LEEGSTAND BLIJFT BINNEN DE PERKEN Pijpers tevreden Geen voorrang Watersport geeft het goede voorbeeld Even ging het fout VLA (OS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE CDURANI NIEUWE WATERWEG COURANT ter meuleri ter metüen "v; 1ï ter meulen ipffi Autokrakers slaan toe Verdachte vrij Furieade trekt 40.000bezoekers 'Pak discriminatie aan' BENEN PLOETEREN TEGEN DE WIND Man schiet geweer leeg Volkstuinders zonder winkel MAANDAG 8 OKTOBER 1984 Vlaardinge n Schiedam- ^Maassluis De leegstand van bestaande woningen, in de drie Waterweg-gemeenten is de laatste tien jaar vrijwel ge lijk gebleven op rond 2,5 pro cent van het totale bestand van ruim 70.000 huizen. In concrete cijfers gaat het in de drie gemeenten samen om zo'n 1.800 leegstaande woningen per jaar. Ruim de helft daar van wordt meer dan *»ier .maanden niet bewoond. Een en ander blijkt uit een on derzoek dat het openbaar li chaam Rijnmond heelt gedaan naar de leegstand in het ge bied. De cijfers steken overigens po sitief af tegen de gestaag oplo pende curve die in Rotterdam is geconstateerd. In diezelfde periode steeg het percentage in de havenstad van 2,9 tot 6,2 procent. Ook in vergelijking met Rijn mond en Zuid-Holland staan de drie Waterweg-gemeenten er niet zo slecht voor. Gemid deld bedraagt de leegstand daar respectievelijk 5 en 3,4 pr ocent. Over de ontwikkeling van de leegstand in de komende jaren zijn de onderzoekers tamelijk somber. Economische recessie en verdere koopkrachtdaling zullen vooral in bepaalde deel markten (oude flats, dure huurwoningen in grootschali ge complexen en dure eenge zinswoningen) een steeds lang duriger leegstand in de hand werken. Maassluis Inbrekers heb ben in het weekeinde in Maassluis zeven auto's open gebroken. Er werden portie ren geforceerd en ruiten in geslagen. De buit bestond in alle gevallen uit geluidsappa ratuur. Schiedam De man die de politie vrijdag arresteerde in verband met de overval op een bejaarde dame in de Westfrankelandsestraat in Schiedam is weer vrijgelaten. De man, eigenaar van de bij de overval gebruikte auto, bleek nïets met de zaak te maken te hebben. De politie heeft verder nog geen arrestaties verricht. (ADVERTENTIES) Jersey pantalon... Slank af kledende pantalon van 70/30% polyacrvl/wol. in grijs. 2wart, marine, bordeaux, an traciet beige of bruin. Maten 38 t/m 52 van 79> voor maten Rolsporttas. Grote tas van coated nylon. Afneembare schouderriem, nylon rits en zijntsvak. »n div. modieuze kleuren, van 23*95". voor Vlaardingen Minister Braks (landbouw en visserij) was persoonlijk naar de Vlaardingse watersportverening Som meer gekomen om het startsein te geven voor de landelijke actie 'Bezem in de mast'. De bewindsman legde er nog eens de nadruk op dat schoon oppervlaktewater in Nederland een noodzaak is. Vrijwel alle watersportverenigingen doen aan de actie meeHet vaarsei- zoen is nu bijna afgesloten en daarom werd al het vuil uit het water gehaald. Ruim 400 watersportverengingen gingen dit weekeinde op pad om het vaarwater in hun vaargebied schoon te maken. Behoud van het vaarwater is één van de doelstellingen, al laat het Koninklijk Watersport Verbond (KNWV) weten dat niet alleen de watersporters verantwoordelijk zijn voor de verontreiniging van het water. De watersporters geven echter met hun schoonmaakactie het goede voorbeeld. Tevens is het een signaal naar de overheid, die, naar de mening van het KNWV, een zeer belangrijke taak heeft bij de voorkoming en vermindering van de water- veron trfining in Nederland, Minister Braks nam zelf ook een hark in de hand bij de start van de actie Bezem in de mast. Feest van voltreffers Vlaardingen Het Weeshuisplein bood een gezellig aan zicht. De vele kraampjes, het rad van avontuur en de mu ziek zorgden voor een heel ontspannen sfeer. De Vlaar dingse muziekverenigfing De Pijpers hield de jaarlijkse muzifair en had over gebrek aan belangstelling niet te kla gen. Vele honderden Vlaardingers wisten de weg naar het Weeshuisplein te vinden. „We stonden te kijken van zoveel belangstelling", aldus voorzitter Marco Burgers. „We hadden gepland om met het Rad van Avontuur veertig ronden te draaien. Dat werden er uiteindelijk zestig. Zoveel belangstelling was er. We zijn de meeste spullen die we te koop aanboden wel kwijtge- raak. Ik kan niet anders dan tevreden zijn". De muziekvereniging had veel te bieden. Van oude tv*s, radio's tot meubels en kleding. Alles ging voor een redelij ke prijs van de hand. De vereniging hield een bedrag van 4500 gulden over aan de muzifair. „En dat hadden we niet verwacht", aldus Marco Burgers. Schiedam Een 38-jarige automobilist verleende op de Van Haarenlaan geen voorrang aan een 16-jarige bromfietser uit Rotterdam. De bromfietsers moest met verwoningen aan. de benen worden overgebracht naar het Schïeland-ziebenhuis in Schiedam. PvdA-bestuur: Vlaardingen Er moet een centraal punt komen waar mensen gevallen van discrimi natie en vreemdelingenhaat kunnen melden. Dat schrijft het bestuur van de Vlaarding se PvdA in een brief aan de burgemeester, waarin wordt aangedrongen op een actief vervolgingsbeleid. Het PvdA-bestuur sluit met haar brief aan bij een rond schrijven van de procureurs generaal aan de hoofdofficie ren van justitie, waarin wordt aangedrongen op een voortva rend anti-discriminatïebeleid. „Strafrechtelijk optreden kan het verschijnsel niet uitban nen, maar is daarbij voorlopig, nog een onontbeerlijk instru ment", schrijven de procu reurs. De gemeente moet er ook voor zorgen, vindt het PvdA-be stuur, dat geen gemeentelijke zalen worden verhuurd aan „van rascisme verdachte orga nisaties". De brief van het be stuur is mede ingegeven door de verwachting, dat de CP bij de volgende verkiezingen een zetel in de Vlaardingse ge meenteraad zal veroveren. Duizenden grepen zaterdag de kans om een schip te bezichtigen. Op de sleepboot Smit Engeland kon het publiek op een gegeven moment niet meer voor of achteruit. Blusboot Het maritieme spektakel begon al vroeg in de morgen, toen een blus boot van de Rotterdamse haven dienst in actie kwam om een bran dend schip te blussen. Toen al was het gezellig druk op de haven en in het centrum van de voormalige vis sersplaats. De haven lag vol met sle pers, zeilboten, loggers en klippers. Voor een keertje was er gratis bus vervoer in Maassluis en aat initita- tief werd zeer op prijs gesteld. De rondvlucht per helicopter was ook al een voltreffer. Ondanks de pittige prijs (35 gulden) voor een vlucht van amper tien minuten, moesten zeer veel potentiële klan ten worden teleurgesteld. Geen wanklank viel er te horen. Het weer werkte daar natuurlijk aan mee. Alle attracties werden goed bezocht, al moest de landing van parachutisten in de Oude Ha ven vanwege de harde wind wor den afgelast. Op het marktplein deed de wijkverenging Taanschuur goede zaken en trok het optreden van de mysterieuze mr. Marelli zeer veel mensen. Kortom, louter tevre den gezichten in Maassluis. De 'Monkpants Smart Set* zorgde aan boord van de 'Bracksand' voor een gezellige sfeer en zelfs de terrassen waren goed bezet. „Gelukkig wel", aldus één van de deelnemers. Voor hetzelfde geld spoel je vandaag weg, nu draaien we een aardige omzet". Hoogtepunt vormde natuurlijk het optreden van stuntman Alouette. Op het reusachtige ponton in de ha ven vertoonde hij zijn kunsten. Het schip van het zeekadettenkorps Maassluis 'de Rigel* bezweek bijna onder de vele bezoekers, die niets van het spektakel op het ponton wilden missen. Op de bruggen zaten kinderen en op de kade stond het werkelijk zwart van de mensen. Bungelend op een hoogte van 33 meter wist Alouette zich te bevrij den uit een wirwar van kettingen. Net op tijd want het touw om zijn voeten, verbonden aan een hijs kraan, brandde angstig fel. Binnen anderhalve minuut echter stond de stuntman weer veilig ën wel op het ponton. Het was de afsluiting van een zeer geslaagde dag. „Boven ver wachting", was dan ook mening van Jaap de Nie. Maassluis Doorweekt van de gestaag neerkomende regen ploeterden die vele tientallen vrijwilligers in alle vroegte voort. Enthousiast ging het echter allemaal niet Het eerste lustrum van de Furieade leek volledig te verregen. Leek, want toen de organisatie van de Furieade alles klaar had voor het volksfeest, klaarde ook het weer op. „Een heerlijk moment", aldus orga nisator Jaap de Nie. Het bleef ver der vrijwel de gehele dag droog in Maassluis en het publiek wist mas saal de weg te vinden naar de ha ven en het centrum. „Het is moei lijk schatten, maar er zijn denk ik meer mensen dan het vorige jaar", orakelde De Nie tevreden. „Ik denk dat er zo'n 40.000 mensen op de been zijn." Maassluis is dus een blijvende at tractie en publiekstrekker van for maat rijker. De braderie kende een recordaantal deelnemers. Liefst 140 standhouders probeerden hun waar aan te prijzen. Plaatselijke vereni gingen, mensen die van hun oude spulletjes afwilden of actiegroepen, iedereen kwam volledig aan zijn trekken. „Zelfs de standhouders in de buitenhaven", besefte Jaap de Nie. „De mensen die daar een stand kregen toegewezen waren nogal boos. Ze dachten dat er geen mens de moeite zou nemen om de buiten haven te bezoeken, maar dat pakte wel anders uit. Ik wist het, maar die mensen wilden het eerst niet gelo ven." Het marinefregat Maassluis, afge meerd in de buitenhaven, trok drommen mensen. Uren geduldig wachten werd beloond met een be zoekje aan het schip. Camera's en tassen moesten worden afgegeven, maar de bezoekers hadden dat er graag voor over om het schip te be zichtigen. Maassluis Een 23-jarige in woner van Maassluis voelde zich zaterdagnacht op de Ha ven door een groepje jongeren zo in het nauw gedreven, dat hij thuis een geweer ging ha len. Hij kwam terug en schoot diverse malen in hel water en in de lucht De kogels raakten memand. De man vluchtte weg, maar de politie kon de schutter later in de nacht in Maassluis arreste ren. De man is inmiddels weer op vrije voeten. Schiedam Uiteindelijk was het niet de voorspelde regenbui die de circa 85 fiet sers, die meededen aan de door de ONS georganiseerde toertochten, zaterdag parten speelde. Vooral de stevige wind vermoeide de benen die via Schipluiden, Delft en Hoek van Holland weer naar Schiedam ploeterden. De helft reed het korte tra ject van 30 kilometer. De overigen durfden de dubbele afstand aan. Zij brachten in Hoek van Holland een be zoek aan de tentoonstelling van Energie Anders, Het ging tenslotte allemaal om energie. ONS heeft nog twee sportieve evenementen in de planning. Komende za terdag wordt er gewandeld een week later is er een prestatieloop. Drie auto's was te ver... Vlaardingen Even ging het goed fout. De stunt slaagde dan wel volledig, het was alleen jammer dat de camera's het gebeuren op de Oosthavenkade niet re gistreerden. Regisseur Ri chard Korb brulde: „Start", niet beseffend dat de came- raüeden nog niet zover wa ren. De opnamen voor de video film 'De Gijzeling' werden gisteren op de Oosthaven kade voortgezet met een heuse achtervolging. Ont snapte gevangenen worden op de hielen gezeten door een politiewagen. Ze nemen iedere hindernis zonder problemen. Alleen een vlucht over drie andere wa gens slaagt niet. De vlucht wagen boort zich in de grond en is verder onbruik baar- De gevangenen ne men te voet de benen. De stunt verloopt zonder problemen. Jammer voor Richard Korb dat de came ra's nog niet snorden. Naar stig moest hij op zoek naar een nieuwe auto om de op name nog eens over te doen. Het was een drukte van be lang aan de Oosthavenkade. De politie van Vlaardingen werkte vrijwillig mee aan de opnamen, die de hele middag in beslag namen. De film wordt vrijwel ge heel in Vlaardingen opge nomen. Zo'n honderd Vlaardingers werken mee aan de realisering van het ambitieuze project. Gisteren werden de meest sensatio nele opnames gemaakt. Over enkele weken zijn de opnamen achter de rug en kunnen de regisseurs Ri chard Korb en Jean van Oosterhout met het monte ren beginnen. Over enkele maanden volgt dan de pre mière in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Schiedam De volkstuinders op het complex De Vijfsluizen moeten voorlopig hun boodschappen elders doen. Een felle uitslaande brand legde het winkeltje op het complex zondagavond volledig in as. Omdat in het gebouw ook nog 50 gasflessen lagen werd groot alarm gegeven. De Schiedamse politie gebruikte dan ook al het beschikbare materiaal. Na drie kwartier werd het sein brand meester gegeven. Geen van de gasflessen kwam tot ontploffing- Over de oorzaak van de brand tast de politie nog in het duister. (ADVERTENTIE) Uit ons tuincentrum. Bloeiende neide. Heide in diverse soorten en kleuren. Zeer geschikt voor kleinere tuinen Winterhard van voor pyramldaalvormige konlfeer. (Cham. Lawsonia) Uitstekend geschikt voor haagbeplanting of als solitair Snelle groeier, groenblijvend en winterhard VanA5<r voor Mm Haagliguster. w Uitstekend geschikt voor ha gen, afscheidingen ed Win terhard Makkelijk te knippen van2t«r voor

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1