wmm SPORT wêè^ê. 17 NOAD kan niet meer om Roy f Boedhram heen Kaars uit hoosheid Alleen CDA mort over Passage Spel voor scholen Politie voetbalt SPORTAGENDA Vrijwilligers zoeken obstakels voor rolstoel Cursus maakt milieubewust Bierglas in gezicht Verkiezing jeugdcïown Vïaardingen Vrijland en Heusdens gaan door Mahorokan kampioen RKWIK verder Restant DSS'26 Torn maakt geen fouten Mooy naar Westlandia Reserves onderaan Met 'n meetlat de straat Rotterdams Nieuwsblad RW 16 apnl 1985 rviaardingen In de con- iferentiekamer van Ge- Tïieentewerken zaten gis termiddag 22 aspirant controleurs te wachten op •nadere instructies. Die Ikwamen van verkeersspe- icialist Eddy Stuy. CTeri. behoeve van het gehandi captenbeleid stelt Stuy een on derhoek in naar de leefbaar heid in de Vlaardingse straten en daarvoor had hij minstens twintig vrijwilligers nodig, die het concrete meet werk op zich wilden nemen. ;Die vrijwilligers waren snel gevonden en de con f eren tieka- !mer zat gisteren stampvol. Ed Stuy legde de mensen precies ,uit wat de bedoeling was en -gaf ze twee-aan-twee bepaalde straten op. Om half twee ston- .den de controleurs weer bui ten. gewapend met lijsten en .meetlatten. Stoepen, smaller .aan 1,20 meter, te steile af ri tjes, gevaarlijke roosters, los liggende tegels, in de weg staande paaltjes, te hoge drem pels, prullenbakken en bomen dienden allemaal zorgvuldig genoteerd te worden. Wie ob stakels signaleerde die niet op het lijstje stonden, kon die aan de achterzijde vermelden. Ellen en Marga Haas: Waar een kinderwagen het al moeilijk heeft, kan een rolstoel het hele maal wel vergeten.' Maassluis Kringloopproject De Kleine Schaal organiseert in samenwerking met de vere niging Milieudefensie een cur sus, die de deelnemers meer bewust moet maken van hun leef- en woonomgeving. Een eerste, informatieve bijeen komst wordt donderdag ge houden in zaal De Kern aan bc P.C. Hboftlaan 2 in Maas sluis. Vanaf 20 uur krijgen de be langstellenden uitgebreid in formatie over de inhoud van de cursus die in totaal acht, avonden omvat. Tijdens deze j cursus komen veel aspecten van het milieu zoals zure re gen, giftige stoffen, afval en dergelijke aan de orde. Het Is 1 de bedoeling dat na afloop van de cursus de deelnemers bij el kaar komen en proberen geza menlijk milieuvriendelijke programma's samen te stellen, waarmee zij naar buiten kun nen treden. De kosten voor de cursus 'mi- beu en je omgeving' bedragen 25 gulden per persoon. Voor meer informatie kan men con tact opnemen met twee leden van het kringloopproject, An neke Kleijwegt, telefoon 08199-20623, en Marga Duïn- ker, telefoon 01899-21070. o Jan Simons (links) is zo goed als zeker van een plaatsje I in NOAD's I keurkorps. Voor Frans Landsbergen ligt dat door de concurrentie van Roy Boedhram heel wat gevoeliger. Eldorado De omgeving rond de Visbank was gereserveerd voor Ellen Haas en haar dochter Marga. Een eldorado voor hindernis- jagers, want zeker het histori sche hart van Vïaardingen is met een handicap vaak onbe reikbaar. Ellen en Marga had den er hun handen vol aan. Eddy Stuy wil in de komende twee weken zijn rapportage aan de hand van de onder zoeksresultaten afronden en het een en ander samenvatten net in een verslag aan meentebestuur. Daarna de beurt aan de beleidsmakers om Vïaardingen van zijn ob stakels te ontdoen. De 22 vrij willigers hebben er in ieder geval het hunne aan bijgedra gen. Schiedam De voltallige gemeenteraad is gisteren door bewoners vereniging Schiedam-Oost getrak teerd op een kaars. Het wds de zoveelste actie in een lange rij, waarmee het misnoegen over PvdA- fractieleider Gé Brouwer kenbaar werd gemaakt. De bewoners wilden met hun 'kaarsenactie' symbolise ren dat Brouwer zijn licht voortaan maar over zaken moet laten schijnen waar hij verstand van heeft. De- PvdA-voorman kreeg dan ook in tegenstelling tot deandere raadsleden geen blauwe, maar een rode bran dende kaars. De kleur rood moest het gevoel van woede verbeelden, dat veel Schie dammers kregen na het le zen van het interview met Brouwer in onze krant van 21. maart. Daarin typeerde hij bewonersverenigingen als -een 'kwijnende zaak' en 'een mode uit de jaren zeventig'. Sindsdien zijn verschillende be wonersve ren igingen Schiedam Het Burgemees ter R.Scheeres-zaalvoetbal- toernooi is de de noemer, waaronder zestien teams uit tien gemeenten donderdag met elkaar de strijd aanbinden tij dens een zaalvoetbaltoernooi in de Margriethal. Het is voor de negende keer dat de Schie- damse poli tiesport vereniging (SPSV) zo'n voetbaltoernooi organiseert. Schiedam verschijnt met twee teams op het veld. Verder doen mee politieteams van Vïaardingen, Maassluis, Delft, Gouda, Zoetermeer, Wasse naar, Zwijndrecht, Voorburg, Leiden en De Lier, de win naars van de editie van vorig jaar. Omdat burgemeester Scheeres als 'beschermheer van de Schiedamse politie' die dag zelf niet aanwezig kan zijn, worden de prijzen 's middags om half vijf uitgereikt door commissaris Piet van den Hengel. Het sportieve treffen begint om negen uur. waaronder ook Oost, in de pen geklommen en hebben 'schriftelijk hun gramschap op Brouwer bekoeld. Aangezien het reglement van orde voor gemeente raadsvergaderingen in Schie dam niet voorziet in spreek recht voor bewoners, greep Oost een schorsing aan om hef spreekgestoelte te be klimmen. Daar werd nog eens duidelijk gemaakt wat de bewonersvereniging ver hangt: VVD en met name PvdA moeten zich openlijk distantiëren van Brouwers uitlatingen en daaraan een 'motie van verwerping van openbare uitlatingen' koppe len. Brouwer hield de kaars ove rigens gedurende de hele vergadering brandend. Pas na de laatste hamerslag doof de zijn licht. Schiedam Bij een vecht partij in café Dutch Inn aan de Singel heeft een 23-jarige Schiedammer een bierglas in het gezicht gekregen. Met tien hechtingen kon hij een paar uur later het ziekenhuis weer verlaten. Ook in" Het Wagenwiel aan de Prof. Kamerlingh Onnes- laan liepen de gemoederen hoog op. Daar werd een Schiedammer met een bar kruk en een bïljartkeu op het hoofd geslagen. Hij moest met onbekende verwondin gen in het Noletziekenhuis worden verpleegd. In beide gevallen werden de verwon dingen door Schiedammers toegebracht. Henk Verkerk, bekend van de Bond van Uitkeringsgerechtigden Schiedam en de bewonersvereni- gjng^overhandigt Ge Brouwer een brandende rode kaars. Naast Brouwer zit PvdA-raadsiid Yvonne Vïaardingen De stich ting Nationale Gedenkda gen heeft het programma voor koninginnedag bijna rond. Het programma telt dit jaar ruim veertig on derdelen en de laatste voorbereidingen worden momenteel getroffen om het feest uit ie laten groei en tot een ware happe ning. Naast de vaste onderdelen zijn er weer een groot aan tal nieuwe elementen in gebracht. Op het Veer- plein is een spectaculaire muziek- en circusshow met een keur van bekende artiesten. Dc vuurvreter Ricardo Aziz en hei rol- schaatsduo Elmondo zal tijdens de circusshow op treden, terwijl de jeugd aan haar trekken komt met optredens van band- parodist Rini van der Lee en de clowns Ronaldo en Paddy. Het hoogtepunt van de dag zal ongetwij feld het optreden van Os car Harris worden. Voor de Vlaardingse kin deren is er op het Veer- plein nog een heel speciale gebeurtenis. Dan zal de verkiezing van jeugdcïown van Vïaardingen plaats vinden. Verkleed en opge maakt als clown wordt dan de leukste creatie tot jeugdcïown van Vïaardin gen gekozen. Wie meer in formatie wil over de ver kiezing kan terecht bij Pe ter Spek. Telefoon: 010- 352615. Vïaardingen Alle Vlaardingse schoolkinderen op kleuter- en lagere scholen hebben als voorbereiding óp de veertigste viering van de bevrijding een leerzaam spel gekregen van de stichting Nationale Gedenkda gen. In tien series van vier kaarten heeft tekenaar Len Munnik het verhaal uitgebeeld van oorlog, bevrijding en het kwaad dat daarna ondanks alle goede bedoelin gen toch weer opdook. Het spel te gebruiken als puzzel, kwartet of memory, is bedacht door mevrouw Gerda Visser, een van de be stuursleden van de stichting. Aan de hand van de kaaH ten kunnen de leraren de kinderen iets vertellen over inval, bezetting, hongerwinter, bevrijding en over hoe het nu staat met de rechten van de mens en de rechten van het kind. Tuin Wijkvereniging Drevenbuurt houdt vanavond in de Vredes- kerk aan de Olmendreef in Vïaardingen een bijeenkomst met als thema: uw tuin klaar voor het voorjaar. Vanaf acht uur kan men er terecht voor voorlichting over tuinonder houd en de inrichting van de tuin. Twee hoveniers geven tekst en uitleg. Expositie De schilder P. de Goede expo seert vanaf vandaag olieverf schilderijen en aquarellen in het Deltahotel in Vïaardingen. De collectie omvat verschil lende stillevens en zeegezich ten. Zijn werk is tot eind mei in het hotel te bezichtigen. Kamer 114 Kamer 114. een jazz-ensemble van het Rotterdams Conserva torium, treedt donderdag op in theatercafé De Tender in Schiedam. Vanaf 21.00 uur wordt uit een repertoire van standards, arrangementen en composities van Rob van de Linden geput. Hoving Het cabaret Marijke en Sieto Hoving staat vrijdag en zater dagen theater De Teerstoof in Schiedam op de planken met het programma 'Geluk komt overmorgen pas'. Dit 27e pro gramma gaat op venijnige wij ze in op actuele zaken als de oprukkende electronica, de pauselijke ontdekkingsreizen op wereldschaal en de bom. Beide voorstellingen beginnen om 21.00 uur. Schiedam Nu de tafel- tennïscompetitie ten einde is, werpt de najaarscompe titie alweer en onmiddel lijk zijn schaduw vooruit. Tijdens de komende transferperiode wordt de teamsamentelling voor de volgende competitie be paald. Bij het Schiedamse NOAD speelt daarbij nog iets anders mee. Afgezien van vertrek kende of komende spelers heeft Roy Boedhram duidelijk zijn kandidatuur voor het eer ste team gesteld. De dit seizoen nog in het tweede team debu terende Rotterdammer scoorde een hoger percentage dan het trio Jan Simons, Jan Lands bergen en Ron van der Wijk. Op grond van vooraf gemaak te afspraken claimt Boedhram dan ook zijn plaats in het eer ste team. Hoe de opstelling van het vlaggeschip er verder zal uitzien, is nog niet duide lijk. NOAD verkeert over de opstelling nog in een impasse. Het is dan ook nog lang niet zeker of een deze week te hou den bespreking meteen de op- i lossing zal brengen. Verlaten Het probleem voor NOAD is, dat één van het al lang samen spelende drietal het eerste team moet veriaten. Er speelt dus meer mee dan het alleen maar afgaan op de onderlinge prestaties van de zojuist beëin digde competitie. Los var» de gemaakte afspraken is NOAD ook wel verplicht Boedhram in het eerste op te stellen, daar competitieleider René van Dijk een lagere opstelling niet meer zal accepteren. Naast Boedhram zal ook Jan Simons vrijwel zeker in het toptrio terugkeren. Hij won vijftien van zijn dertig partij en. Het gaat er om, dat of Landsbergen öf Van der Wijk volgend seizoen in het naar de derde divisie afgezakte tweede drietal speelt. Zowel Lands bergen als Van der Wijk wor. dertien van de dertig partijen. „Het is een heel moeilijke zaak, die zeer gevoelig ligt", licht teamleider Leen de Ligt de impasse toe. „Deze week is er weer overleg. Het is echter heel goed mogelijk, dat de op lossing nog op zich zal laten- wachten". Lang samen Simons en Landsbergen spelen al heel lang samen. Eerst vele jaren bij stadgenoot en mede- Beursbewoner De Korenbeurs. Toen het eerste team van die vereniging destijds uit elkaar viel, had het duo er geen be hoefte aan de vrijkomende plaatsen te bezetten. Zij stap ten over naar NOAD, waar door zij wisselend in de eerste en tweede divisie uitkwamen. Simons en Landsbergen speel den aanvankelijk samen met Hans van den Broek. Toen die naar 't Hooge Huys vertrok, nam Van der Wijk zijn plaats in. Roy Boedhram kwam dit seizoen van FVT over naar NOAD, Hij werd er meteen clubkampioen en eiste vervol gens ook het voor het eerst na vijf jaar gehouden Schiedams clubkampioenschap voor zich op. Spijkenisse De A-jeugd (12-16 jaar) van de Maassluise sport school Mahorokan heeft de Zuidhollandse judotitel gewonnen. In de finale versloegen de jongste talenten van sportief directeur Koos Henneveld Budo Sport Westland gedecideerd met 5-2 Beide ploegen kwamen ongeslagen uit hun poulewedstrijden. Mahorokan had daarin afgerekend met Hoogendijk Vïaardingen (5-1), Schiedam (6-0), Kuyper Alphen aan de Rijn (6-0) en Yoshi (7-0). In de strijd om de derde plaats verloor Hoogendijk van tot dan regerend kampioen Delta Sport.' Na een afwezigheid van een jaar neemt Mahorokan nu weer deel aan de Nederlandse kampioenschappen voor jeugd teams, die zaterdag 28 april in het Brabantse Gemert worden gehouden. Schiedam Wim Vrjjiand en Ron Heusdens boekten ook in de negende rondo van het Schiedams damkampioenschap belangrijke overwinningen. Piet Bastiaanse werkte zich naar de met Gert van Willigen gedeelde derde plaats door de nog ongeslagen Sjaak Prins te verslaan. Dick van Schaik re kende af met Sidhano en mag nu hopen op verlenging van het verblijf in de hoogste klas se. Als Van Schaik nog een partij wint, wordt de situatie voor Leo Mous en Peter Lans bergen kritiek. Vïaardingen RKWIK heeft zich gisteravond geplaatst voor de tussenronde van de Rotter dams Nieuwsblad Cup 1985. In district 2, voor clubs builen Rotterdam ten noorden van de Nieuwe Maas, speelden de Vlaardingers met 1-1 (doel punt Jeroen Ploeg) gelijk te gen de Schiedamse afdelings tweedeklasser DRZ. RKWIK was vervolgens beter in het benutten van de strafschop pen. I Vïaardingen Dick van den I Kerkhoff verspeelde zijn laat- I ste kans op de open Vlaardïngs damtitel door een nederlaag I tegen Dirk Tamboer. Leen Torn, de onbetwiste favoriet, 1 maakte tegen Max Scholsberg I geen fout en bracht zijn totaal I uit vijf partijen op acht pun- ten. Gerrit van Mastrigt is Schiedam Nadat het college van B W in de gemeente raad van maart %vas teruggef loten, had het gisteravond geen moeite om een krediet voor groot onderhoud aan èn verbouwing van het Passage theater door de raad te lood sen. Alleen het CDA had bij monde van Riet van Lambal- gen twijfels bij de uitgave van ongeveer 1,5 miljoen gulden. „Als je het afzet tegen de ton, die we voor de minima willen uittrekken, slokt het Passage wel erg veel op," meende zij. Haar 'akkoord met pijn' kon- PvdA-wethouder Herman Posthoorn nauwelijks blij ma ken. „Ik heb altijd geleerd dat je bij twijfel niet moet overste ken. In die zin bevreemdt de houding van het CDA me." De twijfels, die zij over het toekomstperspectief van Pas sage uitte, zijn volgens Post hoorn nauwelijks gegrond. „Er komt de laatste jaren een heel ander geluid uit Passage. Alles wijst op een opgaande lijn. Ik heb geen reden aan te nemen» dat het binnenkort weer neer waarts gaat," Hoewel Gé Brouwer met zijn partijgenoot constateerde dat de belangstelling voor het theater toeneemt, vond hij het twijfelachtig dat de begrote 15.000 gulden extra opbreng sten uit de Bio-zaal zal worden gehaald. „Is dat niet iets te optimistisch gerekend?", vroeg hij zich hardop af. Een dergelijke kanttekening vond hij echter niet opwegen tegen de weten schap 'dat Schiedam weer een theater van betekenis krijgt'. DINSDAG 16 APRIL Korfbal: 19.30 CKC MaassluisSuc ces 2; Voetbal: Eerste ronde Nieuwsblad Cup district 2: 18.45 TSBExcelsior'20, 18.45 SVDPW (zal)—DVO'32, 18.45 SVDPW (zon)— GSS, 18.45 De Hollandlaan--Olym- pus Schiedam, 18.45 FCN*66~HVO; tweede ronde: 20.00 Nieuwerekerk VDL; Competitie: 18.45 PPSC—Spij kenisse, 18,45 ZW—Satelliet; Vfaar- dings kampioenschap: 18.30 DSS'26—De Hollandiaan, 18.30 Vlaardingeo—Fortuna VI, 18,30 ,CC—Zwaluwen VI. /OENSDAG 17 APRIL /oetbal: 19.30 SVV—SC Heracles'74; Korfbal: 19.30 Vïaardingen 3Harga; Zaalvoetbal: Energiehal Rotterdam veld 1: 20.30 DJS—SW: Westwi|khat Vïaardingen: 21.00 BKBDCL (cf). DONDERDAG 18 APRIL Voetbal: 18.45 Hermes DVS—Slie- dracht, 18.45 FCN"66—Centro Portu- gues, 18.45 SVDPW—Olympus Schie dam (restant 66 minuten, stand O-O, SVDPW met ell en Olympus met tien spelers), 18.45 Kreek boys—DRZ; Vlaardings kampioenschap: 18.30 ClON—DVO'32, RKWIK—TSB, HVOSatelliet; Volleybal: 19.30 Kan goeroes—MVC (d, beker); Zaalvoet bal: A lexan derpolder Rotterdam: 19.00 SVDP—Demos (d); Margriethal Schiedam veld 1: 19.00 Schiedam RKWIK. 19.4 SVDPW—RK WICO (d); Oamesicftbal: 19 00 Blue Birds— Schiedam <vr). tweede met acht uit zes. In de eerste klasse behoudt Vermeulen de leiding met acht uit zes, maar is Ronald Bolderheij na zijn zege op Henk Autar nog lang niet uit geschakeld. Paul Metzger is zonder twijfel de sterkste spe ler in de tweede klasse, terwijl Harry Autar en Piet Stoker in de derde klasse 2ij aan zij de kop aanvoeren. De standen: Hoofdklasse: Torn 5-8, Van Mastrigt 6-8, Niesiadt 5-7, Van den Kerkhoff 6-6, Heuvelman 6-5, Van Veelen 6-5, Tamboer 6-4, Scholsberg 6-3; Eerste klaBse: Vermeulen 6-8, Mast 7-8, Bolderhei} 5-7, Autar 5-5, De Heide 5-5, Jipat 5-5, Van Woerden 7-5, Van Oudheuaden 6-3; Tweede klasse: Metzger 6-11, Wisse 5-6, Mostert 5-5, Geldot 6-5, Weisscher 6-4, Kara 4-3, Broek 4-2; Derde klasse: Autar 5-10, Stoker 5-10, Promes 6-8, Veldhoven 4-4, llhan 5-4, Potjes 6-3, Smith 6-3, Kooij 5-0. Vïaardingen De enkele maanden geleden gestaakte wedstrijd DSS'26Jodan Boys wordt dinsdag 23 april uitge speeld. De Gouwenaars verhe ten destijds, bij een 1-0 achter stand, op last van trainer Leo Vugts het veld, omdat zij zich niet met de arbitrage konden verenigen. Aan de Marathon- weg in Vïaardingen zijn vol gende week dinsdag vanaf 19.00 uur nog negen minutèn te spelen, waarin DSS'26 de koppositie moet zien te behou den. Naaldwijk Aad Mooy traint volgend jaar de zaalhandbal- sters van Westlandia. De Vlaardinger stond vorig jaar al op het punt naar Naaldwijk te komen, maar door het aanblij ven van Tjits de Groot ging dat niet door. Mooy was dit seizoen trainer van het Rotter damse Actief, dat net als West landia in de tweede divisie uit komt. Den Haag De reserves van FC Den Haag drukten het schaduwïeam van SVV gister avond vaster op de laatste plaats. Hoeel de Hagenaars het meest het initiatief hadden, viel de winnende treffer pas vier minuten voor tijd. In een enorme doelworsteling zette Bram Rontberg als laatste zijn schoen achter de bal. De goed leidende Rotterdam mer Cees Schijf onthield SVV in de slotminuut nog een straf schop. Na een combinatie tus sen Den Hartog en Dilliberto, waarbij Den Hartog wed neer gelegd, hanteerde Schijf de voordeelregel, maar werd de uiteindelijke in2et van de doel lijn getrapt. Uitblinkers bij SVV waren doelman John Bos en Siem Poort. De stand in de reserve eerste divisie luidt: FC Den Haag 23-37, FC Wage- ningen 21-31, Telstar 22-31, Heeren- vaen 20-27, RKC 19-21, Eindhoven 20-21, OS"79 20-21, Willem II 20-20, De Graafschap 22-20, NEC 19-19, Veendam 19-18, FC WV 18-1$, Hei- mond Sport 21-16, SC Cambuur 20- 15, SC Heracles74 19-14, Vitesse 21- 14, RBC 20-13 en SVV 22-12.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1985 | | pagina 2