SSSWstuurt Prins alsnog de laan uit CDA morrend akkoord met hogere gasprijs Sinterklaas 20. OOOste ff VLAARDINGS DAGBLAD SCHIERAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT De Bierelier inoet sluiten Zwemmen voor 55 cent 'Wij hebben hier geen rovershol9 Kerstbomen gestolen Bewoners niet blij met woonwagen bewoners IMISSSilSIISSSg r Rotterdammers mishandeld Sieraden weg Bij het flel s graveren tsal I1BI WOENSDAG 5 DECEMBER 1984 Gemeente weigert vergunning Maassluis Het Maassluise café De Bierelier wordt met de ondergang bedreigd. Het café heeft op 7 september een voorlopige vergun ning van ae gemeente gekregen om te kunnen draaien. De gemeente heeft de aanvraag voor een definitieve vergunning echter van de hand gewezen. De bedrijfsleider van het etablisse ment. de heer Ruinaart, zou naast zijn werk in het cafe ook nog elders 36 uur werken. „En dat is teveel aldus de heer Van Vliet van de afde ling algemene zaken. „De politie heeft een voorlopige vergunning afge- mensen zo graag open wilden. Wij hebben de aanvraag verder in behandeling genomen en toen bleek ons dat de heer Ruinaart te veel uren afwezig zou zijn", vertolkt Van Vliet de mening van de gemeente. Met ontzetting hebben bedrijfsleider Ruinaart en kastelein Gerard van der Gaag kennis van het be richt genomen. Officieel weten ze nog van niets. Deze krant bracht de twee uitbaters gisteren van de negatieve beslissing op de hoogte. „Ik begrijp er werkelijk niets van", aldus Ruinaart. „Ik werk helemaal geen 36 uur in de week. Ik werk 28 uur op een party-centrum in Rijswijk, daarnaast doe ik helemaal niets. Per 1 januari stop ik zelfs hele maal met werken, dan sta ik samen met Gerard full-time in de zaak. Wat wil de gemeente nu ei genlijk. ik kan er met mijn pet niet bij." Papieren Ruinaart en Van der Gaag namen in september de zaak over van'Theo I.ejeune. Van der Gaag be schikt nog niet over «Je vereiste papieren, maar Ruinaart wel. Die wilde helpen en sprong bij. „Ik wil Gerard gewoon een zetje in de rug geven. Ik ben gedeeltelijk afgekeurd en heb dus voldoende tijd om in de zaak te staan. Ik regel de dingen met de boekhouder, sta Gerard met raad en daad bij, We beginnen net een een beetje lekker te draaien en dan krijg je dit v/eer. Gerard is gelijk in pa niek. Het ">s toch ongehoord dat ik het van de krant moet vernemen en dat wij nog niets hebben gehoord van de gemeente Maassluis." Volgens Ruinaart is de zaak net een beetje uit de problemen. „Het gaat allemaal geweldig- In het begin hebben we een beetje moeilijk gezeten, maar nu is het echt te gek. Er zijn nooit echte pro blemen geweest. We proberen een fijne zaak op te bouwen en per 1 januari ga ik er volledig tegen aan. Ik heb zeifs een WW-uitkering per I januari geweigerd omdat 'ik dan in de zaak ga staan. Ik- begrijp niet hoe de gemeente eraan komt dat ik nog 36 uur 2ou werken. Dat is pertinent niet waar." Deze week nog krijgen Ruinaart en Van der Gaag bericht van de gemeente dat de vergunning is ge weigerd. ,,In principe moet de zaak dan worden gesloten", weet Van Vliet. „Maar of het zover komt weet ik niet. Dat is verder een zaak van de politie. Daar bemoeien we ons niet mee." Ruinaart geschokt; „Dat zou een regelrechte ramp beteke nen voor ons. Ik ga er direct achteraan want dit is echt te gek." Jongerenwerker: 'Politie gebruikte onnodig geweld' Schiedam „Dit hoop ik echt nooit, nooit meer mee te maken", zegt jonge renwerker Kees te Gnssinklo, nog diep onder de indruk ran de vechtpartij van 'zijn' jongens van clubhuis De Dijk met de politie. Hij laat een opge zwollen paars oor zien, gevolg van een klap die een agent zaterdagavond uitdeelde. „De politie heeft puur onnodig geweld gebruikt", vindt Te Gussinklo. Volgende week heeft hij met het bestuur van de katholieke stichting culture le arbeid, zijn werkgever, een gesprek met hoofdcommissaris Piet van der Hengel om de verhouding met de politie weer enigszins recht te trek ken. Want het zullen wel - nooit de liefste jongetjes van de van politie en brandweer. Ik heb alleen gezegd: Als de poli tie komt en er iets van zegt, dan gaat het uit." Dolletje De politie kwam inderdaad. Te Gussinklo ontrolde de brandslang, maar de jongens vonden het maar niets dat hun vuurtje een vroege dood moest sterven. „Ze werkten tegen, Gorzen zijn die hiér komen.M1 doUejJe, Het duurde even, J - - - maar met wat gevloek en-wat Te Gussinklo met 'zijn' jongens voor het clubhuis: „Niet de liefste jongetjes van de Gorzen." maar het is ook geen bende criminelen." Het begon zaterdagavond alle-* maal met een vreugdevuur op de dijk voor het clubhuis. Een van de jongens was getrouwd en het hout was 's middags al klaar gelegd. De jongerenwer ker had Toestemming gegeven voor het fikkie. „We hebben twee keer een veel groter vuur gehad, met toestemming Viaardingen Het 30-jarig bestaan van het Vlaardingse Kolpahad zal op zaterdag 5 ja nuari ludiek worden gevierd. Het comité '30-jaar Koïpabad" heeft van het dageljks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie toestem ming gekregen om op 5 janua ri de toegangsprijs van 30 jaar geleden te hanteren. Voor 55 cent kan de Vlaardingse be volking nu dus een dagje zwemmen. Het comité verwacht óp 5 ja- nüari een enorme toeloop. Om alles in goede banen te leiden, zijn toegangskaartjes alleen in voorverkoop verkrijgbaar. Die voorverkoop start op zaterdag 15 december aan de kassa van het Kolpabad. Abonnement houders kunnen op vertoon van hun abonnement een gra tis kaartje afhalen. Voor 5 januari heeft het comil éen uitgebreid programma sa mengesteld, dat om zeven uur begint. Dan is er ontbijtzwem- men, om negen uur gevolgd door familiezwemmen. Om één uur start het recreatie- zwemmen en om half vier is de jeugd aan de beurt, met het zogenaamde diseozwemmen. De dag wordt afgesloten om 18.45 uur met het onderdeel zwemmen met orgelmuziek. Dan is Ook een demonstratie van oude bad mode. Tijdens de zwemuren worden ook demonstraties gegeven en zullen de Vlaardingse zwem verenigingen en showkorps Liberie aanwezig zijn. Schiedam Nadat eerdere pogingen mislukten om hem met een gouden handdruk weg te sturen, heeft het bestuur van de stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties (SSSW) directeur Gerard Prins op staande voet ontslagen. Prins was al een jaar op non- actief gesteld. Zijn functie wordt sindsdien waargenomen door Cees Kamminga van de Nationale Woningraad (NWR), de club die met een vernieti gend rapport over de SSSW kwam, Het is de bedoeling dat de door de SSSW ingehuurde Kamminga eind dit jaar ver trekt. Het SSSW-bestuur probeert nu om via ontslag op staande voet van Prins af te komen. Uit het strafrechterlijk onder zoek, dat is ingesteld nadat D*66-raadslid Adri Reijnhout het NWR-rapport naar de offi cier van justitie stuurde, zou naar voren komen dat Prins van zijn directeursfunctie mis bruik heeft gemaakt; hij zou aannemers, die voor de SSSW werkten, ook privéklusjes heb ben laten verrichten. Al een jaar gaan in dit verband ge ruchten over een vakantie huisje in de Aipen. Ook zou den enkele relaties van Prins van deze 'vriendendienst' ge profiteerd hebben. Dit soort kwesties speelden nog niet in de eerdere proce dure, die het SSSW-bestuur begon om Prins aan de dijk te zetten. Toen ging het alleen om de kritiek in het NWR- rapport, dat de SSSW te wei nig opkwam voor de huurders en miljoenen guldens deed be landen in de zakken van aan nemers. De NWR vond dat de SSSW de prijs van renovatie projecten had moeten druk ken, ten koste van aannemers maar ten gunste van huurders. Het SSSW-bestuur wees Prins aan als zondebok, al waren er politici die vonden dat het be stuur zelf boter op het hoofd had. De kantonrechter deelde die mening: hij legde de schuld van de gang van zaken bij het SSSW-bestuur en verijdelde aldus een beëindiging van het dienstverband van Prins. Viaardingen De kerstbo- menjacht in Viaardingen is al veer begonnen. Twee jeugdige Vlaardlngers, respectievelijk 15 en 16 jaar oud, werden door de politie aangehouden. Van uit een loods in Viaardingen namen de jongens een groot aantal kerstbomen weg. at gevl getrek en geduw kwam ik toch zo ver dat ik kon gaan blussen." Toen was het echter al te laat: de agenten' vonden dat het te lang duurde en had den de brandweer gealar meerd. Net'als Te Gussinklo werd ook de brandweer gehinderd bij het blussen van het vreugde vuur. Een paar jongens gingen op de slang staan. Maar de re actie daarop vindt de jonge renwerker behoorlijk over spannen. „De brandweerman richtte gelijk de slang op die jongen." De jongens zelf bewe ren dat de spuitgast toen gelijk maar alle bezoekers nat spoot. Daarop gooide een jongen een bierflesje. „Ik heb de politie toen ge vraagd in te grijpen", zegt Te Gussinklo. Die grepen onmid dellijk de flessegooier in de kraag. Die ontsnapte, werd weer gegrepen en de gemoede ren raakten steeds meer ver hit, Te Gussinklo: „Er waren een paar jongens die de politie te lijf wilden gaan. Ik heb ze tegengehouden, teruggesleurd, gezegd: Jongens, ga nou weg, het wordt te link." De jongerenwerker ging daar op met de handen omhoog voor de politie staan om de zaak te sussen. „En toen kreeg ik te horen: Jij gaat ook mee. M'n arm werd op mijn rug ge draaid en ik werd plat op de politieauto gelegd. Toen ik mijn hoofd naar achteren draaide om de jongens te zeg gen dat ze de tent af moesten sluiten kreeg ik een dreun met een zaklantaarn." T eleurgesteld Te Gussinklo is teleurgesteld over het "optreden van de„poli- tie. „Ik ben hier nu ruim twee jaar jongerenwerker en ik heb nog niets dan lof gehad. Maar als je dan de 2aak in de hand probeert te houden wordt je gearresteerd en geslagen;- Ik vind het heel erg. Dit 'is het eerste grote incident in die twee jaar." De reputatie van De Dijk. waarover volgens Te Gussin klo en de jongens toch al aller lei roddels gaan, heeft een nieuwe klap gekregen. Dat was niet nödig geweest, 'vin den ze.'Te Gussinklo: „Ik wil met klem zeggen: Wij hebben hier geen rovershol. In al die tijd dat ik hier zit zijn er nog maar vijf vechtpartijen ge weest. Nou, vindt eens een kroegbaas die hetzelfde kan zeggen. Iedereen kan hier rus tig komen." De jongerenwerker vindt dal de politie hem dankbaar zou moeten zijn voor zijn werk. „Ik haal die jongeren hier bin nen. Wij nemen de politie ont zettend veel werk uit han den." Hij hoopt dat.-na het gesprek van volgende week de verhou- - dingen weer wat normaler zullen worden. Lieverdjes zul len de bezoekers van zijn club huis nooit worden, dat beseft hij ook wel. „Ze zullen het al tijd wel leuk blijven vinden om de politie een beetje te pes ten." Maassluis De bewoners van de Weverskade in Maassluis hebben bij de gemeente gepro testeerd tegen het tijdelijke verblijf van de woonwagenbe woners aan de Maasdijk. De woonwagenbewoners mogen van de gemeente tot 1 april op de standplaats blijven staan. Ook het bedrijf Lcly Indus tries heeft bij de gemeente be zwaar gemaakt. „Wij zijn het niet eens met de gevolgde pro cedure". aldus de heer Dolfijn, jurist van het bedrijf. „Als wij iets in strijd doen met een be stemmingsplan krijgen we di rect de gemeente op ons dak. Nu doet de gemeente hetzelfde cn dan is er niets aan de hand. Dat is toch onbegrijpelijk." De bewoners zijn furieus over de toewijzing van de stand plaats aan de woonwagenbe woners: „Wij w is ten van niets, kregen opeens die mensen voor de deur", aldus de heer J. van Berkel van de Weverska de. „Ik heb niets tegen die mensen, maar ik voel me toch niet prettig. Ik heb nog geen problemen gehad, maar ik zfe ze liever verdwijnen naar de Steendijkpolder, daar moeten ze in de toekomst toch naar toe." In de commissie ruimtelijke ordening worden op 9 januari de bezwaren van de bewoners en het bedrijf behandeld. Maassluis Morrend slechts ging de CDA- fractie in de Maassluisse gemeenteraad ak koord met de verhoging van de prijs van het aardgas met 3 cent per kubieke meter. „Het is een van hogerhand opgeiegde ver plichting waar wij het in het geheel niet mee eens zijn. Wij wiUen de woonlasten voor de bevolking zo laag mogelijk houden en door de jaarlijkse verhogingen komt dat er niet meer van", aldus Wil van Dinter namens de christen-democraten. s „Moeten wij de overheid geen signaal geven dat het nu echt met verder kan? Wij hebben in het verleden daartoe voldoende initiatie ven genomen. Wij laten het nu aan de ande re fracties om initiatief te nemen", besloot Wil van Dinter. De andere fracties in de raad namen dat ini tiatief niet, maar wethouder Izaak van der Knaap, zegde toe te zullen bekijken hoe de winsten van het nutsbedrijf volgend jaar be steed kunnen worden. „De lasten van de burgers mogen inderdaad niet onnodig zwaarder worden", oordeelde ook de wet houder. Schiedam Drie Rotterdam mers zijn afgelopen nacht op het Broersveld in Schiedam, om voorlopig nog onduidelijke redenen, mishandeld door een aantal Schiedammers. De Rotterdammers (20, 21 en 24 jaar) kwamen in café Maxim aan de Broersveld een bekende ophalen, met wie zij hadden afgesproken. Een van de drie ging naar binnen, maar degene voor wie hij kwam, was .er niet. Buiten kreeg hij zomaar een kopstoot van een onbekende. Hij wilde zich samen met zijn vrienden weren, maar al snel stond er een dreigende menig te Schiedammers om de drie Rotterdammers heen. Ze wer den geschopt en geslagen en zochten een veilig heenkomen. De drie hebben bij de Schie damse politie aangifte gedaan van mishandeling. Viaardingen Inbrekers kwamen door het vernielen van het slot en de deurpost een woning binnen aan de So- noysiraat in Viaardingen. Een groot aantal sieraden werd ontvreemd. Onverwacht bezoek kreeg ook een familie, die woont aan de Burgemeester Luijerinksingel. De inbrekers doorzochten de hele woning. Weggenomen werden een aantal munten en enige Eurocheques. Viaardingen Zelfs wijkagent Theo de Vree wreef de ogen nog eens goed uit. Sinterklaas, de oude baas zelf, fietste vanmorgen tijdens zijn laatste inspectietocht nog even door de stra ten van Viaardingen- Hij wilde de juiste rou te nog eens doornemen, om vanavond niet voor verrassingen te komen. Opgewonden passeerde hij vanmorgen een groepje men sen bij de basisschool De Beu- kehof, op de kruising van de Binnensingel en de Ooster straat. Nieuwsgierig als altijd stapte de Sint van zijn rijwiel en nam polshoogte. Met de fiets in de hand stevende hij resoluut op het groepje af. En toen werd het duidelijk. De fietsgraveerders uit Maassluis en Viaardingen waren weer actief. Al vroeg in de morgen waren zij begonnen met het graveren van de postcodes en de huisnummers in tal van fietsen. Sint Nicolaas twijfelde geen moment, drong zich naar voren om ook zijn fiets van postcode en huisnummer te la ten voorzien, Hij viel direct in de prijzen, want de goedheilig man bleek de 20.000e te zijn, die zijn fiets liet graveren. Voldaan nam de Sint de felici taties en de bos bloemen in ontvangst. Voor hem had de uiterst drukke dag niet beter kunnen beginnen Verbazing Nadat Theo de Vree van zijn verbazing was bekomen, kon hij slechts concluderen dat de Vlaardingse bevolking massaal de postcode en het huisnummer in de fiets laat graveren. „Een heel goede zaak", aldus de wijkagent. „In het verleden hadden de mensen maar viji procent kans om de fiets terug te krijgen als deze gestolen was. Nu is de kans 50 procent, dus het is zeker de moeite waard om het te laten doen." De graveerders hebben het er maar druk mee. De hele dag zijn ze actief. Nog gedurende twee weken heeft de Vlaardingse bevol king de mogelijkheid om de fiets te laten graveren. Het programma ziet er als volgt uit: II december 9.00 uur 15.30 uur buurthuis en scho len Willen Pijperstraat: 12 december 9.00 ur-12.30 uur Winkelhoeve bij de Spaar bank, 13.30 uur-15.30 uur winkelcentrum Holierhoek; 13 december 9.00 uur-12.00 uur scholen Holysinge], 13.30 uur-15.30 uur scholen bij de Stadhouderslaan en 14 de cember 9.00 uur-12.00 uur Wijkagent Theo de Vree en de graveerders zetten Sint Nicolaas in het zonnetje. De goedheilig man liet als 20.000e zijn fiets van postcode en huisnummer voor zien. schoten bij de Aalscholver- laan. In het buurthuis van de Oostwijk zijn de graveerder iedere dinsdagmiddag aan wezig, in het buurthuis van de Indische buurt is dat op maandag- en donderdagmid dag- In Schiedam loop de actie wat minder goed. Daar zijn tot nu toe slechts 8.700 fiet sen van een postcode en huisnummer voorzien. De politie in Schiedam hoopt een gestage groei want pas als ongeveer 32.000 fietsen van bewoners in de stad zijn gegraveerd, kan de actie pas echt effect sorteren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1