SPORT 17 Trailers uit de weg 'Gorzenaren neem je niet in de maling' Alle remmen VÉR NAM wil pijplijn langs fietsroute Maassluis zoekt talent Grote oogst VZC Ben Wop bezoek in Schiedam- Zuid CJTV- jonger en beginnen met computerclub Route bus 132 korter Larry Norman in Stadsgehoorzaal I Van Loon betwijfelt I geldigheid Schiedamse arbiters op de buis Wond Leen Warnaar ontstoken Harga contra Oranje Nassau X Brinkman finalist Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 12 december 1984 >èelma Ozturk vertelt burgemeester Scheeres en wethouder Posthoorn, hoe goed haar her- -Jjquwde patatzaak loopt. Schiedam De enorme sta-in-de-wegs op de Westfrankelandsedijk, die de weggebruikers het uitzicht op het tegemoet komende verkeer ontna men, blijken enige tijd geleden te zijn verdwe nen op initiatief van B en W van Schiedam. Directeur Hans Schouten van de provinciale bi bliotheekcentrale erken de, dat de reusachtige trailers inderdaad een vervelend obstakel vormden. Tegenwoordig kunnen deze alle gepar keerd worden achter de PBC aan de Havenstraat. „Dat is nu zo'n klein suc cesje dat B en W kunnen scoren," zeiden collegele den vergenoegd. Schiedam De Gorzen toonde zich weer op zijn best. Voor de ogen van B en W ontspon zich gister middag zo'n ouderwets gezellig ruzietje, en het ging tussen een kerst boomverkoopster in de Groenelaan en een man die daar vlakbij woont. Die man stond tegen burge meester Scheeres te klagen, dat de kerstbomen brandge vaar opleveren en dat hij 's nachts geen oog dicht doet. De kerstboomverkoopster daaren tegen cn zij verzamelde al gauw een hele trits klanten om zich heen die vroegen waar al dat tumult om was door Kor Kegel zei dat zij er al 22 jaar bomen verkoopt en dat die buurman zelfs gevraagd heeft de kerst takjes tegen zijn gevel te depo neren, want dan zitten die las tige knapen uit de wijk ten- mihste niet op 2ijn venster bank. Burgemeester Scheeres, als hoofd van de politie, loste dat beheerst op. En zo toog het ge zelschap verder, winkelend door de Groenelaan: een groep heren, dat kon je zien, en zij hadden het nakijken van het volk. Wetsteyn wist wie ze waren. Hij zei nog: „Verlies ze niet uit het oog, anders mis je je hap- Êie." En hij maakte een ge- aar, waaruit overduidelijk bleek dat hij het afrondend slokje bij distilleerderij Nolet bedoelde. Ja, daar zijn Ben W gisteren mee geplaagd. Al .aan het begin van de dag was Hans Schouten van de provinciale bibliotheekcentrale erover be gonnen („Ik begrijp dat u op weg bent naar Nolet?") en eenmaal aangekomen bij de fameuze distilleerderij grapte Carel Nolet: „Heren, boven hebben wij wat karnemelk voor u klaarstaan," Lolligheden te over dus. alsof het daarom gingf Een burge meester en wethouders hebben thuis wel meer onder de kurk, daar gaan ze dus niet voor be delen bij een bedrijf. Het ver aangenaamt alleen de contac ten met het bedrijfsleven zo, hadden B en W gehoopt, en inderdaad; het dagelijks be- Selma dat het beter liep dan ooit en dat een inbreker daar eigenlijk voor gezorgd had, want de nieuwe opzet maakt het inbrekers lastiger, 't Schijnt dat die jongen, een oude sigarettenklant van de Ozturks, een keer illegaal voor het open raam de pindasaus heeft zitten oplurken. Selma Ozturk zei nog dat je in de Groenelaan een eerlijke mid denstander moet zijn, want hoe het mis kan gaan zag je pas aan de fotohandelaar, die in eikaar geslagen is. „Gorzenaren laten zich niet in de maling nemer»," conclu deerde mevrouw Ozturk. Haar koffie was beter dan die van het projectbureau stadsver nieuwing, waar B en W ook even waren wezen kijken. Zonne-energie Oh, 't was zo'n positief dagje, Burgemeester Scheeres en zijn wethouders hebben meer mensen in hun doen en laten leren kennen dan in maan denlange onderhandelingen doorgaans het geval is. Toontje 'in de Hagastraat, die zei dat hij elf jaar geleden in de Groene laan begon met een startkapi- De kerstboomverkoopster bracht er een Gorzens sfeertje In. Wethouder Van Tifborg (finan ciën) vroeg hoe duur die bomen waren. taaltje van 175 gulden. Kledingwinkelier Bijte wist te melden dat Wilso en stuur van de stad Schiedam zal zelden zo'n positief en verruk kelijk dagje gehad hebben, Een hele dag m de wiik, die het meest van alle wijken ïn Schiedam aan de bel weet te trekken- Een hele dag in het hol van de leeuw. En wat ge beurt er? Boomsluiter Complimentje één. Van de be jaarde Rinus Boomsluiter, ex- WdA-raadslid, die na 48 jaar op de Havendijk gewoond te hebben in augustus een nieu we bejaardenwoning betrok ken heeft aan de Oude Maas straat. Hoe woont u hier, vroeg de burgemeester. „Tja, wat zal ik er nou van zeggen, Scheer es? Vroeger op de dijk deed ik de deur achter me dicht en dan zag ik geen hond meer. Nu haal ik beneden mijn krantje en op de galerij kom je iemand tegen, en in de lift kom je iemand tegen, ik ken nu veel meer mensen in drie maanden tijd. Dat is veel ge zelliger." Boomsluiter voegde eraan toe dat er zelfs een bloemstukje klaar stond toen hij pas uit het ziekenhuis terugkwam. Was op de Havendijk niet denk baar geweest. Het sinterklaas- cadeau, anti-ziekenhuispillen in de vorm van chocola, een maal daags in te nemen bij de thee, stond nog op een plankje. Ja, alleen was Boomsluiter door de huurverlaging van tachtig cent net buiten de indi viduele huursubsidie gevallen, daar zat ie nog mee. Maar al met al: prima wonen in die nieuwbouw. Groenelaan Complimentje twee. De mid denstanders Cram a en Bijtel hadden dan weliswaar maan denlang zitten aanhikken te gen al die opbrekïngen in de Gorzen, in de Hoofdstraat, rond de Buitensluis, bij de af graving van het GTB-terrein, maar toch: uiteindelijk was de verkeerscireulatie weer op ,gang gekomen en volgens Bij tel trok de Groenelaan ook weer meer klanten aan. Vond hij prima. Dat belooft wat, als er meer bewoners in de Gorzen ko men, na de nieuwbouw op het GTB-terrein en de Hoofd straat-Zuid, achter de Heilig Hartkerk. een plekje waarvan wethouder Van Tilborg een architectonisch staalkaartje van wil maken, en dan nog op zo'n manier dat een aantal be woners van de Lekstraat het pas verworven uitzicht op de Nieuwe Maas behoudt. Patatzaak Complimentje drie. Sami Oz turk en zijn vrouw Selma kon den in drie maanden tijd hun afgebrande patatzaak herbou wen, dank zij verbluffend snelle afgifte van de bouwver gunning. Toen B en W er een bak koffie gingen halen, zei Coster uit de Hoogstraat ver dwijnen. De meisjes van No Problem, die bericht kregen dat zij zaterdag al kunnen be ginnen met alternatieve kle- dingverkoop in de Groene laan. De energiewerkgroep Schie- dam-Zuid, die misschien van wethouder Zijdeveld mag gaan experimenteren met zonne- energie naast clubhuis De Dijk, al dan niet gebruikma kend van een morsige loods op het Gusto-terrein; de loftrom pet stak de wethouder trou wens opnieuw over het plan voor de bio-tuintjes aan de Westfrankelandsedijk. Geen enkele wanklank op die dag? Neen. B en W lagen zelfs krom van het lachen, toen de boot van de havendienst hen voer langs de opgeslagen gif grond aan de Nieuwe Water weg. Daar ligt de door Qmtzigt afgegraven grond van het GTB-terrein. Er staat een bord bij: bodemverontreiniging. „Hij maakt er recléme voor?" vroegen de vroede vaderen zich jolig-verbijsterd af. jO! Vi Vlaardingen De christelijke jongerenvereniging Liefde en 'rede start in 1985 een com pute rgroep. De vereniging wil mensen die interesse hebben nader kennis laten maken met de computer. Liefde en Vrede heeft be schikking over vijf Commodo res 64, een floppy disc en een printer. Fred van Zwieten, Gerrie Smeenk, Peter Riet dijk, Dick Hoogmoed, Anton Haddeman en Edward Stigter zorgen voor deskundige on dersteuning. De eerste cornpu- teravonden worden gehouden 8 en 9 januari in gebouw Obadja aan de Willem Beu- kelszoonstraat. Jeugd-leden betalen vier gul den per maand en niet-leden tot 16 jaar vijf gulden. De ou dere jeugd moet iets meer be talen. Jongeren tussen de 16 eri 18 jaar betalen vijf gulden per jaar en het lidmaatschap van de CJV kost 20 gulden per jaar. Iedereen die ouder dan 18 jaar isimoet 10 gulden per maand bijdragen en niet-leden moe ten ook nog eens voor 20 gul den lid worden van de vereni ging. In totaal gaan er vier groepen van start. Per groep is er! maar plaats voor 10 deelne- mu> Hoek van Holland De Ne derlandse Aardolie Maat schappij (NAM) wil een olie pijpleiding aanleggen nabij het voor een fietspad be stemde tracé tussen Hoek van Holland en Maassluis. Deze recreatieve verbin dingsroute loopt vanaf de Schenkeldijk via de Oranje- dijk en het oude Spuidijkje naar de Pettendijk. Hier steekt de route, via de nieuw aan te leggen brug, op 's- Gravenzands grondgebied het Nieuw Oranjekanaal over. Het voert verder via de Bonnenlaan, waar een aansluiting wordt gemaakt op het fietspad naar het strand. De commissie verkeer, open bare werken en groen van de Hoekse deelgemeente zou Tussen Hoek van Holland en Maassluis: liever zien dat er een (korte re) route wordt gemaakt langs het gemaal Westfand aan het eind van het Nieuw Oranjekanaal. Provinciale Waterstaat van Zuid-Hol- land heeft op dat plan nog niet gereageerd. De NAM wil de olieleiding aanleggen vanaf de nieuw ontdekte olievelden in Rot terdam-Noord via Maasdijk- De Noll naar Hoek van Hol land. In de Buiten Nieuvv- landse Polder zal de leiding onder de Nieuwe Waterweg worden doorgevoerd. Voor dat hierover een advies wordt gegeven wil het deei- raadsbestuur echter eerst alle relevante informatie hebben ontvangen. De reconstructiecommissie Midden-Delfland was al eer der ingelicht over het deel van de pijpleiding, dat dooi 'haar' grondgebied ten noorden van Schiedam Vlaardingen en Maassluis gaat lopen. Maassluis Begin 1985 gaan in theater De Schuurkerk de open- podiumavonden van start. De werkgroep van de Culturele Raad in Maassluis is op zoek naar mensen die op het podium willen staan. Op alle gebied mag worden opgetreden: van muziek, to neel, cabaret, mime tot goochelen. De optredende artiesten krijgen voor hun bijdrage geen vergoe ding. Iedere woensdagavond kunnen artiesten in de dop in het Schuurkerkje terecht. Meer informatie is te verkrijgen bij de werkgroep Theater in het Maassluisse stadskantoor. Maassluis Passagiers van het veer Maassluis-Rozenburg zullen vanaf zondag in Maas sluis een wandeling naar de bushalte moeten maken. Bus lijn 132 van Westnederland stopt dan niet meer bij de stei ger, maar op de hoek van Go- vert van wijnkade en Indus trieweg. Bus 132 rijdt met ingang van zondag een verkorte route, die voert van het NS-station Cen trum, via Stationsweg, Indus trieweg, Mozartlaan, Haydn- laan, Van Beethovenlaan, Westlandseweg, Rozenlaan en Maassluiseweg naar het Maas landsviaduct. De bus verzorgt de verbinding tussen Maas sluis, Delft en Den Haag. Vlaardingen De Ameri kaanse gospel-rockartiest Lar ry Norman treedt donderdag avond op in de Stadsgehoor zaal. Hoewel slechts weinigen ooit van hem hebben gehoord, heeft Norman al zo'n twintig elpees op zijn conto staan en bestempelde het toonaange vende Amerikaase muziekblad Billboard hem als 'de beste songwriter na Paul Simon'. Het optreden in Vlaardingen maakt onderdeel uit van een Europese tournee. Later deze week treedt hij nog op in El- burg en Assen. Norman wordt bijgestaan door de Duitse rock formatie Pieces. De NCRV heelt besloten ra dio-opnamen te maken van zijn concert Wanneer die wor den uitgezonden, is nog niet bekend. Vlaardingen VZC heeft zich gehandhaafd in de natio nale divisie. De Vlaardingse Zwem Club behield in de laat ste wedstrijd van deze compe titie, tegen AZC Mtcrolïfe uit Alphen aan de Rijn en LZ*86 uit Leiden, de dertiende plaats in het landelijk klassement. Voldoende om ook volgend jaar met de beste Nederlandse ploegen in de slag te gaan. Overigens verscheen VZC voor deze laatste wedstrijd verre van compleet in het wa ter. Dat bleek een extra moti- vatie voor de Vlaardingse de legatie, die er zelfs in slaagde een flink aantal persoonlijke besttijden te verbeteren. De VZC-jeugd. kortom, toonde karakter en beloonde de inzet van de trainers Theo Romeijn._e en Sjaak Bot op passende wij ze. Gouden medailles gingen m Leiden naar Reinier van der Bend, Wilma van Hofwegen^ Astrid van Irsen, Dannv vanj£ Hees en Esther Brouwer. ZiF---. ver werd veroverd door Anitg." Koetsenruyter, Léon van IJ- zerioo, Sonja Stein. Cabv van Leenen. Marco van Drielvj* Marlijn van de Maagdenberg^ en Jacqueline Claas. L 3 Schiedam De vreugde kende geen grenzen. Zelfs het vergeelde clublied van rood en groen, voor menigeen een geheel nieuwe kennismaking, werd in de bijna uit z'n voegen barstende kantine uit volle borst meege- schreeuwd. SVV won dus gisteravond. En hoe.' Het halve dozijn treffers tegen het welgeteld twintig mi nuten redelijk tot goed weerstand biedende Hel mond Sport (6-1) vormde slechts een magere afspie geling van de krachtsver houdingen. Met een grote re slagvaardigheid en een ietsje meer geluk had SVV zich zelfs in het Guinness Book of Records kunnen laten registreren. Die eerste twintig minuten hadden echter even goed in Brabants voordeel kunnen, ja moeten uitpakken. Na de ster ke start van SVV (René van Delft treuzelde, Peter de Haan stuitte op de schoen van doel man Wim van der Meijden) weigerde Helmond Sport de door Donald Bax simpel verkregen voorsprong (een-twee tussen Perry van Weert en Jack Edelbloedt door het centrum, afgerond door de eerste) een definitief cachet te geven. Het rammelende SVV, met Rob Koevermans en Hans Neeskens als centraal duo, kon niet meer dan lijdzaam toezien hoe René van Tilburg, Van Weert en Nic van Breemen (paal) de ene na de andere kans verprutsten. Wie anders dan Peter van Velzen, SVV's goudhaantje, trok de Schiedammers uit de afgrond, Twee briljante kop stoten (eerst uit een voorzet van de tot de achterlijn door gedrongen Mark Wotte en la ter uit een hoekschop van de beweeglijke Peter de Haan) zetten SVV op het juiste spoor. Bovendien raakte Helmond Sport vlak voor de onderbre king smaakmaker Toon Nele mans (vervangen door de amateur John Heijster) kwijt na een vinnig duel met Mark Wotte. Eerder al, in de war- ming-up, had oefen meester Jan Brouwer Rob Cox <rem- plagant Van Weert) gebles seerd zien afhaken. Brouwer, ongenuanceerd: „Nelemans is er bewust uitgeschopt". Agressie Die agressie van SVV, waar Chris Treling en Jan Mulder tegen een gele kaart (hun tweede) opliepen, was te veel voöj het nadrukkelijk met ztchieif overhoop liggende Helmond Sport. „Dat was het enige wapen om Helmond Sport te pakken", had SVV- trainer Dick Buitelaar zijn spe lers vooraf gewaarschuwd. „Ik had er al op gerekend, dat er door de uitzending van Borus- siaBayern op de ^Duitse tv SVV bouwt na de 6-1 ovewinning op Helmond Sport een feestje rond koningsschutter Peter van Velzen. Jan Mulder, trainer Dick Buitelaar en Marcel van Hattem rijn in hun schik met SVV's goudhaantje. Een opleving dus van de tegen Telstar nog m bescherming ge nomen Van Velzen (Buitelaar toen: 'Peter is moe. Hij heeft rust nodig')? Dat belooft dan wat voor de tweede helft van de competitie, al zal het ook bondscoach Dick Advocaat (veer beseheiden op Harga aanwezig) niet zijn ontgaan, dat Van Velzen één zo niet twee maatjes te groot is voor de eerste divisie. De schutter zelf: „Ik zal blij zijn als de winterstop begint. Ik heb overdag vrij pittig werk, begin meestal 's ochtends om een uur of zeven en moet dan ook nog eens 's avonds trainen. Het is te hopen, dat ik er in ja nuari nog zo'n competitiehei ft kan uitpersen..." De opstellingen: SVV: Dirven, Wotte, Koever mans, Neeskens, Mulder, Van Kapel (Van Alphen), Treling, Van Delft, Könemann (Oost), Van Velzen en De Haan. Helmond Sport: Van der Meij den, Stokmans, Teuben, Kei zers, Vincent, Van Weert, Van der Veen, Edelbloedt, Van Til- burg, Van Breemen en Nele-"; mans (Heijster). weinig publiek zou ziin. Maar, heb ik meteen gezegd, zorg er voor, dal. ook al zijn er maar vijftien toeschouwers, de weg blijvers ongelijk hebben. Die moeten spijt krijgen als ze de uitslag horen". De woorden van Buitelaar misten hun uitwerking niet, al bleef het tot aan de rust ang stig. „Toen", wist Buitelaar, „kon je zien, dat ze het niet goed weten als ze met 2-1 voorstaan We hadden de maz zel, dat Helmond Sport het di rect na rust ging forceren. Bo vendien bleek, dat het condi tioneel bij ons wel goed zat. Ga er maar eens aanstaan om bin nen 48 uur twee wedstrijden te spelen. Een klasse wedstrijd niet alleen van Van Velzen. maar ook van Treling. Hij was constant ons aanspeelpunt op het middenveld. Van daaruit konden we lekker gaan spe len". Helmond Sport moest, of het nu wilde of niet, de stormbal hijsen. Doelman Van der Meij den mpet gek zijn gworden van het foutenfestival, dat zich voor zijn neus afspeelde, maar hij werd vooralsnog niet ge passeerd. Uitgespeelde kansen voor de ongekend hard wer kende Jan Könemann, De Haan (beiden net naast), Mul der (vrije trap op vuisten kee per), Van Kapel (via Van der Meijden hoekschop) en Van Delft en Mulder (beiden in de zelfde situatie niet doortastend genoeg), vergrootten de amu sementswaarde tot ver boven het gemiddelde. Tenslotte was het opnieuw Van Velzen, die een slimme passerbe weging van De Haan op klassieke wij ze (bij de eerste paal voor de man komend) honoreerde: 3-1. Kansenregen De kansenregen hield aan, zonder dat Helmond Sport er ook maar iets tegenover kon stelle of het moet de gele kaart voor Jack Edelbloedt (sabelde Harry van Kapel neer) zijn ge weest. Uit een dubieuze straf schop (speelde Eric Keizers de bal na en solo van Van Delft voor of achter de doellim met de hand?) prikte Van Velzen nummer vier zijn twaalfde seïzoentrefferin het nylon Een vijfde doelpunt van Van Velzen werd wegens buiten spel afgekeurd, waarna inval ler Jeffrey Oost (voor Köne mann) en Van Delft (door de poort van Van der Meijden) het sextet volschoten. ^iiiiiimiuiiiimmiiiiiuiiiiiiiiiimiiutiiiiifiiiiiNiiiimiiifiiiiiiiiuiHiniiiiniiiiiiiiitimiiiiiiii^ I Schiedam In de schaduw van het op alle fronten Jos- i gebarsten feestgedruis stel- de Helmond Sport's mana- get Van Loon de geldigheid van SVV's forse overwin- j ning ter discussie. Van Loon, die in Schiedam trou wens de enige bestuurlijke vertegenwoordiger van Hel mond Sport was, had ont dektdat SVV'er Harry van Kapel ondanks zijn tegen Telstar opgelopen derde gele kaart gewoon mee speelde. De vernieuwde regie men- ten, die met ingang van dit seizoen aangeven dat een speler na zijn derde bekeu- ring automatisch voor de eerstvolgende wedstrijd ge- l schorst is, moeten nu uitwij- zen of SVV in de fout is ge- gaan. „Dat zal ik vandaag meteen onderzoeken aldus I Van Loon. „Ik weet niet goed", ver- volgde hij. „of hieraan de voorwaarde is verbonden. dat de KNVB de betrokken club en speler van tevoren l moei inlichten. Als de re- glementen ons de mogelijk- heid bieden om dit resultaat aan te vechten, zullen we daarvan uiteraard gebruik maken ?niiJ]i!iiiii]iiiiiuj]iitiJi)]i[jiii]iiii!imiiiiiiiiiiiiiMiiiJfi)iifHiiiiiiJimifi!JiiiiJi)Jii]ii]iiJi)!iu)iiiiJtIn. Schiedam De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging (SSV) heeft een unieke kans gekregen de clubkas te spek ken. De SSV is door de VARA uitgenodigd om donderdag 27 december deel te nemen aan de midwinter-lotto, die die avond rechtstreeks op televisie wordt uitgezonden. In de studio van de socialisti sche omroep zal de SSV door 41 leden worden vertegen woordigd. De SSV steunt een groep kandidaten, terwijl een andere vereniging van scheidsrechters de zijde van de overige kandidaten kiest. Bei de verenigingen kunnen aan zienlijke geldbedragen win nen. Daartoe krijgt iedere verte genwoordiger een apparaatje, waarmee bevestigend of ont kennend moet worden geant woord. Aan het einde van dit spelletje wordt het aantal goe de antwoorden opgeteld, zodat dan de financiële balans kan yorden opgemaakt. Schiedam Het is nog maar de vraag of Leen Warnaar zondag in de uitbeurt tegen Willem II van dc partij is. De aan voerder van SVV, die gisteravond samen met Henk Salari de 6-1 zege op Helmond Sport vanaf de tribune meemaakte, heeft een ontsteking op gelopen In de wond. die na het duel tegen Vitesse was opengegaan. Warnaar speelde de wed strijd zondag gewoon uit cn trainde ook maandag avond met de groep mee. In de nacht van maan dag op dinsdag werd hij wakker door een immen se pijn en bleek, dat de open wond was geïnfec teerd. Warnaar moet zich pas maandag weer bij de dokter melden. „Er zit een enorme bult op", aldus de libero. „Gaat het van de week nog weg, dan ben ik er zondag weer bij". Vlaardingen Eén van de£ twee overgebleven korfbalver- enigingen uil deze regio'/ plaatst zich voor de vierde^ jronde van dc bekercompetitie.*' Het lot wil, dat het Schiedam- se Harga en Oranje Nassau uM>- Vlaardingen elkaar dinsdag 18'. december ontmoeten. Plaats van handeling is de sporthal in- Hoogvliet, waar om 19.00 uur-" wordt begonnen. Vlaardingen De Vlaarding/^ se biljarter Wim Brinkman/ heeft zich als tweede geplaatst';'^ voor de finale van het Neder-.' lands kampioenschap libre klein extra klasse. In het De- *1 venter biljartcemrum De Dam gaat Brinkman vrijdagavond*-^ (zaterdag en zondag wordt de ,1?, titelstrijd voortgezet) om zeverr"/^ uur van start tegen de Rotter-*-' dammer Stobbe. De overige fi-V. nalisten zijn T. Karman (Apel-'*" doorn), H. Lub (Andijk), Thoma (Groningen), R, (Kaalte), E.C. de Groot' (Gou-/ driaaji), .J.M.T— Stobbe (D"&« Maasstad) en H.C. Smit (Haar-r/* leml Xh.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2