'Blij dat de Lange Haven nooit dicht gegooid is' Schiedam leidt auto's naar parkeerplaats B en W gaan winkelen in Groenelaan 0 I M Extra geld voor kunst Veilingnieuws op kabelnet VLAARMNGS DAGBLAD SGHIEDANISCHE GODRANT NIEUWE WATERWEG COURANT besluit over bebouwing Goudkust Cadeautip! Betaald parkeren -- '86 Twee keer 'n eerste paal Inbreker steekt kleed in brand Leerlingen starten onderneming GASPRIJS OMHOOG Modelvliegers 'hobbelen de goede kant op' Verkeerszuil ondersteboven Haas oorzaak aanrijding Inbraak Betere ontvangst Westduitse zenders WATERWEG DINSDAG 4 DECEMBER 1984 Vlaardingen De Vlaarding- se gemeenteraad neemt deze week nog geen besluit over herziening van het structuur plan om de bouw van drie flatgebouwen langs de Vlaar- dingse Vaart mogelijk te ma ken. De raadsagenda is al overvol en daarom is het plan afgevoerd. De bewoners van de Goudkust zijn fel tegen de plannen van de gemeente. Zij willen geen aantasting van de groenstrook. De gemeente vindt dat de drie flatgebouwen zonder noe menswaardige problemen kunnen worden gebouwd. Het college kan op felle oppositie rekenen van met name het CDA. Vooral Chris van Roon, zelf bewoner van de Goud kust, is zeer tegen de plannen van wethouder Goudrfaan. Tijdens de informatie-avond, die onlangs werd gehouden, werd echter duidelijk dat de fracties van de VVD en de PvdA weinig moeite met het voorstel hebben. Het voorstel wordt nu besproken in de raadsvergadering van 9 janua ri. Gaat de raad akkoord, dan moet het bestemmingsplan Worden gewijzigd. De bewo ners hebben al laten doorsche meren in beroep te zullen gaan. Het voorstel is van de agenda afgevoerd op verzoek van de raadscommissie algemene za ken. De commissieleden wil den de agenda voor de raads vergadering van donderdag ontlasten. Het voorstel tot uit breiding van De Loper wordt wel deze week behandeld. Schiedam Als de Lange Haven ooit gedempt was, zou Schie dam geen parkeerproblemen hebben, denkt wethouder Chris Zijdeveld. „In het noorden van het land is het op grote schaal gebeurd dat gemeenten een centraal liggende gracht dichtgooiden om par keerruimte te winnen, maar ik ben blij dat dat in Schiedam nooit gebeurd is," aldus Zijdeveld. Wethouder Zijdeveld doet het nieuwe verkeerscir culatieplan uit de doeken. De donkere vlekken op de te kening achter hem tonen 707 parkeerplaatsen. Hij zei dat gisteren in verband met zijn plannen om een parkeerroute in de Schiedamse binnen stad te ontwikkelen. Daardoor zal wellicht de Westvest wat drukker worden, evenals de Lange Kerkstraat. „Maar je hebt nu eenmaal uit te gaan van een historisch gegeven. Een nieuwe stad zou je tenslotte an ders bouwen", aldus de wethouder. Vooral op vrijdag (marktdag) kan de situatie problemen geven in de Lange Kerkstraat. Zij develd gaf gisteren toe. dat de weekmarkt ach teraf gezien beter niet naar de Lange Kerk straat verplaatst had kunnen worden. Zoals hij er nu tegenaan kijkt, zou hij het liefst de marktkraampjes willen 'aantakken' op de Hoogstraat, waardoor de loop er weer in komt op het Broersveld. Zijdeveld ontkent dat zijn verkeerscirculatie plan de mensen dwingt om de tram te nemen en de auto thuis te laten. Hij herinnert de Schiedamse winkeliers aan de afspraak om in Schiedam pas betaald parkeren te gaan invoe ren, als de tram naar Schiedam-Noord rijdt. Zij develd hoort al van ambtenaren in het stads kantoor, dat zijmogelijk met het oog op be taald parkeren op het Stadserf in de toekomst hun auto niet zullen vervangen. De wethou der is daar niet ongelukkig mee. Parkeergarages zullen in Schiedam niet ge bouwd hoeven te worden, in ieder geval geen etages hoge garages. Wel zou, bij het bebouwen van het Emmaplein, aan parkeerruimte in de kelder of op het dak kunnen worden gedacht. Schiedam Op enkele parkeerterrei nen in Schiedam-Centrum komen begin 1986 parkeermeters te staan, maar op welke: dat hangt van het gedrag van de automobilisten af. De gemeente gaat proberen dat gedrag te beïnvloeden. Met andere woorden, de ge meente wil voorkomen dat het Emmaplein overbelast is, ter wijl honderd meter verderop het Stadserf tussen het Prove niershuis en het stadskantoor nagenoeg leeg is. „Want dat gebeurt," aldus wethouder Zij develd. „En dat komt, omdat niet ie dereen de weg weet in het centrum. Het gekke doet zich Schiedam Burgemeester en wethouders van-Schiedam zul len hun vaste vergaderdag, dinsdag, volgende week gaan benutten voor een bezoekje aan Schiedam-Zuid. Sinds B en W een paar jaar geleden besloten aan elke wijk een werkbezoek te brengen, zijn Schiedam-Qost, Nieuwland en Groenoord en Kethel aan de beurt geweest en deze keer be zichtigt 'het dagelijks stadsbe stuur de Gorzen en omgeving. Een gevöelig punt zoals de Sommelsdijksestraat staat niet op het programma, wel allerlei andere plekken waarvan B en W de ontwikkelingen willen bijhouden. Het werkbezoek neemt een aanvang bij de pro vinciale bibliotheekcentrale aan de Westfrankelandsedijk, waar tegenwoordig Europa's grootste computerbestand aan boeken staat. Vervolgens gaan Ben W naar de buren: de zuurstof fabriek Hoek-Loos. Men bezoekt daar na een nieuwe bejaardenwo- ning aan de Oude Maasstraat en met een boot van de haven dienst gaat men vanaf de Wil- helminahaven naar de Buiten- sluis. Dat is een kort vaartoch tje. maar men wil de wijk ver tegenwoordigers niet te lang laten wachten: met hen zal de lunch plaatsvinden in Crama's restaurant De Klok. Na het eten bezoekt het colle ge de Heilig Hartkerk, aanslui tend het projectbureau stads vernieuwing aan de Lelie straat en van daaruit gaan burgemeester Scheeres en de vier wethouders winkelen in de Groenelaan. De midden stand is benieuwd wat zij zul len kopen. Het leek B en W een aardig idee om het werk bezoek zo rond half vijf te be ëindigen bij distilleerderij No- let. Binnen twee maanden wordt een be wegwijzering ingevoerd, waardoor auto rijders sneller een parkeerplek moeten kunnen vinden en dan nog wel op zo'n manier dat er een evenwichtige be zetting ontstaat. voor dat er meer dan voldoen de capaciteit is om alle auto's te herbergen, maar datje tege lijk veel klachten hoort over volle parkeerterreinen. Daar willen wij nu wat aan doen", kondigde de wethouder giste ren aan. Als ondanks de invoering van een parkeerroute blijkt dat het Emmaplein te vol blijft, terwijl bijvoorbeeld het oude Vrom- terrein nog genoeg auto's kan herbergen, dan vinden Zijde veld en verkeersambtenaar Hans van der Vlist hel Emma plein de meest geschikte plek om betaald parkeren in te voe ren.. „Dan reguleert het par- keeraanbod -zichzelf," zeiden zij gistermiddag. Maar evengoed lijkt het moge lijk dat in '86 op het Stadserf o! op het Vrom-terrein aan de Buitenhavenweg betaald parr keren wordt ingevoerd: dat hangt er dus van af, waar hei het drukst wordt. Als iedereen zich houdt aan de bewegwijze ring en de volle parkeerplaat sen voorbijrijdt, garandeert Zijdeveld een soepele ver keersstroom en een snellere stallingsmogelijkheid voor de wagen. Maasland In het uitbrei dingsplan Commandeurspoi- der in Maasland wordt in acht dagen tijd tweemaal een offi ciële eerste paal geslagen. Be eerste betreft een complex van tien vrije-sectorwoningen. De tweede eerste paai is voor een wat groter bouwplan met vijf tien premie-A- en vijf premie- B-woningen. De vrije-sectorwoningen gaan rond twee ton kosten. Eind vorige week sïocg burge meester Mieke Bloemendaal- Lindhout de eerste paal. De tweede eerste paal gaat vrijdag 7 december de grond in. Ge meentesecretaris A. Vogelaar neemt die klus voor zijn reke ning. Schiedam Met d"e prikken de lucht van rook in zijn neus stommelde een bewoner van de Louise de Colignylaan in Schiedam zondagnacht de trap af. Beneden ontdekte hij tot zijn schrik dat een kleedje had vlamgevat. Een inbreker had bij zijn speurtocht in het huis een kaars gebruikt. De Schiedammer miste een hoeveelheid sieraden ter waar de van tienduizend gulden. De achterdeur van zij» huis was geforceerd, alle laden en kas ten waren overhoop gehaald en op de grond lag kaarsvet. De inbreker heeft waarschijn lijk de kaars laten vallen en vervolgens de kuierlatten ge nomen. Uit een huis aan de Boerhaa- velaan werd de afgelopen nacht voor 19000 gulden aan sieraden gestolen. Hier kwam -de dader vermoedelijk binnen met een valse sleutel. ADVERTENTIE een uitgave van uw krant De Consumenten Almanak is een bundeling van artikelen uit de 'ZO'-pagina van uw krant. Het is een handig, 160 pagina's tellend boekwerk, vol tips en praktische informatie op velerlei gebied. Tal van onderwerpen, die sterk in de belangstelling staan, komen aan de orde, o,m.: tests van huishoudelijke artikelen, het spectaculaire brooddieet; het goedkope 'grijze' kenteken; de zwakke punten van diverse auto's; en de gevaren van zelfgeweckte groente. In de extra bijlage zijn tientallen artikelen opgenomen, waarin vragen worden beantwoord op sociaal terrein, zoals: onverwachte problemen bij echtscheiding; de risico's met sociale uitkeringen; en de kinderbijslag in gevaar. De Consumenten Almanak is voor ƒ14,50 verkrijgbaar bij de Receptie van het Rotterdams Nieuv/sblad, Witte de Withstraat 25, Rotterdam-C, alsmede in Infomohiel, het rijdende servicekantoor van uw krant (bel voor tijden en standplaatsen 010 - 149544). Schriftelijk bestellen kan ook. De verzendkosten bedragen f 3»0O Stuur een volledig ingevulde en ondertekende girobetaalkaart (geen girokaart), bank- of Eurocheque ten bedrage van 17,50 met vermelding „Consumenten Almanak" aan Rotterdams Nieuwsblad, afd. Financ. adm., Witte de Withstraat 25,3012 BL Rotterdam. Vergeet niet een postzegel op de envelop te plakken. Na ontvangst van uw betaling wordt bet boek u zo spoedig mogelijk toegestuurd. Met de klok Het parkeereireuit leidt auto's in principe in een cirkel rond de binnenstad, waarvan de richting met de wijzers van de klok meegaat. Arriveert men bij het Emmaplein en is dat vol, dan wordt men straks via borden verwezen naar het Vrom-terrein. Is dat ook vol, dan geven de borden aan hoe men via de Gerrii Verboon- straat snel de parkeerplaatsen in de Plantage kan bereiken, of anders de Westvest en heeft men ter hoogte van de Vellevest, de Vlaardmger- straat en de Breedstraat nog niets gevonden, dan draagt de gemeente het Spinhuispad en vervolgens de Lange Kerk straat of het Hema-plein als suggesties aan. Is werkelijk al les vol, dan biedt het Emma plein misschien inmiddels ruimte. „Geen sensationeel plan," vindt Zijdeveld, maar wel even de moeite van het aan kondigen waard. Om de par keerroute te kunnen realise ren is het nodig dat de rijrich ting wordt omgedraaid in de Botersiraat, de Lange Kerk straat en de Westvest. In de eerste twee straten bestond die wens volgens Zijdeveld al lang, omdat men het verkeer op de Grote Markt zag vastlo pen. en aan de Westvest kan het de bewoners niet uitma ken, meent de wethouder. „Wat je nu 's ochtends rijdt, doe je straks *s avonds," stelt hij vast. Vlaardingen Enkele beel dende kunstenaars in Vlaar dingen kunnen aan de sLag, Het college van B en W heeft beslaten om bij de bouw van de openbare lagere school Jan Ligthart de 1-procentsregeling beeldende kunst toe te passen. Voor dit doel is 15.000 gulden, beschikbaar. Alle Vlaardingse beroepskun stenaars hebben inmiddels al bericht van de gemeente ont vangen. Zij kunnen tot 1 janu ari 1985 documentatiemateri aal indienen bij de Culturele Raad. De collectie van de arthoteek wordt ook uitgebreid. De pro vincie heeft 22,310 gulden toe gezegd. Het bedrag moet nog worden besteed. Kunstenaars kunnen,op 11 december bij ar- totecaresse Erica van Dijk in het Hollandiagebouw maxi maal twee werken inleveren. Een deel van het beschikbare geld zal bij de plaatselijke ga lerieën worden besteed. [iiiiiiiiiMiiiifiiimimiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiHiiiiiiiiiimiiiiiimmiiiii Vlaardingen Leerlingen van de Vlaardingse scholengemeen schap Beneden Maas gaan vrijdag van start met de jeugdonder- neming Maas Mund BV. Het doel van de onderneming is om door middel van directe verkoop en postorder verkoop geld in te zamelen voor Tear Fund. Tear Fund is een organisatie die 2ich vooral bezig houdt met ontwikkelingshulp in de Derde Wereld. Tijdèns de Oprichtings vergadering zal het bedrijf ook worden ingeschreven in het han delsregister van de Kamer'van Koophandel. liiiiimititiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiuiiiiiuiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuifiiiiiriiiifiiir Beeldend kunstenaar Leen Droppert, ondermeer ontwerper van het Geuzen monument op de Markt in Vlaardingen, wil weer een beeldhouwwerk in de stad realiseren. Burgemeester en wethouders hebben bij de provincie ook een aanvraag ingediend voor het realiseren van twee kopge- vel versieringen in de West- wijk. De plannen liggen al ge ruime tijd klaar, maar door geldgebrek is het nooit tot uit voer gekomen. De gemeente heeft 5.000 gulden voor het project uitgetrokken, de pro vincie zorgt voor de aanvul ling. Leen Droppert, beeldend kunstenaar, heeft bij de ge meente een aanvraag inge diend om een beeldhouww- werk in de stad te mogen rea liseren, De provincie heeft ex tra geld beschikbaar gesteld en de gemeente Vlaardingen heeft nu met spoed een subsi die-aanvraag ingediend bij de culturele raad van Zuid-Hol land. Hel gaat om 45.000 gul den. De gemeente voegt zelf nog eens 15.000 gulden uil het fonds gemeentelijk kunstbezit toe. Komt de subsidie inder daad af, dan kan. Droppert met de realisiering van een beeld houwwerk beginnen. Vlaardingen Ook inwoners van Vlaardingen ontkomen niet aan een verhoging van de gasprijs. De kleinverbruikers gaan drie cent per kubieke meter meer betalen. De ge meenteraad van Vlaardingen buigt zich donderdag over het voorstel. De raad heeft weinig keus. De verhoging is nodig omdat de minister van Economische Za ken heeft beslist dat de prijs van het aardgas met ingang van 1 januari met drie cent omhoog gaat. In Schiedam is de verhoging inmiddels al door de gemeenteraad geac cepteerd. Vlaardingen De model - vltegvereniging Vlaardingen, die deze zomer haar stekkie in de Broekpolder op last van de gemeente moest ontruimen, krijgt een nieuw stuk grond toegewezen.^ De toestemming om vanaf die strook te mogen vliegen wordt elk jaar op nieuw bekeken, maar dat vin den de modelvliegers niet erg. „Het gaat langzaam, maar de zaak hobbelt de goeie kant op", zegt secretaris.Nico Steen bergen. De hobbyclub moest afgelopen zomer op stel en sprong uit de Broekpolder verdwijnen. De gemeente ging koolzaad zaaien om toch nog wat geld te ver dienen aan de braakliggende grond. Daarbij zaten de model- vliegers in de weg. Die trok ken mopperend maar welge moed de polder in om een nieuwe plek te zoeken. De gemeente heeft nu een deel van de onzekerheid weggeno men, door de vliegers te'belo ven dal zij een hectare grond toegewezen zullen krijgen. „Een hele vooruitgang", vindt Steenbergen, „want nu krijgen wij toestemming, terwijl wij vroeger alleen gedoogd wer den." Over het waar en wanneer tast de club nog In het duister. Daarover is zijn de modelvlie gers nog met de gemeente in onderhandeling. Maar Steen bergen heeft goede hoop dat de modelvliegtuigjes nog dit voorjaar alweer boven de Broekpolder zullen cirkelen. Schiedam Een 28-jarige Rotterdammer, die in beschon ken toestand achter het stuur was gekropen heeft vannacht op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Burgemeester van Harenlaan een verkeers zuil ondersteboven gereden. De man raakte in de bocht de macht over het stuur kwijt en botste frontaal tegen de zuil. Schipluiden Doordat een 37-jarige Vlaardinger gister ochtend op de Rijksstraatweg uitweek voor een haas, is een 57-jarige man uit Maassluis de sloot ingereden. De uitwijkende Vlaardinger kwam op de andere rijstrook terecht en ramde de Maasslui- zenaar. Deze kon zelf uit zijn auto kruipen. Beide auto's werden door een takelwagen weggesleept, omdat ze volgens de rijkspolitie in De Lier onbe stuurbaar waren. Vlaardingen Een inbreker heeft gisteren op klaarlichte dag een computerspel en ze ven spelcassettes gestolen uit evn fiatwoning aan de Van Beethovensingel in Vlaardin gen. De 32-jarige bewoonster ont dekte bij thuiskomst dat de voordeur was geforceerd en dat haar hele huis overhoop was gehaald. De waarde van hei gestolen goed bedroeg ruim zevenhonderd gulden en er werd voor honderd gulden aan breekschade aangericht. Westland Veilingnieuws op het Westlandse kabelnet. Alle abonnees van de cai Westland, waaronder die uit Maassluis, die beschikken over een ont vanger van teletekst of een zo genoemde decoder kunnen hoogstwaarschijnlijk binnen kort op hun televisietoestel ook pagina's met informatie over de tuinbouw oproepen. Gedacht wordt in dit verband bijvoorbeeld aan de dagelijkse veilingprijzen van de verschil lende produkten en aan teelt- voorlichting. Informatie over de prijsontwikkeling op de veilingen is thans al via het Viditel-sysieem te verkrijgen. Deze tuinbouwinformatie wordt gratis gegeven. De kos ten hiervan worden of door reclameboodschappen en /of door een bijdrage van de vei lingen gedragen. Deze uitbreiding van de moge lijkheden van het Westlandse kabelnet is een initiatief van directeur ïng. A. Verbree. Hij heeft hierover onlangs gespro ken met voorzitter J. Reincke van Westland Noord namens de vier Westlandse veilingen. Verbree verwacht in januari met een afgerond voorstel te kunnen komen. Begin volgend jaar wordt te vens de ontvangst van de drie Westduitse zenders op het ka belnet verbeterd. De PTT zal dan een nieuwe straalverbin ding aanleggen tussen het nieuwe ontvangststation in Rotterdam en Naaldwijk. De verbinding loopt via Maassluis, dat daardoor ook van een be tere beeldkwaliteit kan profi teren. Een betere ontvangst van de drie Engelse stations is voorlo pig nog niet te verwachten. Deze uitbreiding van het pak ket wordt overigens door de cai Westland als extraatje gele verd. Directeur Verbree re kende de 'kabelraad' gister avond voor dat de kwaliteit van de Engelse zenders in principe kan worden verbe terd. Het signaal moet dan wel uit België worden gehaald. Daarmee is door technische redenen niet alleen een perio de van een aantal jaren ge moeid, maar zal ook een ver hoging van de abonnements prijs met minimaal een gulden Der maand betekenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1