WATERWEG 27 Schuurkerk heeft ambiance voor film Winde Mazda waarin u 'n proefrit maakt Joop Tinkhof hinkt niet op twee gedachten Opatha en Ter Braak naar Excelsior'20 LANDMAN SPORTAGENDA Gulle gemeente bij ons elke dag welkom5 Strippenkaart voor de film Reünie van Calvijnscliool Clarij van der Tuyn zwaait af Commissie van Drie helpt Hoekse Boys Unitas en HVKin een poule Rotierdarm Nieuwsblad donderdag RW 27 september 1984 SW's lichtmasten maken QT! j aloers door Kor Kegel Schiedam Er zit nog; één centimeter rode wijn in de fles, die de avond tevoren ongekurkt achtergelaten is. De moeite. Thom Borsboom breekt daarom twee robuuste flesjes bier aan, waar er drie aan toegevoegd worden als Jos Teerling binnenkomt en dat schept al een kader om te klagen: „Het lijkt wel, alsof de gemeente Schiedam bewust de cul tuur wegdrukt!" Een citaat, dat een uitroepte- ken verdient, want hiermee 'Jblïjvert we in de stijl. De af- korting QT! stond oorspronke lijk (veertien jaar geleden) yoor Quosque Tandem? het- geen betekent Hoelang Nog? - Naarmate de afkorting popu- j lairder werd dan de betekenis, rechtte het vraagteken zich tot een stok met punt. Met dit uitroepteken ging de stichting QTJ drie jaar geleden een nieuwe mode in: jonger bestuur, hedendaagser pro gramma, en weg was het stu dentikoze societeitsidee. De ironie van het lot wilde, dat de QT-ambiance in de Teerstoof gedeeld moest worden met de Studentenvereniging Schie- dam. De jonge geleerden Ar- -Thur Verhulst en Mario van Kleef de dammer verlieten - jechter al na een blauwe maan- dag het onvruchtbare idee van - een alternatieve corps-scene en richtten vervolgens de Filmclub Schiedam op. 7 Daar doet QT nu leuke zaken mee, in het met spiegels en strakke design aangeklede vertrek onder het Zoiderthea- - ter. Vrijdag film, zaterdag mu- ziek of theater aan de Nïeuw- - straat 12. Toch dreigt hPt am- bitieuze uitroepteken achter QT te wijken voor een onze- ker puntje-puntje-puntje, af- - gaande tenminste op wat voor- fitter Thom Borsboom en pro grammaleider Jos Teerling r^zoal zeggen over de gemeente '3n relatie tot hun toekomst. perdure voorzieningen wordt de sport kunstmatig populair gehouden. Maar voor échte culturele uitingen maakt de gemeente veel minder geld vrij." Schuin achter hem prijkt een onfris mannennaakt getekend op de deur van de heren-wc. Borsboom legt gauw uit dat daar geen subsidie in zit en dat het geld van de gemeente al leen gebruikt wordt voor con certen. Probleem is alleen: vroeger kreeg QT jaarlijks tienduizend gulden. Vorig jaar was dat nog maar een vijfde en nu wordt het nog minder. ,,Bij SVV bedong de gemeente dat zij zelf ook van die lichtin stallatie gebruik mocht maken als rechtvaardiging van de hoge kosten. Alleen, dat ge beurt nooit, dat de gemeente er gebruik van maakt. Nou, als wij zoveel geld kregen, zou de gemeente tegen overeenkoms tige voorwaarden onze ruimte mogen gebruiken, hoor, met tapkast en podium en al, ojee, elke dag." Jos Teerling doet gul. Geheel in stemming breekt hij de ijs kast weer open, „Wij willen bijvoorbeeld graag een video, voor oude Fred Haché-shows en dergelijke. Mag de gemeen te dan ook naar kijken." Kunstmatig -I.Drie ton had de gemeente tover voor die lichtinstallatie van SVV," moppert Thom 1 Borsboom. „Voor 400 mensen, want meer in een week ko- -ynen er amper. Met zulke pe- Cliëntèle Het is de gemeente Schiedam overigens niet onbekend, dat ook stichtingen zoals De Lin- denhof en het Alewijn de Grootfonds ervoor zorgen, dat QT! niet uitsluitend is aange wezen op de baromzet van za terdagavonden om toch nog een redelijk muziek/theater programma tot stand te bren gen. Maar om het een seizoen lang te kunnen uitzingen is QT! wel - aangewezen op een vaste clientèle van zeventig bezoekers per avond. Minder geeft problemen. „Wij hebben er dus alle belang bij om samen te werken met de Quibus, waar ook vaak in het weekeinde wat te doen is. Want anders lopen wij het ri sico, dat het hier leeg is en in de Quibus vol. De Goudsbloem deed dat wel eens. Die becon curreerde ons echt een hele tijd. Gelukkig valt dat tegen woordig mee." Thom Borsboom en Jos Teer ling vinden het moeilijk hun clientèle te beschrijven. De vraag, welk 'soort' publiek QT! trekt, mondt uit in een be schrijving van het bestuur, want dat lijkt wel wat op zijn achterban. Jos studeert bouw kunde, Thom psychologie. Se cretaresse Saskia Zandvliet werkt bij een makelaarskan toor, Joost Oppenheim is als vertegenwoordiger nogal am bulant (en daarom onver wachts afwezig, ofschoon hij ook bij het gesprek zou zijn) en Arie van Rijnsbergen geldt, zijnde accountant, als zeer des kundig penningmeester. Uit de oude QT?-iijd is leraar Leo van Herk als enige in het be stuur overgebleven. Saskia en Joost vormen de nieuwe garde en hebben wat leven in de brouwerij ge bracht, maar goed ook, anders hadden Thom cn Jos er dc brui aan gegeven en had QT! niet meer bestaan, uitroepte ken of niet. „Oh, wij zitten weer vol impulsen," zegt Thom Borsboom nu, ver- kwiek t strijkend door zijn rode kuif. Beter geprogrammeerde thema-avonden moeten de Jos Teerling en Thom Bors boom in de QT!-ambiance onder het Zoldertheater in de Teerstoof vaste bezoeker meer informa tie bieden, of het wel de moei te waard is nog terug te ko men. „En dat-zal ongetwijfeld, want depro's zijn wij niet," zegt Thom, een term uit de moderne psychologie erbij sle pend, waarmee hij doemden kers bedoelt, Jos onderstreept de diversiteit: zaterdag AA The Doctors, dat is* een soort new wave, maar de week daarna rock 'n' roll uit de jaren vijftig, vervol gens de Gigantjes en weer een week later Bolle Jan of Vette Leo en Dikke Riek „hin dert niet wat." zegt magere Jos, „als het op die thema avond maar Nederlandstalig is en goed lullig." Puntje-puntje-puntje. - Maassluis „Film is illusie, een illusie die je alleen maar tot zijn recht kan laten komen in de juiste ambiance. Het Schuurke- rktheater voldoet daar volledig aan. We hebben het gevoel nu 'éindelijk thuis te zijn met onze voorstellingen." Aan het woord zijn Henk van '3er Meeberg en Guus Mans- C yeld. Beiden Zijn enthousiaste 'amateurfilmers en tevens le- I den van de werkgroep Schuurkerk. Zij verzorgen het filmprogramma in het theater aan de Zuidvliet dat van avond, de eerste van de weke lijkse 'illusies' op het witte doek brengt. De titel van deze film is 'Tootsie' met in de hoofdrol Dustin Hofman. De kaartverkoop hiervoor loopt voortreffelijk, aldus Van der Meeberg en Mansveld. ,,We hebben geruime tijd één keer per maand films gedraaid in Koningshof. We zijn daar begonnen met in ons achter hoofd het idee die tijd te ge bruiken als proefperiode, om te zien of filmvoorstellingen in Maassluis aan zouden slaan. Nou, dat is een groot succes gebleken. Op uitzondering van sommige, 2eg maar alternatie ve films bleken er heel wat mensen wat graag te komen kijken. En dat terwijl Ko ningshof helemaal niet ge schikt is als bioscoopruimte. De aanwezigen horen voortdu rend de projector en er moes ten tussendoor stoelen verwis seld worden en de stoelen staan daar op gelijke hoogte. Maar dat nam men allemaal voor lief." Van der Meeberg en Mansveld zijn nauw betrokken geweest bij de bouw van de filmcabine, de aankoop van de projector en het doek in het Schuurke- rktheater. Guus Mansveld: „We hebben steeds gezegd dat je niet op een paar centen moet kij.cr.n bij het treffen van voorzieningen voor dit filmge- beuren. Want dan mislukt deze activiteit bij voorbaat al. Wil je mensen op een prettige wijze te laten genieten van een film. dan moet je daar het no- Van der ML Meeberg en Mansveld .Schuurkerk uitstekende ambiance. dige voor over hebben. En dat is gelukkig gebeurd, zodat we met gepaste trots mensen kun nen uitnodigen in het Schuur kerk theater." Het wekelijkse filmprogram ma verdient het etiket 'voor elk wat wils". Heel bewust hebben Van der Meeberg en Mansveld een opvallend geva rieerde reeks films besproken. Van der Meeberg: „Onze doel groep was en is nog steeds mensen vanaf twintig jaar. Om verschillende redenen. In de eerste plaats hëb je ir Maassluis Jefima, die jeugd voorstellingen verzorgt en die willen wij niet voor de voeten lopen. Daarnaast willen wij de jongeren en oudere volwasse nen wekelijks een boeiende filmavond bieden en dan is er keus genoeg. Het programma kun je omschrijven van humor tot horror en van avontuur tot romantiek. Daarnaast willen we proberen ook films waar je wal meer over na moet den ken aan het lijstje toe te voe gen". Een kaartje voor de film kost 7,50 gulden CJP en 65+ betalen zes gulden. Voor film liefhebbers bestaat verder de mogelijkheid om een Vitten kaart' te kopen voor zestig gulden. Per voorstelling kan men dan twee kaartjes kopen tegen een gereduceerd tarief. Maassluis Bij de kassa van theather De Schuur kerk en bij de VVV in het stadhuis zijn filmstrippen- kaarten te koop. Eén strippenkaart geeft recht op het bijwonen van tien films. De kaart kost 60 gulden. De kaart is geldig voor het seizoen 1984-1985. Kopers van de strippenkaart kunnen daar niet altijd gebruik van maken. De kaart is alleen te gebruiken bij voorstellingen die door de werkgroep theater van de Culturele Raad Maassluis worden georganiseerd. Voordat een film voorsteling begint moet een toe gangskaart worden afgehaald. Voor iedere kaart wordt dan een strip afgestempeld. Vlaardingen De jubileumactiviteiten ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Johannes Cal- vijnschool ïn Vlaardingen lopen ten einde. Op zater dag 29 september worden de festiviteiten in het schoolgebouw aan de Claudius Civilislaan afgesloten met reünie voor oud-leerlingen. Er is zaterdag van alles te doen in hel schoolgebouw. Zo is er een markt met ongeveer 40 kramen, een ten toonstelling en kan men genieten van een dia-voor stelling. Speciale aandacht is er voor L.Vogel, die nu alweer 25 jaar als onderwijzer aan de school verbonden is. Tijdens de reünie zal ook het jubileumboekje uitge reikt worden. Op 1 september 1959 opende de Johannes Calvlj- schooj voor het eerst de deuren. Er waren toen 67 leerlingen. Het eerste schoolgebouwtje aan de Floris de Vijfdelaan telde slechts twee lokalen. In 1965 werd het nieuwe schoolgebouw aan de Claudius Civilislaan in geEmïk genomen. Een kleuterschool kwam er in 1976_ Een unieke kans: een Mazda winnen van het type waarin u een proefrit maakt! Wij nodigen u daarom graag uit voor een persoonlijke kennismaking met de verbazingwekkende Mazda 323, de temperamentvolle Mazda 626 of de lirxe Mazda 929. Een proefrit die meer zegt dan duizend woorden. En wie weet wint u zo n fantastische Mazda Elke proefrit wordt in elk geval gehonoreerd met een computer-code sleutelhanger. Tot ziens in onze showroom. Méérauto, minder zorgen- Noordmolenstraat 17-20 - Schiedam - Tel. 265607 Vlaardingen Joop Tinkhof wil beslist niet op twee ge dachten hinken. De trainer- coach van Vlaardingen, dat eind vorig seizoen het contract met sponsor Broleco niet zag worden verlengd, vindt de be kerwedstrijd tegen eredivisio- nist Ubbink Orion weliswaar een aardige afwisseling, dc za terdag te beginnen volleybal- competitie blijft in zijn ogen terecht centraal staan. „Omdat", zegt de multi-inter- national eerlijk, „we in princi pe geen kans hebben tegen Orion". De Daetinchemse op ponent moet, een logische zaak, beduidend hoger worden aangeslagen. Al heeft ook do oostelijke ploeg te lijden gehad onder kwaliteitsverlies en is in de line-up eigenlijk alleen de internationaal gelouterde Pim Raterink een in het oog sprin gende naam. „Ik ben blij als ik een set win", meent Tinkhof. „De schade dus zo beperkt moge lijk houden. Realistisch gezien komen we er tegen Orion niet aan te pas". Waarbij Tinkhof geen seconde wenst stil te staan bij het dubbelprogram ma zaterdag competitie-ope ning thuis tegen Tiemstra Nij megen en zondag de beker wedstrijd tegen Oriondat een zware wissel zal trekken op de conditie. Tinkhof. die kan bogen op een kwart eeuw eredivisie erva ring als speler en als één van de weinigen een Olympische Spelen van zeer nabij mee maakte, heeft daarentegen wèl moeite met de instelling. Amateurisme ten top", zo omschrijft hij de mededeling van enkele spelers om tijdens het seizoen met vakantie te gaan. „Dat strookt helemaal niet met mijn ideeen, maar zo iets word je dan eventjes ver teld". Gunstig - „We zullen ons dit seizoen toch een beetje in de picture moeten spelen", hoopt hij via aansprekende prestaties een nieuwe sponsor naar de West- wijk hal te lokken. „Maar, dat beseffen die mensen kennelijk niet". En iets vrolijker: „De competitie begint op papier gunstig met twee thuiswed strijden. Als we compleet zijn, kunnen we op een vierde, vijf de plaats eindigen. Alles dat meer is. is dan mooi meegeno men". Vlaardingen Damesvolley bal van nog een beetje niveau (derde divisie) lijkt in Vlaar dingen een aflopende zaak te zijn. Nadat eerder al Karin Nieuwsiraten (naar DVO) en Bep Nater (zwakke knieën) lieten weten de Westwijkhal te verlaten, maakte Clarij van. der Tuyn dinsdagavond be kend een punt achter haar 25- jarige loopbaan te zetten. Clarij van der Tuyn is eigen lijk vanaf de oprichting, onder de naam Volley'68, bij Vlaar dingen betrokken geweest. Van zeer nabij maakte zij alle ups en downs mee, waarvan de jongste degradatie uit de tweede divisie ook bij haar diepe sporen heeft achtergela ten. Die teloorgang heeft evenwel niets van doen met haar beslissing om er mee te stoppen. „Dat zijn zakelijke motieven", zegt Clarij. „Ik werk in een sportzaak in Spijkenisse en kan op zaterdagmiddagen geen vrij meer krijgen. Bovendien was dit seizoen de training op donderdagavond vervroegd naar zeven uur. Dan hebben we in Spijkenisse koopavond, dus moest ik «lie ook al laten schieten. Ik yVnd het jammer, dat er zo eerëéinde aan moet komen. Het is.;jiet alsof je die 25 jaar zo maar pardoes weg gooit. Dat doét» me veel ver driet en pijn". De dames vari Vlaardingen (voorheen Broleco) worden dit seizoen getraihd door Joop Tinkhof, die ouk bij thuiswed strijden de coaching voor zijn rekening. Voor de taktische begeleiding bij uitwedstrijden heeft men nog geen oplossing gevonden. Tinkhof: ,.De doel stelling bij de dames is om in de derde divisie te blijven en dat zal nog een zware opgaaf worden..." Tony Opatha. Schiedam De vorig seizoen bij landskampioen VOC spelende Tony Opatha volgt bij Excelsior'2J Rupert Gomes op. De naam van de uit Sri Lanka afkomstige cricketer circuleerde al gerui me tijd op sportpark Thurlede. De definitieve beslissing kon echter pas worden genomen, nadat de cricketcommissie van Ex- eeïsior'20 en Rupert Gomes hadden besloten hun overeenkomst niet te verlengen. Het vertrek van Gomes, voor wie veel Nederimdse clubs al tij dens de competitie belangstelling toonden, uit Schiedam bete kent het einde van een periode van zeven jaar. Onder de bezie lende leiding van Gomes promoveerde Exeelsior'20 naar de hoofdklasse en wist het zich daarin de ene keer wat makkelij ker dan de andere— te handhaven. Rob ter Braak, de all-rounder van eersteklasser Hermes DVS, trekt eerst met z'n coach Gary Langridge naar Nieuw-Zeeland om daar internationale ervaring op te doen. Bij terugkeer in Ne derland komende zomer kiest hij evenwel niet voor z'n oude club, maar voor de een klasse hoger acterende buur ExceUor'20. Het team van Vlaardingen, dal zondag voor de beker aantreed! tegen Orion. Hoek van Holland Het rap port van de zogeheten Com missie van Drie over de be stuurlijke herstructurering van Hoekse Boys zal maandag avond tijdens de algemene le denvergadering de nodige stof tot spreken geven. Deze com missie werd vorig jaar op ver zoek van de leden geïnstal leerd, nadat problemen waren ontstaan over onder meer de bevoegdheid van de jeugdcom missie. Het uit Piet van der Wel, Piet van de Raaden en Aad Lok ker bestaande drietal heeft in mei haar aanbevelingen op pa pier gezet en deze aan alle le den uitgereikt. De Commissie van Drie denkt aan een struc tuur, waarin jeugd- en senio renzaken apart worden behan deld door gelijknamige com missies. Daarboven moet in de ogen van het trio een alge meen bestuur worden gefor meerd van minimaal vijf le den. Het tweede voorstel houdt in, dat de huidige structuur blijft gehandhaafd. Voorstel drie geeft daarop een kleine va riant, waarbij twee in plaats van één jeugdbestuursleden plaats nemen in het hoofdbe-, stuur Het vierde voorstel is het zogenaamde 3-3-1 model. In deze opzet worden jeugd - en seniorenzaken door elk drie personen behartigd, met daar boven een onafhankelijke voorzitter. Maandagavond worden de le den in de gelegenheid mee te denken en de praten over deze voorstellen, die Hoekse Boys bestuurlijk in rustig vaarwater moeten brengen. Vlaardingen De dames teams van Unitas (Maassluis) en HVK (Schiedam) zijn in de zaalhandbalcompetitie van de afdeling Rotterdam samen on dergebracht in de eerste klas se. Het vrouwelijke zevental van het Sehiedamse Valerius speelt een klasse lager. Bij de heren komt Unitas, net als de dames, in de zaai in de eerste klasse uit, speelt Valerius in de tweede klasse en moet HVK (Schiedam) proberen uit de derde klasse te komen. De volledige competitie-indeling voor de lager spelende zaalhandbal teams ziet er als volgt uit: Eerste klasse dameB: HVOS, Meeuwen, Sa- turnus, Unitas, ADO, DWS 2, Ato- mïum, HVK, Indus, UVG 2: Tweede klasse dames: DES, MOK, Roda, Oli- veo, Achilles, Spartaan, Valerius, Melius; Eerste klasse heren: DES, Vires et Celeritas, Alomïum, Ancora 2, Unitas, Spartaan, Indus, Actief 2, Roda, UVG 2; Tweede klasse heren: Meeuv^n, Valerius. HVOS, Sprortg- schot, TrOiRo, Achilles, Melius. Wal burg; Derde klasse heren: Oliveo, HVK, Cosmos, MOK, EROS, Geuzen. TOGB en Spirit. DONDERDAG 27 SEPTEMBER Voetbal: 19.30 Olympia—SVV 2. 13.30 Excelsior R—Excelsior M; Vol leybal: 20.15 Sunlight—Holy 2 (h), 20.30 Alexandria/A—VCS (d). 19-00 Pendrecht 5—Shell (d); Biljarten: 19 30 Voorwedstrijden vijfde klasse li bra in café De Kroon te Vlaardingen (poule 4), 19.30 Voorwedstrijden vijf de klasse libre In café De Cockpit te Vlaardingen (poule 5), 19.30 Voor- wedstrijden vierde klasse libre in care 't Spinnewiel ie Vlaardingen (poule 4}: Dartssporl: 14.00 en 20.00 Voorron des landelijk dartsioernooi in Pub lor Beggars and Kings In Schiedam; Ta- feltennia: 20.00 Schiedam—'TOG^S (h), 20.00 Smashing Maasland—De Reling 6 (h); Diversen: 20.00 Lezing Bram Leeuwenhoek in Holy-zieken- huÏ5 over medische en paramedische verzorging bij de voorbereiding op en tijdens de Olympische Spelen. VRIJDAG 28 SEPTEMBEg^1 Basketbal: 21.30 Charlois^gWWS (h). Volleybal: 20.15 .comca 4 (d): Tafe««TrU*:v..20^5 NOAD 5—TOG Maassluis (h)1MW ShellHoogvliet (h), 20.15 NOAD 10—Holy <b). 19.30 De Ooievaars—De Wftdert (h).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2