Centrum vreest parkeeroorlog IbtoV Wijk verlangt vierde renovatie in 15 jaar leren kantoor beheerder in/v Centrale Volksbank VLAARDINGS DAGBLAD SCHILDAMSCHE GDURANT NIEUWE WATERWEB CODRANT Zelfs Noorland keurt beleid Smit-Kroes af The Tender nieuwe naam erBio Gewapende overval op pompstation Schaatsers 1 op pad j SG neemt f j heft in eigen I handen I 'Plannen doodsteek voor binnenstad' 'Dus dit is minimabeleid?' Deuren van Sint Jozef vriezen regelmatig vast #van D. van Geyi Zn. mm Sieraden verdwenen Belastinghulp Inbrekers via nooduitgang Aile merken AUTOBANDEN SPECIALE PRIJZEN VEIIDAG 13 JANUARI 1935 Delft De reconstructiecommissie Midden- Delfland is verontwaardigd over de besluite loosheid van minister Smit-Kroes van ver keer en waterstaat over de toepassing van een aquaduct voor de Gaag in rijksweg 19. ■Voor de commissie is dit aquaduct een perti nente voorwaarde als onderdeel van de tota le inpassing van de toekomstige rijksweg. Daarnaast is de commissie vooral ontstemd over het feit, dat zij van de minister slechts één dag de gelegenheid kreeg om een besluit te ne men over het optillen van een deel van de weg tot 60 centimeter boven het maaiveld terwijl achteraf is gebleken dat de reconstructiecom- piissie ten onrechte onder druk werd gezet. Dat blijkt uit een conceptbrief die de Zuidhol landse gedeputeerde Jan Noorland, tevens voorzitter van de reconstructiecommissie, voor de vergadering van woensdag 23 januari heeft gemaakt. Noorland had zich eind november vierkant achter Smit-Kroes opgesteld, maar kijkt nu op zijn neus. Noorland verwacht, dat de commissie blij zal zijn met deze brief en het schrijven unaniem zal aanvaarden. De brief gaat levens naar de vaste kamercommissie voor verkeer en water staat. Wat het aquaduct betreft is het voor de minis ter nog maar de vraag of de toepassing daarvan om landschappelijke redenen zoveel voordelen biedt. In haar brief aan de Tweede Kamer zegt de minister dat de toekomstige rijksweg de grens vormt tussen het epen gebied en het kas sen- en stedelijk randgebied van Den Hoorn, Fen aquaduct is 25 miljoen gulden duurder dan de bouw van een gewoon viaduct. In zijn reactie zegt gedeputeerde Noorland dat, terwijl de minister beide mogelijkheden heeft geboden, de reconstructiecommissie een uitge sproken voorkeur heeft voor een aquaduct: „Het moet duidelijk zijn dat dit aquaduct een pertinente voorwaarde is als onderdeel in het totaal van inpassingsvoorwaarden." Grimmig laat Noorland erop volgen dat de door de minister verlangde snelle besluitvorming over de inpassingsvoorwaarden helemaal niet nodig is geweest. Omdat de behandeling van het besluit noch in de Tweede Kamer noch in de vaste kamercommissie aan de orde is ge weest, is de commissie ten onrechte onder druk gezet, „De reconstructiecommissie wenst haar afkeu ring over deze gang van zaken nadrukkelijk uit te spreken", aldus de conceptbrief van voorzit ter Noorland. Herman overhandigt een prijsje aan Jolanda en Joke. Schiedam „Ik hoop werke lijk dat die naam zal uitgroei en 'ot een begrip in Schie dam", sprak wethouder Her man Posthoorn gisteravond, toen hij de nieuwe naam be kend maakte van de foyer van de Bio-zaal van het Passage theater. Die foyer heet van nu af aan The Tender. De naam is enerzijds een ver wijzing naar de barkeeper die er bedient, anderzijds slaat het op het station-achtige interieur van de foyer. Kunstenaar Marcel Warmen- hoven heeft in de foyer aller lei decoraties aangebracht, die met het spoor te maken heb ben. Er hangen zelfs reclame biljetten voor onbeperkt mos selen eten in de stationsrestau ratie in september... De naam The Tender is be dacht door Jolanda Droog en Joke Thicle, die er een aardig prijsje mee in de wacht sleep ten. Ook alle andere inzenders krijgen een aardigheidje: een vrijkaartje voor een voorstel ling naar keuze in het Passa getheater. Vlaardingen Bij een gewa pende overval op het benzine station langs rijksweg 20 in Vlaardingen hebben twee mannen gisteravond duizend gulden buitgemaakt. De pomp bediende werd in het kantoor tje met zijn arm aan het bu reau vastgebonden. 'De overvallers kwamen rond kwart over acht binnen, duw den de bediende een pistool onder de neus en dwongen hem de kassa te openen. De daders haalden het geld eruit ongeveer duizend gulden en namen een paar geldcassel- tes mee. Die waren echter leeg, Nadat de pompbediende zich uit zijn benarde positie had weten te bevrijden, sloeg hij alarm. Van de daders, volgens de bediende ïndische types van tussen de 25 en 30 jaar oud, waarvan er één een ge ruite pet en een bruine jas droeg, was echter geen spoor meer te bekennen. "Schiedam Een 73-jarige inwoonster van Schiedam mist na een bezoek van twee 1gascontroleurs' een groot aantal sieraden. De mannen vertelden de vrouw dat zij de gasmeter kwamen controle ren in verband met de vorst. De vrouw trapte in het ver haaltje en liet de mannen binnen. Eén man controleer de inderdaad in de kelder de gasmeter, maar de andere man doorzocht de huiskamer en nam de sieraden weg. De twee inbrekers waren tussen de 25 en 30 jaar. Eén van de mannen had blond haar, de andere zwart. Ook in Vlaardingen werden twee bejaarde dames het slachtoffer van zogenaamde 'gascontroleurs'. Terwijl één van de mannen de vrouwen aan de praat hield, doorzocht de ander de woning. Bij één vrouw werd 17 gulden weg genomen, bij de ander niets. ^niiiiimiiiifmiiiiiiiiiiiHimiiiiiiiiiiiiLë E Vlaardingen De West- S E landtoertocht staat, na het niet doorgaan van de vorige week, nu voor morgen en overmorgen op het programma. Ge- start wordt nij de water- S E sportvereniging De Bom- meer in de Broekpolder in Vlaardingen. Er kan gestart worden op drie afstanden: 20, 30 of 60 kilometer. Tussen E 10.00 uur en 13.00 uur E kunnen de schaatsers f§ E vertrekken. De eindcon- trole is om 16,00 uur. niiuiiiimmiiiimiimiiiumiiiiimuiiiiir Schiedam Leden van bij de FNV aangesloten, vakbonden kunnen zich In maart weer la ten helpen met het invullen van hun aangiftebiljet inkom stenbelasting. Zij kunnen zich daarvoor 23 februari tussen' tien en twaalf uur opgeven in het FNV-gebouw aan de Stad houderslaan 119 in Schiedam. ^i)iiJiiiimriMimfimiwii[ii!ii!)iii[iii£ Schiedam De Schie- E damse Gemeenschap onttrekt zich aan de re- H gel, dat de gemeente- 2 raad hestuursleden be- 2 noemt in de culturele 5 stichting. De SG gaat dat voortaan zelf doen 5 en heeft meteen de E daad bij het woord ge- voegd: de stichtingsraad E wees B.H. Bootsma, E E H.J.V. Leen en en C.J. E Hollaar aan als vol- js waardige leden. Dit drietal woont al bij- na negen maanden SG- vergaderingen bij, maar slechts als publiek. Bur- e ge meester en wethou- E ders weigerden name- E lijk om de door de SG E gevraagde benoeming aan de gemeenteraad voor te leggen. B en W 5 zijn immers uit op op- heffing van de Schie- E damse Gemeenschap en S de weigering was een S manoeuvre, die het da- s gelijks stadsbestuur wel S uit kwam. Het aantal SG-leden daalde tot een riskant minimum, dat E 2 statutair het voortbe- s E staan van de club in ge- 5 vaar bracht. Hierdoor werd overigens, het con- flict tussen gemeente en SG wel groter. E Maar de SG bedacht deze E week ook een slimmig- heidje. De statuten laten E toe, dat in alle gevallen, waarin de statuten of het E huishoudelijk reglement E niet voorzien, de stich- tingsraad kan beslissen E en dit is zo'n situatie, redeneerde directeur S Ruud Pillard. Het be- voegd gezag verleent tenslotte geen medewer- E king aan benoemingen, E 2 constateerde hij. ËMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiifiiiHiiiiifiiiiiiiiiil Als de bouw van de parkeergarage op deze kaalslag aan de Afrol begint, moeten de bewo ners gaan betalen voor een plaatsje voor hun auto. yiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiititiiiimiiiiiiiHiiiiiitiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiii!iiiiitiiiiiii[iiii!iiiiiiiimiiiiiiuti!iiiiiiiiiiuiiiimiiiiiiu!Uiiniint| Vlaardingen André van Velsen kon gisteren namens het beraad van Vtaardmgse uitkeringsge- E 5 rechtigden het eerste bezwaarschrift tegen de plannen voor betaald parkeren van de gemeente aankondigen. „Is dit nou het genuanceerde minimabeleid van wethouder IJsbrand van d\-r Vel- E den?", vroeg hij zich af. Er nog staan veel oude, goedkope huizen in het centrum en daar, zegt buurtbewoner KLas den Breejen. wonen de mensen met de -laagste inkomens. „Alle prijzen stijgen en nou worden de E minima ook nog op kosten gejaagd met dit plan", zegt Den Breejen. In het ontwerp'plan staatdat H naast de legeskosten voor een belanghebbenden kaart een bedrag van ongeveer 240 gulden in rekening moet worden gebracht. Van dat bedrag zouden de benodigde extra parkeercontroleurs S betaald kunnen worden. 5 HiriiiiiiiifjiiiifriiiijiiiiiiiijiiiiiiiJiiiiiiiindiJiiiHifiiiiiiiiiiniinHtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiriiiiiiiiiiifiMiiiMiiiiEiiitnifi^ Schiedam De 213 wonin gen in St. Jozef in Schiedam- West zijn de laatste 15 jaar "driemaal gerenoveerd. Het is weer nodig. De koudegolf van de laatste weken heeft de deuren en ramen huis aan huis doen bevriezen. „O, het zijn prachtige zomerwonin gen hoor, dan is er geen vuil tje aan de lucht. De winters zien we hier echter met Maassluis Inbrekers kwamen wel heel erg eenvoudig bar-bo- dega De Musketier in de Nieuwstraat in Maassluis bin nen. De nooduitgang was in een eerder stadium al open gezet en zo konden de dieven na slui tingstijd simpel het pand betre den. Zij forceerden de fruit automaten en namen het wis selgeld mee. Ook een verster ker en een cassetterecorder verdween. De totale schade wordt geraamd op 2600 gulden. Uit een kelderbox aan het Wil lem Pijperplein werd een zaag machine ontvreemd. De waarde bedraagt 550 gulden. Woningen aan het Sparrendal zijn zeer in trek bij inbrekers. Nu werd in een woning inge broken en gouden sieraden weggenomen. Ook mist de eige naar nog een geldbedrag. PASFOTO'S zwart-wit en kleur KLAAR TERWIJL U WACHT! HOOGSTRAAT 104-105 SCHIEDAM TEL266720 nieuw cover gebruikt j AUTOBANDENM? Tel. 700069-708976 b.g.g. 708328 Zwaluwlaan 84 Schiedam Internationaal Meubeltransport foor f akkundig erhuizen et odern ateriaal o.a. lift Groenelaart 9-14, Schiedam Tel. 268071 en 263045 ERKEND VERHUISBEDRJF wij werken onder de a.v.v. voorwaarden angst tegemoet. Dan is de si tuatie onhoudbaar." Hans Coster heeft de grieven van de bewoners nog maar eens op een rijtje gezet. Een dik pakket brieven en kran tenknipsels getuigt van de huisvestingsproblemen. De in ventarisatie was bedoeld om het ministerie van volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu (VROM) inzicht te verschaffen. De feestelijke start van de nieuwbouw in de Stationsstraat werd aangegre pen om de daar aanwezige L.van Dijken, plaatsvervan gend hoofd van de Volkshuis vesting in Zuid-Holland, op de problematiek te attenderen. „Je moet het zien als een sig naal aan Den Haag. Ze moeten er nu eindelijk eens wat aan doen. Van Dijken wist van de problemen af. We hopen nu maar dat deze actie een zetje in de goede richting betekent." Kostenplaatje Dat Van Dijken geen concrete toezeggingen kon doen, wordt door Coster gebillijkt. „Hjj heeft slechts gezegd dat het ministerie in actie komt als in eerste instantie bouw- en wo ningtoezicht en in tweede in stantie de gemeenteraad er niet uitkomen. Ik ben bang dat de politiek zich inderdaad zat stukbijten op de zaak. Het gesprek dat ik met Van Tij- borg woensdag had, wijst ten minste in die richting. Hij zei ook dat het al snel op het kos tenplaatje zal afketsen. Reken maar uit, een opknapbeurt van de vloeren en ramen redden ze hier niet met zes miljoen gulden. Dat bedrag is jaarlijks ongeveer voor heel Schiedam beschikbaar." Het financiële aspect mag »n West tot een beetje begrip lei den, echt lekker zit het de buurtbewoners niet. Coster voert ter illustratie een voor val aan dat eerder deze week speelde, „Een bewoner pro beerde tevergeefs zijn woning te verlaten. De deur zat weer eens vastgevroren. Hij belde vervolgens de brandweer met het verzoek te helpen. Werd geweigerd. Dan maar de poli tie. Kwam wel, maar vond het toch wat te ver gaan. om de deur in te trappen. Uiteinde lijk kwam de SSSW er bij. Er moest een ladder aan te pas komen om via een raampje, dat gelukkig wel open kon, naar binnen te kruipen. Na veel vijven en zessen kon de deur worden opengemaakt en de deurstijl worden gedemon teerd. Het lijkt een incident, maar het komt deze dagen re gelmatig voor. Het is toch te gek. Wat moet dat worden, als er werkelijk iets aan de hand is, als iemand met spoed in het ziekenhuis moet worden opge nomen?", vraagt Coster zich af. Dergelijke bevriezingsver schijnselen ontstaan, omdat in de slecht geïsoleerde wonin gen tegen de klippen op moet worden gestookt. „Stoken be tekent vochtontwikkeling en dat vocht bevriest dan weer." Een snelle oplossing zit er niet m. „We hebben met alleen te maken met enorme financiële problemen, ook de sores by de SSSW spelen ons parten. De komst van een interim-direc teur. die nog helemaal moet worden ingewerkt, bespoedigt het hele proces natuurlijk ook al niet." Hoofdkantoor: Maliebaan 15 3581 CB Utrecht. Tel. 030-334224 De Centrale Volksbank is een landelijke organisatie met ruim 600 vestigingen. Het dienstenpakket is a fgestemd op de partiku/iere markt en voorziet in alle financiële behoeften, variërend van sparen tot lenen en verzekeren Het hoofdkantoor is gevestigd aan de Maliebaan in Utrecht. Voor ons kantoor in Schiedam zoeken wii een (leeftijd c.a. 25-30 jaar) Voor een goede functievervulling zijn administratieve en commerciële kwaliteiten alsmede goede contactuele eigenschappen een vereiste. Gedacht wordt aan kandidaten op H.A.V.O, niveau met voltooide bankopleidingen en ruime ervaring. Kandidaten moeten in Schiedam woonachtig zijn of de bereidheid hebben daarheen te verhuizen. Primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden zijn uitstekend. O.a. een 13e maand, premiespaarregeling studiekostenregeling en andere financiële faciliteiten. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan ons hoofdkantoor, Maliebaan 15, 3581 CB Utrecht. Wilt u meer informatie, dan kunt u telefonisch contact opnemen met onze afd. Personeelszaken. Tel. 030-334224. Vlaardingen Bewoners en winkeliers in het Vlaarding- se centrum zijn ziedend over de gemeentelijke plannen voor betaald parkeren. Zo dra de eerste parkeergarage aan de Afrol is gebouwd, kost een plaatsje hen ruim 240 gulden per jaar. staat in een ambtelijke nota. „Terwijl wethouder Goudnaan ons hij herhaling heeft beloofd, dat het parkeren voor bewoners gratis zou blijven", zegt Bina Vermeulen. De wethouder voor stadsontwikkeling ontkent ech ter ooit zo'n «oezeggxng te heb ben gedaan. Het wordt oorlog in het cen trum, voorspellen de bewoners. Zij zijn hevig geschrokken van de parkeernnm, waarvan zij on danks het stempel 'vertrouwe lijk' al een deel onder ogen heb ben gekregen. Uiteindelijk ko men cr rond vijfhonderd plaat sen voor belanghebbenden dat zijn winkeliers en bewoners „Dat wordt vechten om een plaatsje, dat wordt ruzies en spanningen, moord en dood slag", voorspelt Piet Snoey. Harnc Dijkman, voorzitter van de OVO, ziet de problemen ook al opdoemen. „Veel mensen gaan hun auto op de vrije par keerplaatsen vlak buiten het centrum zetten. Dan komen er conflicten met die bewoners Dat waaiert uil" Nooit gezegd Ook wethouder Bas Goudriaan vindt 240 gulden voor een plaatsje een absurd hoog bedrag. Het bedrag komt uit een ambte lijke nota en is gebaseerd op de kosten van de extra parkeer controleurs die na het invoeren van de regeling moeten worden ingezet. Ambtenaren kunnen moeilijk een maatregel voorstel len die geld kost, legt hij uit. „Over dat bedrag moet de poli tiek nog eens praten. Maar dat het parkeren voor de bewoners van het centrum gratis zou zijn, heb ik nooit gccgd." Andié van Velsen die namens de bewoners in de sLuurgroep parkeren zat. haalt echter het ene na het andere citaat uit ge meentelijke stukken, waaruit blijkt dat Goudriaan wei dege lijk toezeggingen heeft gedaan. „In de commissie verkeer van juni 1981 zei de wethouder, dat de bewoners niet hoe ven te be talen. Op 16 maar' IÜ82 zei Goudriaan dat het uitgangspunt van de regeling zou zijn, dat be woners gratis konden parke ren." Van Velsen slaat met zijn vuist op de stapel papieren- „Dat zijn allemaal notulen die door ambtenaren zijn gemaakt. Ik zuig niks uit mijn duim. En begin 1933 is in de gemeente raad nog een motie van de VVD aangenomen, waartn hetzelfde uitgangspunt van gratis parke ren voor bewoners werd vastge- fegd Zelfs al valt het bedrag lager uit dan 240 gulden, dan nog ziel Van Velsen een sombere toe komst voor de bewoners van het centrum Want dat het par keren betaald zal moeten wor den staat vast. „Vrijwilligers die voor bejaarden en gehandicap ten zorgen, die eten rondbren gen, die krijgen daar ook alle maal mee te maken En Gerda van Houwtlmgen ziet nog een probleem: „Een familiebezoekje gaat ook geld kosten. De men sen in het centrum woeden geï soleerd." Parkeren m de garage zil één gulden vijftig per uur gaan kosten en buiten de garage nog meer OVO-voorzitter Dijk man ziet de streek functie van de binnenstad verder in gevaar komen. „Wij zullen ons samen met de bewoners tegen deze plannen keren Typisch staal lje Het ontslaan van de parkeerno- la is volgens de bewonerit weer een typisch staaltje vars YJaar- dingse politiek. „Het is allemaal achter gesloten deuren gegaan en straks wordt iedereen geacht ja en amen te 2eggen", foetert opbouwwerker Leo van Ger- ven. Dat er grote belangen in het geding zijn en dat de onder handelingen met belegger Van Wijnen Vastgoed niet door openbaarheid in gevaar moch ten worden gebracht, spreekt volgens Van Gerven voor zich. „Maar over uitgangspunten en doelstellingen hebben de bur gers zich ook nog nooit mogen uitspreken." De bewoners ver gaderen maandagavond over wat zij tegen de plannen gaan doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1