WATERWEG ma, OJC gaat eens denken aan bejaarden centrum en ...Groeiend in Talbot n 17] REGIOTOERNOOI VALT NIET OVERAL LEKKER 'CDA-facettenblijft aan de oppervlakte E Jongeren knappen af op 'hypocrisie' EIGIEIMRAAIVl ■1' Hermes kansloos V erhalen - Wedstrijd over brandersleven Beelden in T Koetshuys Baas exposeert in Hollandia 11 Lijkschouwers Benjamin Orgelconcert Premiere Thalita en Liberie naar concours Harga wil kleedruim te vervangen SPORTAGENDA DICK HUBERT KANDIDAAT BESTUURSLID Recreatieloop AV Waterweg Van Sou/treedt af SVV praat met Leeker Schiedam Boekhandel Mer- curius in Schiedam heeft een verh Menwedstrijd uitgeschre ven, waarin het de bedoeling is^ anecdotes op te halen over het ambachtelijke brandersle ven. In maximaal 500 woorden wordt mensen gevraagd 1hun' verhaal hierover te vertellen. Tot 10 november kunnen de verhalen worden ingeleverd bij-de boekhandel aan de Hof van Spaland 31. Schiedam In galerie 't Koetshuys gaat vrijdag een ex positie van start van beeld houwwerk' van Clara de Wa ter en Gloria Pecego, Beiden hebben al meerdere malen ge zamenlijk geëxposeerd onder moer in Brazilië, het geboorte land van Gloria Pecego. Del tentoonstelling wordt vrij dagavond om 20 uur geopend. De galerie van An Brand is gevestigd aan de Lange Haven 78 en is geopend op donderdag van 18 tot 21 uur, vrijdag van 13 tot 17 uur, zaterdag van 11 tot 17 uur en zondag van 14 tot 17 uur. De beeldenexpositie duurt tot en met 18 november. Vlaardingen De kunstenaar Geert Baas exposeert van 19 oktober tot en met 10 novem ber tekeningen en schilderijen in'Cultureel Centrum Hollan dia aan de Oosthavenkade. Baas maakt abstracte kunst en bedient zich daarbij van vage, elementaire kleuren. Zijn wer ken zijn dagelijks te bezichti gen tussen 9.00 en 12.30 en 13v00 tot 17,00 uur. Op vrijdag kan men tot 18.00 terecht en opzaterdag tussen 12.00 en 17.00 uur. De heren FJ, Veentand en R.C. de Smalen treden per respectievelijk 1 oktober en 1 november In dienst als gemeentelij ka lijkschouwers van Vlaardingen. Zij volgen de heren P.D. Bakker en A. Groen op, die hun dienstverband bij de GGD Nieuwe Waterweg Noord hebben beëindigd. Expositie irf de foyer van het Unilever Research Laboratorium in Vlaardingen ts vanaf vrijdag 18 oktober tol 12 november een expositie van werken van Ted Licht en Henk Dronkera. Van Licht zijrr er pastels te bezichtigen. Dron- ker£ exposeert keramische beelden. Zaterdagavond speelt toneelgroep Nieuwe Accolade de Memoires van Benjamin in het Passagetheater. Het .toneelstuk werd in 1982 geschreven door de amerikaanse auteur Neil Si mon en werd door Dolf de Vries ver taald. Het stuk werd 1983 bekroond mot de Drama Critics Circle Award. Hel ge2tn waarin Benjamin opgroeit heeft het niet gemakkelijk. Door de cnsis kan het de eindjes haast niet meer aan etkaar knopen. Benjamin droomt temidden van alle ellende oyer een groolse carrier© als honk- bal-'pitcher'. schrijver en charmeur. De'hoofdrollen worden gespeeld door Marijke MercNens, Ina van Feassen, Dolf de Vries en Paul Rdttger. Klaverjassen Wijkveremgiog Hoevenbuurt houdt zaterdag haar eerste koppel klaver- j'askampioenschap. Vanal 11.00 uur wordt in wijkcentrum De Deel ge speeld om het Vlaardings kampieon- schap. De organisatoren verwachten .jcirca 150 deelnemers. Opgeven kan door te bellen naar 74.34.85 of 71.26.92. Ondanks de tijdelijke sluiting van het Stedelijk Museum in Schiedam gaan de orgel- en lunchconcerten in de aula gewoon door. De Rotterdamse organist Addie de Jong geelt zater dagmiddag om drie uur een concert. Hij speelt dan werk van Bach, Mendelssohn en Boell- mann. Line De popgroep Line treedt zaterdag avond op voor eigen publiek in het VI aard mg se OJC (Zomerstraat 41). Het gratis concert van de band, dia hoge ogen gooit in de strijd om de grote pnjs van Nederland, begint om 22.00 uur. De Maassluise vereniging 'Toneel groep '71' houdt vrijdag 26 oktober in het Passage Theater haar stuk 'Ik Jach erom' ten doop. De premiere van het stuk van Noéi Coward-begint om 20.15 uur. Kaarten voor de door Kees van Lier geregiseerde komedie zijn te koop bij Passage en het WV-kan- toor. ■Verdi Het Koninklijk Schiedams Mannen koor Orpheus zingt woensdag 14 no vember in de MargriethaJ het 'Requi em' van Verdi. Aan het concert wordt verder meegewerkt door het Toon kunstkoor. het gemengd koor Excel sior, het Schiedams Vrouwenkoor en het Gelders Orkest. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VVV in Schiedam. Het optreden begint om 20.15 uur. Schiedam Ook de CDA- fractie als grootste oppositie partij in Schiedam zal niet in staat zijn alle plaatselijke pro blemen op te lossen. Dat schrijft fractieleider Piet Boosen in het laatste nummer van 'COA-facetten', een ge stencild periodiek van de Sehiedamse CD A-afdeling. Roosen waarschuwt voor over moed. Hij redeneert dat chris ten-democratische politiek perspectief moet bieden; „De samenleving dient zo te zijn ingericht dat de mensen zich verantwoordelijk weten voor elkaar", schrijft hij. De fractieleider heeft het par tijprogramma maar weer eens uit de bureaulade gehaald en herinnert aan wat het CDA prioriteiten vindt voor Schie dam; voldoende woonruimte, voldoende menswaardige ar beid, streven naar een harmo nieuze samenleving, bescher ming van milieu en handha ving van de rechtsstaat. Roosen laat echter na de pun ten op de i te zetten: geen woord over het door B en W ontwikkelde beleid, geen woord ook over de mening van het CDA als oppositiepar tij daarover. Nieuws bevat het zes pagina's tellende periodiekje dan ook niet. Het CDJA meldt als jongeren beweging dat zij al zeven jaar in Schiedam 'actief is, het CDA-vrouwenberaad komt op 24 oktober en 28 november met koffie-ochtenden over de bezuinigingen in de gemeente Schiedam. Verder wordt het nieuwe CDA-raadslïd Ru Hartog uit gebreid gefeliciteerd, worden alle fractieleden nog even op gesomd en is er een oproep aan partijleden om te helpen de CDA-facetten vorm te ge ven. Schiedam Het leek een grapje. Tk ben tuig', dat stond op de button die PvdA- wethouder Herman Post hoorn zich een paar jaar ge leden liet opspelden door de stichting Open Jongerencen trum (OJC) Schiedam- Noord. Gewoon, populaire kreet. Tuig, „Nou, dat hebben wij aardig ingeschat", foetert Piet Pen ning nu. „Met dat 'tuig' heb ben wij gelijk gehad. Post hoorn weet duvels goed, dat hij verantwoordelijk was voor onze strop. Had hij de eerste paal voor het jongerencentrum aan de Poldervaart laten slaan vóór de algemene bezuini gingsronde in de gemeente raad kwam, dan was er niets aan de hand geweest. Dan was het gewoon doorgegaan, net zoals het crematorium. Ook omstreden, maar vergelijk baar." Het is bij Nico Ooms, Jaap van der Hoek en Piet Penning heel wrang' over gekomen, dat Posthoorn onlangs tegenover het RN onthulde: „Ik vind het nog steeds een goed plan, dat wij toen voor de Poldervaart gemaakt hebben." Woest zijn de OJC-bestuurders erom. „Ik zal ook eens wat onthullen", zegt Penning. „Het was Posthoorn, en niemand anders, die in een besloten PvdA-fraetievergadering er voor heeft staan pleiten om het OJC aan de Poldervaart te schrappen in het kader van de bezuinigen- En dan nu zeggen, dat hij het nog steeds een goed plan vindt! Dat Is hypocriet" De grote verzuchting. „Hoe kunnen wij de erfenis van het OJC nog zo goed mogelijk overdragen?", vraagt Nico Ooms. Hij geeft de indruk honderd keer knock-out gesla gen te zijn. Nico werd al be stuurslid van de stichting OJC, toen die nog in oprichting was. Piet Penning en Jaap van der Hoek zaten er al eerder bij, zij waren mede-oprichters, en door Kor Kegel met enige heimwee bladeren zij een album door met oude kranteartikelen: 'OJC lonkt naar Koelshuis'. 'OJC wil bou wen aan Poldervaart'. 'OJC mikt op lege scholen in Groe- noord'. Het is tien jaar lang bij plannen gebleven. Tien jaar, en nog niks. „Weet je, dat wij zelfs met de bakste nen in onze handen hebben gestaan, waarmee het OJC aan de Poldervaart gebouwd zou gaan worden?" vraagt Jaap van der Hoek. Nee, dat weten we niet. „De firma's, die ons verwarmingsbuizen zouden le veren, stonden bij wijze van spreken al voor de deur," her innert hij zich. Het lot is niet zonder ironie. Gaan jullie nu ijveren voor een stichting Open Bejaarden centrum Schiedam-Noord? Piet Penning: „Nou, gezien het tempo, waarin het in Schie dam allemaal gaat, kunnen wij best alvast beginnen..." Bier. Piet zet nog een paar flesjes neer in zijn knus wo ninkje in het Proveniershuis. Drank, vergetelheid. Tien. dik gevulde ordners haalt hij uit een kast. De OJC-historie. Het bier smaakt er bitter bij. Nico Ooms: „Als een forma teur een nieuwe regering moet samenstellen en hij ziet de partijen één vöor één afhaken en hij blijft daarna wachten tot zij weer zin hebben, dan zit je jaren zonder een regering." Leuke anecdote. Slaat ook weer op Posthoorn. In de ogen van de stichting OJC zat de wethouder zolang te wachten, dat zij zich zelf bijna gedwon gen voelden om het plan voor de Poldervaart te schrappen. „Als wij onze claim hadden gehandhaafd, was de conse quentie geweest dat er 'een clubhuis elders in Schiedam dicht had gemoeten. Dat wil den wij niet op ons geweten hebben." De drie OJC-be stuurders ontkennen van hun plan afgezien te hebben, om dat de jongerenwerkers in Schiedam, verenigd in het JOS, hun grootschalige ideeën niet meer wilden ondersteu nen. Nico: „Na die uitspraak van het JOS is het voornemen voor de Poldervaart nog alle partijen langs gegaan. En alle maal zeiden ze: het besluit ligt er, vooruit maar." Nico Ooms, Jaap van de Hoek en Piet Penning: „Geen handjes en voetjes? Nee, geen hoofdje ook!" Peperduur 't Is dat Penning die onthul ling doet over Posthoorns ge heime optreden. Want tot dus ver verbaasde iedereen in het 'circuit' zich, dat het OJC zelf met de suggestie kwam om de nieuwbouw maar te schrappen en een leegstaande school in Groenoord te gebruiken voor de jongeren. Die OJC-tip had dus een voorgeschiedenis. Maar wat is Schiedam een boeiende stad! De ontwikke lingen gaan nu in een richting, die 180 graden afwijkt van de OJC-koers: de Blauwe Brug daar wil de gemeente eens be kijken, of er geen OJC aan ge koppeld kan worden." Nico Ooms: „Nota bene! Wij zijn ontstaan, omdat wij toen tertijd in de krant lazen dat de werkgroep wijkontmoetings- centrum Schiedam-Noord er niets voor voelde jongeren in de Blauwe Brug toe te laten. Dat was ons bestaansrecht Een houten keetje naast zo'n peperduur wijkcentrum werd afgewezen: wij moesten de houten keet van de muziek school uit. En dan nu toch in de BB? Ik ben bang, dat het gedrag van de jongeren in Schiedam-Noord niet zoveel veranderd is dat nu wel kan, wat toen niet verantwoord werd geacht." Daarom geeft de stichting OJC er de brui aan. Rillingen krij gen de drie bestuursleden van de gemeente. Posthoorn heeft weliswaar met de materie niets meer te maken: de hele kwestie is overgegaan naar WD-wethouder Luub Haf kamp. En het was Hafkamp, die onlangs in zijn welzijns- commissie werd gevraagd of hij nu eens ideeën kon ontvou wen over de jongerenproble- matiek in Noord. Nee, dat kon Hafkamp niet: „Het heeft nog geen handjes en voetjes," zei hij. Hilariteit in huize Penning. „En nog geen hoofdje ook heeft het embryo," giert Nico Ooms. „Dat lijkt wel een abor tus voor de bevruchting heeft plaatsgevonden!" Nico woont tegenwoordig in Apeldoorn, dus Hafkamp kan hem niet meer deren. Jaap woont tegen woordig in Maassluis. „Daar gaat het toch heel anders. Daar vraagt de gemeente bij problemen: jó, wat is er aan de hand? Maar in Schiedam, daar vragen er alleen een paar raadsleden naar. De gemeente interesseert het kennelijk geen flikker wat je doet." Vlaardingen De showbrass band Thalita en het tamboer en trompetterkorps Liberté uit Vlaardingen reizen zaterdag af naar Franeker om deel te ne- ifien aan het nationaal con cours. Thalita oefende afgelopen za terdag nog in Rijnsburg, waar eveneens een concours werd gehouden. De Vlaardingse brassband kwam uit in de eer ste afdeling en ging met de eerste prijs naar huis. Door het behaalde puntenaantal (326) is Thalita gepromoveerd naar de ere-afdeling. (ADVERTENTIE) Groot «v Peugeot talbot verkoop/ service nieuw gébruikt PELCEOT 1' Hf TALBOT Autoservice Eigenraam b.v. - van Beethovensingel 124 .(richting Delta Hotel) - Vlaardingen - tel. 010-357900* Rotterdams N.3uwsblad woensdag RW 17 oktober 19B4 Schiedam Hermes DVS en SVV 2 verloren gisteravond hun laatste Rijnmond Cup wedstrijd- De Schïedamse eer steklasser had thuis geen schijn van kans tegen het schaduwelftal van Sparta (0-2) en SVV kreeg met 2-1 een les je van de amateurs van de Kasteelclub. Hermes DVS-Sparta 0-2 Hermes-trainer Hans Kostense gaf onder anderen Jan van Veen, Leo van Hagen, Ben Lansbergen en Hans de Roos een vrije avond. Bij de Schie dammers was good-old Co Goudriaan echter weer wel van de partij, Sparta opende vlak voor rust via Jan Olde Riekerink, nadat Fraser een hoekschop knap tegen de paal had gekopt, de score. Fraser deponeerde na de thee num mer twee achter Hans Eggel- meijer. Beste man van biet veld was scheidsrechter Dick van Ham. SVV 2Sparta (am) 1-2 De amateurs lieten vakwerk zien, waar SVV zonder Rick Westdijk en Ron Timmer mansnagenoeg niets tegen over kon stellen. Ook de Span jaard Manuel Gonzalez maakte geen overtuigende indruk. Rob Timmers schoot Sparta uit een directe vrije trap naar een voorsprong. Henk Stee benutte in de tweede helft een straf schop (0-2). Pas in de slotfase redde SVV via Bulent Kom ma z en het lichaaam van Spartaan Jop Koster de eer. Schiedam De meningen over de terugkeer van een Waterwegtoemooi voor standaardteams lopen nog altijd niet parallel. De be- stuurderen van de zeven korfbalverenigingen, die zich onder de noemer Water weg Noord hebben verenigd, buigen zich tijdens de verga dering van 14 januari op nieuw over deze problema tiek. In het clubgebouw van Harga kon begin deze week geen eensluidend standpunt worden verkregen, zodat de vertegenwoordigers van ODI, Succes, Harga, Vlaar dingen, Oranje Nassau, Spi rit en Maassluis eerst hun achterban moeten raadple gen. Voorzitter Dick Hubert van Maassluis liet al op voorhand weten, dat zijn vereniging geen voorstander is van het Waterwegtoemooi, dat ander half jaar geleden de voorlopig laatste aflevering beleefde. Het negen jaar geleden van de grond getilde initiatief smoor de in een kennelijk ongezonde rivaliteit. Het toernooi zou te vens, zo heette het in de ogen van de respectievelijke techni sche commissies en oefen- meesters, niet passen in de aanloop naar de veldcompeti- tie. „Maar toch", waste Frans van der Krans, secretaris van Wa terweg Noord en voorzitter Schiedam Het wachten is nog steeds op de definitieve goedkeuring van alle plannen. Pas dan, nadat met name de bezwaren van de welstands commissie uit de weg zijn ge ruimd, kan de Sehiedamse korfbalvereniging beginnen met de vervanging van de hui dige, vrijwel verrotte, kleedge legenheid. De eerder gemelde commissie heeft vooralsnog haar fiat aan de bouwtekening onthouden, omdat de voorge vel van de nieuwe opstallen niet in overeenstemming met de normen zou zijn. Niettemin hoopt Harga na de winterstop, ongeveer eind maart, met de bouw te kunnen beginnen. Eén en ander sluit exact aan op de financiële pro blematiek rond het in 1980 neergezette clubgebouw, dat in 1985 schuldenvrij is. Opnieuw, evenals bij de bouw van de kantine, zullen de leden geza menlijk de kosten zo laag mo- lelijk moeten houden. Op het ïeien na worden alle werk zaamheden zelf uitgevoerd. De nieuwe kleedaccommodatie zal bestaan uit vier kleedka mers en een kleedruimte voor scheidsrechters. Tevens zijn een verzorgingsruimte en een materiaalruimte in de plannen opgenomen. Van de gemeente lijke overheid behoeft Harga, dat de kosten onder de twee ton wil houden, geen subsidie te verwachten. Er is inmiddels wel een subsidie-aanvraag in gediend bij de Nederlandse Snort Federatie WOENSDAG 17 OKTOBER Voetbal: 13.O0 Opendag SW voor 6- tot 11-jarigen op sportpark Harga; Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden Harm Knol-bokaal m De Griffioen ie Vlaardingen. 19.30 Voowedstrijden tweede klasse lib re m café Rotterdam te Vlaardingen (poule 1), 19.30 Voor- wedstrijden tweede (poule 2) en der de klasse libre (poule 4) in café Corry en Dick te Schiedam, 19.30 Voorwed- strijden zesde klasse lib re In café De Oude Markt te Vlaardingen (poule 2); Korfbal: 09.00-17.00 Schooltoernooi in Margriethal te Schiedam voor leer lingen basisonderwijs; Zaalvoetbal: West wijk hal Vlaardingen: 21.00 0KBSchiedam, 21.55 VSV-Schie- damse Boys. DONDERDAG 18 OKTOBER Volleybal: 21.15 Shell—MVC 5 (d); KorfbaL- 09.00-17.00 Schooltoernooi in Margrielhal te Schiedam voor leer lingen basisonderwijs; Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden tweede (poule 3) en derde klasse lïbre (poule 5) in cafe De Kroon te Vlaardingen, 19.30 Voorwedstrijden zesde klasse libre in cale 't Spinnewiel te Vlaardingen (poule 3). VRIJDAG 19 OKTOBER BaBketbal: 20.15 Hagenaars R8/SL Juventus (h). 21.15 Argon—Juventus (d): Waterpolo: 20.15 Boskoop—Vi king'60 (h). Wim Verhei]...'Dan is Oranje Nasau ook van de partij'... van Spirit, de oren van de af zeggers Maassluis en het niet aanwezige Succes, „vind ik, dat zo'n toernooi moet terug keren. Als vijf van de zeven clubs aan een goed georgani- door Donald Bax seerd toernooi meedoen, dan leeft de regio-gedachte, dan hoort het wel degelijk te wor den gehouden". En Freek Veer van Spirit: „Wat is er mooier dan een finale tussen de twee sterkste teams?. Dat is toch pure propaganda voor onze sport". Voorstel Hoewel Oranje Nassau-voor- zitter Wim Vcrhcij zich even eens sceptisch uitliet over het nut van het Waterwegtoer- nooi, stelde hij zich niet bij voorbaai afwijzend op. „Als", sprak hij. „men vindt, dat dal toernooi er moet komen, dan is ook Oranje Nasau van do partij". Regio-voorzitter Cher Willemsen, tevens praeses van Vlaardingen, beemdigde de discussie vervolgons met het voorstel een en ander concreet uit te werken en als agenda punt terug te laten keren op de eerste regio-vergadering in 1985. Het jaarlijkse regio-toernooi voor junioren werd unanienf toegewezen aan Oranje Nas sau, dat dit gebeuren in augus-* lus volgend jaar opneemt in- het programma aktiviteiten rond het vijftigjarig bestaan.- Voor het wel pen toernooi zijn; Harga, ODI en Succes kandi daat, van welk drietal Harga de beste papieren lijkt te heb' ben. Schiedam Het uit Chcr Willemsen (voorzitter) en Frans van der Krans (secretaris) bestaande bestuur van de korfbalregio Waterweg Noord wordt hoogst waarschijnlijk uitgebreid met Dick Hubert. De voor zitter van CKC Maassluis stelde begin deze weck of ficieel zijn kandidatuur voor een dergelijke funktie en zal met name de werkzaamheden van Van der Krans moeten verlichten. Willemsen, Van der Krans en Hubert hebben binnenkort een oriënterend ge sprek over de nieuwe structuur. Het is de bedoeling om deze samenstelling per 1 januari te laten ingaan. Maassluis De Maassluise at letiekvereniging Waterweg te kent zaterdag voor de organi satie van een viertal prestatie lopen. Start en finish zijn te vinden m het Wipperspark te Maassluis, waar de deelnemers zich kunnen verkleden en douchen in de accommodatie van de handbalvereniging Unitas. Om elf uur worden de lopers aan de 1.300 meter weggescho ten. Een half uur later gaat de loop over vier kilometer van start. Vijf minuten eerder ver trekken en de deelnemers aan de 10.000 en aan de 15.000 me ter. De jeugd lot en met twaalf jaar moeten 3,50 gulden op të- fel leggen, vanaf dertien jaar een piekic meer. Schiedam Anton van Son treedt tijdens de algemene leden vergadering van woensdag 31 oktober (aanmvang 20.00 uurj ai als algemeen secretaris van Excelsior'20. Het bestuur van de Sehiedamse voetbal- en cricketvereniging is er nog met in ge slaagd een geschikte opvolger te vinden. In alle overige vacatur, res heeft men wel voorzien. De statutair aftredende bestuursleden Smolders (voorzitter), Heintzbergen (penningmeester). Van Rest, Burcksen, Heyster, Tïeman (allen voetbalbestuur), Gouka en Van der Hoeven (cric- ketbestuur) stellen zich herkiesbaar. Voor de funkties van Van Lingen, Gijtenbeek (beiden crieketbnestuur) en Jansen (toege voegd lid) worden Schewe, De Leede en Sonnemans kandidaat gesteld. Schiedam Dick Buitelaar heeft vanmiddag van Jan Lecker vernomen of deze aeeoord gaat met net voorstel, dat SVV hem heeft gedaan. De bij Feyenoord uit de gra tie geraakte middenvelder annex verdediger die oor spronkelijk z'n blik op Sparta had gericht, heeft gisteren een oriënterend gesprek gevoerd met de oefenmeester van de laag geklasseerde eerste divisieclub. Buitelaar heeft Lecker voorgesteld om een aantal weKen met de A-selectie te trainen en in oefenwedstrijden van het tweede elftal te laten zien wat hij in mars heen. Mocht Lecker in die periode een positieve indruk achter laten op de technische leiding, dan zal hem aan het emoe van die stage een contract worden aangeboden. In ver band met de strakke overschrijvl ngsbepahngen is een komst naar Harga als amateur uitgesloten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2