OVO-bestuur weert'goeroe' Jan Bulva Boeren verliezen: 't wordt Foppenpias m Zijdeveld: 'Jammer dat Roosen mij niet begreep' VUARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Alternatief Kerkpolder van de hand gewezen Voorrang gewijzigd Samenwerking Lutherse kerk Nader onderzoek Verto Windmolen bij Waterweg kan in mei draaien Scouts lief voor beesten 'Mijn naam is door het slijk gehaald' mm 'VAN BROEK TOT BOS' CDA-fractieleider boos UIL'' 4 K';i; mSÊMMgmÈê» Bewoners dreigen met rechter Werkproject in Bachbos Kraan omver □WATERWEG Maassluis Het dagelijks be stuur van Rijnmond beeft op dracht gegeven om een" nader onderzoek te doen naar de verontreinigingen in de Verto- wijk 1 in Maassluis. Het gaat vooral om bet bebouwde deel van het voormalig terrein van de touwfabriek in de gemeen te. Het nader onderzoek zal wor den uitgevoerd door de DCMR. Het onderzoek spitst zich toe op de kruipruimten van de woningen en de bo- demverontreinigende activi teiten op het voormalige fabr ieksterrein. Schiedam De windmolen, die aan het eind van de Nieu we Waterwegstraat komt te staan op de oever langs de Nieuwe Waterweg, zal eind april" of begin mei opgeleverd ifvprden. Volgens wethouder Zijdeveld wordt de windmolen etg veel groter' dan die aan de Van Heekstraat, waarvan de Openbare Nutsbedrijven Schiedam de energie gebruikt. De windmolen langs de Wa terweg wordt de derde in Schiedam, maar de tweede die in gemeentelijke handen R Vlaardingen/Schiedam De dieren in de asiels in Schie dam en Vlaardingen worden zaterdag verwend door de padvinders. Het is een van de acties die de scouts onderne men om het 75-jarig bestaan van hun vereniging te vieren. 'Scouting helpt natuurlijk', is hgt motto van het jubileum en dë padvinders brengen dat za terdag in de praktijk. DONDERDAG 21 MAART 1985 Dijkman: But va moet stoppen. Vlaardingen Eens stonden zij sa men op de barricades namens de Vlaardingse winkeliers, nu kunnen Harry Dijkman en Jan Bulva el kaar wel schieten Het bestuur van de organisatie van Vlaardingse on dernemers (OVO) wil het VVD- raadslid aan de kant zetten. „Met die man als vice-voorziiter is niet te werken. Hl] loopt ons steeds voor de voeten", zegt voorzitter Dijk man. En smalend vervolgt hij: „Wij zouden allemaal gedwee achter goeroe Jan aan moeten Iepen. Nou, zo gaat dat niet bij de OVO." Gisteren kreeg Bulva een brief, on dertekend door zijn vnf mede-be stuursleden van de OVO, waarin stond dat zij hem op vergaderingen niet meer wensen te zien. Sinds de liberalen in het stadsbestuur zitten is de VVD'er volgens Dijkman niet meer te vertrouwen. „Alles wat xn het bestuur wordt gezegd brengt hij gelijk naar buiten en nog verkeerd ook. Dat is slecht voor onze positie in de onderhandelingen over de parkeergarage. Als hij ons niet steeds in de weg had gezeten had den wij er voor alle winkeliers, ook die van de Hoogstraat waar Bulva zijn winkeltje heeft, veel meer uit kunnen slepen." Dijkman heeft in het keukentje achter zijn winkel alle kranteknip sels over de perikelen rond de Vlaardingse parkeerplannen opge prikt. En over de ruzie tussen hem en Bulva, maar die zijn pas van de. laatste week. „Hij begon binnen het OVO-bestuur al zo raar te doen sinds zijn partij in het college zat. Hij zou de zaken wel regelen, hij had geheime stukken van het colle ge. Die mochten wij natuurlijk niet ,zien, maar daér stond het allemaal in, met een handtekening van de wethouder eronder. Als wij goeroe Bulva maar volgden zou alles wel in orde komen", schampert de voorzitter. „Nou, zo gaat dat bij ons niet. Wij hebben onze eigen me ning." Tot de volgende algemene leden vergadering, en die wordt zeer bin nenkort gehouden, is Bulva niet meer welkom in het bestuur. Dat hebben de bestuurders althans be slist, maar volgens het VVD-raads- door Aad Rietveld lid kan dat helemaal niet. „Alleen de leden kunnen een bestuurslid opzij schuiven." Bulva vindt het een vreemde affaire. „Maandag werd ik uitgenodigd voor de be stuursvergadering en een dag later kreeg ik de brief dat ik geschorst ben. Dan zou ik toch in de tussen tijd iets heel slechts gedaan moeten hebben, maar ik ben mij van geen kwaad bewust. Tussen maandag en dinsdag heb ik veel geslapen en ge probeerd mijn vakantie te boeken, verder niks." Dijkman lijkt nauwelijks aange daan door de ruzie, Jan Bulva is dat wel. „Mijn naam wordt door het slijk gehaald. Ik word voor leu genaar uitgemaakt, terwijl iedereen weet dat dat niet in mijn aard ligt", zegt de VVD'er, Hij is niet van plan alle beschuldigingen zomaar over zijn kant te laten gaan. Het steekt hem dat Dijkman want dat is de enige die hij erop aankijkt hem zo gemeen onderuit haalt. Bulva 2iet het als zijn verdienste dat de OVO een sterke organisatie is ge worden. In de visie van de ex- voorzitter maakt Dijkman al dat werk kapot en daarom zou hij moe ten verdwijnen. Brand blussen Dijkman heeft het volste vertrou wen dat de algemene ledenverga dering het beleid van het bestuur zal steunen. „Alleen winkeliersver eniging d'Oude Hooghstraet ligt dwars, maar dat zijn maar veertig van de driehonderd leden. D'r is een brand en die moeten wij blus sen. Bulva moet stoppen." De VVD'er denkt echter dat de meeste leden van de OVO aan zijn kant staan. „Harry heeft de regels aan zijn laars gelapt e'n hij is van plan dat ook in de toekomst te blijven doen. De OVO moet maar een an dere voorzitter kiezen." Maasland De Foppenpolder moet onder water worden gezet. Gis- Terwijl buiten de koeien loeiden en in de hal foririrTriort WoclnnE An «AnnnpfwiAbVnnmmiKriin j de phauffpiirR zaten fp mnnnprpn on Hp lanoo termiddag besloot de reconstructiecommissie Midden-Delfland meerderheid, dat dit agrarische gebied ten oosten van Maasland moet worden opgeofferd aan de watersport. De leerlingen van tie Vlaar dingse scholen werken mee aan de nationale boomfeest dag. Vlaardingen De Vlaarding se scholieren waren gisteren massaal naar de Broekpolder getrokken om in het kader van de nationale boomfeestdag een stukje essen-populierenbos te planten. In totaal waren 580 leerlingen bij het planten van het bos be trokken, die 1800 boompjes in- gegroeven langs de Water sportweg. 'Waar eens een Jaag en drassig Jand (broek) was, ligt straks een stukje bos. £en es, wat po- puliers en bramen, het groen rukt nu toch echt al op,' decla meerde een van de leerlingen tijdens het planten kunstzin nig. Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld vindt het vreemd en een beetje tegen vallend, dat CDA-fractieleider Piet Roosen alsnog gemeend heeft ferme kritiek aan zijn adres te moeten spuien. „Ik dacht dat het uitgesproken was. Wij hebben zelfs ons best gedaan de heer Roosen snel op zijn wenken te bedienen," aldus een verbaasde Zijdeveld. In de jaarvergadering van het CDA verweet Roosen de wethouder, dat deze zich met een jantje-van-leiden had afgemaakt -/an kritiek op het woningbouwbeleid, waar het CDA mee kwam tijdens de begrotingsbehandeling in februari. Roosen verweet de PvdA/VVD-eoalitie in Schiedam eenzijdig te bouwen. Zijdeveld rea geerde daarop met de opmerking, dat de CDA-leïder die kritiek niet zou hebben gehad, als Roosen eerst het cclicgewerkprogramma 1982-1986 erop na had gele zen. „Zal ik u er nog eentje toesturen?" vroeg Zijdeveld het CDA. Roosen heeft zich daar behoorlijk boos over gemaakt, In de CDA-ledenvergade- ring zei hij: „Wij hebben de indruk dat Zijdeveld niet echt wil discussieren en zich met een jantje-van-leiden ervan afmaakte door met het college werkprogram te wapperen. De neerbuigende arrogantie in zijn stem is niet van een niveau, waarop wij wensen te discussiëren." Zijdeveld, gevraagd om een reactie: „Inhoude lijk ging het over de differentiatie in de wo ningbouw, Roosen verweet ons eenzijdigheid en wilde dat er vanuit meer invalshoeken wordt gebouwd. Maar dat dóen wij. Wij zijn in 1982 begonnen met ongesubsidieerde woningbouw. Dat had Roosen kunnen weten en daarom maakte ik die grap. Hij heeft toen in tweede termijn al laten weien dat niet aardig en niet plezierig te vinden. Ik heb daarop gereageerd, gezegd dat het mij speet dat hij het zo opvatte en eraan toegevoegd dat het bouwen in de vrije sector zelfs de prijs van woningwetwoningen benadert. Ik heb mij niet arrogant gedragen, ik ben zelfs nog naar het spreekgestoelte terugge lopen toen ik het verwijt kreeg iets niet beant woord te hebben. Bovendien hebben wij met een in de volgende vergadering van de com missie ruimtelijke ordening, na de begrotings behandeling, de differentiatie uitvoerig bespro ken. Zo snel zijn wij dat in Schiedam toch niet gewend." „Wat Roosen dus gedaan heeft, is zijn boosheid herhalen," zegt Zijdeveld. „Ik vind het jammer dat mijn reactie niet tot hem is doorgedrongen." de chauffeurs zaten te mopperen op de lange duur van de vergadering, schaarde natuurbe schermer Jan-Willem van Rijn van Alkemade zich achter de vertegenwoordigers van de stich ting Recreatie, de gemeente Schipluiden, de twee gedeputeerden Borgman en Noorland en het Recreatieschap Midden-Delfland. Daarmee was het lot van de Foppenpolder be zegeld. Het boerenblok in de commissie kreeg alleen de steun van Maasïander Chris Keijzer. Van Rijn van Alkemade ging met moeite mee in het 'natte' besluit Met het drooghouden van de Foppenpolder zouden belangrijke natuur waarden gered kunnen worden. Toch helde hij als natuurbeschermer over naar inundatie, on der de harde voorwaarde dat dan het aangren zende natuurgebied Vlietlanden voor water sporters wordt gesloten. Behoud van de Vliet landen was in zijn ogen van doorslaggevend be lang. Voor het Recreatieschap was het onder water zetten een logische stap. „Ik vertegenwoordig een bevolkingsconcentratie, waaruit een be hoefte aan recreatie naar voren komt, En wa terrecreatie ïn de Foppenpolder ligt op een plek dichtbij die bevolking," zei de Delftse wethou der Jan-Bart Mandos. De andere 'schappers', Rijnmondgecommitteerde Jan-Cees van Duin en de Schiedamse wethouder Luub Hafkamp, sloten zich daarbij aan. „Het is een vervelende beslissing," zo legde ook gedeputeerde Joop Borgman zich bij de Foppenpias neer. „Het is de ellende van een dichtbevolkt Zuid-Holland, waar je keuzes moet doen voor een te klein ge bied." Blunder De agrariërs probeerden van alles om de polder droog te houden. Tijdens het inspraakkwartier tje kondigde de jonge veehouder Sonneveld uit de Foppenpolder aan, dat hij zich tegen ontei gening van zijn weidegebied zal verzetten. „Be hoedt u voor een blunder," zei hij. Zijn vader, lid van de reconstructiecommissie, probeerde vanuit de financiële hoek verzet te bieden: „Onder water zetten kost 14 miljoen gulden, zeg voor duizend watersporters. Dat is een uitgave van 14.000 gulden per recreant." Ook zijn medestanders wezen op de onduidelij ke financiering van inundatie. „De begroting wordt ermee overschreden met zo'n 22 miljoen. Dan moeten er andere recreatieve voorzienin gen in Midden-Delfland geschrapt worden," vond Keijzer. Dat werd echter gerelativeerd door Ton Verhagen, voorzitter van het Bureau van Uitvoering Midden-Delfland. „Als u de re creatie tot op de laatste picknicktafel en de laatste prullenbak gerealiseerd wilt 2ien, ja, dan komen we tekort," suste bij. Volgens hem viel het mee. Financiën Wel wees gedeputeerde Jan Noorland, zelf voorstander van een Foppenpias, de vertegen woordigers van het Recreatieschap op de finan ciële gevolgen. Het rijk betaalt 75 procent van het plan, het schap zal de resterende miljoenen moeten aandragen. Dat komt dan in feite voor rekening van de gemeenten Vlaardingen, Schiedam, Delft en Rotterdam en van het openbaar lichaam Rijnmond. „Ik ken de begroting van Delft wel zo'n beetje, hebben jullie dat geld ervoor over?" vroeg de scheidende provinciebestuurder aan Mandos. Die zei echter dat hij niet als wethouder van Delft, maar als vertegenwoordiger van het Re creatieschap in de reconstmctiecommïssie zit en hij weigerde dan ook te antwoorden. Noorland ving ook bot bij de Maaslandse wet houder Keijzer, „Gaat uw gemeente nu het be stemmingsplan wijzigen?" vroeg hij. Keijzer zei dat B en W van Maasland het er nog over moe- Wen hebben, maar persoonlijk wilde hij wel kwijt dat het voor hem niet hoeft. De recon structiewet laat volgens gedeputeerde Borgman echter toe, dat de provincie in dit geval aan ge meentelijke obstructie voorbij kan gaan. Boerenverstand .Gebruiken jullie toch je gezonde boerenver stand," zei Sonneveld nog. Zijn blok wees op het alternatie! dat door het Bureau van Uit voering vervaardigd Is, namelijk het onder wa ter zetten van een kleiner gebiedje: de Kerk polder, tussen Delft en Schipluiden. Daar voel de de commissie niet voor. De boeren betreur den het dan ook, dat de ambtenaren maar één alternatief hebben ontwikkeld. Maassluis De bewoners van de Maassluisse gifwijk Steendijkpolder hebben deze week officieel bericht van de gemeente gekregen dat de bezwaarschriften te gen de hoogte van de onroe- rend-goedbelasting over 1983 zijn afgewezen. Twee weken geleden al meldde deze krant dat het college negatief over een eventuele korting had be slist. De gemeente voert als argumenten aan de peilda tum van l augustus 1983 en een uitspraak van het Haag se Hof. De bewoners kunnen bin nen een week bij de rechter in beroep gaan tegen de be slissing van het gemeente bestuur van Maassluis. „Wij overwegen dan ook ernstig om naar de rechter te stap pen", wil voorzitter Harm Woudstra nog niet teveel vertellen over de stappen die de commissie nog gaat ondernemen. „Er worden momenteel juridische advie zen ingewonnen bij een viertal instanties. De vere niging Eigen Huis, de Con sumentenbond en juridische afdelingen van een werkge vers- en een werknemer- sorganisatoe worden mo menteel om advies ge vraagd. Ais al de adviezen binnen zijn, bepalen wij ons standpunt." Nontobrei A.s. vrijdag 22 maart voorverkoop UDO JÜRGENS op 29 april 1985 in De Doelen Standplaats: Schiedam Emmaplein 13.30-16.00 INFOMOBIEL, - BESPREEKBURO Spandoeken maker, auto mobilisten attent op de nieu we situatie. Vlaardingen De voorrangs situatie op de Kethelweg-Bur- gemeester Verkadesingel is ge wijzigd. Het verkeer rijdend over de Burgemeester Verka- desingel/Anthonie Knotten» beltsingel, heeft voorrang op het verkeer, dat van de K&- thelweg komt. Schiedam Stichting De Trechter gaat samen met de stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSNj eén leer/werkproject opzetten voor werkloze jongeren tussen 16 en 25 jaar. De stichtingen bieden de jongeren de kans om onder begeleiding op drie ter reinen werkervaring op te doen: soft electronica, houtbe:' werking en kleine reparaties Het leer/werkproject, dat Wesp is gedoopt, heeft een osv derkomen gevonden in het Bachbos. Tot vorig jaar mei was het pandje nog in gebruik voor het randgroepjongeren-' werk. Het project kan pas stor ten als het pand een opknap-' beurt heeft ondergaan. Jonge ren die daaraan willen mee werken kunnen zich opgeven bij De Trechter, tel. 265255 of. de SSSN, tel. 701267. Schiedam Ds. A.C.J. van 'der Poel van de Lutherse kerk in Schiedam ziet zijn veertigja rig ambtsjubileum bekroond met een nauwere samenwer king tussen zijn gemeente en de Evangelisch Lutheranen in Delft. „Een goede zaak", vindt ds. Van der Poel, die zich sterk maakt voor oecumeni sche contacten, zoals met de raad van kerken in Schiedam en de oecumenische werk groep in Kethel. De predikant werd op 18 maart 1945 in de Nederlandse kerk in Londen, de Austin Friars, bevestigd door ds. J. van Dorp met als opdracht de geestelijke verzorging van mi litairen bij de Nederlandse luchtmacht. Zondag ging ds. Van der Poel opnieuw voor xn deze kerk. De Schiedamse lu theranen kunnen hun voor ganger feliciteren na de ere dienst op eerste paasdag. Schiedam Een hijskraan van de Rotterdamse RET kan telde gisteren bij werkzaamhe den aan het nieuwe spoorweg viaduct bij Schiedam-Nieuwe- land en veroorzaakte een en- rome ravage, Gedurende bijna drie uur kon het verkeer geen gebruik ma ken van de doorgaande route- De kraan lag onwrikbaar op de weg. Persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1