SPORT 21 NOL ROOZEN HOORT BIJ DEINBOEDEL Silverstars drijven op enthousiasme Hengelmakers hebben beet Zingen maar: 'Reendrops kiep follin on mai het* Opstelling S W groot vraagteken Autoslopers gaan verder op Schiekade Geen spreekuur PPSC naar Zeist Eerste spade Spirit fj Mondelinge behandeling rode kaart Salari Rotterdams Nieuwsblad vrijdag KW 8 maart 1985 Schiedam De meeste vissers hebben het ge leerd van hun opa. Er moeten dus nogal wat opa's zijn, als die stel ling van Renè Wolffers en Floor van Dijk klopt. De twee vismaats schat ten dat er in Nederland zó'n twee miljoen hen- gelsporters geregistreerd staan; zeg dat er in Schiedam tienduizend zijn. Dat wordt dringen aan de kant, heren. En eigenwijs, die vissers! Alle maal hun eigen vocrtje: geen haar op het hoofd Van een rog gebroodfanaat om eens met aardappels op karpers te vis sen. Allemaal weten ze precies welke dobber je moet gebrui ken. Allemaal hebben ze hun eigen stekkie. „Een beetje serieuze visser kent na een jaar of twee pre cies elk steentje op de bodem van het water, waar hij altijd vist. Dat leer je automatisch. Je weet ook precies hoe de stroming is, waar je moet gaan zitten. Iemand die vijf meter verderop zit, vangt er soms twee, terwijl je zelf de ene na de andere binnenhaalt", zegt Hené Wolffers. Een vak apart, als je 't zo hoort, waar de laatste tijd het vr- •«'-lijk element een rol •Ien. „Je ziet ze steeds 'issende vrouwen. Al is maar twee procent va, vissers", zegt Floor van Dijk. Werkplaats Floor (26) en Renê (25) wek ken de indruk er nogal wat van af te weten. Dat mag nie mand verbazen, want hun kennis en ervaring zullen de pijlers zijn van hun nieuwe beroep'. De twee mogen met behoud van uitkering een pro ject starten in het pand van de stichting Sjop aan de Lange Kerkstraat 56, waar ook het kledingwinkeltje Bellenea, het bureau alternatieve hulpverle ning en Willem Lagendaals bureau voor alternatieve kleinschaligheid Schiedam (AKS) gehuisvest zijn. De Vis maats hebben hun werkplaats Ethiek staat bij Vismaats voorop op de eerste verdieping. „Wij waren vismaats, dus hebben wij ons ook maar zo ge noemd", zeggen Floor en Renê. Morgen gaan zij open, dankzij een startsubsidie van de ge meente Schiedam 12.125 gul den. Wat gaan ze er eigenlijk doen? Renê: „Verschillende dingen, ïn de eerste plaats repareren wij hengels, tegen kostprijs. Wij hebben ook de blenks, uit Portugal geïmporteerde kurk, draad en ogen om zelf nieuwe hengels te maken. Maar een voorwaarde van de gemeente is dat wij dat alleen in op dracht doen. Anders wordt ons werk concurrentievervalsend. Renê Wolffers (rechts) en Floor van Dijk hengelen uit het raam van hun werkplaats aan de Lange Kerkstraat al vast naar klanten. Dobbers maken is een andere specialiteit." Floor: „Verder hebben wij j veel boeken en andere bladen over vissen, dus informatiema teriaal kan men hier inzien. Eventueel gaan wij dat verhu ren, maar dat is nog een toe komstdroom. Plannen hebben wij genoeg. Dia's vervaardi gen, een film maken over de hengelsport en ook vistoehtjes organiseren voor onze vaste I klanten, zodat je daar een goed I contact mee opbouwt." Vissen is een sport waar ie niet zonder kennis aan moet oegin- nen, zeggen de twee Vismaats. „Je hebt met levende dieren te doen. Dat wil dus zeggen dat ie jezelf in acht neemt. Dat is de zogenaamde wijdelijkheid van I het vissen: de ethiek die voor j ons heel belangrijk is. Daarbij hoort, dat je bij een vis niet, wang, een hakie uit zijn bek trekt, maar dat zorgvuldig doet en pijnloos. En ook geldt: als je een vis 's avonds wilt bakken, maak hem dan met een dood. Laat hem niet ver gapen, door hem levend op het droge te leggen. Over dat soort dingen geven wij informatie, Gratis, want het is in ieders belang: van vis en van visser." Schiedam Toen DHS vo- I rig jaar gedwongen de twee de klasse vaarwel zegde, hoopten velen die de geel zwarten een warm hart toe dragen, dat het verblijf ïn de derde klasse niet opnieuw zou worden gevolgd door een degradatie. De aanvang van de competitie was der- mate zwak, dat die angst ge- j rechtvaadïgd leek. Nu echter, halverwege het sei zoen, verrast DHS m positieve zin. Met achttien punten uil veertien wedstrijden neemt de formatie van Bert van Hees en Jan Poulus een tweede plaats op de ranglijst in en is de goe de weg ingeslagen om het ver val, dat zo'n jaar of zes geleden inzette, een definitief halt toe te roepen. Eén van de steunpilaren in het elftal van DHS is Nol Roozen. Al veertien jaar maakt de voorstopper deel uit van de hoofdmacht, waaruit hij eigen lijk niet meer is weg te den ken. „In 1971 debuteerde ik op negentienjarige leeftijd in het eerste", gaat Nol terug in de tijd. „Samen met enige andere door Martin Vermeulen Vlaardingen Meer gedreven door nieuwsgierigheid dan door vocale prestatiedrang volgen we het advies om The Silverstars te bellen. Silverstars..,? Een variant op Supremes, Sweet Sixteen of de Heidezangers? Een swin gende jongemeidengroep met glamour en show? De naam is veelbelovend, maar een sterrencarrière begint toch niet met een 'opprikadvertentïe* bij 's lands groot ste kruidenier. In de zelfgemaakte oproep worden zanglustigen aange spoord contact op te nemen met Tin! Oomen. Dat blijkt een vriendelijke en bedrijvige dame van middelbare leeftijd. The Silverstars is dus geen dis- door Mari Timmermans ên in de hoek staat een degelij ke piano. Dick Fabri maant tot meer volume. cogroepje, maar een zangkoor tje, dat nog een paar leden kan gebruiken- Op dinsdagavond repeteert het koor in een ach terzaal van Gereformeerde kerk aan de Hoflaan en bij het betreden van de ruimte krijg je niet gevoel dat hier 'sterren' worden gelanceerd. Een ty pisch kerkzaaltje. Olijfachtig groen domineert de met keuri ge tafeltjes ingerichte ruimte Heddy Lester Heddy Lester en haar broer Frank Affolter brengen zo wel vanavond als morgen avond door in het Teerstoof- theater in Schiedam. Zij doen dat met haar nieuwe theaterprogramma 'Wie deelt?'. De muziek staat daarin voorop, maar Heddy heeft zich ook bekwaamd in het neerzetten van markante typetjes. Haar broer begeleidt haar op de vleugel. Beide op tredens beginnen om 21.00 uur. Jack Nicholson Fans van Jack Nicholson kunnen dit weekend hun hart ophalen. In filmhuis Harmonie in Vlaardingen draait vanavond 'One flew over the cuckoo's nest'. Mor genavond is Nicholson te zien in 'The postman always rings twice'. Beide voorstel-, lingen beginnen om 20.30 uur. Verzamelen De vereniging van postzegel verzamelaars Maassluis heeft de organisatie in handen van een grote postzegelbeurs, die zaterdag wordt gehouden in gebouw Koningshof in Maas sluis. De beurs, die van tien tot vijf uur geopend is, is een halfjaarlijks gebeuren. In het dienstencentrum De Vier Molens aan de Damlaan is zondag een ruilbeurs voor munten, postzegels en derge lijke. Men kan er tussen half twee en vier uur terecht. De Vlaardingse Lijnbaanhal gooit de deuren zondag spe ciaal open voor verzamelaars van grammofoonplaten en alle andere zaken die mét muziek te maken hebben. De ruilbeurs is van tien tot vijf uur open. Poppentheater Felicia van Deth voert zater dagmiddag in het poppenthe ater van de Teerstoof het speciaal voor zes tot twaalfja rigen bestemde stuk 'De Ko ningsdochter' op. De poppen kastvoorstelling laat zien dat geen mens zonder geluk kan. De voorstelling begint om 1.4.30 uur. Muziekfeest Uit vier provincies komen de leden van jeugdmuziekkorp- sen van het Leger des Heils morgen naar Vlaardingen. Meer dan honderd jongeren maken de hele dag muziek in het gebouw van het leger en 's avonds laten zij het pu bliek horen wat zij kunnen. Het concert begint om half acht en de toegang is gratis. Gratis films Londense amateurfilmers vertonen zaterdagavond in theater De Schuurkerk een. aantal van hun korte films. De Engelse smalfilmers be zoeken de regio op uitnodi ging van de smalfilmclub Rotterdam. De filmavond be gint om acht uur en is gratis toegankelijk. Tumult De popgroep Tumult staat zaterdagavond op de planken van sociëteit De Sokkel in Vlaardingen. De groep speelt maatschappijkritische neder- landstalige muziek. Aanvang 21.30 uur. Return De Amsterdamse formatie Return speelt zaterdag in de koffiebar Hé Joh van Youth for Christ in Vlaardingen. Het concert begint om 20.30 uur in het Weeshuis. De groep brengt een gevarieerd roek-programma. Kaarten In dienstencentrum De Woudhoek in Schiedam- Noord wordt maandag een begin gemaakt met het paas- klaveijastoernooi. Op 15, 18 en 22 maart worden de kaar ten eveneens op tafel ge bracht. Gespeeld wordt tus sen 13.30 uur en 16.30 uur. In totaal kunnen 60 mensen aan het toernooi meedoen. VVD-avond Fractievoorzitter John Seheerstra van de VVD- Maassluis zal maandag tij dens een ledenvergadering in de Koningshof verslag uit brengen van de politieke ontwikkelingen binnen Maassluis. Daarnaast zullen de leden op deze vergadering de stukken voor een landelij ke ledenvergadering bespre ken. De ledenvergadering begint om acht uur- Schiedam Zeven autoslo pers hebben een nieuwe hin derwetvergunning aange vraagd, nu de Schiekade voor zien is van een bodembescher- mende laag, In de nabijheid van het woonwagenkamp zijn de sloperijen al jaren actief, maar in verband met bodem verontreiniging moest er een afdekkende laag worden aan gebracht. Dat voorkomt dat olie- en benzineresten in de grond terechtkomen. De aanvragen voor een hin derwetvergunning, die bij de dienst centraal mtlieubeheer Rijnmond zijn binnengeko men. staan op naam van P.M. van Schaften, H. Jongeneel, G.A. Meerts, J. Feijen, P.M. dé Nijs, C. Wolters en J. van Schaften. Vlaardingen De spreeku ren van burgemeester en wethouders van Vlaardingen voor de burgerij gaan maan dag niet door. Het stadsbe stuur heeft het te druk met de parkeerplannen en met het opstellen van de meerja renbegroting. Voor maandag staat over die zaken een ex tra vergadering op het pro gramma, Vriendenclub „We hebben nooit echt aan de weg getimmerd. Het is gezellig en het draait best goed, dus waarom zouden we?" Me vrouw Oomen vertelt dat de Silverstars al meer dan tien jaar bestaan en welkome a__ ten zijn bij optredens in zie ken- en bejaardenhuizen, bij personeelsfeesten en bij aller lei manifestaties. Niet alleen in Vlaardingen, maar ook daarbuiten. „Voor mij zijn de Silverstars meer dan een zanggroep. Het is een vriendenclub geworden en ik geloof dat de anderen dat ook zo voelen." Het bewijs voor mevrouw Oomens woor den wordt geleverd als de vijf tien andere koorleden binnen komen. Het sobere kerkzaaltje lijkt in vijf minuten te zijn omgetoverd tot een kippen hok. Het vrolijke gekakel ver mengd zich met het rammelen van koffiekopjes. Dirigent Dick Fabri is inmiddels ook gearriveerd en nadat hij zich van colbertje en das heeft ont daan en zijn bretels heeft rechtgezet, dringt hij aan op zingen. Oh ja, zmgen, daar ging het om! De koorleden groeperen zich rond pianiste Riet v.d. Doel, Er worden wat muziekstandaarden geplaa.st en na het 'twee, drie..vier* van de dirigent barst het koor los in zijn herkenningstune: „Goe denavond, goedenavond. Hier I zijn voor U de Silverstars uit j Vlaardingen." Het klinkt prachtig. Het en thousiasme vliegt de pan uit. Dick Fabri zwaait uitbundig de maai en de zangers swingen op de maat van 'Neem mijn hand'. Fabri geeft duidelijke aanwijzingen en gooit er af en toe een opmerking doorheen: „Ho, ho, dit lijkt wel een kleu terklas". Benieuwd naar de rest van het repertoire. Van één van de le den krijgen we een dikke ringband en onder de 91 num mers treffen we een scala aan meezingers en evergreens aan. Hij heeft bij ieder nummer de uitspraak genoteerd en zo staan er regels als 'reendrops kiep follin on mai het' en 'joe newer wok uloon'. Het klinkt in ieder geval ge weldig. Tijdens de optredens dragen de Silverstars schitte rende japonnen en witte gala- kostuums. Dus toch een beetje glamour... A-junioren kreeg ik van de toenmalige trainer Joop Schop de gelegenheid om bij de selec tie alvast sfeer te proeven, ik had geluk", vervolgt hij, „want ik scoorde meteen". Voor het overige bewaart ka raktervoetballer Roozen geen al te beste herinneringen aan zijn beginjaren bij de senioren. Twee scheenbeenbreuken wa ren er debët aan, dat de toen nog op het middenveld spelen de Roozen van de eerste twee seizoenen ruim een jaar uit de roulatie was. Daarna legde de jongere broer van Slikker veer-trainer Piet Roozen de basis voor een lange carrière, waarin hij natuurlijk veel trai ners meegemaakt heeft. I Belevenis .Schop, Bouquet, Huuksloot, Jacobs, Kooiman, Verhoorn, Koriemann, Freriks en nu dus Van Hees," noemt de leraar wis- en natuurkunde het rijtje moeiteloos op. Hij voegt er ge lijk aan toe, dat de jaren met de huidige Excelsior-trainer Rob Jacobs hem het meest zijn bijgebleven. „Maar." verklaart Nol, „dat is ook te danken aan het feit, dat we onder hem een kampioenschap in de eerste klasse en een jaar hoofdklasse hebben meegemaakt. Dat laat ste was voor ons een avontuur: een schitterende belevenis, maar we waren kwalitatief duidelijk te zwak om ons te handhaven." Na de degradatie uil de hoog ste klasse brak een sombere periode aan voor DHS. Na twee jaar bleek ook de eerste klasse te hoog gegrepen en tot overmaat van ramp moest vo rig seizoen andermaal een stapje terug worden gedaan. De teruggang uit de eerste klasse is nog altijd een zwarte dag in de loopbaan van de 32- jange routinier. „Ik vergeet het nooit meer", zegt hij als zijn dieptepunt ter sprake komt. Het was de laatste wedstrijd van de competitie en we speel den tegen Overmaas. Onze naaste concurrent VIOS was al uitgespeeld: een gelijkspel was Schiedam PPSr bereidt zich vanavond en morgenoch tend op het KNVB-sporleen- trum jn Zeist voor op de cruci ale thuiswedstrijd tegen SSS, De Schiedamse eersteklasser, die met veertien spelers z'n in trek in de Zeister bossen neemt, krijgt vanavond van trainer Arie Kurver een lichte training voorgeschoteld, waar na hij de tactiek voor de wed strijd doorneemt. Zaterdagoch tend reist PPSC, dat via een zege op SSS zo goed als veilig is. af naar sportpark Thurlede. Schiedam Aanzienlijk later dan de bedoeling was. steekt Luub Hafkamp dinsdag de eerste spade de grond in voor de aanleg van een kunstgras veld by Spint. Schiedams wet houder van onder meer sport zaken verricht die handeling om vier uur, waarna in het clubgebouw van de hockeyve- reniging een toast wordt uitge bracht op de goede afloop. flfi 'V> s- Nol Roozen...'Hel zijn altijd dezelfde spelers die problemen heb ben'... voldoende om ons te handha ven. Toen miste ik bij een 0-0 stand een strafschop, terwijl even voor het einde Overmaas tot scoren kwam Daardoor was degradatie een feit Ik re ken me die fout nog steeds erg aan". Aanvoer „Maar", stelt hij wat. realisi- scher vast, „het is natuurlijk niet zo dat in een wedstrijd al les wordt beslist. Na de hoofd klasse was er geen aanvoer van goede jeugdspelers meer en bovendien raakten we en kele belangrijke spelers kwijt zoals mijn broer Piet. die trai ner werd bij Excelsior'20. Jan Kerssemeijer, die op avontuur ging bij NAC, Martin Oor- Ime.sser en Paul Nijs". Dat DHS nu sinds jaren weer in de schijnwerpers staal, doet Roozen, die als zevenjarig jo chie lid werd v.m de dub en met weet wat hij ergens an ders te zoeken heeft, zichtbaar goed. Op de training blijkt eens te meer, waardoor hij zich al zo lang handhaaft m de basis. Een voorbeeldige inzet kenmerkt de speelwijze van Roozen, die enkele jaren gele den ook nog twee seizoenen aanvoerder is geweest. ..Daaraan ontbreekt het tegen woordig nog al eens bij de jeugd", houdt hij hen vermak nend voor „Er zijn gelukkig ook uitzonderingen. Momen led bezitten we weer een goe de voorhoede met Jan Schaap, Dick van Biljouw en Dick Bergman. Ze zijn jong. moeten nog veel leren, maar tonen in ieder geval de bereidheid {laartoe Als je je zo opstelt, zal je ook noon moeilijkheden met trainers krijgen", doelt hij op zijn eigen carrière „Het zijrt altijd dezelfde spelers, die pro blemen hebben" Gezelligheid Op de aansluitende vraag of hij na zijn actieve Joop haan als oefen meester te aanschouwen zal zijn. antwoordt Nol verras send en gedecideerd. „Nooit. Ik vind hei afschuwelijk. Wat je ook doet. het is nooit goed'. Nee als ik stop en dat moment komt over enige jaartjes, om dat ik merk, dat de animo om te trainen steeds meer af neemt. go ik gewoon m een la ger elftal spelen voor de gezel ligheid". Ook ergens op een bij veldje zal Nol Roozen zich dan volledig inzetten, want de aard van het beestje verandert niet zo snel.. Schiedam Hoewel de rode kaart die Henk Sala ri vorige week tegen FC VVV opliep vanavond mondeling wordt behan deld (de belangen van SVV worden verdedigd door de bekende Rotter damse advocaat jonkheer mr Th. Sandberg)), re kent Dick Buitelaar zon dagmiddag thuis tegen De Graafschap niet op zïjn aanwezigheid. Hans NeCiikens en Jan Ko- nemann, wjor derde gele door Donald Bax prent automatisch een schorsing van ccn wedstrijd inhoudt, zijn er eveneens met bij Voorts ontbreken Rob Koevermans. die z'n laatste duel uitzit, en ver moedelijk ook Jan Mulder De laatste heeft gisteren voorzichtig de traming her vat, maar Buitelaar wil geen enkel risico lopen. Voor de lastige klus tegen het door Sandor Popvics ge trainde De Graafschap kan de oefemneester van SVV nu nog putten uit elf veld spelen» (inclusief Mulder) en twee dociverdedigers. Pas na_ de laatste training beslist hy dernalve over <ie opstelling Buitelaar weet nog niet, wie de plaats van voorstopper (Chris Treling?) zal bekleden De Graafschap, dat dinsdag avond Cor Peitsman een analyse van de ontmoeting SVVSC Cambuur (2-0) het maken, kan niettemin «p een warm onthaal reke nen „Als", zegt Buitelaar, „zij echt in de top willen gaan meedraaien, zullen ze ook uit eens een puntje moeten pakken Popovics had het over een score van vijf uit drie. maar voorlopig staat hij nog steeds op nul". Buitelaar hecht aan een goed resultaat tegen de oos- te/tjke formatie ('Ik hoop, dat de jongens inspiratie" putten uit de afwezigheid van de anderen en daardoor een 'over m rjn lijk mentali- teit' aan de dag 'eggen), maar blikt eel hoopvol ai-« vast naar de laatste cyclus", van acht wedstrijden, waar- - in SVV in zijn ogen echt kansen heeft. „Wie nog de scherpte heeft en iets extra's over heeft, - kan dan nog een heel eind komen", aidus de Brabantse ijzervreter. „Met tegenstan-1 ders als Willem II, Hel-.' mond Sport, Eindhoven en DS 79 moet daar voor ons toch iets uit te halen zijn...**

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2