WATERWEG SPORT JAN BOUMAN IS ER KAPOT VAN Serviceflat: geen afkoop van erfpacht voor 75 jaar ÏAfkoop erfpacht dij f t beperkt Schiedam in beroep bij de Kroon PERSOONLIJK GerDon: ''Hans Stout was geen stroman Openbare scholen doen deuren open Nieuwe golf bezwaren tegen ogb C. Don PvdA falikant tegen Par Politie pakt jeugdige dievenbende Summerstreet viert lustrum met muziek De Koning buigt voor Gerritsen Scheurwater: 9Uitwassen voorkomen SPORTAGENDA HW Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 22 januari 1985 Omstreden weg naar tennisveld mag niet Schiedam - De gemeente Schiedam houdt vast aan de aanleg van de omstreden weg naar het tenniscomplex Kethelhaghe in Woudhoek. Gedeputeerde staten van, Zuid-Holland hebben weliswaar laten weten daarmee niet akkoord te gaan, maar daartegen heeft Schiedam een beroepsschrift ingediend bij de Kroon. De beoogde weg leverde vo rig jaar nogal wat tumult op in de Schiedamse gemeente raad. Het stadsbestuur had zich garant gesteld voor een forse geldlening aan de stich ting Tenniscentrum Schie- dam-Noord, die Kethelhaghe wilde gaan exploiteren. Dit besluit kwam niet zonder moeite tot stand. Toen echter enige tijd later een krediet van ruim twee ton werd aan gevraagd om een weg naar het tenniscentrum aan te leg gen, voelden veel raadsleden zich in de maling genomen. Vlaardingen Aiie Vlaardingse openbare scholen voor kleuter- la ger en voortgezet onder wijs zetten de deuren Wa genwijd open voor de Vlaardingse bevolking. Tijdens d<^,school- en de avonduren kunnen ouders en belangstellenden, in het kader van de Dag voor hel Openbaar Onderwijs, de scholen bezoeken. Op 24 januari wordt het spits af gebeten door De Singel aan het Kruidenpad. Van af 20 uur worden er video opnamen getoond van het werken in de school. De andere scholen, die door bet publiek bezocht kunnen worden zijn in het Centrum: Erasmus, De Springplank, Juliana van Stolberg; in de Oostwijk De Beukehof; in de West- wijk De Wetering, De Zuidwester en de Lage Weide: in Ambacht en de Babberspolder de Jan Lig- hart, De Doorloper en De Meidoorn; en m Holy De Vogelhoek, De Kring, De Boemerang, De Speel- Werkhoeve, De-Singel en Dr. Albert Schweitzer- school. Vlaardingen Na de.Socialis- iese Partij en een groot aantal jewoners van de Oostwijk is ïu ook het Vlaardings uitke- -ingsgereehtlgden beraad VUB) een grootscheepse actie tegonnen tegen de m veel ge- all en sterk verhoogde on roe end goed belansting-aansla- ;en. Het VUB beschuldigt de ;emeente van onbehoorlijk be tuur. Tegenover de daling van de •conomische waarde van hui- en staat in veel gevallen een tijging van de aanslag. „De lerekening berust op wiüe- ceur en is niet te controleren", 'onsta teert het beraad in een >rief die in de'stad wordt ver- •preid. Zij vraagt het gemeen- ebestuur de verordening ont- aindend te verklaren. Mensen die bezwaar willen maken tegen de ogb-aanslag of een verzoek tot kwijtschelding in willen dienen kunnen zich door het VUB laten adviseren. In het gebouw aan de Van der Werffstraai 15 in Vlaardingen wordt op elke dinsdag- en donderdagmiddag en op vrij dagochtend spreekuur gehou den. Kantklossen In wijkcentrum De Heipaal gaat don derdag 24 januari een cursus kant klossen van start Do kosten verbon den aan de vy( lessen bedragen 15 gulden Belangstellenden zijn vanaf 20 uur welkom ut het wijkcentrum. Staying alive In zaal Middelhuyse en m Triangel kan de Vlaardingse jeugd zaterdag terecht voor het zien van de film Lucky Luck in het spoor van de Dal- tons In Middelhuyse wordt om 10 uur en om 13 uur gestart en in Trian gel om 13 30 uur In de avonduren zijn er m Triangel npg twee voorstel lingen van Staying.alive mei in de hoofdrol hel tieneridool John Travel- la. Om IS 30 en om*20.45 uur wordt de film gedraaid. Het hoofd van de gemeentelij ke accountantsdienst in Schie dam, C. Don, gaat per 1 april met vul. Burgemeester en wet houders stellen voor hem het ontslag uit gemeentelijk dienstverband eervol te verle nen. De gemeenteraad zal hierover maandag 28 januari een besluit nemen. Het verwijt was, dat B en W niet in eerste instantie al had den gemeld, dat die kredie taanvraag er ook aankwam. Tenslotte was de weg al in 1982 in de plannen ingete kend, zodat B en W de ver- volgprocedure hadden kunnen weten; de raadsleden trouwens ook. De kredietaanvraag kwam er na vee) gemopper toch door, onder het motto: wie a zegt, moet b zeggen. Gedeputeerde staten van Zuid-Holland wezen de aanleg echter af. De provincie wijst op het bestemmingsplan, dat alleen ruimte zou laten voor recreatief groen in dit stukie Woudhoek. Aansluiting van de Zoomweg op het De la Mar- pleinplein, via bestrating ten westen van verpleeghuis Drie- maasstede, wordt daarmee in stdjd geacht. De beschikking van GS betekent voorlopig een succesje voor omwonen den van het De la Marplein, die vreesden voor drukker verkeer en dientengevolge een gevaarlijke situatie op de woonerven in dit wijkdeel. Schiedam De stichting Serviceflat Schiedam zal naar een andeie financie ringswijze moeten zoeken voor haar plan om op hel Hoofd een luxueuze to renflat voor bejaarden te realiseren. Er ligt in het stadskantoor een conceptbrief aan de stichting, waaruit zou blijken dat de gevraagde afkoopmo gelijkheid van de erfpacht voor de duur van 75 jaar te lang is. De gemeente Schiedam heeft weliswaar een precedent ge schapen door de Bondsspaar bank Schiedam wel toe te staan de erfpacht voor het fili aal in Kethel voor 75 jaar af te kopen, maar dat moet van de PvdA een uiterste uitzonde ring blijven. De PvdA-fractie is falikant tegen een versoepe ling van de erfpachtsvoor- waarden. De initiatiefnemers van de serviceflat krijgen de mogelijkheid tot afkoop voor een zo lange termijn daarom naar alle waarschijnlijkheid niet. De afkoop van erfpacht -—dit houdt in: één keer een hoge som storten om gedurende vele jaren van canonherzie ningen af te zijn, dus ook van eventuele erfpachtsverhogin gengeldt in Schiedam voor een maximumperiode van vijf tig jaar en dan nog alleen voor commerciële en industriële in stellingen. De eerste keer, dat in Schiedam afkoop mogelijk werd, was voor het kantoor complex Klaverstede aan de nlalf Woudhoek jaloers»: Schiedam breekt contracten niet open "s-Gravelandseweg. Andere bekende voorbeelden zijn in middels het Bouwfonds Neder landse Gemeenten en Eurowo ningen, die in Woudhoek wo ningbouw plegen. Overigens heeft de gemeente Schiedam bericht ontvangen van gede puteerde staten van Zuid-Hol land, dat een besluit over de gronduitgifte aan Eurowonin gen is verdaagd. Bezwaren Aanstaande woensdag zou de stichting Serviceflat Schiedam haar plannen voor het Hoofd toelichten op een vergadering van het projectteam voor de stadsvernieuwing in Schie- dam-Zuid, maar deze bijeen komst is uitgesteld tot 5 febru ari. De bewoners vereniging Schie- dam-Zuid had al bezwaren kenbaar gemaakt ceger» het voornemen. Het heeft veel weg van de kritiek, die de Gorzenaren in de jaren zestig uitoefenden op de bouw van de andere flats op de Haven- dijk. De bewonersvereniging vreest, dat het sociale klimaat tn do wijk verandert, als er al leen maar luxe woningen bij komen, onder verwijzing naar het gemeentelijke plan voor bijzondere woningbouw achter de Heilig Hartkerk Bestuurslid drs. Cees Bokx van de stichting Serviceflat Schiedam ts nogal huiverig om in te gaan op het probleem van de afkoop van. erfpacht. „Ik vind het wat lastig om vooruit te lopen op iets. wal nog in de vergadering van 5 februari behandeld moet wor den". aldus Bokx. die in het dagelijks leven directeur van de aannemersmaatschap SSN. „Ik volg de discussies over erfpacht in Schiedam wel. over Woudhoek bijvoor beeld, en ik denk dat hei erg gevoelig ligt als ik een schot voor de boeg doe." Zijn pnvé- mening wil hij wel kwijt: „Ik vind overigens dat afkoop voor 75 jaar wel zou moeten kunnen, maar dat is mijn per soonlijke opvatting." v, Het dooit, maar de Wühel- minahaven in Schiedam ligt nog dicht en dat is lang gele den. Wordt er in de Koningin Wilhelminahaven in Vlaardin gen druk gevaren, waardoor ijsvorming niet ontstaat, in Schiedam is dit open water wat rustiger geworden sinds het faillissement van Tanker- cleaning. Af en toe legt er nog wel eens een schip aan voor een kieine onderhouds beurt. En dan ligt het bagger- platform Simon Stevin er na tuurlijk nog altijd, maar ook dat is geen obstakel dat voor woelige deining zorgt. Het dichtvriezen van de Wil helminahaven heeft oudere Gorzenaren enig jeugdsenti ment bezorgd. Zij herinneren zich hoe het in 1920 voor het laatst voorkwam, dat de Nieuwe Waterweg helemaal bevroren raakte en je naar Pernis kon schaatsen. Het ijs van de Wilhelminahaven is overigens onbegaanbaar: het breekt alweer en de schotsen drijven uit elkaar. Schiedam De politie heeft zeven inbraken opgelost met de aanhouding van acht jonge Schiedammers, in de leeftijd van 12 tot 20 jaar. In steeds wisselende combinaties braken zij in in winkels, kelders, een garage en scholen, waarbij uit eenlopende goederen werden gestolen. In juli al werd één van hen aangehouden. Het vervolgonderzoek bracht de politie bij de andere jeugdige leden van de dievenbende. Vlaardingen Open Jonge rencentrum Summerstreet viert vrijdag 25 en zaterdag 26 februari het feit dat het dan vijf jaar geleden, is dat de Vlaardingse jongeren er voor het eerst terecht konden. Bei de avonden staan in het teken van muziek van Hollandse bo dem. Het twee-daags festijn begint vrijdag om 21.l)U uur met een optreden van Piu Piu, een for matie die voortkomt uit de Jan Kin Band. De groep maakt energieke muziek meL een ro mantische inslag. Onder de be zielende leiding van TC-Matic producer Jean Mane Aerts werd onlangs een mini-elpee opgenomen. De avond wordt afgesloten door Secret Sounds, die in drie jaar evolueerde van een snelle new wave band naar een veelzijdige formatie. Jules Decider opent zaterdag met een van zijn bekende, bruisende optredens. Tenslotte komt Het Goede Doel aan bod. De formatie rond VARA-pre- sentator Henk Westbroek geldt met hits als Vriendschap. België en Eenvoud als één van de meest succesvolle Neder landse formaties van de laatste jaren. Julliette de Wilde (met haarband) was in de finale niet opge wassen tegen Marjolein Vertogen. Schiedam Het tweede squa- sh-toernooi van Klaversteae telde m Marjolein Vertogen eri Nico Gerritsen twee sterke winnaars. In de B-categorie van dit sterk bezette evene ment. waaraan ongeveer 75 squashers uit alle delen van het land deelnamen, staken zij met kop en schouders boven de rest uit. De Alphense Marjolein verto gen verbruikte echter vijf sets om Julliette de Wilde (Utrecht) achter zich te hou den. In de eerste drie sets stuitte Marjoleion nog op taai verzet, maar daarna zette zij de partij moeiteloos naar haar hand. Setstanden. 3-9, 10-8, 4- 9. 9-6. 9-5. De voor het Rotterdamse Vic toria spelende Fokko de Ko ning vocht zich helemaal leeg, maar dat was niet voldoende om volwardige tegenstand te kunnen bieden aan de tech nisch veel Nico Gerritsen (Westervoort). De Koning won de tweede set met 9-5, maar was m de andere drie kans loos* 9-5, 9-3. 9-7. Bij de C-heren ging de eerste prijs naar Co Koenis uit Enk- huizen. Hij behaalde een afge tekende 3-0 overwinning op Frank van den Donk uit Al phen aan de Rijn. Setstanden: 9-2. 9-7. 10-9, Vlaardingen Voor Jan Bouman stortte vorige week zo'n beetje alles, dat met de voetballerij te ma ken heeft als een kaarten huis in elkaar. De ingrij pende maatregel van de tuchtcommissie van de KNVB, die Bouman we gens het ontbreken van een licentie gedurende twee maanden het recht heeft ontzegd als begelei der van het eerste elftal op te treden, betekent zelfs het einde van zijn loopbaan als trainer. „Zo pakken m'n hobby af", zegt Bouman ..Ik dacht, dat ik een flinke vent was, maar ik ben er echt kapot van. Ik wil geen bluffer zijn. maar er staat bij Fortuna nu weer een ploeg Ik had vorige week nog even naar de stand gekeken: negen tien uit twaalf. Als wo vijftien punten pakken uit de volgen de twaalf wedstrijden, hebben we er 34. Ik zou wel eens wil len zien wie daar boven komt" ,,We waren echt goed bezig en dan hoor je dit. Ik ben geen trainer, ik «en een voetballer in de kleedkamer. Ik kan de jongens mottveren. weet hoe ik ze aan moet pakken, ik maak ze sterker op hun .sterke punten, waar anderen op de zwakheden hameren. Op m'n zeventiende speelde ik betaald Jan Bouman...'Ik hoop niet, dat het doorwerkt op de prestaties'.,. door Donald Bax voetbal. Nu ben ik 46. zit ik dertig jaar in de voetballerij. £n wat moet ik nu?" Verwijt Het enige verwijt, dat Bouman gemaakt zou kunnen worden, is dal hij nooit een tramerscur- sus heeft gevolgd. Bouman is in het dagelijks leven verko per bij een kledingzaak en moet ook op zaterdagen wer ken. „Die cursussen spelen zich allemaal in het weekeinde af, vooral op zaterdag. Dat is voor mij dus onmogelijk. Ik begin er nu helemaal niet meer aan", klinkt hel verbit terd. Hoewel liet bestuur van Fortu na, dat tevens een boete van vijfhonderd gulden werd op gelegd. voornemens is in be roep ie gaan tegen deze zware straf, klaart dat voor Bouman niets op Piet de Wolf, in hei verleden werkzaam bij onder meer Feyenoord, Spartaan'20, HION, PPSC en Alblasserdam, neemt de honneurs waar tot het einde van het seizoen, zo dat Fortuna in alle rust kan zoeken naar een opvolger. Vorig seizoen gmg Fortuna met succes m beroep tegen een vergelijkbare straf, omdat de tweedeklasser met bew ijzen kon aantonen, dat zich aan de Marathon weg mets onrecht matigs afspeelde. Tot eind de cember Hans Stout, wél in het bezit van het vereiste B-dtplo- ma, na een meervoudige en kelbreuk als trainer werd af gekeurd en Bouman prompt half januari de jobstijding om- vi ng. Alle partijen hebben dus de indruk, dat er een spelletje is gespeeld, om het hoofd van Bouman, die in anderhalf jaar tild van Fortuna een uitste kend elftal heen gemaaid, op het hakblok te leggen. Gerrit Scheurwater, bestuurslid van de trainersvakbond (WON) afdeling Rijnmond, spreekt «lat fel tegen, maar zowel Ger Don (bestuurslid selectiebelan^en) als Bouman denkt daar anders over. „Hans Stout", zegt Scheurwa ter, „bleek eigenlijk niets meer dan een stroman te zijn, die niets met het eerste elftal had te maken. Jon Bouman is vol komen illegaal aan het werk geweest by Fortuna. Hy en Fortuna hebben dit kunnen verwachten Dat blijkt ook wel, omdat het bestuur van Fortuna inmiddels bij ons een lijst roet wel gekwalificeerde trainers heeft aangevraagd". Ontkent Scheurwater, dat de WON als een politic-agent in de bosjes langs de Marathon- weg op de loer heeft gelegen. Don xs zeer scherp in zijn com- 1111 mentaar. „Stout heelt sleehls enkele malen de trainingen moeten verzuimen, omdat hy last van z"n enkel had Dat is hooguit dnemai gebeurd. Bo vendien is het vreemd, dat Bouman geschorst wordt op het moment, dat Stout net js afgekeurd". Jan Bouman. zeg maar de Wil lem van Hanegem in het ama teurvoetbal. was gisteravond laat bijna met in staat uit z'n woorden te komen. De uud- prof, die by Sparta en Fortuna als speler een indrukwekken de staat van dienst opbouwde, kan zich niet neerleggen bij het onvermijdelijke. „Alleen al de gedachte, dat ik zondag niks te doen heb. Daar word ik nu al gek van", houdt hij zijn emoties nauwelijks in be dwang. Ger Don vindt, dat Fortuna mets heeft gedaan, dat in strijd is met de reglementen. „Hans Stout was onze hoofdtrainer en Jan Bouman deed de coa ching van net eerste elftal. Daar staat niets over m het re glement. We werken nu al an- deihalf jaar zo. Als de KNVB ons na een paar maanden had laten weten, dat het niet goed was. dan hadden we geweten waar we aan toe waren". Mies blijkt nu te zijn toege- pitst op de vraag of Hans Stout wel of geen stroman was. „Ja", zegt Scheurwater, „neen", menen Don en Bou man. Op de vraag wat er zou zijn gebeurd, indien Stout met door een blessure zou zyn ge veld. moet iedereen het ant woord schuldig blijven, „Daar om gaan wij ook in beroep", aldus Don. „De KNVB zegt be wijzen te hebben. Die willen wij graag zien". Uitwassen Scheurwater op zijn beurt denkt, dat via deze maatregel in het vervolg meer uitwassen voorkomen kunnen worden „Wij willen een goede relatie met de clubs, maar du soort zaken kunnen wij met laten gaan Wc proberen in goeie harmonie de clubs m te fluis teren. hoe ze het moeten doen. Vong seizoen hebben daar twintig clubs van geprofiteerd, nu zijn dat er al meer dan 25". Om de kampioenskansen niet uit het oog te verhezen, heeft het bestuur van Fortuna vrij wel onmiddellijk akue onder nomen. Piet de Wolf. die gis teravond een gesprek heeft ge had met Jan Bouman. werd bereid gevonden de Vlaardin- gers tot het einde van het sei zoen onder z'n hoede te ne men „Hij zal ook door Stout en Bouman worden inge werkt", aldus Don. ..Dat slaat los van volgend seizoen". Hel bestuur van Fortuna wil zich uitvoerig onenteien op de trainersmarkt, die gestaag m beweging is gekomen. In die periode moet ook blijken of De Wolf kandidaat is voor de nieuwe jaargang en of Bou man m een nieuwe constructie gedeeltelijk ter hei stel kan krijgen Don* „Daar is nog to taal niet over gesproken, of wc verder gaan niet één of twee trainers voor de selectie". Catle.au Hel enige, dat Jan Bouman hoopt, is dal Fortuna tic kracht zal vinden deze immense te genslag te overwinnen. „Het mooiste cadeau vwir Jan is een kampioenschap", geeft Don al aan. dat Fortuna cr de komen de maanden nog harder aan zal trekken. En Bouman: „Er was echt een down-stemming by de jongens, toen het bekend werd gemaakt. Ik hoop niet, dat dit doorwerkt op de pres taties". DINSDAG 22 JANUARI Biljarten: B-Klasse driebanden: 19.30 De MolenwiekApollo'75; Ouderen- toernooi De Griffioen: De Vier Molens A—Woudhoek, De Vliet B's-Gra- venzande; 19 30 Voorronde vierde klasse bandstoten in De Kleine Conti- ance te Schiedam (poule 2): Korfbal: 21.00 USV—Succes. WOENSDAG 23 JANUARI Biljarten: B-klasse driebanden; 19.30 DVK'73't Oosten A. 19.30 Wils kracht—'! Oosten B: 19,30 Voorronde vijlde klasse bandstolen in De Oude Mark! te Vlaardingen (poule 2>; 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoten in Corry en Dick te Schiedam (poule 3): 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoten in De Cockpit te Vlaardin gen {poule 4); Zaalvoetbal: Westwijk- hai Vlaardingen: 21,00 OVO'32— Schiedamse Boys; Voileybat: 20.00 VCS—Flits (d).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2