Schiemond steeds meer concurrerend Overvallers op de vlucht zonder buit M DRIES Raad steunt Goud ri aan tegen wil van 11 en W Drie man weg in Margriet hal Triangel vol met smulpapen 'Geen giftige baggerspectie op Sterreweide' VIAABDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHi GOURAMT NIEUWE WAIEBWEG CDUBAHT Eigen kwekerij moet werkgelegenheid behouden Caravan controle Anderhalf jaar in hoger beroep Whisky weg College blij met vacature bank Bejaarde vrouw geschopt en geslagen Botsing spAAmepouxR Dries voor preventie Afgesloten Dieren vrienden bedrogen uit PvdA en VVD in Maassluis: Op de vlucht na diefstal 'Vrouw en eigen bedrijf' Rijverbod DONDERDAG 4 OKTOBER 1934 Schiedam Het personeel in de Margriethal moet in het kader van de bezuinigingen met minimaal drie medewerkers worden ingekrom pen. Volgens Theo Jansen, voorzitter van de stichting sporthal Margriethal, zijn de opgeleg de bezuinigingen uitsluitend In de salarissfeer te realiseren. Gistermiddag heeft Jansen over dit punt overleg gevoerd tnet alle betrokkenen. Hij heeft inmiddels tevens contact gehad met het gewestelijk ar beidsbureau (GAB) en met de vakbond om tot de afvloeiing van drie personeelsleden on der wie de administratieve kracht te kunnen komen. Voor de overige twee werkne mers zal het principe gelden dat mensen die het laatst in dienst gekomen zijn het eerst voor ontslag in aanmerking komen. Tijdens de periodieke vergade ring van de Schiedamse Raad voor Sport en Recreatie (SRSR) gaf Jansen gisteravond een toelichting op deze ingrij pende maatregelen. In zijn ogen zijn niet niet alleen de bezuinigingen van de gemeen telijke overheid de oorzaken. Jansen memoreerde voorts de economische achteruitgang en de daarmee gepaard gaande leegloop in de sporthal. Ook de realisering van sporthallen in de wijken oost en west werkt deze leegloop in de hand. Het stichtingsbestuur steeds streeft nog steeds naar ver pachting van het horeca-ge- beuren in de Margriethal, waarbij men het idee heeft ge bruik te kunnen maken van de huidige personele bezetting. Wethouder Luub Hafkamp (sportzaken) onderstreepte dat de maatregel noodzakelijk was. De begroting van de Mar griethal is in 1982 met meer dan zes ton overschreden. Hij liet doorschemeren dat er voor de mensen die op straat ko men. te staan misschien her plaatsingsmogelijkheden bin nen het gemeentelijke appa raat zijn. Den Haag In hoger beroep hoorde een 28-jarige Rotter dammer, verdacht van. twee inbraken aan de Lariksdreef in Vlaardingen, voor de Haag se rechtbank een straf tegen zich eisen van één jaar en zes maanden. De Rotterdamse rechtbank had de man eerder tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld. Tegen die strafmaat was de of ficier van justitie mr. De Wit in hoger beroep gegaan. De buit van de twee inbraken bedroeg 600 gulden en een grote hoeveelheid sieraden. In totaal staan er rond een dozijn inbraken of pogingen daartoe van de aan de heroïne ver slaafde man geregistreerd. Schiedam Uit een filiaal van Dirk van den Broek aan de 's-Gravenlandseweg namen onverlaten zes dozen met whi sky weg. Vlaardingen Zaal Triangel puilde werkelijk uit. De vier echte bakkers van Vlaardin gen, Frans Hazenberg, Jac ques Herweijer, Piet de Kok en Wïm Scholtes, boden de Vlaardingse afdeling van Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen een 'brood-buf fet' aan. De eerste week van oktober is per traditie de week van het brood en de echte bakkers van Vlaardin gen wilden dat feit niet onge merkt voorbij laten. De waardering voor het initi atief van de bakkers was groot. Al vroeg in de morgen was zaal Triangel te klein om alle belangstellenden te ber gen, „Dit hadden we echt niet verwacht", zei een te vreden Frans Hazenberg. „We hadden gerekend op on geveer honderd mensen. maar het zijn er veel meer. We komen van alles tekort. Borden, bestek, het is niet te geloven." Het was aan de Fransenstraat een ongedwongen bijeen komst. Na een lezing over brood en een dia-presentatie konden de aanwezige huis vrouwen zich tegoed doen aan tal van lekkernijen. De vier Vlaardingse bakkers moesten dinsdagnacht extra vroeg uit de veren om al het .lekkers op tijd klaar te krij gen. Dat lukte en iedereen straalde. Ook mevrouw Van Lier, de echtgenote van de burgemeester van Vlaardin gen. Zij at een hapje mee en waardeerde het initiatief zeer. Na de maaltijd volgde nog een brood-quiz, die on der leiding stond van A. Ver burg, coordinator van de stichting Echte Bakkers Gil de De Vlaardingse huisvrou wen liet zich het 'brood-buf fet' goed smaken. Schiedam Bedrïjfsge- meenschap Schiemond, de sociale werkplaats in Schiedam, wil met het op zetten van een eigen kwe kerij en uitbreiding van het hovenierswerk voor particulieren, de werkge legenheid op peil houden. Die staat flink onder druk, omdat gemeentewerken steeds minder geld heeft voor par- konderhoud. Directeur W. van der Veen spreekt van een zorgwekkende situatie. „De af brokkeling van de werkgele- genhéid gaat nog sneller dan een jaar geleden was voor zien", constateert hij somber in een brief aan burgemeester en wethouders. Wanneer de voorschriften van het ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid voor een behoorlijk bedrijfsrende- ment worden nageleefd, zullen op korte termijn 20 tot 25 ar beidsplaatsen in het parkon- derhoud verloren gaan. Dank zij de twee ingrepen denkt Van der Veen het tij goeddeels te kunnen keren. B en W hebben zich de nood kreet van Schiemond ter harte genomen. Zij willen 125.000 gulden beschikbaar stellen voor een kas, die bij de Fok kerstraat moet verrijzen. Op een oppervlakte van rond 1.200 vierkante meter moeten eigen produkten worden ge teeld. Een groot deel van de opbrengst wordt op de veiling afgezet. In de bescheiden kwe kerij zal plaats zijn voor onge veer zes werknemers. Door meer hovenierswerk voor par ticulieren te verrichten kun nen drie arbeidsplaatsen extra worden gecreëerd. Waarnemend directeur C. Scholtes geeft toe dat Schie mond daarmee de concurren tieslag met commerciële be drijven in alle hevigheid is aangegaan. „We moeten wel proberen een stuk van de markt te bemachtigen", meent hij. „Bovendien is er geen sprake van valse concurrentie. Onze tarieven voor onderhoud en aanleg van- turnen zijn ver gelijkbaar met die van com merciële hoveniersbedrijven. Dat het zo'n vaart niet loopt blijkt ook uit het feit dat ons uit die richting nog geen kriti sche geluiden hebben bereikt. Overigens doen we met onze drukkerij al jaren aan concur rentie." Hoewel hij het dalende aanbod van werk als een voortduren de dreiging ervaart is Scholtes niet bang dat dat niet op ande re wijze kan worden gecom penseerd. Wel eng noemt hij de eis van hel ministerie om het werknemersaantal jaarlijks met twee procent terug te brengen. Momenteel beidt Schiemond aan 375 mensen werk. In welke sectoren er ar beidsplaatsen moeten verdwij nen weet Schiemond nog niet. Jaarlijks zullen dat er 7 tot 8 moeten zijn. Vlaardingen Op initia tief van de stichting Stede- Jijk Instituut voor de Sa menlevingsopbouw (SISO) en enkele andere instanties in Vlaardingen wordt bin nenkort gestart met een vacaturebank voor vrijwil ligers. Het college van burgemees ter on wethouders in Vlaardingen heeft over het initiatief inmiddels een po sitief oordeel uitgesproken. Alleen de financiering van het project 5.000 gulden vormt nog een pro bleem. „Dat is nog het eni ge stuiKelblok", aldus Wil lem Oranje van het SISO. Het is de bedoeling dat er op verschillende plaatsen in Vlaardingen ruimte wordt gemaakt om een va caturebank te plaatsen. Ook op het stadhuis zal ruimte worden gecreeërd. Waarschijnlijk zal een va- eaturebank voor vrijwilin gers komen bij de VVV. Instanties in Vlaardingen die voor hun activiteiten een beroep willen doen op vrijwilligers kunnen via de vacaturebank mensen be naderen. Wethouder Henriétte Hoogendijk: „Over de fi nanciering hopen we bin nen enkele weken meer duidelijkheid te hebben. We staan zeer positief te genover het initiatief." Willem Oranje: „Met de toewijzing van het geld valt of staat het hele plan." De buurtbewoners waren van de over val danig onder de indruk. „Zelfs over dag ben je niet meer veilig." Vlaardingen Tegen de zin van burgemeester en wethou ders heeft de gemeenteraad gisteravond Goudriaan opge dragen om bij het ministerie lage huren te bepleiten voor acht huizen aan de Pieter Ka- rel Drossaartstraat. De wet houder voor stadsontwikke ling liet er geen twijfel over bestaan, dat Vlaardingen daar voor zelf in de buidel moet tasten. Als enige irn B en W vond Goudriaan dat geen pro bleem en hij werd daarin ge steund door de overgrote meerderheid van de raad. Bij de renovatie van de Dros saartstraat vielen tien wonin gen buiten de boot. Na een jaar vol onduidelijkheid hakte Goudriaan een paar maanden geleden de knoop door en be sloot dat op die plek nieuw bouw moest komen. De huren van die huizen zouden echter ruim honderd gulden hoger liggen dan van de renovatie panden ernaast. Van het ministerie hoefde Vlaardingen geen hogere bij drage te verwachten, zei Gou driaan, dus zou de gemeente zelf geld erbij moeten leggen om de huren omlaag te krij gen, Het ministerie geeft daar meestal geen toestemming voor, maar de commissie voor stadsontwikkeling vond dat de wethouder het toch maar moest proberen. Gisteravond bleek dat het Goudriaan niet was gelukt zijn medewethouders en de burge meester te overtuigen. Hij stond alleen in het college, maar kreeg de steun van D'66 die hem in een motie vroeg zijn toezegging in de commis sie gestand te doen. „De grootst mogelijke meerderheid van het college wil aan het verzoek geen gevolg geven, omdat dat precedenten schept. Ik denk zelf dat dat nogal meevalt. Dit is een bijzonder geval. Deze nieuwbouw wordt ingesloten door renovaiiepan- den. Daar is bij het ministerie een goed verhaal over te hou den." „Jullie blijven op je standpunt staan?", probeerde Goudriaan nog bij de rest van B en W, maar die was niet van mening veranderd. Behalve de opposi tie steunden drie PvdA'ers en vier VVD'ers de motie. Burge meester Fred van Lier kon niet anders dan constateren, dat een duidelijke meerder heid de wethouder voor stads ontwikkeling steunde, tegen de wens van B en W in. Schiedam Twee bromfietsers kwamen op de Van Dalfsum- laan met elkaar in botsing. Een 17-jarige Schiedammer verleen de geen voorrang aan een 18-jarige Schiedamse, waarop de twee tegen elkaar botsten. De schade aan de brommers bleek mee te vallen, maar het meis je moest met enkele verwondingen naar het Schieland-zieken- huis worden gebracht. Vervolg van de voorpagina Schiedam De brutale over val in de Westfrankelandse- straat nam vanmorgen slechts enkele minuten in beslag. De bejaarde vrouw wist de overvallers met een smoes af te leiden en via hulpgeroep de buurvrouw te waarschuwen. Die belde direct de politie, die zeer snel aanwezig was. De bloedende vrouw de overvallers hadden haar kei hard geschopt en geslagen was volkomen overstuur. Het enige wat zij de politie kon zeggen, was dat één van de overvallers een bekend gezicht had. Trillend van de zenuwen ver telt de buurvrouw haar relaas. „Die jongens kwamen met een smoes binnen. De gasleiding zou lek zijn. Het was direct een ongelooflij ke herrie. Mijn buurvrouw schreeuwde het uit: "Help, help!' Toen ben ik de politie maar gaan bellen. Ik begreep er eerst niets van." De bejaarde vrouw wist de overvallers om de tuin te lei den met de mededeling dat zij het geld in de kamer op een geheime plek had verborgen. Zij stuurde de overvallers naar een hoek van de kamer en wist vervolgens via ge schreeuw de buren te waar schuwen, De overvallers na men daarop de benen. Geschoten is er niet bij de overval, al maakte de politie daar in eerst instantie wel melding van. Volgens de buren droegen de overvallers een overall. „Eén was gekleed in een witte en de tweede andere in een blauwe overall", vertelt een buurmeis je, nog danig onder de indruk van het gebeuren. De buurtbewoners reageerden geschokt op de gebeurtenissen van vanmorgen, „Zelfs over dag ben je nu niet meer veilig. Het is toch niet te geloven! De overvallers moeten bekenden geweest zijn. Dat kan toch niet anders? An ders ga je toch niet 's morgens vroeg een vrouw van in de ze ventig jaar beroven." En met verontwaardiging: Zo zie je maar, geen moment van de dag ben je meer veilig." De gealarmeerde ziekenbroe ders van het Schieland-zie- kenhuis waren eveneens zeer snel ter plekke. Zij verleenden eerste hulp aan de gewonde vrouw. Direct na de melding liet de Schiedamse politie de zoge naamde 'staat van politie- alarm' ingaan, waardoor ook de omliggende korpsen op de uitvalswegen uitkeken naar de oij de overval gebruikte auto. Die wagen, een Ford Taunus, bleek afkomstig te zijn uit Rot terdam en is vermoedelijk ge stolen. Jaar in, jaar uit, gebruikt u uw caravan. Realiseert u zich dat door tijdige controle uw caravan veiliger is! Dries weet precies waar hij op moet letten. Bokeivvcg 100, 3125 AD Schiedam, ld. 010-154540. Vlaardingen De Maassluise- dijk is 2ondag gedeeltelijk voor bet verkeer afgesloten. De wielervereniging De Coureur houdt een koppeitijdrit en daarom mag het verkeer tus sen 9.00 uur en 13.00 uur geen gebruik maken van het ge deelte van de Maassluisdijk tussen de George Stephenson- weg en Vlaardingerdijk. Vlaardingen „Bent u ook tegen de zeehond enjacht?" Met die vraag werden de afgelopen dagen veel Vlaardingers ge confronteerd. toen zij argeloos de deur openden en op de stoep jongetjes aantroffen, die hen kerstkaarten wilden ver kopen. Dierenvrienden, die een pakje kochten, voelden ïich later lelijk bekocht toen zij op de achterkant lazen dat de opbrengst met voor een ideëel doel was, maar voor de Amsterdamse onderneming Moby-Diek Neptune. Alles is erop gericht om de ko pers te doen geloven, dat de opbrengst van de kaartver koop ten goede komt aan het bestrijden van dierenleed. Door het venstertje in het mapje staren de grote ogen van een zeehondenbaby de ko per aan en de tekst luidt: 'Kerstactie Werelddierenvro- de. Laat ze leven.' De enige echter die er beier van wordt, waarschuwt de politie, is de commerciële onderneming Moby-Dick Neptune. Maassluis De PvdA- en de VVD-fracties zijn boos op bur gemeester en wethouders van Maassluis. Zij vinden dat het college bezwaar had moeten aantekenen bij het openbaar lichaam Rijnmond tegen het verzoek van rijkswaterstaat om de Sterreweide land bouwgrond en recreatiegebied ter hoogte van het NS-station West op te spuiten met gif tige baggerspecie. Bovendien heeft B en W verzuimd het be stemmingsplan voor dit gebied ter inzage te leggen. Direct bij deze toekomstige gifproblematiek betrokken be woners van de Merellaan heb ben wel tijdig protest aangete kend tegen de plannen voor het opspuiten van Sterreweide en directe omgeving. Milieu-weihouder Isaac van der Knaap verdedigde zich deze week slechts magertjes door te zeggen dal het aan het openbaar lichaam Rijnmond is om te beslissen en dat de ge meente hierover geen enkele zeggenschap heeft. Fractie voorzitter van de PvdA Anton Wüstrow is over die uitlatin gen behoorlijk op zijn. tenen getrapt. Hij verwijt de wethou der zich badinerend over deze kwestie te hebben uitgelaten, Wüstrow: „Ik vind dat je als gemeentebestuur met je neus op zulke zaken moet zitten. Je moet niet de verantwoorde lijkheid afschuiven naar ande ren, maar alles doen om te voorkomen dat dit recreatiege bied verboden terrein voor spelende kinderen wordt. Want dat wordt het ongetwij feld met die klasse twee en drie. Bovendien zal de inspec teur van de volksgezondheid geen toestemming geven, om dat het opspuiten van dit soort baggerspecie wettelijk verbo den is op een dergelijke plaats." De PvdA- en VVD- fracties zijn in schriftelijke vragen aan het college nader op de zaak ingegaan. Inmiddels is Rijkswaterstaat al wel gestart met het opspuiten van baggerspecie op het ter rein langs de Nieuwe Water weg ter hoogte van de Kapel polder. Hiertegen is vanuit het oogpunt van volksgezondheid geen bezwaar omdat op die baggerspecie een flinke laag zand wordt gestort. Bovendien is dit gebied bestemd voor in dustrie, Wüstrow begrijpt niet dat het college geen enkele po ging heeft ondernomen om de giftige baggerspecie ie weren van Mdassluis grondgebied. „Wij hebben daarvan al meer 1 dan ons lief is in de Steendijk- polder." In deze grootste Nederlandse gifwijk werd vorig jaar ont dekt dat de grond ernstig ver ontreinigd is door baggerspecie van de klasse twee en drie. Schiedam Het rijgedrag van een autombilist in de Van Kleefstraat in Schiedam viel zo op dat surveillerende agen ten de bestuurder van de wa gen tot stoppen dwongen. Nog maar net gestopt, stormden de drie inzittenden van de w„jen naar buiten en sloegen op d° vlucht. De politie kon één van de vluchters in de kraag vat ten. Toen de auto werd onderzocht, troffen de agenten enkele do zen met geluidsapperatuur aan. Die zijn vermoedelijk af komstig van een diefstal uil een vrachtauto. De gearresteerde man zit nog steeds vast op het politiebu reau en de Schiedamse politie denkt de twee andere ver dachten op zeer korte termijn aan te kunnen houden. Schiedam ïn het vrouwen- ontmoetingscentrum Barrika gaai op 29 oktober de cursus 'Vrouw en eigen bedrijf" van start. Tijdens de cursus komen on dermeer de volgende onder werpen aan de orde: samen werking, rechtsvormen, mar keting, vergunningen en het samen schrijven van een on dernemingsplan. Vrouwen die interesse hebben in de curusus kunnen terecht in de Lange Kerkstraat 62 in Schiedam. De cursus kost 25 gulden. Inlich tingen zijn te verkrijgen bij Lia Berben, telefoon 734545. Vlaardingen De politie van Vlaardingen moest vier inwo ners van Vlaardingen een rij verbod opleggen. De automo bilisten bleken ie diep in het glaasje gekeken te hebben en werden niet in staat geacht om de terugreis op eigen benen naar huis voort te zetten. Op de Marnixlaan, de burgemees ter Pruissingel en de Mara- thonweg hield de politie de chauffeurs aan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1