fSPffIRl KMBO zweert bij individuele aanpak BERM Persprijs '84 niet aan raadsleden toegekend Molhuizen vindt vier jaar genoeg Karin lonkt naar Oranje Directeur Loontjes: 'een nagenoeg drempelloos gebeuren Dominee over kerk en RSV Vergadering uitgesteld PvdA-beraad over racisme ECHTE OPRUIMING Veel schade door gebruik alcohol iilllllilllllllllllillllllllfll Patiënten klagen over hun huisarts Tweede voorstelling in Vlaardingse serie Freihoff spreekt ondernemers toe Arbiter heeft dames niet hoogstaan Succes soepel Commandeur royeert oud voorzitter Koos de Gooij er naar Vlaardingen Hoogerwerf blijf bij HBSS SPORTAGENDA Schiedam Ds. Herman Noordegraaf. medewerker bij de Raad voor Overheid en Sa menleving van de Nederlands hervormde kerk en gemeente raadslid voor de PSP/PPR in Schiedam, houdt woensdag 30 januari in de Julianakerk in Schiedam een inleiding over het RSV-debacle en de rol van de kerken daarin. Na de inleiding is er een fo rumdiscussie, waaraan onder meer deelnemen W, Oosterlee, ds- W. Moerdijk en H. Coliig- non. De bijeenkomst is een ini tiatief van de Dienst in de In dustriële Samenleving (DISK). In diverse plaatsen in het Wa terweggebied zijn vanuit de kerken contactgroepen ont staan van mensen, die zich be trokken voelen bij de slachtof fers van het drama. In kerk diensten is ruim aandacht aan de affaire geschonken en tij dens de bijeenkomst in de Ju lianakerk wordt onder meer gesproken over de rol die de kerk in het geheel heeft ge speeld. Vanaf 20.00 uur spreekt Noordegraaf. Aad Zoutendijk De Vlaardingse organist Aad Zoutendijk weet niet van op houden. Onlangs gaf hij zijn vijfhonderdste lunchcon cert Vol overgave heeft hij zich op een volgende cyclus gestort. Hij speelt donderdag tussen kwart voor en kwart over een in de Grote Kerk vier klassieke werken, waar van twee van Johann Seb. Bach. Casper van de Berg Na een reeks grote namen treedt donderdag in D'Oude Stoep in Vlaardingen een iets minder bekende dichter /per former op. Het is de Rotter dammer Casper van de Berg, die zijn gedichten al snuivend en lispelend voor 2ijn publiek pleegt op te dragen. Van de Berg debuteerde* in het tijd schrift Podium en publiceerde later in 'Hard werken' en 'Van overheidswege'. In 1983 ver scheen de dichtbundel 'Nacht en mes' van zijn hand. Aan vang 21.30 uur. Black Africa Het Theater/ballet Kodia geeft vrijdag in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen een show met muziek en aans uit Centraai- Afrika en Kongo. Het pro gramma Black Africa is eert aaneenschakeling van rituele, genezings-, oorlogs- en feest- dansen, krijgsliederen, instru mentale muziek en getrom melde berichten (de tam-tam- telefoon). Het f Afrikaanse spektakel begint óm 20.15 uur. 't Koetshuys De beeldend kustenaar Lily Carver exposeert vanaf zater dag tot en met 24 februari pa pieren objecten, etsen en teke ningen in Galerie 't Koetshuys in Schiedam. Haar werkwijze behelst het aanbrengen van de contouren zodat het kunst werk vorm krijgt, waarna het verder wordt 'ingevuld'. Vlaardingen De vergade ring van de commissie volks gezondheid gaat vanavond niet door. Er zijn geen rele vante agendapunten om over te debatteren. De eerstkomen de vergadering staat nu voor de maand februari op het pro gramma. Maassluis Erik Loontjes gelooft heilig in de toekomstmo gelijkheden van het Kort Middelbaar Beroeps Onderwijs (KMBO). Als directeur van het proefproject voor Waterweg- Noord is hij ongeveer een half jaar bij de nieuwe onderwijs vorm betrokken. Omdat het ministerie van onderwijs pas zeer laat met haar goedkeuring loskwam, is het KMBO dit schooljaar met slechts 59 leerlingen begonnen. „De meeste potentiële leerlin gen waren al elders onder dak", verklaart hij de geringe animo. Uit prognoses blijkt dat komend studiejaar zo'n 20Ö leerlingen uit Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en Maasland zich voor de KMBO zullen opgeven, „De opleidingsvorm heeft ver schillende voordelen boven de traditionele opleidingen. 'Door ons worden absoluut geen ei sen aan de vooropleiding ge steld. Behalve dat men tussen; 16 en 19 jaar oud moet zijn* Hei is dus een nagenoeg drem pelloos gebeuren. Verder is de individualisering heel ver doorgevoerd. Voor elke leer ling wordt een specifiek op hem of haar toegesneden on-' derwijsprogramma samenge steld. We werken dan ook niet met vakken, maar met leer stofmodulen waarin de vak ken zijn verweven. Het grote pré daarvan is dat we exact op de interesses en dus de moti vatie van de individuele leer ling kunnen aansluiten." Een grote differentiatie noemt hij als een andere 'troefkaart' van het KMBO. De opleiding, die afhankelijk van de voorop leiding twee tot drie jaar duurt, wordt afgerond met een certificaat waarbij een uitvoe rige profielbeschrijving wordt geleverd. Die dient om gede tailleerd aan te geven welke vaardigheden de leerling on der de knie heeft. „Voor het bedrijfsleven kan het KMBO erg belangrijk wor den. Die profielbeschrijving geeft in feite een beter inzicht in de mogelijkheden van ie mand dan een kil cijferlijstje. Bij sollicitatiegesprekken kan dat van doorslaggevende bete kenis zijn. Bovendien huldigen wij het principe dat het werk in de praktijk tijdens stages moet worden geleerd. Het be drijfsleven "deelt over het alge meen die opvatting. In het be gin zal de opleiding zich uiter aard maatschappelijk moeten bewijzen, maar ik heb er het volste vertrouwen in dat dat lukt. De eerste ervaringen met stages wijzen tenminste in die richting.' De KMBO-opleiding is mo menteel in' zes scholen in Maasland, Maassluis en Schie dam ondergebracht. De sterke spreiding ervaart Loontjes als een praktisch probleem. „Het overleg tussen docenten wordt Erik Loontjes: 'verhouding do centen/leerlingen: bijna één op één'. er door bemoeilijkt. Anderzijds zorg je er wel voor dat leerlin gen dichtbij huis naar school kunnen. Daarbij komt dat het ministerie voor aanvang van de in totaal zo'n 50 proefpro jecten nadrukkelijk heeft ge steld dat we van bestaande lo kaliteiten gebruik moeten ma ken. Lijkt me ook redelijk als je bedenkt dat er al jaren spra ke is van een ontvolking van de bovenbouw op diverse scholen." „Dan is er nog het probleem van de docenten. Ik heb er zo'n 46 op 59 leerlingen. Slechts drie hebben een full time baan. De meesten zijn drie of vier uur in dienst. Dat plaats ons organisatorisch voor gigantische problemen. De meeste docenten accepteren die nadelen, ze geloven in de aanpak van* het KMBQ. Hoe wel ik er gelijk bij moet zeg gen dat sommigen nogal wat moeitehadden om over te schakelen van de traditionele, klassikale manier van lesge ven naar de meer individueel gerichte opzet. Maassluis Discriminatie is het hoofdthema van een bij eenkomst van de PvdA-afde-> ling Maassluis, vanavond om acht uur in De Kern aan de P.C. Hooftlaan. Onder het motto 'van angst en onbeha gen tot racisme* zal worden gediscussieerd over de voor oordelen die er bestaan tegen buitenlanders en kleurlingen. (ADVERTENTIE) BU Honderden echte perzen en oosterse tapijt en voor de laagste prijzen. WIJ zouden ook prijzen kunnen noemen, maar eerlijker Is om kwaliteit en echte prijzen te komen zien en vergelijken in Mn van onze 4 zaken en dan MET 100% DERAG-GARANT1E KRUISKADE (tussen UJnbaon en Cootelngef). TEL 010-127644, naast Luxor Theater. BOEZEMWEQ 134, ROTTERDAM 200 meter van metrostation OostpWn. 010-140619 FREB0CKPlAAT8t, ROTTERDAM-HLLEQERS8ERQ, 010-187700 RU8EHSPLEM12.8CHEDAM 010-261975. Ook maandagmiddag geopend. Schiedam De persprijs 1984 voor het beste en het slechtste gemeenteraadslid zal niet worden toegekend. De jury van Sehie damse journalisten vindt dat niemand in de Sehiedamse ge meenteraad zich onderscheiden heeft door opmerkelijke ver diensten. 'Onbevredigend' en 'diep treurig' zijn de kwalificaties, die de persjury over heeft voor het functioneren van de raad. Niet zon der cynisme meldt de jury, dat de raad „zelfs zo middelmatig functioneert, dat er niet eens grove blunders zijn gemaakt." Van groot belang voor de uiteindelijke beoordeling was de over weging, dat geen der raadsleden zich serieus heeft beziggehou den met politiek belangwekkende kwesties als de bezuinigingen op het opbouwwerk, de situatie op het Sehiedamse woonwagen kamp en de rol van de gemeente Schiedam in de SSSW-affaire. De stadsbestuurders beperkten zich tot een enkele vraag in een commissievergadering. In plaats van verdere dadendrang signaleerde de pers. dat de femeenteraad maandenlang teerde op het succes rond het open ouden van Wilton-Fijenoord: alsof er in 1984 niets anders te doen was. Dat geldt ook de oppositie, die 'te weinig alert' wordt genoemd, De PvdA/VVD-coaiitie krijgt het verwijt een verre gaande volgzaamheid van B en W aan de dag te leggen, waarbij bovendien opvalt dat kwesties in toenemende mate onderhands geregeld worden. Volgens de journalisten bevordert dit het ver trouwen van de burgers in de politiek niet. Schriftelijke vragen, voor zover die er waren, hadden marginale betekenis. Voorts is er een serie raadsleden, die in commissie vergaderingen nauwelijks bijdragen levert en in de gemeente raad de weg naar het katheder nooit heeft afgelegd. Dat is ook de reden, waarom niet Jos van der Lugt het slechtste raadslid wordt genoemd. De ex-PvdA'er heeft in 1984 zijn zetel geen en kele keer ingenomen: hij was voortdurend absent. De pen. vindt echter, dat de indruk kan ontstaan dat een aantal raadsleden vrijuit gaat, als Van der Lugt tot slechtste wordt gebombardeerd. „Het laatste originele idee in de gemeenteraad was eind 1983 van Adri Reijnhout om een persprijs voor raadsleden in te stel len", aldus de jury, die hierover op neutraal (Viaardings) terrein heeft beraadslaagd. De hoop leek gewettigd, dat de persprijs prikkelend en stimulerend op de raadsleden zou kunnen wer ken. De uitkomst valt echter tegen: de pers heeft geconstateerd dat dit niet is gebeurd. Vlaardingen Een 23-jarige inwoner van Vlaardingen is voorlopig zijn rijbewijs kwijt. Op de westhavenkade veroor zaakte de man een ongeluk. In plaats van te stoppen gaf hij gas en verdween. De politie kon de bestuurder van de wa gen echter korte tijd later toch aanhouden. Het bleek niet de eerste keer te zijn dat de man onder invloed achter het stuur had plaatsgenomen. Na over leg met officier van justitie werd besloten het rijbewijs di rect in te trekken. Op de Dr. Wiardi Beekman- singel knalde een automobilist onder invloed op twee gepar keerde wagens. De auto van de man verkeerde in een zeer slechte staat. De eigenaar te kende een. verklaring van ver nietiging. Een 34-jarige Vlaardinger die te diep in het glaasje haa geke ken moest op de Juliansingel uitwijken, raakte de macht over het stuur kwijt en ramde een boom. De man sloeg met zijn hoofd door de voorruit, waardoor hij vrij ernstig werd gewond. Per ambulance is hij overgebracht naar het Holy- ziekenhuis. Op de Korte Hoogstraat botste een 33-jarige inwoner van Schipluiden frontaal op een te genligger. De Westlander, die onder invloed achter het stuur zat, raakte niet gewond. Ook de bestuurder van de andere auto, die nog een geparkeerde wagen ramde, kwam met de schrik vrij. Schiedam Meer dan de helft van alle klachten en vra gen, die binnenkomen op de spreekuren van de Patiënten- belangenvereniging Schiedam (PBVS), gaan over de Sehie damse huisartsen. Veel patiën ten vinden, dat zij moeilijk met hun huisarts kunnen pra ten. „Hij schrijft al voor ik binnen kom" en „hij heeft zo weinig tijd", zijn de meest ge- hoorde klachten. De PBVS merkte bij een in ventarisatie van de spreeku ren aan de Westfrankelandse- straat en in de dienstencentra, dat 51 procent van de proble men betrekking had op de huisartsen. Dat is een situatie, waaraan de vereniging iets wil doen. De plaatselijke huisart senvereniging is benaderd met het verzoek om eens rond de tafel te gaan zitten om te kij ken, hoe knelpunten op te los sen 2ijn op welke wijze er mis schien betere voorlichting kan worden gegeven. Vlaardingen De man, de vrouw en de moord ts de twee de voorstelling die in de serie Viaardings toneel in de Stads gehoorzaal dit seizoen op de planken wordt gebracht. De cyclus is mogelijk gemaakt dankzij de bereidwillige mede werking van het Viaardings Centrum voor Amateurtoneel. Het blijspel van André Rous- sin en vertaald door Mary Dresselhuys wordt opgevoerd door toneelvereniging 't Mas ker. Het stuk handelt over Aflette die trouwt met Sebastiaan om dat hij rijk en ongeneeslijk ziek is. De problemen ontstaan als blijkt dat Sebastiaan er qua gezondheid weer bovenop komt. De centrale vraag vqnaf dat moment is: wat moei Ar- lette doen om zo snel mogelijk erfgename te worden? Het stuk wordt 26 februari vanaf 20.15 uur opgevoerd. Vlaardingen De Amster damse fiscaal-juridisch advi seur mr.J.J.M. Freihoff spreekt in zaal Triangel op dinsdagavond 29 januari over opvolgingsproblematiek, het huwelijksgoederenrecht en het erfrecht. Op initiatief van de Organisa tie Vlaardingse Ondernemers (OVO) komt de in onderne merskringen zeer bekende Freihoff naar Vlaardingen om een uiteenzetting te geven. De Amsterdammer staat bekend als een subliem spreker. Na de verhandeling van Freihoff is er tijd voor een discussie. Ook kunnen dan vragen worden festcld aan notaris mr.P. Iroesen en aan H.Dijkman, de voorzitter van'de OVO. De bij eenkomst in zaal Triangel be gint om 20 uur. Vlaardingen Scheidsrech ter Joop Hufkens heeft een geheel eigen visie op dam es- waterpolo. Na de wedstrijd Shell tegen ZPB/Um'co 3 wjlde de laatste een klacht indienen tegen de arbiter in dienen, omdat deze de wed strijd had 'dood gefloten', „Hufkens reageerde geagi teerd", vertelt Conny Ver voort, de aanvoerster van Shell. Volgens hem zit er geen vaart in het dam es wa terpolo en kunnen zij beter Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 23 januan 1985 een breiwerkje meenemen- Als er dan toch wat gebeurt, moet het maar afgefloten worden, vond hij. Ik zie dat meer als het doodfluiten van de wedstrijd". Beide teams waren zeer ver ontwaardigd over deze vreemde stellingname van de arbiter, maar besloten geen verdere stappen te on dernemen. Schiedam Fred Molhui zen houdt het aan het ein de van het seizoen voor gezien bij Succes. „Vier jaar bij eért ploeg is ge noeg", vindt de korfbal trainer. Deze mededeling werd door de selectie met door Susan de Ligt gemengde gevoelens ont vangen. Begrijpelijk, om dat de Sehiedamse vereni ging, het bestuur voorop, zich voor een dilemma ziet geplaatst. Welke richting moet Suc ces op? Gaat het verder op de weg van prestatiege richt korfbal, of staat het het komend jaar als een rasechte gezeiligheidsver- eniging te boek en her leeft ook in Schiedam de traditie, dat korfbal een echte familiesport is? Het vertrek van Molhuizen kan slechts tegen deze achtergrond worden be keken. „Ik kan niet altijd een beroep doen op wisselspelers uit hel tweede team", zegt de tech nisch verantwoordelijke Dord- tenaar. „Een aantal van hen stelt zich met meer beschik baar om een hele wedstrijd bij Fred Molhuizen...'De toekomst van Succes staat op het spel'... Rotterdam Een soepel drc-aiend Succes had gis teravond geen kind aan het tegen degradatie vech tende USV. De korfbalfor matie van trainer-coach Fred Molhuizen zette de Rotterdammers al voor rust regelmatig op achter stand, waarna het Sehie damse achttal genoegen nam met een 10-6 over winning. Nel Mayer schoot Succes van afstand naar 1-0. USV maakte nog wel gelijk, maar Ronald Bijl (afstand) en Jolanda van der Kuil (oogstrelende doorloper) brachten de marge op twee treffers. Nadat USv nog tegensputterde, tilde Nel Mayer —andermaal met een loepzuiver af standschotSucces naar een gerustgevende 4-2 voorsprong. In deel twee pakten de Schiedammers in eerste instantie nog steviger uit. Hillie Huigen, Jolanda van der Kuil en wederom Nel Mayer brachten Succes op 7-2. De strijd was beslist, zodat het niveau daalde. Jolanda van der Kuil, Ro nald Bijl en Hillie Huigen schoten het tiental doel punten vol. het eerste reserve te zitten. Zij geven er de voorkeur aan om ten alle tijde voor het tweede team te kunnen uitkomen; ze willen korfballen in plaats van zitten". Op het eerste gezicht lijkt dat geen reden voor paniek. An ders wordt dat wanneer blijkt, dat de opengevallen plaatsen in de selectie niet kunnen worden opgevuld met jeugd spelers. Molhuizen:„We heb ben wat dat betreft een bijzon der dunne spoeling. Een com plete jeugdselectie is er niet en er gaapt bovendien een heel groot gat tussen deze zeven tienjarigen en de volgende groep van twaalfjarigen. Een ledenwerfactie onder de Sehiedamse niet-korfballende jeugd loste bracht geen uit komst. Zelfs het aanbod om gratis te mogen korfballen, miste haar uitwerking. Gevolg van het een en ander is wei, dat Molhuizen uit nood een beroep moet doen op spelers die anders niet voor zijn selec tie in aanmerking zouden ko men. Molhuizen: „Zij" reageren dan ook regelmatig met de opmer king: 'fijn dat ik nu meens wel goed genoeg ben, maar nu hoeft het van mij niet meer'. Een groot verschil met de tijd, dat ik zelf nog hoog speelde. Toen was het een eer om re serve te staan bij het eerste. Nu lijkt dat minder het geval te zijn". Toekomst Duidelijk gemengde gevoelens dus bij Succes bij het naderen de afscheid van Fred Molhui zen. Met diens vertrek is het probleem waar de Sehiedamse club voor staat echter nog lang niet opgelost. „Het is", zegt hij, „duidelijk een bestuurlijke kwestie, waar de betrokken personen zich nog maar eens goed over moeten beraden. De toekomst van de vereniging staat tenslotte op het spel. Puur voor de prestatie spelen met te weinig leden kan in elk geval nooit goed gaan". Aanbiedingen heeft Molhuizen nog niet op zak. „Ik wacht tot de telefoon een keer gaat. Komt er geen holletje, dan vind ik dat ook best. Dan ga ik me weer bezig houden met de jeugd van de vereniging van mijn kinderen, Kwiek uit Dor- Maasland De tennisvereni ging De Commandeur is op nieuw in opspraak. Vier ge royeerde ex-bestuursleden, on der wie rn ede-oprichter en oud-voorzitter mr. Dirk Hart, hebben aangekondigd tijdens de eerstvolgende ledenverga dering, die binnen een maand moet worden uitgeschreven. tegen deze beslissing in beroep te gaan. Voorzitter Dré Mevissen wjlde over hel voorlopig als schor sing aangegeven royement tij dens de vergadering slechts volstaan met een verklaring van het bestuur. „Het opzeg gen van het lidmaatschap was een zwaarwegend besluit", al dus Mevissen. „De vier leden zijn doorgegaan met reageren, ondanks ons verzoek dit niet te doen". Naast Hart betreft de schor sing annex royement Kitty Doove-Hallensleben, echtge note van de overleden mede oprichter en voorzitter Jan Doove en Loe Los (barzaken) en gewoon lid Cees Jolmers. Vlaardingen Karin Nleuwstraten wordt na maart op genomen in de selectie van het Nederlands team. De Vlaardingse volley balster, die eind vorig seizoen van bet gedegradeerde Vlaardingen overstapte naar de Oudbeij- erlandse eerste divisionist DVO, zal in dat geval wel licht van club moeten veranderen. Bondscoach Peter Murphy, die onlangs Karln's ploegge note Ellen van Eijk voor de nationale selectie inviteerde, acht het voor haar ontwikkeling beter, als Karin Nieuw- straten volgend jaar uitkomt voor een goede eredivisie club. Aangezien DVO een goede kans op promotie maaktzou de studente maatschappij geschiedenis niet nogmaals behoeven te verhuizen drecht. Ben ik direct terug in mijn eigen omgeving. Het heen en weer reizen van Dor drecht naar Schiedam gaat ook meetellen. De Brïenenoord- brug kan ik zo langzaamaan wel uittekenen. Ook Jan Zwanink. de voorzit ter van Succes, betreurt het op handen zijnde vertrek van Molhuizen. Hij zegt: „Een hele goede trainer. Het zat er vorig jaar al in, dat hij bij ons zou weggaan. Hij had aanbiedin gen van Snel, Regenboog en Eureka. Molhuizen was voor ons niet te houden. Het zal heel moeilijk worden een goe de vervanger te vinden, laat staan een betere..." Vlaardingen Koos de Gooijer (41) volgt vol gend seizoen bij Vlaar dingen Roon Schleurholz Boerma op. Uit een over weldigend aanbod aan solicitanten, liet het be stuur van de zaterdagse vierdeklasser haar keuze vallen op de huidige oe- fenmeester van Hekelin gen. De in Oud-Beijerl and woonachtige De Gooijer was als voetballer actief bij De Musschen en DHZ en speelde betaald voet bal bij Feyenoord, Wil lem II en Fortuna Vlaar dingen. Een ernstige en kelblessure betekende 1971 het einde van zijn actieve loopbaan. Als trainer, jn welk vak hij nu twaalf seizoenen bezig is, heeft De Gooij er tot nu toe Hekelingen. NBSVV (Nieuw-Beijer- land). Be Quick Strijen en opnieuw Hekelingen (nu voor het vierde ach tereenvolgende jaar al daar werkzaam) onder z'n hoede gehad. Schiedam Ger Hooger werf en HBSS zijn het opnieuw eens geworden over een eenjarige ver bintenis. De oefenmees- ter van de stevig aan de weg timmerende vier deklasser (zaterdag) uit Schiedam gaat dan op t'n derdi Harga z*r In als le seizoen hoofdtrainer. Daarvoor was Hooger werf vijf jaren als jeugd trainer bij HBSS werk zaam. „Mijn werk is nog niet af", aldus Hooger werf, wiens ambities na drukkelijk in de rich ting van de derde klasse wijzen. WOENSDAG 23 JANUARI Biljarten: B-klasse driebanden: 19.30 OVK"73't Oosten A. 19.30 Wils- kracht—'t Oosten 0; 19.30 Voorronde vijlde klasse bandstoten In De Oude Markt te Vlaardingen (poule 2)\ 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoten in Corry en Dick te Schiedam (poule 3); 19.30 Voorronde vierde klasse bandstoten in De Cockpit te Vlaardin gen (poule 4): Zaalvoetbal: Westwiik- hal Vlaardingen: 21.00 DVO'32 Sehiedamse Boys; Volleybal: 20.00 VCS— Flits (dj. DONDERDAG 24 JANUARI Biljarten: 19.30 Voorronde vijfde klasse bandstolen in Oe Kroon te Vlaardingen (poute 3); 19.30 Voorron de vierde klasse bandstoten In De Kroon te Vlaardingen (poule 5k Vol- 'oStfto* PendrochT 3—Shell (h)/ 20.00 Sunlight—ZVC 2 (h).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2