Bewoners Centrum vragen schorsing Woonwagenbewoners willen Maassluis niet verlaten WD tolereert 5 extra contributie ÏISARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE GODRANT NIEUWE WATERWEG COURANT Muziekschool speelt voor Gemeente; I april weg De kermis komt weer Noordegraaf wil nu snel platform voor buitenlanders Postzegels in verkoop Schoonmaak in de duinen Rolbrug wordt opgeknapt Culturele Raad steunt Putman Autodief; 'Ik bel de politie' Douane vindt cocaïne Inbraken DINSDAG 26 MAART 1985 WD voor sterke reserve politie Vlaardingen In samenwer king met het advocatencollee- tief Vlaardingen hebben 28 be woners van het centrum be zwaar aangetekend tegen de inspraak in de parkeerplannen van de gemeente. Om te voor komen dat ondertussen de werkzaamheden aan de garage Maassluis De eerste voor speelavond van de streekmu- zieksehool Nieuwe Waterweg Noord is dit jaar op 27 maart in het Maassluise ontmoetings centrum Koningshof. Niet alleen individuele leerlin gen treden op, maar ook duo's en kwartetten. Ook het koper- ensemble speelt op de avond. Om 19.30 uur wordt met het concert begonnen. al beginnen hebben zij schor sing van een besluit van de ge meenteraad aangevraagd bij de Raad van State. „Wij hebben van de gemeente geen enkele kans gekregen om onze belangen te behartigen", vinden de bewoners. „Al bij de eerste perikelen rond de par keergarage aan de Afrol bleek, dat van inspraak zoals bedoeld in de algemene inspraakveror dening niets terecht kon ko men. Op alle voor bewoners belangrijke punten was geen inspraak mogelijk." Over bouwplan, intentiever klaring en het principe-ak koord tussen de gemeente en de bouwer kon door inspre kers niets meer worden ge zegd. Wel over de belangheb- bendenregelïng voor bewo ners, maar de bezwaarschrij- vers noemen het onzinnig om die regeling los te koppelen van de rest van de plannen. Schiedam In een discussie met hoofdinspecteur Rob Besseling hebben de Schiedamse WD-leden gister avond te kennen gegeven veel heil te verwachten van een groter reservekorps bij de gemeentepolitie. Besseling schetste een situatie, waarin ondanks de nieuwe en betere wijkopzet nog veel aan giften amper in behandeling kunnen worden genomen, en volgens de WD-leden boet de politie daarmee aan vertrou wen in. Ben idee was om het aantal van 19 reservisten bij de politie uit te breiden. Besse ling wilde hier echter niet op ingaan, omdat het een politie ke kwestie is en hij geen poli ticus is en daarom zal de VVD een volgende keer juist op de politieke verwikkelin gen rond de politie ingaan. „Het gebrek aan mankracht blijft," aldus Besseling, „maar door enkele ingrepen is in ie der geval de effectiviteit gro ter geworden," Hij ging in op de instelling van zes wijk teams in Schiedam per 1 janu ari, die de politie veel positie ve reacties uit de burgerij op levert. „Commissaris Van den Hengel krijgt veel telefoontjes in de trant van: sinds de Rietkraag gebouwd is, heb ik er nog nooit politie gezien en gisteren zag ik er ineens twee agenten tegelijk! Nou, het valt de bur gers dus op, dat agenten zich meer op straat begeven." De VVD'ers beaamden dat, maar maakten zich zorgen over arbeidsverspitling. De li beraal Van Poppel vond bij voorbeeld, dat de politie niet langer alle aangiften zou moe ten noteren, als deze toch in een la verdwijnen. „Jullie werken dan alleen maar voor iemands verzekering," vond hij. Ook bij dit punt hield Bes seling zich op de vlakte; hij verwees naar Den Haag waar zo'n besluit zou moeten wor den genomen, want momen teel is de politie volgens het wetboek van strafrecht een voudig verplicht alle aangiften op te nemen. Van Poppel wees op experi menten, waarbij burgers zelf hun aangifteformulier mogen invullen. Dat spaart de politie tijd, VVD'er Stolk: „Een agent is geen typist. Ik heb eens ge zien hoe een politieman typte; je kon een slaapje doen tussen twee aanslagen.' Maassluis De bewoners van het tijdelijke woon wagenkamp aan de voor malige Maasdijk in Maas sluis moeten uiterlijk maandag 1 april de stad hebben verlaten. De be woners zijn dat echter niet van plan. In een gesprek met de gemeente hebben zij laten weten niet te ver trekken en op de stand plaats te blijven staan. „De provincie heeft de bewo ners ook laten weten dat ze op 1 april de stad moeten verla ten", aldus de heer Veenhoven namens de gemeente Maas sluis. „De bewoners houden bij hoog en laag vol dat ze maan dag niet zullen vertrekken. Wij hebben met de provincie de afspraak dat we mogen sle pen na 1 april." De gemeente is cms vast van plan om de wegsleepregeling te hanteren. „Waarheen de mensen moeten, is nog een probleem", aldus Veenhoven. „55e willen wel de provincie bl'jven, maar in Zuid-Holland is denk fk geen rerrein te vin den waar vijf gezinnen onder dak kunnen krijgen. In de rest van heiland wel, maar dan zit je in hetföosten of het zuiden," De gemeente streeft naar een zo'n goed mogelijke oplossing, maar wil niet langer conces sies doen aan de woonwagen bewoners. „Een half jaar is een half jaar", weet Veenho ven. „In overleg met de pro vincie zoeken we naar een creatieve oplossing. Ik weet niet precies wat er maandag gaat gebeuren. De mensen wil- len blijven staan, maar dat is echt niet mogelijk." De inrichting van een woon wagenkamp in de Steendijk- polder in Maassluis, waar de woonwagenbewoners best naartoe zouden willen verhui zen. kan vermoedelijk niet voor het einde van dit jaar worden gerealiseerd. Hoewel de provincie heeft bepaald dat Maassluis in 1985 moet be schikken over een woonwa gencentrum dat ruimte moet bieden aan vijf wagens, lijkt het erop dat de plannen op los se schroeven zijn komen te staan. Rijnmond wil, om een mogelij ke verontreiniging van de Steendijkpolder-Noord vanuit de rest- van de wijk tegen te gaan, een strook van 70 meter vrijhouden om eventueel maatregelen te kunnen ne men. In die strook is ook een deel van het woonwagenkamp opgenomen. Inmiddels heeft de gemeente al overleg gevoerd met Rijn mond over de te nemen stap pen; „Daar is echter nog niets Het woonwagen km ap aan de voormalige Maasdijk in Maassluis. De bewoners wil- en het terrein niet verlaten. uitgekomen", aldus woord voerder De Hond namens de gemeente. „De tijd gaat wel dringen, maar dat is in 2ulk soort situaties niet ongebruike lijk. We moeten gewoon af wachten wat voor maatregelen er genomen gaan worden. Daar kan ik nu nog geen zin nig woord over zeggen." Met het aanbreken van het voorjaar komen ook de kermis sen weer op diverse plaatsen in ons land, zoals in Vlaardingen bijvoorbeeld rond Konin ginnedag. De kleurige draaimolen niet zal in het losbar stende ker- misgeweld niet ontbre ken. 1 Schiedam Herman Noordegraaf (PSP/PPR) vindt dat het college van B en W haast moet maken met het instellen van een advies- en overlegorgaan waarin gemeente, buiten landers en vertegenwoor digers van diverse organi saties zitting hebben. Het gemeenteraadslid vindt dat nu eindelijk twee eer der gedane toezeggingen in daden moeten worden omgezet. Al in 1979 diende Noordegraaf een motie in waarin voor een dergelijk overlegplatform werd gepleit. De belangrijkste overweging was dat buitenlan ders verhinderd werden vol waardig aan het maatschappe lijk leven deel te nemen. Hoe wel de motie door de raad werd aangenomen, bleef een tastbaar resultaat uit. Vorig jaar beloofde wethouder Haf kamp nog in 1984 met uitge werkte plannen voor een in- Vlaardingen voorbeeld voor Schiedam' spraakregeling migranten te zullen komen. Noordegraaf heeft met twee schriftelijke vragen het geheu gen van de gemeente weer enigszins opgefrist. Het raads lid waarschuwt ervoor dat een effectief beleid aan een reeks voorwaarden moet voldoen. Hij noemt het hebben van een kader bij buitenlanders en de politieke wil bij de gemeente raad. De structuur moet in zijn ogen in ieder geval 'zwaarder' worden dan nu, met uitslui tend informeel overleg, het ge val is. Noordegraaf vindt dat de raad zich niet mag verschuilen ach ter het feit dat buitenlanders voor de gemeenteraad kies recht hebben gekregen. Hij verlaat zich daarbij op het oor deel van minister Rietkerk, die vindt dat kipsrecht en in spraak twee onvergelijkbare grootheden zijn. Het oordeel van de minister is helder: „De problemen waarmee minder heden worden geconfronteerd rechtvaardigen een bijzondere inspraakregeling." Het PSP/ PPR-raadslid advi seert het college informatie in te winnen bij de collega's in Vlaardingen waar al bijna twee jaar het Overlegorgaan Migranten actief is. Schiedam Met moeite heeft de YVD-afdeling Schie dam gisteren een contributieverhoging met vijf gulden aanvaard. Vooral de opvatting van de vroegere spaar- baukdirecteur Wil van Vliet, dat er nu veel leden zul len bedanken, maakte tijdens de jaarvergadering in Novotel een flinke discussie los. Het bestuur voelde er even- hls Van Vliet weinig voor om zomaar een van hogerhand opgelegde verhoging te slik ken en vooraanstaande figu ren als de Schiedamse wet houder voor financiën Cor van Tilborg en gemeente raadslid Annie Renskers wa ren het daarmee eens. „De financiële onderbouw onder breekt", vond afdelingsvoor zitter Ben Jeene. Vooral Van Vliet en Van Tilborg ijver den ervoor een reductie toe te passen voor uitkeringsge rechtigden en VUT'ers die lid van de WD zijn (AO- W'ers en studenten krijgen reeds korting op de contribu tie). Maar een meerderheid van de veertig, deels telefonisch opgetrommelde, leden be schikte anders. De kentering in de discussie kwam toen het nieuwe lid Vaz Diaz schamperde over het 'typisch Hollandse om zolang te pra ten over vijf gulden. „Waar praten wij nu over", zei Vaz Diaz. „Een dubbeltje per weekt En alles wordt trouwens duurder. Ik ben stomverbaasd dat 65-plussers opteren voor minder waar om wel korting bij AOW en niet bij WWV? Kijk, als het nu een verhoging is van 70 tot 140 gulden, maar het gaat om een stijging van 70 tot 75 gulden..." Anderen wezen erop dat de VVD één van de goedkoop ste politieke partijen is voor leden (partijvoorzitter Jan Kamminga krijgt bijvoor beeld geen salaris in tegen stelling tot PvdA'er Max van den Berg, verklaarde pen ningmeester Nora Elf ring) en dat al jaren de contributie niet verhoogd is. Een minderheid met Van Vliet bleef tegen: „Als er nu twintig leden oedanken, is de contributieverhoging meteen al teniet gedaan." Waterweg-Noord De ver koop van de zomerpostzegels is vandaag begonnen- Op de ze gels staan vier kerken afge beeld: de Sint Maartenskerk in Zaltbommel, de synagoge te Winterswijk, de Doopsgezinde kerk in Bolsward en ae Sint Janskathedraal in 's-Hertogen- bosch. De opbrengst van de zomer postzegels komt ten goede aan een groot aantal projecten in bet land. Ruim 40 procent gaat naar projecten van landelijke betekenis, 50 procent naar plaatselijk en regionale initia tieven en 10 procent is be stemd voor activiteiten op de Nederlandse Antillen. Op de postkantoren in Maas sluis, Vlaardingen en Schie dam zijn de zegels te koop. Hoek van Holland De Hoekse schooljeugd houdt woensdagmiddag een grote schoonmaakactie in het na tuurgebied tussen de Badweg en de Rech testraat. Het zogenaamde 'zwerfvuil' in de duinen wordt tijdens een massale actie opgeruimd, die van half twee tot half vijf duurt. Leerlingen van de vijl de en zesde klassen van de ba sisscholen zullen eraan deelne men. Tot ergernis van water sportvereniging De Schie is gisteren een begin gemaakt met de opknapbeurt van de rolbrug in Schiedam. De wa tersporters hadden er voor gepleit de brug desnoods he lemaal uit het stadsbeeld te verwijderen of er tenminste voor te zorgen dat de brug vaker open is. Zij hebben er Bezwaar tegen, dat veel van hun leden nau welijks de kans krijgen van het vaarwater gebruik te ma ken. omdat de Brug in het weekend maar sporadisch open staat. De Schie noemt dat beleid slecht voor de be- vordering van het toerisme in Schiedam. De werk2aamheden nemen ongeveer een week in beslag. Op de foto is te zien dat twee mannen met laswerk bezig zijn. IHIlIHllllHIIIl llllllllH itHiUtllUllllillllllI Hl H Vlaardingen De culturele raad steunt het verzoek van directeur Marten Putman aan de gemeente om meer geld voor de Stadsgehoorzaal. Dat bleek gisteravond tijdens een vergadering in het theater aan de Schiedamseweg. Putman waarschuwde dat alle vooruit gang het aantal program ma's is onder zijn bewind sterk gestegen teniet zullen wor den gedaan ais hij niet meer middelen ter beschikking krijgt. De gemeente gaat zijn finan ciële verplichtingen uit de weg, meende de culturele raad. Putman is twee jaar gele den aangenomen om de Stads gehoorzaal om te bouwen tot een cultureel centrum van ni veau. Daar moet hij ook de middelen voor krijgen, oor deelde de raad. De financiële ruimte die de directeur tot nu toe werd gegund is volstrekt onvoldoende, schrijft het cul turele adviesorgaan in een brief aan de gemeente. Maarten Bot, de ambtelijk se cretaris van de raad, heeft echter zo zijn twijfels over de kans die het verzoek maakt. „De gemeente zit met gaten in de begroting en dan zullen burgemeester en wethouders er niet zo snel toe overgaan om meer geld uit te trekken voor de Stadsgehoorzaal." IlilllIIIIEIIllllllIItHlIllIIIllflIIlFllllIEllIlllfUllllII Schiedam Met de simpele mededeling dat hij even de politie ging bellen liep de veroorza ker van een aanrijding op de Burgemeester Knappertlaan weg. Het slachtoffer zag hem niet meer terug. De auto waarmee de onbekende, komende van de Aleidastraat, had verzuimd voorrang te verlenen aan de au tomobilist die over de BK-laan reed was ge stolen, zo bleek later. De eigenaar zat argeloos thuis, terwijl zijn auto en die van een ander total-loss werden gere den. Vlaardingen Een 22-jarig bemanningslid van het Griek se vrachtschip Betty is door de politie ingesloten, verdacht van het smokkelen van cocaï ne. De hard drugs werden door ae douane gevonden bij een rou tine-controle aan boord van het schip, dat lag afgemeerd in de Vlaardingse Vulcaanhaven In een lege hut was ongeveer vierhonderd gram cocaïne verstopt. Na onderzoek van de recherche viel de verdenking op de matroos. Ook de kapi tein werd urenlang verhoord Hij kon echter, vrij van ver denking, terugkeren naar zijn schip. Vlaardingen Gouden en zilveren sieraden met een waarde van meer dan duizend gulden waren de buit "bij een inbraak in een huïs aan de Spechtlaan. De inbreker wist het slaapka merraam te openen- Uit een huis aan de Buizerd- straat werden een blikje met geld, een gouden zegelring en een paar manchetknopen gestolen. Daar was de waar de van de buit iets meer dan achthonderd gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1