Cultuur voor lege zalen 1 ter meuten MEEN MOj&i Vogelwerkgroe geeft kerküi weer een kans Wie vóór de Kerst z'n geldzaken regelt,gaat 'schoon'! nieuwe jaarin. Onderwij swinkel sluit na 7 jaar VIAARDINGS DAGBLAD SGHIIDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG CDBBjjjjt Schiedam De ge meente Schiedam heeft Van de landelijke ge schillencommissie voor het openbaar onderwijs gelijk gekregen in het conflict met de voorlo pige medezeggenschaps raad van het Stedelijk Gymnasium. Prostituée mishandeld Vier keer over de kop KORTINGBON ZESDAAGSE Zondag 20 januari 1985 Trekker met oplegger gestolen verenigde spaarbank Boif^nroT^rrELroKr37Tgii. Automobilist tegen boom Winkeldieven aangehouden Vrouw en kinderen gered DfeÈMÉM ÜM fijtftt Keramiek tafellamp... 1 -»»hv Alléén dinsdag van 22&S voor WATERWEG MAAWDAG 17 0ECEMBES 1984 Gymnasiiimraad in ongelijk gesteld De gymnasïumraad had een volledig instemmingsrecht ge claimd voor het geval de posi tie van het gymnasium aan de Hugo de Grootstraat in het ge ding komt Dat zou het geval kunnen zijn, als de gemeente ijvert voor fusie of samenwer king van het gymnasium met ander voortgezet onderwijs. De gemeente Schiedam stelde zich echter op het standpunt, "dat de medezeggenschapsraad niet meer dan adviesbevoegd heid mag krijgen. De landelijke geschillencom missie is dat nu met de ge meente eens. Het gaat hier om zaken, die betrekking hebben op de totale spreiding van het voortgezet onderwijs. Het be zield hierin zou niet mede be- -paald mogen worden door één van de betrokken instituten, in dit geval het gymnasium. Een ander meningsverschil dat de gemeente had, namelijk met de voorlopige medezeg- genschapsraad (mr) van kleu terschool OUeke Bolleke en la gere school Thorbecke, is door de geschillencommissie wel in het voordeel van de mr uitge legd. Olleke Bolleke/Thorbecke - wilde het recht voorbehouden om bepaalde zaken, waarover medezeggenschap bestaat, te splitsen. Ouders zouden over tie ene zaak meer te vertellen moeten krijgen, onderwijzend personeel over andere dingen weer. De gemeente vond het echter onzin om die zaken uit een te rafelen en er werd op gewezen dat van de zestien- medezeggenschapsraden in het Schiedamse onderwijs alleen die van Olleke Bolleke/Thor becke dwars lag. Dat vindt de landelijke geschillencommissie echter geen argument. Dat mag de medezeggenschapsraad zelf uitmaken. Schiedam' Een 19-jarige prostituee is zondagochtend op de Nieuw Mathenesserstraat in Schiedam door een klant zwaar mishandeld. De vrouw kwam om zes uur 's ochtends, bont en blauw geslagen en met tanden uit haar mond, zelf met de taxi naar het Dijkzigtzie- kenhuis. De vrouw was bij de klant in de auto gestapt, maar sloeg in paniek op de vlucht toen zij zag dat hij een steekwapen bij zich had. Achtervolgd door de man rende zij over de Nieuw Mathenesserstraat. Toen de prostituée kwam te vallen stapte de klant uit zijn auto en begon haar te slaan en te schoppen waar hij haar maar raken kon. De vrouw raakte bewusteloos, kwam even later weer bij haar posi tieven en vluchtte verder. De klant zou nog een paar keer zijn langsgereden. De zwaar mishandelde vrouw nam een taxi naar het ziekenhuis. De politie beschikt over een zeer summier signalement van de man. Leden van de vogeiwerkgroep zagen in de tochtige toren van de dorpskerk de broed- kast op maat. Vlaardingen Achter koster Wout van Haften beklommen vier vogel vrienden zaterdag de donkere toren van de dorpskerk in Kethel. Met veel moeite sleepten ze een grote broed- kast mee door de trappegaten. Die kast werd boven de grote klok voor een gat in de torenmuur gehangen. De vogelwerkgroep van de koninklijke Nederlandse natuurhistorische vereni ging (KNNV) wil met de kasten, waar van er later jn de middag ook één werd geplaats in de toren van de Sint Jacobus- kerk, de kerkuil terughalen naar Mid den-Delfland. De kerkuil is in heel Nederland zeld zaam geworden en een van de redenen is dat de vogel nergens meer kan broe den. In oude boerderijen en kerktorens zit hij het liefst, maar het boerenbedrijf is gemoderniseerd en de torens van ker ken worden dichtgemaakt met kippe gaas. „Da's om de kouwen buiten te hou den", legt koster Van Haften boven in de tochtige toren uit. „Toen dat gaas er nog niet zat kon ik hier elke week hele ladingen takjes weghalen. Je houdt het niet voor mogelijk wat die beesten alle maal naar binnen slepen." Met de kasten krijgen de kerkuilen hun broed gelegenheid terug. Een lange, don kere toegang tot de kast zorgt ervoor dat kouwen en duiven er niet in durven. „Het leefmilieu is hier in de omgeving wel geschikt voor de kerkuil", zegt Wout van der Schalie van de natuurhistorische vereniging. De goudgele nachtvogel eet knaagdieren en kleine vogels, die hij in de weiden rond Kethel wel kan vinaen. „Het is een kwetsbare vogel", zegt Van der Schalie. „Wij hopen dat ze hier blij ven als ze nestgelegenheid vinden. Als er eenmaal eentje zit dan blijft hij ook." De vogelwerkgroep wil ook in andere kerken in het gebied broedkasten plaat- i sen. Zelf hebben de leden van de vogelwerk groep Van der Schalie, Jan Lentes, Hans Leliveld en Hans Leliveld nog nooit een kerkuil gezien in de omgeving van Kethel. Maar als zij met de tweede nestkast naar de Sint Jacobuskerk gaan komen zij een fietser tegen die weieens een dode uil aan de kant van een polder weggetje heeft gevonden. „Kon je zien wat voor uil dat was", vraagt Van der Schalie. „Ja, dat was eer. kerkuil", be weert de fietser stellig. „Zo erg is het nog niet met me, dat ik aat niet zou kunnen De ravage op de Billitonlaan. Vlaardingen Een 47-jarige Vlaardingse is vrijdagavond met haar auto op de'kruising van Billitonlaan en Marathon- weg vier keer over de kop ge gaan. Zij verleende geen voor rang aan een 39-jarige automo biliste die van de Marathon- weg kwam en haar auto werd in de flank geraakt. De stoplichten op de kruising gaven een tijdje geleden de geest en er worat sindsdien ge werkt aan een nieuwe installa tie. Die wordt waarschijnlijk begin volgende week in ge bruik genomen. Bij de botsing vrijdagavond ontstond een enorme ravage, maar de ver wondingen vielen mee. De beide bestuursters konden na behandeling in het Holyzie- kenhuis weer naar huis. Publiek blijft weg bij manifestatie Schiedam Een film over uithuwelijken van buitenlandse vrouwen werd bekeken door een viertal vrouwenin de gro te zaal trad een Kaapverdiaanse popgroep op voor een hand jevol mensen en in de foyer dansten twee Hindoestaanse meisjes vooral voor hun eigen familie. Dat was zaterdag in het Schiedamse Passagetheater het beeld van de culturele manifestatie, waarmee negen organisaties begrip wilden kweken tussen de verschillende culturen in Schiedam: lege zalen. Wethouder Herman Posthoorn (cultuur) had het bij de ope ning van de manifestatie tegen racisme en discriminatie al op timistisch over de mogelijk heid van 'een jaarlijks terug kerend festijn*. De gemeente stopte vijftienduizend gulden in het feest. De organisatoren spraken van 'een brug slaan tussen blanke en bruine men sen'. Maar van twaalf uur 's middags tot twaalf uur 's avonds liep het publiek hef Passagetheater voorbij. De organisatoren zagen drie maanden van intensieve voor bereiding sleeht beloond. Er was genoeg te beleven in de verschillende zalen van het theater muziek, zang, dans, performances, films, video's, uitheemse hapjesmaar druk werd het niet. De paar bezoe kers zaten aan de bar en had den het over de smaak van de 'zuivere koffie' uit Nicaragua, die daar werd geschonken. Toen de Hindoestaanse meis jes, met goudbestikte hoofd doeken en rinkelende enkel banden, voor de tweede keer hun prachtige dans uitvoerden in de foyer drentelde er een klein blond meisje tussendoor, een en al verbazing. Maar er was bijna niemand om het te zien. 'Zo kan het ook. Schie dam is meer dan u denkt', was de leus waarmee het publiek naar binnen moest worden ge haald. Maar tegen het einde van de avond was de teleur stelling van het gezicht van de organisatoren ter lezen. Zo kon het dus blijkbaar niet i Eritrese volksdans in de grote zaal van het Passagetheater. (ADVERTENTIE) 149544 Dagelijks geopend van 9.00-16.45 uur Zaterdag van 9.00-13.00 uur Witte de Withstraat 25 Tevens zijn kaarten te koop in INFOMOBIEL, ons rij dende servicekantoor. Bet voor standplaats en tijd 010 - 149544. Bespreekkosten per plaats 1,50. Op vertoon van deze bon ontvangen lezers van het Rotterdams Nieuwsblad 10,- korting p.p. op de toe gangsprijs van 25,- Alleen geldig op zondag 20 januari 1985 11.00-13.00 uur Schiedam Een transportbe drijf aan de Callandstraat is dit weekeinde voor 25.000 gulden gedupeerd. Er werd een trek ker met oplegger ontvreemd. Uit een bedrijfspand aan de Westerkade werd geld en een schrijfmachine ter waarde van 10.000 gulden gestolen. Een bewoner van de Dalton straat ontdekte zaterdagmor gen dat een groot deel van 2ijn huisraad was meegenomen. Men ging met langspeelplaten, sieraden en videorecorder voor in totaal ruim 15.000 gul den aan de haal. De recorder werd bij een fietspad in de buurt weer gedumpt. Uit een woning aan de Savor- nin Lohmanlaan werd voor 3.500 gulden goederen en sie raden gestolen. Bij het Pro- duktschap Gedïstïllerde Dran ken aan de West Molenstraat werd een ruit ingegooid en een telmachine ter waarde van 900 gulden ontvreemd. Uit de etalage van het Windsor House aan de mgr. Nolenslaan werden, nadat een steen door de ruit was gegooid, twee le ren jacks gestolen. V (ADVERTENTIE) De Kerst is 'n extra drukke tijd en voor je 't weet is het jaar om. Als u zorgt dat uw betalings opdrachten voor de Kerst bij ons zijn, dan kunt u ervan op aan dat u 'schoon' het nieuwe jaar in gaat Kom dus even langs bij uw makkelijke bank in de buurt (Letwel even op de gewijzigde openingstijden). Wij wensen u dan graag persoon lijk een schitte rende kerst en al het goede! in 1985. ITOffTiNGËN; RESiOHüOFDKANTOQirROTTERDAM Schiedam Een - 28-jarige Schiedamse automobilist is in de nacht van vrijdag op za terdag na een achtervolging door de Vlaardingse politie op het Rubensplein tegen een boom gereden. De man, die volgens de poli tie te veel gedronken had, werd zwaar gewond opgeno men in het Schielandzieken- huïs. De politie wilde de au tomobilist op de Burgemees ter Knappertlaan tot stoppen dwingen, maar de Schiedam mer ging steeds harder rij den. Op het Rubenspleir reed de man,in volle vaart tegen een boom. Vlaardingen Drie keer moest de Vlaardingse politie dit weekeinde naar V&D aan het Veerplein om een winkeldief aan te houden. Een 33-jarige Hagenaar pro beerde er zaterdagmiddag zonder af te rekenen van door te gaan met twee dure theekannen. Vrijdagavond werden een 37-jarige Schie dammer en een 30-jarige man uit Delft aangehouden wegens winkeldiefstal. De drie konden, nadat proces verbaal was opgemaakt, weer naar huis. Schiedam De On derwijs win kei Schiedam sluit na zeven jaar zijn deuren. De klanten zullen voortaan aangewezen zijn op andere instanties, als zij in het doolhof van het on derwijs hun weg niet meer kunnen vinden, aldus secretaris Annemiek Jeene. De winkeliers vinden hun vrijwilligerswerk niet langer nodig, nu professionele orga nisaties hun taken hebben overgenomenHier heeft de Onderwijswinkel altijd naar gestreefd. In de zeven jaar van zijn bestaan heeft de On derwijswinkel ruim duizend mensen, kunnen helpen. Dat is niet veel. De winkeliers spreken in een eindrapportje van „min of meer toevallige individuen" die geholpen konden worden; maar tot on derwijsvernieuwing en meer betrokkenheid van ouders bij het werk is het nauwelijks gekomen. „Een negatieve conclusie dus," aldus de ver eniging. Zaterdag 22 december wordt de sluiting van de Onder wijswinkel feestelijk gevierd in het pand Hoogstraat 76, naast de Wereldwinkel. Voorzitter van de vereniging Ed van Heest en wethouder Herman Posthoorn zullen een toespraakje houden. Een educatief centrum zal komend jaar het belangrijk ste werk moeten overnemen. Vlaardingen Een toe vallig passerende fietser ontdekte zondagochtend een hevige rookontwikke ling in een winkelpand aan de Markgraaf laan. De jongen vertrouwde de zaak niet en waarschuwde de politie. Met behulp van de eige naar van het pand, die wakker was geworden door alle tumult, werden zijn vrouw en de drie kin deren, die op de bovenste verdieping sliepen, uil het pand gehaald. Kortsluiling in een ventilator was de oorzaak van de rookont wikkeling. De ventilator was in brand geraakt maar door zuurstofgebrek wa ren de spullen die vlam hadden gevat gedoofd. (ADVERTENTIE) «Vwfyi Past in elk modern interieur. Hoogte ca. 26 cm. Kaoje ca. 20 cm 0. in g5£^s modieuze lichte tinten; wit, blauw, ro se, beige of grijs. Zolang voorradig 3* mm.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1