Maas-Fund rekent op hoge winst Stichting wil meer bej aarden woningen Schiedam Vooruit trots op renovatie CPN zet fakkels in tegen kerkvandalen 'Laten bewoners die bom wegnemen' VIAARDINBS DAGBLAD SCHKDAMSGHE GOOBANT NIEUWE WAftBWEG COUBAHT IER Automobilist ramt zuil en lichten Vluchtende inbreker valt 10 meter Verdachte van oplichting aangehouden Gestolen auto in brand Motorrijder breekt polsen Klok terug Jongens bekennen 12 auto inbraken Kettingbotsing 'uitje' voor Vlaardingers Nietsontziende ruitentikker Inbraken opgelost Brandje tijdig ontdekt i smil MAANDAG 10 DECEMBER 1984 J Vlaardingen De direc- <tie van de Vlaardingse jeugdonderneming Maas- £>Fund BV heeft er alle Overtrouwen in, dat de on derneming dit jaar een ^flinke winst zal maken. £*Het batig saldo van de op brengsten uit de directe de postorderverkoop *^al ten goede komen aan •ZTear Fund, een instelling h$die zich vooral richt op de ^ontwikkelingslanden in ^-Afrika. De aandeelhou- Ü'-ders, 114 in getal, kunnen fop 10 proeent winstaan deel rekenen, als de on- derneming inderdaad het f boekjaar met winst afsluit. ^Algemeen directeur Marcel jy Chabot van de BV: „Een lok- /••„kcrtje inderdaad, die wïnst- 'marge. Anders zouden de leer lingen nooit een aandeel heb- #*ben gekocht. Nu ze wisten dat 4e bij een eventuele winst iets •^terugkrijgen, was iedereen wel •-•bereid om de aandelen te ko- j;pen." *ï)e jeugdonderneming Maas- u Fund BV is een project van de f leerlingen van de derde klas -«van de leao van de Vlaarding- °sè scholengemeenschap Bene- Vden-Maas. Van de 150 uitgege ten aandelen werden er uit- Jeugdonderneming officieel van start eindelijk 114 verkocht. Per leerling van de jaargang kon den maximaal vijf aandelen worden gekocht Tijdens de oprichtingsvergade ring deden de aandeelhouders nog wel een poging om de kandidaatstelling van de di rectie tegen te werken. Maar al die pogingen liepen op niets uit. Marcel Chabot trad reso luut op: „Ze hadden twee we ken van tevoren moeten ko men met alternatieve kandida ten. Dat is niet gebeurd en daarom hadden ze geen kans om de directie omver te wer pen." Een voorstel om de di rectie te belonen haalde het evenwel niet. Unaniem oor deelden de aandeelhouders dat een vergoeding voor de direc tie niet op zijn plaats was. Moeizaam Het is de tweede keer dat op de scholengemeenschap een onderneming wordt opgericht. Vorig jaar ging het allemaal nog wat moeizaam, maar de kinderziekten zijn inmiddels overwonnen. Vorig jaar be haalde de onderneming een omzet van ruim 6000 gulden. Een nettowinst werd toen ge boekt van 150 gulden. Een be drag dat werd overgemaakt naar het Wereld Natuurfonds. „Maar dit jaar maken we meer winst", is de vaste overtuiging van directeur directe verkoop Louwrens Parre. „In decem ber starten we met de verkoop van zelf gemaakte spullen zo als ijzerkoekjes, kerststukjes en kerststerren. De spullen worden verkocht op school en in enkele bejaardentehuizen in de direct omgeving van de school." In eigen beheer is verder een herdenkingsenvelop op de markt gebracht, die voor een knaak per stuk worden ver kocht. In maart start dan de t postorderverkoop. Barbara Post, belast met die tak van de onderneming: „Uit de catalo gus van Tear Fund kunnen de leerlingen van de school spul letjes uitkiezen. Wij zorgen dat na betaling de artikelen op de juiste plaats worden afgele verd." Tijdens de eerste aandeelhou dersvergadering in de aula van de school werd de start van de onderneming op feeste lijke wijze gevierd. Marcel Chabot kwam namens de di rectie van het jonge bedrijf met een korte toelichting. Hoogtepunten van de bijeen komst waren het passeren van de notariële acte en het in schrijven in het handelsregis ter. Een half jaar lang blijft de onderneming draaien. Aan het eind van het schooljaar wordt het bedrijf weer opgeheven. Docent Rigterink, één van de begeleiders van het project, is uitermate blij met het initia tief: „De leerlingen leren er ontzettend veel van. Het is een voorbereiding op de praktijk. In het vierde leerjaar moeten en daar 1 De directie van Maas-Fund BV achter de directietafel. De aandeelhouders in de zaal hadden waardering voor het functioneren van de 'bazen'. ze stage lopen t rkunnen ze zich nu vast op voorberei den." Vult Barbara Post aan: heb er nu al veel van opi ken. Over het functioneren een BV bijvoorbeeld. Daar den wij totaal geen weet maar nu we zelf in de di rectie van een bedrijf zitten, moet je wel van alles op de hoogte zijn. Het is een goede scholing voor later." Schiedam Verkeerslichten, een verkeerszuil en een auto zijn zondagmorgen om half vijf op de Burgemeester van Haarenlaan gesneuveld toen een 20-jange Rotterdammer er in zijn wagen met hoge snel heid op inreed. Hij en zijn 21- jarige medepassagier liepen slechts lichte verwondingen op. Een 20-jarige Vlaardingse is vrijdagmidag op de Wout weg met haar bromfiets tegen een auto geréden Zij liep een en kelfractuur op. Het meisje werd verblind door de onder gaande zon en zag de tege moetkomende auto te laat De politie hield vrijdagnacht een 18-jarige Schiedammer aan, die vlak voor de ogen van agenten de verkeerszuil op de kruising Vlaardingerdijk- /Nieuwe Haven uit de grond reed. De jongen had gedron ken. Een 18-jarige bromfietser liep zondagavond schaafwonden op. toen de politie hem aan hield. De jongen lette tijdens het afremmen met op en reed op de Sehiedamseweg tegen het trottoir op. Schiedam De Stichting Raad voor het Bejaarden- werk vindt dat in Schiedam nog steeds veel te weinig bejaardenwoningen worden gebouwd. De vier jaar ge leden in een meerjarenplan geconstateerde forse ach terstand is nog lang niet weggewerkt, concludeert de stichting in haar beleidsnota voor de periode '84-'87. Ook aan de groeiende behoefte aan nieuwe woonvor men voor ouderen, moet volgens de nota dringend aan dacht worden besteed. Schiedam Een 30-jarige in breker is zondagnacht in een poging de gealarmeerde politie te onvluchten van een plank gevallen. Hij viel van een hoogte van ongeveer tien me ter. De Schiedammer was een juwelierszaak aan de Hoog straat binnengedrongen, maar zag kort daarna de politie arri veren. Hij is na zijn val met pijn in het hele lichaam in het Schieland ziekenhuis opgeno men. Bij een benzinestation aan de mgr. Noienslaan werd gereed schap en autoaccessoires gesto len. Uit een nissenhut op* het bouwterrein Gusto werd voor circa 4.000 gulden aan gereed schap meegenomen. Een 30-jarige man uit Spijke- nisse werd voor 1.500 gulden gedupeerd toen hij een porte feuille in een winkel achter liet. Toen hij dat ontdekte en terugging om het kleinood op te halen was de portefeuille weg. Tevens werd dit weekend in gebroken in woningen in de burgemeester Van Haaren laan, en tweemaal aan het Chopïnplein. Vlaardingen Een 45-jarige Schiedammer is dit weekeinde door de Vlaardingse politie aangehouden op verdenking van oplichting en flessentrek kerij. De man zou 2ijn slacht offers voor 40.000 gulden heb ben benadeeld. De Schiedammer wordt ervan beschuldigd zes vrouwen te hebben opgelicht De vrou wen, die hij mooie beloftes deed, leenden hem geld en za gen hem vervolgens nooit meer. Hij pleegde bovendien flesse trekker ij door van taxi bedrijven auto's te huren en de rekeningen niet te betalen. In het beleidsstuk, dat vorige week door stichtingsvoorzitter dr.ir.H.L. Spier aan wethouder Luub Hafkamp werd overhan digd, wordt tevens een lans gebroken voor betere huisves ting van de wijkposten in Schiedam-Oost en Zuid. De eerste zou te klein zijn, terwijl het andere onderkomen met sloop wordt bedreigd. Boven dien pleit de stichting voor bouwkundige aanpassingen van dienstencentrum De Woudhoek, omdat het aantal gebruikers nog steeds toe neemt. Relatief veel aandacht moet komende jaren worden be steed aan de groeiende groep van 85 jaar en ouder. In haar algemeenheid is de stichting van plan vrijwilligers meer bij het beleid te betrekken. Dat zelfde geldt voor het uitvoe rend werk. Een kritische door lichting van het activiteite naanbod moet uitwijzen welke nog voor beroepsmatige onder steuning in aanmerking ko men. In de personele sfeer wil de stichting een deeltijdwerker voor het verstrekken van in formatie, een staffunctionaris op het stedelijk bureau en een extra werker voor het project in Nieuwland. Over het onderwerp 'Wonen als je ouder wordt' wordt vol gend jaar maart een tentoon stelling gehouden. Het initia tief daartoe is genomen door de gezamenlijke commissie ou der enbelangen. Het accent van de tentoonstelling zal komen te liggen op het zo lang moge lijk zelfstandig blijven wonen. Brielle Voordat de Schie- damse eigenaar zijn wagen miste, vond de politie van Brielle de auto brandend aan op de Staaldiepseweg bij het Brielse Meer. De politie gaat er vanuit dat de wagen is ge stolen en vervolgens in brand is gestoken. Van de dader ontbreekt voorlopig elk spoor. Maassluis Door een ongeval op de kruising van de West- lartdseweg en de Uiverlaan in Maassluis heeft vrijdagavond om zes uur een motorrijder beide polsen gebroken. Hij is in het Holyziekenhuis in Vlaardingen opgenomen. De Rozenburger botste op de krui sing met hoge snelheid op de auto van een man uit Alphen aan den Rijn. Een 19-jarige motorrijder uit Rotterdam raakte zaterdag avond even voor half twaalf tijdens het inhalen van een auto in de berm en viel. Hij werd een gecompliceerde beenbreuk naar Holy overge bracht. 'Een daad die zijn weerga niet kent' Schiedam De CPN-afdeling Schiedam, geschokt door de „schandalige manier waarop fascisten hehben toegeslagen in de Opstandingskerk", houdt donderdag avond een fakkeloptocht door de Schiedamse binnen stad. De CPN wil met deze symbolische actie de don kere dagen voor kerst oplichten en laten zien dat het kerkvandalisme grote groepen Schiedammers heeft verbijsterd. Bovendien geldt de fakke loptocht als een 'opwarmer tje' voor de grote anti-discri minatie-manifestatie, zater dag aanstaande in het Passa getheater. De CPN heeft laten weten de vernielzucht in de Opstan- dingskerk „niet enkel te be schouwen als een aanval op de kerk en de gelovigen in onze stad, maar als een aan val op de gehele Schiedamse bevolking. Het gaat hierbij om een welbewuste geplande daad, die duidelijk maakt dat fascisten nergens voor terug deinzen. Er is sprake van een daad. die zijn weerga niet kent in Schiedam," al dus CPN-actieleidster Riet op 't Ende uit Woudhoek. De CPN hoopt dat de daders op de kortst mogelijke ter mijn zullen worden gearres teerd en berecht. Schiedam mers worden opgeroepen blijk te geven van hun af schuw over de kerkterreur, door de tegen racisme en dis criminatie gerichte activitei ten zoals de fakkeloptocht en de Passage-manifestatie mas saal bij te wonen. Daar is ie weer, netjes ge repareerd en met een mooi opgepoetste wijzerplaat: de klok op de Koemarkt. Schie dams beroemdste klok, van wege dat kunstwerk dat er onder steekt. Vanaf een hoogwerker moest het ding bevestigd warden. Zaterdag viel het niet eens iedereen op, dat de klok weer terug was, maar toch: eindelijk is de Koemarkt de Koemarkt weer, de reconstructie is ge reed. De Koemarkt-klok: een alarmpaal voor late cafégas- ten, een spoedaanzettertje voor zakenlui, een schrik voor late huisvrouwen, de dy namiek in Schiedams cen trum is terug. Fabriplein: eerste woningen opgeleverd iiiBMiiiiiiiimiiiittiiiiiiiniiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiititiiiiifiiviiiitiiiHiiiiniiiit Schiedam De wethou der voor stadsvernieuwing in Schiedam,'Cor van Til borg, heeft de sleutels overhandigd aan de bewo ners van de drie eerst op geleverde renovatiewo ningen van het complex- Fabrtplein. Hij deed dat kort voor het weekeinde in de Kortland straat, waar ook woningen staan die tot het te renoveren complex van negentig huizen behoren. Van Tilborg had een symbolische supersleutel bij zich en het is inderdaad ook super, dat hel er toch nog van gekomen is, zoals een bewoner zei. De renovatie is ten gevolge van de problemen bij de SSSW (Schiedamse woningbouwver enigingen) tot driemaal toe vertraagd en tussendoor dreig de nu en dan ook afstel. Men herinnert zich de pijnlijke si tuatie, dat mensen hun spullen al in de verhuisdozen hadden zitten, toen het bericht kwam dat er calculanefouten waren gemaakt door de SSSW. Nu echter de eerste drie huizen zijn opgeleverd en Volker Bouwmaatschappij er vanaf nu elke week drie hoopt op te le veren, kon de voorzitter van woningbouwvereniging Schie dam Vooruit, Cees Schewe, trots zijn. Hij noemde de reno vatie zo geslaagd, dat Schie dam Vooruit zich ermee gere habiliteerd heeft Hij vond ei genlijk, dat de gemeente Schiedam als tegenprestatie nu weer de nieuwbouw m de Ma- riastraat (fase twee en drie) aan Schiedam Vooruit in be heer moet geven. De gemeente had het beheer hiervan aan zichzelf voorbenouden, toen de SSSW in problemen zat en daar niet uit leek te komen. Van Tilborg ging er echter niet op in en beperkte zich tot de feestelijke kant van de zaak. Hij zei dat er wat hem betreft de muurschildering kan ko men, die de omwonenden al zo lang willen. Het stukje muur- kunst zou aangebracht kunnen worden op een blinde gevel aan de Vriendschaustraat. Schiedam Wethouder Cor van Tilborg verzoekt de bewonersverenigingen hun klaarblijkelijke boycot van de commissie stadsvernieuwing te beëindigen. Van Til borg noemt het allerminst zinvol, dat de bewonersver enigingen zich sinds een maand onttrekken aan het ge hele inspraakproces in de stadsvernieuwing, juist op een moment dat de procedures voor de komende jaren gestalte moet worden gegeven. Enkele weken geleden zei de wethouder al, dat de bewoners verenigingen hun terrein prijsgaven door uit de projectteams voor de stadsvernieuwing in de oude wijken te stappen. „Ik begrijp dat het bestuur van een bewonersvereniging maar bestaat uit mensen, die alles in hun vrije tijd moeten doen en het dus niet steeds kunnen opbrengen op snelle ont wikkelingen in te spelen," zegt Van Tilborg, „maar laten zij beseffen dat het categorisch wegblijven funest is voor de in spraak. Wat dat betreft hebben zij een bom gelegd onder de bestaande situatie. En ik wou dat de verenigingen die bom Maassluis Door een toeval is de politie van Maassluis er dit weekeinde in geslaagd een groot aantal auto-inbraken op te lossen. Twee jongens van zeventien jaar bekenden de laatste weken in twaalf auto's te hebben ingebroken. De twee gingen daarbij stee vast met cassetterecorders en autoradio's aan de haal. De be kentenis van beide jongens kwam, nadat de politie het duo voor een andere zaak had ver- hoord, Later werd ook een 19- jarige jongen uit Maassluis aangehouden, die ervan wordt verdacht de apparatuur te hebben doorverkocht. Vlaardingen Zo'n driehon derd Vlaardingers vergaapten zich zondag aan het eind van de middag aan de ravage, die ontstond bij een kettingbotsing op rijksweg 20 bij de afslag Holy. Zes auto's vlogen op el kaar, toen van de voorste de moLor uitviel. De schade was groot, maar de verwondingen vielen mee. Twee automobilisten lieten zich in het Holy zieken huis be handelen aan nekklachten. Mede door de grote publieke belangstelling duurde het lang voordat de zwaar beschadigde auto's aan de kant konden worden geschoven. De noorde lijke rijbaan bleef een half uur onbruikbaar, waardoor een lange file ontstond. De ravage op rijksweg 20, waar zo'n driehonderd Vlaardingers éen kijkje kwamen nemen. Vlaardingen Een nog on bekend gebleven vernieler heeft in de nacht van zater dag op zondag in het cen trum van Vlaardingen tien tallen ruiten ingegooid. De ruiten van de Sionkerk aan de Westnieuwland sneu velden, ruiten van winkels aan de Hoogstraat, de Sta tionsstraat en de Nieuwland- straat en van huizen aan de Markt en de Zomerstraal. Ie dereen die informatie kan geven over deze vernielin gen wordt verzocht contact op te nemen met de politie. Schiedam Met de aanhou ding van een 21-jarige Rot terdammer zijn clit weekend acht recente inbraken in Schiedam opgelost De man, die vanmorgen wordt voor geleid voor de officier van justitie, bekende twee weken geleden vijf inbraken te heb ben gepleegd waarbij hij voor 2.500 gulden aan goede ren buitmaakte. Vorig weekend was hij we derom actief. Toen ging hij onder meer in de Louise de Colignylaan met geld en sie raden aan de haal. Schiedam Dankij een op lettende werknemer heeft de brandweer vrijdagavond een brandje bij firma Van de Hoeven aan de De Hoop- straat snel kunnen blussen. De man ontdekte dat in een afgesloten ruimte een partij houtmot lag te smeulen. Het brandje is vermoedelijk door een brandende sigaret ont staan. De brandweer moest zondag avond uitrukken voor een bromfiets die bij het Sport- fondsenbad in brand ont stond. De bromfiets was eer der in de Bosboom laan gesto len.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1