'Klein foutje' breekt buurt op Maassluisse huurders best tevreden mmm Meidinstallatie stadhuis in de war CPN wacht niet langer op B en W SPEEL Vlaardingen: half miljoen voor viaduct TsmmmmsÊsmm&mmm-ï Leerlingen Casimir langs steile wand Schiedamse bijdrage aan Energie Anders Graveren loopt goed V1AARDHIG8 DAGBEAO SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Ifn afsluiting versrast MARISSTRAAT Man krijgt klappen met bezem Leen de Zeeuw voorzitter af Moeders de straat op voor schoolplein Huldiging kampioenen V Fietser aangereden Drie auto's gekraakt Diefstal uit kantine Abrupt einde van feestje DINSDAG 9 OKTOBER 1984 Vlaardingen De bewoners van de Marisstraat in Vlaardingen stonden vanmorgen wel heel erg vreemd te kijken. Zonder de bewoners in te lichten was de ge meente in alle vroegte begonnen met de herbestrating. „Ik kon geen kant meer op met mijn auto", aldus één van de bewoners van de straat vol verontwaardiging. „Dat doet toch wei een beetje vreemd aan, als je weg wilt rijden en de straat is openge broken. De gemeente had ons toch wel even kunnen waarschuwen, dan hadden wij gisteravond onze wagens kunnen verplaatsen." De politie van Vlaardingen kreeg vanmorgen tal van te lefoontjes van boze bewo ners: „Een klein foutje van de gemeente," aldus de dienstdoende wachtcomman dant. „Normaal gesproken worden de bewoners ruim van tevoren gewaarschuwd, De gemeente gooit dan een briefje in de bus, maar dat is in dit geval niet gebeurd. Dom natuurlijk. Ook zijn er nu geen borden geplaatst om aan te geven dat de gemeen te in de straat aan het werk is." De gemeente Vlaardingen zit met het probleem in de maag. „Dan zijn ze zeker vergeten een bord te blinderen, Een fout van de mensen die het werk uitvoeren", aldus een ambtenaar. „Ik denk overi gens dat de buurtbewoners wel overdrijven. Er zijn ge noeg mogelijkheden om de straat te verlaten, maar ik geef toe, we hadden eerder maatre gelen moeten treffen. Het pro bleem is inmiddels opgelost, Het betreffende bord is geblin deerd." De Patrimoniumstraat is even wel ook aan één kant afgeslo ten, waardoor de bewoners van de Marisstraat eigenlijk nog geen kant op kunnen. „Met mijn motor moest ik een eind door het zand ploegen om de straat uit te komen en weg te kunnen rijden. Ik had nog een beetje geluk, maar al die andere mensen stonden wel raar te kijken. De gemeente kan wel zeggen, dat er genoeg andere mogelijkheden zijn om weg te komen, maar dat valt dus wel tegen. Echt, ik vind het onbegrijpelijk dat wij niet eerder over de afsluiting zijn ingelicht", aldus een motorrij der, die in de straat woont en vanmorgen ook onaangenaam verrast werd door de afslui ting. Hij kon nog op tijd zijn werk bereiken. Anderen had den daar moeite mee. De bewoners van de Maris straat reageerden hun woede af op de straatmakers die nietsvermoedend aan het werk waren gegaan. „Wij kun nen er ook niets aan doen dat de gemeente een fout maakt", aldus één van hen. Vlaardingen De brandweer is gisteren tweemaal uit gerukt voor een brand op het stadhuis. In beide geval len bleek er niets aan de hand. De brandweer consta teerde ter plaatse een technische storing in de automati sche meldinstailatie. De tweede keer hadden de spuit gasten dan ook weinig haast om de vermeende brand haard te bereiken. Voigens Van Dorp van de brandweer komt het wel va ker voor dat de brandweer om die reden voor niets op pad moet. Gisteren en ook vanmorgen kwamen er in totaal drie meldingen van brand in de Bilitonüat. „Vooral in nieuwe bejaardenfiats gebeurt het vaak. De installatie is dan nog niet nauwkeurig afgesteld. In die gevallen kan een hoge temperatuur de Installatie al in werking doen treden. Ook een verdwaalde vlieg of de rook van een dikke sigaar kunnen tot effect hebben dat in de kazerne het alarm overgaat Een extra probleem in bejaardenflats is de vaak hoge temperatuur en de re latief lage plafonds. De rookmelders geven dan al snel een signaal." In het stadhuis komt het volgens de brandweer overi gens zelden voor dat onterecht alarm wordt geslagen. Schiedam De CPN in_ Schie dam gaat zelf voorlichting ge ven over de mogelijkheden tot kwijtschelding van onroerend- goedbelasting. De partij is het wachten op burgemeester en wethouders beu. In januari is de gemeenteraad toegezegd dat op dat punt informatie aan Schiedammers zou worden verstrekt. Dat is nog steeds niet gebeurd, hoewel de nieuwe aanslagen al weer zijn verzonden. De plaat selijke afdeling gaat in Schie dam op grote schaal een pam flet verspreiden, waarin exact uit de doeken wordt gedaan welke magelijkehden er voor al voor de laagste inkomens groepen zijn. Drie CPN'ers 'hebben zien bereid verklaard mensen te helpen met het op stellen van een verzoekschrift tot kwijtschelding. Zij zijn be reikbaar onder de telefoon nummers 734059, 371054 en 700672, De problematiek komt vrijdag uitgebreid aan de orde tijdens een openbare bijeenkomst in wijkcentrum Nieuwland. Daar gaat Fré Meis voorts in op de regeringspolitïek en de kabi netsplannen die op Prinsjesdag zijn gelanceerd. Die bijeen komst begint om acht uur. Schiedam Baldadige jon gelui maakten het een 42-ja- rige inwoner van Schiedam wel erg moeilijk. Nadat ze eerst bij een drogist vier bus sen scheerschuim hadden ge stolen, spoten de vier jongens de gevel van het huis van de man in de Bokkesteeg onder. De bewoner kreeg echter een van de knapen te pakken en hij zou deze pas weer vrij laten als zijn vriendjes de gevel had den. gereinigd. De man was nog zo vriendelijk om een em mer met water een een bezem aan de jongens te geven. Eén van de knapen (13), inmmid- dels in het bezit gekomen van de bezem, had echter heel an dere plannen. Hij tracteerde de man op een flink pak slaag. De gewaarschuwde politie ar resteerde vervolgens de jon- ''gens. Maaasluis Nu Leen dei Zeeuw voor de VVD is terug gekeerd in de Maassluise ge meenteraad legt hij zijn func tie als voorzitter van de afde ling neer. Als de leden er mee accoord gaan, dan wordt tij dens de ledenvergadering van 12 november Hans van Wijk, nu nog penningmeester, tot zijn opvolger benoemd. „De functies van voorzitter en lid van de gmeenteraad zijn niet te verenigen. Ik was dus gddwongen om af te treden", aldus Leen de Zeeuw. „Ik het twee jaar met plezier gedaan. Geen grote moeilijkheden ge had en dan is het toch fijn werken." Leen de Zeeuw verliet twee jaar geleden de gemeenteraad, omdat hij het wat rustiger aan wilde doen. Door het plotselin ge vertrek van Leo van der Holst werd er door het bestuur van de VVD weer een beroep op De Zeeuw gedaan. Schiedam - De ouders van de leerlingen van de Goeman Borgesiusschool in de Antho- nie Muijsstraat pikken het niet langer. Ze zijn het beu, dat hun kinderen voor en ia schooltijd en in de pauzes op straat moeten spelen in plaats van op een veilig schoolplein. Vandaar dat de moeders giste ren zelf het heft in handen na men en een blokkade vorm den, zodat auto's er niet meer door konden. „Wij willen een veilige speel plaats voor onze kinderen", was de tekst.op een spandoek van de bezorgde moeders, die van plan zijn de hele week met de actie door te gaan. „De gemeente heeft wel borden neergezet dat de straat op be paalde tijden is afgesloten", vertelt een boze moeder. „Maar de meeste automobilis ten hebben er lak aan. Dan komt er ineens weer zo'n idi oot door de straat razen, waar jouw kind moet spelen omdat er geen schoolplein is." Het personeel van de openbare school ondersteunt de actie van de ouders. Onderwijzer Jan Kok: „Het probleem speelt geloof ik al twaalf of dertien jaar. De gemeente heeft vaak beloofd er wat aan te doen, maar eigenlijk Is er in al die jaren niets gebeurd. Het vorig schooljaar zat in de straat nog een as verschuiving, zodat de auto's minder snel konden rij den. Maar die is van de zomer weggehaald. Bovendien zijn bij de herindeling van de straat parkeervakken aangelegd op de plaats waar onze kinderen speelden, Als je kwaad wil kan je met zestig kilometer door de straat scheuren en dat doen sommige automobilisten ook echt. De politie zien we hier nooit." Herrie Het probleem is des te schrij nender omdat aan de achter kant van de school wel dege lijk een schoolplein ligt. Dat hoort bij de eveneens openba re Erasmusschool, maar is te klein om daar ook nog eens de zeventig leerlingen van de Goeman Borgesiusschool op te laten spelen. Er zijn wel idee ën geweest om de scholen op verschillende tijden het plein te laten gebruiken. Dat stuitte echter op verzet van de Eras musschool, want de lokalen grenzen aan het schoolplein en de onderwijzers vreesden dat de lessen zouden worden ver stoord door de herrie van de spelende kinderen. „Wij hebben de gemeente her haaldelijk gewezen op de ge vaarlijke situatie", onder streept onderwijzer Jan Kok nogmaals. „Maar verder dan wat verkeersborden en paal tjes om de stoep af te scher men van de straat is het nooit gekomen. Het is echt onhoud baar om zeventig kinderen te laten spelen tussen geparkeer de auto's en hondenpoep." 1 De verontruste moeders namen gisteren zelf het heft in handen en blokkeerden de straat. Vlaardingen Het gemeentebestuur van Vlaardingen wil een half miljoen gulden op ta fel leggen voor een viaduct over rijksweg 20, op voorwaarde dat voor het alternatief wordt gé- kozen dat zij heeft bedacht. Rijkswaterstaat voelt daar niets voor. omdat er in dat geval aparte op- en afritten voor het viaduct worden aangelegd. Het viaduct zal voor fietser en voetgangers een verbinding vormen tussen Westwijk en Broek polder en voor automobilisten een kortere weg naar het recreatiegebied De Lickebaert. Vol gens het draaiboek van Midden-Delfland zou met de aanleg dit jaar moeten worden begon nen. maar het overleg tussen Vlaardingen en Rijks\vaterstaat heeft nog geen resultaat opgele verd. In het huidige plan zou het autoverkeer de be staande afslag Vlaardingen-West moeten ne men en dan over de Broekpolderweg naar het viaduct. „Die weg is daar absoluut ongeschikt voor", zo verwoordt verkeersdeskundige Roel Blom het bezwaar van de gemeente. „Dan zou den we de Broekpolderweg, die nu vooral dienst doet als fietsroute, helemaal op moeten knappen." Met de aanleg van het viaduct over de rij# .i*g en de toe- en afvoerwegen is een bedrag van ruim vijf miljoen gulden gemoeid. Meer dan een miljoen gulden daarvan komt uit het potje van het ministerie van Sociale Zaken voor werkgelegenheidsverruimende maatregelen. Als aan de Vlaardingse wensen wordt voldaan zijn burgemeester en wethouders bereid daar een half miljoen bij te leggen. De commissie voor verkeer en vervoer praat vanavond over de plannen. Maassluis De grote meer derheid van de bewoners van gemeentelijke huurwo ningen in Maassluis is tevre den over hun huizen. Die conclusie trekt de Raad voor .de Volkshuisvesting uit de resultaten van een enquête, die onder de bewoners .van huizen die door deze raad worden beheerd is uitge voerd. In totaal zijn 6.600 enquête formulieren verstuurd. Daar van kwamen er 2.535 inge vuld terug. Dat betekent dat 38 procent van de bewoners aan het onderzoek heeft meegedaan. Het doel van de enquête was om meer te we ten te komen over de woon wensen van de bewoners. Het wonen in Maassluis slaat bij 79 procent goed aan. Tien procent meer zegt tevreden te zijn over de huidige wo ning. Over het onderhoud is 49 procent redelijk tevreden, terwijl 32 procent het onder houd goed vindt en negen procent slecht. De ontevre denheid slaat vooral op het buitenschilderwerk van de huizen. De woonomgeving werd door 56 procent als goed bestempeld en door ze ven procent als slecht. Echte klachten waren er vooral over zaken als honde- poep, vandalisme, verkeerso verlast en vervuiling van het groen. De raad zegt wat dat laatste betreft bij voorbaat, dat men daar als woningbe heerder weinig aan kan doen. „Ouders zouden wellicht wat meer controle kunnen uitoe fenen op hun buiten spelen de Kinderen, buren zouden wat meer rekening met el kaar kunnen houden door op bepaalde tijden niet te boren en de radio en tv niet te hard aan te zetten, de honden niet los te laten lopen en ze te le ren hun behoefte in de goot te doen", zo verzucht de raad in de deze week verschenen 'Woonwijzer'. Vlaardingen Afdalen langs een steile bergwand zal voor de veertien leerlingen van de scholengemeenschap Professor Casimir op overlevingstocht in de Belgische Ardennen niet het grootste probleem zijn. Daar hebban ze les in gehad en dat ze de techniek beheer sen lieten ze gistermorgen zien door zich van de vier verdie pingen hoge school langs ka bels naar het schoolplein te la ten zakken. Na de spectaculaire demon stratie werden de veertien leerlingen in auto's met een piepklein beetje bagage naar de plaats van bestemming ge bracht. De examenkandidaten van het Casimir moeten acht dagen lang in het Belgische heuvelland leven van wat de natuur hen biedt. Een paar le raren blijven in de buurt om te helpen in geval van nood. Niet alle leerlingen kozen voor een zo avontuurlijk laatste school reisje. Er vertrokken gisteren ook groepen naar Parijs, Nor- mandië en naar de Wadden. Schiedam Als de gemeente raad van Schiedam over twee weken akkoord gaat, krijgt de Stichting Energie Anders in Hoek van Holland een subsi die van vijfduizend gulden van de gemeente. In het raads voorstel schrijven burgemees ter en wethouders dat de doel stelling van de stichting ten nauwste aansluit bij het beleid, zoals dat door Schiedam wordt gevoerd. Ook wordt gewezen Schiedam De traditionele huldiging van de Schiedamse sportkampioenen staat dit jaar voor vrijdag 30 november ge programmeerd. Plaats van handeling is de ontvangstzaal In het stadskantoor. Een uit de heren Verlinde, Van der Touw, Van der Reiken en Van Rijsbergen bestaande commis sie is voornemens van dit ge beuren een ware, sportieve happening te maken. op de samenwerking, zoals on langs bij het in Schiedam ge houden symposium over ener- giebewuster bouwen en we derzijdse kennisoverdracht. B en W stellen dat Schiedam, dat in afgelopen jaren de naam heeft verworven een energie- bewuste gemeente te zijn, in toenemende mate een vraag baak-functie op energiegebied is gaan vervullen. „Voor ener- giebewust Nederland bestaat nog zo een dergelijke vraag baak, te weten Energie An ders", aldus burgemeester en wethouders. Leerlingen van het Casimir demonstreren hun kunnen in de afdaling Vlaardingen De politie van Vlaardingen zit dringend verle gen om vrijwilligers die willen assisteren bij het coderen van fietsen. De actie om de postcode plus het huisnummer in het frame van de fiets te laten gra veren loopt nu een week en ruim 800 fietsers uit de wijk Holy hebben van de mogelijk heid gebruik gemaakt Momenteel zijn vrijwilligers uit Maassluis aan de slag in Vlaar dingen. In de herfstvakantie, 15 tot en met 19 oktober, wordt er op het Veer plein bij de bewaak te fie tsen sta li ing gegraveerd. Op dinsdag, woensdag, donder dag en vrijdag kunnen fietsers tussen 10.00 uur en 1700 uur te recht om de postcode m het fra me te laten graveren. In Schiedam loop de actie ook als een trein. De rijwielhande laren doen ook mee en het re sultaat is overweldigend. „We hopen dat ruim 60 procent van de mensen die in het bezit is van een hots, naar ons komt", aldus een Schiedamse agent In Afaassluns heeft de politie sinds de actie al 158 gevonden en gestolen fietsen bij de recht matige eigenaren terug kunnen bezorgen. ..Normaal gesproken waren dat er misschien twintig geweest", aldus één van de ini tiatiefnemers. Schiedam Een 40-jarige fieiser moest met hoofdletsel naar het Schieland-zieken huis worden vervoerd, nadat hij was aangereden op de 's- Gravelandseweg. De be stuurder van de wagen zag de fietser te laat. waarna een botsing onvermijdelijk was. Maassluis In het centrum van Maassluis zijn in de afge lopen nacht drie auto's open gebroken. Uit een auto affn de Noord- dijk werden vijftien dames- en vijftien herenhorloges en twee dure zonnebrillen ge stolen. Uit een auto die ge parkeerd stond aan de Van Beethoven laan verdwenen een lampenset en wat waar depapieren. Bij een andere auto in dezelfde laan had de inbreker minder succes: het enige wat hij vond waren drie rglletjes snoep. Van alle drie de auto's werd een ruitje ingeslagen. Schiedam Uit de kantine van de Schiedamse voetbal club SFC in sportpark Thur- lede zijn in de nacht van zondag op maandag voor zo'n honderdvijftig gulden snoep en sigaretten gestolen. De inbreker sloeg een ruit van de voordeur in. Uit vvijk- gebouw de Blauwe Brug werd in dezelfde nacht ook een hoeveelheid snoep ont vreemd. Schiedam Een gezellig feest je in de Hoogstraat in Schiedar. trok de aandacht van ongeveer 20 jongelui. Zij wilden ook mee feesten. maar daar waren de feestgangers niet blij mee. De jongelui begonnen vervolgens met bierkratten te smijten, waardoor het feestje een voor tijdig einde kreeg. De aanwezi gen wisten de politie te vertel len dat één van de jongelui een feestganger met een bierfles in de buik had gestoken. De poli tie stelde een onderzoek in, 9naar vond geen slachtoffer en ook geen bloedsporen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1