Stichting gaat optocht regelen BERAG 10.40°/oKOM1H6 I Eikelenboom: Gemeente is nog niet van mij af Directeur De Haas wijst overleg af Bomen bank rooit 60 populieren VLMRDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT HIEUW» WATtRWtG CBÜBAHT Concurrerende bingo slag voor carnaval 'Vlaardingen stiefkind' 'Stom spelletje kiekeboe' Minder muziek in Schiedam Samenwerking carnavalsverenigingen Paniek Vacaturebank in stadhuis ECHTE OPRUIMING iiiiii Wagen mist bocht Gemeente gispt DATafspraak geschonden Plechtige belofte weinig waard w 'nu guiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiKiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiuiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiHiMimmiiiiiiiiunimiiiiiu Vlaardingen De ge- meente speelt eer» stom spelletje kiekeboe, vindt I Remi Poppe van de Soeia- üstiese Partij. Hij vroeg schriftelijk om de finaneid- 5 le gegevens van het in op- i spraak geraakte wooncen- 5 trum voor ouderen Drieén- I huysen. Wethouder Ma- I nét te Hoogendijk verwees hem naar het bestuur van l de algemene stichting voor 5 huisvesting en verzorging van bejaarden (ASHVB). ,.Daar is de zij nota bene zelf voorzitter van", briest 1 Poppe. De SP vermoedt, met S.Ei- kelenboom, zoon van een j bewoonster van het woon- I centrum, dat Dri een huysen 'rommelt' met de servicekos- j ten. Tekorten op de exploita- i tie zouden daarmee aange- i zuiverd worden. „Als je ziet hoe de gemeente er omheen draait", zegt' Poppe, „dan j wordt dat vermoeden alleen maar groter. Er klopt iets niet, dat is .duidelijk." Het accountantsrapport, waarin Drieënhuysen erop wordt gewezen dat de servi cekosten apart geadmini streerd moeten worden, maakt Poppe wantrouwig. „Dat staat er natuurlijk niet voor niets." Van de bestuursleden van de ASHVB. waarvan er enkele, in de commissie voor maat schappelijke dienstverlening van de gemeente zitten, is de fractieleider van de SP niet veel wijzer geworden. „Die zitten maar dom in het rond te kijken als er vragen wor den gesteld. Op serieuze kri tiek durven ze met in te gaan." Eikelenboom spreekt van een 'krankzinnige construc tie*. „Ik heb een conflict met het bestuur van de ASHVB over de servicekosten en dat moet dan beoordeeld wor den door een commissie, waar diezelfde bestuursleden weer in zitten." De zoon van de 89-jarige be woonsters vermoedt, dat met meer begrotingsposten dan alleen de servicekosten is gerommeld. Directeur G.J. Verburg heeft in besprekin- gen met de medezeggen- j schapscommissie toegegeven, dat hij voor personeelsleden 1 schulden heeft gesaneerd, j Eikelenboom: „Dan vraag ik rmj af waar dat geld van- daan is gekomen, want dal 5 wordt nergens verantwoord m de boeken." Ei kelen boom is nog bezig alle gegevens op een rijtje te zetten. Met de antwoorden die hij tot nu toe van de ge meente heeft gekregen is hij l absoluut niet tevreden. „Maar ik laat ?.e met met rust", verzekert Eikelen boom. „De gemeente pro beert mij aan het lijntje le houden. Ze denken mis schien: die moeder is 89, die gaat over een paar jaar wel dood en dan zijn wij er van- j af. Maar ze komen er echt i niet onderuit." nüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiKiiiDiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijifiiiiiitifiiiiHiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiniiijitiiiiiijiiiiiiiiimiiminjg Schiedam De afdeling muziek van de Schiedam- se Gemeenschap beraads laagt vanavond over de manier, waarop de Sehie- damse drumbands en de harmonie- en fanfare korpsen voortaan hel best hun subsidiebeurten kun nen volbrengen. Er lijkt namelijk een ten dens te ontstaan, waar door de muziekverenigin gen minder door de Schiedamse straten zullen marcheren. Dat komt door tic bezuinigingen, maar het is volgens SG- directeur Ruud Pillard nog de vraag of subsidie gelden niet oneigenlijk besteed worden. De Rietzeilers. Schiedams belangrijkste carnavals vereniging. hebben ook dit jaar weer het verzoek gedaan of de muziekvere nigingen geen subsidie- beurt kunnen vervullen tijdens de grote optocht op 16 februari. De Rietzeilers hopen op die manier de financiën in de hand te houden. De Schiedamse Gemeenschap- heeft een dergelijk verzoek echter tot dusver afgewezen, hoewel het nu opnieuw in beraad komt. Pillard: „De verenigingen wilden er tot nu toe niet op ingaan en wij dwingen ze niet. Ik voel er niets voor om te zeggen: Jantje. Pietje, Klaasje, ga jij er maar heen, spelen! Bo vendien dient de subsidie beurt dan eigenlijk een ander doel, namelijk car naval, Het komt dan in een andere sector terecht dan waarvoor het bedoeld is Hetzelfde doet zich voor tijdens de avondvierdaag se en tijdens sinterklaas- mtochten, als muziekver enigingen een subsidie beurt (verplicht optreden om aan subsidie te ko men! vervullen. Als dit soort activiteiten vaker samenvalt met subsidie beurten. is het resultaat uiteindelijk: minder mu ziek in Schiedam, Loslopende hondjes zetten hun luchtje af aan onbekende stukjes bos; de boomtoppen. WOENSDAG 23 JANUARI 1935 Rotterdam Directeur De Haas sr. van de gelijknamige scheepswerf in Maassluis heeft voor de tweede maal afwijzend gereageerd op een voorstel een rondetafelge sprek te houden met de ban ken, TH-Delft, vakbonden, ondernemingsraad en over heid. Een delegatie van het personeel had daar gister morgen om gevraagd. De di recteur wil wel een gesprek aangaan met de onderne mingsraad en de vakbonden. „We wachten maar af wat daarvan komt", zegt vak bondsbestuurder Henk Waï- ravens van de Industriebond FNV. Volgens hem is spoed geboden, om de werf van een faillissement te redden. Vandaag heett de weten schappelijk hoofdmedewer ker prof. W. Riedïjk van de TH-Delft een rapport over de toekomstkansen van de werf neergelegd. Directeur De Haas heeft prof. Rieclijk al eerder via een advocaat verboden de resultaten van dit onderzoek aan anderen dan de bedrijfsleiding be kend te maken. In een vraaggesprek met deze krant begin december vatte de onderzoeker echter het rapport al samen. Hij zei toen aat de werf volop toe komstkansen heeft, maar dat zeer snel ingegrepen dient te worden in de commerciële activiteiten van de werf. Slag om Sterrebos Dé senaat van de Rietzeilers bijeen In het poffertjesrestaurant van hun vorige prins Hans Visser, De Stuurhut. Zit tend van links naar rechte: Willem Schenke laars, Christiaan i Cop- pens en Piet Dries. Staand: Ron Dries, Jan van Haren, Truus Keij- sers, Harry Bek, Joop Heinsbroek en Jan Schlërmann. Schiedam De Rietzeilers willen hun jaarlijkse carna valsoptocht afstoten en de organisatie ervan overlaten aan een nieuwe stichting, waarin ook de andere Schie damse carnavalsverenigin gen deelnemen. Op die manier kan de optocht een groter draagvlak krijgen, wat het enthousiasme om er aan mee te doen alleen maar kan stimuleren, hopen de Rietzeilers. Te veel wordt nu de optocht vereenzelvigd met de eigen vereniging en dat heeft als nadeel, dat leden van andere carnavalsclubs niet staan te popelen om in de stoet mee te rijden. Met de andere verenigingen, maar ook intern, zullen de Rietzeilers gaan overleggen over de niéuwe opzet. Dat ge beurt zodra de optocht, die voor 16 februari is gepland, achter de rug is. Die optocht namelijk organise ren de Rietzeilers nog zelf. Het is de elfde keer dat zij dat doen en elf is in Carnavals- kringen een heilig getal. Een jubileumoptocht wordt het dus. Maar voor de twaalfde hoopt men samen te kunnen werken met de Kasteleiners. de Griegeldonkers en de Sibel- donkers en de carnavalsclubs van Martin it, Excelsior en Schiedam en eventueel nog andere instellingen. De stichting Carnavalsoptocht Schiedam in oprichting zal on getwijfeld gebruik kunnen maken van de verworvenhe den van de Rietzeilers. In de komende optocht zitten wat nieuwtjes. Men zal op 16 fe bruari de traditionele route slechts voor een deel volgen, dus vanaf Burgemeester Hon- nerlage Gretelaan via Park weg en Spinhuispad naar het stadhuis, waar de burgemees ter om half twee het défilé af neemt. Vandaar gaai de stoet via de Lange Kerkstraat, het Broers- veld (om deze keer eens het lastige Hemaplem te vermij den) en hei Herenpad, de Br ooi-s vest, Koemarkt en Hoogstraat, en voor het eerst zal men vervolgens via de Korte Dam en ae Dam kun nen. Hiervoor worden speciaal de paalljes in het wegdek, de Amsterdammertjes, wegge haald. Brandweer en politie hebben toegestaan dat van de 'uiirukroute' Breedstraat ge bruik wordt gemaakt. In nood gevallen zit Rietzeiler Jan Schlarmann met een porto foon in de kazerne om de stoetgangers naar de kanl van de weg te manoeuvreren. Via Nieuwiand en Schiedam-West gaat het tenslotte naar de resi dentie van prins Christiaan I (bedden ver koper Chris Cop- pens) en dat is als vanouds zaal Irene. Schiedam Paniek gistermiddag aan de Lange Haven in Schiedam, toen stukken steen van de gevel van een pand plotse- 'ling naar beneden kwamen zetten. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Alleen een geparkeerde wagen moest het ontgelden. Vlaardingen, De vacaturebank van het gewestelijk arbeidsbureau is vanaf deze week ook gevestigd in het stad huis van Vlaardingen aan het West- nieuwiand. I „De vacaturebank is geplaatst op de be gane grond bij het VVV-kantoor. .Naast een overzicht van vacatures lig gen er ook folders met Informatie voor werkzoekenden.. De* vacaturebank bij Vroom Dreesmann is nu opgeheven. i BIJ Honderden echte perzen en oosterse tapijten voor da laagste prijzen. WIJ zooden ook prijzen kunnen noemen, maar eerlijker is om kwaiftett en echte prijzen te komen zien en vergelijken in één van onze 4 zaken en dan pas beoordelen. MET 100% DERAG-GARANTIE KRUISKADE (tussen ÜJnbaan en CootaingeQ. TEL 010-127644. naast Luxor Theater. BOEZEMWEG m ROTTERDAM 200 meter van metrostation Oostplein, 010-14061» FRCEMCKPLAAT89, ROTTERDAM HK.I FGFRSBERtt, 010-187700 RUBENSPLEM12.8CHEDAM 010-261975. Ook maandagmiddag geopend. Schiedam - Commerciële bingo's met grote aantrekkelij ke prijzen gaan in Schiedam niet alleenten koste van de oudervereniging voor het ge handicapte kind, maar zij bete kenen ook een slag voor feest neuzen. De Rietzeilers noemen hun eigen bingo's de laatste tijd 'allerbelabberdst'. „De bingo kost ops handen vol geld, terwijl het toch de bedoe ling is dat je er de carnaval spot een beetje mee aanvult," zegt Harry Bek, penningmees ter van de Schiedamse carna valsvereniging. Hij hoopt dat de Schiedamse politiek een rapport weer boven tafel haalt, waarin afkeurend wordt gesproken over commercieel opgezette bingo's. Deze lucra tieve activiteiten trekken de bingo-beoefenaars naar zich toe en hierdoor wordt het ver enigingsleven in haar bingo programma gedupeerd. De Rietzeilers hebben een jaarlijkse omzet van ongeveer 25.000 gulden, waarvan het grootste deel opgaat aan mu ziek. De club krijgt geen subsi die en betaalde boerenkapel en kleding voorheen voorna melijk uit bingo-opbrengsten. Dat gaat echter niet mee, waardoor de Rietzeilers met een kleiner budget voor I9ö5 komen te zitten. Schiedam Tot verbijste ring van wandelaars in het Sterrebos heeft de Na tionale Bomenbank uit Sliedrecht al zestig popu lieren met de cirkelzaag geveld. Vanaf het Juliana- park tot aan de Westfran- kelandsedijk ligt het bos bezaaid met twintig meter lange reuzen, waarvan sommige een omtrek van meer dan een meter heb ben. Hier en daar zijn mensen bezig er 'brand hout van te zagen, ge schikt voor de open haard- De reden voor dezenieuwe slijtageslag in het Volkspark (de officiële naam voor het Sterrebos) is deze keer niet, dat er bomen ziek zijn of ge vaar opleveren voor recrean ten. De opzet is, dat er op een ingrijpende manier plaats wordt gemaakt voor jong groen. „Het lijkt nu natuurlijk een geweldige ravage," geeft Tony Tessers toe. De wijkop- ziehter van de plantsoenen dienst voorspelt echter, dat het Sterrebos er op korte ter mijn reeds aantrekkelijker uit zal zien. Nadat alle ge rooide bomen zijn opge ruimd, wil de plantsoenen dienst ernst maken met het herstel van het Sterrebos, •waar de activiteiten van de Nationale Bomenbank nu immers meer het karakter hebben van plukken van een kale kip. De slag in het Ster rebos, waardoor tientallen bomen sneuvelen, wordt door de plantsoenendienst eerder uitgelegd als een slag öm het Sterrebos: voor het behoud ervan. Tony Tessers: „Het plan xs om er 5000 jonge bomen te olanten en 2400 heesters. Dat s veel, wij zetten ze dan ook vrij dicht op elkaar om de bomen steun aan elkaar te geven. Niet alles zal het overleven. Ook in de toe komst moet er gesnoeid en er zullen wel wat bomen om waaien of omver gelopen worden. Maar de populier is geen geschikte boom voor een bos. Wij denken nu aan meer resistente soorten. Ook de onderbe'planting dient meer aandacht te krijgen. De laatste tijd ging de vogel stand in het Sterrebos ach teruit. Er stonden alleen bo men en betrekkelijk weinig struiken en dan zie je dat de vogels wegtrekken." Het bos plan, dat anderhalve ton zal kosten, beoogt de vogels weer aan te trekken. iiiiiniiiiiiiifJiiiiHiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiKiiuiiKiiiiuiuiiiianiiiiimiiiiiiiumiiiiiimiiKiiiiiiiiiuiiii Een gladde band was er gisteren de oorzaak van dat een Rotterdamse automobi list in de bocht van rijksweg 20 ter hoogte van het Kethel- plein van de weg raakte. De wagen miste op een haar na de sloot, maar viel wel vijl meter omlaag. De bestuurder van de auto werd met vrij ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. De wagen is totaal vernield. Vlaardingen De gemeente heeft nu al spijt dat zij sociëteit DAT heeft toegestaan om open te gaan nog voor de vergun ningen er waren. Havenstraat bewoner L.Suijker klaagde, omdat de sociëteit op nieuw jaarsnacht tot half zes in de ochtend voor overlast zorgde. „Je verwacht toch niet dat zo'n bestuur de afspraken ge lijk al de eerste de beste keer met voeten treedt", zegt woordvoerder Nevens van de gemeente. Volgens B en w heelt het be stuur onverstandig gehandeld. DAT moet in de aanloopperio de wat speelruimte krijgen, dacht de gemeente. „Maar zo'n mentaliteit verwacht ju toch niet", verontschuldigt Nevens zich. „Er waren goede afspra ken gemaakt, ook over sluiting in de nieuwjaarsnacht." Maar gesloten was DAT allerminst Buurman Suijker belde twee keer de politie. Als de vergunningen gegeven zijn, en dat gebeurt zeer bin nenkort, kunnen er passende maatregelen worden genomen, schrijven Ben W. „Maai bij de opening was dat allemaal nog niet rond", zegt Nevens Het rooien van populieren en enkele esdoorns en elzen wordt aan het in boomver zorging en -verplanting ge specialiseerde bedrijf uit Sliedrecht over gelaten, maar de aanplant zal door de Schiedamse plantsoenen dienst zelf gebeuren. Door een grote variatie aan bomen moet het Sterrebos meer bos worden. Men denkt aan ei ken, beuken, berken, essen, tamme kastanjes en paarde- kastanjes, en voorts aan de wilde kers, acacia, vleugel- noot, wilde appel en zoete kers. Ook onder de te planten heesters zitten veel soorten; hondsroos.- sleedoorn, kor noelje, gelderse roos, regen- doom, veldesdoorn, alpen bes, haagbeuk, liguster, vo gelkers en hazelaar. Vlaardingen Voor het eerst in de geschiedenis van het openbaar lichaam Rijnmond gaat de gemeente Vlaardingen gebruik maken van het spreekrecht Want als het erom gaat een potje te moppe ren over de stadsvernieuwing, die in Vlaardingen in het slop raakt, zei wethouder Bas Gou- driaan gisteravond, dan moe ten de raadsleden daar zijn. „Wij worden door Rijnmond als een stiefkind behandeld", zei de wethouder. Om de stadsvernieuwing in de Oostwijk nog enigszin veilig te stellen kwam Wim Kwakkel- stein (PvdA) in de commissie voor stadsvernieuwing met het plan. om boven de garage aan de Afrol minder dan de ge plande 86 woningen te bou wen. De rest van die huizen zou dan aan de Piet Heinstraat in de Zeeheldenbuurt moeten worden gebouwd, vond de PvdA'er. De rest van de com missie was het daarmee eens. Bewoners van Centrum en Oostwijk klaagden hun nood bij de commissie. Voor de stadsvernieuwing in de oude wijken blijven in 1985 slechts 18 huizen over, betoogden zij. De rest van de woningwetwo ningen die Vlaardingen dit jaar mag bouwen gaat naar Holy en naar de omstreden parkeergarage aan de Afrol. Kwakkeistein kon zich de te leurstelling bij de bewoners best voorstellen. k „Wij hebben in maart 1983 per slot van rekening plechtig be loofd, dat er in Holy niet meer in de woningwetsector zou worden gebouwd", riep het PvdA-raadslid in herinnering. Alle raadsleden vonden het sneu dat het plan voor de bouw van 147 huizen aan de Piet Heinstraat voor het derde achtereenvolgende jaar in de la zou blijven liggen. „Dat stadsvernieuwing priori teit nummer één is", oordeelde SP-raadslid Remi Poppe, „is een mooie kreet voor de ver kiezingstijd. Mensen in de Oostwijk die wachten op een betaalbare woning in hun ei gen buurt, zien hun hoop de bodem in geslagen." Kwakkeistein poogde daar met zijn plan iets aan le doen en dat viel in de smaak bij Goudriaan, De wethouder vond het een goed alternatief, om bij de parkeergarage aan de Afrol voorlopig minder dan 86 huizen te bouwen. Het plan voor de Piet Heinstraat maakt dan toch een kans. Goudriaan beloofde dat de stadsvernieu wing in de oude wijken de volgende jaren niet door bouwplannen voor de Holy in de wielen zal worden gereden. Daar worden in de toekomst alleen nog een paar huizen in de premie-koopsector ge bouwd. „De rest gaat in Holy allemaal in de vrije financie ring", zei de wethouder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1