Wegblijven Hafkamp irriteert insprekers ALSTUBLIEFT bon GRAAG GEDAAN!"J Bewoners stappen uit proj ectgroep Open Podiumavond succes In hoger beroep jaar meer geëist 'Voelt uzich niet voor joker zitten Wethouder Madern met gemor ontvangen S*«, -~. 'Actie loopt als een trein' Dat levert u elke maand een stukje extra inkomen op. VIAAROINGG DAGBLAD SGHUDAMSCBE COURANT HKjjjB WATERWEG GODDAM Peuters moeten in Blauwe Brug blijven Inbrekers betrapt Kindercentra hekelen raamnotitie 'Uw onderzoek is vals en on wetensehappelij k' o— - ■-Z7 ïftll NIET MEI, ™^MAAH EB VDflB,BQfl IS HELEMAAL EEN AB verenigde spaarbank Oudste Schiedammer (101) overleden Schiedam - Als peuter speelzaal 2 en 3 het in haar hoofd mocht halen uit het dure wijkcentrum Blauwe Brug te verhui zen, dan zal de gemeente de subsidie onmiddellijk intrekken. Die uitspraak van beleidsambtenaar Gert Mulder werd gister avond op de inspraaka vond voor de kindercen tra fel aangevallen. Als 2 en 3 zou willen be zuinigen door naar een minder dure ruimte uit te zien en de gemeente verijdelt dat, dan werkt de gemeente in feite aan het instandhouden van het peperdure wijkcen trum en gaat dat ten kos te van het bedrag voor de kinderopvang, rede neerde Mam van Wolf- feren van de werkgroep Kindercentra Schiedam. Mulder zag dat anders. „Wij brengen juist het bloed op om in de kin deropvang te pompen", zei nij. Financieel-histo- risch gezien vond hij het van belang dat 2 en 3 in de Blauwe Brug zou blij ven. Een moeder uit het publiek, Kiki van de Par, vond dat een kromme re denering: „Als ik zo met mijn huishoudbeurs zou omspringen, had ik niet te etpn." HMMHBMEE DONDERDAG 7 FEBRUARI 1985 Schiedam - Wethouder Hafkamp van welzijn en volksgezondheid heeft gisteravond het laatste beetje goodwill, dat hij bij de Sehiedamse kindercentra nog had, verspeeld door zonder enige toelichting weg te blijven op een inspraakavond over zijn beleid. Hafkamp liet de verdediging over aan een ambtenaar van de afdeling cultuur, sport en jeugd (CSJ), Gert Mulder, die vertelde dat de wethouder liever de discussie in de raadscommissie wilde af wachten. Schandalig, vonden de 65 opgekomen insprekers dat. Zij zijn bang dat hun kritiek op de gemeentelijke raamnotitie dan als mosterd na Hafkamps maaltijd komt. „Ik voel mij een verontruste en zeer belazerde ouder", zei Paulus de Beer, bekend uit de PvdA. „Zo gaat inspraak in Schiedam wel vaker." Een andere vader, J. van Rhijn, had hetzelfde bezwaar; „Ik vind het raar dat er beleids matig gediscussieerd moet worden met een ambtenaar." Een moeder, Kiki van de .Vlaardingen De bewoners van de Oostwijk zijn uit de ■projectgroep voor de stadsver nieuwing gestapt. Het heeft geen zin om steeds maar [bouwplannen te maken, als ■die vervolgens in de kast van [wethouder Goudriaan ver dwijnen, verklaart Vera Streu- ,per. „Dan kunnen wij onze [kostbare vrije tijd wel beter .besteden", menen de bewo ners. „De wethouder neemt toch met iedereen een loopje." !De wethouder moet zich maar Schiedam Twee inbrekers tiie bezig waren scholenge meenschap Nieuwelant te •doorzoeken, werden op heter- daad betrapt door de politie. [De politie kon het tweetal, van ,20 en 28 jaar jaar, arresteren ;na een tip uit de bevolking. 'De politie had ook succes aan [de Julianalaan. Omwonenden ■hadden gezien dat een man [auto's aan het openbreken ■was. Nadat hij uit drie voertui gen radio's en cassetterecor ders had weggenomen kon hij .door de politie in het Juliana- ;park worden ingerekend. 'Minder succes had de politie in [sportpark 't Nieuwelant. In brekers waren daar de kantine 'van voetbalvereniging Excel sior '20 binnengegaan, maar [voordat de politie kon ingrij- ■pen waren ze alweer verdwe- Inen. Alleen een partij snoep- 'goed wordt vermist. eens aan zijn afspraken hou den, vinden de bewoners. „Wij worden steeds door Goudriaan onder druk gezet om zo snel mogelijk bouwplannen te ma ken en als die plannen er zijn moeten wij in de slag met die zelfde wethouder om ze asje blieft uitgevoerd te krijgen", klaagt Vera Streuper, „Met de Van Kinsbergenplaats is dat indertijd zo gegaan, met de Piet Heinstraat, en nu weer met het project Centraal Wo nen en het Hollandïaterrein," De bewoners gaan pas weer aan het werk als er met de ge meente goede afspraken zijn gemaakt, schrijven zij in een brief aan burgemeester en wethouders en de commissie voor stadsvernieuwing. Het laatste conflict tussen bewo ners en gemeente ging over de bouw aan de Piet Heinstraat, die al twee keer werd uitge steld. Toen de bewoners de raadsleden vroegen om hun toezegging, dat er in 1985 echt gebouwd zou worden, gestand ie doen kregen zij nul op het rekest. „Met verbazing moes ten wij constateren dat de wet houder toch weer op alle pun ten zijn zin kreeg." De commissie voor stadsont wikkeling, die bij geschillen moet bemiddelen, voldoet vol gens de bewoners niet aan haar taak. „Zij houdt er geen beleid Op na. volgt burgemees ter en wethouders en komt harde afspraken niet na." Nu hen ook nog de bewonersdes- kundige dreigt te worden af genomen houden de bewoners het voor gezien. „Als stadsver nieuwing weer echt prioriteit heeft zuilen wij weer onze in zet geven binnen de project groep". zo besluiten zij hun brief. Par: „Wij missen de wethou der. Afgesproken was dat er inspraak op het beleid kon worden gegeven. Maar waar is die beleidsmaker dan? Voelt u, meneer Mulder, zich nu ook niet voor joker zit ten?" En Noor Samkalden, van de emancipatiebewe ging: „Ik wind mij langzaam maar zeker vreselijk op. Wij willen antwoord op politieke zaken. Het is zinloos om te gen een goedwillende ambte naar aan te praten. Ik wil dat u de wethouder belt. anders ga ik weg." Mulder zei niet van plan te zijn Hafkamp thuis te telefo neren. Volgens hem was de wethouder bang dat de in sprekers het gras voor de voeten van de commissiele den zouden wegmaaien. Hij wilde zich dan ook beperken tot feitelijke informatie, zon der op het beleid in te gaan. Ook toen hij hierover in het nauw gedreven werd, zei hij zich niet door wethouder Hafkamp ïn de steek gelaten te voelen. Van de drie aanwezige raadsleden Truus de Nijs (PvdA), Els Hellwjg (CDA) en Ulferd Bruseker (CPN) adviseerde de laatste de kin dercentra om net als de erf pachters in Woudhoek een forumavond te beleggen met de politieke partijen en om massaal naar de commissie vergaderingen te komen. Mufder deed aan het slot van de inspraakavond de toezeg ging dat er nog een vervolg op komt. Het spits af tifdens de eerste "open,e 08 b« het Schiedam vergelijkende derzoek, dat de ge meente Schiedam in elf andere ge meenten heeft ge houden naar de kinderopvang al daar, is gisteravond door medewerk sters en ouders van de Sehiedamse kin derdagverblijven en peuterspeelzalen zeer eenzijdig ge noemd. „Het lijkt wel alsof alleen die gemeen ten zijn onderzocht, vergeleken waarbij Schiedam er nog een beetje aardig van afkomt" zei een vertegenwoor digster van de Sehiedamse Vrou wenemancipatie Organisatie (SVO). „De raamnotitie van de gemeente is uiterst selectief. Het is overladen met conclusies -die voor de gemeente posi tief zijn. Nergens staat ook maar even aangestipt, of u mis schien vindt dat de kinderopvang in Schiedam eigenlijk uitgebreid zou moe ten worden. U kunt wel zeggen: Schie dam springt er mooi uit, maar als Schie dam blijft staan, is dat volgend jaar wel anders." Ambtenaar Gert Mulder bon, onder de stortvloed van kritiek, niet veel meer doen dan het feit te memoreren dat de bezuinigin gen overal toeslaan. „En bij u wordt er niet eens het mes ingezet," zei hij. zijn afwezige wethouder verdedigend. Hij vond dat het al heel wat gewonnen is dat de meerjarenbe groting uitgaat van handhaving van het huidige niveau van de kinderopvang. Maar de 65 inspre kers waren dat niet met hem eens en wezen op de lange wachtlijsten, op het toenemend aantal echtscheidingen waardoor meer een oudergezinnen ont staan en op de komst van jonge ge zinnen naar Schie dam. De behoefte aan kinderopvang zal alleen maar gro ter worden, dus moet er geld bij, was hun conclusie. Er ontwikkelde zich nog een discus sie over wie voor kinderen verant woordelijk is, de overheid of de ou ders. „Als ouder weet je waar je aan begint," zei Mulder. De SVO-vertegen woordigster repli ceerde met een uit weiding dat kinder opvang aanvullend is, niet taakvervan- gend, anders zou den scholen ook wel zo beschouwd kunnen worden. Inspreker J. van Rhijn liet zich hard uit over het gehou den onderzoek, zo als dat in de ge meentelijke raam notitie naar voren komt. „Ik wil we tenschappelijk on: derbouwd zien waarom juist deze elf gemeenten ge:~ kozen zijn en waar om alleen naar het inwoneraantal ge keken is. U verge lijkt dan appels met peren. U had ook kunnen kijken naar werkloosheidscij fers, naar aantallen eenoudergezinnen, niet naar het aantal baby's maar naar de werkelijke behoefte aan kinderopvang." Tegen Mulder, dié zei dat het onder zoek voor de ge meente geen strak ke leidraad zal zijn, ofschoon er geen nieuw onderzoek komt, viel Van Rhijn uit: „U spreekt uzelf tien keer tegen. Dit ts geen onderzoek plei gen, dit is op een valse manier natte- vingcr-conclusies trekken die de ge meente lekker uit komen. Het is vals en onwetenschap pelijk. Schiedam lijkt nog wel erger dan de landelijke politiek! Ga naar het Sociaal Planbu reau, maak er een normaal onderzoek van." Maassluis Als de komende avonden in het kader van het Open Podiumgebeuren in thea ter 'De Schuurkerk1 even goed en soepel verlopen als gister avond bij de'start raag de orga niserende werkgroep Theater zich in de handen wrijven. Een volle zaal, enthousiast publiek en op de planken een afwisse lend en opvallend boeiend pro gramma, bestaande uit cabaret, theater, zang en (gitaar)muziek. De nieuwe wethouder Jan Madern achter de bloemen. Vlaardingen Een directeur van een bedrijf kan niet de zware functie van wethouder vervullen. Die mening ver woorde de oppositie in de Vlaardingse gemeenteraad gis teravond bij de benoeming van WD'er, Jan Madern. De nieuwe wethouder had echter de steun van de oppositie niet nodig om benoemd te worden. Er wordt voor de zoveelste keer lichtvoetig over het be- U heeit best nog wel een vriend(m), een goede kennis of een familielid, die onze krant nog niet leest laai ons eren weten bij wie we deze krant kunnen laten bezorgen. Voor de moede wacht u een beloning: t A(ire. ir, "«eer m au- Adres;, I Postcodes "uriSf. een schitterend, zilverkleurig broodmtmdje een sieraad voor uw tafel. (diam. i 29 cm., hoog 5 cm.) "o'clZ i i i i i i i i f leidsprogramma heengestapt, merkte PSP'er Arnold van Kalken op. In dat programma staat dat wethouders geen be taalde nevenfuncties mogen vervullen. In het geval van Madern, die directeur is van een graveerbedrijf, vond PvdA-fractievoorzitter rRees van der Windt de combinatie van functies wel verantwoord. Hij vond wèl dat de VVD'er het vice-voorzitterschap van de Herman Frantsenstichting moest opgeven. „Meneer Madern stond num mer 2? op de lijst van de WD en hij is gezwicht voor de druk van ae fractie, omdat niemand anders wethouder kon of wil de worden. Is dat nou de op lossing waar wij op zitten te wachten", vroeg CDA'er Jö Schriel zich af. Hij riep in her innering dat zowel PvdA als VVD bij het aftreden van Floor Quast hadden gewezen op het grote aantal uren dat een wethouder moet maken. Remt Poppe (SP) wees erop, dat iemand die onder aan de lijst van de VVD bungelt daar mee aangeeft, dat hij niet in de raad en zeker niet in de wet- houdi rszetel wil zitten. Hij noemde de vermening van functies wan de nieuwe wet houder maatschappelijk aan vechtbaar'. Met de steun van VVD en PvdA doorstond Madern, die voor de derde keer in zijn po litieke loopbaan als raadslid werd geïnstalleerd, de storm. „Wij weten dat het wethou derschap geen sinecure is", zei VVD-fractievoorzitter George Neijssel. „Maar meneer Ma dern kent het klappen van de zweep. Zijn prioriteit ligt op het stadhuis van Vlaardingen en niet bij zijn bedrijf." NeJleke Pons van de werkgroep Theater: Zo'n eerste keer is natuurlijk doodeng. Je vraagt je af of een activiteit als deze aan slaat en bovendien weet je na- •^uUrijjkynet jran tevoren hoe de artiesten het er van af brengen. Maar het aanbod dat we nu in huis hadden bleek van een heel goed niveau te zijn. Bovendien sloot het allemaal heel leuk op elkaar aan" Voordat het programma van start ging maakte wethouder Izaak van.der Knaap (cultuur) bekend dat hij op een symboli sche wijze tienduizend gulden had ontvangen van de Verenig de Spaarbank. Dit geld is be doeld om de Open Podiumavon den financieel mogelijk te ma ken, zodat amateurs de kans krijgen ervaringen op de plan ken op de te doen. De uit Vlaardingen afkomstige cabaretier Peter de Hoog beet gisteravond het spits af. Hij nam in zijn optreden de hedendaagse maatschappij op de hak. Hoewel de ingrediënten op zich beken de zaken waren als bewaping, alternatief leven en milieu wist hij die op een zeer aanspreken de manier te brengen. Tekst en muziek heeft hij zelf geschre ven. Na de pauze bracht*een vijftal jonge mensen een ge ïmproviseerd theaterstuk over de gekte van het personeel van een psychiatrische kliniek. Astrid Lindenburg en Sjoerd Wanrooijen besloten deze ge slaagde 'première' van het Open Pnriinm De raambiljetten vinden gretig aftrek. Maassluizen 'Met cocaïne niets te maken' Maassluis/Den Haag De pro cureur-generaal van het Haagse Gerechtshof heeft twee jaar en zes maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk geëist tegen een 38-jarige inwoner van Maassluis, die ervan wordt ver dacht meerdere malen fikse hoeveelheden cocaïne en hasj ïn bezit te hebben gehad. 7lA% rente. U wilt uw maandelijkse inkomen aanvullen met de rente van uw spaargeld? Dat kan met de vijf jaar vaste Maandrente- rekeningvan de Verenigde Spaarbank De minimum inleg is f15.009,- en u krijgt 7!/2% rente per jaar (7,76% effectief). Wij maken de rente elke maand automatisch aan u over. Wij zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. TfiCICHTiWïBOESio HOOfl Vorig jaar had de Rotterdamse rechtbank een gevangenisstraf van 18 maanden gevonnist. Te gen die straf was de Maassluize- naar in beroep gegaan. Verbijs terd hoorde hij de een jaar ho ger liggende nieuwe eis aan. De man wordt ervan beschul digd eind 1983, met enkele an deren, bijna honderd gram co caïne in een Maassiuise woning te hebben gehad. Daarnaast zou hij betrokken zijn geweest bij de handel van tientallen kilo's hasj naar het buitenland, en de aanwezigheid van honderd kilo hennep in een caravan te Ba- rendrecht. Hij zou voorts vaak aankoop en uitvoer hebben gefinancierd, 'spul' zelf afgeleverd en aan an deren financiële beloningen hebben toegezegd- Volgens de verdachte berustte zijn betrokkenheid bij cocaïne zaken meestal op toeval. Een vriend van hem, die inmiddels tot 15 maanden gevangenisstraf is veroordeeld, zou veelal de be zitter zijn. In sommige gevallen wist hij, zo werd door hem te gen de rechtbank verklaard, niets van de aanwezigheid van cocaïne of hasj in zijn directe omgeving af. „En ik heb trou wens altijd laten merken, dat ik met cocaïne niets te maken wil de hebben." Procureur-generaal mr. K. Meyring: „Hei is mij allemaal te wonderbaarlijk. Ik wil het toe spitsen op de cocaïne en acht de zaken bewezen." De raadsman van de Maasslui- zenaar, mr. F.van Eerden; t „Misschien wil mijn cliënt be- paalde punten verdringen. Wil hij er niets meer van weten. Maar wellicht heeft hij inder daad gelijk wanneer hij zegt dat de cocaïne buiten hem om is gegaan. Mijn cliënt bereidde de transporten voor. Zijn vriend beheerde de kassa en schafte een dag voor de arrestatie nog een fijnweegschaal voor de co caïne aan." De president van het gerechts hof, mr^J.F.van Nieuwkuijk, doet op 18 februari uitspraak. Vlaardingen Meer dan duizend bewoners' van de Vlaardingse binnenstad heb ben hun handtekening gezet tegen de parkeerplannen van burgemeester en wethouders. „Het loopt als een trein", zeggen de actievoerders. „De raambiljetten tegen het be taald parkeren werden onder onze handen vandaan ge grist", vertelt opbouwwerker Leo van Gerven. De gevolgen van de bouw van een parkeergarage aan de Afrol zijn niet te overzien, meent de bewonersgroep. Vandaar dat zij aont maan den de tijd hebben gevraagd voor onderzoeken en in spraak. Burgemeester en wethouder willen de behan deling van de plannen aan zienlijk sneller afdoen, om dat anders belegger Van Wij nen Vastgoed zich terug zou trekken. Maar de bewoners vinden de plannen zo ingrij pend, dat zij zich niet willen laten opjagen. De grootste pijn voor de be woners zit hem echter "in het feit dat zij, in strijd met eer der gedane toezeggingen, zuHen moeten betalen voor een parkeerplaatsje. Daar richt het raambiljet, dat in de hele binnenstad te vinden is,' zich dan ook tegen. Er waren 750 biljetten gedrukt en die waren in één dag op. Van avond wordt in een extra vergadering de gemeente- f raad geïnformeerd over de parkeerplannen. Schiedam De oudste man nelijke inwoner van Schie dam, Wilhelmus Johannes Feelders, is deze week overle- den. Hij werd 101 jaar. Hij wordt zaterdagmorgen op de begraafplaats aan de Burge meester van Haarenlaan be graven. De oudste man is nu de heer Van Wijk. Hij hoopt 15 april 101 jaar te worden. Mevrouw Van Katwijk is met haar 102 jaar de oudste, nog in leven zijnde, Sehiedamse. In, totaal 2üin momenteel zes inwoners 100 jaar of ouder

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1