Steendijkpolder wil niet meer met gemeente praten Carnaval barst los Rij nmondschool viert feest - Man verdacht van brandstichting na burenruzie VIAABDINOS DABBIAO SGHIEDAMSCHi COURANT HKUWE WATERWEE CDBBAWT ter meulen KWEKERIJ HOLY Doorgereden na ongeluk Twee jongeren gemolesteerd Heen en weer na valpartij Scheidsrechter op de vlucht School zonder computers Gala-avond in Kla verstede geslaagd W fS'V 'Andersmaar niet minder' Kleding ontvreemd 69.- 89U 129.- 199.- Zwembad Zuid dicht tot nader order Dienstenbond in Vlaardingen Sinterklaas komt zaterdag aan fOWlEMll MAANDAG 12 NOVEMBER 1984 - De Commissie Bodemonderzoek uit verontreinigde Steendijkpolder-Zuid Maassluis de sterk overweegt het regelmatig overleg met de gemeente Maassluis op te zeggen. Aanleiding hiervoor is het verwijt van de commissie dat de gemeente een te passieve houding aanneemt in het zoeken naar op lossingen voor de gifproblematiek in de wijk. Ver der verdenkt de bewonerscommissie de gemeente ervan, informatie achter te houden. Voorzitter H. Woudstra gelooft zelfs dat ambtenaren op het stad huis zwijgplicht hebben ten aanzien van Steendijk- poIder-Zuïd. De bewoners hebben bij het college van B en W protest aangetekend tegen de onroerend-goedbe- lasting voor '83 en '84. Woudstra: „Wij hebben be zwaarschriften ingediend, omdat wij vinden dat onze koophuizen aanzienlijk minder waard zijn geworden. De bezwaarschriften zijn door het ge meentebestuur afgewezen, in ieder geval voor 1983 omdat pas halverwege dat jaar bekend werd dat hier gif in de grond zit. Voor 1984 zouden wij volgens net college twintig procent minder OGB moeten betalen. Het belachelijke is dat de ge meente al een belissing neemt terwijl er eerst nog een hoorzitting moet plaatsvinden." Bouwcentrum Het gemeentebestuur heeft in het kader van de OGB voor de Steendijkpolder het Bouwcentrum in Rotterdam opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar de woningen in de Steendijkpolder. Daarbij heeft het college de Vogelwijk als referen tiepunt opgegeven. De bewoners vinden dat een volkomen verkeerd uitgangspunt, omdat er in de Vogelwijk geen gif zit en omdat de huizen daar meer opbrengen dan de stichtingskosten. Behalve de grond in de Steendijkpolder-Zuid is ook het grondwater ernstig vervuild. In juli 1984 zijn 47 grondmonsters genomen. Uit de analyse resultaten bleek dat het verontreinigingsbeeld van het grondwater van plaats tot plaats verschilt. In het grondwater van het havenslib komen de meeste verontreinigingen voor. Ook onder het ha venslib en ver buiten het gebied komt een veront reinigende verbinding in het grondwater voor. Wat de consequenties zijn voor de woningbouw in tie aangrenzende Steendijkpolder-Noord is tot op dit moment onbekend. De DCMR start binnenkort met een bodemonderzoek in deze polder. De reacties van de bewoners op de ernstige ver ontreiniging varieren van gelatenheid en afwach ting tot en met boosheid en ernstige ongerustheid. Mevrouw R jn het Veld: „Als ik dit van tevoren geweten had was ik nooit verhuisd. Je weet niet wat de gevolgen van het gif zijn voor met name de kinderen in de wijk. Ik begrijp ook niet dat die onderzoeken zo ontzettend lang moeten duren. Je leeft voortdurend in onzekerheid." Vlaardingen Een automobi list is na het veroorzaken van een ongeluk in de 2e Van Ley- den Gaelstraat doorgereden. De bestuurder van een gele Vauxhall Viva schepte een overstekende 12-jarige jongen. De bestuurder stopte in eerste instantie wel, maar verdween in de richting van de Sehie- damseweg, zonder de jongen te 'helpen. De jongen moest met een hoofdwond worden over gebracht naar het Schieland- ziekenhuis in Schiedam. De politie is op zoek naar ge tuigen van het ongeval. Wie de politie meer kan vertellen wordt verzocht contact op te nemen met de wachtcomman dant, telefoon 010-342355. Schiedam Een 21-jarige Schiedammer, die gisteravond om tien uur na een bezoek aan de binnenstad naar huis fiet ste, werd achter sporthal Mar griet opgewacht door vier hem onbekende jongeren, die hem van de fiets trokken, sloegen en schopten. Toen zij weggin gen, bleef de jongeman versuft achter. Hij had enkele schaaf wonden en twee gebroken voortanden opgelopen. Zaterdagnacht om twee uur werd in de Kreupelstraat een eveneens 21-jarige Schiedam mer door drie knapen afge tuigd. Hij liep" hoofdletsel op. De politie is geen signalement van de daders bekend. Schiedam/Vlaardingen t-1-' Een 59-jarige werknemer van Wil- toh-Feijnoord heeft' na een valpartij een gratis retourtje Hblyziekenhuis- Dijkzigtziekenhuis gekregen met de ambulance. De man was kwasten aan het schoon maken bij Wilton en gleed plotseling uit over wat gemor ste thinner. In Holy werd ge constateerd dat hij aan zijn val een scheurtje in de schedel had overgehouden en daarom werd hij overgebracht naar Dijkzigt. Maar daar oordeelde dfe arts, dat het allemaal wel meeviel. Hij mocht dus terug naar Holy, waar hij voorlopig i§ opgenomen. Rozenburg De Vlaardingse scheidsrechter A. J. Lansber gen is na afloop van de voet balwedstrijd tussen Rozenburg en Rod a Boys door een sup porter van de thuisclub dusda nig geschopt, dat de man door een dokter moest worden be handeld en onder politiebewa king het veld moest verlaten. De Vlaardinger\ heeft inmid dels aangifte van mishande ling gedaan. De dader is bij de politie bekend. Vlaardingen Scholenge meenschap Beneden Maas in Vlaardingen moet het voorlo pig doen zonder computers en printers, omdat die spullen zijn gestolen. Inbrekers verschaf ten zich toegang tot de schooi door het ingooien van een ruit. De buit had een waarde van 85.000 gulden. De christelijke- scholenge meenschap is door de diefstal ernstig gedupeerd. „De leerlin gen zijn de dupe van de dief stal. Het praktijkgedeelte kun nen we nu niet verzorgen. Het wordt nu voorlopig alleen maar theorie en dat is natuur lijk ook niet alles," aldus ad junct-directeur Van der Gaag. De school hoopt binnen afzien bare tijd weer over nieuwe Computers en printers te be schikken. Van der Gaag: „Maar we gaan zeer strenge veiligheidsmaatregelen ne men. We willen niet dat het pog een tweede keer worden benadeeld," De Leutloggers haalden Prins Adrianus I op originele wijze in. In een harington kwam hij de Lijndraaier binnen. Ook in Klaverstede werd de prins carnaval feestelijk binnengehaald. Ruim 1000 mensen zorgden voor een feestelijke sfeer en Henk Bruggeman, prins carnaval van de Kasteleiners (achter de man in de rolstoel) kon zijn geluk niet op. Vlaardingen/Schiedam Schuchter en nog wat onwennig is het carnaval weer van start gegaan. In Vlaardingen zat de stemming er in de Lijndraaier er echter al snel in. Een volle bak voor de Leutloggers, die voor de derde maal Adrianus I tot prins kozen. Wat bescheidener ging het er aan toe in zaal Ire ne. De opkomst was in Schiedam iets minder groot, maar de gezelligheid was er niet min der om. Hans Visser, Henri I, nam als prins afscheid en Chris Coppens, alias Christiaan I nam het roer van hem over. Op ludieke wijze werden de beide prinsen inge haald. In Vlaardingen werd Adrianus I in een Harington de feestzaal binnen gereden. In Schiedam ging het er geheimzinnig aan toe. Op een hemelbed werd de Prins Carnaval de zaai binnen gevoerd. Op het faatse moment gingen de gordijnen open en trad Coppens naar buiten. Onder luid applaus stapte hij, met de slaapmuts nog op, uit bed. „Adrianus I is een voortreffelijke Prins Carna val aldus de persleuteraar van de Leutloggers Ton Hessing. „Daarom is hij ook nu weer una niem gekozen. Hij is gemaakt voor het carna val." De Leutloggers staan weer voor een paar zeer zware maanden. De uitnodigingen voor optre dens zijn massaal en zelfs gaan de Vlaardingers naar Duitsland om daar het carnaval luister bij te zetten. „Het worden weer te gekke avon den", weet Ton Hessing op voorhand. Op 16 februari doet burgemeester Fred van Lier even een stapje terug. Dan neemt Adria nus I het roer over en Vlaardingen gaat dan voor drie dagen door het leven als het Buizen gat. In zaal Triangel is dan ook een groots feest op 16 februari, gevolgd door een afsluitende avond op 19 februari. (ADVERTENTIE) Stretch corduroy damespantalon... in diverse modekleuren. Ma ten 36 t/m 40. Vait-73< voor Schiedam Nog maar twee weken heeft de Rijnmond lomschool de beschikking over een vernieuwd en volle dig gemoderniseerd gebouw aan de Dr, De Visserlaan. Voor kinderen en zeker voor LOM-scholieren zijn veran deringen vaak reden voor grote onrust in hun bestaan. Bij de verhuizing is daar echter weinig van gebleken. Toen het nieuwe gebouw in gebruik genomen kon wor den, waren de 75 Ieerïingetjes net zo blij als hun leer krachten, het schoolbestuur en hun ouders. Zaterdag vierde de Rijnmond- School behalve zijn verhuizing ook het feit dat de school 15 jaar bestaat. Meer dan vier honderd bezoekers konden zich overtuigen van de ge schiktheid van de nieuwe huisvesting en tegelijk wat vertier vinden op de uitgebrei de fancy-fair. Ballengooiend, ringstekend en flesvïssend wisten de bezoekers de school aan wat noodzakelijke leer middelen te helpen, want de gpbrengst van de fancy-fair was daarvoor gereserveerd. Waakzaamheid „Een jaar of twee geleden hin gen er behoorlijk donkere wolken boven het buitenge woon onderwijs. Met allerlei acties en manifestaties 2ijn we erin geslaagd het onheil af te wenden, maar het blijft na tuurlijk steeds weer oppassen", vertelt hoofdonderwijzer Man- dos. De nieuwe wet op het Buitengewoon Onderwijs geelt namelijk reden voor nieuwe waakzaamheid. „Het lijkt me een prima zaaK een aantal leerlingen op reguliere basis scholen te plaatsen, maar dan moeten die scholen er ook wel volledig op ingesteld zijn. Ik ben nog wel sceptisch wat dat betreft." Bij de ingebruikname van het nieuwe gebouw hield de heer Mandos een speech die hij af sloot met een veelzeggend ge dicht: 'Anders, maar niet min der.' Vanuit die filosofie tracht de school haar leerlingen op te voeden tot volwaardige mede burgers. De katholieke Rijn- mond-LOM-school telt mo menteel 75 leerlingen en 7 vaste onderwijzers. Daarbij kent een LOM-school altijd een team van medisehe, psy chologische en sociale specia listen. Maassluis Een kledingzaak in het Maassluisse winkelcen trum Koningshoek is door in brekers leeggeroofd. Door het ingooien van een ruit kregen de inbrekers toegang tot de winkeL De politie weet niet hoe de dieven het afgesloten winkelcentrum zijn binnenge drongen. De totale waarde van buit is nog onbekend. Onder het motto 'Gun je eigen nou ook eens wat' gingen de Rietzeilers het carnaval in. De Capelse carnavalsvereniging 'De Halve Zolen* was naar Schiedam gekomen als extra ondersteuning. Het was een gezellige avond in zaal Irene. Nadat prins Christiaan I was geïnstalleerd barstte het car naval in alle hevigheid los. Tijdens de avond werd ook be kend gemaakt welke instellin gen een geldbedrag krijgen van De RietzeiJers. Lentefeest, De Ooievaars, de Ziekenom-* roep Schiedam en de Zonne bloem kregen van de carna- valsvereninging een geldelijke ondersteuning. Rietdraaier .Eric Uijtdewilligen en de het orkest de Rïetbouwers zorgden voor het muzikale gedeelte. In Klaverstede genoten gister avond ruim 1000 mensen van de Gala-Avond van de horeca ondernemers in Schiedam. In de middaguren krioelde het van de kinderen in Klaverste de. Zij vermaakten zich met allerlei activiteiten. Er heerste, zo vroeg in de middag, een ui terst gezellige drukte. Naarma te de dag vorderde werd het ook steeds drukker en de orga nisatoren waren dan ook ui terst content. „Een geslaagde dag", meende dan ook Rinus van der Most, de uitbater van café Centrum West. Vooral de optredens van Lobo samen met The Pearls en Frank en Mirella sloegen aan bij het Tes tende publiek. Hoogtepunt van de avond was echter de bekendmaking van de Prins Carnaval van de car- valsvereniging 'De Kastelei ners'. Onder luide toejuichin gen werd Henk Bruggeman, eigenaar van Lion *d Or de zaal binnengehaald. Hij zal een jaar lang als prins fungeren. (ADVERTENTIE) SPECIALE AANBIEDINGEN BOVENKAST 100 cm breed, 50 cm boog HANGKASTEN wit. 170x50x50 2-deurs HANG-LEGKAST 170 hoog, 50 diep KUNSTSTOFBLADEN MET BAK 244 cm lang, 60 cm dtfcp, 28 mm dik diverse kleuren De brandweerlieden konden uit het huis een poesje redden. De houthandel, die eronder gevesligd is, liep zware waterschade op. Handtekeningenactie had geen resultaat Schiedam DeTjuurt rond de Beijerlandsestraat is za terdagavond om half acht opgeschrikt door een hrand in de hoekwoning van 'Jan Doedel', zoals de bewoner door de omwonenden altijd wordt aangeduid. De 38-jarige man is de buurtbewoners een doorn in het oog. Men klaagt altijd over zijn dronkenschap. Schiedam Zwembad Zuid is tot nader order gesloten. Volgens Jan Tjassens, secretaris van de stichting Zwembaden Schiedam, is er een gas generator uitgevallen. Hierdoor kon het water niet verwarmd worden. „Het spijt ons zeer dat die maatregel genomen moest worden, maar er wordt momenteel alles in het werk gesteld om de zaak weer zover te krijgen, dat het had weer voor gebruik open gesteld kan worden", al dus Tjassens. Vlaardingen De Vlaarding se leden van de Dienstenbond FNV kunnen vanavond op in formele wijze kennis maken met het nieuwe regionale be stuur, dat zich binnenkort ook in Maassluis, Schiedam en Ho- zenburg zal komen voorstel len. Tussen acht en tien uur vanavond kunnen de leden te recht in het Volksgebouw aan de Valeriusstraat. De agressieve houding van de man heeft <K- buurtbewoners al eens narigcvet lot een hand tekeningenactie, waarvan het resultaat hij bureau huisves ting belandde, omdat men eis te dat hij ten woning elders zou krijgen De gemeente deed echter niets aan dc situatie Het lijkt er nu op dat de alco holicus zelf de wensen van zijn buren heeft helpen inwilligen, want hij wordt door de politie verdacht van de brandstich ting in 7ijn eigen huis Een uur na de brand werd hij aange houden. ook terwiJle van zijn eigen veiligheid, want als hij in de BeijerUmJsesiraat was teruggekomen, hadtien buurt bewoners zich volgens hun zeggen met kunnen inhouden. Hel hoekpand brandde geheel uil. Na zijn vrijlating zal de man dus een andere woning moeten botlekken. Waterweg Zaterdag komt Sinterklaas aan in Vlaardin gen, Schiedam en Maassluis De Vlaardingse intocht ge beurt om tien uur m de Oude Haven. Na de ontscheping ter hoogte van de Bleekstraat zal de Sint per kneus naar het stadhuis op de Markt worden gebracht, waar hij door but ge- meester Van Lier wordt ont vangen. Later op de dag brengt de Sint onder meer een bezoek aan de winkelcentra De Loper, Hoherhoek. de Van Hogendorplaan en de Voot- straat In Schiedam wordt de Sint om half twee verwacht in <U- Voorhaven. Een half uur latei zet hy op de Lange Haven voor de Beursbrug voet aan wal. Te voet gaat de Goedhei- ligman naar het stadhuis op de Markt, waar hij door de burge meester wordt ontvangen Daarna is er een rondrit per auto. Om vier uur de Sint in het stedelijk museum, waar hy kleurtekemngen in ontvangst neemt. In Maassluis komt de Sint om tien uur aan op de Govert van Wijn kade. Burgemeester Van Es zal hem officieel ontvan gen. Na een rijtoer door de stad is de Sint rond twee uur in het winkelcentrum Ko ningshoek. (ADVERTENTIE) Vanwege de VERBOUWING is het wat rommelig, maar we gaan door met de verkoop van BOMEN - HEESTERS TEGELS - HEKJES AARDE - MÉST TURFMOLM - BLOEMBOLLEN GRASZAAD - GRASZODEN KAMERPLANTEN - KERAMIEK Het 13 nu da tiid om: uw tuin een winter-* (snoeipbeurt te geven. Kom langs voor een .alspraak met ofae hovenier of bel ons op. TELEFOON 01738-8437 G. L.= A. van Leeuwen Willemoordseweg 1 Schipluiden

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1