Moestuinen komen eraan Van Reeuwijk aan de slag SSSW: bestuurlijke problemen opgelost Betonfabriek Van Neerbos naar Vlaardingen BS ONS BETAALT DIRK VAN DEN BROBt BASSIN DER HIDDEN eiBROS en DIRKSOH VLAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSOHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Zijdeveld start biologisch tuinieren GOM samen met Breijer Geuzen herdenken verzet in oorlog Vergoeding Hogenbanweg Rolbrug afgesloten j Ouderen willen veiliger j halte Brokx komt discussiëren WIT of BRUIN iimmtzc&kaêsKta Corgeeft hulp w KIMME DONDERDAG 14 MAART 1985 Op het Emaus werden de eerste kransen gelegd. Vlaardingen Bernard IJ- zerdraat, de zoon van de op richter van de geuzengroep in de oorlogsjaren, was giste ren aanwezig bij de traditio nele herdenking op het Emaus in Vlaardingen. IJ- zerdraat was speciaal uit In donesië overgekomen om de herdenking bij te wonen. Piet Nieuwstraten, geus van het eerste uur, hield in de aula van de begraafplaats een korte toespraak, waarna een korte plechtigheid volg de bij het stiltecentrum op de begraafplaats. Ook werden toen kransen gelegd op gra ven. Het seniorenorkest van de Streekmuziekschool zorgde voor de muzikale omlijsting. Vrijwel alle nog in leven zijnde geuzen waren naar Vlaardingen gekomen om de jaarlijkse herdenking bij te wonen. Vanaf het Emaus trok een stoet van circa 160 mensen naar het geuzenmo- hument, waar kransen wer den gelegd. Namens de Wa terweggemeenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam legden burgemeester Hans van Es en de loco-burge meesters IJsbrand van der Velden en Herman Post hoorn een krans bij het mo nument. Kransen waren er ook van het Voormalig Ver zet en LKPO (landelijke knokploegen). Het muziek korps van het Leger des Heils zorgde bij het monu ment voor de muziek. Schiedam Directeur Jan van Schijndel van het Ge meentelijk Woningbeheer in Schiedam heeft de bewoners van de Hogenbanweg, Lorent- zlaan en Daltonstraat beves tigd, dat alsnog een vergoeding wordt toegekend voor herin richting na de renovatie. Het bedrag is bepaald op 1200 gul den. „Het lijkt mij dat hiermede het grootste struikelblok om tot uitvoering van de plannen te korrien, uit de weg geruimd is," aldus Van Schijndel. Schiedam De Rolbrug gaat niet weg, zoals water sportvereniging De Schie hoopt. De gemeente gaat zelfs over tot herstel van deze in 1882 gebouwde brug. De Reparatie wordt verricht in tde week van 25 maart en dazu zal d® Rolbrug afgeslo ten £ijn voor alle verkeer. Weggebruikers worden om geleid via Overschieseweg, DëjBrauwweg, Van Heek straat, Algerastraat en Van Vlissingenstraat Bij het geuzenmonument werd het gedicht '18 doden' voor gedragen. Hoek van Holland De olie- pijleiding die vanaf het Hoek se strand komt te lopen naar Europoort, onder de Nieuwe Waterweg door, wordt aange legd op een manier die nieuw is voor Europa en alleen eer der werd toegepast in Japan en Mexico. Het karwei wordt geklaard door de Papen- drechtse aannemer Visser Smit Hanab. „Het komt erop neer dat de complete leiding als het ware in de grond wordt gespoten", zegt uitvoerder J. Brat. „Vroe ger moesten er sleuven wor den gegraven om leidingen te leggen. Maar vooral op het strand met de werking van eb en vloed is dat een kostbare zaak. Immers, een gegraven sleuf slibt heel snel dicht. Dat betekent dat er dure damwan- den moeten worden geslagen. Dat kost veel en het zorgt voor veel overlast" In het nieuwe systeem komt er achter de duinen een boor- stelling. Bij de Rechtestraat worden pijpdelen van drie honderd meter aan elkaar ge zet, over de duinen getrokken en daarna zevenmaal aaneen gelast tot de benodigde lengte van ruim twee kilometer is be reikt. Het werkterrein zal worden afgesloten voor het publiek, maar de Rechtestraat blijft vrij toegankelijk. Vanaf de Rechte straat naar de Badweg zal vol gens de conventionele metho de worden gewerkt, Hier wordt een sleuf gegraven waarin pijpstukken met een lengte van twaalf meter wor den gelegd die aaneen worden gelast en vervolgens met rönt genstralen worden nagegaan op eventuele lekkages. Het werk zal in totaal ruim twee maanden in beslag ne men. Aanstaande maandag wordt begonnen en eind mei hoopt men de leiding in het Europoortgebied te hebben aangesloten op het daar be staande leidingensysteem. Wanneer de twee kilometer leiding uit zee gereed is, zal er door het Hoekse duingebied nog eens 1800 meter gelegd moeten worden in de richting van de Nieuwe Waterweg. De buizen die in zee worden ge legd, krijgen een extra beton- laag voor verzwaring en alle andere buizen krijgen een 'coating' tegen roest. Gemiddeld 3500 ton olie per dag zal, als alles klaar is, onder het Hoekse strand doorge voerd worden. De olie is af komstig van het veld P9 in de Noordzee. „We hopen voor minstens der tien jaar werk te hebben, op basis van 3500 ton per dag", al dus directeur A. Coenen van oliemaatschappij Amoco. Vol gens hem zal de totale investe ring ongeveer 700 miljoen gaan bedragen. Op ongeveer 150 meter noor delijk van de Rechtestraat (ter hoogte van het naaktstrand) komt de leiding aan land, maar ze zal volledig onzicht baar zijn. Alleen een afsluiter zal bovengronds worden ge maakt. Die neemt slechts een zeer kleine oppervlakte in ge bruik. Volgens Coenen is de kwaliteit van de olie heel goed. "5 Op het gedeelte tussen de Rechtestraat naar de Badweg wordt een sleuf gegraven. De Rechtestraat blijft in die perio de vor het publiek toegankelijk. Het werkterrein wordt wèl af gesloten. Maassluis Bert van Reeu wijk treedt per 1 april in diénst bij de gemeente Zwart sluis als stedebouwkundige. De Maassluïzer nam vorige maand afscheid van de gemeenteraad, omdat zijn werk in de ge meenteraad hem belemmerde bij het zoeken naar een nieu we werkkring. Van Reeuwijk raakte ruim een jaar geleden werkloos toen het Rotterdam se bedrijf Stad en Landschap, waar hij ais planolog werkte, over de kop ging. Bert van Reeuwijk heeft een contract voor 20 uur per week. „Deze baan is een pure uitda ging". laat de CDA'er weten. „In Zwartsluis is een heel nieuwe afdeling ruimtelijke ordening gestart en ik moet alle voorkomende werkzaam heden verrichten. Het werk dat vroeger werd gedaan door een stedebouwkundig bureau moet ik nu gaan doen." Burgemeester Smit van de ge meente Zwartsluis, die de por tefeuille ruimtelijke ordening heeft, kwam vorige week zelf naar Maassluis om de laatste details door te nemen. Van Reeuwijk: „De gesprekken verliepen allemaal uiterst voorspoedig. Ik had niet ge dacht dat ik zo snel weer aan de bak zou komen. Voor de functie in Zwartsluis waren liefst 68 sollicitanten en dat voor een part-time functie. Ik kon mijn geluk niet op toen ik het goede nieuws hoorde, er valt een druk van je af, je voelt je direct een stuk vrijer. Ik ben geen nummer meer, ik voel me geweldig." Bert van Reeuwijk zal niet heen en weer gaan reï2en tus sen Zwartsluis (Overijssel) en Maassluis. „Ik heb van de ge meente een duplex-woning aangeboden gekregen en dat is gewoon de beste oplossing." M|IIIIIIIIIlllfllllljlIltlllll(llfIllllNl!|lll(lllllllJ 1Ë Vlaardingen De be- woner? van bejaarden- H centrum Marnixflat zijn dolgelukkig, dat zij over s Ie een poosje de halte van bus 126 voor hun deur S S krijgen. Maar het wordt nog een hele toer voor 1 de ouderen om in recre- S atiegebied het Oeverbos te komen. s Om in het bos te komen moeten zij vanaf de bushalte de Maassluisse- §j S dijk oversteken en dat is levensgevaarlijk, zegt s voorzitter Van der Wil- H de van de bewoners- H commissie van de Mar- M Ij nixfiat. „Ik vrees dat daar nog heel wat onge- s lukken zullen gebeu- H ren." De ouderen, vinden dat de halte maar moet H worden verplaatst naar de op- en afrit van de 5 Maassluissedijk aan de kant van het Oeverbos. j§ Dat bespaart hen de 5 EE oversteek op de dijk waar, zegt Van der Wil- de, de auto's net zo hard s rijden als op een snel- wcë- De gemeente is wel ge- 5 voel ig voor het argu- 5 ment van de bewoners en gaat met busmaat- schappij Westnederland s S over het verplaatsen 5 van de halte onderhan- H delen. Het is echter maar de vraag of de ou- H deren hun veilige halte kunnen krijgen. Nu EE rijdt bus 126 nog over H de rijksweg naar Maas- sluis. De langere route over de Maassluissedijk 5 moet in dezelfde tijd ff worden afgelegd. tTiiiiiiiiiiiiiiiifiEiiiiiiifiiimiiiiiiiniiiifirmi^ Schiedam De immer zwijg zame SSSW had gisteren maar één korte mededeling te doen: „De bestuurlijke problemen zijn opgelost. Meer mag ik van het bestuur niet zeggen," zei Cees Kamminga, waarnemend directeur van de stichting Sa menwerkende Schiedamse Woningcorporaties. Welke afspraken er nu precies zijn gemaakt, mag van het SSSW-bestuur niet bekend worden. Aan het slot van de speciale vergadering in Nova- tel spraken de bestuursleden af, dat niemand er het woord over zou voeren en dat Kam minga zich moest beperken tot één letterlijk geformuleerde zin, waarbij hij slechts één persoonlijke kanttekening maakte: „Positief nieuws, niet?" Hij wilde niet ingaan op de vraag, of het niet vreemd is dat de SSSW alleen bekend maakt dat er problemen zijn opgelost, als men het tegelij kertijd vermijdt om ook maar iets te zeggen over de aard van die problemen. Nu was dat wel bekend, maar de SSSW heeft er geen moment commentaar op willen geven. Uitgelekt was, dat de woningbouwvere nigingen Volkshuisvesting en Onze Woning een actie voer den tegen de benoeming van Cees Schewe, voorzitter van Schiedam Vooruit, als dage lijks bestuurder van de SSSW. Dat deze 'bestuurlijke proble men opgelost' zijn, impliceert niet dat Schewe nu ook voor zitter, secretaris of penning meester van de SSSW is ge worden, De indruk bestaat, dat hierover, nog geen overeen stemming bereikt is. Volgens Kamminga volgt er-nog nader beraad. Het blijft dus de vraag, of de problemen écht opgelost zijn. Vlaardingen/Oud-Beiierland De betonkeienfabncage van Van Neerbos bv verhuist vestering van drie miljoen gul den gemoeid. Handhaven van de afdeling van .Oud-Beijerland naar betonproduktie in Oud-Beijer- Vlaardingen. Het nieuwe pand land was volgens Van Neerbos wordt na de bouwvak vakantie niet langer verantwoord. Door opgeleverd. Van Neerbos wil de aanleg van een waterke- de .betonfabricage, die al voor rende dijk werd os afdeling een jleel in Vlaardingen plaats gescheiden van de bouwmate- heeft het bedrijf voor de zes werknemers die moeten wor den ontslagen een afvloeiings regeling opgesteld. De bouw materialen handel en toonzaal blijven in Oud-Beijerland. Schiedam/Rotterdam GOM Bedrijfsdiensten voor gebouwen te Schiedam is een nauwe samenwerking aange gaan met de bedrijven van Breijer in Rotterdam. Dat heeft het Schiedamse bedrijf woensdag bekendgemaakt GOM, met 5500 medewerkers en twintig kantoren, is lande lijk werkzaam op bet terrein van het schoonhouden van ge bouwen, Jih nenservice, be wa kings- en portiersdiensten, be veiligingstechniek en de ex ploitatie van centrale alarm systemen. Breijer giashandel, schilders- en aannemingsbe drijf en het hiermee verbon den staid- en loodgie tersbedrijf mei ruim 250 werknemers is het grootste technische onder houdsbedrijf voor gebouwen in het Rijnmondgebied. De bedrijven gaan per J janua ri 1986, onder handhaving van de eigen identiteit, volledig sa men onder dezelfde directie. vond, centraliseren. wDat de keuze daarbij .op Vlaardingen is gevallen ligt voor de hand", zegt directeur F.B_van Neerbos. „Wij kunnen hier een pand bouwen cp een goed geoutilleerd bedrijfster rein-aan een groot vaarwater." Met d©«verplaatsing is een in- rialenhandel en de toonzaal. De aanvoer van grondstoffen werd door dedijk bemoeilijkt. Over de verkoop van net 16.000 vierkante meter grote bedrijfsterrein in Oud-Beijer land is Van Neerbos nog in on derhandeling. In overleg met de vakbonden Schiedam De gemeente Schiedam is erin geslaagd om staatssecretaris Brokx te strikken voor een paneldis cussie over de stadsvernieu wing, die in het Passagethea ter zal worden gehouden. Omdat de nieuwe wet nogal ingewikkeld is, trekt de ge meente een hele dag uit voor het doorlichten ervan. De discussiedag wordt gehouden op woensdag 5 juni. (ADVERTENTIE) voor een heel gesneden DIV3 BIJ*1* BROOD Schiedam Schiedams nieuwste milieuvriendelij ke project is een feit. Za terdagmiddag om twee uur beginnen dertig Schiedammers aan de Westfrankelandsedijk met de aanleg van moestuinen, waar op biologisch verant woorde wijze groente voor eigen gebruik kan worden geteeld. Het bijzondere hietvan is, dat kunstmest en verdel gingsmiddelen niet mogen worden, gebruikt. Het initia tief is positief ontvangen door B en W. De werkgroep moestuinen van de bewo nersvereniging Schiedam- Zuid beschouwt wethouder Chris Zijdeveld als de grote animator van het plan bin nen de gemeente; nij is dan ook uitgenodigd om zater dagmiddag de eerste spa in de grond te komen steken. Met dit omspitten van de graszoden, die er nu liggen, zal het project officieel van start gaan. Zijdeveld heeft er vaart achter gezet, omdat de zaaitijd is aan gebroken en langer wachten betekend zou hebben dat het project dit jaar geen doorgang kon vinden. Vrijdagavond zul len de geïnteresseerde Schie dammers. die zich na publica ties vorig jaar inschreven, in clubhuis Zuid aan de Dwars straat de werkwijze doorne men: inkoop van zaden, inde ling van tuintjes enzovoorts. Het is nog mogelijk dat meer mensen kunnen meedoen, maar inwoners van Schiedam- Zuid gaan voor. De precieze plek ligt tussen bejaardenhuis Francois Ha- verschmidt en jongerencen trum De Dijk. Dit oude Marti- nit-terrein wordt in tweeën gedeeld door een bomenrij en het is de bedoeling dat de moestuintjes aan de kant van het bejaardencentrum komen. Directrice M.W.A. Bol heeft de werkgroep laten weten dat geen enkel probleem te vin den. En het voordeel voor de jongeren van De Dijk is, dat zij hun voetbalveldje behouden. Kleine Aarde Zijdeveld ziet met zijn per soonlijke inspanningen het mi lieubeleid van de gemeente Schiedam gecontinueerd. Na de windmolen bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, de grootscheepse woningisolatie, de energiezuinige huizen en de warmtekrachtkoppelingen komt Schiedam ook met de biologische tuintjes weer aar dig voor de dag. De werkgroep moestuinen heeft hierover contact opgenomen met de vereniging Milieudefensie in Amsterdam en de Kletne Aar de in Boxtel. In verband met bezuinigingen kon een subsidieverzoek van de werkgroep niet worden In gewilligd, maar er vindt op een andere wijze ondersteu ning plaats: pes tuintje betalen de deelnemers r5 gulden voor vijf jaar, dat is een schijntje en het grappige ervan is dat die lage prijs voor de gronduit- fifte de gemeente geen geld ost, wam de lap die nu door de tuinders wordt onderhou den had anders door de plant soenendienst moeten worden verzorgd. Er is dus sprake van een besparing. Zijdeveld heeft hier goede ervaringen mee in Tuindorp en Woudhoek. Vlaardingen Cor de Bruy- ne van het Vlaardings Uitke ringsgerechtigden Beraad (VUB), houdt op dinsdag eh donderdag spreekuur vo<?r mensen met problemen. In een pand aan de Van der Werffstraat kunnen mensen, die in de clinch liggen met de gemeente, het GËWB en de volkskredietbank terecht bij het VUB. Van twee tot vier uur zijn vrouwen in de bijstand, men sen zonder werk,, wao'ers, aow'ers en gehandicapten welkom, bij De Bruyne.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1