijke, als mede 100% van de goedge keurde kosten voor huur van repetitieruimte gesubsidieerd. Als overeenkomstig die nor men alle aanvragen voor 1985 zouden worden gehonoreerd, dan zou volgend jaar een be drag van 134632 gulden voor de amateurkunst moeten wor den uitgetrokken. Dit jaar was dat slechts 105237 gulden. Om dat voor die stijging van 28% geen geld is zijn diverse flinke bezuinigingen voorgesteld. Die bezuinigingen zijn in het ont- werp-sociaal cultureel pro gramma voor volgend jaar op een rijtje gezet. Diverse verenigingen krijgen minder geld voor huisvesting en de vergoeding van de vak krachten. Wat dat laatste be treft gaat het gemeentebestuur er van uit, dat die vergoedin gen niet zullen mogen stijgen ten opzichte van dit jaar: een 'salarisverhoging' voor de diri genten en instructeurs zit er dus niet in. Ook de overkoepe lende organisaties, zoals de Fe deratie van Muziekgezelschap pen, het Vlaardings Centrum voor Amateurtoneel en het Popoverleg krijgen volgend jaar minder subsidie. Daarmee wordt tevens de mogelijkheid geschapen, wat geld oyer te 'maken aan de Federatie van Vlaardingse Zangverenigin gen, die voor het eerst om sub sidie heeft gevraagd. Een van de bezuinigingsmaat regelen die zijn doorgevoerd is een extra verlaging van de huisvestingssubsidie voor ver enigingen, die permanent over een eigen ruimte beschikken. Dat is het geval bij de muziek verenigingen De Pijpers, Li berie en T halite. Het gemeen tebestuur gaat er vanuit dat die eigen ruimte ook voor ont moet! ngsdoeieinden wordt ge bruikt, en dat is niet subsidia bel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1