Artsen slecht op de hoogte van bej aardenzorg Sport overdag in Vlaardingen Hartog: Laat watersporter zelf Rolbrug gaan bedienen Bewoners naar de rechter VRIJMARKT OP LIESVELD Van 't Oft naar 'l Ooft Bad Groenoord Ravage aangericht in Thorbeckesehool VIMHM6S DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Cruyff-fans stelen trui Koffiehuis moet dicht Jantje Beton geeft iünmerkaxnp fietsen MB Tijdens de zomermaanden Stiekum reclame Trio betrapt Verlichte plattegronden ÜVHH1WEG DINSDAG 9 APRIL 1365 Schiedam Evenals in sommige andere ge meenten gebeurt, zou Schiedam een lid van een watersportvereniging de bevoegdheid moeten geven zelf de bruggen te bedienen in het weekeinde. Met die suggestie komt CDA- raadslid Ru Hartog op de proppen. De Rolbrug over de Schie is bij uitstek ge schikt om door een watersporter te worden bediend, Hartog ziet er voor iedereen voor delen aan. Het kost de gemeente geen geld. want de havendienst kan thuisblijven als het openen en. dichtdoen van bruggen aan een watersporter wordt overgelaten. Het maakt Schiedam aantrekkelijker voor de water sport, want de openingstijden van een brug kunnen op die manier worden versoepeld; het is nu zo, dat de Rolbrug het grootste deel van het weekeinde voor de watersport geslo ten is. Hartog vindt dat zonde: „Elke boot met zijn bemanning brengt geld in. Als men Schie dam niet kan promoten, missen wij met recht de boot," aldus Hartog. Hetzelfde geldt voor zeeschepen. Het is Hartog gebleken, dat de havendienst vaak zeeschepen de toegang tot Schiedam ontzegt. Het CDA-raadslid heeft ferme kritiek op de havendienst. „Het personeel, dat de bruggen bedient, behandelt de watersporters op een wijze die zeer onbetamelijk is. Duidelijk is te merken, dat deze personen het idee hebben dat zij een machtspositie bezitten," aldus Hartog. „Uit correspondentie, waarvan ik kopieën bezit, blijkt dat er een handelwijze plaatsvindt, die zeer laakbaar is, ook dat wachttijden van langer dan twee uur niet in cidenteel zijn." Oran j ebrug Wachttijden gelden vaak ook voor het wegver keer, als het met bruggen te maken heeft. Een week geleden was de gemeente bezig met repa ratie van de Oraniebrug en er ontwikkelden zich-files tot in Vlaardingen en Rotterdam toe: de BK-laan stond vol en eveneens de Rotter- damsedijk en de Broersvest. Hertog heeft er nu egn argument bij om zijn idee kracht bij te zetten. De gemeente kan nu moeilijk zeggen, dat het watersporters om ver keerstechnische redenen niet toe te vertrouwen is om hen zelf de bruggen te laten bedienen, want als de gemeente het zelf doet kan er een ook alternatief spitsuur worden gecreëerd. De Oranjebrug stond in het middaguur open en stagneerde al het verkeer door de binnenstad. Maassluis Namens vrijwel alle bewoners in de Steendijkpolder in Maassluis gaat een aantal leden van de commissie bodemonderzoek bij ;het Haags gerechtshof in beroep tegen het af wijzen van de korting op de on roerend-goedbe- lasting. „Anders moeten bijna duizend mensen 34 gulden betalen en nu maar twee", aldus Harm Woudstra, de voorzitter van de commis sie bodemonderzoek. De commissie heeft de ge meente gevraagd met deze handelswijze akkoord te gaan. De uitspraak van de rechter is dan wel bindend voor alle be woners van de wijk die be zwaar maken tegen de hoogte van de ogb. „De rechtbank heeft haar fiat al gegeven", weet hij. „Wij willen bij de rechtbank een nieuwe arrest ontwikkelen. De kans bestaat natuurlijk dat onze eis wordt afgewezen, maar wij vinden bociemverontreining dermate ernstig dat we toch in oeroep willen gaan". Schiedam Twee winkeldie ven van 15 en 16 jaar gedroe gen zich zaterdag opzichtig. Het personeel van de sport- en campingwinkel Mak aan de Hoogstraat had al het vermoe den dat de twee jongens met gestolen truien onder hun jas de winkel uit waren gelopen, daarom werd de politie gebeld. En terwijl die uitrukte, ston den de twee knapen in de Bokkensteeg om de hoek bij Mak de truien te passen: kij ken of zij wel de goede maat hadden gestolen. In eerste in stantie waren zij alleen op het geliefde Cruyff-embleem afge gaan. De politie had er een koud kunstje aan het tweetal te arresteren. Schiedam Na een proefpe riode van een jaar hebben B 8c W besloten de vergunning voor de exploitatie van een koffiehuis aan de Fabristraat niet te verlengen. Het college vindt dat het koffiehuis het af gelopen jaar heeft geleid tot 'een ontoelaatbaar nadelige be ïnvloeding van het woon- en leefmilieu in de directe omge ving'. Eigenaar D.A. Soguksu had onlangs om een nieuw verlof gevraagd. Vlaardingen Een eeuwenou ds traditie wordt in Vlaardin gen op Koninginnedag, 30 april, m ere hersteld. Op het Liesveld is dan de zogenaamde vrijmarkt. De vereniging De Verzamelaar uit Vlaardingen roept een iederdie iets te koop aan te bieden heeft op, om op Koninginnedag zijn spulletjes op het Liesveld uit te stallen. In vroeger jaren trokken koop lui uit de hele provincie naar het centrum van een stad om hun koopwaar aan te bieden. Zij moesten aan de marktmees ter wel de nodige penningen betalen om op de markt te mo gen staan. Eén keer in maand was er echter de vrijmarkt, dan hoefde er niet betaald te wor den. De Verzamelaar Iaat de tijden van weleer herleven. Om de sfeer te verhogen zal een draaiorgel vrolijke deuntjes voortbrengen en ook de straat muzikanten zullen zeker niet ontbreken De Vrijmarkt is ge heel gratis. Mensen die een marktkraam willen moet dat wel laten weten: 010-742916. Vanaf 10 kan het V!aard;ngse publiek op het Liesveld terecht om de spullen, die worden aan geboden, le kopen Paasvakantie in Schiedam-Zuid levert soms het beeld op van een kleuterbedrijfsschool. Druk timmerend fabriceren jeugdige Gorze- naren er poppenkasten-op-kleine-mensenfor- maat, je zou het bijna kinderkasten kunnen noemen: hutten, met tafels en stoelen, kort om, de gebruikelijke produkten van een bouwspeelplaats, maar telkens weer hoogst onconventioneel. Het timmerkamp op het Hoofd is gedurende de hele paasvakantie open. Het Nationaal Jeugdfonds Jantje Beton heeft het kamp nog een financieel duwtje ge geven door de aanschaf van crossfïetsen mo gelijk te maken, evenals een wisselbeker voor de winnaar van de wedstrijden op de bouw speelplaats. Elders in de stad is ook Jeugd land actief, onder meer morgenmiddag in ge bouw De Rank waar het ballet van Miranda van Oirsctrot optreedt. Vlaardingen De stichting nationale gedenk dagen zorgt ervoor dat op bevrijdingsdag de traditionele Vlaardinese zondagswandeling Van 't Oft naar 't Ooft in ere wordt hersteld. Langs die route van het park naar het haven hoofd speelt de viering van 5 mei zich groten deels af Het feest begint al op 4 mei met een optocht van antieke legervoertuigen, waarvan er tientallen uit het buitenland komen. Een dag later brengen atleten het bevrijdingsvuur uit Wagemngen naar Vlaardingen. Zij worden op de -Markt binnengehaald met muziek van het seniorenorkest. Daarna worden de vredesdui ven gelost en is er een optreden van de Ram blers. Tijdens de wandeling van *t Oft naar 't Ooft kunnen de wandelaars genieten van mu ziek van Voorwaarts en Sursum Corda en volksdansdemonsiraties. In de vijver in het Hof wordt gevaren met modelbootjes, in de haven zijn oude schepen te bezichtigen en de musea langs de route'zijn open. Schiedam Directeur Paul van Mansum van de stichting Raad voor het Bejaardenwerk Schiedam vindt het een kwalijke zaak, dat zoveel huisartsen slecht op de hoogte zijn van de bejaarden voorzie ningen in de stad. „Het is maar een kleine groep on der de huisartsen, die zich in deze materie verdiept. Dat betreuren wij," aldus Van Mansum. De directeur van het bejaar denwerk heeft dit onder werp aangesneden om wet houder Hafkamp duidelijk te maken, dat het wel degelijk zin heeft om een bijeenkomst te beleggen met de Schie- damse huisartsenvereniging, de gemeente Schiedam en het bejaardenwerk. Volgens Van Mansum zijn er op dit moment onvoldoende com municatiemogelijkheden, „Het is moeilijk over een aantal zaken met de huisart sen in overleg te treden." heeft hij ervaren. Hafkamp stond hier aanvan kelijk anders tegenover. Vol gens de wethouder voor wel zijn en volksgezondheid heeft het momenteel geen zin een dergelijk overleg te starten, omdat er geen con crete problemen zijn. „Naar ieders mening heeft het geen zin te gaan vergaderen." zei hij in zijn commissie, maar dat werd dus prompt door Van Mansum tegengespro ken. Hafkamp zwichtte: „Nou, ik denk dat dat dan een probleem is, waarover wij het eens kunnen hebben in bilateraal overleg," zei hij. Voordat hij beloofde hiertoe initiatieven te nemen, had de wethouder flink de kous op de kop gehad van CDA- raadslid Els Hellwig en PvdA-raadslid Truus de Nijs. Volgens beide dames is er (ADVERTENTIE) 4 mei Vm 31 augustus 1985. VOORVERKOOP abonnement 30,- Na het inleveren van de invulstrook, verkrijgbaar op de voorverkoopadressen, en een goedgelljkende pasfoto kunt u het abonnement direkt, na betaling, meenemen op de volgende adressen. V.V.V. Buiten havenweg 9, Zwemhad Zuid, Westfran- kelandsedijK 3. De Rabobanken in Schiedam (niet op de koopavon den) en na 22 april bij Bad Groenoord. Alléén In de voorverkoop ƒ30,-, voor bijna 4 maanden zwemmen. Tel. inf. 261682. Schiedam - Inbrekers in de Thorbeckesehool aan de ge lijknamige singel hebben op paasavond huisgehouden als olifanten in een porceleinkast. Alle lokalen werden door zocht, alle bureaus overhoop gehaald en over de grond leeg- gekiept en met name de lera ren kamer moest het ontgel den, In de gang op de begane grond werd de brandkraan opengezet, zodat de gang on- Vlaardingen Voor de zo mermaanden heeft de dienst Sport en Recreatie van de ge meente Vlaardingen een uitge breid programma samenge steld. Naast activiteiten in de avonduren is er nu ook een pakket sport overdag. Drie onderdelen staan ai vast: fietsen, een tennisinstuif en een atletiekimtuif. Vooral de enorme toename van vrije tijd is één van de beweegreden van de gemeente geweest om met reacreatie overdag te be ginnen. Een leder die overdag een paar vrije uurtjes heeft kart meedoen aan sport overdag. Gedacht wordt vooral aan VUT'ers, WAO'ers, werklozen. mensen met een deeltijdbaan, huisvrouwen en huismannen. Het project fietsen is ai van start gegaan. In samenwerking met fietsclub Rijnmond wordt elke dinsdag week een nieuwe route samengesteld. Vertrok ken wordt telkens bij het Kol- pabad, waar tussen 9.30 uur en 12,00 uur gestart kan worden. De kosten bedragen één gul den. De atletiekinstuif wordt geor ganiseerd op het complex van atletiekvereniging Fortuna Vlaardingen aan de Marathon- weg. Het programma bestaat uil trimactiviteiten, afgewis seld met de specifieke atletie- konderdelen. Vanaf donder dag 25 april kan een ieder die zijn conditie op peil wit hou den wekelijks op het terrein terecht De kosten bedragen twee gulden per keer. Tennissen Tennispark Socnda heeft de deuren voor tennisliefhebbers maandag 1 april al open gezet. Iedere maandagochtend kun nen de tennissers op het park aan de Claudius Civihslaan te recht om een balletje te slaan. Een ochtendje tennis kost drie gulden vijftig. Wie meer inlichtingen wil over de activiteiten van sport overdag kan contact opnemen met de consulenten sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen. Telefoon: 010- 355888. der water kwam te staan. De ravage werd op eerste paasdag ontdekt. Aan de hand van de aard der vernielingen heeft de politie goede hoop de daders te kunnen opsporen, deelde men vanochtend mee op het hoofd bureau. t Ook in de Rijnmondsehool werd ingebroken, op een iden tieke wijze: door een ruit in te gooien. Hier werd niets ver nield, maar de illegale bezoe kers namen een videorecorder van 1500 gulden en vijf casset tes mee. Uit de kampwinkel van het volkstuincomplex Thurlede werden een stalen trekker en enkele batterijen gestolen: waarde 2500 gulden. De daders kwamen binnen door een gat te maken in het golfplaten dak. In de Jan Steenstraat klaagde een 38-jarige autobe zitter, dat een onverlaat over zijn wagen gedanst had: er zat een flinke deuk in de motor- Schiedam De politie heeft dit weekeinde tweemaal recla memateriaal in beslag geno men, omdat het vermoeden bestond dat er geen vergun ningen voor waren afgegeven. Op de Kasteelweg in Woud- hoek-Noord ging het om recla me voor parketvloeren; er staat veel nieuwbouw dus de eigenaar van de borden zal daar wel op gemikt hebben, dachten de surveillerende agenten. Op de Horvathweg stond een reclamewagentje van een Schiedamse firma in zonnebanken. Ook dat bevindt zich nu bij het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat. De politie onder zoekt beide gevallen. (ADVERTENTIE mm, 31 cm philips portable type TX zwart-wit TV i - 220 en 12 Volt, dus ook voor caravan of boot 6 kanalen voorkeuze met in- dikatie op 't beeldscherm ontvangt alle VHF en UHF-kanalen d.m.v, teles- koopantenne of kabelnet-systeem zéér laag stroomverbruik beveiligd tegen verkeerd aansluiten op een ak- ku. Met 6 maanden garantie, in antra ciet Alléén woensdag wan JWW. unnr onder Hafkamp weinig on dernomen op het terrein van de eerstelijnsvoorzieningen in de gezondheidszorg. Hell wig vroeg zich af, waar toch de instelling van een functio nele raad voor de maatschap pelijke dienstverlening blijft. Het laatste succesje, dat de gemeente boekte, dateert van enkele jaren geleden, toen enkele huisartsen warm lie pen voor het idee van een gezamenlijke praktijk aan de Warande. „Maar in deze raadsperiode heb ik van u mets meer gehoord op dit terrein," zei zij. Truus de Niis merkte eveneens op dat de raad voor de maatschappelij ke dienstverlening telkens maar weer vooruitgeschoven lijkt te worden. Uit de be leidsnota van het bejaarden werk proefde zij, dat het contact met de huisartsen veel te wensen overlaat. Hafkamp sprak van onvol doende duidelijkheid en de overheersende invloed van de hogere overheid, waarvan gemeenten afhankelijk zijn, maar lokte daarmee een ve nijnige reactie uit van Els Hellwig; „Ondanks dat het dan allemaal zo moeizaam zou gaan, vind ik toch dat u er weinig aan gedaan hebt." En toen Hafkamp wilde in terrumperen, zei Hellwig: „Nee, meneer de voorzitter, even wachten. U hebt een heleboel laten liggen." Haf kamp wist niet veel meer te antwoorden, dan dat er pas een vergadering is geweest waar over deze onderwerpen gesproken werd. „En ik her inner mij niet dat u bij die vergadering was, mevrouw Hellwig." lifiiiitiiiiiiiK^iJiniiiiiitiiiiiiiiririiiriiiiiii Vlaardingen Enkele Vlaar- dingers hebben gisteravond in het industriegebied drie jon gens van 13, 14 en 17 jaar op heterdaad betrapt toen zij pro beerden een auto te stelen. Het trto werd aan de po),tie over gedragen. In de nacht van zaterdag op zondag is uit een garagebedrijf aan de Parallelweg een Merce des gestolen. Men kwam bin nen door een deur te forceren. iiiiijiiriiiiiiiijitiiiiiiiDiiiiiiiiiiiiniiiiiuiF Schiedam B en W van Schiedam hebben besloten in zee te gaan met Suurland Exploitatie Maatschappij voor de levering van een aantal verlichte plattegrond- informatiekasten. Met die voorziening wordt het ge makkelijker de weg te vin den in de stad. Over de opzet van de plattegronden is nog weinig bekend. Die wordt in samenspraak met de ge meentesecretaris en de direc teur gemeentewerken be paald. Met het project is een bedrag van 15.000 gulden ge moeid. s4§]

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 1