WATERWEG E3M Drie dagen feest op jubilerende Martinusschool SPORT 1 CLARION KLINKT BETER Eddys Autosho 1 HVO heeft de smaak te pakken) Nieuwland begint spreekuur En meteen ging het mis... 'Politiek moet beter met inspraak omgaan' Eerste paal Jan Ligthart- sehool: Wandelen Beukers tevreden SPORTAGENDA Ebeling weg bij VDL Yan Strijen naar Holy Vervolg van pagina 19 In de ambtelijke evaluatienota over de inspraak in Vlaardin- gen wordt hier en daar onver holen kritiek geuit op de ma nier, waarop dé politiek soms met de resultaten van in spraakprocedures is omgegaan. Hoewel de meeste inspraak procedures ertoe leidden dat de betrokkenen tevreden kon den zijn met het uiteindelijke resultaat, kwam het in de af gelopen jaren ook voor dat er heftige kritiek geleverd werd. -„Soms richtte die kritiek zich op het feit dat er geen in spraak verleend was bij een bepaald project. Andere keren verliep misschien de procedu re nog wel naar wens, maar werden de insprekers gecon fronteerd met besluiten van het gemeentebestuur, die geen enkele rekening leken te hou den met de resultaten die uit de inspraak naar voren waren gekomen. Ook kwam het een enkele keer voor dat een als inspraakavond aangekondigde bijeenkomst feitelijk niet meer bleek te zijn dan een informa tie-avond, waarbij de inspre kers een plan kregen gepre senteerd, waaraan feitelijk niets meer te veranderen viel. Deze voorvallen leidden ertoe dat de insprekers het gevoel kregen, dat zij niet serieus werden genomen", zo wordt in het evaluatierapport geconsta teerd. De indruk die inspre kers hadden dat ze niet serieus werden genomen kwam in an dere gevallen soms ook door de manier waarop het college bf de gemeenteraad met de in spraakresultaten omging. „De besluitvorming werd niet in alle gevallen voldoende gemo tiveerd aan de insprekers me degedeeld." In de nota constateert het in spraakbureau daarentegen ook, dat een deel van de kri tiek die op de inspraak is uit geoefend, onvermijdelijk is. Op enkele punten kan onvre de worden voorkomen door de verordening aan te passen, maar hoe de inspraak ook ge regeld wordt; conflicten kun nen zich altijd voordoen, „Per definitie bevindt de inspraak zich in een spanningsveld, waarin vele vaak tegenstrijdi ge belangen elkaar ontmoeten. Soms leidt de inspraak daarbij tot een aanvaardbaar compro mis voor alle betrokkenen; waar dat niet mogelijk is blijft een aantal belanghebbenden met lege handen staan," Maarleveld krijgt hulp Leerlingen hielpen de wethouder een handje bij het slaan van de eerste paal Filmhuis Filmhuis De Harmonie draait de komende "dagen twee films waarin de dood. het einde, centraal staat. Donderdag is dat 'De Witte Waan* van Adri- aan van Ditvoorst. De film eindigt met een ode aan de euthanasie. Vrijdag en zater dag wordt de inmiddels be kroonde film 'Hans het leven voor de dood' getoond. In de rolprent wordt ingegaan op het onderogen zien van de dood. De films beginnen om half negen. Donderdag 9 oktober draait in De Harmonie het jongste suc ces van Ruud van Hemert: Schatjes. Aanvang 20.15,uur. Figurentheater Het figurentheater Triangel geeft vrijdag een voorstelling in de Harmonie. Hun optreden met marionetten, maskers, stok en handpoppen is vooral gericht op een volwassen pu bliek. Aanvang 20.30 uur. Schiedam De werkgroep Wonen en Leven, die onder deel uitmaakt van de wijkver- eniging Nieuwland, begint met een wekelijks spreekuur op donderdagmiddag tussen twee en vier uur. Op die manier wil de groep helpen met het oplos sen van allerlei problemen van wijkbewoners. Die kun nen betrekking hebben op klachten over de woning, het aanvragen van huursubsidie, maar ook individuele sores. In die gevallen dat de werk groep zelf geen hulp kan bie den, hoopt ze mensen te kun nen doorverwijzen naar de juiste instanties. Het spreekuur begint volgende week en wordt steevast bemand door Jan Sehl&rmann. 'Wonen en Leven' wil zich in algemene zin inzetten voor de belangen van de buurt. Op korte termijn nog voor het eind van dit jaar - is het de bedoeling een groep vrijwilli gers op te trommelen waaruit een bestuur moet worden ge vormd. Ook wordt binnenkort begonnen met een inventarisa tie van de problemen in de wijk. Tot slot hoopt de groep dat ook al dit jaar begonnen kan worden met het oplossen van enkele van die knelpun ten. Schiedam Voor de kinderen van de Sint Martinusschool en de kleuters van de Sint Theresiaschool in Kethel-Tuindorp is het vanaf donderdag drie dagen feest. De sehool heeft 25 jaar achter de rug en neemt bovendien afscheid van het schoolhoofd van het eerste uur, Mar! van Akkeren. In die kwart eeuw zaten zo'n elfhonderd leerlingen uit Ke- thel en Tuindorp op de kleu ter- en lagere school, die al tien jaar hecht samenwerken. De geschiedenis van de Sint Martin us begon in 1953, toen het gebouw aan de Iepenlaan als dependance van de Sint Ja- cobusschool in Kethel in ge bruik werd genomen. De The resiaschool aan de Perenlaan begon in 1958 en een jaar later werd de Sint Martinusschool zelfstandig. De feestelijkheden beginnen donderdag met een viering m de Sint Marti nuskerk. Een uurtje later gaan de kinderen de wijk in om een sprookjes spel te spelen. Als kinderen en leraren uitpuffend van de ver moeienissen op school aan een lange tafel schuiven komt een echte boerin in klederdracht melk uitdelen. Vrijdagmiddag is er voor alle kinderen feest in de Blauwe Brug. Dan wordt ook afscheid genomen van Mari van Akke ren, die 22 jaar hoofd van de schooi was en de laatste drie jaar van zijn loopbaan onder wijzer. Het feest wordt zater dag afgesloten met een fiets tocht door de polder bij Kethel en. 's avonds een reünie in zaal De Rank. Ouders, oud-leraren en oud-leerlingen kunnen dan bij het zien van foto's uit het archief herinneringen ophalen aan vroeger. Vlaardingen Wethouder Arij Maarleveld kon hef dit keer niet alleen. Geas sisteerd door de vier leer lingen van de Jan Lïgt- hartschool werd het kar wei echter zonder moeilijk heden geklaard. De eerste paal van de nieuw te bou wen Jan Ligthartschool ging moeiteloos de grond in. Nog eventjes dus moeten de leerlingen van de lagere- en de kleuterschool geduld heb ben. Met ingang van het schooljaar 1985/1986 kan de school in gebruik worden ge nomen. Alleen de leerlingen van de zesde klas maken dat historische moment niet meer mee. Zij slaan aan het eind van het schooljaar hun vleu gels uit om in het voortgezet onderwijs hun studie voort te zetten. Met de nieuwbouw komt een eind aan een lange periode van wachten, want de eerste plannen voor nieuwbouw da teren alweer van 1976. Eerst was het de bedoeling dat de leerlingen van de Jan Ligt- hartschool zouden verhuizen naar het schoolgebouw van de voormalige dr. J.Th. de Visser- school, maar dat plan bleek niet haalbaar. Nieuwbouw op de huidige locatie was ook uit gesloten. In 1982 nam de ge meenteraad van Vlaardingen vervolgens het besluit om de nieuwbouw te localiseren naast het gemeente-archief. Daar was het gisteren dan ook een drukte van belang. Alle kinderen van de school waren present en ook veel ouders wilden getuige zijn van het slaan van de eerste paal. Toen de eerste paal eenmaal stevig in de grond zat, mochten de ballonnen, die de kinderen daarvoor stevig in de hand hadden geklemd, de lucht in. Wind was er genoeg, maar sommige ballonnen kwamen niet verder dan de boomtop pen. Sr-x' 'f Burgemeester Fred van Lier kijkt toe als zijn fiets onder handen wordt genomen. Graveerproject gestart Vlaardingen De fiets van politiecommissaris Anton Spel was de tweede, die gistermor gen in de fietsenkelder van het stadhuis werd gegraveerd en meteen ging het mis. Niet door de schuld van de vrijwil liger, want die graveerde net jes postcode en huisnummer die hij op een briefje kreeg. Maar- de code was die van de postbus van de politie en het huisnummer dat van het bu reau aan hei Delftseveer. Een dag later dan in Schiedam startte de Vlaardingse politie gistermorgen het fietsgraveer- project. De fiets van burge meester Fred van Lier was als eerste aan de beurt. Door postcode en huisnummer in het frame te laten graveren kunnen gestolen fietsen, in dien gevonden, gemakkelijker bij de rechtmatige eigenaar worden bezorgd. Met de diens- tfiets van commissaris Spel zal dat na gisteren niet meevallen Daar werd een kleine vergis sing mee gemaakt. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 3 oktober 1084 Westland De wandelaars hebben zater dag 6 oktober de gelegenheid een tocht in Leiden te lopen. Daar gaat zaterdag de vierde Internationale Winterserie 1984/85 van start. De eerste van zes tochten over 25 en 40 kilometer start vanuit het IJshalres- taurant aan de Vondellaan 41, Leiden. Starttijden: 40 kilometer van 9.00-1Ö.00 uur; 25 kilometer van 9.00-11.00 uur. Inlichtin gen bij Wout Breedevelt. tel. 07ü-v48402. Eveneens in Leiden is de 26e Hutspotwan deltocht over 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. Begin- en eindpunt is vanaf het IJsbaanres- taurant aan de Vondellaan 41. Starttijden: 40 kilometer van 9.00 tot 10.00 uur; 25 kilo meter tussen 9.00 en 11.00 uur, overige af standen van 9.00-15.00 uur. Inlichtingen bij, Ton Hendriksen, tel. 070-237728. Ook komende is in Den Haag de Ruimte mars over 5, 10, 15 en 25 kilometer. Begin- en eindpunt is vanuuit het Westerkwartier- clubgebouw aan de Mach iel Vrijenhoeklaan te Kijkduin. Vanaf 9.00 uur kan men zich laten inschrijven. Inlichtingen bij O, Schreuder. tel. 070-645349. Rotterdam Verliep het oefentreffen tus- sen Excelsior Maassluis en Excelsior Rot- terdam vorige week niet in een plezierige - sfeer, gisteravond betoonde de zaterdagaf- deling van het Sehiedamse SVDPW zich een gewillig en sportief slachtoffer voor de eredivisionist (14-0). Bovendien bood het bestuur van de afde- lings tweedeklasser, die op het laatste nip pertje de wedstrijd moest verplaatsen naar Woudestein omdai het veld op Harga onbe speelbaar was. de spelers van beide part ben na afloop een koud buffet aan in de bei. i- de Sehiedamse sport bar Mon Ami. „SVDPW heeft het sportief gedaan com plimenteerde Excels ia r- train er Rob Jacobs de speelwijze van de Schiedammers. „Ze zÜn gelukkig niet met z'n allen voor de pot - gaan hangen, maar kwamen er uit als het mogelijk was". Mede door die positieve in stelling slaagde de IJslandse spil, Heimir Karlsson er in een septet doelpunten te fa briceren. Voor Joop Beukers, de grote man van de goed draaiende zaterdagafdeling van SVDPW, was het uiteraard een hoogtepunt om tegen Excelsior te spelen. ,JVe hebben sprak hij tevreden, „hel redelijk gedaan. Tegen SVV hebben ive er nog twee ge maakt en werd ons een strafschop onthou- den, maar nu kwamen we echt niet aan de bak". (ADVERTENTIE) Clarion klinkt beter in uw auto. Het beste geluid zit'm in de dealer. Eddy's Autoshop heeft niet alleen de grootste keus, ook qua advies bent u er aan het juiste adres. Van de meest simpele tot de meest geavanceerde auto-radio. Zelf doen of laten doen. Kom kijken en luisteren bij Eddy's Autoshop. □Df ÖCtarlon GUSTOWEG 55 ROTTERDAM (GRENS SCHIEDAM) TEL.010-260092/268391 DONDERDAG KOOPAVOND Caroline Vis blij met de aanmoedigingsprijs. Rechts burgemeester Fred van Lier. Vlaardingen De jaarlijkse huldiging van de sportkampioe- nen in Vlaardingen was een geanimeerde gebeurtenis. Bur gemeester Fred van Lier toonde zich in de kantine van de gemeentesecretarie een eminent gastheer en had voor alle sportlieden een vriendelijk woord. Meest opvallende ver schijning was zonder twijfel de veertienjarige tennister Caro line Vis, die tot haar niet geringe verbazing de aanmoedin- gingsprijs van de gemeente Vlaardingen kreeg toebedeeld, op voordracht van de regionale sportverslaggevers. Slechts judoka Marjolein van Unen en wielrenster Connie Meijer (vorig jaar winnares van de aanmoedigingsprijs) waren gisteravond afwezig toen de liberale sportwethou der Floor Quast de avond stipt op tijd opende. Na zijn inlei ding kreeg eerste burger Fred van Lier de microfoon in bezit om in een vlot tempo de vele individuele en team-kampioe nen de revue te laten passeren. Allen kregen een herinne- ringsmedailie en een toepasse lijk cadeautje. Ver vóór het geplande tijdstip waren jong (turnsters van RKWIK) en oud (leden van de biljartvereniging Emma) bij de burgemeester in de spotlights geweest en kon het veelgepre zen duo Sjaak Maat (voorzitter van de voetbalvereniging Vlaardingen) en journalist Chris Woerts met hun traditio nele rad van avontuur aan de slag en dat leverde de nodige hilariteit op. Daarna werd de winnaar van de aanmoedigingsprijs bekend gemaakt. Na rijp beraad tussen de diverse regionale sportver slaggevers werd de jeugdige Caroline Vis, lid van de ten- WOENSDAG 3 OKTOBER Biljarten: 19.30 Voorwedstrljden vijf de klasse libre in café De Oude Markt te Vlaardingen (poule 1), 19.30 Voor- wedstrijden vijfde klasse lib re in cafe Rotterdam te Vlaardingen (poule 2), 19-30 Voorwedstrijden vijfde klasse Fi bre In café De Kleine Confiance ie Schiedam (poule 3), 19.30 Voorwed strijder) vierde klasse Jibre in café De Cockpit te Vlaardingen (poule 2). 19.30 Voorwedstrijden vierde klasse libre in cafe Corry en Dick le Schie dam (poule 3), 19.30 Vaorwedstrijden Harm Knol-bokaal in De Griffioen te Vlaardingen; zaalvoetbal: Westwijk- hal Vlaardingen 21.55 Vlaardingen SFC; Diversen: 20,00 Vergadering Sehiedamse Sportraad in Stadskan toor. DONDERDAG 4 OKTOBER Volleybal: 19.00 Ervea—Sunlight (b). 21.15 Shell—VW/Berkel 3 (d); Biljar ten: 19.30 Voorwedstrijden vijfde klasse libre in cale De Kroon te Vlaardingen (poule 4), 19.30 Voor wedstrijden vijfde klasse libre in cafe De Cockpit te Vlaardingen (poule 5), 19.30 Voorwedstrijden vierde klasse libre in cafe 't Spinnewiel te Vlaardin gen (poule 4); Tafeltennis: 19.45 Fa voriet 4—Windmill (h), 20.00 Smas hing MaaslandRET 2 (h). VRIJDAG 5 OKTOBER Volleybal: 20.15 Holy—HPV (li); Ta feltennis: 19.30 ShellFavoriet {h}, 19.30 Holy—Het Centrum 2 (h), 19.45 Atlantic 7—De Ooievaars (h). nisvereniging Holy, talentvol genoeg bevonden om de beker en de oorkonde in ontvangst te nemen. De andere drie gega digden waren atletiekvereni ging Fortuna, Chita Gross en betaald voetbalscheidsrechter Martin Bannet. Zij konden echter niet op tegen de nog prille klasse van de Athe neum-scholiere (derde klas scholengemeenschap Casimir). Vanzelfsprekend waren Caro line en haar ouders in eerste instantie beduusd van al het eerbetoon, maar luttele minu- door Norbert Kleinherenbrink ten later, was de prïjswinnares alweer in staat om de verslag gevers, die haar tenslotte had den gekozen, van enig repliek te dienen. „Natuurlijk, zoiets had ik to taal niet verwacht", reageerde ze spontaan. „Ik ben dan wel kampioen van Nederland ge worden in mijn leeftijdsklasse, maar er waren genoeg andere gegadigden voor die prijs. Het is in ieder geval een prima sti mulans om verder te gaan". En verder, véél verder wil de ambitieuze Vlaardingse. "Ze traint liefst vijf keer in de week (twee uur) puur op tech niek. Zaterdag is er dan nog de conditietraining, gecombi neerd met een uurtje Yoga. ,,Hel is inderdaad een behoor?* lijk pittig programma", véifZ volgt ze op iets luidere toon* vanwege het geroezemoes ont haar heen. „Zolang ik het ecHt-C ter leuk blijf vinden, ga ik erv mee door. Waarom ook niet genlijk? Ik kan het tot nu toer uitstekend combineren "jet* mij'n schoolwerk. Ik wil eer$V. mijn diploma halen en daarJuQ me volledig op het tennis stof ten. Ik heb de ambitie om eerst de nationale top te berei ken en daarna internationaal door te breken. Ik besef, dat zoiets niet gemakkelijk zal- zijn, maar ik heb er alles voór over om zover ie komen", '.v Na het officiële gedeelte was. er nog een informeel samen-' zijn, dat erg gezellig was. Wa ren vorig jaar de spelers van voetbalvereniging DVO'32 de. grote gangmakers, deze keer namen hun collega's van HVO de honneurs prima waar. Lei der Pleun Onderdehnden be-* dankte nog even de organisa toren voor hun gastvrijheid en sprak even later in eigen kring de stille wens uit ook volgend jaar weer aanwezig te' mogen zijn. Dat zou immers betekenen dat zijn club andermaal kampioen was geworden en hoewel trai-^ ner Ger Pijl er („de jongens* hebben nu een vrije avond.' maar reken maar dat ze het morgen voor hun kiezen krij gen") wijselijk nog geen woord over wil horen, is het niet ge-^ heel onmogelijk, dat de Vlaar-" dingers aan het eind van de rit de champganeflessen weer kunnen ontkurken. Teun Kor- naat, Chris Hendriks, Johnny Westerdijk en hun mede-kam pioenen hielden het voorals nog gisteravond bij een vers getapt biertje.... Maassluis VDL Is één van z'n betere spelers kwijt geraakt. Charles Ebeling, de spits van de Maassluise zondag derdeklasser, heeft zich laten overschrijven naar de eïlandse afdelingsclub Zuidland. Het betrof rin dit geval een zogeheten overschrijving op korte termijn, waardoor Ebeling nu al speelgerechttïgd is voor het eens zo roemruchte Zuidland. Maassluis Harold van Strijen speelt volgend seizoen bij Holy. De talentvolle tennisser van het Maassluise Be Quick denkt zich_ bij de Vlaardingse vereniging, waar ook nationaal jeugdkamptr?. oene Caroline Vis acteert, beter te kunnen ontwikkelen. Holy werd in de voorbiije competitie kampioen van de over gangsklasse B en komt volgend voorjaar uit in de overgangs klasse A. De in Maassluis woonachtige Van Strijen verwierf zich deze zomer vooral regionale bekendheid door de imponerende wijze, waarop hij een aantal sterke B-toernooien op zijn naam schreef.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2