WATERWEG 133 BRIEVEN SPORT 'Smit-Kroes met RW19 op randje van misleiding' Passage: scholen centraal in beleid Olympus S verrast Hennie van der Reyken Koetsenruyter driemaal goud Annette Weijers steekt alle mannen loef af Gemeente biedt schooljeugd schaatsplezier Geharrewar met late begroting Van Duin draait bij Zoutvoorraad slinkt Cara van der Goes geslaagd SPORTAGENDA Nederland 1 en 2 Fico verhuist Drie keer Hitcheock VDV organiseert dam kampioenschap Spirit-Succes in Energiehal Muziekboeken "De stxeekmuziekschool Nieu- we Waterweg-Noord verkoopt .woensdag in Maassluis en vrij dag in Vlaardingen gebruikte .muziekboeken en "bladmuziek. Van de opbrengst van die ver koop gaat tien procent naar 'het instrumenten fonds van de school. In Maassluis wordt de beurs van half twee tot vijf uur gehouden in de Konings hoek. in Vlaardingen in het gebouw van de school aan de Willem Beukelszoonstraat van drie tot vijf uur. Egmond De Graaf van Egmond stond ten tijde van de beeldenstorm "bekend als een vechter voor recht en vrijheid. In de Eg- mond van Goethe, dat donder dag door de nieuwe toneel groep Theater in de Stadsge hoorzaal in Vlaardingen wordt opgevoerd, komen behalve de politicus ook de mens en min naar Egmond aan de orde. De uitvoering onderscheidt zich van vele andere door de bij drage var» het tien man sterke Nederlands Theater Orkest. De muziek geldt niet als sfeer muziek maar is muziek als on derdeel van de handeling. Aanvang 20.15 uur. Rita Pim Hoogtepunten uit 25 jaar sa menspelen. Daar draait het vrijdag om als Rita Reys en het Trio Pim Jacobs in de Stadsgehoorzaal een concert geven. Behalve een reeks En- felstalige nummers prijkt ook et vaderlandse 'Zon in Sehe- venïngen' op het programma. Het muzikale echtpaar begint het optreden om 20.15 uur. Robert Long -Het heeft tien jaar geduurd, maar Robert Loog gaat na een samenwerking met onder an deren Leen Jongewaard op de solivtoer. Behalve oude bedjes en j.aummers van zijn nieuwe elpee 'Dag kleine jongen' neemt Long zaterdag in de Stadsgehoorzaal ook de ver bindende teksten voor zijn re kening. De eigenzinnige enter tainer begint om 20.15 uur. Tijdens de raadsvergadering in Schiedam op 17 december 1984 merkte de heer Van Kat wijk (CDA) op, dat eenderde van de Schiedamse bevolking van een minimum-inkomen moet rondkomen. Om de las ten voor deze groep te druk ken vroeg hij of de kabel-tele visie gesplitst zou kunnen wor den, zodat er ook een abonne ment voor alleen Nederland 1 en 2 kan worden uitgegeven. Volgens wethouder Zijdeveld was dit beslist onmogelijk. Hij had zich hierover terdege laten Informeren. Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW' 15 januan 1985 Vlaardingen Het bureau sportieve bureau van de gemeente Vlaardingen heeft morgen op de landijsbaan in de Broekpolder een aantal ak- tivjteiten voor de schooljeugd op het program ma staan. Om half drie wordt begonnen met kortebaan-wedstrijden. Tussendoor wordt schaatsïnstructie gegeven door Marijke Ver beek van de VJaardïngse IJsclub. Alle aktivitei- i ten zijn gratis. Pas gisterochtend werd voor dit programma overigens het licht op groen gezet. Met man en macht is het bestuur van de ijsclub aan het werk gegaan om de baan te 'repareren', nadat de trekker van de baancommissaris zondag bij het 'oppoetsen' opnieuw door het ijs was gezakt. Met ijzeren schrappers heeft men niet zonder succes de baan in conditie gebracht, zodat "de schooljeugd er morgen terecht kan. Het is de bedoeling van het bureau sportieve recreatie, zo meldt de aldaar werkzame Beppie Na ter, om de jeugd in leeftijdsgroepen te verde len. Per sprint komen niet meer dan twee schaatsers op de baan, waardoor een winnaars- en een ver li ezersronde-wordt gereden om ïede- re deelnemer minimaal tweemaal een kans te geven Inschrijving voor deze wedstrijd kan ge schieden vanaf twee uur in de keetwagen bii dp ïishaan J Marijke Verbeek, voormalig trainster van kunstrijders en thans verbonden aan de har- drijpioeg van de Vlaardingse IJsclub, geeft om twee, drie en vier uur schaatsinstructies. Dat zijn 'stages' van ongeveer drie kwartier waarin zij de jeugd zowel de beginselen als de fijne kneepjes van de schaatssport wil bijbrengen. Dat geldt voor het kunst- en het hardrijden. Bij de aanleg van de. kabel-tv heb ik de ONS direct laten we ten' genoegen te nemen met Nederland 1 en 2 tegen een abonnementsprijs van drie gul den, omdat het gehele pakket voor mij te duur was. „Onmo gelijk, met deze kabel", was het antwoord. Maar ik wist dat het wel mogelijk was, eenvou dig door een filter ie plaatsen. In 1982 heb ik een advocaat in de arm genomen en brieven geschreven aan toen nog wet houder Scbeeres, de ONS, burgemeester en wethouders en de SSSW. Ik kreeg nul op 'rekest en werd in juli algesto ten. Maar eerst werd er voor de tiende etage een kabel af getapt en via het dak de wo ning in geleid. Daarna werd ik afgesloten via de zevende eta ge. Toen de bewoners van de achtste verdieping terugkwa men van vakantie werden zij allemaal opnieuw aangesloten op de kabel. Hoe kan dit alle maal gebeuren, terwijl ONS en de wethouders Scheeres en Zijdeveld beweren dat hot be slist onmogelijk is? ik puzzel graag, maar deze puzzel ram melt aan alle kanten. Jn Harlingen mag de antenne weer op het dak. Hei gerechts hof in Leeuwarden verklaarde een gemeentelijk verbod nie tig. Het hof bepaalde dat een antenneverbod een inbreuk is "op het recht op vrije ontvangst van inlormatie, zoals vastge- JegdTn het Verdrag van Rome. De kosten rijzen de pan uit en zijn voor de minima niet meer te betalen. Wij hebben de keu ze tussen alle zenders, of hele maal geen tv. Het zou recht vaardiger zijn als wij ook de mogelijkheid hadden alleen Nederland 1 en 2 te ontvan gen. Als het de heer van Kat wijk ernst rs met zijn zorgen om de minima kan hij hier zijn voordeel mee doen. -■ "C. A. M. van Hoek-van Haagen - Schiedam De zoutvoorraad bij de openbare nutsbedrijven in Schiedam slinkt met de dag. Waterweg De zoutvoorra- den bij de dienst gemeente werken van de waterwegge meenten Maassluis, Vlaardin gen en Schiedam begint aardig te slinken. In Schiedam is nog maar voor een paar dagen voorraad. Vorige week was er in de de drie steden al voor meer dan 520 ton zout op de Schiedam/Vlaardingen De brief, die minister Smit-Kroes over rijksweg 19 aan de Tweede Kamer heeft geschreven, wordt door het Schiedamse ge meenteraadslid Herman Noordegraaf (PSP/PPR) 'in hoge mate suggestief' genoemd. Noordegraaf vindt zelfs dat de brief 'op het randje van mislei-1 ding" ligt. Hij vraagt zich af! hoe de minister van Verkeer! en Waterstaat het in haar hoofd haait om te schrijven, dat er in hoge mate overeen stemming is bereikt met de re- constructiecom m issie. Niets is minder waar, aldus Noordegraaf. Het valt hem op, dat Smit-Kroes er niet bij ver meldt dat de reconstructiecom- j missie tegen aanleg van rijks weg 19 blijft. Als die weg toch doorgaat, heeft de reconstruc tiecommissie bovendien een aantal eisen gesteld wat betreft I het tegengaan van luchtver-1 vuiling en geluidshinder maar ook daar rept de minis ter in haar brief niet van. Noordegraaf vindt het beden kelijk dat Smit-Kroes doet of I alles koek en ei is, nu de com- j missie door haar onder zwa- I re druk gezet - een voorlopig I 'ja* zei tegen eén aquaduct bij J de Gaag en een ligging van de rijksweg op zestig centimeter boven het maaiveldniveau. Hennie van der Reyken toont vol trots de bronzen speld van de KNVB. Schiedam De afscheidsre ceptie van Hennie van der Reyken overtrof alle verwach tingen. Tijdens de druk be zochte bijeenkomst, gehouden in zaal Irene,. nam de oud voorzitter van Olympus zicht baar ontroerd alle dankbetui gingen en geschenken in ont vangst. Bovendien werd Van der Reyken tot erelid van Olympus benoemd en kreeg hij namens de KNVB de bron zen speld overhandigd. Als sprekers fungeerden onder an deren wethouder Luub Haf kamp en Jo van de Touw. Om half drie werd Van der Reyken tot zijn verbazing thuis afgehaald om in Irene de eerste - bedankjes in ontvangst te nemen. Later werd een etentje aangeboden om daarna tot in de kleine uurtjes feest te vieren. De gehele dag (prima georganiseerd door een spe ciaal in het leven geroepen commissie) is op videoband op genomen, die geschonken is door de jeugdafdeling er» tesa- men met de door de' leden aangeboden videorecorder Hennie van der Reyken nog menig keertje zal doen terug blikken op deze dag. weg gestrooid. Door het aan houdende slechte weer en de vele sneeuw die gevallen is moeten de strooi-ploegen steeds vaker uitrukken. De be voorrading verloopt ook trager omdat AKZO Chemie, de le verancier van het strooizout, Herziening nauwelijks aan de vraag kan voldoen, Het bedrijf moet zelfs in het buitenland bestellingen plaatsen om aan de binnen landse behoefte te kunnen vol doen. Schiedam Het Passagetheater heeft er dringend be hoefte aan de programmering breder op te zetten. Het mikt daarbij op literaire avonden, film- en video-festi vals en het opzetten van 'eigen' producties met ama teurverenigingen. Een aantal technische ingrepen is nodig om ook de grotere voorstellingen in huis te kun nen halen. Die voornemens worden ontvouwd in het jaarverslag. Het Passagetheater stelt zich verder ten doel een stimule rende rol te gaan spelen bij het opzetten van producties waar aan meerdere verenigingen deelnemen. Het beleid om ruimte te bieden aan allerlei Schiedamse groeperingen op de momenten, dat het podium niet gebruikt wordt voor voor stellingen, blijkt aan te slaan. Passage wil die mogelijkheid verder uitbouwen. Een steeds belangrijker activi teit wordt de kunstzinnige vorming voor scholieren. Naast de schoolvoorstellingen zet het theater sinds kort ook speciale projecten voor basis- en voortgezet onderwijs op. Uitgesmeerd over dit en vorig seizoen haalt Passage zo'n ze venduizend leerlingen van de basisschool naar het theater. Bijvoorbeeld aan de hand van het thema 'de totstandkoming van een produktie' wordt in nauwe samenwerking met de onderwijseonsulent geprobeerd de jongeren 'theaterbewust' te maken. Een educatief medewerker moet er voor zorgen dat deze activiteiten gecontinueerd kunnen worden. Pogingen om WVM'ers voor dit doel in huis te krijgen zijn inmiddels mis lukt. De meeste verlangens kunnen pas worden gehonoreerd als Passage een face-lift onder gaat. Medio dit jaar moet het gebouw zo zijn verbouwd dat er ruimte komt voor educatie ve projecten, vergaderen en repeteren ten behoeve van amateurverenigingen. Per 1 januari moet de fusie met De Teerstoof een feit zijn. Dat komt, staat in het jaarverslag, de beheersbaarheid en afstem ming ten goede. Zorgen maakt Passage zich over de personele bezetting. Vooral de sectoren toneel en administratie zijn zorgenkind jes. Het filmaanbod verloopt evenmin naar wens. Met name de kinderfilms worden slecht bezocht. De programmering wordt daaraan aangepast. Spe cifieke kinderfilms worden vervangen door films voor alle leeftijden. Passage wil daarnaast bekij ken of het mogelijk is 16-mm- films te vertonen. Het aanbod daarvan is groter en veelal kwalitatief beter. Het theater loopt dan wel het gevaar haar 35-mm-vergunmng kwijt te raken. Dat komt door het be leid van de Nederlandse Bio scoop Bond. dat als knellend wordt ervaren. Schiedam Het uitstel van de begrotingsbehandeling van de gemeente Schiedam gaat gepaard met nogal wat geharrewar. De secretarissen van allerlei commissies schrijven briefjes aan de le den, dat nu ook voorberei dende vergaderingen worden uitgesteld, er wordt gezocht naar nieuwe data. Het CDA- t weetal A ad van Lingen en Luud Snel heeft schriftelijke vragen gesteld, of dat alle maal wel zo kan. Ben vergadering var» de com missie algemene en bestuurlij ke zaken (ABZ) was al eens uitgesteld naar gisteravond, maar werd opnieuw verzet naar dinsdag 29 januari. Het is dan maar te hopen dat de ge meenteraad met zijn gewone maandelijkse vergadering in één avond gereed komt, an ders zal die commissie weer verzet moeten worden. De CDA'ers Van Lingen en Snel menen, dat Schiedam op nieuw de wet overtreedt, nu een begroting weer eens na de jaarwisseling moet worden be handeld. „Wettelijk onge wenst", vinden zij dat. De CDA-fractie zegt dat in ernsti ge mate te betreuren. Vlaardingen De filmvoor stellingen van de filmcommis sie van Liefde en Vrede in de wijk Babberspolder worden vanaf zaterdag gegeven in de jeugdvleugel van het gebouw van het Leger des Heïls. Veer tien jaar lang draaide de Pico films in de aula van het Groen van Prinstererlyceum. De ruimte in het gebouw van het Leger aan de Roiterdamse- dijk is echter aanzienlijk klei ner. Daarom wordt zaterdag de film Lucky Luke in het spoor van de Daltons twee keer gedraaid, om elf uur en om half drie. Dezelfde rol prent is tien uur en om half twee te zien In de Icbthuskerk aan de Van Maeriantlaan. De Disney-film De Dwergexpres wordt zaterdag om half elf en half twee vertoond in'de Vre- deskerk in Holy.,v Het is maar de vraag, of de re constructiecommissie haar voorlopig akkoord handhaaft. De milieubeweging en de link se politieke partijen zijn op alle fronten bezig de commis sie tot herziening van haar standpunt te bewegen. Er lig gen moties van die strekking van de gemeenteraden van Delft, Schiedam en VJaardin- Ren. In het parlement heeft Dick Tommei (D'66) de vraag ge steld of bij de aanleg van. rijks weg 19 tussen het KethelpJein en het Haagse Hoefijzer kan worden voldaan- aan de wet op de geluidshinder, vooral ter hoogte van Vlaardingen Schiedam. En in Rijnmond-verband heeft Jan Fransen van de stichting Natuur Milieu een half uur lang zijn best gedaan om VVD-gecommitteerde Van Duin te bewegen tot een meer 'poldervriendelijk' standpunt. Dat heeft resultaat gehad. Als de reeonstruetieeommissie Midden-Delfland opnieuw wil praten over de inpassingsvoor- waarden voor rijksweg 19, dan zal Van Duin zich daar niet langer tegen verzetten. Niet dat hij zijn mening herziet over de mogelijke inpassing van RW 19, maar hij zal zich niet voegen bij de agrariërs, die de tegenstanders van de weg liefst monddood gemaakt willen zien hetgeen vorige maand ook lukte. Smit-Kroes bleek de reconstructiecommis sie zodanig onder druk te zet ten, dat men sprak van een 'overrompeling' en zelfs van een 'overval'. En de boeren, Van Duin en de commissievoorzitter, gedepu teerde Noorland (VVD), lieten zich volgaarne onder druk zet ten en kapten met één stem meerderheid een discussie over de inpassing af. Er zullen initiatieven worden genomen om tot herbezinning te komen en dan zal Van Duin dat niet afremmen. Gezien de stemverhouding van vorige keer kan dat van doorslagge vend belang zijn. Vlaardingen Filmhuis Har monie in Vlaardingen heeft j deze week drie Hitchcock-1 films op het programma staan. De spionage film 'The secret I agent bijt donderdag het spits I ai Voor vrijdag staat de typi sche Hitchcock-thriller Young I and innocent op het program- I ma. De cyclus wordt zaterdag afgesloten met wederom een spionagefilm: Notorius. Alle films beginnen om 20.30 uur. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii lUiiriJiiFiHiiiiJiiüiiJiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiniiJiriuiJiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiriHiiiJiiiit Vlaardingen In de derde wedstrijd van de KN2B C- competitie zette de afvaardi ging van VZC andermaal pri ma prestaties neer. Liefst 23 maal beklom een Vlaardings zwemtalent het ereschavot. VZC kaapte in deze ontmoe ting met 3310.1 punten de eer ste prijs weg voor Breda (3365.9), Poseidon (3397.9) en PCG (3652.9). De totale lande lijke uitslag is pas in de loop van deze week bekend. Anita Koetsenruyter was het beste op dreef. Zij veroverde drie gouden medailles. Anne- miek van Driel liet tweemaal een gouden plak om de nek hangen en Léon van IJzerloo, Diana Korb, Wil ma van Hof wegen, Marion van Irsen en Arjan van dpr Merwe elk een maal. Zilver was er voor Astrid van Irsen (tweemaal), Monique van der Lee, Esther Brouwer, Richard Fortuin en Danny van Hees. Persoonlijke records werden verbeterd door Karin Stein, Anja van Botwegen, Anne- miek van Driel, Jacqueline Cl aas, Anita Koetsenruyter, Wilma van Hofwegen. Diana Korb, Saskïa Snijders, Mareo van Driel, Eric Goll, Arjan van der Merwe, Richard Voor dendag, Marion van Irsen, Pauline Warmerdam, Allaerd Mensonides, Patrick Fortui, Johan van Hees en Peter Tempelaar. Vlaardingen VDV tekent in februari voor de organisatie van het traditionele persoonlij ke damkampioenschap van Vlaardingen. Deze titelstrijd speelt zich vanaf 12 februari iedere dinsdagavond af in het clublokaal van VDV aan de Emmastraat 43 te Vlaardingen. De deelnemers worden onder gebracht in een hoofd-, eerste, tweede en derde klasse. Het kampioenschap staat open voor leden en met-leden van VDV, die door de wedstrijd- commissie naar sterkte wor den ingedeeld. Het inschrijfgeld bedraagt vier gulden voor leden. Niet-leden moeten vier gulden meer beta len. In het programma zijn twee inhaaldagen opgenomen. Wie meer dan twee partijen achterkomt, wordt uit de strijd genomen. Tot 5 februari kan men zich laten inschrijven bij R.C. van Woerden (010-745403) en G. van Mastrigt (010-358361). Vlaardingen Carla van der Goes mag zich sinds kort tot de hoogst gekwalificeerde handbaltrainers rekenen. De dit seizoen bij WIK spelende Vlaardingse legde met goed gevolg examen af voor het C- diploma, na een cursus die twee jaar heeft geduurd. Carla van der Goes weet nog niet of zij zoch volgend seizoen als trainer aan een club .verbindt —in het verleden was zij on der meer werkzaam bij HVK— of doorgaat met spe len. Vlaardingen Nu de Enor- giehal z'n poorten heeft hero pend, wordt er van Rotter dams grootste sporthal meteen driftig gebruik gemaakt. Zo ook door de korfbalclubs Spi rit (Vlaardingen) en Succes (Schiedam), die vanavond om 21.55 in deze hal (veld'3) hun se mi-derby afwerken. Leuk gegeven: de coach van Spirit is Ed Mayer, zijn echtge note Nel speelt bij Succes. Al met al is het een vreemde zaak, dat uitgerekend een wedstrijd als deze niet gewoon in de Westwijkhal wordt ge speeld. Succes-coach Fred Molhuizen: „Sinds ik in deze omgeving werk, verbaas ik me nergens meer over". DINSDAG 15 JANUARI Vovibni: 19.30 SVVSpana: Biljar ten: Ouderentoernooi De Griflioefl- De VRet A—Stricklede, Emma B-- Kromme Keu B; 19.30 Voorroede vierde klasse bandstolen In De Kleine Conliance te Schiedam (poule 2), Zaalkorfbal: 21.55 Spirit—Succes (Energiehal Rotterdam, veld 3). WOENSDAG 16 JANUARI Biljarten; B-klasse driebanden: 19.30 ApollO'75DVK'73; 19.30 Voorronde vijfde klasse bandstoten in De Oude Markt te Vlaardingen (poule 2); 19.30 Voorronde vierde klasse band stoten in Carry en Dick te Schiedam (poule 3); 19.30 Voorronde vierde klasse band- stoten In De Cockpit te Vlaar dingen (poule 4): Zaalvoetbal: Westwijkhal Vlaardingen; 21.50 DVO'32—-Centra Portugues; Schaatsen: vanaf 14.00 Korte baan-wedstrijden voor da schooljeugd op de baan van de Vlaardingse IJsclub in de Broekpolder. Vlaardingen Annette Weij ers van Avant» is de winnares geworden van het druk be zochte biljarttoernooi om de Kroonbokaal. Zij bleef dit weekeinde in de belangrijkste tweestrijd de baas over Wulem Schell van BOG. Schell werd daardoor derde in de eind rangschikking, omdat Marja van der Beemt van DVK'73 in haar partijen tot een hoger puntentotaal was gekomen. De eindstand luidb 1. Annette Wel)- en (Avanti) 12 punten; hoogste sco re 7; gemiddelde 0.92, percentage 93.06; 2. Marja van der 04*m! (DVK73) 10-18-1.37-94.04; 3. Willem Schell (BOG) 8-11-1.00-97.05; 4. Ger- rit Droog (Avanti) 8-4-0.63-32.9S; 5. F. Flctorle (Spinnewiel) 6-6-0.71- 90.68; Johan Bleekendaal (Molen wiek) B-10-1.34-90.68; 7. Ewout van Weel (De Cockpit) 4-16-1.14-76.19; 8. Levina Van Ha Mem (Avanti) 2-7-064-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2