Meer politie langs Waterweg Cheergirls breken met manager Gijs Konings: brief immoreel VLAARDINSB DAGÜAS SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Henk Holmer na Teerstoof ontdoet zich vijftien jaar aan kant gezet VUTÏ kritische concierge Ton de Snoo: hopen op gezond verstand Encfiiete: uitbreiding Winkelhoeve goed i Van Hof: Verre van onte vreden OVO neemt Sint politiek kwalijk Reorganisatie Cleton kan arbeidsplaatsen kosten Initiatiefneemster ernstig gedupeerd Prijs voor Liselotte Bromfietser rijdt tegen vrachtwagen SG toch in beroep Schiedam zingt verder Klok op Koemarkt snel terug VRIJDAG 23 NOVEMBER 1984 - ;hiedam Teerstoof-bestuurslid Gijs Konings heeft de zijde van Henk Holmer gekozen. Konings distan tieert zich met de grootst mogelijke nadruk van het be stuursbesluit om Holmer vaarwel te zeggen. „Wie dit schrijven aan een persoon als Henk Holmer durft te ondertekenen, heeft volgens mij een gaatje in fijn hoofd schrijft Konings. „Ik vind de brief schande lijk immoreel. Ik twijfel dan ook aan de integriteit van de ondertekenaars." Deze ondertekenaars zijn nagenoeg alle personen, die veertien jaar geleden het Zoldertheater In de Teerstcof hebben opgericht. Het was aanvankelijk een enthousias te groep studenten, die de zolder van gebouw De Teer- stoof aan de Nieuwstraat 12 verbouwde tot vestzakthea ter. Het enthousiasme verminderde echter met de jarer». Nieuwe bestuurders konden amper worden gevonden en tegenwoordig ervaart men de bemoeienis met het theater eerder als ballast dan als plezierige hobby. Gijs Konings heeft dan ook de indruk, dat de meeste Teerstoof-bestuurders enkel en alleen op een fusie met Passage uit zijn om zelf weer de handen vrij te krijgen voor hun privéleven. Maar hij vindt het onjuist, dat Holmer daar vanwege zijn kritiek voor geofferd moet worden. Hij vindt dat de brief aan de conciërge inge trokken moet worden en dat het bestuur een construc tieve oplossing moet bedenken. „Wie daar geen zin in heeft, moet gewoon opstappen. Maar dit kan niet", al dus Konings. §£hiedam Na vijftien jaar trouwe dienst aan het Zolder theater in de Teerstoof wordt conciërge Henk Holmer door zijn bestuur afgedankt. Het theaterbestuur zal de bedrijfsge- meenschap ScWemond verzoeken om Holmers detachering met onmiddellijke ingang in te trekken. Pal voor een korte vakantie naar Steenbergen heeft Holmer dit bericht zwart op wit meegekregen. Holmers dreigende 'ontslag* heeft meteen al gevolgen ge kregen, die tot een politieke rel kunnen uitmonden. Hij heeft als lid van het afdelings bestuur van de PvdA nogal wat goede kennissen in de fractie en het bestuur van die partij. Daar zit men nogal met de kwestie in de maag. Holmers kritiek, naar aanlei ding waarvan hij ontslagen is, richt zich namelijk tegen Pas sage-directrice Connie Eggink en in haar verlengde tegen wethouder Herman Posthoorn: een PvdA "er. Als de zaak op de spits gedreven wordt, kan de PvdA voor het dilemma komen te staan óf voor het duo Eggink/Posthoorn óf voor Henk Holmer te moeten kie zen. Zelfs kan het zijn, dat bij een aanval op Posthoorn een oud, maar nog steeds actueel plan van de grij2e PvdA-emi- nentie Jan Simons weer om de hoek komt kijken. Dat plan houdt in om Passage te sluiten. Dat laatste staat haaks op Posthoorns beleid om Passage op te schroeven tot een hoger cultureel niveau. Als dat niet binnen bepaalde tijd lukt, zou Simons' idee om op die plaats een warenhuis mogelijk te ma ken weer actueel kunnen wor den. Volgens insiders is Posthoorn er alles aan gelegen om Con nie Eggink warme ondersteu ning te geven in haar beleid om Passage op te krikken, te meer daar vorig jaar haar be noeming gepaard ging met kritiek, afkomstig van onder Teerstoof-voorzitter Ton de Snoo: „Wij zijn de laatsten die Henk kwijt willen." anderen Teers loof-conciërge Henk Holmer en de theaierar- chitect Adriaan Stigter, die zei dat er betere kandidaten voor de functie waren. Holmer, die overigens voor commentaar onbereikbaar is, gelooft niet dat het Sehiedam- se theatergebeuren bij Egginks leiding zal welvaren en hij verzet zich dan ook tegen de op handen zijnde fusie tussen de Teerstoof en Passage. Het Teerstoof-bestuur kijkt hier vreemd van op. Voorzit ter Ton de Snoo zei gister avond, dat met de gemeente al vijf jaar over fusie wordt ge sproken en dat de kritiek van Holmer pas onlangs de kop op stak. De fusie is echter voorafge gaan door een samenwerking, waarbij Holmer bleek dat er allerlei praktische zaken ble ven liggen. Hij heeft wat kriti sche pepernoten gestrooid over de gang van 2aken, die Eggink in een bestuursvergadering de uitspraak zouden hebben ont lokt: „Sinds wanneer heeft het personeel wat te zeggen over een fusie?" Gijs Konings. lid van het thea terbestuur, heeft hierop naar zijn zeggen gereageerd met de opmerking: „Luister eens, Connie, het is 1984." Schiedam Teerstoof-voorzitter Ton de Snoo zegt aller minst gelukkig te 2ijn met het feit, dat zijn bestuur in meerderheid besloten heeft de relatie met conciërge Henk Holmer te gaan beeindigen. Het liefst zag hij. dat Holmer diens dreigement (om te stoppen in geval de fusie door gaat) introk. „Wij kiezen nu eenmaal voor die fusie", zegt De Snoo. „Maar wij zitten er goed mee in onze maag. Wij schieten er immers niets mee op. Waarom zouden wij Henk kwijt wil len na zoveel jaren trouwe dienst? Wij zijn de laatsten om hem kwijt te willen." Waarom hij dan de brief aan Holmer heeft doen uitgaan, verklaart De Snoo enkel uit de omstandigheid dat het „niet om ons maar om het theater" gaat. „Als de fusie niet door gaat. gaan wij noodgedwongen terug naar een vrijwil! igers- theater. Die vrijwilligers zijn er niet. Het gaat ons erom het theater een langer leven beschoren te laten." De Snoo zegt te hopen „dat het gezonde verstand bij Hol mer mag zegevieren" en dat hij dus de fusie tussen Teer stoof en Passage zal respecteren. De familie Holmer woont in gebouw De Teerstoof. Dit complex is eigendom van het Alewijn de Grootfonds, wordt beheerd door de stichting Gebouw De Teerstoof en huisvest twee andere stichtingen: Quosque Tandem- ,-^T) en het Zoldert heater. Holmer is als WSW'er gedetacheerd aan de laatstgenoem de, maar doet ook conciérgewerk voor de stichting Ge bouw De Teerstoof. De Snoo zegt er liever niet op vooruit te willen lopen, wat er met Holmers positie in het gebouw- dient te gebeuren als hij bijvoorbeeld concierge blijft, maar uit het Zoldertheater verbannen wordt. „Ik hoop dat het niet zover komt'", aldus De Snoo. Winkeliers van Holierhoek en leerlingen van scholengemeen schap Beneden Maas discussie ren over de uitkomsten van de enqüete. Vlaardingen Voorzitter Harry Dijkman van de Organisatie voor Vlaardingse Ónder nemers (OVO) -heeft zich tijdens de Sinter klaasintocht vorige week zaterdag enorm ge ërgerd aan de politieke uitspraken van de Goedheiligman. „Ik was bijzonder verbolgen dat hij veronderstelde dat de ondernemers zich uit de organisatie van het Sinterklaas feest hadden willen terugtrekken. En dat voor een front van kinderen en ouders." Dijkman vindt dat de Sint rich voortaan moet beperken tot de zaken waarvoor hij wordt ingehuurd; een kinderfeestje bouwen. Verder was hij verbijsterd dat uit alles bleek dat burgemeester Van Lier niet wist dat de gemeente voor geen cent bijdraagt in de vie ring. „Ik wil daarover met het college op korte ter mijn een gesprek hebben. Ik vind dat de ge meente volgend jaar moet meebetalen", aldus Dijkman. Vlaardingen Winkeliers en het college van B en W hebben gister avond de resulta ten ontvangen - van een enqüete die scholieren van Beneden Maas on der bewoners in Holy hebben ge houden. Aan tien procent van de oewoners werd gevraagd hoe zij denken over de uitbreidingsplan nen voor De Lo- - per. Uit de enqüe te blijkt dat men .het meest gepor teerd is van een geringe uitbrei ding met een gro te supermarkt en zaken in textiel, fournituren en huishoudelijke ar tikelen. De onder vraagden zeggen ook wel wat te voelen voor uit breiding van de Winkelhoeve. De Organisatie voor Vlaardingse Ondernemers (OVO) toonde zich bij monde van voorzitter Harry Dijkman verheugd met de uitkomsten. Ze onderbouwen zijn visie dat het totale winkelbestand in Holy maar mond jesmaat moet wor den uitgebreid. Ook de constate ring in het N El- rapport dat 20 procent van de koopkracht in Holy buiten Vlaardingen wordt besteed, wordt weerspro ken. De enqüete spreekt van 10,4 procent koop krachtverlies. Vlaardingen Geveke BV te Amsterdam sluit niet uit "dat een reorganisatie bij 'dochter' Cleton en Meijer Han delsonderneming BV in Vlaardingen tot verlies van ar beidsplaatsen kan leiden. Die reorganisatie wordt nood- zakelijk als de aandelen van het Vlaardingse bedrijf worden overgenomen door Trelleborg in Hoogezand. In -principe hebben Geveke en moedermaatschappij Trelle borg Zweden overeenstemming over die overname be- reikt. Promotions in september bij de presentatie Toen was alles nog koek en ei Enny Putters (geheel links geknield) weet nu wei beter. „Elk bedrijf Is levend en in be weging, Uitsluiten kun je ont slagen dus niet. Het is echter ook goed mogelijk dat er juist nieuwe arbeidsplaatsen wor- "den gecreëerd", meent woord voerder Van Heeswijk van Geveke. Vooralsnog heeft de transactie 'volgens Ge-reke echter geen gevolgen voor de werkgele genheid van de 47 werkne mers. Cleton en Meijer is een van de 'zes werkmaatschappijen van -Geveke. Het bedrijf heeft als 'voornaamste activiteit de ver koop vanindustriële slangen ),en slangkoppelingen. Trelle borg is een der voornaamste „Europese fabrikanten van in dustriële rubberprodukten, waaronder slangen. Deze wor den onder andere gefabriceerd in Hoogezand. Bij Geveke neemt Cleton en Meijer met haar handr* 5 i- dustriele verbruiks» m een vrij alleenstaan' *itie in. De vijf resterende werk maatschappijen van Geveke houden zich alle bezig met de handel in technische kapi taalsgoederen. „Het bedrijf is niet ongezond", meent van Heeswijk. „De opzet van Cle ton past eehter gewoon niet zo goed in ons totaalpakket." Trelleborg wil haar verkoop activiteiten in Europa uitbrei den door het opzetten van een keten van handelsonderne mingen. Voor Nederland past Cleton en Meijer uitstekend in dat beleid, gezien haar positie in de markt. Vlaardingen The Promotions hebben zakelijk manager Rob van der Palm aan de kant gezet De cheergirls, woens- dagavond nog actief tijdens de basket balwedstrijd Nederland-Hongarije, be sloten na een groot aantal conflicten de samenwerking te verbreken, Enny Putters, die met haar danschool Body Heat in Vlaardingen het initiatief voor The Promotions heeft genomen en later ook financieel werd bijgestaan door Van der Palm, is door de hele affaire m de lappenmand geraakt. „De meisjes gaan nu zelfstandig verder", aldus Enny Put ters. „Ik heb verder afstand van de zaak genomen. Ik kon het emotioneel niet meer aan. Er zijn de laatste weken zoveel nare dingen voorgevallen, dat ik er voor lopig niets meer mee te maken wil heb ben." Enny Putters dacht op de loonlijst van noD van der i-'alm te staan. Dat bleek niet het geval. „Ik ben dus in de maling geno men. Van de dokter moest ik de ziektewet in, maar er zijn nooit sociale lasten afge dragen. Ik ben nu aangewezen op de bij stand." The Promotïon-girls gingen in september enthousiast van start. De toen uit achttien meisjes bestaande groep moest uitgroeien tot enkele honderden. De Promotions kunnen worden ingehuurd door bedrijven en instellingen voor promotie-activiteiten. De meisjes waren ondeimeer actief bij Feyenoord-FC Haarlem en de Veronica- strandcross. „Bijna was het optreden voor Veronica nog de mist in gegaan Van der Palm bleef maar zeuren bij Veronica en toen wilden ze van niets meer weien. Ge lukkig heb ik de zaak nog kunnen red den, maar met Van der Palm wilden ze niets meer te maken hebben. Wij nu ook met meer. We hebben on2e maag vol van alle mooie verhalen van hem." Toeloop In de afgelopen maanden hebben honder den meisjes uit de Randstad zich aange meld om te kunnen werken bij de Promo tions, „De toeloop was werkelijk ongeloof lijk", vertelt Enny Putters. „Van alles werd beloofd, maar het kon gewoon niet worden waargemaakt. Er werd gezegd dat de meisjes veel geld zouden gaan verdie nen. maar dat kon gewoon niet. Het was allemaal veel te mooi om waar te zijn." De dansgroep is nog met helemaal ter zie le. Een ander meisje heeft nu de leiding. De groep is wel danig uitgedund. „We moeten weer helemaéu opnieuw begin nen", zo kijkt Enny Putters voorzichtig vooruit. „Voor mij is het allemaal teveel geweest. Ik wil eerst tot rust komen, dan zien we wel weer verder." Rob van der Palm was niet bereikbaar voor commentaar. Waterweg Noord De politiekorpsen van de drie Waterwegsteden mogen volgend jaar uit breiden. Schiedam, krijgt er 10 agenten bij, Vlaardingen 13,3 en Maassluis 3. De veranderingen in de sterk- tesamenstelling bij de gemeen tepolitie zijn een gevolg van door het ministerie van bin nenlandse zaken herziene richtlijnen. Werd er in het verleden uitsluitend naar het aantal inwoners en de infra structuur gekeken; nu houdt men ook met andere zaken re kening. Zo spelen woonbezet- ting, specifieke lokale omstan digheden, gescheiden woon kernen en het aantal buiten landers een rol. De Schiedamse politie mag uitbreiden met tien tot 147 agenten. Hoofdinspecteur Van Hof is Verre van ontevreden' over de uitbreiding, die per l oktober 1985 ingaat. Vorig jaar luidde de Schiedamse politie nog de noodklok. Vanwege het teruglopende inwonertal was het Schiedamse korps gedwon gen tot een inkrimping van 145 agenten in 1977 tot 126 in 1986. Door de veranderde richtlijnen mag het korps nu dus weer uitbreiden. De Schie damse politic, die twee dagen geleden werd ingelicht door het ministerie, weel nog niet op welke plaatsen de extra agenten zullen worden inge zet. Door de toegestane uitbreiding met 13,3 agenten komt de sterkte van het Vlaardingse korps op 157,3. Hoofdinspec teur Bierling zegt dat de agen ten vooral op straat zullen worden ingezet. „Daar waar het meeste werk ligt", aldus de woordvoerder van de Vlaar dingse politie. Maassluis mag zijn politie uil breiden met drie agenten, waardoor de korpssterkte op 58 komt. Gouda De negenjarige Lise lotte Bot uit Vlaaraingen ver liet gistermiddag het Goudse museum het Caiharina Gast huis met de eerste prijs van de lustrum wedstrijd van de fede ratie van musea in Zuid-Hol land. Die federatie vierde haar lustrum met een receptie. Liselotte kreeg haar prijs uit handen van gedeputeerde drs. Ineke Gunther (culturele za ken). Voor de wedstrijd waren kinderen lussen 6 on 12 jaar uitgenodigd om een werkstuk te maken naar aanleiding van een museumbe2oek. Aart die oproep gaven slechts vier kin deren gehoor. Pas nadat het Goudse museum nog enkele scholen had benaderd steeg het aantal deelnemers tot der tig. Van de werkstukken is een expositie ingericht in het Catharma Gasthuis. Rotterdam Een 27-jange Vlaar dinger is met ernstig schedelletsel in het Dijkzigt- ziekenhuis opgenomen, nadat hij gisteravond met zijn brom fiets tegen een geparkeerde vrachtwagen is gereden. Het ongeluk gebeurde op de Schiedamseweg ter hoogte van De Rank. De Vlaardinger heeft vermoedelijk de gepar keerde vrachtwagen te laat opgemerkt. Aanvankelijk werd hij naar het Schieiand- ziekenhuis gebracht, maar vanwege de ernstige verwon dingen is hij later overge bracht naar de afdeling inten sive care van het Rotterdamse ziekenhuis. Schiedam _De Schiedamse Gemeenschap tekent toch be roep aan bij de Raad van State tegen het beslui! van de Schie damse gemeenteraad, om de subsidiëring van de SG te be ëindigen. bG-directeur Ruud Pillard spree iet van oen una niem besluit om in beroep te gaan, wat opmerkelijk is om dat begin deze week nog ie mand uit hét SG-circuit zei dat er 'dissidenten' tegen de be roepsmogelijkheid waren. Kennelijk heeft de vergade ring achter gesloten deuren overtuigende argumenten op geleverd. Schiedam Het comité Schie dam Zingt, dat eerder deze week aankondigde zichzelf wegens financiële problemen op te heffen, krijgt een opvol ger. De volkskerstzang gaat dit jaar dan ook gewoon door. De Raad van Kerken oordeel de dat het verdwijnen van de traditionele zangbijeenkomst in de Grote Kerk een verar ming voor Schiedam zou bete kenen. Het convent van pasto res heeft er voor gezorgd dat het al dertien jaar lang popu laire gebeuren behouden blijft. De kerstzang, die dit keer op 14 december uur wordt gehou den. zal door de kerken wor den gefinancierd. Het is de bedoeling dat de acti viteiten van Schiedam Zmgt volgend jaar volledig worden overgenomen. Schiedam Binnen twee we ken hoopt de Openbare Nuts bedrijven Schiedam (ONS) de bekende Koemarktklok weer te plaatsen. Omwonenden van de Koemarkt hadden ONS de laatste tijd herhaaldelijk ge beld om te vragen waar de klok toch bleef. De bekende klok is maanden in reparatie geweest, maar binnen twee k drie weken komt het ding weer op zijn plaats, „Kunnen die bewoners van de Koemarkt weer zien hoe laat het is als ze wakker worden", aldus een gemeente- voorlichter.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1