Hermans zet plannen door 1 Woudhoek toornig op Siljee (PvdA niet opjagen VLAAROINGS DAGBIAO SCHIEDAMSGBE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT IJssie taaien m Nog geen tips 'Ik wil je poen' Geen probleem Gymnasiasten naar Parijs Bodem niet verontreinigd Croissanterie kan doorgaan Rijkswaterstaat onderzoekt milieu-effecten Politie zal streng zijn op PKO-laan Centraal Wonen voelt zich bedrogen Werkwinkel wacht op subsidie Doorgereden na ongeluk WHERWEG VRIJDAG FEBRUARI 1985 lilMillljilHIIIlflIlllltlIIllllMIIIllllllllllllMlllllllllIilmillllliliijiiUfltflItHIIllUIIIIIIIIEIIIIIIillIHlIIllllii Schiedam Ben van Rooij en Marcel Houtkamp, bestuurs leden y?.a de Vereniging van Huiseigenaren in Woudhoek, verwijten PydA-raadshd Yvonne Siljee de 'schijn van socia le rechtvaardigheid' op te houden. In een reactie op Siijees uitlatingen in het Rotterdams Nieuwsblad van 24 januari („een unieke situatie, want het valt niet mee de PvdA-visie te vernemen") zeggen de Woud- hoek-bestuurders dat het PvdA-raadslid door de mand valt. „Siljee streeft naar jaarlijkse herziening van canons om schoks gewijze verhoging ervan te voorkomen. Dat klinkt heel sociaal maar het slaat nu nergens meer op", aldus Van Rooij en Hout- kamp. Waar is in haar visie een canonstijging op gebaseerd? Haar collega-raadslid Wiegman geeft al toe dat moet worden ee- zocht naar een vorm van index, die grond waarde veranderingen beter weergeeft. Steeds is die grondwaarde uitgangspunt ge weest. Herziening is alleen mogelijk als die waarde aantoonbaar stijgt. Vanuit oogpunt van kostenbeheersing bezien het ge meentebedrijf draait ook op belastinggeld is het beter om niet jaarlijks tot vaststelling van nieuwe grondwaarden over te gaan. De huiseigenaren constateren, dat Siijees kennis van grondkos» tenberekemng. zoals die in Woudhoek is uitgevoerd, niet bijster groot is: „Infrastructuur, omgeving en ook bovenwijkse voorzie ningen worden allang m de kostprijsberekening meegenomen. Waarom weten wij dat, daarbij gesteund door van Ben W ge kregen gegevens, wèl en nota bene een lid van de gemeenteraad niet?" iiiiiiifiiiiimiiiiiwiwiuiifmniiimiiiimm ons in Woudhoek, dan is er absoluut niets aan de hand. Als de gemeente goed met de uit afkoop verkregen middelen omgaat bijvoorbeeld door ze te reserveren, kan er helemaal niets fout gaan wet jnvamke gevolg van eventueel onverstandig finan cieel beheer wil Siljee volledig op erfpachters afwentelen." Volgens Siljee komt 342.000 gulden ten goede aan 400 gezinnen in Woudhoek. Smalend reageren de Woudhoekers: „Dat zal dan wel volgens een aparte rekenmethode gaan. zonder dat wordt gelet op de bedoeling van onze erfpachtcontracten. In de eerste plaats moet dat bedrag worden uitgesmeerd over tien jaar en dan nog zien de mensen er géén cent van. Het gaat om minder meeruitgaven die gelet op het contract volkomen aanvechtbaar zijn wat dat betreft zijn wij nog lang niet aan het einde van ons juridisch latijn en dat noemt zij een tegemoetkoming Je moet maar durven." gemeente, waardoor véél mensen gaan en weinig mensen ko men. Zij kan beter een cursus-grondbedrijf gaan volgen in plaats van te zoeken naar manieren om eigenaar-bewoners, die al sinds 1980 een kostendekkende canon betalen, nog zwakker te maken dan zij door het huidige erfpachtsysteem al zijn. Geluk kig hebben de ambtenaren van ons grondbedrijf zo'n cursus we] gevolgd." Cursus Van Rooij en Houtkamp: „Siljee moet maar eens uitleggen waar om canons moeten stijgen! Dat kan zij niet, anders had zij het ons in Woudhoek wel verleid. Begrijpt ze niet, dat zij onze stad met dit soort ideeën volstrekt onaantrekkelijk maakt als woon- De vereniging uit Woudhoek lanceert een nieuw begrip: eige- naar-bewoners-crfpachters. ..Waarom geldt de visie van totale vergoeding van grond- en antjere kosten eigenlijk alleen voor die groep? Ophoging van Groenoord met nagenoeg louter huur woningen kostte de gemeente miljoenen: toen hoorden wij Siljee niet. Hetzelfde geldt voor de Schiedamseweg en omstreken en daar wonen nauwelijks erfpachters. Siljee propageert pure wille keur", luidt de beschuldiging van Van Rooij en Houtkamp. Onverstandig Zij vinden dat 'de aap pas goed uit de mouw* komt ïn Siijees commentaar op afkoop van erfpachtcanons. „Er zit niets princi pieels in haar gedachtengang: het gaat haar slechts om de in komsten, En dan nog maakt zij een fout, want, als de uitgifte prijs vóór afkoop tevens de gemeentelijke kostprijs is zoals bij '""'minunuimiiiiniiiiNiiiiiiiiimmiiiimiiHiuiimi Maassluis De politie van Maassluis heeft nog steeds geert tips ontvangen over de brand in het koffiehuis aan de Industrieweg op 7 janua ri, waarbij twee mensen om het leven kwamen. Een oproep in het Turks en het Nederlands in een huis- aan huisblad in de gemeente heeft geen enkel effect ge had. „Het onderzoek zit muurvast", aldus een teleur gestelde inspecteur Van Leeuwen. Schiedam Een 26-jarige Schiedammer is gisteravond op de Stadhouderslaan bij het Julia napark door twee jongens geschopt ongeslagen. De man wist aan zijn overvallers te ontkomen. De Schiedammer wandelde langs het park en zag een jon gen, die zijn veter stond vast te maken. „Ik wil je poen", hoor de hij toen hij de jongeman paleerde. De tweede overval ler kwam daarop te voorschijn uit de struiken. De man gaf echter zijn geld niet af. maar zette het op een lopen. In een telefooncel waarschuwde hij de politie, maar die vond geen spoor meer van de daders. Schiedam Het kledingate lier No Problem in Schiedam- Zuid is ook door B en W er kend als leerwerkproject. Het college had er geen probleem mee om de vijf jonge initiatief neemsters een subsidie toe te kennen van 19.250 gulden. Dat "gebeurt .op advies van de Trechter en de stichting voor sociaal-culturele arbeid K.SCA. De meisjes van No Problem zijn inmiddels druk in de weer om het pand op de hoek van Havendijk en Abbenbroekse- straat in gereedheid te bren gen. Schiedam Het Stedelijk Gymnasium heeft van burge meester en wethouders toe stemming gekregen van hei lesrooster af te wijken om in de maand mei een studiereis voor 34 vijfdeklassers naar Pa rijs mogelijk te maken. De gymnasiasten gaan m deze stemmige omgeving van 10 tol 15 mei hun klassieken opha len. Hoek van Holland Uit een onderzoek is gebleken dat op de bouwplaats aan de Merca tor weg waar de Energie Arme Woningen worden gebouwd, geen bodemverontreiniging aanwezig is. Het onderzoek werd verricht door de dienst centraal milieu beheer Rijnmond 1DCMR). Ook op de plaats waar volgend jaar houtskeJet woningen wor den gebouwd, zal binnenkort een dergelijk onderzoek wor den uitgevoerd. Schiedam Horeca-onderne- mer Burnet is door de afdeling rechtspraak van de Raad van State in het gelijk gesteld. Hij krijgt nu een nieuwe horeca- vergunning voor zijn croissan terie aan de Lange Kerkstraai $0,' zulks onder voorwaarde dat het etablissement *s naehls van één tot zeven uur gesloten zal zijn en in het weekend van twee tot zeven 's nachts. Tegen de vestiging van Bur- nets zaak hadden enkele om wonenden bezwaar gemaakt. 'Burgemeester en wethouders hebben hen echter laten weten dat Burnet alsnog een nieuw verlof krijgt. Ook mr. Solle- wijn Geipke, advocaat van Burnet, is hiervan op de hoog te gesteld. De klapper vinden Van Rooij en Houtkamp de opmerking van het PvdA-raadslid. dat het niet de minst kapitaalkrachtigen znn dte wij in Woudhoek hebben. „Nog afgezien van onze bezwa ren tegen haar terminologie we zijn geen geldschieters voor het bcmedamse regentendom bieden wij haar graag onze huishoudboekjes aan. Van kapitaal is geen sprake, hoogstens tn negatieve zm. en de woonlasten bedragen gemiddeld netto 45 tot 50 procent van het besteedbare inkomen", aldus het Woudhoek- best uursduo. iiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiitiiiiiiriiiiiiiiiiiHini tegen tweede tunnel onder Waterweg Schiedam/Maassluis Het openbaar lichaam Rijnmond zal beslist niet pleiten voor bouw van een tweede tunnel onder de Nieuwe Waterweg. Volgens gecommitteerde Johan de Jong ligt ver breding van de Beneluxtunnel meer voor de hand dan de aanleg van de zogenaamde Blankenburg tunnel. De Jong vindt het nogal voor barig, dat de ïn Schiedam zete lende stichting Europoort/Bot lek Belangen (EBB) een week geleden in een nota voor die tunnel pleitte. „Wij zullen de EBB daarin niet steunen", al dus De Jong. „Die oplossing js volstrekt een illusie." In de herziening van het streekplan Rijnmond is welis waar een transportcorridor tussen Rozenburg en Vlaardin- gen/Maassluis open gelaten, maar dat is meer een verplicht' nummer omdat overheden el kaar niet moeten dwarsbomen. Rijkswaterstaat werkt aan een milieu-effectrapportage (MER), waarin verbreding van de Beneluxtunnel en het aan sluitende stuk rijksweg 19 ver geleken zal worden met de komst van een tweede tunnel. De Rijnmond-gecommitteerde hoopt en verwacht dat het plan met de Beneluxtunnel hoger scoort. De Jong ver wacht de MER in de loop van dit jaar, Rijkswege 24 De Blankenburgtunnel werd reeds in de jaren zestig gepro jecteerd vanaf rijksweg 15 en de Botlek weg bij Rozenburg tot, aan de andere kant van de Nieuwe Waterweg, het recrea tiegebied Liekebaert. nabij Maassluis. Volgens de tekenin gen komt de tunnel uit waar het Vlaardingse oeverbos Lie kebaert eindigt en het pijpen - terrein van het Maassluisse be drijf Key Kramer begint. Wil die tunnel een functie hebben, dan ligt een aanslui ting op rijksvyeg 20 voor de hand. Deze weg zou dan dwars door de Zuidbuurt heen lopen. Daar rept de EBB overigens niet over. In de oorspronkelijke opzet van rijkswaterstaat maakt de Blankenburgtunnel deel uit van de geplande rijksweg 24. een weg die vaak niet serieus wordt genomen in de plannen makerij rond Midden-Delf land. maar die nu en dan slui penderwijs naderbij dreigt te komen. Tien jaar geleden spraken de Samenwerkende Milieugroe pen Midden-Delfland (SMMD) zich al tegen deze rijksweg 24 uit, omdat de weg zo mogelijk een nog grotere aanslag op het landschappelijke 'stiltegebied' zou betekenen dan de reeds omstreden rijksweg 19. Het geplande tracé van de RW 24 loopt immers ten noorden van de Vlaardingse Broekpol der en Sehiedam-Woudhoek en Kethel. De rijksweg zou de Blankenburgtunnel moeten verbinden met rijksweg 13 (Rotterdam-Den Haag) ter hoogte van de Doen kade. Om die verbinding mogelijk te maken zou rijksweg 24 dus in ieder geval rijksweg 20 Rot terdam-Westl and). de spoorlij nen Rotterdam-Hoek van Hol land en Rouerdam-Delfi, de Vlaardmgse Vaarl en de Schie moeten kruisen. Vanwege de ontstellend hoge kosten, aie de benodigde viaducten met zich mee zullen brengen zou de in dustrie voorlopig al- tevreden zijn met een aansluiting van de Blankenburgtunnel op rijksweg 20. als eerste fase van het totale project. Dat levert overigens de voor standers van aanleg van rijks- De plek, waar de Blankenburg- tunnel ooit werd geprojecteerd: tussen het Liekebaert bos en de pijpenopslag van Key Kramer, weg 19 van Schiedam, Vl.iai dingen naar Rijswijk een nieuw argument op. omdat rijksweg 20 dan ovetbelast zal worden. In hei verleden heb ben de gemeenten VIaardin gen en Schiedam zich al tegen aanleg van rijksweg 24 uitge sproken. Eventuele bouw van de Blan kenburgtunnel zou voor het veer Maassluis/Rozenburg bo vendien opheffing tot gevolg hebben. Schiedam De politie gaat verscherpt toezicht uitoefenen op het fout parkeren in. de Professor Kamerlingh On nes laan, Burgemeester en wet houders van Schiedam hebben commissaris Piet van den Hengel hier speciaal om ver zocht. Al te vaak komt het voor. dat automobilisten hun voertuig op de nieuwe fiets stroken 'parkeren. De bewo nersvereniging Schiedam-Oost had daarover geklaagd. Een parkeerplaats, onmiddel lijk ten westen van de Teijler- straat, zal verdwijnen. Door de lege plek zullen overstekende voetgangers een beter uitzicht hebben op het verkeer in de PKO-laan. Vlaardingen De vereniging Centraal Wonen in Vlaardin gen is tot de ontdekking geko men dat zij zich voor mets ge haast heeft bij het maken van bouwplannen. Wethouders en ambtenaren hadden de vereni ging eerst verteld, dat de 22 huizen die zij nodig hebben in 1985 gebouwd zouden worden. Later werd dal '86 en nu is de uitvoering van de plannen al opgeschoven tot '87 of later. „Dat is funest voor de samen hang in onze groep", schrijft de vereniging in een veront waardigde brief aan de ge meenteraad. „In augustus vorig jaar vroeg wethouder Bas Goudriaan al; Waarom zijn de plannen er nog niet", weet initiatiefnemer Bart Noyon nog. „Wij hebben er keihard aan gewerkt en de wethouder heeft steeds gezegd; Je moet opschieten, dan kan er snel gebouwd worden. Ja, dan is dit bericht natuurlijk wel een domper," De vereni ging vindt dat de verwachtin gen die Goudriaan bij hen heeft gewekt alsnog waarge maakt moeten worden. „An ders valt de groep "uiteen", voorspelt Noyon. „Dan gaan mensen naar andere projecten voor Centraal Wonen in de re gio" Maassluis De directie van de Hermans Groep BV in Soest, eigenaar van ondermeer de Profi-markt, is vast van plan om de vestiging van de Lange Boonestraat te verplaat sen naar de panden van het voormalige bovvlingcentrum en bistro De Lantaarn aan de Zuid vliet in Maassluis. Juist deze week werd bekend Hoek van Holland De werkwinkel, waarin onder meer ook de vakaturebank 2al worden ondergebracht, zal over enkele weken van start taan in het pand aan de le eheepvaartstraat in Hoek van Holland. Coördinator Bart Verheij wil echter pas een of ficiële openingsdatum vaststel len wanneer de subsidie van uit Rotterdam (30.000 gulden) volledig zeker is. De schoolleiding kan net niet zien, wat de jeugd van Spie- ringshoek allemaal uitspookt op de singel langs de Burge meester Van Haarenfaan. Er staat immers een flinke woon- flat tussen de singel en de scholengemeenschap. Als de leerkrachten het wel wisten, zouden de scholieren een flinke uitbrander krijgen, want om tien dagen nadat de dooi inviel nog zo op het ijs te stampen als die kinderen giste ren deden, is op zijn minst waaghalzerig. Maar ja, die leraren deden dat dertig jaar geleden ook al. 'iJs- sie taaien' is toch een taai ver schijnsel. J. J C-s Vlaardingen De insprekers die gis teravond in het stadhuis spraken over de Vlaardingse parkeerplannen, lieten zich niet in het strakke tijdschema wringen dat burgemeester en wethou ders hebben opgesteld. Als er geen haast wordt gemaakt met een besluit over de parkeergarage trekt beleg ger Van Wijnen Vastgoed ov zich terug, vertelde verkeeringenieur Hans van Loosbroek. Daar. trokken de insprekers zich niets van aan. Op de vraag van amb tenaar Boel Blom, hoeveel tijd zij nodig dachten te hebben voor de inspraak, ant woordde een bewoonster heel voorzichtig: „Nou, wij dachten een maandje of zeven, acht." Bewoners, winkeliers en de Kamer van Koophandel hadden al snel de conclusie getrokken, dat er met het draaiboek van de gemeente aan de inspraak weinig eer te behalen valt. De hele inspraak zou in één avond afgehandeld moeten worden. Over het bouwplan en de afspraken met de belegger en andere financiers viel niet meer te praten, hadden B en W gezegd. „Das onaanvaardbaar", zei Piet Snoey na mens de bewoners van het centrum. „De gevolgen voor de bewoners zijn niet te overzien", zei Snoey. „Het aantal wo ningen, de huur, het aanzicht, speelruim te. groenvoorzieningen, geluidsoverlast en andere milieuzaken: dat zijn allemaal din gen waar wij eens gezellig over moeten babbelen. Dat is toch inspraak?" Els de Bruyn constateerde dat het hele centrum wordt aangepast aan de parkeergarage. „Dat moet natuurlijk andersom." De belegger is koning, was de conclusie die de insprekers trokken en zij wensten zich daar niet bij neer te leggen. De amb tenaren zaten daar duidelijk mee in hun maag, zeker toen hen om hun mening ge vraagd werd. draaiboek houden, want anders is er geen bouwplan meer en valt er niets meer in te spreken", zei Van Loosbroek. „Dus die be legger moet in de parkeergarage gejaagd worden", vroeg een bewoonster. „Is dat ding soms niet rendabel?" Twee ambtena ren onthielden zich van stemming en toonden daarmee, dat zij niet onverkort achter de plannen van het gemeentebe stuur stonden. Het door, burgemeester en wethouders voorgestelde draaiboek werd door de overgrote meerderheid van de hand ge wezen. Ambtenaar Blom voorspelde al, dat B en W daar op hun beurt niet mee akkoord zouden gaan. „Wij hebben maar een maand de tijd om de inspraak af te ronden", zei hij. Het college zal op 11 fe bruari waarschijnlijk gaan proberen om de insprekers te overtuigen van de nood zaak van die haast. dat de eigenaar van do bistro, Nico van Kapellen, onder geen beding zijn pandje wilde verla ten. Hij verlengde onlangs zijn contract met de eigenaar van het gebouw. Credit Lyomuus, met vijf jaar. De Hermans Groep BV wil echter zo snel mogelijk met de verbouwing van de panden beginnen om deze geschikt te maken als supermarkt Wci- houder Izaak van de Knaap heeft deze week met een dele gatie van Hermans gesproken „Het werd mij al snel duidelijk dal zij door wilden zetten. Zij weten van de de problemen die de bank heeft met de eige naar van de bistro, maar daar staan zij verder buiten. Het voorlopig koopcontract is al tweemaal verlengd en zij Zien geen enkele reden om er van af te zien." Een woordvoerder van Credit Lyonnais bevestig de evenwel tegenover deze krant dat er op dit moment geen enkel contract is tussen de Hermans Groep BV en de bank. Nico van Kapellen heeft inmiddels al laten weten onder 'geen beding weg te zullen gaan uit het historische pand- je. Vlaardingen Na een aanrij ding te hebben veroorzaakt op de Van Beethoven singel in Vlaardingen reed een automo bilist door. De man kon later op de avond toch door de poli tie worden aangehouden. Hij verkeerde onder invloed en ontkende ook maar iets met de aanrijding te maken te heb ben. De man werd voor onder zoek overgebracht naar het politiebureau, waar hij zich zeer agressief begon te gedra gen. In zijn cel bracht hij di verse vernielingen aan. De man kreeg van de politie een proces-ver baal voor het doonj- den na een ongeluk, het rijden onder invloed van alcohol, hei weigeren van de bloedproef en het vermelen van zijn cel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1