SPORT 21 Graveren van fietsen loopt als *n trein Rob Glimmerveen, nog steeds heerlijk talent SW wil van de af vier Wm 'Wij willen hier geen Petermannen!' SLAVENBURG'S BOUWBEDRIJF HOUDT VAST AAN KWALITEIT TV wneel- groep '71 eng* id stuk Schiedam wil niet in de kou graveren B OU t«p Vijfhonderd genietende toeschouwers Excelsior M zonder Abbas Silvester isp "s paplepel niet vergeten Schiedam De Slavenburg^ kregen het met de paplepel ingegoten. Doe nooit consessies aan de kwaliteit, predik te vader altijd. Zijn zoons en dochter hebben de wijze raad ter harte genomen- Voor het Schiedamse bouwbe drijf, dat al bijna tachtig jaar in handen van de familie is, is het dan ook ondenkbaar dat panden worden opgele verd die nog oneffenheidjes vertonen of die met inferieu re materialen zijn afgewerkt. Het is één facet uit het suc cesverhaal van vier generaties bouwers. Nog geen 25 jaar geleden schommelde het personeelsbestand rond de Hen. Nu hebben zo'n 300 werknemers in Slavenburg hun broodheer. 'Zeg ^alsjeblieft Sil*. Silvester Slavenburg maakt al meteen duidelijk dat hij niet tot de ca tegorie dikdoenerige managers wil worden gerekend. Ter be vestiging meldt de receptionis te direct daarop door de inter com dat er 'voor SU een tele foongesprek is*. „Die persoonlijke benadering is typerend voor ons", zegt hij terwijl in plaats van de tradi tionele koffie een flesje bier wordt geoffreerd. ..Ook naar de klanten toe pakken we het zo persoonlijk mogelijk aan", verwoordt Silvester het uit gangspunt dat vooral de laatste jaren heeft geleid tot een ex plosieve groei. De filosofie van Slavenburg's wordt door bijna iedereen on derschreven. maar slechts wei nigen brengen het in praktijk. „Je ziet het in de samenleving. De mensen vervreemden van het eindprodukt waaraan zij werken, omdat zij maar een minuscuul radertje binnen het proces zijn. Bij ons ligt dat an ders. De persoon, die de con tacten legt met een klant, han delt de zaak ook verder al De werknemers zijn tevreden, omdat zij resultaat zien. De klant is blij omdat hij niet voor elk wissewasje naar een ande re afdeling wordt gestuurd. Dat betekent ook dat bouw plannen niet onnodig door al lerlei ambtenarij worden ver traagd. Ondanks de grootte van ons bedrijf slagen we er gelukkig nog steeds in zonder hiërarchische toestanden te werken." Beperkingen Silvester Slavenburg beseft dat de politiek van het bedrijf zijn beperkingen heeft. „Wij zullen nooit kunnen uitdijen tot een personeelsbestand van zo'n 500. Dan worden we te groot om onze werkwijze te handhaven. Slavenburg zit dus qua personeel aan z'n top. want we weigeren de filosofie overboord te gooien." De laatste jaren maakt het be drijf vooral naam als bouwers van bedrijfsverzamelgebou wen. Huizen. Spijkenisse, Viaardingen en Oud-Beijer- land hebben kennis gemaakt met de prefab-panden van Slavenburg. „En zijn tevre den", weet Silvester. ..De pre- fab-betonbouw biedt volgens hem verschillende positieve garanties. Alles is simpel, cor rect, functioneel en kan snel worden gerealiseerd. Ook de arch ïtec t en wereld heeft nu ge lukkig zijn scepsis tegen pre fab laten varen. Vroeger werd het als een aanslag op de ar chitectuur ervaren. Architec ten zouden in hun creativiteit zijn geremd. Nu ontdekt men dat er binnen, het vaste gege ven nog allerlei leuke variaties denkbaar zijn." Om zijn woor den kracht bij te zetten wordt een brochure getoond. Inder daad bewijzen de plaatjes dat er totaal verschillende panden met de prefab-bouw kunnen worden gerealiseerd. Siad van vertrouwen Aan fraaie folders wordt door Silvester toch veel aandacht besteed. De trots van de verza meling is de 'Stad van ver trouwen", een uitklapbare kleurige folder waarop een denkbeeldige stad met alle maal Slavenburg panden is te zien. „Met die prent willen we de klant laten zien wat we kunnen. We bouwen namelijk van alles: winkels, huizen, scholen, bejaardentehuizen noem maar op." De economische recessie is, alle gunstige ontwikkelingen ten spijt, ook aan Slavenburg niet ongemerkt voorbij ge gaan. „Sommige deals ketsen tegenwoordig af, omdat onze prijs te hoog is. Dat komt na tuurlijk door onze hoge kwali teitseisen. Meestal lukt het ons wel over te brengen dat wij produkten maken die duur zaam zijn en weinig onder houd verlangen. Zo een op de tien keer is de klant daar niet gevoelig voor. Da's jammer, maar we geven toch niet toe aan de verleiding om minder kwaliteit te leveren." Econo mische recessie of niet Silves ter houdt vast aan de door pa uitgestippelde lijn. Silvester Slavenburg: „De mensen vervreemden van het eindprodukt." Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 'RW 26 oktober 1984 Schiedam Dick Buitelaar lijkt nog maar één uitweg te weten. „Keihard werken, met z'n allen, dat is de enige remedie om succes te heb ben", is de oefenmees ter van SW doordrongen van de be labberde positie van de Schiedamse se mi-profs. „"We moeten de kar met zestien man trekken en op dat kar retje zitten die twee pun ten", bedenkt Buitelaar een orginele vergelijking. Tegen DS*79, morgenavond A op Harga, meent Buitelaar een goede kans van slagen te hebben. De joviale Bra bander zal het moeten doen zonder libero Leen Warn aar, die nog altijd last heeft-yan een kwetsuur aan het .ach terbeen. Zijn vervanger, -is Rob Koevermans. Met Refcê van Delft gaat het daarente gen beter. Is hij speelklaar, dan verdwijnt Jeffrey Oost naar de dug-out. j. De vermoedelijke opstelling van SW: Dirven, Van I Ka pel, Koevermans, Salari, Mulder, Wotte, Neeskens, Treling, Konemaim, V&n Velzen en Van Delft/Oost Viaa: dingen V/nkagent Xbeo ae vree is dik tevreden over het verloop van het graveerproject, dat de Vlaar- dïngse politie in samenwer king met enkele werklozen houdt. Sinds de start, enkele weken geleden, zijn onge veer vijfduizend rijwielen voorzien van postcode en huisnummer van de eige naar. waardoor ze minder aantrekkelijk zijn voor fiet sendieven. Agent De Vree: „De werklo zen. die meedoen, zijn razend enthousiast. En dat terwijl ze er geen cent extra voor krij gen." In totaal doen zes vrij willigers mee aan het project. Het merendeel is afkomstig uit Maassluis. Toen bleek dat on der Vlaardingse werklozen weinig animo bestond, heeft de politie geïnformeerd of de Maassluise groep, die bijna alle fietsen in die gemeente al heeft gegraveerd, er voor voel de om het vrijwilligerswerk in Viaardingen voort te zetten. De Vree zegt dat de actie ook bij het publiek aanslaat. „Dat blijkt wel uit de aantallen", verklaart hij. „Vooral vorige week was het razend druk. Dinsdag was een recorddag. Bij de fietsenstalling op het Veerplein hebben 900 mensen hun fiets laten graveren." Wijkagent De Vree zegt dat de graveerploeg zich niet alleen beperkt tot fietsen. „Ze grave ren ook televisie's. video's en aan de beurt: dan zijn de vrij willigers te vinden in winkel centrum de Loper. En vrijdag kan men zijn fiets laten grave ren bij de scholen ïn de omge ving van de Kamerlingh On- nesstraat in de Westwijk. 'In Maassluis loopt het graveer- project ten einde. Tijdens de open dag, die de politie 3 no vember houdt in het bureau aan de Westlandseweg, bestaat voor het laatst de mogelijkheid om fietsen de graveren cteren's. gebeurt bijna niet. want de meeste mensen lopen daar niet 20 graag mee over straat." Volgende week is de graveer ploeg de hele dag bij de Casi- mirseholengeraeenschap aan de Claudius Civiluslaan in de Westwijk. Woensdagmorgen is de ploeg aanwezig op de week markt aan de Broekweg bij café Markant en 's middags kan men. terecht bij de fietsen stalling op het Veerplein. De Holy-wïjk komt donderdae gjlUlliUIIIItllllilIItnillllllilIlllinillllUHIIlHIIIIIilltEllIilllIIIIIIIIIIllüIlillilllllllillURinillllllHg 1 Schiedam Ook in Schiedam is in samenwerking p mei de politie enige tijd geleden een graveerproject s van start gegaan. Er zijn enkele tientallen werkloze S vrijwilligers bij betrokken, die volgens Hans Verlinde van het werk lozen project de Trechter razend enthou- s siast zijn. 5 Probleem is echter volgens Verlinde dat er nauwe- s lijks geschikte ruimtes zijn. In Viaardingen werken de graveerders vaak buiten, maar in Schiedam voe- j= len ze daar niets voor. s =j „Een vjjkgebouw als de Blauwe Brug is er uitermate H geschikt voor. Daar hebben we ook al honderden s S fietsen onder handen genomen", zegt Vertinde. „In de rest van de stad zijn nauwelijks gebouwen waar je 3§ gemakkelijk met een fiets naar binnen kan en waar s ruimte is om een stuk of vijf mensen te laten wachten tot ze aan de beurt zijn. Misschien huren we wel een S tent, waar we de wijken mee af kunnen gaan." jS umm» Schiedam Een oud stuk op herhaling, Tk lach erom* van Noël Cowerd is eigenlijk een klassieke comedie. Cowerd schreef het stuk voor het uit breken van de tweede wereld oorlog en het stuk werd. oor log of niet, tussen 1940 en 1945 in de Engelse theaters opge voerd. Met Noel Coward zelf In een schitterende hoofdrol. Pleuni Touw en Bob de Lange hadden er in ons land veel succes mee en nu is het aan de Schiedamse Toneelgroep *71 om er vanavond, in het Passa getheater, wederom een spek takel van te maken- Jan Meulendijk. de voorzitter van de vereniging, heeft er alle vertrouwen in. Onder lei ding van regisseur Kees van Lrér (Haagse Comedie) rijn de repetities afgerond. „Het is een verdomd pittig stuk", weet Meulendijk. Vooral voor de hoofdrolspeler is het een hele kluif. Jan Schol tens doet het echter uitstekend, heeft het helemaal in rich". Het verhaal gaat over het alle- daagse leven van een acteur, Hs totaal doen 12 acteurs mee ■W?' aan hei toneelstuk. Kees van Lier heeft het gezelschap voor het eerst onder zijn hoede. Daarvoor had Guido Jonckers (van de Mouiinex-tv-reclame) vijf jaar de regie. „Guido had echter geen tijd meer. Hij is as sistent regisseur en acteur bij de Haagse Comedie. Een druk bezet baasje dus. Fred werkt natuurlijk heel anders dan Guido, maar we rijn zeer te spreken over rijn aanpak Vanavond gaat het stuk in première.' Liefst 350 fkaarten Toneelgroep '71 kan er om lachen. zijn al in de voorverkoop over de toonbank gegaan. Nog ruim 100 kaarten moeten nog aan de man worden gebracht, maar Jan Meulendijk ver wacht dat het Passagetheater vanavond zal vollopen: „En daar zijn we erg blij mee. Vo rige week was er nog een pro fessioneel gezelschap in hei Passage en toen zaten ef am per 350 mensen in de zJai". Statenlid over Zuidbuurt: Den Haag Voor gedeputeerde staten is verplaatsing van de al zo lang door industriële fluoride-uitstoot ge plaagde veehouders in de Zuidbuurt tussen Viaardingen en Maassluis nog niet bespreekbaar.' „Dan speel je de ververtiilers juist in de kaart", aldus gedeputeerde J. Noor land gisteravond op vragen van statenlid mevrouw Fernande Hazewinkel. Er moeten snel maatregelen worden genomen, was de me ning van mevrouw Hazewin kel en haar CDA-coIlega P. A. Kruijk. De twee initiatiefne mers tot een gedachten wisse ling met de gedeputeerden lie ten met een motie weien, dat er mei kracht iets moet wor den ondernomen. Deze vlot aangenomen motie vraagt om goed overleg over de zaak van de fluoride-uit stoot met de ongeveer twintig benadeelde veehouders. De provincie moet volgens dezelf de motie nagaan of de finan ciële schade' door de vervui ling door de industrie of de rijksoverheid kunnen worden opgelost- Maar volgens Kruijk moet en kan er meer worden gedaan dan de schone pogingen om de industrie tot een minimum aan vervuiling te brengen. Voor hem staat vast. dat het nu nog niet te laat is om wat te schui ven met de deelplannen voor Midden-Delfland. De boeren, die al tientallen ja ren hun koeien zien aangetast door de fluoriden ïn lucht en gewas, zou elders ïn Midden Delfland vervangende grond kunnen worden geboden, mèt schadevergoeding, aldus ing. Kruijk. „Wat hebben deze mensen aan een uitzicht op een verre datum, dat het met die vervuiling minder kan zijn? Wij willen in deze pro vincie hoe dan ook geen Pe- termannenr', zo betoogde de CDA'er. Volgens gedeputeerde Noor- land zijn er ïn het gebied van Midden-Delfland twee moge lijkheden te bedenken voor een verhuizing van de veehou ders van de Zuidbuurt. Dat zijn de Foppenpoider en de zo geheten M-zone noord van rijksweg 20. Maar de mogelijk heden van beide verplaatsin gen zijn onzeker. Volgende week zitten provin cie en Rijnmond al over de zaak bij de EBB, de stichting Europoort t Botlek-belangen. Dit belangenorgaan van be drijven zou. zo zei Hazewinkel. overwegen om te stoppen met de schadevergoedingen die de betrokken veehouders al en- kele jaren krijgen. Schiedam De eigenlijke doorbraak laat nog altijd op zich wachten. Rob Glimmerveen, de verlos ser, staatje popelen van ongeduld om ook in de tweede klasse te bewijzen, dat hij meer in huis heeft dan de doorsnee voetbal ler. De smaakmaker van Excelsior'20, op wie zelfs oefenmeester Eric Gudde alle hoop heeft gevestigd, heeft de start van de com petitie slechts als zeer nauw betrokken suppor ter beleefd. Een slepende knieblessure plaatste de donker gelokte student (laatste jaar academie li chamelijke opvoeding), op Thurlede liefkozend Glimmie genoemd, vijf wedstrijden lang naast Gudde op het hardhouten bankje. door Donald Bax De 21-jarige spelbepaler, die drie seizoenen geleden na een vriendschappelijk treffen te gen het schaduwelftal van Ex celsior Rotterdam voor het eerst ontsnapte aan de anoni miteit, bewees vooral in het kampioensjaar rijn waarde voor zwart en wit. Hel was weliswaar de grijze eminentie Piet Roozen die hem regel recht uit de A-tjes voor de leeuwen gooide; na voornoemd optreden verzonk Glimmer veen in het grauwe, da; Excel sior in die periode kenmerkte. Rob Glimmerveen, derhalve nog steeds een heerlijk talent, met de aantekening, dat het ronduit een aanfluiting is. dat het naburige SW de techni cus nooit serieus heeft gevolgd. Uitwerking Het is, zegt Glimmerveen, vooral de aanvoerdersband, die een positieve uitwerking heeft gehad op zijn prestaties. „Ik hield me vroeger altijd een beetje afzijdig. Ik vond het voetballen wel leuk, maar ik wilde nooit écht uitblinken. Ik was niet fanatiek genoeg. Ik denk, dat Piet Roozen een beetje moeite met die instel ling heeft gehad. Hij begreep mij als voetballer niet zo. Hij had" meer oog voor Pino (Ed win van der Hoeven, DB), om dat hij zelf zo'n soort speler is geweest- Door dat aanvoerder schap ben ik heel erg veran derd. En door de begeleiding van Ed van de Roer. Die bracht me nog een beetje in stelling bij. Daardoor heb ik een goed jaar gehad". Werd Glimmerveen vorig sei zoen door Gudde nog aan het front gesposteerd, nu moet hij de spil worden om wie alles draait. „Het is een beetje rottig gelopen, want op papier had- Rob Glimmerveen.-.'lndivlduele fouten*... den we een grandioos midden veld, met Tinus, Rob Kiebert. Wilco Berenschot en mijn per soontje", had hij zich ook een leuker begin voorgesteld. Het heeft tot gevolg, met drie pun ten uit -vijf' wedstrijden, dat alle ogen op kwatta zijn ge- richt „Er gaat een hoop fout in het elftal op het moment. Onder Piet Roozen interes seerde het me niets als we met drie- of vier-nul hadden verlo ren. Vorig jaar is dat heel erg veranderd. Als we verdiend verliezen, vind ik dat niet zo erg. maar zo als tegen Monster. Dan vind ik het ook rot". Fouten De verstandhouding met Gud de is trouwens meer dan voor treffelijk. Slim gezien van de jonge oefenmeester die be wust inspeelde op het verant woordelijkheidsgevoel van zijn jongste troef. De buitenwacht houdt het er vooralsnog op. dat Excelsior*20 nu pas het ware gericht kan laten rien, mèt Rob Glimmerveen. „We rijn eigenlijk alleen in de tweede helft tegen Overmaas weggespeeld, dat was een la chertje", zegt Glimmerveen. „Voor de rest waren het alle maal pure individuele fouten. Er is op dat moment bij ons niemand die de bal er onver wacht inschopi, waardoor bet 1-1 wordt. Sterker nog. meest al werd het dan 2-0. Ik durf die druk best aan om er voor te zorgen, dat hei straks beter gaat. Ik denk, dat ik het aan kan, de jongens hanig toespre ken Een kwestie van zelfvertrou wen, noemt Glimmerveen de De juffrouw aan de kassa van de Margriethal wreef glimlachend in haar handen. Hoewel het bordje uitver kocht niet voor het raam be vestigd kon worden, was de Schiedamse sporthal gister avond met een dikke vijfhon derd liefhebbers van de handbalsport meer dan rede lijk bezet. De derde avond van het Hol land-toernooi bood tndery daad handbal van eer» voo* deze regio ongekend niveau. Hongarije en Frankrijk moch ten het spits afbijten, wat de Oosteuropeanen beduidend beter afging. De Hongaren lieten «^e Haantjes met 30-24 achter zich. Nederland klom later op de avond naar de tweede plaats in het klassement- Gesteund door het publiek versloeg de formatie van bondscoach Jan Kecksemethy Italië met 21- 18. Halverwege had Oranje al een 10-7 voorsprong opge bouwd. Topscorers bij Ne derland waren Schuurs en Schmeitz met elk acht tref fers. Zie verder de sportpagina elders in deze krant. 1 Excelsior onwaardige positie. „De scherpte is er beduidend af bij sommige jongens", hééft hij de inventaris opgemaakt. „Dan moei je je elftal aanpas- sen of elke week onderuit gaan". Veel mogelijkheden om tijdens de training iets te corri geren, heeft Gudde overigens niet. Daar wil niet $en$ èén varken op Jopen", heeft "Rbb Kiebert geen goed woord over voor die accommodatie. „We hebben een ploeg, die grfcag het balletje wil laten gaan, maar dat kan op dat veld -niét. Aan de andere kant. kan JSrie de groep op die manier §èst hard aanpakken. Het is na tuurlijk geen goede zaak.' Hat ik, terwijl ik aan het terugka men ben na een blessure, vooraan loop bij een duur- loop". Toekomst Over de iets verdere toekomst wil Rob Glimmerveen voorlo pig niet praten. Hij speelt*bij Excêlsior'20, die club s^aat voorop en wat er aan het ein de van het seizoen eventueel gebeurt, dat riet hij dan.'wel weer. Een avontuurtje in het hardere prof-metier slaat/bij zeker niet zo maar af. In feite is het een schande, dat Glim merveen bij een simpele twee deklasser speelt in plaats van enkele honderden meiers'eer der op. „Ik zou er best wel willen voetballen. M*n eind examen op de academie gafel nu boven alles. Ik schat het bij SVV niet zo hoog in. ik denk best, dat ik daar zou kunnen meekomen. Ik heb natuurlijk geen eisen te stellen, vepdpr kan ik er niets over zeggen- Excelsior 20 is een fijne vere niging. waar ik het prima naar m'n zin heb". Maassluis Roel-Jan A'obas, is tot het einde van dit jaar- uit geschakeld. De doelman "van Excelsior Maassluis onder- vindt niet alleen hinder yan een blessure aan de wreef; cte situatie is zelfs dusdanig ver slechterd, dat de behandelend geneesheer hem heeft volge stopt met ami-biotica om .-de rode plek rond de verwonding zo snel mogelijk weg te krij gen. Abbas, die wordt vervangen door Nico Vermeer, is de enige speler die morgenmiddag in.en tegen Spijkenisse om blessure redenen moet toezien. Trainer Groeneweg heeft voorts -Aad Moerman. Peter van der Waal en Wïm Put tijdelijk nsar hel tweede elftal verwezen. „D^ mogen dan wel namen rijn* aldus Groeneweg. „maar' i* wil eerst rien of het hen in het tweede wel lukt en dan heb-ik het met name over hel opdoen van zelfvertrouwen". Groeneweg stelt zaterdag zijo ploeg samen uit de volgende spelers: Vermeer. Husslage, Van Dijk, Van den Bergh Aart Leeuwen, Kuipers, Van Stra ten, Wicherts, Gordijn, Rooms- ma, Van Hoeven, Vork. Gouka en Van Tongeren. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2