a 'Ik moet soms lachen als ik Hellwig hoor' SPORT Groene NS-halte wordt duurder dan Deltadijk André Hulsman verknalt derby - Lekker een paar uurtjes bezig zijn SP8RTK0RT SPORTAGENDA Meer Vlaardingers Yan der Pol twee jaar geschorst Modelleren bij Vrije Academie Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 19 december 1984 rogramma aan Maassluis Enige honderden inwoners van Maas sluis, van jong tot oud, nemen elke week deel aan één van de trim-instuiven in de Olympia-sporthal en de Wethouder Smit-hal. Deze recreatieve activi teiten worden begeleid door Sjaak de Jong en Leo Geerdes, gediplomeerde sportleiders. Sjaak de Jong, beheerder van de Wethouder Smit-hal neemt het leeuwendeel van het trim- program ma voor zijn reke ning. „Het is zonder meer dui delijk dat wij in een grote be hoefte voorzien, gezien het aantal bezoekers, maar ook vanwege de regelmaat waar mee zij komen. Het gaat ons er in de eerste plaats zeker niet om dat de mensen hier fantas tisch hoge resultaten behalen. Waar het wel om gaat is dat ze hier lekker een paar uurtjes bezig zijn en zieh onder bege leiding kunnen uitleven, zodat je de dagelijkse beslommerin gen even naast je neer kunt leggen." „Daarnaast verbeter je natuur lijk je conditie. Je ziet bij som- Sjaak de Jong, beheerder van de wethouder Smithal, is blij met de sport-instuiven. mige mensen al na een paar maanden dat zij zich veel be ter en soepeler gaan bewegen. Wie iets niet kan, hoeft het; ook niet te doen", aldus Sjaak de Jong, Er is voor elk wat wils in het kader van dit recreatieve trimmen. Naast de avond-in stuiven in de beide sporthal len, worden er ook nog trim- insiuiven voor de jeugd gehou den in de Wethouder Smit-hal. Verder biedt het programma vrouwengymnastiek, uadmin- ton-instuif, aerobtc-dancing en roller skate voor de jeugd. Tot slot is er in de Wethouder Smit-hal een aparte fitness ruimte, waar beginners onder begeleiding en gevorderden op eigen houtje zieh bezig kunnen houden met lichamelijke krachtmeting. iiuuiiiittiiitniiuiiitiiiuiiiiiiiiEiiUEiiiiiiiiuiiitiiiiiiiiiiiiiitiEuiiHiiiuiiiiiuiiiiiiiniiiiiiiiiiiimiiiiiiiiBiiiiniiiiiiiiiiiiifiiiiiJiiiiiiiiiiiiiitiMfiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiüEiiiiiiiiiiKiiitiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiii. Schiedam „Ik wind mij er enigszins over op", merkte de wethouder voor stadsvernieuwing van zichzelf. Dat had de hele raadszaal al gezien. Cor van. Tilborg kon het niet hebben, dat het CDA zo akelig deed. Alle andere woorden, die over de wethouder heen kwamen, waren immers zo positief? ten gesignaleerd. Blij waren alle raadsleden, dat de aan vankelijk geplaagde Van Til borg hun kritiek zo fraai ver werkt had in nieuwe stukken over de subsidie- en inspraak verordening voor stadsver nieuwing. Ere Een paar weken geleden nog kreeg de wethouder de wind De hele raadsvergadering had al een soort kerststemming over zich, broederlijk traden bijvoorbeeld PvdA en klein links op en dat was lang gele den, maar zelfs over stadsver nieuwing deed hel CDA weer •moeilijk. Van Tilborg, ja, hij wond zich op. Het trompetgeschal kon zo triomfantelijk niet- zijn, of CDA-woordvoerster Els Hell wig had nog wel wat valse no- milllllllllltllllllllllintlllllllllliillillll: van voren, maar nu was hij dik in ere hersteld. Adri Reijn- hout (D'66) had nog een kleine suggestie om geld uit vrije re serves te stoppen in het stads vernieuwingsfonds, Hans van Kleef (PvdA) zei zelfs dat het de goede kant op ging, omdat Schiedam er tegenwoordig be ter uitziet dan tien jaar gele den; hij wees bijvoorbeeld op Mariastraat en Stationsstraat. Maar het CDA zat te hakke takken, vond Van Tilborg. Hellwig had de PvdA/VVD; coalitie weer eens herkend, zei zij, maar de wethouder be greep nauwelijks waarom en hij was de enige niet VVD-lei- der Verhulsdonk hegreep niet. dat er na zo'n zondvloed van woorden in de commissie nu ook weer een hele spraakwa terval moest komen. De VVD'ers beperkten zich tot het feliciteren van hun wet houder. Toen Van Tilborg over het zo genoemde volumebesluit een toezegging deed, toonde CDA- woordvoerster Hellwig zich daar verheugd om, waarop de wethouder repliceerde: „Ik moet af en toe een beetje la chen als ik mevrouw Hellwig hoor. Dan doet zij net alsof het CDA iets gevraagd heeft en zijn zin kreeg. Maar zo ligt het natuurlijk niet." Hij wond zich er enigszins over op. iitiiiiHiiiHHBiitfiHniiiHtHiiimiiiHiiiiniiHiiiiHiiiiiiiiimuniiiniiimiiiiitiHHiiii'iiiiiniiMinnHniiiiiiiiDiiiiiHinnii'iiiiiunim1»"1»!!»'!'»11»1111111"1"""11 Schiedam Met de trein kont je overal, maar dat wil niet zeggen dat de NS zelf overal even bekend is. Zo be weert het NS-weekblad De Koppeling, dat het spoor wegviaduct op de Nieuwe iïamlaan gebouwd wordt, omdat tramlijn X moet wor den doorgetrokken naar het centrum van Schiedam- En dat klopt op twee punten niet. Ten eerste wordt de trambaan juist doorgetrokken vanuit hel stadscentrum naar de nieuw bouwwijk Woud boek. En ten tweede Is niet de tram de aan leiding, maar die nieuwbouw, Schiedam bedong destijds bij de toenmalige ministet Gruij- ters, dat het viaduct er komen moest, anders zoti toegeno men verkeer uit Schiedam- Noord vastlopen bij de spoor bomen. Metamorfose De Koppeling heeft dat dus verkeerd gekoppeld, maar het hindert niet. want het NS- .weekblad geeft verder veel bouwtechnische bijzonderhe den bij de bouw van het spoor wegviaduct Men spreekt van een ware metamorfose, die thans wordt uitgevoerd door "aannemer Articon. Het is dan ook het duurste 'kunstwerk' in Schiedam van dit moment. Zelfs de Deltadijk is 20 duur 'niet. Het totale project kost onge veer dertig miljoen gulden, waarvan bet leeuwendeel door het ministerie wordt betaald. De NS betaalt mee aan het plaatskaartenkantoor en de overkappingen op de beide perrons. Voor dertig miljoen kan er natuurlijk heel wat veranderen en er is dan ook een heel stedebouwkundig plan gemaakt om de nieuwe trein- en tramhalte vorm te geven. Het was zonde dat er zoveel groen weggehaald werd voor de aanleg van het via duct, maar dat komt allemaal terug en 't wordt groener 4an het was. Kaartje ïn 1975 werd de NS-halte Schiedam-Nieuwland in ge bruik genomen. Bediening was er niet, maar dat veranderde medio 1980. toen meneer Spoor een portocabin instal leerde waar de reiziger over dag zijn kaartje kon kopen. In augustus 19B5 wordt die cabine weggehaald: dan kunnen de spoorklanLen in een volwaar dig stationsgebouw ontvangen worden. Daar zijn uiteraard ook strippenkaarten te koop, want Nïeuwland wordt een overstaphalte zoals er in Rijn mond niet veel zijn. De tram duikt onder de trein door, met een hoogteverschil tussen spoor- en trambaan van 6,80 meter. Juist omdat er zo'n ongelijkvloerse kruising moest komen, kon het andere weg verkeer mee profiteren. Voor het langzame verkeer tussen Bijdorp en de fietsenstalling 01 tussen Spieringshoek en de Rijnmond-mts wordt een luchtbrug evenwijdig aan de spoorbaan aangelegd. HelHngbanen en trappartijen zorgen voor aansluiting op ae tram, af voor wie uit lijn l j Het spoorwegvïaduct op de Nieuwe Damlaan kan in au gustus 1985 klaar zijn. stapt, op de trein. Er worden reeds enkele liftschachten ge bouwd, voor het geval tramlijn 1 ooit een echte sneltram wordt. Rolstoelgebruikers kunnen dan ook mee. De accommodatie rond het sta tion wordt aan de nieuwe situ atie aangepast. Zo wordt het aantal parkeerplaatsen uitge breid van 74 naar ruim 150. De parkeerplaatsen komen te lig gen bij de bestaande parkeer ruimte, in de driehoek tussen de spoorlijn, de Nieuwe Dam laan en de oude Schiedamse- weg, waarlangs de volkstuin tjes van Ons Genoegen liggen. Op drie hoeken van het nieu we station zullen ruime over dekte fietsenstallingen worden gebouwd met aanzienlijk meer capaciteit dan in de oude situa tie. Vlaardingen/Maassluis Het aantal inwoners van Vlaardin- gen is in de maand november met 44 gestegen. In alle voor gaande maanden daalde het aantal Vlaardingers gestaag. Er vestigden zich vorige maand 211 mensen in Vlaar- dingen en 197 mensen ver trokken. De afdeling bevolking kon 75 geboorten noteren, terwijl 45 keer aangifte werd gedaan van overlijden. Sinds het be gin van 1984 is het inwonertal iet 374 gedaald tot 76.092. Het aantal inwoners van Maassluis nam ook in de afge lopen ..laand af. In totaal wo nen nu 32.924 mensen in de eerste stad aan de Waterweg. Dat zijn er 43 minder dan in oktober. Sinds 1 januari 1984 is de bevolking van Maassluis af genomen met 226. Vlaardïngen De straf- commissie van de Rotter damse Voetbal Bond (RVB) heeft een aantal forse straffen uitgedeeld. H. van der Pol van Vlaai- dingen 12 blijft het langst aan de kant. Naar aanlei ding van de gebeurtenis sen in het treffen met PPSC 8 is Van der Pol ge schorst tot 19 november 1986. Werd SVDPW (zondag) niet schuldig bevonden aan het staken van de wedstrijd tegen Progress, Cor Voets heeft er niette min een schorsing van twee wedstrijden aan overgehouden. Het restant (46 minuten, stand 1-1) van SVDPWProgress wordt zondag 6 januari uitgespeeld. DRZ ziet ook al twee spe- Iers op het strafbankje be landen. R. Decker is voor drie duels uitgesloten en S.N. Wolthuis naar aanlei- ding van zijn derde boe-< king zelfs voor negen par- tijen. J.W.J. Lubbe van Schïedamse Boys moet" vier wedstrijden in burger toekijken en C. Boer van Demos twee stuks. Warming-up „We hebben een erg plezierige samenwerking mei de afdeling sportzaken, die ons op diverse terreinen ondersteunt. Bij de trim-instuiven beginnen we altijd eerst met een zogeheten warming-up om de spieren los te maken. Daarna, en dat geldt dan met name voor de trim- instuiven op de avonden, kun nen de bezoekers deelnemen aan allerlei balspelen. Het voordeel van deze trim-instui ven is, dat je niet, zoals bij je vereniging, verplicht bent om te komen. Je betaalt per keer een klein bedrag én komt ge woon wanneer je zelf zin en tijd hebt." „Het is zeker niet zo dat we mensen afhouden om lid van een vereniging te worden. Wij ervaren juist dat mensen die hier komen zo enthousiast worden, dat zij vervolgens be sluiten meer aan sport te gaan doen en zich aanmelden bij de een of andere vereniging. Dat zie je bijvoorbeeld ook bij de trim-instuiven voor kinderen. Op een speelse manier, vooral bij de kleintjes, de peuters, maken ze kennis met diverse onderdelen van de sport. Ou ders die meekomen informe ren naar mogelijkhede.i voor henzelf en die kom ik dan ook weer tegen bij de instuiven voor volwassenen", aldus Sjaak de Jong. Voor deelnemen aan één van de trim-instuiven is een sport keuring niet verplicht, ook worden er geen speciale eisen aan de kleding gesteld. Sjaak de Jong: „Je moet natuurlijk wel gezond zijn en als je daar over twijfelt kun je voor alle zekerheid even contact met de huisarts opnemen." Vlaardïngen Keramisch kunstenaar Rien van Galen begint volgende maand met een cursus model- en portret- boetseren in de Vrije Acade mie. Naast de vele bestaande cursussen aan het Centrum voor Kunstzinnige Vorming (de zondagse naam voor de Vrije Academie) leek het de leiding dienstig eens een cur sus te starten waar accuratesse, materiaalbeheersing en schoonheid hand in hand gaan. De cursus model- en portret- boetseren laat de deelnemers kennismaken met drie tech nieken van vormgeving. Het massief boetseren is daarvan misschien de eenvoudigste. Hierbij wordt het uit te beel den object rond een metaalar matuur in klei gevormd. Bij het hol boetseren bouwt men het werkstuk van repen klei op en ten slotte is de modelstu die rond een draadarmatuur, het meest geschikt om bewe ging tot uitdrukking te bren- Rien van Galen brengt de cur sisten in 14 weken echter op een niveau, waarop ze de ele mentaire techniek beheersen en zelfstandig portretten ma ken, die de toets der kritiek al leszins kunnen doorstaan. De cursus kost 110 gulden en wordt 14 weken lang op maan dagavond of op dinsdagmor gen gegeven in het gebouw van de Vrije Academie aan de Oosthavenkade 42. De cursussen beginnen eind januari. Voor inschrijven of informatie kan men bij de Vrije Academie terecht of bij de docent zelf. Telefoon 32056L Freek Veer heeft Nassau's Ton Sluimer achter zich gelaten, maar mist even later deze door, loper. Antoinette Kamermans (1) staat klaar om in te grijpen. Het eerste damteam var VDV heeft zich vla een 12-4 overwinning op Don Haag 2 aardig uit de gevarenzone ge werkt. Dick van den Kerkholf, Wim Heuvelman. Gerrit van Mastrlgl. Leen Torn en Coen Biel wonnen hun partij en. terwijl Dirk Tamboer en Koos Ver meulen remiseerden, De jubileumcommissie van Oranje Nassau grijpt de nieuwjaarsreceptie in het clubgebouw De Keljzer aarr om het officiële startsein te geven voor het vijftigjarig bestaan. De Vlaarding- se korfbalvereniging geeft die avond (17-19 uur) een eeuwige kalender en een jubileumboek^ uit. DVO'32 zit zonder voorzitter. Rinus Coenradie, de opvolger van Ben Ver- steege, heeft met onmiddellijke In gang zijn funktie neergelegd. Tot de eerstvolgende algemene ledenverga dering worden zijn taken overgeno men door de overige bestuursleden. Het terugtreden van Coenradie heef! geen gevolgen voor het beleid van de Vlaardingse dub. Het bestuur van de rennersclub Schiedam heeft een volledig nieuwe samenstelling gekregen. Wim Frerik- sen volgt als voorzitter de in leven al legendarische Henk Breurop. Het be stuur van RC Schiedam bestaat ver der uit: John van Hagen (tweede voorzitter). Ton Steens (secretaris). Jan Vorslenbos (tweede secretaris), Herman Stens (penningmeester) en Jan Noordijk (tweede penningmees ter), Het eerste achttal van de Vlaarding se korfbalvereniging Spirit neemt tweede kerstdag deel aart een toer nooi van Poortugaal. In het multi functionele centrum van de gelijkna mige gemeente treedt Spirit tussen 10 en 17 uur aan tegen Velox, Poor tugaal en 't Capproen. De Schïedamse tafeltennisvereni ging NOAD houdt vnldagavond in De Beurs een gemengd kerst-dubbef- toernool, Aanvang acht uur. Aan dit toernooi kunnen de leden meedoen met hun echtgenoot(e), vriend(in) of andere partner. Voor meer inlichtin gen kan men terecht onder nummer 010-156539. WOENSDAG 19 DECEMBER Biljarten: C5-klasse: 19,30 Avanti A-— DVK'73. 19.30 De Cockpit—Avanti B; B-ktasse driebanden: 19.30 Wils kracht— DVK73, 19,30 Voorronde tweede klasse driebanden in Corry en Dick te Schiedam (poule 2), 19.30 Voorronde tweede klasse driebanden in De Cockpit te Vlaardmgen (poule 3), 19.30 Voorwedstrïjden Kroon-bo- kaal in De Oude Markt te Vlaardmgen (poute 2). 19.30 Voorwedstrijden Tulip Holland-toernooi ïn Corry en Dick Ie Schiedam (poule 2); Zaalkorfbal: 20.00 DDI—Hesco; Zaalvoetbal: 19 00 DCLBKB (d); WeStvwj'khal Vlaardmgen: 21.00 RKWIK—HBSS. 21.50 BKB—OHS. DONDERDAG 20 DECEMBER Baakeibal: 21.00 AMVJ Amster dam—Green Eagles (h); Biljarten: 19.30 Voorronde tweede klasse drie banden in "t Spinnewiel te Vlaardïn gen (poule 4), 19.30 Voorwedstrijden Kroon-bokaal In De Kroon te Vlaar dmgen (poule 3). 19.30 Voorwedstrïj den Tulip Holland-bokaal m De Kroon te Vlaardïngen (poule 3); Zaalvoetbal* Sporthal Hoogvliet: 19.00 Demos SVDP (d). Oranje Nassau bij laatste a Rotterdam De dialoog tussen Wim Verhei j en Freek Veer liet aan duide lijkheid niet eens een mil limeter te wensen over. Oranje Nassau's snel aan gebrande voorzitter, die zijn woordkeus op geen en door Donald Bax kele manier wenste af te zwakken, stelde Harga's toonbeeld van onverzette lijkheid mede verantwoor- delijk voor de zo juist be ëindigde anti-reclame van de door beiden zo innig ge liefde korfbalsport. Over één punt sloten Verheij en Veer de discussie geluk kig snel eensluidend af: scheidsrechter André Huls man had de semi-derby Oranje Nassau—Harga (9-5) werkelijk geen seconde on der controle gehad. De man in het zwart, bekend van de 'fluitlijn' van de afdeling Rotterdam, maakte er gister avond in deze bekerwed strijd (derde ronde) inder daad constant een potje van. Om te beginnen keurde 're- glememenkenner' Hulsman de door Harga geleverde wedstrijdbal af. De fluitist ging daarover zelfs in debat met de toeschouwers, die toen al schuddebuikend van het lachen van hun bankjes vielen. Later sloeg dat vooral aan Nassau-zijde om in pure ergernis, omdat Hulsman de ene blunder op de andere stapelde. Hard, bij vlagen veel te hard, was het treffen tussen het Vlaardingse Nassau, dat zich niettemin bij de laatste acht schaarde, en het één klasse lager spelende Harga uit Schiedam. Spirit's Frans van der Krans, als secretaris van de regio Waterweg Noord, een fervent voorstander van1 de herinvoering van een re- giotoernooi, kan in die po gingen nu dus zeker op ver zet rekenen van Verheij. Overigens wordt tijdens de eerst volgende bijeenkomst van de korfbalverenigingen, uit deze omgeving (Harga, ODI, Succes, Spirit, Vlaar-. dingen, Oranje Nassau em CKC Maassluis) ook het nut van de bekercompetitie var» de afdeling Rotterdam be-; sproken. „Als het zo gaaL hoeft het voor mij niet, meer", was Verheij nu al ge-, decideerd. 1 Worstelen Van echt korfbal, dat zal dui-; delijk zijn, kon in sporthal- Hoogvliet (waarom wordt zo'n wedstrijd niet gewoon in Schiedam of -Vlaardingen ge speeld...?) zeker niet worden genoten. Slechts de liefheb bers van het vrije stijl \vor-_ stelen (enkelblessure Marga^ Wildschut van Harga en een lichte hersenschudding voor, Nassau's Rolf Pieck) kwa-- men aan hun trekken. Freek Veer, Harga's onver-- slijtbare routinier. vond; evenwel, dat die hardheid, best was meegevallen. „Zo. gaat het in de competitie wel vaker", meende hij. „In hef; veld is ook geen onvertogen, woord gezegd, door niemand.'; Ai ben ik het met iedereen eens, die zegt, dat de scheid^- rechter totaal ongeschikt was,; voor deze wedstrijd". Het scorevertoop: J 0-1 Marga Wildschut, 1-1 Leo van <fe.ï Bfe, 1-2 René de Goeds («Irafworp),- 2-2 Ton Sluimer, 3-2, Henk Nuvo», 4*., 2 Henk Naven, 5-2 Rolt Pieck, 6-2.. Roif Pieck, 6-3 Koo» van Leeuwen.; (Strafworp), 7-3 Leo van do Bio, 7-*j René do Goodo (strafworp), J*5 René do Goodo, 8-5 Leo van do B»,~ 9-5 Henk Naven. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2