Bestuurslid stapt op 'Achter markt aanhollen erger dan kansen missen' VALUTA DEPOT REKENING Westland wil uitbreiding aan Maasdijk m VUUflOINBS DAGRIAD SGHIEBAMSGHi COURANT NlfliWt WATERWEG COURANT Financiële problemen: bestuursleden weg Jenaplan-school kan van start PvdA-fractieleider Gé Brouwer Nette inbreker Molens in Noordmolen Zvrfr Minister De Koning opent CVV Bejaarde vrouw gewond lil §Krentemik viert eerste lustrum j WATERWEG .Maasdijk Op zijn vroegst In 1989 kan een twintig hectare groot industriegebiedje in ge bruik worden genomen op een plek waar de nu werkende agrariërs uitgekocht moeten worden: tussen rijksweg 20 en de dijk naar Hoek van HoUand. f Halverwege de route van de Steendijkpolder in Maassluis-West naar de kleine kern Maasdijk ligt een driehoek, die tot het grondgebied van de gemeente Maasland behoort. Maar het ligt zo dicht tegen de Glazen Stad aanT dat het Samen werkingsorgaan Westland (SOW) er het eerst initiatieven voor heeft genomen. Vorige week heeft een SOW-bestuurder er met B en W over gesproken, want Maasland moet een bestem mingsplan maken. Behalve de grondverwerving en de ontsluiting via RW 20 en de Maasdijk zijn ook beheer, financiering en. exploitatie nog knelpunten die uit de weg moeten worden geruimd. In het eerste structuurplan West: land uit 1980 werd al uitge gaan Van een .bedrijfsterrein- tje, maar de klad in de econo- mie zette alles even op een laag pitje, V Er is -nu echter een voorlopig regionaal-economisch actie programma op basis van een suggestie van het adviesbureau Terp. Donderdagmiddag ver gadert een SO W-commissie er al over, maar er komt nog in spraak, zodat pas eind 1986 een beslissing kan worden ge nomen. Het SOW-bestuur gaat uit van bedrijven die met de tuinbouw' r verwant moeten zijn. Dat ontlast de Wesllandse .industriegebieden, waarvan 's- Gravénzande, De Lier, Mon ster, Naaldwijk en Wateringen WOENSDAG 27 MAAKT 1985 G:e Brouwer. Schiedam PvdA-fractieleider Gé Brouwer is bang dat er lang zaam maar zeker de klad in komt bij de bewonersverenigingen in Schiedam. „Het is een aflopende beweging, een mode uit de jaren zeventig", zegt Brouwer, zelf ooit mede-oprichter van de bewoners- vereniging Schiedam-Oost. ..Door de bank genomen stellen 2ij niet veel meer voor", vindt de PvdA-Ieider. „Je ziet aan de pu bliciteit, dat zij niet welig tieren. De acties nemen af. Vroeger was er ook meer «ctiebereidheid. toen kreeg je ook eerder je zin. Nu be reik je vaak niets. In een tijd van bezuinigingen krijg je vaak de kous op de kop. En alsje.dat twee maal meemaakt, ben je weg, hoor. een kwijnende Zo wordt zaak". Brouwer vindt het een teken aan de wand, dat de bewonersvereni ging Sehiedam-Centrum nieuw1 leven ingeblazen moest worden door de vroegere PvdA-afdelings- voorzitter Hans Bakkér; „Dat zo'n coryfee eraan te pas moet komen, vind ik een veeg teken. Er is kern. nelijk weinig kwaliteit. Ik mis het kader. Dat het er niet is, is onzin; er zijn genoeg intelligente 'men sen. Maar als zij écht goed zijn, hebben zij het meestal 'te druk voor een bewonersorganisatie of zijn zij onbetaalbaar. Het mana gerstype is natuurlijk de hele dag al bezig en wil dan niet 's avonds ook nog eens," Een ander voorbeeld is volgens Brouwer 2»jn eigen wijk, Schie- dam-Oost, waar de bewonersvere- riiging momenteel zonder bestuur zit wegens een aantal gelijktijdige verhuizingen. Voorts wijst hij op de ondergang van de opbouw- werkstichting SSWO. Brouwer ziet niet de bezuinigin gen op het opbouwwerk als oor zaak van de impasse. Eerder denkt hij dat het komt doordat „de golf van de stadsvernieuwing grotendeels over de oude wijken heen is gespoeld." De PvdA-fractieleidèr;, „Als dat voorbijgaat, wordt de betrokken heid bij een wijk vanzelf minder. Daarom willen wij Nieuwland nu ook erbij trekken in de nieuwe structuur, voor het opbouwwerk. Heel Nieuwland wordt' ons vol gende stadsvernieuwingsproject, vanaf de vroegere Hongerput tot aan het station. Je krijgt dan tijde- - lijk een opleving van activitei- ten," Als het aan Brouwer persoonlijk; ligt, wordt ook de stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam- Noord (SSSN) bij de nieuwe opzet van het opbouwwerk betrokken. „Dat moet makkelijk kunnen.: Schiedam is net een wijk van Rot terdam: van die grootte. Als je de stichtingen hier bundelt, heb je ook minder bestuurskader nodig." Maar in de oude wijken is. de hausse voorbij, denkt de PvdA- leider; „Je ziét ze steeds minder Vergaderen, En er is een grote doorstroming in de bewohersvere- -nigihgen, omdat nu eenmaal niet alles meer lukt. Van onze kant, dé politiek, uit is daar niets aan te doen: met simpelweg hun wensen honoreren blaas je de bewustwor ding geen nieuw léven in;" Het opbouwwerk zal in de toe- komst, meer zorg moeten hebben voor hét aanbrengen van.een or ganisatiegraad in sociale structul ren. Brouwer vindt dat voor op bouwwerkers belangrijker dan het signaleren dat er ergens wat aan schort om vervólgens 2clf een oplossing te gaan regelen. Dat moet vanuit de wijk zelf komen, vindt Brouwer. vorig jaar nog vijftien hectare over; hadden, maar inmiddels nog geen vijf, aldus de Naald-, wijkse portefeuillehouder J.P. Hofrpap: Het 'Westland denkt daarom ook alvast aan een tweede 'uit-;, wijkterrein' voor de tuinbouw. Er zijn drie plaatsen voor be dachte grenzend aan het nu be oogde gebiedje Maasland- Noord, vervolgens het hoef ijzer Kwintsheul en tot slot bij het nieuwe compostbedrijf in Hoek van Holland. Schiedam Conflicten over de exploitatie en be heer van de stichting Ten- niscentrum Schiedam- Noord hebben, gisteren geleid tot het vertrek van bestuursleden Baart en De Vos Burchart. Zij hebben sportwethouder Luub Hafkamp en de betrokken tennisclubs schriftelijk op de hoogte gesteld. Volgens voorzitter Theo Jan se is er 'niets bijzonders' aan de hand, maar hij wil et* geeii de- Vlaardingen Dé kluis van het jongeren adviescentrum aan de Pieter Karei Drossaartstraat in Vlaardingen is.in de nacht van maandag op dinsdag gestolen- De papieren die in de safe zaten, werden later weer netjes bij het JAC in de brievenbus gestopt. Behalve de kluis werd ook een ther- mciskan ontvreemd. Uit een caravan op een terrein aan de Industriestraat wer den, twee spiegels en een luifel gestolen. De waarde van die buit bedroeg ongeveer driehonderd gulden. De aangerichte schade was aanzien!ijk.'groter. De. inbreker richtte vpor zo'n tweeduizend gulden vernielingen aan.- - Vlaardingen Met het nade ren van de tweede apriL stijgt de-spanning bi> de organisatie van Vlaardiiigse ondernemers. Dan étst winkeliersvereniging d'Oude Hooghstraet op de al gemene ledenvergadering het hoofd van Voorzitter Harry Dijkman. J. P. A. van der Meer, bestuurslid van de OVO, .heeft met onmiddellijke in gang zijn functie neergelegd. Van der. Meers handtekening prijkte nog wek onder de brief, 'waarin het bestuur vice-voor- zitter.'Jan Bulva te kennen gaf 'niét meer met hem te willen samenwerken. De VVD'er zou het werk van de organisatie ondermijnen. Volgens Bulva "wilde Dijkman met die ma noeuvre de aandacht afleiden van het conflict tussen hem en d'Oude Hooghstraet. Het raadslid is ervan overtuigd; dat de overige bestuursleden onder druk van Dijkman heb ben getekend. „Van,der Meer staat kennelijk niet meer achter' die brief", concludeert Bulva. „Dat zit mij dwars, dat goede, hardwerken de jongens zich voor het kar retje van Dijkman hebben la ten spannen. Straks valt op de ledenvergadering het voltalli ge bestuur en dat is natuurlijk niet de bedoeling." •Kwaad Van der Meer zélf wil over de affaire geen woord zeggen: v^Er ig; over de OVO al teveel kwaad gezegd en geschreven. -••Ik hoop alleen dat alle leden .bpCde vergadering komen en hun stem laten horen." Als re den voor zijn stap noemi hij in een briefje aan het bestuur: „De psychische belasting in de hoog opgelopen situatie rond de parkeerproblematiek." Dijkman heeft zich bij de win keliers van "de Hoogstraat wei- ,nig geliefd gemaakt, door een poging de bouw van de par keergarage aan de Airol te vertragen. „Voor die garage hebben wij als ondernemers juist altijd gevochten", zegt Bulva. Het zal de OVO veel moeite kosten om het door ruzies ver loren gegane vertrouwen te herwinnen.' denkt de VVD'er. „Tussen de winkeliers in het centrum was een prachtige sa menwerking, tot Harry ertus sen kwam. Wij hebben ons als OVO belachelijk gemaakt." D'Oude Hooghstraet is- Bulva bijgevallen en heeft het be stuur van de organisatie ervan beschuldigd de naam van de vice-vöorzitter in diserediet te brengen. Schiedam In het kader van de Schiedamse Molenmaand, die in mei ter gelegenheid van het,tweede eeuwfeest van mo len De Vrijheid wordt gehou den, kunnenacnateurschilders én -tekenaars 'meedoen aan een expositie van hun werk. Gedurende de hele maand zul len er ongeveer 25 werken in Dé Noordmolen te zién zijn. Van de deelnemers aan de ex- positie wordt verlangd dat hun werk betrekking heeft op de Schiedamsemolens. Een klei ne commissie selecteert het in gezonden werk op kwaliteit. De werkstukken kunnen één per persoon tussen 15 en 27 april bij De Noordmolen worden aangeboden. De expo sitie wordt zaterdag 4 mei om 13.00 uur geopend. tails over kwijt. Janse: „Je hebt in elke stichting wel eens wat. Normale meningsver schillen. Maar sommigen ma ken daar hele conflicten van. Ik snap het niet" Ook de op gestapte bestuurder Wil Baart houdt het op een; intern, zake lijk meningsverschil. Bij de gemeente Schiedam is bekend dat dé stichting Ten- niscentrum Schiedam-Nódrd zich enorm "gedupeerd voelt, door het besluit van gedepu teerde. staten om aanleg van een zoomweg niet toe te staan. Bewoners van de wijk Woud- hoekrZuid hadden bezwaar aangëtekend tegen het raads besluit om die weg aan te leg gen; zij vreesden overlast.. Nu de; provincie hen gelijk gege ven heeft, is de gemeente op haar beurt in beroep gegaan: Maar ondertussen klaagt het Tenniscentrum; over 'r eikbaarheidvan de ba hengen" de hal, ten westen van de'Am- bachtenbuurt 'vön Woudhoek. Maar bij de. gemeente bestaat ook het vermoeden, dat dié bereikbaarheid; slechts een kapstok is om de financiële problemen aan op te hangen. „Het loopt er. niet zo lekker", weet een gemeenteraadslid te vertellen. De gemeente is er nauw bij betrokken, want zij staat garant voor enkele ton nen. Daarom hebben de raads leden Wout van Haften (CDA) en André Klug (VVD) zitting in het bestuur. Voorzitter Janse laat óok over de financiële gang van zaken niets los. Hij zegt volgende week met.informatie te willen komen die gericht zal zijn op een zo gunstig mogelijkepre sentatie. van het Tenniscen- trum, „want het ding moet verkocht worden," Daarmee onderstreept hij dat er nog té weinig-mensen van de hal ge bruikmaken. De buitenbanen zijn niet zo'n punt, die worden gepacht door de Tennisvereni ging Schiedam-Noord (TSN), volgens, bestuurslid A.M.L. Verlinde met ruim 750 leden de grootste tennisclub van Schiedam. Voor wie verder kijkt dan de gulden reikt! Met een druk op de knop verricht minister De Ko ning dé opening van het Centrum voor Vakoplei ding van Volwassenen Rijnmond. Vlaardingen Een 90-jarige VTaardingse is gistermiddag na eén aanrijding op de Dirk de Derdelaan met-een gebroken rechterbeen in het Holyzie- kenhuis opgenomen. De be jaarde vrouw stond midden op de; weg stil. Een 22-jarige Schiedamse automobilist dacht dat zij zou wachten tot hij ge passeerd was, maar toen hij vlakbij was stak zij plotseling: over. -' rnfprp«3nrp mogelijkheid hii Uredir I.vonnais Bank Nederland: sparen in vreemde valuta, In Amerikaanse Dollars, Engelse Ponden, Japanse Yeas, Duitse Marken, Zwitserse of Franse Francs en natuurlijk de ECU (European Currency Unit). Voor wie de valuta-markt volgt, dè manier om hogere rentes te maken. Valuta-sparen: minimum inleg tegen, waarde van f2.500,-, maximum inleg f500.000,-. Deze tarieven worden maandelijks herzien. De percentages gelden voor de maand Maan. Credit Lyonnais Bank Nederland Coolsingei 63,3012 AJB Rotterdam, Telefoon 010-695911. Dordrecht, A'Oen Cvyps/nget 268.078-132277 Rotterdam. Stadhuisplein j5. 070-695911. Nieuwe Binnenweg 765. OJO-362858/362556. Mijnshgreniaan 218-220. OIO-842055, Straatveeg 233a. GlO- 1QQ34 5 Schiedam, Lange Meur/Straat 101, 010- 269255 Vlaardingen, VJesthavenplaats 40a. 010-352055 Zm/ndrectit, Koninginneweg 62. 078-126688 Schiedam -Het Centrum voor Vakopleiding van Vol wassen en.Rijn mond, dat van morgen dppr minister van "so ciale zaken en werkgelegen heid drs J, dé Koning officieel werd geopend, ziet de be windsman als een belangrijke exponent om de fricties bp de arbeidsmarkt snel en adequaat te lijf te kunnen, gaan. De Koning zei, nog voordat hij gehaast zijnopeningshande ling verrichtte om in allerijl naar de Tweede Kamer 'af te- reizen,, ervan overtuigd te zijn dat het CVV dankzij de flexi bele opzet beter dan het gang bare onderwijs en hét bedrijfs leven op de arbeidsmarkt kan inspelen.'.. V.-",; Aan de hand van een reken som schetste, de bewindsman dat circa duizend werklozen uit-Rijnmond straks een baan kunnen krijgen. Zonder deze en andere vakopleidingen zou een groot aantal banen door buitenlandsecontractanten worden bezet; Het CW, dat al sinds oktober vorig jaar in bedrijf is,dankt zijn bestaan aan de gigantische investeringen in het Rijn mondgebied waartoe in 19B1 is besloten. Een aanzienlijk deel van die investeringen is "geba seerd cp het zogenaamde gen-. Vlaardingen Het tiénjarig bestaan van kinderdagverblijf Kfentémik ih Vlaardingen zal uitbundig worden gevierd. H Volgende week.is er een teestweek met tal van-activiter- s Stén. :,—-.;.. ■■■-•:' '••-'■■ j§ De festiviteiten rond het eerste lustrum gaan van start met een fancy-fair in en rond het gebouw aan de Hofsingel. s. E Naast een rommelmarkt, verkoop van boeken, puzzels en 5 kleding zijn er ook andere mogelijkheden om plezier te Smaken. Zo staat er "rond 15.00 pur een optreden gepland 'van'"één.groep die Oudhollandse muziek speelt op zelfge-, maakte instrumenten.; g, Om dé inwoners van Vlaardingen attent te maken op de fancy-fair trekken de peuters, begeleid "door showkorps g Thalita, Hnor het'-centrum', van Vlaardingen. Maandag"1 april, is er een receptie en dan wordt ook af- jE scheid genomen van-enkele bestuursleden. Het hoogtepunt H vóór de kinderen staat een dag later op het programma. E- Dan wordt een bezoek gebracht aan dierentuin Blijdorp - Op 5 april wordt dé feestweek afgesloten met een reünie. S Vlaardingen De stichting "Bijzonder Neutraal Onderwijs in Vlaardingen heeft bij de ge meente de definitieve aan vraag ingediend om in augus tus 1986 te kunnen starten mét een zogenaamde Jenaplan school. De stichting heeft inmiddels al negentig reacties van ouders die positief staan tegen het ini tiatief'en die van plan zijn hün kinderen naar de nieuw te vormen school te sturen. Voor het starten van de Jenaplam school waren vijftig kinderen nodig. Voordat .de school in 1986 daadwerkelijk van start; kan gaan-moei het bestuur van de stichting nog bergen werk verzetten. Voor de ouders" van kinderen die zijn aangemeld worden in de loop van het jaar tal van avonden georganiseerd, waar in met de belangrijkste facet ten van de school kennis kan. worden gemaakt. Zo zal In september van. dit .jaar een avóiid komen' waarin het functionerert: van de taaldruk- werkplaats centraal zal staan. In,het Jenaplan-ondexwijs spe len de leraren direct in op de eigen ervaring én beleving van de kinderen. Spontane verhalen, van. kinderen wor den dan op papier gezet. De verhaaltjes worden dan door de kinderen zelf gedrukt. Tijdens de bijeenkomsten krij gen de ouders verder inspraak over de te ontwikkelen activi teiten Op school. tleméri's agreement tussen Shell, Esso en dé regering. De vakopleiding, vloeit daar lo gisch uit. voort, want demil joeneninvesteringen hebben vergaande consequenties voor de arbeidsmarkt. Voor het flexicoker-project zal Esso in augustus dit jaar, als dé piek wórdt .verwacht, naar schat ting duizend mensen kunnen gebruiken. Het CVV zal vooral pijpfitters én instrumentfitters leveren. Vooral bij toeleveringsbedrij ven bestaan er volgens .De Ko ning twijfels of.de CVV-oplei dingen voor,; lange tijd aan trekkelijk voor de snel veran derende - arbeidsmarkt zullen zijn. Dé bewindsman zei min der pessimistisch te zijn. „Ik geloof dat. de opleiding een wezenlijke bijdrage levert aan het structurele herstel van de. economie, dat zich al voorzicht tig aftekent-". Hij lepelde daar voor een reeks argumenten op. Behalve de grote flexibiliteit van de opleiding noemde hij ontwikkelingen als arbeidstijd verkorting, de toenemende be hoefte aanondsrhoudsmensen en-de technologische ontwik kelingen die; zich in 'snel tem po aandienen.' Veel waardering had hij voor de lef van de arbeidsbureaus om nog voordal de vraag uit het bedrijfsleven zich aandien de met de vakopleiding te starten. „Het houdt uiteraard allemaal risico's in, maar ver achter de markt aanhollen.'.is erger dan het missen van kan- sen." Het CVV aan de Ringéi- siraat 21 houdt vrijdag tussen 10.00 en 16.30 en 19.00 en 21.00 uur open huis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1