jGeen behoefte aan avondopenstelling Trefpunt Oost: hele dag feest Oost en West opvullen met betaalbare koopwoningen BALY ik VIAARUINGS BAGBIRU SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Huis niet meer te redden Piano gestolen HUUR NET BIJ BALY Gemeentelijke Afdelingen bevolking In schooljaar 1986-1987 Zijdeveld wil Van Leeuwen- hoeckstraat "nog niet opgeven Woudhoek krijgt Femimsten- buurt Met kris gestoken TOK F WATERWEG DONDERDAG 28 FEBRUARI 1985 Waterweg De gemeenten Maassluis en Vlaardingen stel len de afdeling bevolking tus sen maart en juni ook in de avonduren open voor het pu bliek. In Schiedam blijkt geen behoefte aan een openstelling tijdens de avonduren. ?In het programma De Konsu- mentenman van Frits Bom werd deze week nog gevraagd om een openstelling in de avonduren van de afdeling be volking, als service aan de mensen die overdag geen tijd hebben om langs te komen. In Vlaardingen en Maassluis is evenwel geen enkele behoefte om gedurende het gehele jaar een uurtje in de week 's avonds open te zijn voor de bevolking. „Er was vrijwel geen belangstelling", aldus Gerrie de Jonge van de afde ling voorlichting van de ge meente Maassluis. „In de maanden naar de zomer toe is er wel behoefte. Mensen moe ten dan hun rotspapieren en rijbewijzen verlengen en dat moetje toch persoonlijk doen." In Vlaardingen is het al niet anders. „We hebben de ope ningstijden van het secretarie wat aangepast", aldus een woordvoerder van de afdeling interne zaken. „Tussen de middag zijn we nu open en mensen die tijdens de lunch pauze bijvoorbeeld hun pas poort willen ophalen kunnen dat nu ook doen. Ze hoeven dan niet meer in de tijd van de baas te komen of te snippe ren." Vlaardingen heeft ook een pe riode gekend dat de afdeling bevolking 's avonds een uurtje open was. „Dat liep echter niet en het kostte veel geld. Daar hebben we dus vanaf gezien. Alleen in de maanden voor de zomervakantie is het echt druk een dan kunnen de men sen 's avond bij bevolking te recht." Heel anders is de situatie in Schiedam. Toen de bezuinings- operatie moest worden uitge voerd werd direct het ope ningsuurtje van de afdeling bevolking op koopavond teniet gedaan. „Er was toch al weinig belangstelling van de kant van het publiek", aldus de heer Baars van de afdeling bevol king. „Wij hebben erg weinig negatieve reacties gehad op het afschaffen van de avondo penstelling. Het is door de ver huizing naar de 's Graven- landseweg praktisch niet eens meer uitvoerbaar om 's avonds open te zijn. Een hoop zaken kunnen door bijvoorbeeld fa milieleden worden gedaan. Al leen voor het paspoort en het rijbewijs moet men persoonlijk naar' ons toekomen. De rest kan door derden worden gere geld." J enaplan- school in Vlaardingen <-(Vlaardingen In het schooljaar 1986/1987 is Vlaar dingen een nieuwe basisschool rijker. De stichting ter "bevordering van het neutraal bijzonder onderwijs in Vlaardingen wil dan starten met een Jenaplan-school. JDe nieuwe school zal niet op een levensbeschouwing gebaseerd zijn. _Voor 1 april 1985 moet bij de ^gemeente de aanvraag voor 'de nieuwe school binnen zijn. „En dat is momenteel 'nog niet gebeurd", aldus Piet Zoutendijk van de afdeling •onderwijs van de gemeente -Schiedam Het slagveld j - in Oost. Wethouder Chris - Zijdeveld deed in de 5 commissie ruimtelijke or- dening niet eens moeite - om naar sympathieker bewoordingen te zoeken l voor de huizen aan de Van Leeuwenhoeckstraat i in Schiedam-Oost die met sloop bedreigd wor- den. De SSSW heeft zijn I handen van renovatie af- I getrokken, omdat een dergelijke operatie een te groot financieel risico in zich draagt. Overigens 1 zuilen andere woningen 1 in de straat wel worden gerenoveerd. Om de bewoners finan- cieel tegemoet te komen pleitte PvdA "er Hans van Kleef ervoor in de nieu- we verordening, waarin de bijdragen voor ver- huis- en herinrichtings- kosten bij stadsvernieu- wing worden geregeld, rekening met hen te hou- den. Hij vroeg om een uitkering van 4000 gul- 1 den per gezin bij sloop. Een zelfde bedrag krij- gen bewoners van een vooroorlogse woning, die tijdens de uitvoering van een verbeterplan elders gehuisvest moeten wor- den. De vergoeding voor mensen die een vooroor- logse woning bewonen j= liggen zowel bij groot on- s derhoud, wanneer de mensen in hun huis blij- ven wonen, als bij verbe- terplannen beduidend hoger dan voor na-oor- logse woningen. De tege- moetkoming in de kosten s U varieert in het eerste ge- val van 1500 tot 4000 gul- s den en in het tweede van j= 800 tot 3000 gulden. Hoewel het pleidooi van Van Kleef Zijdeveld sympathiek overkwam, wilde hij de suggestie niet overnemen. „Ik s denk dat door het expli- ciet noemen van die hui- zen in de verordening E een reactie teweeg wordt gebracht die we niet wil- len. Zo kan de indruk ontstaan dat wij ons bij sloop neerleggen. Die s conclusie is nog niet voor honderd procent getrok- ken. Er zijn in het stads- kantoor nog steeds han- den op elkaar te krijgen voor. de opvatting dat het 3 complex te redden is." Vlaardingen. „Het wordt kort dag voor die mensen Wij hebben wel een foldertje gekregen met wat informatie maar voor de rest nog niets." De stichting heeft momenteel kleuterschool De Kleuterkeet i in beheer. Voor die school ii echter geen nog geen aanslui ting met een bestaande lagere school gevonden. En dat is per 1 augustus 1985 verplicht. Vo rig jaar nog werd het pand van De Kleuterkeet door brand verwoest. De kleuter school heeft nu onderdak ge vonden in een gebouw aan de Louise de Colignylaan in Holy-Zuid. De leerlingen van De Kleuter keet zouden in het schooljaar 1986/1987 van de kleuter school door kunnen stromen naar de nieuwe Jenaplan school. Op welke plaats en in welk pand de schooi zou moeten worden ondergebracht is nog een vraagteken. Volgens Piet Zoutendijk hoeft de huisves ting echter geen belemmering te zijn: „Daarop zal het plan zeker niet struikelen. In de stad is voldoende ruimte om de nieuwe school onderdak te bieden." Een aantal ouders heeft het initiatief genomen tot oprich ting van de nieuwe school. Vlaardingen telt weliswaar een aantal Jenaplan-scholen, maar dat zijn geen neutraal bijzondere scholen. Een Jena- plan-school verschilt nogal van een normale lagere school. Zo zijn er geen jaarklassen, maar stamgroepen. De groe pen zijn willekeurig van sa menstelling. Na twee jaar in een stamgroep te hebben geze ten, gaan de leerlingen over naar een andere stamgroep. De ouders en de leerkrachten stellen samen het schoolwer- plan op. De ouders van de leerlingen zijn zeer nauw bij de school betrokken. Er zij meer contactavonden, er is huisbezoek en de ouders zijn vaak op school aanwezig om de leerlingen te begeleiden. De rapportage over de vorderin gen van de leerling is dan ook uitvoerig. Vlaardingen De brand weer moest vannacht met al het beschikbaar materieel uitrukken om een brand in de Pieter Karei Drossaarstraat te blussen. De zolder-etage van een huis was in de brand gevlogen en buren, die de vlammen uit de woning zagen komen, waarschuwden de politie en de brandweer. Op het moment dat de brand uit brak in het huls, waren de bewoners niet thuis. Per soonlijke ongelukken hebben zich dan ook niet voorge daan. De aangrenzende hui zen moesten worden ont- Wethouder Hafkamp knipt het lint door. Trefpunt Oost is daarmee officieel geopend. Schiedam Al drie maanden draait het Trefpunt Oost, zoals de omwonenden hun buurt huis aan de Fahrenheitstraat hebben genoemd. Maar pas gisteren vond de officiële ope ning plaats. Het is soms een voordeel om een dergelijke plechtigheid pas te houden als er al maanden ervaring is op gedaan met hoe zo'n wijkvoor- ziening functioneert. Nu kon wethouder Hafkamp tenminste zeggen dat de om wonenden zich als 'een goed huisvader' gedragen. De buurt heeft hei pand in eigen beheer gekregen en de praktijk leert dat dat een goede ingeving is geweest, vond Hafkamp. Als je een buurthuis opent, zodra de bouw is afgerond, moet je al tijd maar afwachten hoe het gaat. Trefpunt Oost is wat het be heer betreft een voorbeeld voor andere wijkcentra. De omwonenden voelen hun ei gen verantwoordelijkheid, houden nauwlettend toezicht en dat dat goed loopt, toonde de massale aanwezigheid van buurtbewoners aan, toen Haf kamp het lint 'doorknipte. De KSCA," de organisatie van clubhuizen die het pand for meel blijft beheren maar de praktijk aan de bewoners overlaat, gaf een video-recor der cadeau. Het bleef de hele dag feest De bewoners zorgden voor de no dige hapjes en drankjes en dat bleef'aan de.gang, want later op de, dag .opende 'ook de Kruisvereniging Schiedam haar ruimte in het Trefpunt. Toen had Piet Verwie! 'de burgemeester van Schiedam- Oost' inmiddels al een paar keer verteld hoe prettig het klimaat tn de wijk is gewor den. Toen het feest voorbij was, ging iedereen weg op één 28-jarige Schiedammer na, Die bleef achter in de sportzaal, die aan het Trefpunt grenst. Maar onopgemerkt bleef hij niet- Agenten, die hun ronde deden, merkten dat er iemand binnen was en omdat het toen al tien over twee 's nachts was, wachtten zij hem rustig op. Toen de man voorzichtig zijn hoofd om de deur stak, werd hij gegrepen en moest hij mee naar het politiebureau. Schiedam De wethouders Zijdeveld en Van Tilborg willen het tekort aan gesub sidieerde woningbouw op vangen door in de stadsver nieuwing in Schiedam-Oost en -West te streven naar rea lisatie van koophuizen. Het initiatief daartoe zal worden overgelaten aan pro jectontwikkelaars, die overi gens nog gezocht moeten worden. Het is volgens de gemeente de enige manier om de stadsvernieuwing niet te stagneren, nu de hogere overheden veel minder wo ningbouw voor hun rekening willen nemen dan Schiedam zelf wil neerzetten. De projectteams voor de stads vernieuwing zullen architec ten moeten uitzoeken, die eventueel hun 'eigen1 project ontwikkelaar kunnen inbren- gen. Voor Schiedam-West ontwik kelen de Maaslandse architec- tenmaatschap C. Droog/Poot en een architectenwerkgroep Frishert plannen op basis van no cure/no pay. Dat kost de gemeente dus niets, als hun plan er niet door komt. De gemeente zoekt oplossin gen voor de Brugmanstraat 30 en de Fabristraat en probeert enkele panden te werven aan de Westfrankelandsestraat, Voor de Kortlandstraat is er een plan voor twaalf wonin gen voor kleine huishoudens, dat binnenkort ingediend kan worden bij het ministerie. In de Gordonstraal willen B en W zeven panden kopen van Vastgoed Van Dorst en de handelmaatschappij van Ba rend van Gurp; de bedoeling is deze woningen samen te trek ken tot grotere wooneenhe den. De gemeenteraad neemt hier maandag aanstaande een besluit over. In Schiedam-Oost zal het bouwtechnisch onderzoek naar de Singel (noordzijde) afge rond worden op basis van de nu beschikbare gegeve. s. Lan ger wachten brengt dt bewo ners en winkeliers allee maar in een onzekere situati den ken B en W, en zij vinaen dat niet gewenst. Het projectteam Oost zal bin nenkort een architect moeten, kiezen voor nieuwbouw aan de Christiaan Huygensstraat en de Simon Stevinstraat, als mede voor het tussenliggende deel van de Laurens Coster- straat. Koopwoningen, maar dan tegen betaalbare prijzen, zou de gemeente gebouwd wil len zien op het Copernieus- plein en in de Lange Singel- straat De gemeenteraad krijgt in maart het voorstel om twee miljoen gulden uit te trekken voor aankoop van panden en schadeloosstellingen in de om geving van de Sommelsdijkse- straat, het Fabriplein en de Laurens Costerstraat met het Landje van Ris. Bijna één mil joen is voor het opkopen van woningen in de smalle straten van Schiedam-Zuid. De ande re twee gebieden moeten het resterende miljoen delen. Schiedam Na de Botenbuurt, de Geuzenbuurt, de Ambach- tenbuurt en de KasteJenbuurt krijgt de Schiedamse nieuw bouwwijk Woudhoek tot slot zijn Feministenbuurt, De vroe de vaderen van de stad Schie dam hebben gehoor gegeven aan een wens hiertoe van de plaatselijke emancipatiebewe ging. Negen nieuwe straten, de laatste die in Schiedam-Noord nog een naam moesten krijgen, worden vernoemd naar vrou wen die baanbrekend werk hebben verricht voor de eman cipatie. In het deel van Woud hoek dat ten noorden van de Botenbuurt ligt, deelplan 3, gaat het om de volgende na men: Aletta Jacobsstraat, An nie Salomonshof, Betsy Perk- pad, Mary Zeldenruststraat, Harkj'e Bentbempad, Elizabeth Koetenstraat, Mina Knise- mannstraat, Carry Pothuis straat en Johanna Naberpad. Drie straten in het nocudwes- ten van de Ambachten buurt, die nog geen naam hadden, gaan Munterstraat, Blikslager- straat en Hoefsmidstraat heten. 's-Graveland Ook elders in Schiedam zijn B en W overgegaan tot naamge ving. De nieuwe brug over de Schie, tussen de De Brauwweg en Overschie, gaat niet de De Bra uw brug heten, waarvan eerst sprake was, maar de naam wordt nu "s-Graveland- brug uiteraard genoemd naar het industriegebied dat erdoor ontsloten wordt. In dit industriegebied komt ook een Spykerstraat, name lijk helemaal aan de noordelij ke rand, waar de 's-Grave- landseweg wordt doorgetrok ken. Het verlengde deel van de WestErankelandsedijk langs Wilton-Fijenoord krijgt ge woon de naam van die dijk. In Schiedam-Oost keert de Réaumurstraat terug. Alle hui zen van dit korte doodlopende straatje waren gesloopt, maar na de nieuwbouw komt er een straat evenwijdig te lopen aan de Horvathweg en de Stations straat en die zal Réaumur gaan heten. Vlaardingen Een 39-jarige Rotterdammer is door de Schie damse politie aangehouden, na dat hij in Vlaardingen aan do Lorentzlaan egn man met een kris had bedreigd en gesloken. De Vlaardinger was in zijn tuin aan het werk toen hij door de Rotterdammer werd aangespro ken. De man, die een zeer ver warde indruk maakte, vertelde dat hij een oude bijbel wilde te rughebben. Na een kort gesprek verdween de man naar zijn auto. Hij keerde met een kris terug en begon op de Vlaardinger in te steken. Het slachtoffer liep slechts één steek in de onderarm op, de rest wist hij te ontwijken. De buren schoten te hulp, waar na de Rotterdammer verdween. In Schiedam kon hij door de po litie worden ingerekend. Maassluis Dieven hebtjen vannacht uit een kelderbox aan het Sparrendal in Maas sluis een piano weggesleept. De eigenaar kon het instru ment in huis niet kwijt "ep had het zolang bij de buur man in de kelder gestald, y 1 ruimd. Na een half uur werd het sein brand meester gege ven. Het nablussen duurde echter tot diep In de nacht. De bewoners van de aan grenzende huizen konden niet terug in woning. De wo ningen hadden zeer veel wa terschade opgelopen. V.H.S. en I GROOT BETAMAX ASSORTIMENT speel- en seksfilms Lage prijzen Langer huren Complete Video-speelfilms HUURPRIJZEN Geen borg - geen inschrijfgeld wel uitgebreide legitimatie DAM 5a SCHIEDAM Tel. 010-267126 Geopend ma. IZm zal. v. 10 vm. - 18 nm. Donderdagavond koopavond Super 8 mm Film* Wilt u super 8 uren? ihuri Keus uit 1500 lach-, speel-, tekenfilms etc. en natuurlijk de beroemde BALY sekstiims. fluim 5000 pornofilm» o.m. Hetero - Homo - Antmal - Lesb. - Uro - SM etc. XFV AUDIOCASSETTES [D60 10 voor29.95 D90 10 voor39.95 ISA90 10 voor63.75 VIDEOBANDEN 3 voor66,00

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1