WATERWEG SPORT Drie kandidaten mogen SG niet in 'Gestrand' in liet Sleepvaartmuseum Kerssemeïjer: 'Jan Pouius is geen stroman' Opleving baat Viking'60 niet UilI SPORTIORT NEDERLANDS ARTIESTENBUREAU: Casimir te 'gevoelig' voor inbraak en brand Politie pakt ijzerdieven RM heeft kansen in eigen hand Diny van der Pas de beste Clubrecord Van Hees Verlies VDV Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 13 november 1984 Schiedam De met opheffing bedreigde Schiedamse Ge meenschap heeft bericht ge kregen van B en W dat drie kandidaten voor de stichtings- raad niet door de gemeente raad benoemd zullen worden. SG-directeur Ruud Pillard weet nog niet wanneer de drie yacatures nu vervuld zullen worden. Pillard heeft niet de indruk, dat wethouder Posthoorn uit is óp een geforceerde uitholling van de culturele organisatie door de vacatures te bevriezen. Volgens de SG-directeur spe len B en W met het idee om de SG zelf het benoemingsrecht te verlenen. Dan hoeven kan didaten niet meer door de ge meenteraad te worden beoor deeld. De grotere autonomie, die de SG hierdoor lijkt te krijgen, is echter van weinig betekenis. De gemeente Schiedam gaat uit van subsidiebeëindiging. aanvankelijk per 1 januari 1985, maar nu de SG een be zwaarschrift heeft ingediend, per 1 januari 1986. Hel is de bedoeling, dat de gemeente zelf de banden met de cukui e- le verenigingen in Schiedam gaat aanhalen en het voorbe reidend werk (subs id ie ver de ling en dergelijke) overneemt van de Schiedamse Gemeen schap. Daarom mikt wethou der Posthoorn op een over gang van de SG-mede werkster voor amateuristische kunstbe oefening naar de gemeentelij ke afdeling cultuur, sport en jeugd (CSJ). De SG zal worden opgesplitst. De VVV, die er nu deel van uitmaakt, zal zelfstandig wor den, hoewel B en "W in eerste instantie de voorgestelde statu ten hebben afgekeurd. Het is Pillard niet bekend waarom, maar hij zal het er, als aanko mend VV V-chef, met het W V-bestuur over hebben. Ook het vomungs- en ontwik kelingswerk komt los van de SG te staan, door een integra tie met andere instellingen die cursuswerk aanbieden. Voor lopig krijgt echter de afhande ling van het SG-bezwaar- schrift voorrang. De kritiek, die wethouder Herman Posthoorn in de vori ge gemeenteraadsvergadering uitte, dat de SG op alle voeten dwars ligt, wordt door Pillard onweersproken gelaten. „Ik voel mij zo vrij mij van com mentaar te onthouden", aldus Pillard. 'Geen werk oor eigen gemeente' Schiedam Henk Kra mer is zijn verwonde ring nog niet tp boven. „Gek eigenlijk. Gaat de gemeente Schiedam voor het organiseren van de feestweek in zee met een artiestenbureau uit Friesland. Terwijl in de eigen stad ook een groot artiestenbureau is geves tigd. En de wethouder maar zeggen dat hij het Schiedamse bedrijfsle ven wil steunen. Dan moet hij nodig met met iemand uit Friesland za ken doen!" Jrlenk Kramer, manager van ondermeer The Pearls en Lobo, runt samen met zijn Vrouw Hennie het Nederlands Artiestenbureau (NAB). Hij flóet zaken door heel het land, maar zijn eigen stad heeft nog nooit een beroep op hem ge daan. En dat steekt. ÓTerwljl wij voor de stad best iets extra's willen doen", 'meent de bebaarde manager, die" zijn gemeente nog steeds een, warm hart toedraagt. JHénk Kramer staat sinds kort op eigen benen. In augustus jgafhij zijn baan als kapper de finitief op. Gedurende zestien jaar runde hij de kapsalon van V&D. Hij kwam uit Leeu warden naar het westen, om dat* hij hier mogelijkheden zag pm zich te ontwikkelen. Van dje stap heeft hij geen spijt. Hij Regelt optredens van vrijwel £lje bekende artiesten door •IJ&ël Nederland. Of het nu gaat om- een optreden van Lou Prince of Lee Towers: Henk .Kramer regelt alles. Eerst als •hobbyist en nu, samen met vrouw Hennie, op professione le basis. „We zijn natuurlijk in een Henk en Hennie Kramer runnen samen het NAB moeilijke tijd gestart", blikt Henk terug op de beginperio de. „Ik moest mijn baan als kapper aanhouden, anders ging het niet." Bij toeval eigenlijk raakte Henk Kramer verzeild in het artiestenwereldje. Hij moest, toen de recreatieruimte van de door Chris Woerts flats aan het Sibeliusplein geo pend werd, een feestavond or ganiseren. „Ik was dus op zoek naar artiesten, maar ik wist echt niet wat ik_moest doen. Ik ging in het "telefoonboek neuzen en kwam bij de Crock- sons terecht. Ik dacht dat ik met een leuke bandje te ma ken had, maar het bleken Bas- sie en Adriaan te zijn." Artiesten werden alsnog gere geld en Henk Kramer had de smaak te pakken. Hij ging de zaken daarna serieuzer aan pakken en groeide zo lang zaam in het vak. Hij regelde diverse feesten en zelfs een popconcert. „Dat was in 1976 in de Vlaardingse Lijnbaan- hallen. „Wij wilden echt een goede show geven en hadden groepen als Earth Fire cn Long Tall Ernie and the Sha kers. Wij dachten dat het ont zettend zou aanslaan, maar dat viel vies tegen. We waren al blij dat we quitte speelden." Het NAB groeide echter ge staag. Het bureau kreeg steeds meer optredens voor artiesten te regelen. Het is nu uitge groeid lot één van de grootste bureaus in Nederland. „In to taal zijn er zo'n 540 artiesten bureaus Slechts 40. waarvan wij er één zijn. werken goed met elkaar samen De rest werkt alleen Ei ziuen nug steeds veel beunhazen m bet vak, die over de rug van ar tiesten snel rijk willen wor den. Er zijn voorbeelden ge noeg Wij doen hei anders. Ik zeg altijd maar word ik miljo nair, dan worden mijn arties ten het ook. Er moet een goede wisselwerking zijn, een basis van vertrouwen. Wij willen de artiesten goed begeleiden. Bij anderen ontbreekt dat er he laas nog wel eens aan." Ah kleine zelfstandige heeft Henk Kramer nog één ideaal. ,.Ik zou graag in iedere pro vincie een uitzendbureau heb ben voor artiesten. Waar je zo naar binnen kunt lopen en een aitiost kunt regelen voor een avond En dan werken met vi deobanden, zodat de klant di rect kan zien wat hij in huis haalt. Dat is een grote wens van Hennie en mij, maar het is nog maar de vraag of het er ooit van komt." Maassluis Het beeld is steeds weer hetzelfde. Of nu een schip aan de grond liep in 1893 of in 1984, steeds wa ren er slepers in de buurt om assistentie te verlenen. Natuurlijk, tegenwoordig gaat het allemaal veel pro fessioneler en efficiënter, maar in het verleden wist men ook var» wanten. In het Nationaal Sleepvaart museum in Maassluis is een nieuwe expositie ingericht. 'Gestrand', onder die noemer wordt een overzicht gegeven van strandingen van schepen langs de Nederlandse kust. Het Sleepvaartmuseum was tijdens de opening weer eens te klein om alle belangstellen den te bergen. De nieuwe ten toonstelling trok direct zeer veel belangstellenden naar de Hoogstraat. De expositie werd geopend door de oud-bestuursleden A. Roest cn M. van der Geer. Zij kregen vaa het huidige be stuur een foto van de sleep boot De Zwarte Zee, op weg naar de sloop, „Een unieke foto, want het ïs het laatste plaatje dat van de sleper is ge maakt", aldus de heer Ouwe hand, de samen met de heer Toussant de tentoonstelling heeft ingericht. De expositie bestaat onder meer uit een honderdtal foto's yan schepen die sinds 1893 voor de Nederlandse kust zijn gestrand. In de jaren voor de eéuwwisseling waren er nog maar weinig slepers en het Directeur Langelaar van het sleepvaartmuseum krijgt uit handen van oud-bestuursfid Van der Geer een scheepsmodel. lukte toen nog maar zelden om een gestrand schip los te krij gen. De wrakken werden meestal direct gesloopt. Hoe anders is de realiteit nu. De Nederlandse sleepvaartmaat- schappijen hebben in de we reld een unieke naam. Vrijwel geen karwei is te groot voor de bergers van bijvoorbeeld Smit of Wijsmuller De tentoonstelling geeft een indruk onder welke omstan digheden de bergers hun v/irk moeten doen. Er is ook v.eer een aantal sleepboten op schaal nagemaakt. „Eigenlijk is de ruimte te klem We hebben zoveel mate riaal niet kunnen gebruiken. Wel drie of vier keer de ruim te die we nu hebben kunnen we volhangen met materiaal over dit onderwerp We heb ben moeten selecteren en dat was best moeilijk", aldus de heer Ouwehand. Christen-vrouwen De afdeling Kethel van de Neder landse Christen Vrouwenbond houdt vanavond een discussiebijeenkomst waarop het bock 'Als het kwaad goe de mensen treft' van Harold Kushner centraal staat Belangstellenden, ook mannen, zijn vanaf 19 uur welkom m de Rank aan de Sehiedamseweg Vissenparade Aquarium- en terrariumvereniging Ons Natuurgenot houdt vanavond een contactavond in de Lijndraaier aan de BaansEraat m Vlaardingen. Na de opening en de behandeling van de ingekomen stukken vertoont de heer Duyster een zestig minuten durende geluidsfilm over het wel en wee van tropische vissen Na de pauze draait de film Aaua Varia over de wereld tentoonstelling Kinderfilms Woensdagmiddag wordt in De Har monie in Vlaardingen een speciaal Jeugdfilmhuis gehouden De makers van de eerste drie füms zitten mo menteel aj op de middelbare school. De projector begint om 14 30 uur te draaien en de toegang is gratis. :rs In dê Stadsgehoorzaal wordt donder dag 15 november de comedie Slippers opgevoerd Lue Lutz. Tnns Snijders. Liz Snoyink en Derek de Lint spelen de hoofdrollen De aanvang is 20 15 Psalmen Het wandelconcert in Vlaardmgens Grote Kerk zal zaterdag in het teken staan van <ie psalmberijmingen. Or ganist Aad Zoutendijk selecteerde voornamelijk uit de zeventiende eeuw achttien beroemde kerkgezan gen en wordt in een aantal liederen terzijde geslaan door Vespercantorij. Het begint om 35 uur. Museumorgel De Bredase organist Tijn van Eijk verzorgt zaterdag 17 november het maandelijkse orgelconcert in de aula van Schiedams Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 Van Enk is bekend van radio- cn grammofoonopnamen en is veel gevraagd bij passie- en ora- chelbel, Mozart, Micheelsen en een Bach, te weten CPhE De orgelbe speling vangt aan om drie uur *s mid dags Vlaardingen Het is droevig gesteld met de beveiliging te gen inbraak in scholenge meenschap Professor Casimir in de Claudius Civihsiaan. De laatste jaren zijn door inslui ping, insluiting, (vals) sleutel- bezit of inbraak herhaaldelijk goederen uit de school gesto len. Volgens de afdeling on derwijs zou het om een onaan vaardbaar groot aantal inbra ken gaan. In een advies aan B en W om een beveiligt ngsinstaüatie aan te schaffen, zegt de afdeling dat het niet alleen zonde is van de vaak dure apparaten. „Het is bovendien storend voor het onderwijskundig functioneren van de schooi. Het werkt deprimerend op zo wel leerkrachten als leerlin gen", meent de afdeling. Ook aan de brandveiligheid van de school schort het een en ander. Er zouden flink wat voorzieningen moeten worden getroffen om aan de huidige brandveiligheidsnormen te voldoen. In totaal ts met die operatie ruim twee ton ge moeid. Vlaardingen In samenwer king met de Maassluisse colle ga's heeft de Vlaardingse poli tie gistermorgen twee Rotte r- dammg«*-h23 en 39 jaar) aange houden. -aie even tevoren >n Maassluis een partij oud ijzer hadden gestolen. Bij het inladen van h« len spul op de Given Wijnkade in Maassim» kregen de inwoners van de Maasstad het eerst aan de stok met een werknemer van het overslag bedrijf. de eigenaar van het ij zer. Nadat er wat klapDen over en weer waren gevallen, slaagden de dieven er toch m weg te komen. De geaiarmeel de politic had de wagen van de Rotterdammers snel in de gaten en zette de achtervol- ging in. Na een wilde rit naar Vlaardingen slaagde de politie er in de wagen op de Burge meester Pruissinge! klem te' rijden. De 39-jarige Rotter dammer is na verhoor vrijge laten. Zijn 23-jarige maai moest nog enkele dagen blij ven, omdat hij nog een celstraf tegoed had. Schiedam Dè verrassing van het Schiedamse voetbalfront kwam dit weekeinde uit Kethel. Niet eens zozeer door de in de tumultueuze slot fase verkregen winst van DHS op stadgenoot Martinlt, als wel uit de hoek van de technische begeleiding. Naast Bert van Hees zat de in Schiedam niet onbekende voetbal veteraan jan pouius (68) in de dug-out. DHS is tot deze opmerkelijke oplossing van het trainers probleem gekomen, omdat Pouius heeft wat Van Hees mist: de benodige licentie voor de derde klasse. Pouius is zelfs in het bezit van een A-diploma. Omdat er aan de trainer spapieren geen leeftijdsgresns is verbonden, kon en kan Pouius dus zo bij DHS aan de slag. Op papier althans, want DHS-voorzitter Koos Kerssemeïjer beaamt, dat de nieuwe structuur is bedacht om aan de eisen van de KNVB en de WON (Vereniging van Voetbal Oefenmeesters in Nederland) te voldoen, DHS-clubman Bert van Hees (45) kreeg immers geen dispensatie meer, maar kost de club ook bijna geen geld. „Een dure trainer kunnen we niet betalen", licht Kerssemeïjer het beleid van zijn club toe, „DHS staat aan de vooravond van een belang rijke stap in het 65*jarïg bestaan. We willen in Schiedam-Noord naar nieuwbouw toe en dat brengt gigantische bedragen met zich". Daarom ook voegde DHS in de verplichte ad vertentie in het KNVB-orgaan Voetbal Totaal de zinsnede toe, dat de nieuwe trainer slechts op een geringe onkostenvergoeding behoefde te rekenen. „De WON had veel reacties voor speld", aldus Kerssemeïjer, „maar er kwam er slechts één". Hetgeen het bestuur van DHS be hoorlijk deugd deed". Zwart geld Met die ene kandidaat, een 27-jarige Dordte- naar die de jeugd van DFC traint, is DHS ook om de tafel gaan zitten. „Aan het einde van het gesprek vroeg hij 7.000 tot 1Ö.OOQ gulden zwart", zegt Kerssemeïjer. „We hebben hem met een keurig briefje laten weten, dat we er verder maar van af zagen". „Jan Pouius", vervolgt Kerssemeïjer, „stelt ge heel belangeloos zijn diploma beschikbaar". De praeses hoort het woord stroman liever niet. „Want Pouius doet toch wel meer. Hij woont alle wedstrijden en ook de trainingen bij en kan een daarbij voor inbreng in de gesprekxen zorgen". Kerssemeïjer benadrukt, dat Pouius sinds vijftien jaar weer woonachtig in de jenever- stadDHS voor niets en niemendal wil hel pen. „Hij doet het geheel pro-deo. maar moet alleen van huis worden gehaald en worden te ruggebracht. Dat doet Bert van Hees". Kerssemeïjer iaat er ook geen twijfels over be staan door te willen gaan met Jan Pouius en Bert van Hees. „We zullen kijken hoe de zaken zich ontwikkelen. In principe willen we de ge vonden constructie, vergelijkbaar met die van Fortuna Vlaardingen, volgend seizoen continu eren". Viking doelman Pe ter Weeda moet zich ge wonnen ge ven op deze schotpoging van PCG, dat de Vlaardin- gers met 10-6 aftroefde. Vlaardingen Weinig water- polovreugde in het Waterweg gebied. Alleen de VZC-teams kwamen tot winst. De dames lieten Lansingh 2 met ruime cijfers achter zich: 11-1. De he ren hadden geen moeite met Rijnmond (6-10). Het eerste verlies voor de dames van WIK is een feit. ZPB/Unico 3 was de Vlaardingsen met 6-2 te slim af. De heren verloren met nog grotere cijfers van koploper Merwede 3: 10-3. Vi- king'60 verloor ook op twee fronten. De mannen gingen ten onder tegen PCG (6-10) en de vrouwen tegen koploopster Wiekslag 2: 4-3. De SheiJ-he- Schiedam Met nog twee ronden te spelen, komt de ta- feltenniscompetitie in een be slissend stadium. Vrijwel alle landelijk spelende teams uit de regio Schiedam en Vlaardin gen hebben in die eindfase nog grote belangen. Op NO AD 2 na, liggen deze echter louter in de onderste helft van de rang lijst. Slechts de reserves van NOAD zijn nog volop in de slag om promotie. De Schiedammers delen de eerste plaats in de derde divisie met Irene, dat in de laatste wedstrijd wordt ont moet, Het scheelde overigens maar heel weinig of NOAD was een punt achterop ge raakt. Thuis tegen Sjaardema 2 werd het slechts een magere 6-4 overwinning. De problemen aan Schiedamse kant ontstonden omdat Aad van Opstal ditmaal helemaal niets won. Slechts in het dub bel met Roy Boedhram droeg hij een winnend steentje in de score bij. Dat betekende het vierde winstpunt, omdat Boedhram zelf, gewoontege trouw, zijn drie enkelspelen in winst omzette. De resterende twee punten moesten ditmaal van Peter van der Wijk ko men. en die faalde niet. De oudste van de twee tafelten nissende broers speelde ver rassend sterk. Ook tegen de sterkste verdediger van de Oegstgeestse gasten hield hij -1 hoofd erbij en won met 21- ly m de derde game. Met de 6- 4 wmst blijft de tweede divisie goed in zich, temeer daar NOAD 2 tegen Irene aan een gelijkspel genoeg zal hebben. NOAD 1 leed zun achtste op eenvolgende nederlaag. Tegen Pelgrim Odion kwamen Jan Simons c.s. niet verder dan 3- 6, Simons zelf nam twee van de tegenpunten voor zijn reke ning, door van Rensen en van Van de Vorle te winnen. Om dat Jan Landsbergen ook van Van de Vorle had gewonnen, stond NOAD na drie partijen zelfs met 2-1 voor. Ook Radio Molenaar moet zich nog zien te redden op landelijk niveau. De Vlaardingers ver loren met 8-2 van SVE, maar hebben het lot nog in eigen hand. ren hadden niet terug van WVH (2-6). Viking'GO heeft vrijwel altijd een aanloopperiode nodig. Het kreeg dit echter niet van PCG, dat van meet af aan doordruk te. De Vlaardingers raakten gepikeerd en vergaten dat zij met waterpolo bezig waren. Hierdoor ontstond na twee pe rioden een 1-6 achterstand. Daarnas was er sprake van een gelijkopgaande strijd, voor de Vlaardingers te laat om de bordjes te verhangen, ondanks de treffers van Sjaak Cieles en Jan van de Burg. De VZC-dames hebben ook geleerd van het systeem van Frans van Beers. Er werd vee! gezwommen en met name Els Overdiek zorgde voor de nodi ge ruimte. Langsmgh hield VZC conditioneel bij, maar miste de spelervaring om daadwerkelijk een gevaar te vormen. Periodestanden: 3-1, 5-1, 8-1, 11-1. Na eert periode stonden de VZC-heren al op een riante 1- 4 voorsprong, In de daaropvol gende perioden kwam Rijn mond steeds dichterbij 5-7. VZC erkende het gevaar op tijd en begon met hernieuwde concentratie aan het laatste kwart. Met gemak liep VZC uit naar een 6-10 overwinning. Na twee gelijkopgaande perio den was de stand 2-2 WIK (d) /akte weg en speelde pa niekerig. Dit was een kolfje naar de hand van de oppo nent, die eenvoudig profiteer de: 6-2 De WIK-heren gingen met een Lichte achterstand (5-3) de laatste periode tn Het wegval len van Frenklm Vintges bracht hen in verwarring en VZC maakte domme fouten 10-3 voor Merwede. Tot aan het einde van de der de periode kon Shell (h) WVH bijhouden' 2-3. De Vlaardingers forceerden ech ter en kwamen bedrogen uit Er volgden drie uitbraken van WVH. die evenzoveel doel punten opleverden' 2-6 De Viking-dames keken drie perioden tegen een achter stand aan. 3-1. Ineens kregen /.ij weer moed. Via doelpunten va Anke "t Hart en Marianne van den Burg kwam Viking langszij (3-3) In de laatste mi nuut echter benutte Wiekslag een kans en trok daarmee aan het langste eind. Ier Heyde Ter voorberei ding op de hele marathon in Apeldoorn nam een aantal at leten van het Vlaardmgse For tuna deel aan de halve mara thon in Ter Heyde. De organi- Vlaardingen Na de derde wedstrijddag van de clubkam pioenschappen van VZC kon digt zich in sommige leeftijds groepen de nieuwe titelhouder al aan. Er zijn m het Kolpabad nog twee wedstrijden te gaan, zodat de scherpe onderlinge ri valiteit tot het laatst toe aan houdt. Bij de jongens onder 10 jaar stelde Danny van Hees zijn ei gen clubrecord scherper. Hij voltooide de 50 meier in 39,6 seconden, heigeen tevens goed was voor een gouden medaille. Andere gouden plakken gin gen naar Caby van Leenen, Annemiek van Driel, Léon van IJzerloo, Conny Boer, Rei- nier van der Bend. Esther Brouwer, Wouter Hoekstra, Astrid van Irsen en Rick van de Weerd. Vlaardingen De resultaten van VDV in de bondscompeti- tie blijven wisselvallig. Ruime overwinning worden afgewis seld met onverwachte nederla gen, waarvan het 9-7 verlies tegen Monster 2 een treffend voorbeeld is. Geen enkele keer slaage de Vlaardingse dam- ploeg er in een voorsprong te veroveren tegen het 'Westland- se achttal. serende vereniging Olym- pus'70 uit Naaldwijk had een zwaar parcours uitgezet, dat zelfs voor een deel over het strand van Hoek van Holland voerde De beste dame in het gezel schap was Dmy van der Pas van Fortuna, die mei grote overmacht als eerste over de streep ging. Zij liet de klok na iets meer dan 21 kilometer stilstaan op 1.37.05 uur. waar mee zij ruim een kwartier voorsprong had op de tweede dame. "Bij de heren was Domien Brandsma de beste Fortunees. Hij werd vierde in een tijd van 1.14.22. Marius de Snayer fi nishte vlak achter hem als vijfde in 1.15.11. Dat was té vens goed voor een eerste plaats in de categorie Vetera nen I. DINSDAG 13 NOVEMBER Voetbal: 19.00 SW—Zwart Wit'28; Biljarten: C3-klasse: tS.qo Wils kracht—De Biereher. 19.30 19.30 To~ negido ADe Wille Raaf A. 19,30 Oe SluisTonegido B; B-klasse drieban den: 19.30 De MolenwiekDVK'73: Ouderentoernooi De Griffioen: De Vier Molens A—De Vliet B, 's-Graven- zandeWoudhoek WOENSDAG 14 NOVEMBER Biljarten: 19.30 Voorwedslrijden Harm Knol-bokaal in De Griffioen te Vlaardingen: C5-klasse: 19.30 Avanti AAvanli B, 19.30 De Cockpil— DVK*73; B-klasse driebanden: 19.30 Wilskracht—-Apollo'75; Zaalkorfbal: 22.00 ODO—Spirit <vr); Zaalvoetbal: WestwIJkhaf: 2l.00 OVO'32Centra Porlugues. 21.50 VZ'81—SVDP, DONDERDAG 15 NOVEMBER Waterpolo: 21.45 WoerdenVi- klng'60 (h), Tarefiennia: 19.45 Favo riet—Shell (h>. 20.00 Hot Centrum 2— Holy (h). 20.00 Schiedam—Charlois 3 (h): Volleybal: 19.30 Rivo—MVC (h). 20.15 Sunlighl—MVC 3 (hj, 20.30 VW/3erkel 3—Holy <d), 21.15 Shell— «u-Jiovocomca 4 id). lesA-yj

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2