WATERWEG SPORT 23 'Leerkracht moet nu ook iets van gif wij ken weten' Zondag mócht van de pastoor Meester en juf allebei directeur op Mr. Blomschool Betalen voor timmerkamp Reformhuis op oude plek Ron Carlide terugkeer van verloren zoon Dertig jaar Instuif: één zwarte bladzijde HANS KOSTENSE WERKT AAN BETER KLIMAAT 'erbtomscnuoi mMii Vergunning Fortuna praat met Treytel enWeber Fortuna zet de raad onder druk Uit Zweden Dick Buitelaar moet puzzelen Kciierdams Nieuwsblad vrifdag RW, 29 maar! I98S Annemieke van der Houwen Andre Storm en Schouten „Ze praten overal over mee. Maassluis Als opa trots tegen zijn kleinzoon zegt 'Zo, nu ga je dus naar de grote school' dan staat hij er toch van te kijken als dat jong zegt 'Nee opa, ik ga naar de basisschool'. Vertwijfeld steekt opa de brand in een lekkere sigaar; hij kan het niet volgen. Vroeger sprak je over de bewaarschool. Later is hij aan de kleuterschool ook nog wel gewend geraakt. Maar nu schijnt die ineens weer aan geduid te moeten worden als de basisschool en datzelfde geldt voor de 'grote school'. Maar niet alleen opa, ook de generatie na hem zal nog wel enkele jaren, kleuterschool en grote school blijven zeggen. Met ingang van 1 augus tus wordt de nieuwe wet op het basisonderwijs van kracht en dan verdwijnen de kleuterschool en" de lagere school. Er komt een basisschool voor alle kinderen van vier tot twaalf jaar. Bovendien verdwijnt het be grip klas; daarvoor komt 'groep in de klas' en verder wordt onderwijzer vervangen door docent. En niet alleen worden die twee scholen nu één school, ook het onderwijs op die school wordt veranderd. Dat is een proces dat jaren duurt. Directeur De leiding ondergaat ook een vernieuwing. Geen boven meester meer of schoolhoofd, maar directeur. Of wat ook kan: twee kapiteins op één schip. De tweehoofdige school leiding komt ook in Maassluis voor, waar de gemeenteraad ai diverse directeuren voor het openbaar onderwijs benoemde. Op twee vari de in totaal zes openbare basisscholen in Maassluis, de Dreef en de Mr. Blomschool, zullen het huidige hoofd van de lagere school en de hoofdleidster van de kleu terschool de leiding over de basisschool gaan voeren. Het duo André Storm (Mr. Blom school) en Emmy Schouten (*t Kraaienest) heeft weloverwo- fen gekozen voor een twee- oofdige schoolleiding. Met name het schoolwerkplan gaat de directie veel tijd kos ten. André Storm: „Daarin staat beschreven wat de kin deren op school voorgescho teld krijgen. Door dit plan weet je veel beter dan voor heen wat je collega's in hun klassen doen. Het grote voor deel is, dat je met je eigen klas niet meer op een eilandje zit, waar dingen gebeuren waar van je collega's geen idee heb ben." Zonder de hulp van de onder wijsbegeleidingsdienst (OBD) was dat overigens niet gelukt, zeker niet nu de laatste jaren steeds minder geld beschik baar is voor vakkrachten, ter wijl lesgeven steeds intensie ver wordt. André Storm: „Dat komt doordat de kinderen steeds eerder groot lijken te worden. Tegenwoordig praten ze over de meest uiteenlopen de onderwerpen en maat schappelijke aangelegenheden. Bovendien worden ze daar ook direct mee geconfronteerd. Bijvoorbeeld met echtscheidin gen en met het bestaan van gïfwijken. Daar praten ze over en daar word je als onderwij zer mee geconfronteerd. Als leerkracht moetje daar nu ook iets van afweten, dat verwach ten ze van je. Ik zit nu dertien jaar in hel onderwijs en ik heb die ontwikkeling van de kin deren met een sneltreinvaart zien groeien. In die zin vergt het onderwijs van vandaag veel meer van je dan zeg maar tien 'jaar geleden. Om nog maar niet te spreken over de al te grote mondigheid van sommige leerlingen." Kleuters Emmy Schouten beaamt die versnelde ontwikkeling van de kinderen. Zij zit sinds ne gen jaar in het onderwijs. „Dat herken ik zelfs bij de kleuters en daar moetje dus op kunnen inspringen. Wat betreft die tweehoofdige leiding waren André Storm en ik het meteen, eens, die wilden we samen voeren. Zoiets kan natuurlijk alleen als je het goed met el kaar kunt vinden, als je elkaar aanvult. Bij ons is dat zo en daarom is het prettig dat die mogelijkheid geboden wordt. In een andere situatie, dus met één hoofd, was ik adjunct-di recteur geworden." De onderwijsvernieuwing zal meer tijd in beslag nemen dan bijvoorbeeld via de Teleac- cursus is overgekomen. Een tienjarenplan, schat André Storm. „Kijk, theorie en prak tijk zijn twee verschillende za ken. Wij als schoolteam heb ben met de praktijk te- maken en je neemt natuurlijk wel de theorie als basis, maar om die in de dagelijkse gang van za ken uit te kunnen voeren... Wij hebben bij ons al een taal methode van 4 tot 12 jaar in gebruik. En wij hopen verder nog dit jaar het schrijfonder wijs voor zowel de kleuters als de grotere kinderen op êén lijn te krijgen." Storm: „Wij hebben gemerkt dat er nogal wat ouders zijn die denken dat bij het begin van het nieuwe schooljaar heel veel zal veranderen in de klas sen. Dat is niet zo. Om die angst en onzekerheid weg te nemen hebben we inmiddels een informatiebijeenkomst ge organiseerd. Verder zijn er al diverse ouders bij ons geweest om zich op de hoogte te stel len. Het gaat gewoon om een nog betere individuele begelei ding van het kind." André Storm en Emmy Schouten mogen dan wel bei den tot directeur benoemd zijn, voor de kinderen blijven ze meester en juf. Daar kan geen enkele vernieuwing van het onderwijs tegenop... ra Kantklossen Het Nederlands kantklosgilde houdt zaterdag open dag in de Boetzolder aan de Westhaven- kade 70 in Vlaardingen. Be langstellenden kunnen een gratis les krijgen, er worden demonstraties gegeven en er zijn werken te zien uit de col lectie van het gilde. De Boet- zolder is van elf tot vijf uur geopend. Poppentheater Het poppentheater van Anne ke Strack-Bennik geeft woens dag een voorstelling in theater De Schuurkerk in Maassluis. Het tovervisje is bedoeld voor kinderen vanaf vier jaar. Van af 13.30 uur kunnen de kaar tjes worden gekocht Scandalous In theater De Schuurkerk in Schiedam wordt donderdag de film Scandalous vertoond. Sir John Gielgud en Pamela Step henson spelen de hoofdrollen in de komedie. De film wordt tweemaal gedraaid, om 14.00 uur en 20.30 uur. Het Instuif-team. Van links dochter Nancy en haar mede- Schiedam Pastoor, mag ik naar de Instuif? In de tijd dat Schiedam nog een roomse en clave was, moeten tientallen jongeren die vraag hebben ge steld. Zonder toestemming van de parochie kwam je eenvou dig niet binnen. De stropdas was verplicht. De jonge katholieken ontmoet ten elkaar op zondagavonden. Zondag? Ja, dat mocht wel. „Katholieken zijn daar wat rekkelijker in", zegt Cor Her- sbaeh. De ex-voorzitter heeft een zeker jeugdig élan be waard, maar is zichtbaar vol- wassener geworden. Tegen woordig is hij adviseur van de Instuif. Het bestuur veijongt zich, evenals de leden. Nee, niet meer katholiek. In 1968 gaat het roomse sausje eraf, want Schiedam stapt on orthodox uit de Instuif Neder land. Een das zie je steeds minder rond de ranke jonge- herenhalzen geknoopt. Steeds meer meisjes ruilen de ver plichte jurk om voor een broekpak, later zelfs voor spij- kergoed. En toch blijft de In stuif 2ïch in cultuur verschil len van een ander jong Schie dam. Zaal Arcade, tien, vijftien jaar terug. Zaterdagavond walmt er de hasj en komt er het Tempel-publiek. Zondagavond is de boel gelucht en. komen de nette jongens en meisjes van Schiedam dansen. Je ruikt zelfs het verschil. Geen drank en drugs, maar aftershave en parfum ja, en drank, dat toch ook wel. Die twee culturen hebben wei nig last van elkaar. De Tempe liers halen meest Engelse groepen naar Schiedam, jazz- rock en zo. De Instuif mikt op naar rechts adviseur Cor Hersbach, gastheer Rob Lutz, diens bestuursleden Peter van Rijswijk en John van Houdt. een stijl, die meer de algemene smaak in de prille jaren zeven tig aangeeft: Sandy Coast, Ek- seption, de George Baker Se lection, BZN en de Dizzy Man's-Band. Het bijt elkaar niet. Er is nooit iemand we gens dronkenschap of ruzie in de Lange Haven beland. Stabiele factor is Martin Green. De disc-jockey, die ook door Kor Kegel popconcerten organiseert, is een brug tussen de nette jeugd, en het alternatieve circuit. In beide kringen is hij populair. Wie zal dus de feestavond op II mei muzikaal verzorgen, wanneer de Instuif dertig jaar bestaat? Martin Evergreen. „Dertig jaar, voor een jonge- rensoeiëteit is dat heel wat", vindt Cor Hersbach. Met be stuursleden John van Houdt, Nancy Lutz en Peter van Rijs wijk neemt hij de plakboeken door aan de bar van Porte Nouvelle, het café-gedeelte van zaal Irene. Toen het er in 1982 naar uitzag dat Arcade op last van de brandweer geslo ten moest worden, heeft de In stuif een jaar plat gelegen. „Een zwarte bladzijde uit onze geschiedenis", zegt de oud voorzitter. Er is toen met an dere Arcade-huurders zoals het mannenkoor Orpheus en de EHBO nog geprobeerd het complex te restaureren, maar toen sommigen ruimte elders vonden, mislukte die opzet compleet. „Gelukkig hadden wij toen ai contact met Rob Lutz van zaal Irene", zegt Cor. „Zodoende zitten wij sinds sep tember "83 op zondagavonden hier." Ook voor Irene is de tijd ver anderd. Lutz weet nog. dat hij vroeger die dag dicht moest blijven. De gemeente heeft hem nog gevraagd of hij Arca de wilde overnemen, maar Lutz mikte liever op Geen van beide kwam het er- Onvertogen „Nog steeds zie je dat het pu bliek zichzelf selecteert," zegt Rob Lutz, die zeer tevreden is dat hij de sociëteit Instuif Schiedam zijn Irene binnen haalde. „Het is een reuze ge zellige club, zonder ruzies of drankmisbruik, geen onverto gen woord. Ja, die KetheJlap- pers, die komen hier ook veel en die hebben hun eigen taal tje. Daar heb ik wel aan moe ten wennen." Cor Hersbach: „Dat is het gek ke van de Instuif: dat er zo veel mensen van ver komen. Zelfs uit Schipluiden, De Lier, Pijnaeker. En uit Delft en Ber- kel en Rodenrijs. Hoe dat komt? Ja, ze vinden het hier vreselijk gezellig. En op zon dagavonden is het in veel van die kleine plaatsjes natuurlijk een dooie boel." Bestuur en adviseur komen met een paar zakelijke mede delingen. Op 5 april een reü nie voor vroegere bestuurders en medewerkers met speciale gasten zoals het dynamische duo wethouder Posthoorn en SG-directeur Pillard. Die reü nie vindt plaats in Irene. Op 11 mei is er de feestavond voor alle leden in sporthal Margriet. Leuker dan het zakelijke deel is het ophalen van herinnerin gen. „Weet je nog dat Chris Coppens voorzitter was?" vraagt Cor Hersbach. Nee, want dat is wel héél lang gele den, tegenwoordig heeft de carnavalsprins een baardje en een grotere middellijn. „Ken je Frans Naterop nog?" „Ja, die is ook uitgenodigd." „En weet je nog dat Margriet Eshuys hier kwam? Nu beroemd, toen zat zij als bakvisje in Lucifer." Het hield niet op. Gisteren is een leuke aanzet gegeven tot de reünie. Schiedam De Schiedamse jeugd moet dit jaar voor het eerst betalen om tot de bouw speelplaats op het Hoofdplein te worden toegelaten. Het wegvallen van subsidie heeft het Klubhuis Schiedam-Zuid doen besluiten een gulden entree te heffen. Vanaf 1 april kunnen alle Schïedammertjes tussen zes en twaalf jaar er weer te recht om hutten te bouwen, vuurtje te stoken of te bak ken, Nieuw du jaar is de mo gelijkheid om te fietscrossen. Er wordt momenteel hard gewerkt aan de aanleg van een crossbaan. Het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton heeft fietsen beschikbaar ge steld. zodat ook kinderen die geen twee wieier hebben, kunnen meedingen naar de wisselbeker die het fonds eveneens heeft uitgeloofd. Het kamp is open op maan dag van half vier tot vijf en woensdag van één tot vijf uur. Tijdens de paasvakantie is het timmerkamp vaker open: dinsdag en donderdag van half elf tot vier en woensdag en vrijdag van één tot vier uur. Het Klubhuis zoekt nog vrij willigers die af en toe een oogje in het zeil willen hou den. Schiedam Oude bekenden zagen elkaar gis teren na lange tijd terug in Schiedams nieuwe reform huis. Zij behoren tot dat deel van de be volking, dat kritischer op zijn eten let en in veel gevallen de volkorentarwe en de ongepel de rijst prefereert boven bespoten landbouw- produkten. Het is voor die Schiedammers even tobben ge weest, sinds Jan Verhoeff-zijn zaak aan de Sint Liduïnastraat moest sluiten. Een blauwe maan dag zat er een reformwinkeltje bovenaan de Singel, maar gedurende een flinke periode kon den de biogarde en de ongezwavelde abrikozen niet ten zuiden van de-spoorlijn, die Schiedam doormidden snijdt, worden betrokken. Je moest ervoor naar Rotterdam of je belde Salvia in Vlaardingen. En voor een aantal reformpro- dukten kon je ook bij Hofland terecht in het Hof van Spaland. Deze middenstander uit Schiedam-Noord is nu ook de ondernemer, die in de Liduinastraat begon: in de vrcfègere zaak van Verhoeff. Vlaardingen De ver gunning van de Vlaar- dingse Taxicentrale is door het college van burge meester en wethouders verlengd tot l januari 1987. Het bedrijf mag maximaal met acht wagens rijden, f Schiedam -Als Arie Kurver positief oordeelt, maakt Ron Carli morgenmiddag z'n rentree in de topélf van PPSC. Feyenoord heeft positief gereageerd op zijn* verzoek tot contractontbin ding en aangezien de KNVB inmiddels over schrijving naar 2'n oude vereniging heeft ver leend. staat in principe niets een terugkeer in de weg. Slechts oefenmeester Kurver moet be palen of Carli na de tumultueuze laatste weken in staat is PPSC direct van dienst te zijn. PPSC heeft de "terugkeer van de verloren door Donald Bax zoon' in alle stilte afgewikkeld. Het initiatief tot deze opmerkelijke 'transfer' is in feite uitge gaan van Kurver. Ook de scheidende trainer had in de gaten, dat Carli het niet naar z'n zin had bij de landskampioen en dat zijn prestaties daar onder leidden. Bovendien kreeg de 22-iari- ge Carli onlangs te horen, dat Feyenoord hera voor volgend seizoen geen nieuwe overeen komst zou aanbieden. „Alsof-ie nooit is weggeweest", verkeerde PFSC's pr-functionaris Jan 't Hoen gisteravond ook een beetje in de zevende hemel. „De vriendschap, die altijd kenmerkend is geweest voor PPSC, heeft hij bij Feyenoord gemist. Bo vendien zagen we hem toch al regelmatig op ons veld. Als hij niet moest voetballen met Fey enoord, was Ron bij PPSC te vinden", aldus 't Ron Carli. Hoen, die benadrukt, dat Feyenoord zeer spor tief aan de terugkeer heeft meegewerkt. Dat een aantal eersteklassers, waaronder streekgenoot Excelsior Maassluis, niet content zal zijn met deze gang van zaken, is een tweede. „Er zijn", zegt "t Hoen, „in het verleden natuur lijk al precedenten geschapen. Dit seizoen mocht een speler van FC Utrecht tussentijds te rug naar z'n oude club El ink wijk en vorig jaar had de KNVB geen bezwaar tegen de contrac- lontbinding van Jan Kroos bij SVV en zijn te rugkeer naar Zwjjndrecht". Eddie Treytel. Vlaardingen Eddie Treytel en Gerard Weber zijn bij For tuna Vlaardingen de belang rijkste kandidaten om in de vacante trainersfunktie te voorzien. Het is de bedoeling, dat de spelersgroep van de Vlaardingse tweedeklasser, die dit seizoen in Jan Bouman en Piet de Wolf twee coaches heeft versleten, dinsdagavond aan Weber, momenteel werk zaam bij bet Maasiandse MVV'27, wordt voorgesteld en daarover een oordeel zal ge ven. Met Treytel, de huidige twee de doelman van AZ'67, heeft het bestuur van Fortuna gis teravond een eerste, oriënte rend gesprek gevoerd. Hoewel de nog steeds in Rotterdam woonachtige Treytel (38), die bezig is met de opleiding Oe fenmeester I, een gunstige in druk heeft achtergelaten, wil men de zaak niet forceren. Vast staat, dat Jan Bouman in geen geval als trainer terug keert. Omdat de spoeling met trai ners van naam en faam rijke lijk dun is geworden, hoopt Fortuna nu wel de sollicitatie procedure zo snel mogelijk af te ronden. Om Weber en de oud-international Treytel ten opzichte van elkaar echter een eerlijke kans te geven, zal waarschijnlijk pas over een week of drie de-definitieve be slissing vallen. Overigens heeft Fortuna Hans Stout, de trainer die onlangs werd afgekeurd, benaderd met het verzoek volgend seizoen zitting te nemen in het be stuur. Stout moet dan elftallei der en coördinator Ger Don opvolgen, die zich niet langer voor deze taak kan vrijmaken. Vlaardingen Zo'n honderd- vijftig atleten van het Vlaar dingse Fortuna willen woens dag proberen de plaatselijke politici te overtuigen van hun problemen. Voorafgaande aan de gemeenteraadsvergadering werkt Fortuna met dat doel op de Markt een training af. Het wil op deze manier ver duidelijken, dat de situatie op de aieletiekbaan zo slecht is, dat moet worden uitgeweken (verkeersvrij en een mooie ronde) naar de schilderachtige Markt. Tevens zal een open brief worden overhandigd aan alle gemeenteraadsleden en worden pamfletten uitgedeeld. Het bestuur van Fortuna hoopt aldus in te haken op de ontwikkelingen van de laatste tijd, die aangeven, dat de poli tiek zich de erbarmelijke posi tie van de atletiekvereniging gewaar wordt. Nu in mei de nieuwe meerjarenbegroting (1985-1989) wordt behandeld, lijkt het Fortuna de hoogste tijd niet langer lijdzaam toe te zien, Fortuna is met deze aktie slechts uit op versnelling van de renovatie van de atletiek baan, die tot nu toe steeds werd opgeschoven. Men wil de raad er van doordringen, dat die renovatie moet worden op genomen in het investerings programma van 1987 op te ne men en niet in de nieuwe meerjarenbegroting. Schiedam Hans Kostense zegt het niet met zoveel woor den, maar dat het voetbalklimaat bij Hermes DVS hem in eerste instantie lichtelijk tegenviel, wordt tijdens het ge sprek met de "karaktertramer* steeds duidelijker. „Hel waren van die kleine dingen, hè", zegt hij ergens tussen twee zinnen door. „Te laat op de training, te laat op de bespreking, dat soort futili teiten, maar ik til daar zwaar aan. Ik ben keihard tegen die mentaliteit ingegaan en dat is me zeker niet door iedereen in dank afgenomen, maar in dat opzicht doe ik geen consessies. Nooit". Het was dus aan het begin van het seizoen even wennen op Harga, zowel voor de spelers als voor de trainer Zeker na het kortstondige en weinig succesvoile bewind van Leen Admiraal |nu Xerxes-zater- dag) was er, onbewust, een be paalde gemakzucht binnen de spelersgroep geslopen, die wel door Norbert Kleinherenbrink eens van latale mvloed had kunnen zijn. Kostense greep echter resoluut in. „Ik wist", stelt de oud-trainer van onder meer PPSC. Excel sior Maassluis. Oud-Beijeriand en Gouda, „dat Hermes DVS zeker qua voetbal gemakkelijk meekon m de eerste klasse. Ik had het vorige seizoen een paar wedstrijden gezien cn on danks de mindere resultaten zag ik voldoende nqogel ijk he den. Ik merkte echter snel, dat ik bijna alle spelers constant achter de broek moest zitten". „Natuurlijk kun je een slechte dag hebben, maar dat wil niet zeggen, dat je er dan ook ver der maar met de pet naar kan gooien, Hard werken, nee. kei hard werken, kan altijd. Mijn principe is: je doet ieu», of je doet het niet. Er is wat mij be treft geen tussenweg mogelijk. De zwakken vallen vanzelf af in het streven naar goed voet bal, gebaseerd op een enorme werklust". Na een aarzelende start leek Kostense, die drie weken gele den zijn contract met de club van voorzitter Willem van der Sloot verlengde, tenslotte na c-en paar maanden het lek bo ven te hebben. De resultaten werden beter, het voetbal werd aantrekkelijker en de spelers reageerden meer en meer ontvankelijk op de rechl-door-zee-aanpak van de Schiedamse oefenmeester. Schiedam Excelsior'20 oe fent dinsdagavond tegen La- gxinda AIK. Deze Zweedse tweede divisieclub verblijft volgende week op het KNV B-sportcentrum in Zeist. Via de voetbalbond werd contact gezocht met de Schiedamse tweedeklasser, die graag als sparring-part ner wilde optreden. Het duel, dat op sportpark Thur- lede wordt gespeeld, begint om 1B.30 uur. Hans Kosiense„."AIs trainer moet je op zo'n moment maz zel hebben',.. „Tegen Papend recht had ik echt de indruk, dat we er wa ren. We speelden een fantasti sche wedstrijd en wonnen na een slijtageslag met 2-1. Weer galoos gewoon". Sneeuw en ijs gooiden echter roet in het eten. Enthousiast werd er weliswaar door de se lectie doorgetraind en Kosten se had geen enkele reden om te vermoeden, dat na de win terstop hei elftal de winnende draad niet meer zou kunnen vinden. Toch was Hermes DVS van slag af. Eerst werd er tegen het armetierige HION slechts een povere 2-2 deling genoteerd, daarna tikte Oud- Beijerland de Schiedammers met 3-0 van de mat Een hevig teleurgestelde Kostense besloot meteen stevig aan de bel le trekken. „Ik zag het al voor het begin van de wedstrijd", trekt hij oen lelijk gezicht. „De grens rechter van die gasten werd voor een of ander jubileum op het veld gehuldigd en wat doen rmj spelers'* Gaan er vro lijk omheen staan, lachen wat, eventjes op de foto en raken vervolgens echt geen bal". „Ik ben toen op dinsdag en donderdag vreselijk tekeer ge gaan. Getraind, dat de stukken er vanaf vlogen en die gasten maar schelden. Toen dacht ik, nu heb ik ze, waar ik ze heb ben wil. Donderdag na de trai ning nog met iedereen even n.igebabbeld, individueel en met de groep Alle spelers kre gen legen Nieuwenhoorn de kans om hun falen van de vo rige week tegen Oud-Beijer iand. nota bene mijn oude dub, goed le maken". „En, dat is gelukt Stuk voor stuk hebben ze er keihard voor geknokt. De 2-1 overwin ning was dus terecht. Als trai- ner moet je op zo'n moment mazzel hebben. Je voelt het natuurlijk wel een beetje aan wanneer de groep toe is aan een hardere hand, maar je moet altijd afwachten of het aanstaat". „Een gewonnen wedstrijd komt dan ais geroepen. We hebben nu allemaal het idee, dat het nodig was en dat het zijn uitwerking niet heeft-ge mist. Dat is een goede basis om verder te gaan. Want, met alle respect, buiten RVC, Xerxes en DFC (waarvan zondag met 3-1 werd verloren, red.), doen wij voor geen enkele ploeg on der in die eerste klasse..." Schiedam - Pas na de training van vanavond weet Dic-k Buite-f laar waar hij ongeveer aan toe is voor de uitwedstrijd tegen -VU tesse. Niet van de partij Zijn Henk Salari, Jan Mulder (beideh geschorst) en Mark Wotte (gescheurde knieband), terwijl' de nieuwe medische staf, onder leiding van dokter Van der Hoql}, zich de2e week uitgebreid heeft gebogen over de blessures vari Chris Treling, Peter de Haan en Jan Kdnemann, Het tweede elftal van SVV, dat eveneens door een blessuregóK. wordt geteisterd en daardoor vier spelers uit de regionale jeugd moest plukken, verloor gisteravond met 2-2 van Vitesse. Marcel Oosterdijk zette de Schiedamse beloften op voorsprong, maar een ongelukkige eigen treffer jorgde later voor 1-1, Had SVV voor rust het betere van het sp?l, in de tweede helft mo^t het toch een tweede en beslissend doelpunt van de Arnhemse^ploeg incasseren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2