verworpen lókatie weerinstudie V erslagenheid bij Elementum Schiedammer bezorgt Rotterdam live-lp Bulva wil alsnog stappen tegen Jongeren Front Reumapatiënten zetten 150e lid in de bloemen Goudkust op de barricade VUARDWGS DAGBLAD SGHIEDAIWSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG BffllRAHT Lobo weer voor de klas Discriminerende pamfletten: Met mes bedreigd Man onder invloed Inbrekers slaan slag Rijverbod iiVHHHniiG WOENSDAG 31 OKTOBER 1984 Vlaardingen Het VVD- raadslid Jan Bulva heeft er bij. burgemeester en wethou ders op aangedrongen, alsnog stappen te ondernemen tegen het Jongeren Front Neder land. Deze groepering deelde zaterdag samen met Joop Glimmerveen tijdens de An dere Markt op het Liesveld pamfletten uit met een vol gens Bulva discriminerend karakter. Het raadslid wil van B en W weten of men van dit feit op de hoogte was en wat er in middels is ondernomen om de daders op te sporen en een einde te maken aan dergelij ke praktijken, „Indien uw college niet op de hoogte was, bent u dan alsnog bereid ter zake met spoed de nodige maatregelen te treffen, onder meer inhoudende een aangif te bij de officier van justi tie?", zo vraagt Bulva. De VVD'er wil de kwestie aan de orde stellen in de raads commissies voor algemene zaken en maatschappelijke dienstverlening. De politie greep zaterdag niet in. Er was wel overleg met justitie gevoerd, maar de in houd van het pamflet was Volgens een woordvoerder niet strijdig met de anti-dis- crimmatiewetgeving. Voorzitter len van Hoogdaiem overhandigt het 150e lid, me vrouw B. Jansen uit Poorlugaal, een bloemetje. Schiedam De reumapatiëntenvereniging: Nieuwe Wa terweg-Noord telt momenteel 161 leden, maar gister avond moest nog een oude verplichting worden nageko men: het 150e lid kreeg een bloemetje. Mevrouw R. Jan sen uit Poortugaal kreeg van voorzitter Ien yan Hoogda- lem te horen dat destijds het honderdste lid ook in de bloemen was gezet en dat bij elk vijftigste zoiets her haald zou worden. Het honderdste lid was vorig jaar mevrouw Van der Steen. •zij is tegenwoordig actief in Vlaardingen Lobo. de populaire liedjeszanger die met zijn 'Caribbean Disco show' een wereldhit scoor de, staat weer voor de klas Hij vervangt op de Viaardmgse scholenge meenschap Groen van Prinsierer een zieke colle ga. De leraar natuur- en scheikunde was voor zijn zangcarrière als docent ac tief op 'Westland Zuid', eveneens ui Vlaardingen. Ook op 'i Groen is Lobo geen onbekende. Hij heeft er op schooi gezeten en toen de school twee jaar geleden ook zat te sprin gen qtn een invaller heeft Lobo ook ingevallen. „Hij is zo prettig geïntegreerd hier op school", aldus ree- tot' Jansen. „De leerlingen hebben het als vrij nor maal ervaren dat zo'n be kende persoonlijkheid plots voor de klas kwam ie staan. Lobo heeft ook wel eens meegewerkt aan een werk weekeinde van 6- VWO. Toen heeft hij wat liederen ten gehore ge bracht ori dat sloeg ook ontzettend in." Lobo-geeft momenteel 26 uur les op de scholengemeenschap. „Hij vindt het nog steeds ontzettend leuk om les te geven", aldus zijn manager Henk Kramer. „Hij hoeft het natuurlijk niet te doen, want zijn optredens in het land lopen perfect, hij heeft een overvolle agen da. Lobo heeft het afgelo pen jaar geen echt gróte hit gescoord, maar toch is hij één van de meest ge vraagde artiesten in Ne derland." Lobo, van wie al meer dan twee miljoen singles over Be toonbank zijn gegaan, is druk bezig om zijn show nog meer te perfectione ren. Begin volgend jaar gaat hij optreden met drie zangeressen, die onder, de naam The Pearls worden gelanceerd. In Apeldoorn heeft inmiddels het eerste (proef)op treden van Lobo met The Pearlsplaais ge vonden. het team, dat elke maand de spelletjes in zaal De Ark op hei Hargplein in Schiedam or ganiseert. De reumapatiènten doen namelijk verenigingsge- wijs ook'aan ontspanning, ho pend dat een goed gevoel de spierverstijving tegengaat. Fysiotherapeut A. Strudiger uit het Sint Franciscuszïeken huis hield gisteravond de me rendeels oudere aanwezigen voor, dat massage lang niet al tijd helpt. Massage heeft vaak alleen een kortstondig resul taat, zei hij, omdat er meer bloed naar de behandelde plek s>lroomt. Van veel meer belang noemde hij het thuis doen van oefeningen om spieren ie ont spannen. Zonder die oefenin gen heeft geen enkele behan deling zin. betoogde hij, aller lei vragen over reuma beant woordend. „Het is niet goed om je hele le ven aan een therapeut vast te zitten. Die is alleen nodig bij acute problemen, in tijden van grote pijn. De therapeut moet je over een drempel heen hel pen, daarna is hij niet meer nodig." zei Strudiger. „Buitenstaanders begrijpen ons niet," zei voorzitter len van Hoogdalem, echtgenote van de drogist op de Mgr. Nolenslaan. „De ene dag huppelen wij door het huis, de andere dag komen wij een dorpeltje nog niet over," Om ervaringen uit te wisselen richtten enkele patiënten tweeëneenhalf jaar geleden de vereniging op. Hoewel de ver eniging zich richt op het Wa terweggebied, blijkt bijvoor beeld met het 150e lid dat er ook leden van de overkant van de Nieuwe Waterweg ko men. Dat is met openbaar v, voer eenvoudiger bereikbaar, aldus mevrouw Van Hoogda lem. Vlaardingen Een 56-jarige inwoner van Vlaardingen heeft een vrouw in haar wo ning met een mes bedreigd. Toen de vrouw uit de woning wilde vluchten en de politie arriveerde, zette de man de vrouw het mes op de keel. De politie kon de man echter overmeesteren en inrekenen. Vlaardingen Een bestuur der van een personenauto reed na een aanrijding op de Sport- Jaan door. Toen de bestuurder later in zijn woning werd aan gehouden, bleek hij onder in vloed van alcohol. De man werd een rijverbod opgelegd. Toch flatgebouwen bij e Vaart Vlaardingen Drie lo- katies langs de Vlaar- dïngse Vaart, vlak ach ter dc zogenaamde 'Goudkust' in Holy-Zuid, moeten toch weer be stemd worden voor wo ningbouw. Ondanks het feit dat omwonenden in het verleden al in felle bewoordingen het on aanvaardbaar hadden uitgesproken over bou wen op die plekken, wil het college van B en W een studie naar een woonbestemming in dat groengebied toch weer van de grond tillen. De woningen, die daar zou den moeten komen zullen echter wel beter in het groen en bij de aangrenzende laag- bouwwijk moeten worden aangepast dan de woontorens die men er in het verleden wilde neerzetten. Gedacht wordt nu aan drie 'urban vil la's': luxe appartementen in maximaal vier of vijf bouw lagen. - Het college heeft uit proble men. die in het verleden ont stonden enige lering getrok ken. Hoewel hel bij de realise ring van de woonbebouwing op de betreffende stukken grond om particuliere projec ten zal gaan, waarop de alge mene inspraakverordening niet van toepassing is, moeten de omwonenden nu al in, een vroeg stadium bij de planvor ming worden betrokken. Daarom wordt op S november op het stadhuis een informa tie-avond over de plannen be legd. Overigens gaat dat be trekken bij de plannen ver moedelijk niet al te ver. In het raadsvoorstel, dat de gemeen teraad in december 2al moeten behandelen en dat inmiddels in concept gereed is, stelt het college dat in de randvoor waarden moet worden opgeno men worden, dat de omwo nenden informatie over de bouwplannen verstrekt zal moeten worden. „Hiertoe zal (tenminste een informatie avond worden georganiseerd", aldus het college. Echte in spraak komt er dus niet. Gemeentewerken en het ste debouwkundig bureau Kuiper Compagnons-hebben een serie randvoorwaarden opgesteld, waaraan de toekomstige be bouwing zou moeten voldoen. Een van die randvoorwaarden is dat het groene karakter van de strook langs de Vaart niet mag worden aangetast, en dat de bouwhoogte beperkt moet worden tot maximaal 15 me ter, gerekend vanaf de kruin van de dijk. Het is niet de bedoeling dat van de bestaande beplanting delen worden gekapt, om de toekomstige bewoners een Prins Bernbardlaan-bewoner Bert de Vilder, zelf toevalli gerwijs architect van beroep, is naar zijn zeggen al 'over stroomd' met telefoontjes van verontruste Goudkust-bewo ners, die in actie willen ko men tegen de bouwplannen voor de strook langs de Vlaardingse Vaart. Hij heeft daarom voor vanavond een voorbereidende vergadering uitgeschreven, waarop hij alle boze reacties enigszins wil coördineren. „We moeten de zaak eens op ons gemak inventariseren, er een beetje richting aan geven." Ook De Vilder zelf zet grote vraagtekens bij de plannen die de gemeente voor de drie locaties langs de Vaan wil ontwikkelen. „Ik snap hel wel: het zijn natuurlijk voor al financiële redenen. Men stelt dat de bebouwing van die locaties zo'n hmke afron ding is van de wijk, maar ik vind dat uit stedebouwkun dig oogpunt die wjjk al uit stekend afgerond És. En hou er ook rekening mee, dat in die groenstrook erg veel recreanten van buiten de wijk komen. Die hebben heus geen behoefte aan een stedebouwkundige afronding: die proberen die stedebouw kundige zaken in dat gebied je juist te ontvluchten." De Vilder denkt dat er tij dens de informatie-avond van 8 november .dan ook heel wat kritische not^en zullen worden gekraakt. Op voor hand ziet het er naar uit, dat de Goudkust nu al in opstand is gekomen. Maassluis „Als ik directeur ben, ontsla ik mezelf toch ook niet?" Even leek het er op dat de emoties ,los zouden barsten, gistermiddag in ontmoetings centrum Koningshof in Maassluis waar het perso neel van Elementum een toelichting kreeg over de ingrijpende reorganisatie, die de helft van de de on geveer driehonderd werknemers hun baan kost. Directeur Blom deed uit de vijl zinnen vertaalde een tolk doeken dat de orderportefe uille de laatste jaren steeds dunner was geworden. En de districtsbestuurders van de bouw- en houtbonden FNV en CNV voegden daar aan toe dat de pogingen om op de valreep opdrachten van de gemeenten Rotterdam, Schiedam,- Vlaardingen en Maassluis en het openbaar li chaam Rijnmond los te krij gen op niets waren uitgelo pen. De bijeenkomst^ waarvoor de vakbonden het initïtatief had den genomen, had meer weg van een begrafenis. Gelaten hoorden de werknemers de verklaringen van directie en vakbonden aan. Sommigen nog verdoofd van de klap die zij eerder op de dag hadden gekregen toen de personeel- chef hen meedeelde dat ze op de ontslaglijst stonden. Na elke het gesprokene voor de onge veer vijftig Turkse werkne mers van het bedrijf, dat be tonnen bouwelementen maakt. Het voltallige personeel was zo murw van de gebeurtenissen van de afgelopen dagen dat aanvankelijk niemand rea geerde toen directeur Blom in formeerde of er nog vragen waren, nadat bijna een uur lang verklaringen voor het massale ontslag waren gege ven en de mogelijkheden voor individueel verweer tegen ont slag aan de orde waren ge weest. Na enkele seconden stond op de eerste rij een Turkse werknemer op die vroeg welke baas had geadvi seerd hem te ontslaan, terwijl hij in de dertien jaar dat hij voor Elementum werkte altijd goed zijn best had gedaan en bijna nooit ziek was gewee" Ook anderen hadden zo hurt twijfels over de manier waar- k Verslagen en apathisch hoort een van de werknemers van Elementum aan waarom en hoe het allemaal fout fs gegaan met op de ontsJaglijsten tot stand waren gekomen. Directeur Blom deed uit de doeken dat leeftijd, lengte van het dienst verband en inzetbaarheid daarbij de belangrijkste over wegingen waren geweest. „Zo'n keuze maken is een on menselijke taak", verdedigde Blom zich. „Daarvoor hebben we criteria opgesteld. Die zijn weliswaar niet goed, maar in ieder geval het minst kwaad. Wat voor een lijst je ook maakt; het is altijd een rol lijst." „Maar waarom zijn er geen ontslagen in de top gevallen?", riep iemand vanuit de steeds onrustiger wordende zaal. FNV-bestuurder Kuckelkorn probeerde vervolgens de oplo- het bedrijf. pende emoties met stemver heffing te sussen door te wij zen op de mogelijkheid die ie dere ontslagen werknemer heeft om verweer te voeren als hij het oneens is met zijn ontslag. Even later voegde hij er aan toe dat de bonden van de week nog overleg hebben met de raad van commissaris sen en dat daar ook een reor ganisatie In de top ter sprake zal komen. CNV-bestuurder Ermerins moest er nog aan te pas komen toen een vraag van een Turkse werknemer, via de tolk aan directeur Blom gesteld, in ge roezemoes verloren dreigde te gaan. „Even stil hè, als iemand van een andere cultuur vragen komt stellen!" Na bijna anderhalf -uur stroomde de zaal leeg. De ene helft teneergeslagen en met de zekerheid dat ze op straat ko men te staan. De andere helft er van doordrongen dat ze voorlopig nog werk hebben; maar met onzekerheid, want volgend jaar kan dat anders kan zijn. De woorden van di recteur Blom dat Elementum voor het volgend jaar nog niet genoeg orders heeft om ae tot de helft afgeslankte bezetting aan de slag te houden hadden diepe indruk gemaakt „Voor mij is het allemaal niet zo erg meneer", verklaarde een oudere werknemer. „Ik was volgend jaar toch in de VUT gegaan. Schiedam/Rotterdam Rotterdam komt live op de plaat. Medio november starten ïn café Betist in de Jonker Fransstraat 100 de opnamen van échte Rotter damse liedjes, gezongen door échte Rotterdamse ar tiesten. Cafébaas Henny van Delen zal, als zijn stem door artiesten zoals Gerard Cox, Jaap Valk- hoff en Peter Blanker een beetje in orde wordt bevon den, zelf ook op de plaat te ho ren zijn. De productie is in handen van maatschappij Dureco. Het wordt een brokje Rotterdams chauvinisme waar Sinterklaas niet omheen kan, want twee dagen vóór pakjesavond moet het zwart vinyl op de markt komen. Alle liedjes zijn zo Rotterdams als het maar zijn kan en het initiatief is geno men door... een Schiedammer. Bob van Vliet heet hij. In Schiedam is hij bekend a!s de muzikale leider van Mustang, voorheen Trio Mustang .maar thans een kwartet. De 42-jari- ge Van Vliet voelt zich vanuit het Schiedamse echter zo ge lieerd aan alles wat er op mu zikaal gebied in Rotterdam plaatsvindt, dat hij de sprong maar gewaagd heeft. ..En ten slotte beschouwen veel Rotter dammers Schiedam als een buitenwijk," vergoelijkt hij zijn stap. Bo'o van Vliet schreef al tien tallen carnavalsschlagers en soortgelijke deuntjes die in menige potpourri zijn beland. Maar nooit was hij eens tevre den. Als hij keek naar het kli maat in de Rotterdamse arties tenkring, dacht hij: waarom heeft Amsterdam nu zoveel meer naam en faam? „Vriendjespolitiek:," conclu deerde hij. „Amsterdam ligt veel dichterbij Hilversum en dat scheelt aanmerkelijk. Maar wat je hier in Rotterdam aan talent hebt, dat doet er niet voor onder. Dat moeten de mensen eens horen. En daar om gaan we die plaat maken," zegt hij. Voor de langspeler schreef hij nieuwe liedjes, waarvan Mar tin Snijders, Caroline en Mus tang zelf er een paar gaan ver tolken (Caroline zingt bijvoor beeld 'Mooie grijze Laurensto- ren' en 'Altijd komen er sche pen'), maar er komen ook ou dere hits op van anderen. Zo brengt Gerard Cox een mo dern arrangement van Koos Speenhoffs 'Ketelbinkie'. Pe ter Blanker zingt over Delfs- haven, Henk Numeïjer zingt 'Ik ben in Rotterdam geboren' en 'Rotterdam, ik mis je' en van Jaap Valkhoff worden 'Langs de Maas' en 'Ik zie de haven al' versvacht. De Rotter damse saxofonist Piet Leblanc zal cr vrolijk doorheen swin gen. fraai uitzicht te geven. In de richting van de woonwijk die nen de drie woongebouwen een zodanig accent te geven, „dat er sprake is van een be paald ritme "dat ten goede komt aan de oriëntatie in de wijk", aldus het concept-raads voorstel. Er zal zo compact mogelijk ge bouwd moeten worden, met hergingen en garages die dus danig worden geïntegreerd dat aan de zijde van- de woonwijk geen blinde muren ontstaan. Ook galerijen zullen niet mo gen worden toegepast. Volgens hel college hoeft de verkeers afwikkeling geen problemen op te leveren: die kan via de bestaande routes geschieden, zonder dat die overmatig wor den belast. De enige uitzonde ring daarop wordt gevormd door het kruispunt van de Willem de Zwijgerlaan met de Anna Paulownalaan, wat als een 'conflictpunt' wordt aan gemerkt. Ernstig bezwaar Al in de jaren zestig waren er plannen om langs de Vlaar dingse Vaart flatwoningen te bouwen. Toen werd gedacht aan een stuk of acht hoog- bouwflats. In 1971 werden door Patrimonium plannen ontwikkeld voor vrije sector- woningen. Daarbij werd uitge gaan van drie torenflats. Te gen die plannen werd door be woners van de 'Goudkust' ern stig bezwaar gemaakt, omdat gevreesd werd dat de groen strook langs de Vaart verloren zou gaan. De plannen van Pa trimonium bleken echter fi nancieel onhaalbaar. Ook late re plannen die voor hel gebied werden ontwikkeld waren niet te realiseren. Dat het college in het betref fende gebied nu alsnog wo ningbouw wil wordt in het raadsvoorstel wat mistig bear gumenteerd door de opmer king, dat het „met het oog op de totaliteit vanuit een stede bouwkundig oogpunt zeer wel verdedigbaar is om door mid del van bebouwing van de on- derwerpelijke lokaties een af ronding te bewerkstelligen van de woonbebouwing in dit gedeelte van Holy-Zuid." Volgens het college hoeven daartegen vanuit de wijk 'geen overwegende bezwaren' te rij zen. Daarnaast geeft het colle ge aan, dat bebouwing van de betreffende grond een 'positie ve impuls' aan de grondexploi tatie toebrengt. Schiedam Uit een woning aan de Nassau Dillenburglaan hebben inbrekers een verre kijker en sieraden gestolen. De buil had een waarde van 5.000 gulden, Inbrekers sloegen ook hun slag in een benzinestation aan de Mgr. Nolenslaan en in stot- fenhuis Maison Van Dooren- maaien. Zij gingen met respec tievelijk 900 gulden aan tabak sartikelen en een geldbedrag van 2500 gulden aan de-haal. Vlaardingen De politie van Vlaardingen heeft twee auto mobilisten een rijverbod opge legd. Een 22-jarige Vlaardin- ger werd achter het stuur van zijn wagen weggehaald omdat hij, door alcoholgebruik, niet in staat bleek zijn auto op een normale manier te besturen. Op rijksweg 20 werd een 23-ja- rige inwoner van 's-Graven- zande aangehouden. Met veel te grote snelheid reed hij over de weg. Na een achtervolging kon de politie de man aanhou den. Ook de Westlander had te diep in het glaasje gekeken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1