WATERWEG SPORT t Susan de Ligt is niet bezeten van basketbal 'De techniek beheers ik, maar fantasie ontbreekt' Oud-leiders racen naar gemeenteraad VZC geeft terrein prijs Miranda van der Ven schiet HVK naar titel Winter voedering noodzaak voor vogels Maassluis zet muziek centraal Rozenburg kiest voor Groene weg Jeffrey van Loon sneller SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 9 februari 1985 Hennie De Vaa pierrots waren jammer genoeg mode Schiedam Het moet voor handbal trainer Theo van de Water ongetwijfeld een goede dag zijn geweest in de Rotterdamse sporthal De Enk. Via een 17-6 overwinning op Atomium legde de damesformatie van HVK beslag op de titel in de eerste klasse van de afdeling Rotter dam. zodat de Schiedamse ploeg volgend sei zoen in de zaal Li de derde divisie uitkomt. Vooraf had Van de Water opgezien tegen het duel met degradatiekandidaat Atomium. dat bij verlies zou afdalen naar de tweede klasse. Het duel. dat onder de goede leiding stond van het scheidsrechterskoppel Rob Story-Guus Schut, kende voor HVK een prima begin. De door de griep gevelde Marian Heydra werd onder de lat uitstekende vervangen door veldspeelster Jen ny Ru ijs. Treffers van uitblinkster Miranda van der Ven (3). Jolanda Fransen, Margreet Janssen, Heieen Butter, Yvonne Janssen tilden HVK een snelle 0-7 voorsprong, waarna zelfs Jenny Ruijs niet kon voorkomen, dat Atomium ophaalde tot 3-r. Dal vond het Kethelse HVK te gortig, zodat doelpunten van Jolanda Fransen, Miranda van der Ven en Yvonne Janssen de ruststand be paalden op 3-10. Ook na rust had Atomium weinig in te bren gen, De goed opgezette aanvallen werden regel matig afgesloten met fraaie doelpunten. Bij de stand 5-12 stopte de HVK invalster-doelvrouwe met oen snelle reflex een strafworp en dat gaf het uit spelende zo n opkikker, dat het verschil regelmatig groter werd. Het eind kwam tenslot te bïi 6-17. "Vlaardingen „...die ein deloze zus van me..." Joke de Vlieger steekt haar be- ,\vondering voor zus Hennie ;niet onder stoelen of ban- ;ken. Zusterlijke sympathie ■is uiteraard geen unicum, 'maar als het zo expliciet .aan 'de krant' wordt meege- - ;deeld, wekt het toch enige nieuwsgierigheid. •Reden om eens met die 'einde- |loze' Hennie kennis te maken. -Hennie de Vaal-van Buuren, :30 jaar. getrouwd met scheeps- -bevoorrader Fred. Twee kin- kieren en al meer dan zeven -jaar bezig met het maken van 1 karakterpoppen. ■„Het ontbreekt mij altijd aan door Mart Timmermans fantasie", relativeert Hennie de lof die zus Joke haar toe- - zwaaide. „Ik geloof wel dat ik de techniek een beetje be heers. maar als daar geen in spiratie bijkomt heb je d'r nog niks aan." Hennie maakte ze ven jaar geleden via een vriendin kennis met de wereld wan de 'karakterpoppen' en 'was er meteen door gefasci neerd. Ze begon zeiï wat le 'priegelen en hoewel iedereen de resultaten daarvan prachtig .vond. was ze er zelf allerminst tevreden mee. 'Terwijl ze een paar van die eerste produkten erbij haalt: „Ja, ze zijn wel leuk hoor, maar er zit zo weinig uitdruk king in die gezichtjes. Het blijft allemaal toch een beetje kinderspeelgoed en ik wilde juist poppen maken die op de een of andere manier wal ka rakter uitstralen. Poppen om naar te kijken en niet om te spelen." Hennie ging lesnemen bij een van de beste poppen- maaksters in het land: Jeanet- te Hildersley in Amersfoort. Assistente „Ik heb twee jaar bij Jeanette gewerkt en op het laatst was ik meer assistente dan leer ling. Na een jaartje vond Jea nette dat ik het wel kon en vroeg of ik haar wilde helpen met exposities en zo." vertelt Hennie. „Dat heb ik een jaar gedaan en toen kreeg ik de mogelijkheid mijn eigen werk te exposeren. In het dieren park in Amersfoort hehhen toen een paar weken lang mijn poppen te kijk gestaan." Hennie dook min of meer in de 'pierrot-rage', hoewel juist het modebepalendc daarvan haar weer tegenstond. „Die pierrots kon je schitterende gelaatsuitdrukkingen geven en met die clownskleertjes kon je je lekker uitleven." Hennie maakte de pierrots tot perfecte karakteriseringen van me lancholie, maar bleef zoeken naar een wat persoonlijker stijl. „Die pierrots waren wel erg in de mode en ik wilde er juist xvat persoonlijkers instop pen." Eén pop kost Hennie ongeveer drie dagen intensief doorwer ken. De materialen: model- leerpoeder, ijzerdra ad. lurex, glas. garen, verf en tal van textielsoorten. Hennie kreeg een plaats tussen de notoire poppen ma kers van Nederland. In hel boekje 'Poppen in beeld' van Olga v.d. Most wor den er zelfs twee pagina's aan haar gewijd. Bloemenkinderen „Na die pi er rot toestanden ben ik begonnen met 'mijn bloe menkinderen'. Die zijn minder arbeidsintensief en vergen ook minder materiaal." Voor die bloemenkinderen haalde Hen nie haar inspiratie uit het be roemde boekje van Cicely Mary Barker 'Flower fairies of the garden'. Snoezige kinder tjes die als de een of andere tuinbloem zijn aangekleed. Hennie maakt ze ais wandver siering. „Ik denk dat ik intussen veel kan vertellen over de techniek van het poppenmmaken. Mis schien dat ik er ooit wel eens een cursus in ga geven." Hen nie exposeert binnenkort in Wassenaars Dierenpark en op de expositie Gouden Handen in 's Heerenberg is permanent werk van haar aanwezig. Wie meer wil zien of weten kan Hennie bellen: 010-346981. Vlaardingen/Schiedam De wintervoedering van vogels is nu het slechte weer blijft aanhouden weer in volle gang. Het vogelasiel in Schiedam heeft het er maar druk mee. Iedere dag komen er weer verzwakte of gewonde vogels in het asiel terecht. De wintervoedering van de vogels richt zich vooral op de water- en zangvogels in de parken van Schiedam en Vlaardingen en de omlig gende polders. Op vaste voerplekken wordt iedere ochtend door medewerkers van het asiel gevoerd. Voor een goed verloop van de actie is echter de hulp van de bevolking onont beerlijk. Voedsel, brood, zaad en rottend fruit kan ingeleverd worden bij de asielen in Vlaardingen en Schiedam. Ook kan men te recht bij de gemeentepolitie in Schiedam. De adressen van de asielen zijn: Vogel a- siei Schiedam: Schiedomse- dijk 2A Schiedam (010- 713362): dierenasiel Harga- hoeve Schiedam, Sportlaan 2 (010-714151); Dierenasiel Nieuwe Waterweg. Van Linden van den Heuvelweg 2 Vlaardingen (010-345335). Mensen die meer informatie wilen over het voederen van dieren in de winter kunnen terecht bij hel vo- gelasiel. De beheerder van het asiel, G. van der Hoek geeft dan atle informatie. Maassluis Wat zenuwachtig, maar vastberaden om er iets goeds van te maken, loonden tal van jonge muzikantjes zich van hun beste kant. De Maas- sliuso muziek week is weer van start gegaan en gisteren beten de jongste muzikantjes het spits af. Het wordt nog een druk weekje in theater De Schuurkerk want tot donder dagmiddag duren de wedstrij den. Iedere dag is er wel iets te doen in het theather. Vandaag zijn drie leeftijdsklassen afge werkt en morgen komen daar in de avonduren nog eens de volwassenen bij. De uitslag wordt donderdagmiddag om 17.00 uur bekend gemaakt. Op vrijdag 22 februari volgt dan de traditionele slotavond in ontmoetingscentrum Konings hof. Het volledige programma voor deze week is: Dinsdag: 19.30 uur-22.00 uur volwassenen; Woensdag: 9.30 uur-12.30 uur 13 jaar, 12.30 uur-13.30 uur sa menspel onder leiding van Meeuwis Rebel, 13.30 uur 15.30 uur 13 jaar, 16.00 uur-18.00 uur orgelbespeling in de Marana- thakerk. 20.00 uur-22.15 uur volwassenen: Donderdag: 13.30 uur-15.45 uur 12 jaar, 17.00 uur uitslag van de wed strijd; Vrijdag: 19.30 uur slota vond in ontmoetingscentrum Koningshof. Kinderen op kamp Vlaardingen De Vlaarding- se jeugd uit Holy-Zuid en Vlaardingen-Oost kunnen dit jaar mee met een kinderkamp. De buurthuizen Oost en De Heipaal hebben het initiatief genomen om de kinderen een week te vermaken in Elspeet op de Veluwe. Op hel terrein staan tenten, een. gebouw met sanitair en een keuken. Kin deren die meewiilen moeten in de leeftijd zijn tussen de 6 en de 12 jaar. De kosten bedra gen 125 gulden per kind. Op geven kan bij de buurthuizen. Maassluis De verzadi ging heeft stilaan toege slagen in de handel en wandel van een slechts 21-jarige. Susan de Ligt vindt basketbal nog steeds een leuk spelletje, maar zeker niet ten koste van alles. Uitnodigingen voor verschillende nationale selecties hebben het pro ces van relativeren aan zienlijk versneld. Susan heeft het allemaal al mee gemaakt, bekent eerlijk misschien niet de mentali teit te hebben om voor de échte top in aanmerking komen, maar voelt zich daar bovenal lekker bij. De Vlaardingse studente aan de Utrechtse school voor de journalistiek (laatste jaar) heeft eigenlijk als enige van haar lichting (Monique Hel ling. Jolanda Tokkie, Ageeth Vollaard. Irma de Vroet, Loes Pors en Hel ma van de Lage- maat) genoegen genomen met een bescheiden pioegje als Ele ment um/Green Eagles. Aan biedingen van het Oudbeijer- landse BOB, dat met de heren van de Maassluise vereniging niet al te prettige contacten onderhoudt, hadden op Susan geen serieuze aantrekkings kracht. „Ik bon inderdaad do enige die niet in de eredivisie speelt" bekent Susan, zonder enigu schroom overigens, kleur. „Hel maakt mij niet uit waar ik speel, als ik het maar naar Susan de Ligt (9) in een grondduel gewikkeld met een speelster van AMVJ Amsterdam. ,,lk denk. dat Green Eagles nu in de onderlaag van de eredivisie zou meekunnen", zegt zij. door Donald Bax -Schiedam De jacht op ge meenteraadszetels gaat langzaam weer beginnen. Alleen gaat het nog niet om het aantal kiezers en het ■aantal zetels, maar het gaat erom wie er op die zetels gaan zitten. In het CDA is een commissie aan het werk gegaan, die de kandidatenlijst gaat voorberei den. De CDA-leden krijgen daarover het veto op een later dit jaar te houden vergadering, maar dat zal gebeuren op basis van een advies van de com missie, die beslaat uit voorzit ter Jan den Brinker, Henk Metaal, mr. Bert Janssen, me vrouw Vredebregt, Hans Val kenburg en Marcel Faasse. Hierin valt de oververtegen woordiging van de vroegere KVP sterk op: de vier eerst genoemden maakten daarvan deel uil. Binnen het CDA- Schïedam is dat een punt van kritiek. Alleen de laatste twee commissieleden vallen erbui- .ten: Valkenburg is afkomstig uit de CDA-jongeren en ook Faasse vertegenwoordigt het CDJA. De commissieleden zelf zullen waarschijnlijk niet in de ge meenteraad komen. Den Brin- .ker bedankte vorig jaar reeds, -toen hij in aanmerking kwam. 'Wel is er sprake van, dat de vroegere fractieleider Siem Rosman hoog op de lijst komt. Bovendien komen nu eindelijk meer jongeren in aanmerking en daarnaast is het CDA niet meer gehouden aan het fusie protocol van KVP, ARP en CHU- Dat is voor rechtstreek se CDA-leden, die niet afkom stig zijn uit deze drie partijen, een voordeel, want ook zij kunnen nu theoretisch hoger op de lijst komen. Wie lijsttrekker wordt, staat nog lang niet vast. Maar de in zet en populariteit in aanmer king genomen, wegen de na men van Els Hellwig en Riet van Lambalgen zwaar. Het CDA in Schiedam had al eer der een vrouw als lijsttrekker: oud-wethouder Riet Taverne. De betekenis van de vroegere lijsttrekker Aad van Lingen ol diens opvolger als fractieleider Piet Roosen (de Groo Roosen) wordt naar verluidt daaraan ondergeschikt geacht. Herman Posthoorn...afne- Siem Rosman mende populariteit. ...terugkeer in raad. Op nieuw De PvdA is ook al bezig met de kandidatenlijst voor de nieuwe raadsfractie. Uit deze partij komt inside-informatie, dat afdelingsvoorzitter Ruurd van der Veer opnieuw wil toe treden tot de gemeenteraad. Hij was al eerder fractieleider van de partij, maar ging ooit uit onvrede weg en revan cheerde zich later. Ook Van der Veers voorgan ger Hans Bakker, die zich pro fileert als voorzitter van de be wonersvereniging Schiedam- Centrum, staal weer op de no minatie. Als toekomstig raads lid wordt voorts Cor Huyken genoemd, heroprichter van de Jonge Socialisten; al is hij daar zelf te oud voor. Tweeëneenhalf jaar na de vo rige verkiezingen begint de PvdA zich te bezinnen op het functioneren van enkele raadsleden, ook van de wet houders. Het valt hierbij op, dat de kritiek, die vroeger op wethouder Chris Zijdeveld be stond, bijna tot nul geredu ceerd is en dat buiten 2ijn kwaliteiten de naam al garan deert dat de PvdA er een be kende lijsttrekker aan zou hebben. Anders lijkt het geval te zijn met Zijdevelds collega Herman Posthoorn, die in 1982 lijst trekker was. Met de Passage- /Teerstoof-affaire heeft Post hoorn veel krediet binnen de PvdA verspeeld, getuige de aanwezigheid van veel fractie leden op het jubileum van Teerstoof-beheerder Henk Holmer en de (niet betreurde) afwezigheid van de wethouder voor cultuur aldaar. Maar er werd al eerder over Posthoorn gemord: de Schie damse Gemeenschap (Jo Ou- wens), de opgeheven onder- wijswinkel (Hans Okie Mon- nikhof: „Waar blijft hel educa tief centrum?"); en afgezien van deze voorbeelden van af nemende populariteit zijn er nog PvdA'ers die enigszins rancuneus naar Posthoorn om zien. Hij aanvaardde immers het lijsttrekkerschap toen het vorige PvdA-bestuur hem dat| in '82 aanbood, maar met de' rest van de lijst bleek hij het. later tot veler verrassing niet eens te zijn. Dat droeg bij tot het isolement van de linker vleugel van die partij. Sinds die tijd is de Schiedamse PvdA minder in het nieuws. De sociaal-democratische frac tie Zal vermoedelijk nestor Cees Huisman en 'eeuwig re serve' Arie van Loenen zien verdwijnen. Interessante na men voor de toekomst worden Hans Verlinde, zoon van de- onlangs overleden nestor Arie Verlinde, en ook Jan Simons, de man die al jaren achter de schermen invloed heeft op de PvdA, maar het overigens zeer oneens is met het erfpachtbc— leid van burgemeester Scheer- es en de PvdA/VVD-eoalitie. Vcrhulsdonk Bij de andere partijen in Schiedam zijn er vooralsnog weinig veranderingen op lil. Op de enige opmerkelijke ver schuiving speculeerde VVD- fracUeleider Verhulsdortk an derhalf jaar geleden zelf al- misschien keert hij niet terug in de politiek. Thans is de veel jongere André Klug zijn ver vanger. Als lijsttrekker geniet wethouder Van Tilborg echter meer bekendheid. Wethouder Hafkamp zou te omstreden zijn. m'n zin heb. Dat vind ik trou wens best een gezonde instel ling. Eredivisie of promotie-di visie, dat maakt voor mij niets uit. Er zit toch geen enkele er kenning aan vast. omdat het voor de buitenwacht één pot nat is. Ik heb ook geen flauw idee of ik nog lang doorga. Ik doe het. omdat ik hot leuk vind, maar ik sla niet meur le springen". ISrg lui In het clubblad van Green Eagles omschreef Lieuwe van Loon, zo'n negen jaar geleden haar 'ontdekker', Susan als 'een groot talent, doch ver schrikkelijk lui'. „Een simpele verklaring", meent Susan. „Ik streef niet naar hel hoogste, zo ligt hot. Ik zou ook niet bij een club als Voorburg willen spe len. Ik heb Humphrey van Haver, de coach van Voor burg. bij de nationale jeugd- teams meegemaakt. Een waan zinnig goede coach, zeer fana tiek. maar van een clubtrainer verwacht, ik dat hij meer te rugdoet. Op die manier zou het ten koste van mijn plezier gaan". Dat laatste verdween vorig seizoen in de Wethouder Smit hal toch al heel langzaam. Prestatief ging het met de da mes van de toenmalige coach Kees Brugman ronduit belab berd. Slechts een stevige injec tie van buitenaf zorgde voor nieuw leven. Hans van Hoorn, al eerder damescoach bij Green Eagles, keerde- van BV Voorne terug en nam in zijn kielzog de speelsters Tineke Koumans. Christa Bosch. Mar- ga Lindhout, Martine Kramer en Margriet Kuijper mee. De met zes speelslc-rs veel te smal le selectie onderging derhalve als het ware een face-lift'. Verschil ,.Wo hadden zo'n vier jaar met dezelfde ploeg gespeeld", ana lyseert Susan het verschil tus sen toen en nu. „Destijds hen ik gebleven door de gezellig heid, we wisten wat we aan el kaar hadden, maar na vier jaar was ik er een beetje op uitgekeken. Ik kon eind vorig seizoen opnieuw naar BOB cn ik zou waarschijnlijk zijn ge gaan, als er bij Green Eagles niets was veranderd. Green Eagles was gedegradeerd naar de eerste divisie. Daar zouden we het heel goed hebben ge daan, dat weet ik zeker, maar ik had er toch geen zin om nog lager te gaan spelen". De nieuwe aanpak van Hans van Hoorn heeft Green Eagles, dat door de terugtrekking van BV Voorne toch in de promo tiedivisie mocht blijven, en Susan de Ligt de nodige aan- passings moeilijkheden be zorgd. Van Hoorn's voorgan ger Brugman gebruikte veel taktischc snufjes om Green Eagles te wapenen, terwijl Van Hoorn het nu veel simpe ler houdt. „We doen nu eigen lijk in het veld het meeste", zegt Susan. „Dat kan ook mei deze ploeg. Iedereen kent z'n eigen mogelijkheden, zodat we die taktischc vondsten niet meer zo nodig hebben. Dat lag vorig seizoen geheel anders". Verbetering Achter het in do promotie-divi sie ongenaakbare US, Sea De vils en AMVJ Amsterdam neemt Green Eagles momen teel de vierde plaats in. „Het gaai nog moeizaam", vindt Su san, „maar er zit verbetering in. Dat komt natuurlijk ook, omdat we nu een andere coach hebben. Hans heeft het een stuk gemakkelijker dan Kees", vervolgt de huidige guard-for ward, die bij Green Eagles ouk al spel verdeelster en zelfs cen ter heeft gespeeld. „Ik donk, dat Green Eagles nu in de on derlaag van de eredivisie zou meekunnen. We zouden kun nen winnen en verliezen van ploegen als RZ, Voorburg, JV1SV. BOB en Hoofddorp". Maar, nogmaals, het doet Su san de Ltgi niet zo vuel. „Ik weet wat er te koop is. dat speelt mee. Misschien is het in al die jaren ook wel te gemak kelijk gegaan, ben ik over voerd geraakt donr basketbal. Ga maar na, ik speelde bij Green Eagles in twee teams en trainde bijna iedere zondag met de nationale jeugdselcctie. Met de trein naar Haarlem, daar ging dan een hele dag in zitten. Ik weet nu wat het speel cl je ongeveer is. Toch zal ik altijd proberen m'n afspra ken le verzetten om te kunnen trainen. De vereniging steekt aardig wal geld in Dames I. dus is het een voorwaarde om te presteren. Daar heb ik geen moeite mee..." Vlaardingen De tweede ontmoeting van de ZRO/A-comprni- tie liep voor het Vlaardingse VZC op een gedeeltelijke desillusie uit. Tot driemaal toe moest een VZC'er voortijdig het water ver laten. omdat hij of zij zich tijdens de race verslikte. Een en an der had tot gevolg, dat VZC nu in de algemene rangschikking genoegen moet nemen met de derde plaats, achter het Dordiso Nautilus (eerste) en Do Kempvis uit Spijkenisse. Do Vlaardingse zwemtajenten die wél hun race beëindigden, de den dit inet een geweldige inzet. Zo gingen er gouden medailles naar Rcinier van der Bond, die de 2Ö0 meter vlinder heren af raffelde in 2.19.0, en naar Marion van Irsen. Zij voltooide de 100 meter vrijeslag voor meisjes onder tien jaar in 1.20,9, tevens goed voor een nieuwe persoonlijke besttijd. Zilveren plakken werden veroverd door Léon van IJzerloo en Annemiek van Driel. Anita Koetsenruyter, Allaerd Mensomdes en Reinier van der Bend lieten elk een bronzen medaille om hangen. Maassluis In alle stilte,, ver verwijderd van het in deze pe riode rumoerige trainerswe- reldje, hebber, Fer G roe new eg en Rozenburg overeenstem ming bereikt over een eenjari- ge verbintenis. De huidige oe fen meest er van Excelsior Maassluis volgt aan de andere kant van de Waterweg Wini Freriks op. die slechts een sei zoen werkzaam is geweest bij de zaterdagse tweedeklasser. Ra rond recht Tijdens zwe ro wed strijden in Ba re «ui recht timmerde Jeffrey van Loon opnieuw voortreffelijk aan de weg. De voor het Vlaardingse VZC uitkomende Van Loon zwum op de 400 meter op in drukwekkende wijze naar een nieuw Nederlands record voor gchandieatc-n. Hij iic-t de klok ken stilstaan op 5.48.1 minu ten, waarmee hij het beslaande record van 6.15.6 met meer dan 27 seconden verbeterde. DINSDAG 19 FEBRUARI Voetbal: 20.45 Buitengewone leden vergadering Ursus ir» clubgebouw in verband met mogelijke inwoning van SRA; Biljarten: 19.30 Voorronde der de klasse bandstoten in De Gouden Leeuw te Vtaardinpen; 19.30 Voor ronde tweede klasse bandstoten in Calé Rotterdam te Vlaardingen (poule 1); Handbat: 08.30 Toernooi voor-het basisonderwijs in Westwijkhal te Vlaardingen: Tafeltennis: 19.00-23.00 Open Schiedamse kampioenschap pen in clubgebouw De Reling (Singel. Schiedam), WOENSDAG 20 FEBRUARI Voetbal: 10.00/14,00 Open dag SVV voor de jeugd van 10 tol en met 18 jaar; 19.30 Voorrondes spelregelwed- 5tijden SSV voor de jeugd in clubge bouw Demos ta Schiedam; Biljarten: 19.30 Voorronde derde klasss band stoten ir> Cafe Rotterdam te Vlaardin gen (poule 2); 19.30 Voorronde twee de klasse bandstoten in Corry" en Dick te Schiedam (poule 2); 19.30 Voorronde tweede klasse bandstoten in 't Spinnewiel ie Vlaardingen (poule 3); Diversen: 20.00 Vergadering Sek- tie Vt Schiedamse Sportraad in stad huis, Grote Markt; Tafeltennis: 19.00- 23,00 Open Schiedamse kampioen schappen in clubgebouw De Relihq (Singel, Schiedam); Volleybal: 20 00 VCS-DVO 2 «H. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2