'Gé, de raad heeft je geen goed gedaan' Bruggenloop groot succes Ï1AARDIN6S DAGBLAD i( M COURANT NIEUWE WATERWEG COOBANT Modelbootclub geniet, publiek blijft weg Brouwer zit voor 'n dubbeltje goed Sleepvaartmuseum in ruimere jas Inkrimping bij GGD Getuige botst op ijzeren hek Kluiskraak een makkie Houten opstal voor de sloop In slaap na aanhouding Randy nog steeds zoek Achterstallig onderhoud als kunst linnen stretch pantalon... van -797- voor WATERWEG ücnieaam Niet de bewonersveremgingen zijn een Tl _iT ■- kwijnende zaak, maar de politieke partijen in Schie- -t>eWO110rSV6r611IfflIlg0n Sl^BIl tCniS hele samenleving. Hel MAANDAG 1 APRIL 1985 ---ucv»uiiciï.veieiiigingen zijn eei kwijnende zaak, maar de politieke partijen in Schie dam. Met die conclusie begint de bewonersvereniging Schiedam-Zuid een open brief aan PvdA-fractieleider Gé Brouwer. 'Zuid' was eind vorige week de eerste bewonersorganisatie, die reageerde heeft op uitspra ken van Brouwer in het RN van woensdag 27 maart. De PvdA'er had bewonersvereni- gingen een mode uit de jaren zeventig genoemd In de loop van het weekeinde kwamen ook furieuze reacties binnen van de bewonersverenigingen Schiedam-West. -Centrum en - Oost. Voorzitter Dienie Bons-Nesse van Schiedam-Zuid staat ver steld van Brouwers kritiek. Haar vereniging is juist véél te actief voor de gemeente Schie dam, schrijft zij in de open brief aan de PvdA-leider. „De gemeente doet te vaak niets met wat wij voorstellen of aandragen. En dat ligt niet aan het gemis aan aetiebereid- heid in de wijken. Allereerst vragen wij ons af, waarom wij altijd actie moeten voeren ■Dienie Bons wijst erop dat re delijk overleg juist onder de tegenwoordige PvdA/VVD- coalitie moeilijk lukt. „Wij krijgen steeds meer de indruk, dat deze twee partijen voorna melijk bezig zijn elkaar af te troeven mei prestigeprojecten en volstrekt voorbij gaan aan wensen die onder de bevol king leven." En; „Deze ge-, rrieente blijkt in de praktijk al leen nog maar gevoelig te zijn voor een gijzeling van de bur gemeester en bezettingen." Schiedam-Zuid voelt zich dan ook haast gedwongen tot gro ver geschut. De vereniging heeft vrijwilligers, die bergen werk verzetten, staat in de open brief aan Brouwer. Met ambtenaren wordt al jarenlang overlegd, bijvoorbeeld over stadsvernieuwing. „Wat ons daarbij steekt, is de totale af- wezigneid en ongeinteres 'Tn N f"f~l V3D 1 n m 1 —J trm a„/1 akam .«ta« I JJ.1 seerdheid van met name de grote partijen." Eerder voelt Zuid zich gema nipuleerd. Al' maanden pro beert men te weten te komen hof? het verder moet met de woningbouw op het GTB-ter- rein. Niemand wilde dat zeg gen. „Wie schetst onze verba zing, als wij van het ministerie moeten horen, dat de gemeen te Schiedam al in januari (dus al twee maanden geleden) zwart op wit heeft doorgege ven wat haar plannen voor dit jaar zijn." De politiek strijkt volgens Zuid veel te veel met de eer van anderen, want de raadsle den staan vaak voorop bij het slaan van een eerste paal, maar niet de werkelijke plan nenmakers. „Gé. moet dat nu allemaal zo?" vi aagt de bewonersverenïgïng. „Je jaren in de gemeenteraad hebben je geen goed gedaan. Je weet doodgewoon niet meer wat in de wijken op straat en aan de vergadertafels zich af speelt. Daarom nodigen wij je uit de komende maanden in 002e vereniging mee te draai en. Wij hopen datje er nog ge noeg kwaliteit voor hebt," Sleutel Hans Bakker, voorzitter van Schiedam-Centrum, mist een visie van Brouwer op de func tie van bewonersverenigingen. Bakker noemt het een luxe voor de gemeente Schiedam dat organisatie van inspraak overgelaten kan worden aan deze verenigingen. „Zij zijn een belangrijke sleu tel in het overleg tussen ge meente en burgerij. Dat er in sommige wijken een malaise is, is niet eigen aan bewoners verenigingen. Dat zie je in het verdere verenigingsleven, de hele samenleving. Het noodzakelijke kader trekt Schiedam uit. Ik zou dus wil len zeggen: Gé, doe daar wat aan, doe niet zo gelaten." Bakker vindt, dat bezuinigers bij de gemeente doof worden voor kritiek uit de verschillen de wijken. Hij mist belangstel ling bij de gemeente "voor overleg hoe de pijn verdeeld moet worden. Hans Coster en Jaap Nïeswaag van de bewonersverenigïng Sehiedam-West wijzen erop, dat de PvdA maar 600 leden heeft in Schiedam, dat de be wonersvereniging Schiedam- West er alleen al 400 heeft en Schiedam-Zuid zelfs 1300. Vol gens hen is de politiek bang voor de invloed van dc bewo nersverenigingen. „Dat de PvdA-fractie de voeling met de achterban kwijt is, was al duidelijk in de afgelopen tijd,'' zeggen Coster en Nïeswaag, doelend op de bezuinigingen op het opbouwwerk. „Maar nu gaat de fractieleider zelfs wartaal praten." Die me ning wordt gedeeld door een woordvoerster van Schiedam Oost. voeren. we2^eld en ongclnleres. g««gem in be« —eerster ven Sehiedarn- """""""'""""""""""'"""""miliiimmiiiiimm11InnMin.Mni'iM,,,;',',,; Georganiseerd Overleg wil toch meepraten Vlaardingen AbvaKabo en het CFO willen voor de vergadering van woensdag van bet algemeen bestuur van de GGD Nieuwe Waterweg Noord het Georgani seerd Overleg (GO) laten praten over de plannen om de ambulancedienst in te krimpen van 26 tot 22 man. Die maatregel komt volgens de bonden neer op een forse uitbreiding van het aantal arbeidsuren zonder dat daarvoor betaald wordt. Vlaardingen Een 37-jarige Vlaardinger heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een poging om twee jeugdige win keldieven in te halen met een ziekenhuisopname moeten be kopen. De man zag dat twee jongens bij een. radiozaak in de Groen van Prinstererstraat een ruit ingooiden en vier walkmans uit de etalage roofden. Hij ren de het tweetal achterna, maar zag in het donker een ijzeren hek in de Rembrandtstraat over hel hoofd. De man rende in volle vaart tegen het hek en bleef daar versuft liggen. Hij werd opgenomen in het Holy- ziekenhuis. De winkeldieven verloren tijdens de vlucht twee van de vier gestolen walkmans. Onbekenden zijn er zaterdag middag bij V D in geslaagd ongezien een glasplaat van een vitrine te lichten en te ver dwijnen met twee compact discspelers. De buit had een waarde van bijna tweed ui ze nel gulden. Een man die een don zen dekbed had gestolen kwam buiten tot de ontdek king dat hij gesnapt was. Hij gooide het beddegoed haastig in een container, sprong in zijn auto en vluchtte. Schiedam Het is inbrekers dit weekeinde bepaald niet moeilijk gemaakt om hun slag te slaan in het bedrijfspand van Beveka Combinatie BV aan de Van Heekstraat- In het pand trof men In een van de bureauladen de kluissleutel aan. Van die vondst werd dankbaar gebruik gemaakt. Er werd 15.000 gulden meegeno men. Bij het expeditiebedrijf Frans Maas aan de Ringersstraat ging het beduidend moeilijker om eenzelfde bedrag te be machtigen. Daar werd de kluis met grof geweld geopend. Schiedam Gemeentewer ken heeft opdracht gekre-en de houten opstallen oj le hoek van Eduard van Beï- numlaan en Mozartlaan te slopen. Het oude kantoortje van de S5SN, vroeger ge bruikt door de muziekschool en later als jongerencentrum, moet van B ten W het eerst tegen de vlakte. De tweede keet moet verdwijnen zodra de plantsoenendienst elders- heeft betrokken. Het GO voelt zich gepasseerd omdat al in november vorig jaar sprake was van een ver lies aan personeel. Toen, tij dens een bijeenkomst op 19 november, werd afgesproken dat het GO ruimschoots de ge legenheid zou krijgen met al ternatieve plannen op de prop pen te komen. De gekozen le den van de werkgroep hebben sindsdien voortdurend tever geefs geprobeerd een vergade ring te beleggen. Ze zijn dan ook niet bij machte geweest een advies te geven. Het is de bedoeling dat net GO vanmid dag bijeen komt. Het personeel van de GGD acht de vergadering van het bestuur van belang, omdat bij sanctionering van het plan de betrokken gemeentebesturen de verantwoordelijkheid ac cepteren voor het terugbren gen van het personeelsbestand. Het personeel is bang dat de geringe bezetting tot calamitei ten kan leiden. De betrokken gemeentebesturen (Vlaardin gen, Schiedam en Maassluis) hebben al laten weten geen extra geld voor de ambulance dienst te willen fourneren. Schiedam Een 56-jarige Hagenaar kon zondagmor gen om half zes, nadat hij op rijksweg 20 door de poli tie was aangehouden, met geen mogelijkheid de ogen open houden. Politieagen ten vonden de man ver dacht voorzichtig rijden. Op het moment dat een van de agenten naar het waarom van zijn onzekere rijgedrag informeerde- was de man al in slaap geval len. Hij bleek vanaf Spanje ongeveer 24 uur non-stop achter het stuur te hebben gezeten. De man viel op weg naar het bureau voor de tweede keer in slaap. Veel bootjes, weinig toeschouwers. Vlaardingen De presentatie van haar activiteiten, die de Vlaardingse modelbootvereniging zaterdag hield in de vijver aan de Maassluissedijk bij Windmill, is door het regenachtige weer een beetje in het water gevallen. De leden waren wel trouw naar de vijver getogen om er met hun zelfgemaakte miniatuurscheepjes te varen, maar het publiek liet het mas saal afweten. Slechts enkele liefhebbers kwamen op de show met de circa veertig modellen af. Zij konden getuigen zijn van het immense plezier dat de leden beleven aan hel spel met hun 'troeteldie ren'. Enkelen dobberden rond met bootjes van ongeveer een halve meter, maar de doorgewinterde leden hebben tegenwoor dig al schuiten van tegen 1,50 meter tot hun beschikking. Mo menteel is er zelfs al een boot in aanbouw die 2.30 meter lang wordt en 100 kilogram gaat wegen. Behalve de Vlaardingse vereniging waren ook de Eerste Model bouwvereniging Maassluis (EMV) en het Schiedamse Viking naar Vlaardingen gekomen. „Maar zo'n fanatieke vereniging als de onze bestaat in heel Nederland met", wist voorzitter A. Ver- heij. „Wij varen het hele jaar op zaterdagmiddag, zondagmiddag en woensdagavond Zelfs van een beetje ijsbreken zijn wij niet vies", meldde hij trots- „Bij mijn weten zijn wij de enige vereni ging in Nederl •md die 's winters doorvaart. Andere varen alleen tussen ap.-il en september. Da- omt natuurlijk ook door de goe de accommodatie die wij iie>* rn." Het zoeken naar de 10-jari ge Randy Schenkenveld, die sedert afgelopen donderdag wordt vermist, heeft tot he den nog niets opgeleverd. Dit weekeinde werd op verschei dene plaatsen gedregd. Dat gebeurde omdat uit een van de vele tips die de politie kreeg, nadat aan de vermis sing vrijdagavond op televisie bekendheid was gegeven, bleek dat de geestelijk ge handicapte jongen omstreeks vijf uur nabij de Oosthaven- kade was gesignaleerd. Sindsdien heeft niemand hem gezien. Randy is gekleed in een geel/beige jack, een groene broek en bruine ve terschoenen. Wie hem don derdagmiddag of daarna nog heeft gezien, wordt verzocht contact op te nemen met de politie, tel. 342355. Vlaardingen Achterstallig onderhoud kan heel mooi zijn. Dat bewijst de Vlaardingse kunstenaar Aad Hofman van af afgelopen zaterdag tot en met 27 april in De Harmonie waar zijn expositie van schil derijen te zien is. Die geeft in zicht in het achterstallig on derhoud in de gemeente. Met overzichtsschilderijen, maar ook met detailwerkjes laat Hofman in bonte kleuren zien, wat er zoal kan gebeuren als huizen gedurende (te) lange tijd aan hun lot worden over gelaten. Hoewel de negentien tentoon gestelde olieverfschilderijen nergens de mening vap de kunstenaar aan het publiek opdringen, kan uit de keuze van zijn thema toch een poli tieke stellingname worden ge destilleerd. Wethouder Bas Goudrïaan, die de expositie officieel opende, wilde in zijn toespraakje niet op dat aspect ingaan. Hij hield een verhaal over het belang van de architectuur als zijnde de moeder/der kunsten. Eén" waardeoordeel had hij het vol gestroomde theatercafé wel mee te geven: „Hofman is voor Vlaardingen een belangrijk kunstenaar, die voor de stad behouden moet worden Schiedam PvdA-voorman Gé Brouwer heeft zich in de commissie voor algemene en bestuurlijke zaken (ABZ) sterk gemaakt voor een rechtvaardi ger regeling voor het opvragen van adreswijzigingen. Het al oude uitgangspunt, dat kerke lijke instellingen die gegevens gratis kunnen krijgen terwijl anderen ervoor moeten beta len, vond hij onterecht. Na de ambtelijke uitlc-g dat er drie tarieven worden gehan teerd, was Brouwer nog niet tevreden. Tarief 1 is gratis en bedoeld voor kerken en daar aan gelieerde instellingen. Voor een dubbeltje per adres- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiuiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiiiir Maassluis Het Nationaal Sleepvaartmuseum in Maas sluis gaat uitbreiden. Het pand naast het museum aan de Hoogstraat, dat tot voor kort in particuliere handen was, is door de gemeente aangekocht. De Rotary Maas sluis/Maasland en de Round Table van de Industriële Kring Maassluis hebben teza men toegezegd een grote ac tie te zullen opzetten 'om de uitbreiding financieel moge lijk te maken. De gemeente voelt voor dat plan. Ze heeft al laten weten het pand voor het museum te zullen reser veren. De verbouwingsteke ningen zijn al gemaakt. De initiatiefnemers tot de actie hebben inmiddels een aparte stichting Huisvesting Natio naal Sleepvaartmuseum opge richt, die de diverse inzame lingsacties gaat coördineren. Het zal nog tenminste enkele jaren duren voordat de uit breiding een feit is; met die woorden matigde voorzitter wijziging kunnen wetenschap pelijke instellingen op het stadskantoor terecht. Het der de tarief is voor alle andere personen en instellingen en komt neer op rond vier gulden per adres. Toen Brouwer in tweede in stantie te horen kreeg, dqt dank zij een ruime interpreta tie van het begrip wetenschap pelijk daaronder ook de poli tieke partijen worden gescho ven, waren zijn bezwaren plot seling verdwenen. „Ja, maar", probeerde Herman Noordegraaf (PPR/PSP) nog, „waarom moet dan een sport club die een ledenwerfactie wil beginnen vier gulden per informatie betalen?" Het ant woord bleef uit. ir.G. Langelaar al te veel opti misme. Als het eenmaal zo ver is, kan het museum serieus gaan den ken aan het inrichten van een permanente tentoonstellings ruimte. Momenteel herbergt het pand slechts drie tamelijk kleine ruimten en moet voort durend met wisseltentoonstel lingen worden gewerkt. „Een trieste zaak," meent be stuurslid Ouwenhand, „Er zijn legio mensen, die hier komen om de algemene geschiedenis van de sieepvaart te bekijken. We kunnen hen momenteel niet meer dan enkele deelge bieden tegelijk tonen." De mededelingen, die stich tingsvoorzitter Langelaar vrij dag deed, overschaduwden een beetje de feitelijke bedoeling van de bijeenkomst in het krap bemeten museum. Lan gelaar kreeg uit handen van R.J. Roest namens het plaatse lijk comité voor de Zomerpost- zegels symbolisch 5.000 gulden overhandigd. Voor dat geld zal het museum drie scheepsmo dellen kunnen aankopen: De Holland (een kustsleepboot), de Ebro (een zeesleper uit het stoomtijdperk) en de Fiat Vo luntas (een rijnsleepboot). Ook die geste stemde Lange laar tevreden. „Het is moeilijk modellen tegen redelijke voor waarde te bemachtigen," hield hij zijn gehoor voor. Particu lieren staan hun scheepjes niet graag af en rederijen hebben meestal alleen recente exem plaren. iniiiaiiijiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiijiiifiiiiiiiiiifiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiuiiiiHiiitiimiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii Schiedam De bruggenloop van de Gorzen kan nog eens een evenement worden, waarvoor de hele stad uitloopt. Er zit groei in. bleek zondagmiddag uit de deelname. Vorig jaar was de belangstelling beperkt tot bonderd mensen, gisteren was dat al driemaal zoveel, waarbij opgemerkt kan worden dat er evenveel toe schouwers als hardlopers waren. En de dravers konden onderscheiden worden in wedstrijdlopers en recreatie- lopers, ook van buiten Schiedam-Zuid. De bruggenloop heet de brug- genloop, omdat de wedstrij- De Willemsbrug was een 5-jroute uitgestippeld is via een van de lastige obstakels in de aantól biggen rond het bruggenloop; het oude rol- schiereiland de Gorzen. Veel bruggetje haalde de dravers wijkbewoners konden thuis- ult hun tempo. blijven om van de wedstrijd mee te genieten, want de hardlopers kwamen door hun straat. De omloop rond de Gorzen be draagt drie kilometer, en som migen haakten na één rondje af. Een aantal moedige joggers ging door tot twee ronden. Maar vooral de wedstrijdlopers maakten drie vol en de snelste deed dat in 33 minuten en tien seconden. Die was al aan het 'uitlopen', zoals dat heet, toen anderen nog aan hun derde ronde moesten beginnen. De renner, die tweeënhalve ronde oerkop had gelegen, eindigde als r nummer drie. Met een perfekte pas vorm. Van 70/30% poly ester/viscose. Maten 36 t/rr. 48. In grijs, rood. ma rine, écru, wit, blauw of taupe [Zonder ceintuur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1