Vijf maanden voor hasj-transport i' Koppen zijn GS achter Schieland Eens goedlopend café nu gesloten BALY Blunders maken achterban boos Jenaplan school moet in centrum VLAARDBNGS DAGBLAO SGHIEBAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT l HlfURW BIJ BALY 25.- Padden trekken haar sloot Route buslijn 126 gewijzigd Huilende klanten bij Henk van Vessem Tijdens spel aangereden Lezing over boerderijen per wee TDKWy Niet op zondag i Voeten gekneusd mi! ra DONDERDAG 7 MAART 1985 RotterdamseTwee Vlaar- jiingers, die hasj-transporten organiseerden naar Dene- T^iaxRen en Noorwegen, zijn tfoor de Rotterdamse recht- •bank veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Een" van de twee, de 24-jarige Frank, moet ook nog een boete van 1833 gulden beta len. De zaak tegen de beide hoofdverdachten baarde veel opzien. Tijdens een perscon ferentie in december ver klaarde de Vlaardingse poli tie nog nooit zo'n omvangrij ke zaak om handen te heb ben gehad. Tijdens de rechts zitting ging het maar om drie transporten. De politie had de indruk dat zeker 15 maal een lading hasj illegaal de grens was overgegaan naar Denemarken en Noorwegen. De beide verdachten ver klaarden tijdens het proces in financiële nood te zitten. Het autoverhuurbedrijf liep niet goed en om uit de schul den te komen was het duo begonnen met de handel in hasj. Toen Frank en Jelle met de activitieten wilden stoppen gooide een belasting aanslag roet in het eten. De politie was de Vlaardïngers inmiddels op het spoor geko men en tijdens het laatste transport werd de hasj-iijn opgerold. In het buitenland zitten nog enkele koeriers in de gevan genis. Twee meisjes uit Vlaardingen zitten in Dene marken een straf uit van een jaar onvoorwaardelijk en ook in Noorwegen zitten nog koeriers, die voor hun aan deel 5.000 gulden kregen, achter de tralies. ËiniiiliiliiiiiiiiüiitiiiiiiiiiiiiiiiniiiliiliiiiuiiiniiiiniithiiiiiiiiliiliiiiliiiiiiiiiiiitiiiinliilimiisitiiliiimiiiiiiniiiiiiiiiiiiiilililiiiiliiiniHiiimiiiiliiiiiiiiiiiiiHiiiiiiitiiümiilmtuiiiiitiuiiiiiiiiiHiiiiitg: Vlaardingen Het CDA heeft gisteravond niet kun nen voorkomen dat de Vlaardingse gemeenteraad ie eerste stap zette naar de bouw van de parkeergarage aan de Afrol Fractievoorzit ter Jo Schriel poogde een maand uitstel te krijgen voor overleg met de winkeliers PvdA en VVD voelden ech ter niets voor 'onnodige ver traging' en verwierpen de motie. Zijn voornaamste zorg, zei Schriel, was dat het tot een botsing zou komen tussen gemeente en ondernemers'. „Als wij de winkeliers zover kunnen krijgendat zij mee willen betalen aan de par- keergarage dan worden de risico's voor de bevolking kleiner.Volgens de CDA 'er stevent het gemeentebestuur echter rechtsstreeks af op een conlhct en dan zou de kans op deelname van de winkeliers verkeken zijn PvdA en VVD waren niet gevoelig voor de argumen ten van de oppositie. Zij stemden voor het voorstel van burgemeester en wet houders om tot wijziging van het bestemmingsplan te ko men. ,,En in de raadsverga- dering van april", profeteer- de SP'er Remi Poppe, „wordt het plan voor de bouw van de parkeergarage, J om twee uur 's nachts en na -i veel gekakel, gewoon aange- *j nomen. De koppen zijn ge- teld, dit plan wordt erdoor gedrukt. Vlaardingen In de ge meente Vlaardingen kunnen de padden rustig aan hun frek naar de geboortesloot beginnen. De Holyweg vanaf de Abelendreef tot de Albert Sch weitzersingel is tussen '16.30 uur en 8.00 uur voor fyet verkeer afgesloten. De afsluiting duurt ongeveer •vier weken. De maatregel is nodig om de wettelijk be schermde padden een veilige översteek naar de bijgelegen sloot te garanderen. Pij,rustig weer trekken de padden naar het water om te paren en eieren te leggen. CDA ziet gespannen uit naar Landvreugd Algemeen directeur van het Schielandziekenhuiy ir. K.W.G. Peters en verpleeg kundig directrice C. de Frei-Schop nemen een kijkje in de verbouwde polikliniek. Schiedam Gedeputeerde staten van Zuid-Hol- land steunen het plan van het bestuur van het Schielandziekenhuis om 330 bedden te concentre ren in de locatie aan de Burgemeester Knappert- laan. Dat is gisteren bekend geworden. GS vinden het een voordelige gedachte om de locatie-Stad houderslaan vrij te maken voor de psychiatrie. Bij staatssecretaris Joop van der Heijden zal het ver bouwingsplan van Schieland bepleit worden. Vlaardingen De route van buslijn 126 (Westnederland) zal in Vlaardingen worden gewijzigd. Tijdens een in spraakavond op maandag 11 maart zal worden gesproken dver de situering en inrich ting van de halteplaatsen. De nieuwe route staat echter Vast, daar kunnen reizigers niet over meepraten. De route loopt, nu vanaf Maassluis via Rijksweg 20 paar de Westlandseweg, Bur gemeester Pruissingei. via de Van der Driftstraat naar het Liesveld viad u ct. Het college van burgemees ter en wethouders heeft ge adviseerd de route te verleg gen naar de Maassluisedijk, Ary Koplaan, dr, Wiardi Beckmansingel, Marnixlaan, Burgemeester Pruissingel en het Liesveldviaduct. De nieuwe route heeft vol gens het stadbestuur vooral -voordeel voor de leerlingen .•van de scholengemeenschap pen Casïmir en Westland- ,Zuid, terwijl ook de ouderen -(ran het bejaardencentrum .aan de Marnixlaan profijt Ihebben van de omleiding. De gemeenteraad van Vlaar- 'Hingen moet nog een besluit nemen over het voorstel, foaar de verwachting is dat niemand zich tegen de plan nen van de gemeente zal verzetten. De inspraakavond wordt ge houden op het stadhuis. Van af 19.30 uur kunnen de in sprekers terecht. Schiedam Cafébaas Henk van Vessem zit sinds gisteren zonder werk. Hij heeft The Pub op de Rotterdamsedijk moeten sluiten. Twee jaar lang is Van Vessem in conflict geweest met zijn register-accountant Door alle onduidelijkheid om trent de omzetgegevens, die deze affaire met zich meebracht, slaagde de ho- reca-exploitant er niet in hoge belastingaanslagen te voorkomen. ..En soms werken zulke din gen ajp een boemerang. Alle crediteuren gaan dan eisen stellen", aldus Van Vessem. Hij zag tot zijn spijt dat uit eindelijk de eigenaar van het pand, de holding in onroe rend goed Hevasa, tot huis uitzetting overging. Van Ves sem vreest dat zijn faillisse ment niet lang meer. op zich laat wachten. De situatie is hem aan te zien. Achter zijn grote snor zagen de stamgasten zijn ge zicht steeds magerder wor den. Geregeld was hij ziek en hield hij zich op de been door verhalen te schrijven over het caféleven. Van ves sem bleef blijmoedig doen, maar op het laatst ging de rompslomp ten koste van de sfeer. The Pub heeft een tijd van grote bloei gekend, toen er allerlei acties werden gehou den, zoals een forum met burgemeester Scheeres en CDA-kamerlid Van Iersel over Wilton-Fijenoord, een geldinzameling voor Green peace en een wedstrijd zand kastelen bouwen toen de Rotterdamsedijk opgebroken lag. Maar zo druk, als het een paar maanden geleden nog kon zijn, was het de laat ste tijd niet meer. Het was met tranen ir. haar ogen dat Maijan van Vessem, Henks vrouw, dinsdagavond af scheid nam van haar laatste klanten. Ook enkele stam gasten huilden: zij hebben nog geen nieuw trefpunt af gesproken en zijn bang el kaar niet meer te zien. Dartclub Nu het Engels georiënteerde café dicht is, staat automa tisch ook de dartvereniging Schiedam op straat. De leden gaan op zoek naar een nieuw clublokaal. Penningmeester Hans den Houting zal de pot met 2600 stuivers deze week aan Greenpeace overmaken. Een andere inzamelingsactie van de klanten, bestemd voor Noordierse kinderen, kon niet worden afgerond. Het geld is weggegeven aan het Schielandzlekenhuis; een paar fruitmanden voor de kraamafdeling, de psychia trie en de kinderafdeling, en een keer een vracht van 45 kilo sinaasappelen. Waardering heeft Van. Ves sem voor mevrouw Veld hoen van stichting De Om budsman, die zich voor hem heeft ingezet in het geschil met de accountant. Maar zwaar teleurgesteld is Van Vessem in ombudsman Frits Bom. „Hij vond mijn situatie niet tekenend genoeg om er ïn de publiciteit zijn voordeel mee te kunnen aoen", zegt hij. Schiedam De gemeenteraadsfractie van het CDA, in Schiedam de grootste oppositiepartij, krijgt er een zwa re dobber aan zich voor haar achterban te verantwoor den. Vrijdag 15 maart vindt 's avonds in boerderij Land- vreugd een algemene ledenvergadering plaats, waarbij punt 10, de Schiedamse gemeentepolitiek, van door slaggevend belang kan worden voor de verdere opstel ling van het CDA, een jaar voor de raadsverkiezingen. Een aantal leden is in het geheel niet tevreden over de fractie. De recente blunders hebben daar geen goed aan gedaan. Zelfs in andere partijen vraagt men zich al geruime tijd af, wanneer de CDA-le- den hun fractie nu eens zul len kapittelen. Veelzeggend vindt men in de PvdA/VVD-coalïtie, dat het tijdens de recente begrotings behandeling PSP/PPR- raadslid Hei-man Noorde- graaf was, die zich de titel van" oppositieleider -verwierf. - Het CDA. kon als grootste op positiepartij die leider niet leveren. „Wat is het CDA toch lief", zeiden PvdA-frac tieleider Gé Brouwer en diens VVD-collega Gerard Verhulsdonk; en zelfs die ironisch bedoelde opmerking vatte CDA-voorman Piet Roosen als een bijzonder complimentje op. Oppositie Al in de zomer van 1984 viel men er in CDA-kring over, dat het duo Brouwer/Verhuls donk een gezamenlijke visie op actualiteiten breed uitge meten verwoordde, zonder dat het CDA er ook maar even op reageerde. „Van de oppositie hoor je nooit wat", zeiden de coalitiepartners verbaasd, doe lend op het CDAwaar juist fractieleider Aad van Lingen had plaatsgemaakt voor Roos- en, omdat de christen-demo craten een hardere lijn voor stonden. Toen het Rotterdams Nieuwsblad de heer Roosen 'naar reacties vroeg, zei deze zich niet uit de tent te laten lokken: „Mijn beurt komt wel bij de algemene beschouwin gen." - Die vonden vorige maand plaats, maar Roosen reageerde nog niet op de uitspraken van Brouwer en Verhulsdonk. Het was Noordegraaf die dat moest doen (met name toen het woonwagenkamp aan de orde was). Bovendien maakte het CDA de begrotingsmarathon zeer slecht af. Er ontstond ver warring in de fractie of men nu vóör of tegen moest stem men. Grote hilariteit bij de an dere partijen, want een ge meentebegroting beschouwt men toch wel als een klus waarvoor je je huiswerk goed moet doen. Aftroeven Verpletterend was ook de in druk. die CDA-raadslid Luud Snel nog deze week maakte. Hij verweet wethouder Luub Hafkamp laakbaar gedrag. De wethouder zou op eigen houtje geld beloofd hebben aan de stichting Wielerbaan Schie dam. Het werd een vinnig de batje tussen Luud en Luub. De laatste legcie uit'dat hij alleen verklaard had het subsidie- voorstel te willen verdedigen. Daarmee troefde hij Snel ten overstaan van het publiek zo aE, dat deze overhaast naar zijn zetel terugvloog. Van veel eerdere datum is de aankondiging van CDA-lid Theo Schoenmakers om een motie van wantrouwen tegen het afdelingsbestuur in te .die nen. Het CDA vergadert ech ter zo weinig (de algemene le denvergadering van 15 maart komt in feite neer op een jaar vergadering), dat Schoenma kers momenteel niet weet of een dergelijke motie neerkomt Piet Roosen: 'Mijn beurt komt nog wel/' op oude koeien uit de sloot ha len. De tijdsduur zou hem par ten kunnen spelen. Reisje De oorzaak van het geschil ligt in de kosten van een reige naar Straatsburg. Om uit het conflict te komen werd zelfs een commissie ad hoe be noemd, die het CDA-bestuur later onzorgvuldigheid ver weet. Dat ligt echter al zo ver in het verleden, dat het opra kelen van al die feiten door de achterban geforceerd kan wor den geacht. Overigens wist Schoenmakers niet dat er een vergadering komt; hij zegt geen uitnodiging te hebben ge had. Voordat de gemeentepolitiek aan de orde komt, zullen er nieuwe bestuursleden gekozen zijn. Kandidaten voor drie va catures in het CDA-bestuur zijn onder anderen Jan Hagen doorn en Ton Seis. De leden vergadering begint in Land- vreugd, Sweeiineksingel 7, 's avonds om acht uur. Schiedam Een 6-jarig jon getje is gistermiddag na een aanrijding op de Hogenban- weg in Schiedam met hoofd letsel opgenomen in het So- fia-Mnderaekenhuis. Het knulletje liep, verdiept in zijn spel, tussen twee ge- paikcr-tL- auto's door de straat op- Een Amsterdamse automobilist kon niet meer tijdig remmen. Midden-Delfland Frits van Ooststroom, bewoner van een. dijkwoning langs de Vlaar dingse Vaart en bestuurslid van de Midden-Delfland Vere niging, houdt vanavond een inleiding over oude boerderij en in het poldergebied tussen de drie Waterwegsteden, Delft, Rijswijk en De Lier. Na Van Ooststroom gaat C.S.T.J. Huijts in op de ontwikkeling van de Middendelflandse boerderij. Hij weet daar veel van en stelde een fraai geïllus treerd rapport over historisch boerderij-onderzoek samen. De lezing wordt gehouden in de Hoornbloem, Koningin Ju- lianaplein in Den Hoorn. Aan vang acht uur. V.H.S. en EXT GROOT BETAMAX ASSORTIMENT speel- en* seksfilms Lage prijzen Langer huren Complete Video-speelfilms HUURPRIJZEN Geen borg - geen inschrijfgeld, wel uitgebreide legitimatie DAM 5a SCHIEDAM Tel. 010-267126 Geopend ma. iVm zal. v. 10 vm. - 18 nm. Donderdagavond koopavond Super 8 mm Films Wilt u super 8 uren? 8 super' Sminf Keus uil i 1500 lach-, speel-, tekenfilms eic, en natuurlijk de beroemde BALY seksfilms. Ruim 5000 pornofilm# o.m. Hetero - Homo - Animal - Lesb. - Uro - sm etc. ,/yy AUDIOCASSETTES ID60 10 voor 29.95 ID90 10 voor 39.95 ISA90 10 voor63.75 VIDEOBANDEN ,3 voor-68-00 Vlaardingen De Stichting, ter bevordering van het neu-; tra al bijzonder onderwijs in! Vlaardingen wil de nieuw te; starten Jen aplan-school het liefst onderbrengen in een; ruimte in het centrum van de stad. „Maar we hebben het natuur lijk niet voor het zeggen", be seft Willy Hekkenberg, de se cretaresse van de stichting.! „De gemeente heeft hel in dat opzicht het alleenrecht en bij* het besluit van de wethouder zullen we ons moeten neerleg-! gen." Het is de bedoeling om het schooljaar 1986/1987 met de Jenaplan-school van start te gaan. Willy Hekkenberg: „Er is in Vlaardingen en de directe duidelijk behoefte aan zo'n' school. Enkele oudens hebben zelf het initiatief genomen om, tot hel opzetten van een Jena plan-sehool te komen. Eer fu sie lussen een andere lagece school en de Kleuterkeet zat! er niet in. Onze leidsters heb-; ben teveel dienstjaren en dat! leverde de nodige problemen; op. Vandaar dat ouders me£ het idee kwamen om tot een; Jenaplan-school te komen." - Het eerste Ieetjaar moet de; school minimaal 50 leerlingen, tellen. De stichting is er bijna; zeker van dat dat aantal zal^ worden gehaald. „We hebben! al een groot aantal aanmelding gen binnen", aldus Willy Hek-! kenberg. „We willen echter zoveel mogelijk ouders voor de! nieuwe school interesseren,; omdat we dan tegenover de. gemeente sterker staan." J Voor 1 april moet bij de de af-» deling onderwijs van de ge< meenie een uitgewerkt plan> op tafel liggen. Tot op heden! heeft de gemeente echter niets- van de stichting vernomen! „We wachten ook zo lang mo^ gelijk met het indienen van, het plan. We hebben nog ruim; drie weken de tijd, dus de ge-, meente moet niet zeuren dat; ze nog niets van ons hebben, vernomen. Dat komt echt wei; in orde." De leerlingen van De Kleuter-; keet zullen in het schooljaar. 198671987 doorstromen naar', de nieuwe school. Hekken berg: „De JenapI am-school! sluit aardig aan bij De Kieu-; terkeet. Niet -dat de kleuter-, school een Jenaplan-school is,; dat niet, maar er is wel een. groot aantal overeenkomsten.; De ouders worden ook overal, bij betrokken en er is veel; openheid." Maassluis Het CDA en de! RPF zijn tegen de festiviteiten; die op zondag 5 mei in Maas-, sluis plaats hebben. Op die dag; wordt massaal in ons land de, bevrijding gevierd van de; Duitse bezetter. Herman van. Hoeven (RPF): „Waarom zijn; de activiteiten niet verschoven- naar 6 mei. Het maakt mij ver-; drietig te constateren dat er nu. wel activiteiten plaats hebben, ook al heeft de gemeente ge tracht er een devoot program ma van te maken". Beide fracties stemden niet te gen het voorstel. Zij maakten alleen een voorbehoud waan het de feestelijkheden op de zondag betreft. Schiedam Een 29-jarige* Rotterdamse vrachtwagen-, chauffeur liep gistermorgen twee zwaar gekneusde voeterr op door een arbeidsongeval bij het bedrijf Dia Carb bv in Schiedam. De man had zijn wagen op de hellende uitrit aan de Nieuw Mathenesserstraat geparkeerd en probeerde er een paletwa- gen met stalen platen in te rij-, den. Hij kon de zware vracht niet in bedwang houden en! raakte met beide voeten be kneld onder de wielen van de paletwagen. Hij werd naar het Schielandzlekenhuis vervoerd en kon vervolgens met twéé' ingepakte voeten naar huis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1