WATERWEG Inspraak op de helling: stadsvernieuwers woest 'Laat dat wijffie maar Passage blijven doen' IACHTERGR0ND ALSTUBLIEFT GRAAG «BAANT' HMD SPORT 211 Marga Wiltschut bevrijdt Harga Defensie SVV een Bridgev ereniging 'j viert jubileum Evaluatie onvolledig en eenzijdig' PTT nu ook in Woud hoek Winkeliers van 'geklier' ambtenaren af Proef met papierbakken In de Teerstoot spat het schuim van de glazen dat hij gaan kan. Boem? Dal - -- j'""-Ad i* Geslaagde karateka's Recreatieloop AY Waterweg Roeters negen duels aan de kant SPORTAGENDA Vlaardingen De wijkbewonersgroep Oost en het "wijkoverleg1 Centrum hebben in een gezamenlijke brief hun ongenoegen geuit over de veranderingen, die het college wil doorvoeren in de inspraak. Ook de projectgroepen van Oostwijk en Centrum heb ben zo'n brief gestuurd, maar dan aan het college zelf. De betrokkenen in de stadsvernieuwing heke len vooral het feit, niet betrokken te zijn bij de eva luatie van de inspraakprocedures die tot nu toe ge houden zijn. Donderdag krijgt de raadscom missie voor inspraak en medi abeleid het voorstel, dat het college heeft geformuleerd, ter bespreking. De algemene in spraakverordening zou hier en daar flink veranderd moeten v/orden, waarbij als belangrijk argument wordt genoemd het beperken van de tijd die in spraakprocedures in beslag ne men en het voorkomen van frustraties bij insprekers. In de toekomst zou bijvoorbeeld niet meer in een zogenaamd extern vooroverleg moeten worden gesproken over de manier, 'waarop de inspraakprocedure zal worden gehouden. Ook zullen niet meer alle projecten, waarop tot nu toe inspraak moest worden verleend, daar voor in aanmerking hoeven komen, aldus het college. „Als de manier waarop het college nu de evaluatie van de algemene inspraakverorde ning afhandelt model staat voor de inspraakprocedures in de toekomst, belooft dat wei nig goeds", schrijven de bewo- nersgroepen. Die evaluatie wordt door de bewoners 'zeer onvolledig en eenzijdig' ge noemd. Vooral het feit dat op grond van die in hun ogen slechte procedure vergaande wijzigingen worden voorge steld wordt door de groepen afgekeurd. „De inspraak, die nu een recht is. dreigt te ver worden tot een activiteit die afhankelijk is van de bereid heid van het college." Eenzijdig De projectgroepen voor de stadsvernieuwing in het Cen trum en de Oostwijk hebben aan het college laten weten, dat ze de evaluatie die op het stadhuis is gemaakt een 'een zijdige interpretatie van vijf jaar werken met de AIV' vin den. „Nog afgezien dat een dergelijke benadering nooit de pretentie mag hebben van een serieuze evaluatie, hebben wij de indruk dat de aanleiding tot deze bijstelling enkele projec ten zijn (VCP, Markt/Maass- luissedijk) waar procedures niet vlekkeloos zijn verlopen", schrijven de projectgroepen onder andere. Ze menen dat bij de inspraak die tot nu toe binnen via projectgroepen is verleend geen enkel probleem is voorgekomen. Alle plannen voor woningbouw en woon omgeving die via zo'n project groep werden gemaakt zijn van hoge kwaliteit en werden altijd binnen een jaar tot stand gebracht. De projectgroepc.1 willen graag weten waarom het college hen buiten spel heeft gehouden bij een zaak die hen zeer ter harte gaat en waarover zij 'zeker iets zin nigs' te zeggen hebben. Alleen theorie In het derde stadsvernieu wingsgebied in Vlaardingen, in de VOP, maakt men zich niet zo druk over de inspraak evaluatie. Lid van de bewo- nersgroep Joost Kuhne; „Het veranderen van zo'n inspraak regeling is toch alleen maar theorie. Die regeling wordt m de praktijk toch al bij het min ste geringste aan de kant ge schoven. Als Goudriaan mor gen iets in 2ijn kop krijgt, doet hij het toch op zijn eigen hout je buiten de projectgroep om. Zo'n regeling zegt ons dus niet zoveel." In de VOP heeft men tot nu toe daarom nog niet ge reageerd op de veranderingen, die er in de inspraakverorde ning zitten aan te komen, en volgens Kuhne is men ook niet van plan dat alsnog te gaan doen. „Je zou het natuur lijk kunnen aangrijpen om het anti-democratische gedoe weer eens aan de kaak te kunnen stellen, maar dat doen we lie ver aan de hand van concrete zaken uit de praktijk." Schiedam De super markt 4=6 in het nieuwe winkelcentrum van Woudhoek zal vanaf van daag een postagentschap huisvesten. Ter gelegen heid van de opening kent de PTT twee weken lang premies van 7,50 toe aan personen, die er nieuwe postspaarrekeningen bepaalde spaarvormen openen. Tweehonderd winkeliers mogen waren buiten uitstallen, volgend jaar kunnen te dat met een sticker kenbaar maken. Vlaardingen De Vlaarding- se winkeliers die hun negotie op het trottoir uitstallen zijn vanaf volgend jaar verlost van wat een woordvoerder op het stadhuis noemt, 'het geklier van controlerende ambtena- ren'. T> - De gemeente heeft een sticker uitgegeven, waarmee een middenstander kenbaar kan maken dat hij de benodig de ontheffing heeft. Dan wordt hij niet meer lastig ge vallen. De controle op ontheffingen wordt door de sticker een stuk eenvoudiger. Iedereen kan in één oogopslag zien of de waren en reclameborden op straat daar wel of niet mogen staan. Weliswaar zijn winkeliers niet verplicht om de sticker te ge bruiken, maar ze voorkomen er voor zichzelf een hoop na righeid mee en waarom zou den ze het dan niet doen, rede neert ambtenaar E. J. Nevens. De winkeliers die een onthef fing hebben krijgen elk jaar een andere sticker, om de con trole zo efficient mogelijk te maken. Op dit moment mogen ongeveer tweehonderd winke liers hun waren buiten uitstal len. Die krijgen de sticker in december automatisch toege stuurd. Schiedam In Schiedam worden bij wijze van proef op vijf plaatsen groene afvalbak ken geplaatst. De bakken zijn speciaal bedoeld voor het de poneren van oud papier, dat anders tussen het huisvuil te recht zou komen. De papier bakken komen te staan bij het Hof van Spaland. Lorentzïaan, RembrandUaan, Laan^van Bo- l'es en het Dr. Wibautplein. Het gemeentebestuur hoopt met het initiatief te bereiken dat per jaar zo'n 1.000 ton pa pier niet met het huisvuil naar het Drentse Wijster verdwijnt. Jaarlijks voert Schiedam rond 18.000 ton huisvuil naar die plaats af. Ondanks de inspanningen van vele vrijwillige oud-papierop haaldiensten bestaat nog steeds zo'n 20 procent van die berg vuil uit papier. Uit een onderzoek is gebleken dat bepaalde delen van Schie dam nog niet door ophaaldien sten worden bediend. Gevoegd bij de hoge oud-papierprijzen is er volgens het gemeentebe stuur alle reden tot het plaat sen van de bakken. T i m j-_£ i i i i aterbestuur te horen kreeg was weer zo n vuist. Grap Schiedam Tegenwoordig wil er wel eens een artiest boos met zijn vuist op ch' bar hengsten, als hij een pilsje drinkt in de Teerstoof. De voorstelling zit er dan op en de traditie leert: 't is altijd ge zellig naborrelen met de Hol- mers. Henk, de beheerder van de Teerstoof, zijn vrouw Bep, en ook de tweede generatie van het gezin, zijn geliefd in kringen van kleinkunste naars en bij de Schiedam mers. Pas hevestigde PvdA- raadslid Lou van der Stel dat het wel eens half zeven 's ochtends wordt, Goejemor- gen. Maar de laatste tijd knalt die vuist tussen de schuimige kragen. De artiest toont dan tekenen van verontwaardi ging nee, niet om Henk Holmer en aanhang, maar om wat er mis gegaan is in de organisatie. Anekdote: er was een keer een theateragent met klach ten over de publiciteit in Schiedam en omgeving, 'Hij kreeg van Passage-directrice Connie Eggink schriftelijk uitgelegd wat publiciteit is. Geachte dame, heeft die man gedacht, dat weet ik ook wel, dat is mijn vak. In een dergelijke toonzetting benaderd te worden, dat is de kleinkunstenaars vreemd «r» als zij dus in het bij hen zeer geliefde theater aan de Nieuwstraat hun vuist slaan, is dat vanwege Passage, meer expliciet: vanwege directrice Eggink. Kennelijk botert het niet. Terwijl het zo gladjes leek te stuur laten doorschemeren „Laat dat wijffie maar Passa ge blijven doen," heeft hij ir een vergadering duidelijk ge maakt. Op 1 januari 1986 zou de fu sie daadwerkelijk beslag moeten krijgen. Er zijn af spraken gemaakt. Passage laat bijvoorbeeld de Teerstoof door Kor Kegef verlopen. De Schiedamse po litieke partijen hadden ooit de intentie om de twee thea ters samen te voegen, maar nu met de samenwerking al een jaar geexperïmenteerd wordt, signaleren de insiders wat fricties. Gaat nu de fusie niet door? Als het aan Teer stoof-beheerder Henk Hol mer ligt, die behalve dat hij het hele gebouw runt ook nog eens bedrijfsleider is van het zoldertheater, nee, dan gaat het inderdaad niet door. Dan blijft Connie Eggink ge woon Passage doen en blijft de Teerstoof onafhankelijk. Want meer dan Passage kan zij niet aan, heeft hij in een brief aan het Teerstoof-be- met rust in zoverre, dat men niet probeert eikaars arties ten af te troggelen. Maar de praktijk: cabaret Purper ver huist van de Teerstoof naar Passage. En Youp van 't Hek verhuist van de Teerstoof naar Passage. Lenen, betalen. Lenen, betalen. Betalen? Wat verhuist van Passage naar de Teerstoof? De ontslagen. Want in Passa ge zijn die achter de rug, na vergeefs verzet van het toen malig personeel, maar in de Teerstoof was het vorige week beheerder Henk Hol mer, die wegens zijn kritiek op de gang van zaken, jaren lange trouwe dienst ten ^pijt, van zijn eigen Teerstoof~ihe- Een jaar terug spatte het schuim nog met van de gla zen. Maar het was al wat la ter op een willekeurige avond, dat iemand uit het po litieke circuit rond wethou der Posthoorn wist te mel den, dat de bezuinigingen aog wel eens het Zolderthea- ter in de Teerstoof zouden raken. Een grap? In ieder geval krijgt ook Teerstoof-beheerder Henk Holmer het te horen. Post hoorn zelf zal later ontken nen, dat hij het voornemen heeft om Schiedams beminde theatertje onderuit te willen halen, maar het wantrouwen is geboren. Sinds die tijd is Holmer op zijn hoede en no teert hij in zijn geheugen ij verig de mispunten. Dat levert een waslijst op, zo als het Teerstoof-bestuur merkt. Maar het bestuur be staat uit mensen, die het theater al jaren als hobby hebben en van wie een aan tal eens aan wat anders toe is. Nou, stap dan op, adviseert bestuurslid Gijs Konings. Nee, het moet anders. Het be stuur wil fuseren, want dan kan de Teerstoof frank en vrij aan Passage gegeven worden en kunnen de ver moeide bestuurders met een gerust geweten naar huis en haard. Holmer tegen de fu sie? Pech gehad, fusie moet, Holmer eruit. Zijn medestan ders, die in de binnenstad af fiches hebbep opgehangen met de tekst 'Henk moet blij ven', verdragen die vorm van pragmatiek niet zo goed. U heelt best nog wel een vriend(m), een goede kennis of een familielid, die ome krant nog niei leest. Laai ons even weien bij wie we deze krant kunnen laten bezorgen. Voor de moeite wacht u een beloning: i i I I &dres I pOSU;ale."' I sïr00"1"^ "meer O 0 Moeite he'aiv.; een schitterend, zilverkleurig broodmandje een sieraad voor uw tafel. (diam. 23 cm., hoog 5 cm.) I Adr»s. I Pos":ade'.. I W<*>nphau. r«'«btt, I S'ÜÜJ-Cfe. VJsT I I I I I I I I I I Godfather In theater de Schuurkerk in Maas sluis wordt donderdag de film The Godfather van Francis Coppola ver toond De film over het wel en wee van een maffia-baas (Marlon Brando) is gemaakt naar hei gelijknamige boek van Mano Puzo. Aanvang 14 en 20 30 uur. Lunchconcert Aad Zoutendijk geeft donderdag we derom een lunchconcert in de Grote Kerk van Vlaardingen. Tussen kwart voor en kwart over een speelt hij werken van Bach, Lasceux, Babou en Van de Kerckhovcn. Filmclub De Schiedamse filmclub presenteert vrijdag de film 'Fanny en Alexander van Ingmar Bergman De film speelt m het begin van deze eeuw en ver telt de geschiedenis van de rijke fa- milie Ekdahl De film begint om ne gen uur m de Teerstoof (Nieuwstraat 12) ADVERTEREN DOETVERKOPEN! RW Rotterdams Nieuwsblad woensdag 28 november 1984 Hoogvliet Het experiment van Dick Buitelaar liep tegen Meeuwenplaat falikant ver keerd uit. SVV won weliswaar van de goedwillende vierdek lasser (8-5), maar de vijf tegen treffers bezorgden de oefen- meester spontaan een een fiks aantal nieuwe rimpeltjes. Bui telaar had gekozen voor een defensie zonder laatste man, schoof aldus de resterende drie verdedigers (Mark Wotte, Henk Saiari en Jeffrey Oost) een grotere verantwoording in hun schoenen, die zij duidelijk niet aankonden. „Je mag toch verwachten", mopperde Buitelaar, „dat wij individueel meer in onze mars hebben dan een vierdeklasser. Het enige, dat ze achterin moesten doen, was de positie dekken. Noem ze maar op, Wotte, Oost, Saiari, ze gingen allemaal in de fout. Bovendien hebben we na rust zo dom aangevallen, dat zij daardoor konden scoren. Neem die vijf de goal. In plaats van af te .schuiven, schiet Van Hattem op doel, de bal wordt geblok keerd, zij komen er uit. een lage trekbal en hup, doel punt". Het is dus niet aan te nemen, dat Buitelaar zondag in en te gen Eindhoven een dergelijke tactiek toepast. „Toch", meen de de veel geplaagde oefen door Donald Bax meester, die gisteren niet de beschikking had over Leen Warnaar (de hechtingen zijn inmiddels uit z'n enkel, maar hij twijfelt er zelf aan of hij zondag speelklaar is, DB), Chris Treling (lies) en Rob Koevermans (militaire dienst), „zal het die richting op gaan. We moeten die twee spitsen van Eindhoven gewoon vast zetten". Tegen Meeuwenplaat nam Pe ter den Haan drie treffers vopr zijn rekening. Bij twee daar.- van liet hij zijn specialiteit zien: weggestuurd in de diepte door René van Delft, toonde hij op pure snelheid zich een koele afmaker. De overige treffers kwamen op naam van Jan Konemann (2x). Van Delft, Jan Mulder (ditmaal liij- ker middenvelder) en Wim Bouman, Meeuwenplaatjs smaakmaker die in eigen doel schoot. Voor de thuisclub doel puntten Bouman (2x), Cor Horsten, Jan Snek (strafschop, Wotte vloerde BoumanA John de Jongh. Opstelling SVVT Dirven, Wolte. (Van Hatlem), Salafi. Oost, Van Kapel, Neeskens, Va"n Delft, Mulder, Könemonn (Van AL- ptien), Van Velzen en Oen Haan. - Rotterdam Harga en Oranje Nassau hebben zich gisteravond geplaatst voor de derde ronde van de korf balbeker. De Schiedamse derdeklasser liet in de sport hal Hoogvliet Bolnes met 1(MS achter zich na een 7-4 voorsprong bij rust, terwijl het Vlaardingsc Oranje Nas sau in Ommoord het zwakke Reeuwijk met 16-8 om de oren sloeg (rust 8-5). Harga moest Bolnes tot 3-3 naast zich dulden. Koos van Leeuwen opende uit een straf- worp de score, waarna Regina van der Toom en Pauline Meijer de Schiedammers naar 3-1 tilden. Harga ging met een comfortabele 7-4 voorsprong de rust in dank zij treffers van René de Goede (2x), Koos van Leeuwen (strafworp) en Ed Pak. In de tweede akte was het heel even zweten geblazen voor Freek Veer c.s. Bolnes nader de tot 7-6, waarna Marga Wilt schut op fraaie wijze de bevrij dende achtste treffer produ ceerde. Bolnes was hierdoor zo aangeslagen, dat René de Goe de (strafworp) en Regina van der Toorn de eindstand op 10-» 6 bepaalden. Oranje Nassau Oranje Nassau hoopt m de derde ronde op een aanspre kende opponent. De Vlaor- dingse tweedeklasser voldeed door de zwakte van het in de afdeling uitkomende Reeuwijk niet aan de opdrachten {probe ren door te steunen) van trai ner Maarten Goettsch. Nassau speelde nu iets te zelfzuchtig en dat bood Reeuwijk de gele genheid lang bij te blijven. Halverwege bedroeg de stand slechts 8-5 en was Reeuwijk tot 5-4 een vrijwel volwaardi ge tegenstander geweest. In de tweede rondgang ging het be duidend beter met de Vlaar- dïngse tweedeklassr, die in een ruk uitliep naar 11-5. Goettsch liet Diana Bezemer en Kees van der Kooy nog opdraven voor Coby van Keulen en Leo van der Bie, alvorens het eind signaal klonk bij 16-8. De doelpunten van Nassau werden gemaakt door Henk Schiedam De karatevereni- ging De Rijzende Zon heeft vijftien gediplomeerde karaie- ka's afgeleverd. Aan deze cur sus. die onder leiding stond van een examinator van de Nederlandse Karate Bond, de den namens de Schiedamse club 37 leden mee, van wie er vijftien met succes opgingen voor het examen. De geslaagden zijn: 9e kyu: Alexander Goor; 8e kyu: Jack Lookermans, Bunyamin Oijal, Ismael Yumusak; 7e kyu: Ahat Karakaya, Omer Ozgören, Ra- sim Turban; 6e kyu: Yahya Demir. Memïs Ekinci, Murat Kilic, Michel Meulstee; 5e kyu: Robert Schell, Nel de Wit; 4e kyu: Willem Peeters en 3e kyu: Ynke Ooykaas. Maassluis De atletiekvere niging Waterweg houdt zon dag een grote recreatieloop. De te lopen afstanden zijn 1.300 meter (11 uur). 4 (11.30 uur), 10 (11.25 uur) en 15 kilometer (11.25 uur). Vanaf 's ochtends tien uur kan worden inge schreven in de kantine van de handbalvereniging Unitas in het Wipperspark, waar tevens start en finish van de loop zijn. Het inschrijfgeld is bepaald op 3,50 gulden voor de jeugd tot en mei dertien jaar, ouderen moeten een gulden meer op tafel leggen. Naves (4x). Rolf Pieck en Ton Sluimer (3v), Antoinette Ka mermans (2x). Leo van der Bie, Lenneke Stoevelaar. Coby van Keulen en Antoinette Vermeij (elk lx). Pauline Meijer (6j schiet Harga tegen Bolnes naar een 3-1 voor sprong. Schiedam Op uitbundige wijze heeft brigdevereniging. Schiedam'59 het feit herdacht, dat 25 jaar geleden voor de- eerste keer in clubverband de kaarten werden geschud. In" café-restaurant Engels in Rotterdam werd de hele dag eert- feestelijke drive gespeeld, die slechts werd onderbroken! door een overdadige lunch. Na afloop van het wedstrfjdge-; deelte volgden de prijsuitreiking en enkele toespraken, j - Op woensdag 9 december 1959 werd in zaai vier van het wijkcentrum Nteuwland de bridgeveremging opgericht door mevrouw Van Houwelin- gen, Stoffel en Joop van Hou- welingen, Theo en Nol Eroe- ren, Sjaak van Geideren en de heren Crama, Popma, Van de Klink, Paap en Kalkman. Na enkele omzwervingen bin nen Schiedam streken de brid gers uiteindelijk neer in de bo venzaal van sporthal Margriet, waar nu iedere maandagavond ruim honderd leden het edele kaartspel, dat door de AVRO tv-cursus op du moment extra in de belangstelling staat, be oefenen. De jubileumcommissie be staande uit Ria Wever, Wiin Schoon made. Piet Schueferc Theo Kemmer en Nico Burger- kan in alle opzichten terugkijk ken op een geslaagde dag. Na zes ronden met in totaal 24 spel-" len kwam de volgende uitslag uil da computer rollen: 1. echtpaar Ante*- (64.58%), 2. echtpaar Stellentj (64.33%3. Mevr. Juflermans, Mevr. De Kok (62.87%»), 4. de heren Van tfe' Slik. Smits (62.75%), 5. Mevr. Vairi der Werf, de heer De Geus (61.50%), 6. de heren Van Gelderen, Smit (59.21%), 7. echtpaar Konings, (58.67%), B. heren Fokkelman. Mey er (57.75%), 9- de heren Crama, Jan- se (57.54%), 1D- Mevr. Coenradie, Mevr, Lely (55.71%). Spelers uit de A-lijn speelden met een handicap; van vier punten, speler» uit de B-fijh' speelden zonder handicap, terwijl, spelers uit de C-lijn een bonus van^ vier punten kregen. Schiedam GTB gaat dc tweede helft van de competitie'- met een danig verzwakt elftal in. Werden eerder Rob Bej- ning en Rob van Dalen voor respectievelijk dertien en acht,, maanden uitgesloten na hun wangedrag in de wedstrijd te-c gen DOS?32, nu is ook Rob Roeters van de Schiedamse afue-r- lings eersteklasser voor negen duels geschorst. ïn de semi:„ derby, enkele weken geleden, tegen de Vlaardingse koplo-, per Cl ON werd Roeters uit het veld gestuurd wegens heri trappen van. een tegenstander met letsel tot gevolg. - WOENSDAG 28 NOVEMBER Biljarten: C3-klasse: De Biere lierDe Witte Raaf A; C5-klas- se: 19.3D Avanti A—De Cock pit; B-klasse driebanden: 19.30 Apollo'75De Molenwiek, 19.30 Voorronde tweede klas se driebanden in Corr en Dick te Schiedam (poule 2); 19.30 Voorronde tweede klasse drie banden in De Cockpit te Vlaar dingen (poule 3), 19.30 Voor wedstrijden Kroon-bokaal te De Oude Markt te Vlaardingen (poule 2), 19.30 Voorwedstrij den Tulip Holland-bokaal in Corry en Dick te Schiedam (poule 2), 19.30 Voorwedstrij-- den Heto-bokaal in De Cockpit te -Vlaardingen (poule 2); Zaal voetbal: Westwïjkhal: 21.50, HVO—RKWIK; Zaalkorfbal: 20.00 DDI—Bernisse. j DONDERDAG 29 NOVEMBER Tafeltennis: 20.00 Smashing SMaa- landThurlecte 4 (h); Volleybal: 20.15 Alcazar 2-Sunl.ghf <h). Zealvoelbak-- Sehiebroek: 22.00 Leomdas—vfu (d) Voetbal: 20.00 Discusste-avondw SSV in clubgebouw Schiedam op- sportpark Harga; Biljarten: 19.3» Voorwedstrijden Kroon-bokaal in Ur Kroon te Vlaardingen (poule 3),,19 30# Voorwedstrijden Tulip Holland-Doka»! ir> De Kroon le Vlaardingen (poule 3). 19 30 Voorwedstrijden Heto-bokaal "j cale Van der Valk te Vlaarangt^ (poule 3)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2