^Statenleden laken 'overval' op RW 19 DRIES Wooncontainers verwijderd Conflict theaters opgelost Werkloosheid onder 10.000 VMABOINGS DAGBLAD SGNKDAMSCHE COURANT HimiM WflTEBWtE CDDBAMT Caravan controle Gewapende mannen jagen Maassluizer schrik aan Brit maakt buit op in Maassluis Dries voor preventie De Uitkijk: oplossing binnen afzienbare tijd Weer aanslag op kerstboom Gewapende overval LOTTO ELKE USEEK VE M\SjMV LI/AST vBEL EN VERGEET CUFERSPEL NIET1- Met brommer op rijksweg Wijkgebouw in de as Bedreigde agent trekt pistool SCHIEDAM: Automobielbedrijf Wurth Verschoor, Nieuwe Mathenesserstraat 11-13, telefoon 010-26 0012. OPTIMALE ZEKERHEID: 3 JAARGARANTIE OP TECHNIEK-6 JAAR CARROSSERIEGARANTIE* HYUNDAI, IJZERSTERK AUTOMERK WATERWEG Ws DONDERDAG 27 DECEMBER 1984 '.Vlaardingen -De woon con- tainers aan de Falckstraat, I"die veel omwonenden een doom in het oog waren, zijn de dag voor kerst verwij- derd. Vlaardingen heeft de tien noodwoningen terug kunnen verkopen aan de le verancier, „Ze waren bang dat, de fik erin zou gaan", weet een winkelier in de buurt aan zijn klanten te vertellen. De omwonenden aan de Ja cob van Dijkstraat en de Nieuwelaan klaagden al maanden steen en been over de tien containers. Baldadige jeugd brak er stukken af en gooide die in tuinen. Er wer den zelfs barricades van ge maakt in de Nieuwelaan, waardoor auto's lelijk be schadigd raakten. De politie werd herhaaldelijk gecon fronteerd met klachten. „De buurt wordt geschandali- seert", zei raadslid Nel Kes- ter (D'66) een paar maanden geleden. Maandag werden de contai ners op vrachtwagens gela den en weggereden. De con tainers werden eind 1976 aan de Falckstraat neergezet en deden in de loop der jaren dienst als wissel woning bij vier renovaties. Het laatst boden ze tijdelijk onderdak aan bewoners van renovatie panden aan de Stationsstraat. Volgens wethouder Bas Gou- drïaan waren ze daar toen al niet meer goed genoeg voor. Hij noemde de containers, die voor enkele tienduizen den guldens van het rijk werden gekocht, 'een bron Maassluis Gewapend met revolvers en een mitrailleur trokken drie Amsterdam mers op tweede kerstdag naar Maassluis om een schuld te innen bij een bewoner van -de Van Beetbovenlaan. :.De Maassluizer belde 's mid dags om half vier in paniek het politiebureau, met de me- dedeling dat er twee mannen voor zijn deur stonden, die j hem een kopje kleiner wil- den maken. De gewapende j mannen, 25 en 28 jaar oud, werden door de politie voor het huis van de man aange- houden. Een derde verdacb- te, de 28-jarige Amsterdam- mer aan wie de Maassluizer i geld schuldig was, is later aangehouden. Hij had op de uitkijk gestaan, gewapend met een mitrailleur. I Den Haag De 'overval' van minister Smit-Kroes op de reconstructiecommissie Midden-Delfland wordt nu ook aangevochten door pro- Maassluis Een 22-jarige in woner van het Engelse Cam bridge heeft de kerstnacht doorgebracht in een cel in het Maassluisse politiebureau. De man was in slaap gevallen in een portiek in het winkelcen trum Koningshoek. Na verhoor kwam de politie er achter, dat de Engelsman in augustus in zijn woonplaats een inbraak had gepleegd en een huis in brand had gesto ken. Hij was naar Nederland gekomen om dc buit op te ma ken. De Engelsman is gisteren on der politiebegeleiding naar Cambridge gebracht en zit nu daar in de cel. vinciale staten van Zuid-Hol land. Twee leden van de PSP/PPR/CPN-fractie, Erik Meijer en Eric Kohier, wil len dat gedeputeerde staten (GS) alsnog bevorderen dat de landschappelijke inpas sing van rijksweg 19 op nieuw ter sprake komt in de reconstructiecommïssie. Het college van GS zou daar bij gedeputeerde Jan Noorland (VVD) sterk op moeten aan dringen. In de commissie kwam ook aan het licht dat de gedepu teerden Noorland en Borg man (de laatste is van de PvdA) sterk van mening verschilden over de procedu re. In Schiedam bleek dat wethouder Hafkamp niet door Rijnmond-gecommi- teerde Van Duin was inge licht over de te bewandelen weg, ofschoon het dagelijks bestuur van Rijnmond aan PPR-raadslid Rob Wark had laten weten dat er wel voor overleg was geweest. Wark beraadt zich nog over te on dernemen stappen. (ADVERTENTIE) Jaar ia, jaar uit, gebruikt u uw caravan. Realiseert u zich dat door tijdige controle uw caravan veiliger is! Dries weet precies waar hij qp moet letten. Bo kei weg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010-154540. SPAANSEPOLDER van overlast'. De noodwoningen, die waren neergezet voor 25 jaar, waren pas voor de helft afbetaald. De resterende helft, drie ton, wordt uit het fonds stadsver nieuwing gehaald. André Klug: laag pitje.. Piet Prins: rommeltje... WD: 'Kan Schiedam wat minder bruisen?' Schiedam Hun eerste schriftelijke vragen zijn amper beantwoord, of de VVD-raadsleden Piet Prins en An dré Klug hebben zich opnieuw totfB en W van Schiedam gericht. Deze keer gaat het over klachten, die zij van winkeliers en bewoners van de Schiedamse binnenstad vernemen over de manier waarop het stadscen trum overhoop wordt gehaald. Hun eerste vragen hadden betrekking op het gesloten internaat voor schipperskin deren De Uitkijk beneden aan de Hoog straat 44. De kinderen zijn verhuisd naar vier andere panden in de stad en B en W hadden deze zomer de gemeenteraad voor gesteld het aan te kopen om vervolgens te slopen. De VVD is het daarmee eens, maar de PvdA-fractie wilde meer inzicht in de financiële gevolgen en in de verdere mo gelijkheden met dit stukje grond. PvdA- fractieleider Brouwer stelde toen voor er in september op terug tc komen. Dat ge beurde niet en daarom klom het VVD-duo in de pen. „Onbehoorlijk bestuur," verwe ten zij B en W, in welk college de VVD overigens zitting heeft. B en W zijn het daarmee niet eens. Het college herinnert zich die kwestie iets ge nuanceerder. Weliswaar heeft Brouwer het gehad over september, maar er volgde in de betreffende raadsvergadering nog een schorsing waarin B en W tot de con clusie kwamen dat de gewenste informatie wel „binnen afzienbare tijd" beschikbaar zou kunnen zijn, maar niet bepaald in sep tember. Dat is toen In zoveel woorden door burgemeester Seheeres duidelijk gemaakt en de raad liet het daarbij zitten. B en W voelden zich dus gerechtigd de termijn iets te overschrijden. Het gaat om gegevens, al dus het college, „die een uitvoerig onder zoek, inventarisatie, rekenwerk en keuzen vereisen." Waar hel nu feitelijk om gaat Is, of er in de toekomst woningen of winkelruimte op die plek moet worden gerealiseerd -maar dat is een vraag die samenhangt met de verdere ontwikkeling van Schiedam-Cen trum. Wat gebeurt er bijvoorbeeld met het Emmaplein en wat met de Lange Kerk straat. Het is al met al een brandend punt binnen de PvdA/VVD-coalitie. Ondertus sen verpaupert De Uitkijk overigens ver der; dc politie en de brandweer hebben er al enkele keren voor moeten uitrukken. De nieuwe vragen van Prins en Klug gaan over het vele bouwverkeer, de wegomleg- gingen en de opgebroken straten in en rond de binnenstad, maar ook in Nieuwland, Groenoord en Sch iedam-Zuid. „Onze stad bruist", schrijven de twee VVD'ers en zij zijn het van harte met de ontwikkelingen eens. „Vanwaar dan toch deze vra gen?", zeggen zij. „Plannen ma ken is één, ze uitvoeren is twee. In een stad wordt er gewoond, maar ook gewerkt. Met name de ondernemers in de binnen stad" (Prins is er zelf één) „on dervinden vanzelfsprekend veel hinder tijdens onder meer het bevoorraden van hun ma gazijnen." Prins en Klug vragen of hier over overleg is gevoerd met de winkeliersverenigingen. Zij vragen zich af of het niet ver standiger was geweest de activi teiten in de feestmaand decem ber op een lager pitje te zetten. Schiedam bruist kennelijk te veel. Vlaardingen De kerstboom op de Grote Markt heeft op nieuw een 'aanslag* doorstaan. Maandagavond hield de politie twee Vlaardingse meisjes van 16 en 17 jaar aan, die de boom wilden omzagen. De kerstboom stond er al enigszins gehavend bij. Vrij dagavond zette een man de zaag in de stam. Mogelijk geïn spireerd door dat voorbeeld probeerden de meisjes het de avond voor eerste kerstdag nog eens. Zij werden aange houden voor 2ij ernstige scha de konden aanrichten. Tegen de meisjes is proces-verbaal opgemaakt. Schiedam Twee overval lers hebben de 47-jarige be diende van een pompstation aan de Laan van Boi'es in Schiedam maandagavond vierhonderd gulden afhan dig gemaakt. De pompbe diende heeft daarna de over vallers op de vlucht De twee kwamen, met bi vakmutsen over hun hoof den en met gekartelde mes sen in de hand, het winkel tje van het pompstation bin nen. Nadat zij een greep in de kassa hadden gedaan pakte de pompbediende een stoel en zwaaide die zo wild in het rond, dat de overval lers ec vandoor gingen. Teerstoof-beheerder Henk Holmer blijft, ondanks dat fusie met Passage doorgaat. Schiedam Na intensieve gesprekken met Teerstoof-beheerder Henk Holmer en Passage-directrice Connie Eggink heeft het bestuur van zoldertheater De Teerstoof de overtuiging gekregen, dat alle in de pers breedvoerig uitgemeten problemen op te lossen zijn. Holmer deelt die mening en heeft inmiddels zijn ontslagaanvraag ingetrokken. Niette min kan ook de fusie gewoon doorgaan. Van de kant van Passage is verzekerd, dat de sfeer in de Teerstoof ongewijzigd zal blijven. Het vestzaktheatertje zal door Passage ongemoeid worden gelaten. Het Teerstoof-bestuur is er bij monde van voorzitter Ton de Snoo van overtuigd, dat het beleid stimulerend zal werken op beide theaters. Er is bij het bestuur alle vertrouwen om op de ingeslagen weg (naar een fusie) voort te gaan. Het is De Snoo een groot genoegen, dat dat kan, terwijl Holmer toch blijft. Uit de gevoerde gesprekken is duidelijk gebleken, dat bij de gemeente noch bij Passage ook maar de geringste Intentie bestaat om activiteiten van de Teerstoof over te heve len naar Passage-Bio. Daar is geen sprake van, luidt de conclusie. Schiedam De Schiedamse politie heeft maandagavond een 58-jarige man van rijks weg 20 afgehaald. De Schie dammer, die later verklaarde dat hij wat in de war was ge weest, reed op zijn brommer over' vlucht- en rijstroken richting Vlaardingen. Maassluis In het wijkge bouw aan de Lijsterlaan in de Steendijkpolder heeft de afgelopen nacht een hevige brand gewoed. De brand weer rukte met groot mate rieel uit, maar kon niet voorkomen dat het gebouw van de wijkvereniging voor een groot deel werd ver woest. De politie vermoed dat inbrekers de brand heb ben veroorzaakt. Een luik en een raam van het pand ston den open. Vlaardingen De 35-jarige Vlaardingse eigenaar van een vleeshandel keek op eerste kerstdag plotseling in de loop van het dienstpistool van een agent. De man probeerde, sa men met zijn drie jaar jongere broer, te beletten dat 'de Rot terdamse agenten een van zijn vrachtauto's in beslag nam. De agenten hadden op rijksweg 20 de bestuurder van de vlee- stransportauto aangehouden, omdat hij een overtreding had begaan. De man bad zijn pa pieren niet bij zich; die zouden ""op de zaak' aan-de Oosthaven- kade liggen. De agenten gin gen daarop mee naar Vlaar-^, dingen. De eigenaar van de gecontro leerde auto, de 35-jarige direc teur van bet bedrijf, wilde de papieren echter niet laten zien. „Dan nemen we de atito in beslag", zeiden de agenten, maar dat pikte de eigenaar niet. Met zijn jongere broer be gon hij aan de agenten te du wen en te trekken. Een van de agenten voelde zich zo be dreigd, dat hij ,zijn dienstpis tool trok. Waterweg-Noord De werkloosheid in de regio Nieuwe Waterweg-Noord daalde in de maand novem ber voor het eerst sinds an derhalf jaar tot onder de tienduizend. Alleen in de bouwnijverheid steeg het aantal werklozen. De daling was vooral te dan ken aan het feit dat veel jon ge werklozen een haan von den. In oktober daalde de werkloosheid ook, maar dat was toe te schrijven aan het afschaffen van de registratie plicht voor werklozen van 57'/2 jaar en ouder. Het aantal gemelde vacatu res steeg van 26 naar 142 en directeur J.A. van Lent van het gewestelijk arbeidsbu reau noemt dat „opmerkelijk voor de tijd van het jaar." rV de kerstdagen verkeren de Hyundai dealers in een gelijke stemming en dat is te merken ookKijk maar naar de aantrekkelijke voorwaarden waaronder u nu zo'n handige 5-deurs Pony of fraaie, ruimbemeten Stellar koopt. Doet u dat vóór 15 januari a s. dan kunt u op de Pony maximaal f 10.000,- ep op de Stellar f 15.000,- financieren, geheel ren tevrij, terug te betalen in 5 gelijke ter- I A KII IA D 110Q A mijnen waarvan de laatste vervalt op Ufllvl I VOD Het gaat om een aantrekkelijke, geheel rentevrije huurkoopfinanciering i.s.m. Unigarant N.V. onder de gebruikelijke voorwaarden (met inachtneming van de wettelijke aanbetaling;, waarbij unu honderden guldens rente v bespaart! Maar dat is nog niet alles, de feeststemming blijkt ook uit de hoge in ruil prijzen die in de meeste gevallen voldoende zullen zijn voor de aanbetaling. 'Kom naar de Hyundai dealer - en vraag de kom pleteaktie-en garantie- voorwaarden. Hij wenst u een rentevrij 1985! HYUnDfll W5 STELLAR Hyundai Stellar "IQ /lOC af imp. inkl. BTW v.a. ID. I /«A Hyundai Pony "IQ AO**- af imp. inkl. BTW v.a. I Mifit JSS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1