Bevrij dingsrevue niet alleen voor Schiedam SPORT Ron Bmst gaat voor in de strijd Abba centraal in Lijndraaier Fees Matla 's bigband imiteert Glenn Miller mi Rotterdams Nieuwsblad Cup VREUGDE EN LEED HERLEVEN Buitelaar is niet bang voor Den Haag MW'27 oefent Fanclub groeit nog steeds Viaardingen kiest jeugdclown V erschui vingen Jan van der Hurk naar DRZ Fortuna VI le^t TSB z'n wil op Viaardingen De fanclub •van de nog steeds razend po pulaire popgroep Abba zorgt tijdens de jaarlijkse fanclubdag voor een primeur. Het zoge naamde Chess-concert, opge nomen in Stockholm, wordt dan voor het eerst ïn ons land vertoond en Eric van den Berg, één van de stuwende krachten achter de fanclub Abba-Info, is maar wat trots op' het feit, dat juist zaterdag 20 april de film in de Lijn draaier in Viaardingen té zien. Viaardingen staat volgende week zaterdag dus weer hele maal in het teken van de band, die eens met 'Waterloo' op- het songfestival de harten miljoenen over de hele wereld sneller deed kloppen. Het suc ces, dat volgde was overweldi gend en de platenverkoop nam gigantische proporties aan. Nu timmert de groep, na aJ die jaren van succes, niet meer aan de weg. De solo-activitei ten slokken teveel tijd op om tot de produktie van een nieu we elpee te komen. „Maar de interesse voor Abba bestaat nog steeds", aldus Eric van der Ende. „Nog steeds groeit het aantal leden van onze fanclub, met een neergaande lijn heb ben wij gelukkig nog niet te maken gehad. Abba bestaat of ficieel ook nog steeds en er zijn nu weer wat vage plannen om een elpee op te nemen, maar je moet maar afwachten of dat er ooit nog van 2al ko men." De Nederlandse fanclub is een uiterst actieve en vijf Vlaar- dingem runnen de club. „Pas nog zijn we met een aantal fa natieke fans naar België ge weest om Agneta op te zoeken. Ook met de rest van de leden hebben, we een goede band. Ze vinden het altijd leuk om ons weer te zien. In Nederland zit ten de meest fanatieke Abba- fans en dat weten ze ook wel." Abba staat, hoe kan het an ders, centraal tijdens de mee ting in de Lijndraaier. Er zijn films van optredens van Björn, Benny, Agneta en Frida in Ar gentinië en andere landen. De hele dag is natuurijk muziek van de formatie te hotren en zijn er souventers te koop, In de avonduren is er een Abba- disco. Vorig jaar trok de fanclubdag ruim 300 belangsteleldnen. Eric van der Ende verwacht dit jaar weer een groot aantal farts: „Zelfs uit het buitenland komen ze naar Viaardingen. Van Duiters en Belgen weten we zeker dat ze komen en ook een groep Noren zou de dag bezoeken." Ondanks de goede contacten is de fanclub er nooit in geslaagd om één van de leden zelf voor een uitstapje naar Viaardingen te strikken: „Het zou magni fiek zijn, maar aan de andere kant doemen er ook weer een heleboel problemen op," weet Eric van der Ende. „Om zoiets organisatorisch rond te krijgen moet je een geweldige inspan ning leveren. Ik weet eigenlijk niet eens of Abba wel zin zou hebben om te komen. Het lijkt me nu geen pretje om omringd te worden door duizenden fans die aan je willen zitten." Vanaf 11 uur kunnen de fans in de Lijndraaier terecht. Om 22 uur is het feest ten einde. Han van der Horst met op de achtergrond de repetitie van de Bevrijdingsrevue. Koninginnedag Viaardingen De stichting Nationale Gedenkdagen heeft het programma voor konin ginnedag bijna rond. Het pro gramma telt dit jaar ruim veertig onderdelen en de laat ste voorbereidingen worden momenteel getroffen om het feest uit te laten groeien tot een ware happening. Naast de vaste onderdelen zijn 'er weer een groot aantal nieu we elementen ingebracht. Op het Veerplein is een spectacu laire muziek- en eireusshow met een keur van bekende ar tiesten. De vuurvreter Rïcardo Aziz en het rolschaatsduo El- mond O zal tijdens de circus show optreden, terwijl de jeugd aan haar trekken komt met optredens van bandparo- dist Rini van der Lee en de clowns Ronaldo en Paddy. Het .hoogtepunt van de dag 2al on getwijfeld het optreden van Oscar Harris worden. Voor de Vlaardingse kinderen •is er op het Veerplein nog een ;heel speciale gebeurtenis. Dan .zal de verkiezing van jeugd- 'clown van Viaardingen plaats- 'vinden. Verkleed en opge maakt als clown wordt dan de leukste creatie tot jeugdclown van Viaardingen gekozen. Wie meer informatie wil over de verkiezing kan terecht bij Pe ter Spek. Telefoon: 010-352615. Maassluis De big band van de streekmuziekschool Nieu we Waterweg-Noord laat vanavond in theater De Schuur- kerk de glorieuze tijd van Glenn Miller herleven. Deze band, die precies dezelfde samensteiing heeft voor wat betreft het instrumentarium als die van de legendari sche Glenn Miller, brengt onder leiding van zijn oprichter en dirigent Cees Matla een muzikaal optreden met onver valste amusementsmuziek. Het avondvullende programma bestaat onder meer uit werken van Count Basie, Duke El lington, Stan Kenton en Henri Mancini. „De belangstelling voor dit soort muziek neemt sinds ge ruime tijd enorm toe. Op grond hiervan zijn we al diverse keren uitgenodigd voor enkele radio-optredens. Verder wisten we tijdens het nationale big-bandfestival in Haaks bergen de derde prijs in de wacht te slepen, waar we na tuurlijk erg blij mee waren. Onze big band is ongeveer ze ven jaar geleden ontstaan. In de loop der tijd groeide het aantal leden, dat zijn de beste leerlingen van de streekmu ziekschool en de beste muzikanten van regionale muziek verenigingen, uit tot een formatie van achttien mensen. Het vocale gedeelte wordt verzorgd door de zangeres Rïa van Willigen. Zij beschikt over een stemgeluid dat zich heel goed leent voor de muziek die wij spelen", aldus Cees Matla. Speciaal voor het optreden krijgt het sinds kort flink uitge breide podium van theater De Sehuurkerk een ongebrui kelijke opstelling. Onder het motto: het oog wil ook wat, is een aantal elementen op het podium geplaatst waarop de musici plaats zullen nemen. Hierdoor komt het visuele as pect meer tot zijn recht, aldus de werkgroep Theater, die deze avond organiseert. Schiedam Veertig jaar na de oorlog is de herinne ring aan de hongerwinter gevat in echte bluesmu ziek: de Gaarkeukenblues. Zo gaat dat. Leny Vos regisseert de door Han van der Horst geschreven Bevrijdingsrevue en zegt: „Het wordt zeker geen treurig spektakel. Er komen natuurlijk wel Duitse soldaten en NSB'ers in voor, maar die spelen eigen lijk alleen op de achtergrond een rol. Er wordt in ieder geval veel gelachen en gedanst." Schiedammers, die de oorlog hebben meegemaakt, zijn er elk jaar weer minder in getal. Han van der Horst heeft heel wat werk moeten verzetten om het verhaal van de revue te reconstrueren. Hij had de beschikking over een oud pro- door Mari Timmermans grammaboekje en wat oude fo to's en moest de rest van het verhaal aan de weet zien te komen bij een kleine groep poggetuïgen. „Het was toch niet de bedoe ling de revue tot in de finesses hetzelfde te maken als toen. Daar zijn ten eerste veel te weinig gegevens voor en ten tweede heeft het publiek van nu wel een wat andere opvat ting van amusement dan in 1945." Han vertelt dat de re vue van 1985 min of meer het totstandkomen van de oor spronkelijke revue als onder werp heeft. Optimisme De oorspronkelijke versie had als titel 't Zit Erop en er is maar weinig fantasie voor no dig om te begrijpen dat de ma kers daarbij gedacht hebben aan het eind van de Duitse be zetting en de honger. „Er was natuurlijk heel wat moed voor nodig en een flinke dosis opti misme om in de oorlogsjaren al een bevrijdingsrevue te schrijven," zegi Han van der Horst en vertelt dat het stuk al meteen na de bevrijding in de Passage werd opgevoerd en wel twaalf volle 2alen trok. 't Zit Erop ging over een reisje naar de maan. De mensen wil den destijds maar liefst zo ver mogelijk weg van alle ellende. Zo'n fantasie sprak toen erg aan en bovendien was de hon gerende bevolking ook wel aan wat amusement toe. Nu, na veertig jaar, is het verhaal omgebouwd tot een verhaal over het maken van een ver haal. De hoofdrol, die van de schrij ver, wordt gespeeld door Wim Goedendorp van Toneelgroep *71. Zijn heimelijke arbeid wordt steeds onderbroken door scènes uit het door hem geschreven stuk en door tafe reeltjes uit de bezette stad. In enlcele scènes is Schiedam goed herkenbaar, maar over het algemeen staat de revue model voor heel bezet Neder land. maar is voorzover noodzake lijk aangevuld met mensen uit de operawereld. „De kostuums waren dank zij die oude foto's nog erg goed le achterhalen," vertelt- Han. Voor de requisieten is Tom Maes verantwoordelijk en voor hem is het toch niet zo eenvoudig als Han zegt. „De ruimtevaartpakken zijn wel na te maken, maar voor de ande re kostuums hebben we een beroep moeten doen op het Leger des Heils en op een ver- huurbureau in Zeist." In Zeist zit namelijk een bureautje, dat allerhande uniformen uitleent en voor de revue zijn zowel Duitse, Canadese als NSB-uni- formen nodig. Kaartjes voor de revue zijn al verkrijgbaar. In principe zijn er zes voorstellingen gepland, maar er kunnen er nog twee bij. De kaartjes kosten ƒ8,50 per stuk en de voorstellingen worden gegeven op 3, 5, 8, 9 en 10 mei. Bij alle kantoren van de Rabobank zijn ook kaartjes te krijgen. Op 5 mei is er speciaal voor de bejaarden nog een middagvoorstelling. „Zeker de bejaarden spreekt de hele oorlogsgeschiedenis enorm aan en ik denk dat ze ker de matinee wel uitver kocht zal zijn," voorspelt Con nie Eggink van het Passage theater. Evergreens De muzikale leiding van het gebeuren ïs in handen van Dick Borst. Speciaal voor het Delta Dansorkest gaat de or kestbak van de Passage open. Dick Borst componeerde zelf een aantal liedjes en arran geerde wat toppers-van-toen voor een swingorkest van nu. Populaire liedjes uit 1945 wa ren bijvoorbeeld: Als op het Leidseplein de lichtjes weer eens branden gaan, Zonnig Capri, het soldatendeuntje Lili Marleen en de big-band-topper Moonlightserenade. Het hele toneelgebeuren wordt verzorgd door Toneelgroep '71 terwijl choreografe Anneke van Gelder haar dansers en danseressen voornamelijk uit de Schiedamse amateurs gere- cruteerd heeft. Het koor be staat ook uit Schiedammers, Wan Woeman Tineke Schouten komt met haar gloednieuwe Wan Woeman-show Tiepies Tien vanavond naar VJaar- dingen. Het programma vol liedjes en komische conferences trekt in het hele land volle zalen. De Utrechtse begint om 20.15 uur in de Stadsge hoorzaal. Annie Een film, geschikt voor jong en oud, wordt zaterdag 13 april gedraaid in theater De Sehuurkerk in Maassluis. Annie, het dramatische, meeslepende verhaal over een tienjarig weesmets- je, wordt dan vertoond. De voorstel ling begint om 10 uur. Ruilbeurs In de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan wordt zondag een ruilbeurs gehouden voor postzegels en munten. Verzamelaars kunnen hun ruilobjec ten tevens gratis laten taxeren. Theater Een theatersprookje geschikt voor jong en oud. Toneelgroep Theater geeft zaterdag een voorstelling in de Stadsgehoorzaal in Viaardingen waann alle facetten die 20 typerend zijn voor sprookjes voorkomen. Spo ken, heksen, en prins die in ccn var ken. wordt getoverd» het is allemaal vanaf 19.30 uur te zien. Oefening In dienstencentrum De Woudhoek staat voor zondag een optreden ge pland van harmonie OBK. Vanaf 14.00 uur zuilen de leden van het Seheidamse orkest tweemaal een op treden van drie kwartier verzorgen, Kledingbeurs In sporthal Margriet wordt woensdag 17 april de jaarlijkse voorjaarskle- dmg- en speelgoedbeurs gehouden van het UVV. Schiedammers dte kle ding of speelgoed over hebben kun nen doze spullen tussen 9 uur en 11 uur id de sporthal inleveren. Eert taxatrïce zal m overleg met de aan bieders de prijs bepalen. Van de op brengst is 20 procent bestemd voor het U W en de rest gaat naar de aan bieder. De verkoop van de aangebo den goederen zal tussen 13 uur en 16 uur plaatsvinden. Een ieder die in lichtingen wil omtrent de beurs kan contact opnemen met mevrouw Ver meulen, telefoon 010-266168 of me vrouw Hommel, telefoon 010-26987 L Schiedam FC Den Haag mocht ztch vorige week dan wel de derde periodetitel toeeigenen. Dick Buitelaar is beslist niet bang voor de ploeg uit de Residentie. De oefenmeester van SVV be treurt het, dat Chris Treling (een wedstrijd geschorst) er tegen z'n oude club niet bij kan zijn. „Want die gasten, ook een René van Delft, behoefje voor zo'n wedstrijd natuurlijk niet te stimu leren", zegt hij. Michael van Alphen. die tegen RBC lekker vinnig inviel, ver vangt Treling. Hij doet dat als rechtsback, waardoor Harry van Kapel naar het middenveld opschuift. In die linie, met Rob Koe ver mans als spelbepaler en Hans Neeskens als stofzuiger, hoopt de Brabantse ijzervreter FC Den Haag voor onplezierige verras singen te kunnen plaatsen. Jan Mulder neemt in verdedigend opzicht Karei Souwens voor z'n rekening. Overigens kan Buitelaar zondagmiddag exact tien veidspelers opstellen. Treling en Marcel van Hattem zijn geschorst, terwijl Jan Konemann (Buitelaar: 'Ik hoop, dat hij vrijdagavond iets met de bal kan doen'). Mark Wotxe (enkelbanden) en Jeffrey Oost (rug- en knieklachten) de ziekenboeg bevolken. De vermoedelijke opatelling van SVV: Dirven, Van Alphen, Wornaar, Satari, Mulder, Van Kapel. Koevemmns. Neeskena, De Haan, Van Velzen en Van Delft. 1 Ron Brust...'Rommelen met die jonge gasten'... kcjilerdams Nieuwsblad 1 vnjdsg RW 12 aonl 1985 Viaardingen De afkeurin gen van gisteravond hebben voor de eerste en tweede ron de van de Rotterdams Nieuws blad Cup 198 (district 2) enkele verschuivingen in het pro gramma tot gevolg. De wed strijden SVDPW (zat) DVO'32, SVDPW (zon>—GSS. RKWIK—DRZ en De Hollan- diaanOlympus S worden nu komende dinsdag gespeeld. In verband met competitiever- plichtingen van Hermes DVS, gaat de thuiswedstrijd van de Schiedamse eersteklasser te gen Excelsior M naar woens dag 24 april. Een dag eerder ontmoeten SFC en Capelle el kaar in Schiedam, terwijl dè- zelfde avond het duel tussen TOGB (thuis) en de winnaar van FCN'66—HVO (dinsdag) wordt afgewerkt. Het programma voor volgende week ziet er derhalve als volgt utl: dins dag: restant eerste ronde (alle duel» beginnen om 1B.4 uurj: TSBExceJ- siar'20, SVDPW (zat)DVO'32, SVDPW (zon)—GSS, RKWIK—DRZ, De Holland! aar»—Olympus Schie dam; tweede ronde PPSCDCV en Nieuwerkerk—VDL. De loting wordt na afloop van de wedstrijd TSB E*celsior'20 door Connie Meijer ver richt in de kantine van TSB. Schiedam Martinit leek, toen vorig jaar op 31 mei de oversehrijvingsperiode was verstreken en de balans kon worden opgemaakt, de beste kaarten in handen te hebben. De selectie was aanzienlijk versterkt: niet in het minst door de komst van de ex-profs John van der Spek en Cees-Jan Snoek.. Op Thurlede werd dan ook sti laan rekening gehouden met een mogelijk kampioenschap. Des te teleurstellender moet het zijn, dat de pupillen van Henri van Leeuwen momen teel niet strijden voor een ere- plek, maar alle zeilen moeten bijzetten om degradatie af te wenden. Met veertien punten uit achttien wedstrijden neemt de Schiedamse derdeklasser de derde plaats van onder in en beloven de komende weken nog zeer spannend te zijn. Aan aanvoerder Ron Brust, die inmiddels al zo'n zestien jaar in het eerste acteert, de vraag welke oorzaken de lage klassering van zijn ploeg heeft. „Pech", antwoordt hij gedeci deerd. „Zeker in de beginfase. Het is inderdaad zo, dat we vooraf meer verwacht hadden, maar door allerlei blessures speelden we steeds in een an dere samenstelling, hetgeen onze prestaties sterk heeft be ïnvloed"'. „Vooral het gemis van John van der Spek. in mijn ogen een kanjer, en Cees-Jan Snoek heeft ons opgebroken. Kijk", legt de slechts 1.68 meter me tende Brust uit, „we hadden al een vrij goede basis van huis uit, maar we misten een dwin gende, dominante speler. In de persoon van John van der Spek hebben we die nu. Het is daarom hardstikke zonde, dat we juist hern moesten missen bij de start van de competitie," Degradatie Was bij de aanvang van het seizoen pech de hoofdoorzaak van het matige optreden; nu liggen de problemen duidelijk anders. „Nu we tegen degrada tie vechten, moet de beuk erin. Het voetbal is momenteel niet belangrijk; alleen de pun ten tellen. De bereidheid om echt tot op de bodem te gaan, is helaas niet bij alle spelers aanwezig. Van een luxepaard moet een werkpaard gemaakt worden", schetst Martin its laatste man de huidige moei lijkheden van zijn club. „Niet iedereen is zich dat bewust." De 33-jarige, maar jonger ogende Brust voelt zich als aanvoerder verantwoordelijk om zijn spelers hierop le ha meren. „Ze luisteren tegen woordig beter dan vroeger. Komt natuurlijk ook, omdat ik ouder ben geworden. Maar vooral bij de jeugd lopen nog steeds veel spelers, die den ken, dat ze het voetbal zelf hebben uitgevonden", verkon digt hij een veelgehoorde klacht van routiniers. „Als je echter genoeg op ze inpraat, nemen ze wei iets van je aan." Ondanks het feit, dat de aan darts verslaafde Brust nu al zo lang in Mariinit 1 speelt, is hij nooit hoger gekomen dan de derde klasse. „Als achtjarig jo chie werd ik lid van Martini t". blikt de eens bij Viaardingen. door Martin Vermeulen Sparta en SVV in de belang stelling staande Brust een kwart eeuw terug. „Destijds speelde de club nog bij het Sterrenbos: in de Rotterdamse afdeling. Ik meldde me aan in gezelschap van Chiel Gouka, Jan Kooijman, Ruud van der Horst en Ruud Kwat, die nu allen nog deel uilmaken van de selectie". Kampioen „Toen we een jaar of zestien waren, zette de toenmalige trainer Jan van Buijteneh óns in het eerste elftal. Enige jaren later werden we onder Dirk Hoogenboom twee keer ach tereen kampioen er» sinds »ne tijd spelen we in de derde klasse. Met soms jaren, waarin we in de race waren voor Het kampioenschap en soms jaren, net als dit seizoen, waarin.de degradatie loerde." Martinit heeft een vrij oude ploeg. Hoe moet het als Brust en de zijnen over enige lijd af haken? „Dan moeten jongens als Cees Hoogerwerf en Michel Lóke, beiden ondanks hun 23 jaar toch al vijf jaar in het eer ste spelend, de zaak overne men", verklaart Brust, die jn het dagelijks leven werkzaam is in dc telecommunicatie. „Bovendien proberen we door het organiseren van het Schie dams kampioenschap van A- jumoren de jeugd enthousiast te maken en klaar to stomen voor het grote werk. Zelf zou ik graag na mijn actieve loop baan wat willen rommelen met die jonge gasten", eindigt Brust, „om zodoende wat van mijn et varing over te bren gen." Schiedam Oefenmeester Rinus Clarijs wordt volgend seizben bij de Schiedamse afdelings tweedeklasser DRZ opgevolgd door Jan van der Hurk. De 33-jarige Van der Hurk is dit seizoen als jeugdtrainer werkzaam bij de vierdeklasser Schiedam. Eerder was Van der Hurk, in bezit van het D-dtpIoma, in dezelfde funktie verbonden aan hel Vlaardingse DVO'32. Viaardingen Voor ht- Vlaardings kampioenschap werden giste ra vnd twee wed strijden (DVO'32—VFC werd afgelast) gespeeld. Fortuna Viaardingen klopte TSB thuis met 3-1, terwij! Satelliet colegt vierdeklasser De Hollandiaan met 2-0 in de modder Üec bij ten, Fortuna VITSB 3-1 Een compleet TSB kwam er op het zware veld aan de Marathon- weg niet aan te pas. Eerst na dat de thuisclub afstand had genomen (3-0), slaagden The Shell Boys er in iets terug te doen. Rudolfo Gardeslen, Mar Visser (de tegen Excelstoc'20 opgelopen hoofdblessure bl'eêk mee ie vallen) en Ron Bervé- ling scoorden voor Fortuna, Wim Stoeveelaar deed dat na mens TSB. SatellietDe Holland iaan 2- 0 Onder slechte omstandighe den maakten de twee ploegen er nog een leuk potje van. Wo gen de twee teams voorrust (0-0) nog tegen elkaar op„" in deel twee was Satelliet duide lijk beter. Dat resulteerde in treffers van Marcel Zeebregts en Micha Chapkun. Maasland De zaterdagse vierdeklasser MVV'27 heeft het oe fenprogramma voor de nieuwe competitie rond. De Maaslari- ders, die op zoek zijn naar een nieuwe oefenmeester, oefenen zevenmaal, alvorens op 31 augustus met de competitie wordt be gonnen. Op 28 augustus speelt MVV een bekerduel. Het oefenprogramma luidt: 3 augustus: Rozenburg—MVV'27""8 augustus: Rijsoord—MVV'27; 10 augustus MVV'27Excelsior 3?; 14 augustus Schipluiden (zo)—MVV'27; 17 augustus MVV'27-^ Zwaluwen Viaardingen; 20 augustus: MVV'27—RKSVM- 24-4 u- gustus: Semper Altius—MVV'27.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2